לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2008, 08:45
צלמית המשתמש של nanak_k
  nanak_k nanak_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שפריריות קסומות [מקרו]"

hey

Really good set and refreshing i thought that we are going to see another set f typical dragon flies( i know its not this kind maybe vou know how to call this kind in english?)

The 1+3 are the best in the set.
the colours are fantastic and very pleasnat to watch them
the sharpness is really good and the focus is at the right place. the boka is also very pleasnt
to watch
the 3 is better then the second one because there is more DOF.

Now for the technical question
1. did you use the live view option or is it taken through the viewfinder?
2. did you use autofocus or manual?
3. did you used at the third picture tripod or not? if not then well done for the stabilty at that speed.
4. do you thinkthat with any other real macro lens for exampple the canon 100 mm2.8 you can reach the same result without extension tube?
5. is this the full frame or crops has been done?

I can really see a diffrence between the pictures of you taken by nikita and the new sister the better one you can really see a change in your pictures.

Nanak

My gallery at flickr: http://www.flickr.com/photos/nanak__khadya/ enjoy

נוספו תמונות לגלריה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2008, 04:13
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שפריריות קסומות [מקרו]"

היי כולם! תודה על הפידבקים.
תגובה מרוכזת...

לי: לא יכלתי להסביר זאת טוב יותר מאשר עם התמונה שלך.
אז התמונות צולמו ללא חצובה ו"מהיד" אבל כפי שניתן לראות, אני תמיד מנסה לייצב אותה כדי שבכל זאת לא תושפע מהרעידות שלי. יש לי כל מיני תנוחות מוזרות (וידועות לשמצה) שמטרתן להשתמש בגוף שלי כחצובה עד כמה שניתן.

ננק: עשיתי מחקר בנושא לאור שאלתך. אז התשובה היא ש Dragonfly זה שפירית, ואילו Damselfly זו שפרירית. שם די מעניין, האמת... Damsel זו עלמה (אשה צעירה - נערה).
לשאלותיך:
1. אני לא נוטה להשתמש ב LIVE-VIEW כמעט בכלל. הצילומים בוצעו דרך העינית (כפי שניתן לראות בתמונה שלי העלתה). ה LIVE-VIEW טוב למצבים בהם המצלמה עומדת על חצובה, והאובייקט לא בורח.
2. אני עובד רק עם אוטופוקוס. קשה לכוון פוקוס בצורה ידנית. אני סומך על החיישנים של ניקון שיקבעו נקודת פוקוס בצורה יותר מדוייקת מהעין הקשישה שלי. בנוסף, ב D700 יש כל כך הרבה נקודות AF כך שאני יכול פשוט למקם את המצלמה בקומפוזיציה שאני רוצה, ופשוט לרוץ עם נקודות הפוקוס עד שאני פוגע בעין שלה (מה שאני רוצה שיהיה חד). ממש נוח (וגם מאוד מדוייק).
אני אשתמש ב MF בד"כ באותם מצבים בהם הייתי משתמש ב LIVE-VIEW. אגב, השילוב של LIVE-VIEW ו MF הוא מאוד מאוד חזק.
3. לא השתמשתי בחצובה של ממש, אבל הנחתי את המצלמה על היד שלי שהיתה על האדמה. כיוון שהיד שלי לא היתה באוויר, לא הורגשו הרעידות ולכן הרשיתי לעצמי לרדת למהירויות מאוד נמוכות בפריים הזה. לו צילמתי מהיד כאשר היא באוויר - אין סיכוי בעולם שהייתי מצליח לקבל תמונה חדה במהירויות הללו.
4. אני חושב שאפשר היה להשיג תוצאות כאלו עם עדשות אחרות כמו ה 105 מקרו. בהחלט...
בסך הכל השפרירית הזו דיגמנה לי ולליאל לזמן ממושך למדי מבלי לזוז. היא לא פחדה כאשר התקרבנו אליה.
בנוסף לזה, אל תשכח שכדי להגיע לרמת ההגדלה שלי, הייתי צריך להתקרב יותר מאשר הייתי רגיל עם ה D70, כך שבפועל המרחק שלי מהשפרירית עם ה 150 על FF היה זהה למרחק שהייתי צריך להיות בו לו צילמתי עם 100 מקרו על גוף APS-C (כמו D80, 30D, K20D וכו').
5. יש מעט קרופים בשלוש התמונות הראשונות. התמונה הרביעית היא הפריים המלא ללא קרופ.

אני חושב שהאהבה שלי תמיד היתה לשפריריות וכל צילומי השפיריות שלי עד היום היו פשוט הכנה כדי להצליח לצלם את אלו כמו שצריך.
אין ספק שהן יפות יותר וקשות יותר לצילום =)

אסף: תודה על המוזיקה. עשיתי פלייליסט חדש והשירים שהבאת לי פשוט ממלאים את החדר שלי במוזיקה שמימית שכל כך כיף לשמוע בחורף (וכן, אני זוכר למה הבאת לי את זה... זה קצת OT אבל לא נורא )

תמירו: רעיון מעניין. לא חשבתי עליו. מעניין אם רוחב הפרצוף שלה באמת גדול מרוחב העלה עצמו.
ננסה לבצע דברים כאלה בסטים הבאים (שבתקווה יהיו ).

שגיא: לא הבנתי איזו פגיעה מרגישים בגלל ה FF ?
להיפך, דווקא בגלל שהתמונה צולמה ב FF אני מקבל הרבה יותר מהאיכות המלאה של העדשה שלי - מה שמעולם לא קיבלתי עם ה D70. נכון, זה מאלץ אותי פיסית להתקרב יותר לחרקים אבל תמיד התבאסתי שאני לא מקבל את מלוא איכותה של ה 150 אפילו כשאני יכול להתקרב יותר. עכשיו אני יכול להתקרב עוד יותר ולקבל את כל האיכות. זה נפלא =)

nitb: התמונות באמת קצת בהירות... ערכתי אותן על מסך קצת כהה, אבל אני משום מה מתחבר לעריכות הללו. בכל מקרה שמתי לב מאוד מקרוב שלא לשרוף חלקים מהפריים (ואכן אין חלקים שרופים).
מקווה שעל LCD זה לא נראה מזעזע

שיו... זה היה ארוך.
תודה לכולם, שוב, על הביקורת.
אם יש שאלות - תרגישו חופשי להפציץ =)

ישן 25-10-2008, 18:54
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Sagi-i שמתחילה ב "היי מתן הכוונה שלי הייתה..."

למצלמות קרופ אין שום יתרון אמיתי. החיישנים שלהם אולי דחוסים יותר, אבל לפי הקצב של קנון, גם הצפיפות ב DSLR תעלה כל הזמן (גם בחיישני FF ע"ע 5Dmk2).
תחשוב על הקרופ שהמצלמה מבצעת כאילו זה קרופ שאתה עושה בפוטושופ.
מבחינה אופטית - זה 1:1 אותו הדבר.
כך שאתה למעשה לא מרוויח שום דבר.

אתה צודק שאני צריך להתקרב יותר, אבל אל תשכח שיש לי 150 מ"מ... רוב הצילומים שאתה רואה בפורום מצולמים עם 105 מ"מ (שזה אותו הדבר אם אתה משווה).
חוצמזה, אז צריך להתקרב... מה יש? =)
צילמתי כבר שפיריות עם 60 מ"מ ב FF... לא כזה בעיה... צריך קצת יותר להשקיע, אבל התוצאה שווה את זה

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 25-10-2008 בשעה 19:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר