לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2008, 16:30
  recoilnadav recoilnadav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "כן, מצאת למי להקשיב,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
כן, מצאת למי להקשיב, לעריק.

יש לך שלוש שעות להספיק להאשם רק בעבירה קלה של העדרות מן השרות של עד 24 שעות, אם אתה חושב שתקבל מתנות על נפקדות ארוכה יותר, תמשיך להקשיב לעריקים ותגיע רחוק...

א. אני לא עריק.
ב. לעריקים יש מנת משכל נמוכה יותר מאשר ל grimreaper ? את זה לא ידעתי.
ג. הוא לא ביקש מתנות, הוא ביקש לשרת במקום אחר - שכחתי שזאת עבירה שמקבילה לרצח והוא צריך לשתוק ולסבול.

אה, עוד משהו קטן, אין לך שמץ מה עובר על כל חייל שפונה לעריקות ועם מה הוא נאלץ להתמודד.
אז עד שלא תכיר את מרביתם באופן אישי - אין לך שום זכות להפוך עריקים לאנשים בעלי ערך פחות.

אנשים כמוך יאטמו כל חריץ בגוף לנוכח בעיית פרט, ולא יצדיקו שום פעולה מעבר ללשתוק ולסבול.
אתה השתקפות של צבא ההגנה לישראל בעצמך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2008, 17:09
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אני לא מתכוון להמשיך להתווכח איתך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי recoilnadav שמתחילה ב "[QUOTE=עידו403]שוב נפקד? באמת..."

יש לי דברים "קצת" יותר חשובים לעשות עכשיו- לצאת למשחק של מכבי חיפה נגד מכבי ת"א למשל.
מבחינתי מדובר גם בעבירה על חוקי הפורום:
ציטוט:
ט. כל אשכול העוסק במתן עצות להתחמקות משירות, איך להוציא גימלים, הורדת פרופיל ע"י קב"ן, נפקדות ועריקות משירות - יינעל, ופותח האשכול מסתכן בחסימה. זוהי לא מטרת הפורום! כל האמור לא בהכרח כולל מקרים שבהם החייל באמת פגוע נפשית וצריך להיוועץ עם קב"ן, כיוון שבשביל מקרים כאלה הוא נועד.

ולכן, אם תמשיך לתת לגיטימציה לנפקדות (ההתייחסות שלך לנפקדות ארוכה וכו') , כתיבתך בפורום לא תימשך עוד הרבה זמן.
עד עכשיו הקלנו בנושא הזה, אולי יותר מדי. ובכן, לא עוד.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי recoilnadav
עדיף שלא תמשיך להגיב, באמת.

אין בעיה, לקחתי לתשומת לבי.

ישן 27-10-2008, 18:49
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי recoilnadav שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper]כן, מצאת..."

ציטוט:
הוא לא ביקש מתנות, הוא ביקש לשרת במקום אחר - שכחתי שזאת עבירה שמקבילה לרצח והוא צריך לשתוק ולסבול

אל תבלבל את המח, כאילו שכולם חייבים לעשות כל מה שהוא מבקש, בצה"ל או באזרחות.
יש הבדל בין לבקש לבין נפקדות, זו התנהגות ילדותית שברו המקרים לא משיגה את התוצאות הרצויות.

ועוד לא ברור לי מאיפה הגעת לדוגמא המדהימה על רצח, כמה שנים הוא יושב בכלא?

אתה ללא ספק האדם ה"מתאים" להסביר לאנשים אחרים איך להסתדר במערכות גדולות, רואים איך אתה מצליח להסתדר בפעם השניה בצה"ל ולפתור את הבעיות שלך- דוגמא ומופת.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 27-10-2008, 21:20
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי recoilnadav שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper]כן, מצאת..."

תיחמנת את המערכת, כל הכבוד.
מי שזקוק לעזרה מנצל כל אפיק ומסלול חוקי, עד הסוף, לפני שהוא שובר את הכלים. לא בורח הביתה לאחר כמה ימים שבהם לא קיבל את רצונו ביחידה (ע"פ דבריך).
Highhopes אמר:
ציטוט:
פה הטעות שלך, לא כל מי שאומר לך את מה שאתה רוצה לשמוע הוא מי שאיכפת לו ממך.

והחצי המשלים של זה, זה שלא כל מי שאומר לך דברים שכואבים לשמוע, מתעלם מהבעיות שלך ולא רוצה לעזור לך. לפעמים לאנשים יש קצת יותר ניסיון ובגרות להבין שהמסלול הארוך יותר, מניב תוצאות יעילות ומספקות יותר.

אתה זה שהתייעצת בפורום ובי לגבי שיבוצים מקצועיים הרבה לפני הנפקדות שלך, אבל חבל שלא חשבת להתייעץ גם לגבי הבעיות שלך כשלא קיבלת מענה מספק ביחידה לפני שהחלטת מה שהחלטת. דווקא בתחום שבו היכרות עם קציני המטה בחטיבה שלך יכלה אולי לעזור ובפורום עם מנהלים מנוסים במערכת.
בחרת בדרך שבירת כלים, אני מקווה שלא תאלץ ללכת איתה עד הסוף. כי גם אם היא תיגמר בתוצאה שנדמת לך כרצויה, תישאר עם שירות מבוזבז והשלכות שלא בטוח שתשמח עליהם בעתיד.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 27-10-2008 בשעה 21:29.
ישן 27-10-2008, 17:20
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ashd0 שמתחילה ב "[QUOTE=recoilnadav]תקשיב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ashd0
אוו.. סוף סוף מישהו עם תגובה נורמלית שבאמת אכפת לו.
תודה אחי.

פה הטעות שלך, לא כל מי שאומר לך את מה שאתה רוצה לשמוע הוא מי שאיכפת לו ממך.

אם אתה רוצה רק לשמוע את מה שנוח לך אז בבקשה - עריקות זה דבר מעולה, זה יוביל אותך לדברים טובים ולהצלחה בחיים.

אם אתה רוצה לשמוע דברים יותר רציניים, אז תהיה מוכן לזה שזה לא הדבר שבהכרח רצית לשמוע. נפקדות ועריקות זה שני דברים שמונעים ממך הרבה דברים גם בצבא ולפעמים זה גם יכול להשפיע אחר כך. אתה לא פותר את הבעיות שלך ברגע שאתה נפקד, במקרה הטוב אתה רק מעכב אותם בקצת, במקרה הרע אתה סוגר לעצמך דלתות. כשאנשים יצטרכו לקבל החלטות לגבייך אז הדבר הראשון שהם יראו, עוד לפני שהם בכלל ידברו איתך, זה שאתה חייל לא ממושמע.

אולי אני לא "חכם" כמו recoilnadav, אבל ניסיון זה משהו שיש לי, השיפוט שלי הוא לפי אנשים שאתמול יצאו מהכלא והם עדיין לא יודעים מה ההשלכות של המעשה שלהם, אלא אנשים שהם כבר שנתיים וחצי בצבא ופתאום הם רואים את החברים שלהם מתחילים לתכנן את הטיול או את הפסיכומטרי ואז הם חוטפים את המכה שהם קולטים איזה שטות הם עשו, אני מכיר לא מעט אנשים שהודו שאפילו העובדה שכן העבירו אותם תפקיד לא שווה את כל הנפקדויות שלהם.

שלא נדבר על זה שאתה מגיע לראיון עבודה ראשון, ופתאום קולט שהתעודת שיחרור שלך היא המסמך המלצה הייחידי שיש לך והוא לא ממש עוזר לך להתקבל. אני בעזרת המסמך הזה (ומכתב המלצה ממפקד) הצלחתי להתקבל ל3 מקומות עבודה, אחת מהם בארה"ב והאחרות כחלק ממרכז הערכה (עושים ראיון עבודה קבוצתי ואתה צריך בעצם להוכיח שאתה יותר מתאים מהאחרים), שאנשים אחרים עם הרבה יותר ניסיון ממני לא התקבלו ואני כן התקבלתי.

ישן 27-10-2008, 21:18
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי פיזדץ_על_העץ שמתחילה ב "אתה רציני? המלצה מהמפקד? כ"כ..."

היו לי מפקדים שכתבו מכתבי המלצה שנתיים לאחר השחרור, אני כתבתי כאלה לחיילים בסדיר, יש לי מג"ד במילואים שבעזרת חוות דעתו התקבלתי לעבודה שלא הייתי זכאי לה בלעדיו, ואפילו חיילים במילואים שמבקשים מכתבי המלצה וחוות דעת.
אז מי שחייל בעייתי, מבצע נפקדויות/עריקויות, לא מתמקצע בצורה הטובה ביותר שיכול וכו' - כן, יהיה לו קצת קשה לקבל המלצה טובה (אם זה בכלל מעניין אותו להתקדם לאחר השחרור). ונכון, אולי לא כל האנשים מבקשים לראות תעודת שחרור, אבל מי שאכפת לו לא יתרשם לטובה מדירוג ההתנהגות שיופיע שם בעקבות תקופות כלא.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 27-10-2008 בשעה 21:31.
ישן 27-10-2008, 18:02
  ashd0 ashd0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי פיזדץ_על_העץ שמתחילה ב "עם עריקות תקבל בסופו של דבר..."

אז ככה:
בסופו של דבר הגעתי היום לאיפה שהייתי אמור להתייצב אתמול, בשדה דב.
הגשתי את הצו הצבה שלי, עשו איזה טלפון קטן שראו שאיחרתי ביום, אבל בסופו של דבר זה הסתדר ולא עשו לי כלום.
בכל אופן, חיכיתי שם שעתיים ככה, הביאו לי מדים וקיבלתי צו להגיע מחר על מנת לראות קצין מיון.

עכשיו רציתי לדעת משהו,
אם אני מעוניין לצאת מחיל אוויר מה עלי לעשות?
אני יודע שנורא קשר לעבודה מיחידה ליחידה, במיוחד מחיל אוויר.
אני גם יודע שבדר"כ טפסי 55 לא עוזרים.
רציתי לדעת איך קב"ן יכול להשפיע על המעבר, אם בכלל.
חשבתי להגיד על זה שעד לפני שבוע היה לי פרופיל 64 נפשי (כרגע יש לי 97 עם סעיף קה"ס 41).
אם אני מבקש קב"ן ואומר שאני ממש בדיכאון וחרדה בגלל המעבר לחיל אוויר, ונורא קשה לי להתסגל לזה
(שאגב, זה ממש אבל ממש ככה-קיבלתי דיכאון של החיים היום),
יש סיכוי שאני לא אהיה בסופו של דבר בחיל אוויר?
ישן 27-10-2008, 21:20
  ashd0 ashd0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.08
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "אולי במקום לומר מה אתה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
אולי במקום לומר מה אתה לא רוצה לעשות, תאמר לנו מה אתה כן רוצה לעשות בצבא?
מכיוון שלא נראה לי שמדים אפורים הם הבעיה שקשה לך "להסתגל" אליה, מה כן? תנאי שירות? מקצוע? בעיות רפואיות?

לא המדים הם הבעיה.
שמעתי מיליון ואחד סיפורים על חיל האוויר ועל הטכני במיוחד, והם ממש לא טובים.
אנשים מצטערים על היום שהם נכנסו לחיל האוויר, וגם אני.
כל מי שרק דיברתי איתו על זה הזהיר אותי לא להיכנס לשם.
אבל אין מה לעשות, כבר נכנסתי ואני יודע שלצאת משם זה נורא נורא קשה, על סף הבלתי אפשרי.
נורא בניתי על שאני מקצוע שאני רוצה, והקורסים בטכני לא הכי מלהיבים.
על הטכנאות הזאת ומה שקשור למטוסים ממה לא אני,
גם לא למדתי פיזיקה/אלקטרוניקה/חשמל וכו' בתיכון, ככה שכל העניין הזה ממש לא בשבילי.

בכל אופן,
רציתי לדעת אם קב"ן במקרה הנ"ל שכתבתי, יכול לעזור במשהו?
ישן 28-10-2008, 20:09

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי recoilnadav שמתחילה ב "הצבא לא יכניס ויוציא אותי..."

ראשית, להתנהג בהתאם לכללים זה לא להיות מורעל.

שנית גם אם יש לך מפקד אידיוט, מה לעשות ישנם גם כאלו כמו בכל מקום בעולם, ניסית לפעול בדרכים אחרות?
אתה ראשי לפנות גם למפקדים שמעליו ולאנשים שונים ביחידה שלך ובכלל בצבא אם אתה חושב שהוא פועל בדרך לא תקינה.

אם אני זוכר נכון אתה הסברת את הבעיה שלך בבית באשכול שפתחת לפני מספר שבועות, ושהמפקד שלך לא נותן לך לראות קב"ן (אני זוכר נכון?)
ניסית לדבר עם מפקדים מעליו?
אם אני לא טועה פנית גם לקצינת ת"ש?

אני חייב לציין שזה נשמע לי מוזר שכל מי שדיברת איתו לא מוכן לעזור.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 29-10-2008, 08:39

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "ראשית, להתנהג בהתאם לכללים זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
ראשית, להתנהג בהתאם לכללים זה לא להיות מורעל.

שנית גם אם יש לך מפקד אידיוט, מה לעשות ישנם גם כאלו כמו בכל מקום בעולם, ניסית לפעול בדרכים אחרות?
אתה ראשי לפנות גם למפקדים שמעליו ולאנשים שונים ביחידה שלך ובכלל בצבא אם אתה חושב שהוא פועל בדרך לא תקינה.

אם אני זוכר נכון אתה הסברת את הבעיה שלך בבית באשכול שפתחת לפני מספר שבועות, ושהמפקד שלך לא נותן לך לראות קב"ן (אני זוכר נכון?)
ניסית לדבר עם מפקדים מעליו?
אם אני לא טועה פנית גם לקצינת ת"ש?

אני חייב לציין שזה נשמע לי מוזר שכל מי שדיברת איתו לא מוכן לעזור.

אתה חייב לציין שזה נשמע מוזר? הו, איזו אנחת רווחה.
המפקד שלי כזה טמבל, שיכולתי מזמן כבר לקבור אותו עם פניות לנקח"ל.
אלו שיש להם את הזמן להתמודד עם המערכת, סחטיין עליהם.

בחודשיים שהספקתי להיות בגדוד, צברתי גאוות יחידה כמו מטורף ואהבתי מה שאני עושה,
קרה מה שקרה והחלטתי שאני לא שותק וממשיך הלאה, אלא פועל. וזה מה שקרה.
ישן 29-10-2008, 09:09

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי recoilnadav שמתחילה ב "[QUOTE=צופה ורואה]ראשית,..."

פניה לנקח"ל מצריכה לא יותר ממכתב בהתחלה ולאחר מכן אתה תזומן לראיון ואם יהיה צורך לראיונות המשך, שאר הבדיקה מתבצעת ע"י משרד נקח"ל מול היחידה.
איך אין לך זמן? אתה עובד במשרה מלאה ומפרנס ילדים? מטפח קריירה? מפחד שה"קריירה" שלך בצה"ל תתקע? פניה לנקח"ל לא עולה כסף.

אפילו אם אתה בבסיס יש זמן לזה והיחידה חייבת לשחרר אותך לראיונות עם נקח"ל.

אתה משום מה מחפש תירוצים מתחת לאדמה למרות שלטענתך יש לך עילה מוצדקת לתלונה.
אם המקרה כ"כ גרוע כמו שאתה מתאר ויש לך תלונה שמגובה בהוכחות אז תגיש תלונה.

ואני שוב אומר, גם אם אתה לא ממש אוהב את זה,
בעידן שבו צה"ל מנסה לבוא לקראת החיילים ושם דגש על הטיפול בפרט -כל מי שפנית אליו לא עוזר לך (קצינת ת"ש, מפקד ישיר, מפקדים מעליו ועוד) למרות הבעיה החמורה שתיארת-זה נשמע מוזר!!
אם אכן יש בעיה קשה ובאמת לא עזרו לך אז תתלונן כבר במקום להיות בבית ולהמשיך להסתבך!
אם אתה מעדיף להמשיך להתכתב בפורומים במקום להיות מעשי זו כבר באמת בעיה שלך.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 29-10-2008 בשעה 09:13.
ישן 28-10-2008, 02:01

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ashd0 שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper]אולי במקום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ashd0
לא המדים הם הבעיה.
שמעתי מיליון ואחד סיפורים על חיל האוויר ועל הטכני במיוחד, והם ממש לא טובים.
אנשים מצטערים על היום שהם נכנסו לחיל האוויר, וגם אני.
כל מי שרק דיברתי איתו על זה הזהיר אותי לא להיכנס לשם.
אבל אין מה לעשות, כבר נכנסתי ואני יודע שלצאת משם זה נורא נורא קשה, על סף הבלתי אפשרי.
נורא בניתי על שאני מקצוע שאני רוצה, והקורסים בטכני לא הכי מלהיבים.
על הטכנאות הזאת ומה שקשור למטוסים ממה לא אני,
גם לא למדתי פיזיקה/אלקטרוניקה/חשמל וכו' בתיכון, ככה שכל העניין הזה ממש לא בשבילי.

בכל אופן,
רציתי לדעת אם קב"ן במקרה הנ"ל שכתבתי, יכול לעזור במשהו?

לפני שבוע בדיוק, נתקלתי בחבר ישן שלמד איתי. הוא יצא מחיל האוויר בעזרת קב"ן. 45 נפשי.

נערך לאחרונה ע"י recoilnadav בתאריך 28-10-2008 בשעה 02:08.
ישן 28-10-2008, 05:56

אני חייב להבין משהו
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ashd0 שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper]אולי במקום..."

כל הסיפור הזה שלך הוא פשוט בגלל סיפורים ששמעת, למעשה לא היתה לך בעיה אמיתית שהתנסת בה בפועל אלא רק סיפורים שדפקו לך את הראש??? (סיפרו לי, כל מי שדיברתי איתו)
אתה בדיכאון ממה? הרי עוד לא נוצרה לך בעיה בחיל (למעט זו שיצרת בעצמך), זה חיל עם אלפי תפקידים שחלקם מאוד מעניינים.תנסה לשנות את הגישה ולהפסיק להיות כל כך שלילי על דברים שבסופו של דבר אתה בכלל לא מכיר אותם וניזון רק מסיפורים של אנשים אחרים

לא היתה לך בעיה אז יצרת בעיה, אתה פשוט ילד.

דרך אגב, ברוב המקרים זה לא משנה מה למדת בתיכון, ילמדו אותך מה שצריך.
אני מכיר חבר'ה ששירות במערך הטכני של חיל האוויר שינה אצלם כיוון ללימודים בתחום ההנדסה אחרי השחרור.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר