לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2008, 15:26
  גבר3 גבר3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
ההבדל הפסיכולוגי בין עמים במלחמה בעיקר מלחה"ע

ההבדל בין עמים בקרב זה משהו שמטריד אותי מאוד בכנות ובמלחת העולם השניה שזה התבטא ביותר בכלל לא נכון לדעתי ליחס את זה למקרה מסוים בכל פעם ז"א שהאמריקאים לא נלחמו על הבית והצרפתים סמכו על מז'ינו והרוסים לא היו אנשי צבא והפולנים עם פרשים נגד טנקים ואת ההונגרים רימו והבריטים סתם הצטרפו לכל אלה שלא להיות לבד חוץ ממה שזה נשמע מגוחך למצוא כל כך הרבה סיבות צריך לזכור שאיפה שהיפנים נפלו ז"א מול ארה"ב ביחסי כוחות לטובת היפנים ובים אף יחסי כלי נשק [איכות וכמות] הגרמנים הצליחו אפי' בנורמנדי 80% מהקנדים שנחשבו המעולים נפלו אומנם שם התכוננו להם ואיפה שהאיטלקים אפ'י לא הספיקו להתקיף ונפלו הגרמנים סיימו לכבוש בכוחות יותר קטנים לדוגמא יוון ואפריקה לא משנה אם ניכנס לכל הקרבות שהיו השרת של פרש עוד יפול מרוב עומס הרי זה היה עולמי אבל בברור שהסיבה היא בחומר האנושי וברור שאלפי מוחות יושבים על להבין את זה

ואם כך יש עוד לשאול למה אנחנו ניצחנו את הערבים בעצמאות וכל שאר המלחמות בלי שום יחס לכמות ולאיכות של הכלי נשק וגם פה למה בחזית המצרית תמיד יותר בקלות מהסורית והירדנית והמקרה שהכי דומה לשאלה איך הצלבנים שהיו כמה מאות ניצחו עשרות אלפים ממש כך וגם כשנפלו זה היה בעיקר בגלל סיכסוכים בניהם אגב גם שם הצטיינו הגרמנים ובכלל מה השוני בתכונות בין העמים למה תעדיף כל מכונה שתהיה גרמנית מרכב ועד בלנדר ולמה רק ליפנים היה את המתאבדים שנכנסו מטוס בתוך מטוס אפ'י שהיה ברור כמעט שגם הם ימותו מזה אגב גם גרמניה אירגנה יחידה כזאת בסיום המלחמה אבל לא היה להם גם דלק חה

אבל לגופו של ענין אני לא אוהב להתפלסף בד"כ אבל בלי זה אני לא מתקרב לתשובה אז תרשו לי קודם כל כמדומני שיש טעות קטנה בזה שבאויר דווקא הגרמנים לא היו המוצלחים אפ'י היו פחות מהבריטים כמה רמות ראה פרשת איי מלטה בענין זה ידוע ג'ורג' בראולינג שעזר אף לישראל וספרו ספיטפייטר מעל מלטה עוד שני דברים שקשורים לדעתי זה שבנושא פצצת האטום למרות שהגרמנים היו למעשה השורש של כל הענין ואף ידעו ושר הדואר אף הציע זאת לפני היטלר שלעג עליו את הרעין של הפצצה הגרענית לא התקדמו כמעט כלל בזה באגב זה היה הסיבה העיקרית להכנת הפצצה של ארה"ב והשקעת המליארדים בתוכנית כזאת גרונדזיונית בזמנו החשש שגרמניה תקדים

דבר שני שבנושא הטרור הפנמי גרמניה כמעט לא פעלה בעוד הבריטים עשו מאות פעולות קומנדו במפעלים בגרמניה

לדעתי ההסבר לכל זה הוא אחד ואתן דוגמא כשאתה רב עם מישהו מכות ולדוגמא אתה רוצה להרים אותו בשביל להפיל אותו מי שלא רגיל הרוב ישקיעו את הכח בטעות באחיזה ולא בהרמה וזה למעשה היסוד של כל השיטות הטובות של המכות קארטה קונג פו אותו דבר בקרב כל מ"פ יודע שבהיתקלות רצויה השאיפה תמיד היא לשאוף לאיגוף והסיבה האמיתית והעיקרית [חוץ מכל מיני סיבות שתלוים במקרה הרחבת הקו שינוי עמדות האויב] זה הבילבול שנוצר אצל אויב מוקף אם נרחיק למקורות זה היה הגורם לנפילת העי אותו דבר הרעיון של הבליץ הגרמני ז"א כניסה ישירה בלי השתהויות למחנה האויב הקו הראשון כבר לא קולט מה קורה

מסקנה מיקוד במטרה ואי מיקוד במטרה הם כללי היסוד בעומק של כל פעילות צבאית אם זה נכון ההמשך מתבקש מאליו הלוקשים של מלחמה על הבית ומלחמה אדיאולגית לא יכולים להיות נכונים לבד שכן כל אדם בקרב נלחם על חייו שחשובים לו על פי רוב יותר מכל אידאולוגיה ובית אלא הוא ממוקד יותר מה רצונו מהאויב זה גם יכול להסביר את ההבדל שלגרמנים היתה אדיאולוגיה [שהם מובחרים וכל החרטות] אבל הענין שתמיד הם הוכיחו את היכולת הזאת אף במלחמות ללא אדיאולוגיה ולכן נראה לי שפשוט

הגרמנים הסתכלו על המלחמה בצורה שזה האויב והוא המטרה שלי כל אחד בחזיתו

בעוד הרוסים לדוגמא הסתכלו בצורה שזאת המשימה שלי ללכת ולירות למען הקומניזים ואמר גנרל גרמני על ההתקפות הרוסיות הם באו גלים גלים וכולם נפלו עד שנגמרו לנו הכדורים [ואל תסמכו על התיאורים של ז'קוב ושאר הרוסים וגם חלק מהבריטים שכן הם לא ילכלכו על כוחותיהם בפרט לא בתקופה ההיא]

והבריטים איך להרוס את הפשיסטים

והיפנים בזמנו התרבות שלהם היתה איך אני מקריב את עצמי לקיסר בגדול

ולכן לדוגמא בקרבות אויר הגרמנים נפלו בהרבה מהבריטים ובעיקר בשל דביקות יתר במטרה שכן רוב המטוסים הגרמנים נפלו בשל רדיפה בלתי אחראית אחרי אויב וכדומה מידיעה וכן עדויות של בריטים על מקלעני מטוסי הלופטאוופה שירו אפילו בזמן שוודאי שימותו ולכן לא השקיעו בפעולות חבלה פנימיות שזה היה טפל לדרך שהובילה אותם וכן באטום ג"כ העדיף היטלר לבנות את פצצות הוי למרות שיצורם היה שוה לבניית מטוסים 1 על1 כי זה היה יותר ישיר ולמעשה יש טוענים שזה מה שגרם לנפילת הלופטאוופה ועוד עשרות דוגמאות שלא נאריך

אני מאמין שרוב האנשים יצחקו על קשר של תכונות למלחמה עולמית וכו בעיקר בגלל שזאת תפיסה כלל לא מקובלת כמו שגם אמרו כולם במלחמת לבנון השניה שאין קשר בין ראש ממשלה צבאי ללא כי היועצים הם אותם יועצים וכל הבלה בלה ושגם בלי דיין בששת הימים היתה אותה תוצאה כי תוכנית מלחמה היא לא ניתנת לעשיה בזמן כה קצר וביקצור שהכל גלובלי ואי אפשר להשים אצבע אף פעם על דבר מסוים פרטי רק בכללות אבל לדעתי העניה זאת האמת ואולי תוכיחו לי שאני טועה אשמח לתקן טעויות

נ.ב אפשר גם להוסיף את ההיסטוריה שלנו למיטב ידיעתי מטוס אחד בלבד נפל לנו בקרבות אויר לעומת עשרות רבות של האויב למרות התמודדות נגד טייסים רוסים בהתשה ג"כ המיגונים הטובים ביותר של הגרמנים בראשונה היו על ידי יהודי חוץ מהכלכלה שם אבל זה יותר מדי ח
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:41

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר