לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2008, 19:05
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
צילום יום כשירות חיל השריון 2008

היום התקיימה בחסות חטיבה 401 , ובארגון למופת, התחרות השנתית לכשירות הצוותים בחיל השריון.
התחרות מתקיימת לאחר שש שנות שמיטה, ובהחלט משקפת את הרוח החדשה בחיל השריון אשר לאחר מלחמת לבנון השנייה.

רמת הצוותים בבחנים השונים הייתה גבוהה ביותר. התחרות המורכבת אשר נפרשה על פני לילה (ניווטים) ויום , התאפיינה באפס תקלות והכי חשוב, אפס תאונות או היפגעות.

התחרות אורגנה והופקה על ידי מחלקת תח"ש (תורת חיל שריון) אשר במפקדת קצין השריון הראשי, ובארוח ומנהלות על ידי חטיבה 401, אשר בשטחי האימונים שלה התבצעו התחרויות.

במהלך יום הכשירות, ובמעמד מפקד מז"י אלוף אבי מזרחי, קצין השריון הראשי תא"ל אגאי יחזקאל, מפקדי אוגדות, מח"טים, מג"דים ואלפי לוחמים של חיל הריון , הופגנו יכולות יוצאות מהכלל של צוותי הטנקים , הן בירי למטרות בטווחים שונים והן במשימות פרישה והרכבת זחל, מסלול מכשולים ועוד.

במקום הראשון זכתה חטיבה 460, במקום השני , חטיבה 7, במקום השלישי חטיבה 401 ובמקום הרביעי חטיבה 188.

אני רוצה לציין במיוחד את המיומנות של צוותי המרכבות מסוג סימן 2 אשר למרות "הוותק על הכביש" , הגיעו עם טנקים מיושנים יחסית, להישגים לא מבוטלים. צוותי חטיבה 7 הוכיחו שמיומנות ומקצועיות יכולים לחפות על נחיתות טכנולוגית.

החטיבה הזוכה , עוצבת בני-אור זכתה גם בצ'ק בסך 10,000 ₪ ובקליטה של הרוס"ר המקוצרר ביותר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י gm4450 בתאריך 27-10-2008 בשעה 19:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2008, 19:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "יום כשירות חיל השריון 2008"

אנא עוד תמונות!

האם הורידו נקודות על השארת מפתח פלטות על הריצפה?

בעבר אמרתי שאכתוב כאן על השיטות לתכמן בתירגולת פריסת זחל כדי להשיג זמני שיא בלתי מתקבלים על הדעת. בגלל שחזרו לקיים את התחרויות החלטתי לא לעשות זאת. לקראת יום הכשירות הבא אני אשמח לשתף פעולה עם הצוות של החטיבה הנכונה...

ישן 06-11-2008, 11:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "מט"ק אני לא לצערי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
יש צוותים שאתה תראה אצלם דברים מטורפים שחוסכים זמן יקר ויש כאלו שלא אכפת להם.

כמו להחזיק בתא 4 שני ארגזי כלים (חוץ מתיק) אחד לבוקסות וכלי 3/4 והשני לבוקסות וכלי חצי, כשהבוקסות בתוכם מסודרות לפי הגודל כך שאתה יכול להגיע אליהם בעיניים עצומות?
כאלה?
אולי בגגל זה קראו לי "הנאצי של הבוקסות"?

ישן 06-11-2008, 14:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "למשל."

עשיתי:
חוטר מורכב חלקית + פודל לא מורכב אבל זמין מאד (היו לי שניים אחד בתא היעודי ואחד בויורס מפקד עטוף כבר בשק פק"ל/סמרטוט).
בקבוקי שתיה - עטופים בהסוואה! - בכל מקום שאפשר.
(אצלנו לא צריך לשפצר את הפטיש 5 הוא כבר במקום נוח לשליפה, לא כמו אצלכם)
למי יש נייר אורז?!

וכאלו שלא אמרת:
הוספת ארגז מאג מוצמד ל6פ כדי לירות ממנו בתרגילים במקביל במקום להוציא/לשרשר מהתא היעודי. כשהיינו בקו היו שם ספוגים ומשמנת ספר לטובת המקביל.
הוספת ויורס עשוי מארגז 990 5.56 על אוזן הטען (עושים חור בארגז עם רתכת, מוציאים בורג מהתוספת מיגון ומחברים אותו בחזרה דרך החור שבארגז)
מארז מוסווה לשקיות זבל
שיפצור מ.ק. 77 נוח לשליפה ליד הטען או במסדרון.
תליית מוט תורן (כן! צינור ארוך) לצד התובה כדי להשתמש בו כמאריך להגדלת המומנט כשברגי הסיפון מסרבים להשתחרר (ולרס"פ תמיד היה מוט תורן בשטח).
ועוד ועוד

ישן 06-11-2008, 20:02
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
תראה, אתה מדבר על שיפצורים לפי הטנק שלך, שאני לא מכיר אותו למעט היכרות שיטחית ביותר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עשיתי: חוטר מורכב חלקית +..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
עשיתי:
(אצלנו לא צריך לשפצר את הפטיש 5 הוא כבר במקום נוח לשליפה, לא כמו אצלכם) יש מקום יעודי, אבל הגישה לא הכי נוחה (למרות שאני בעד שישתמשו בו).
למי יש נייר אורז?! לי

וכאלו שלא אמרת:
הוספת ארגז מאג מוצמד ל6פ כדי לירות ממנו בתרגילים במקביל במקום להוציא/לשרשר מהתא היעודי. כשהיינו בקו היו שם ספוגים ומשמנת ספר לטובת המקביל. בסימן 4 זה שונה
הוספת ויורס עשוי מארגז 990 5.56 על אוזן הטען (עושים חור בארגז עם רתכת, מוציאים בורג מהתוספת מיגון ומחברים אותו בחזרה דרך החור שבארגז) אין צורך אצלנו
מארז מוסווה לשקיות זבל
שיפצור מ.ק. 77 נוח לשליפה ליד הטען או במסדרון.
תליית מוט תורן (כן! צינור ארוך) לצד התובה כדי להשתמש בו כמאריך להגדלת המומנט כשברגי הסיפון מסרבים להשתחרר (ולרס"פ תמיד היה מוט תורן בשטח). יש מוט שמקבלים ואין צורך במוט תורן. נראה כמו הלום רק חלול (בשביל לתת קונטרה למפתח Y )
ועוד ועוד
ישן 06-11-2008, 20:43
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "תראה, אתה מדבר על שיפצורים לפי הטנק שלך, שאני לא מכיר אותו למעט היכרות שיטחית ביותר"

ציטוט:
יש מוט שמקבלים ואין צורך במוט תורן. נראה כמו הלום רק חלול (בשביל לתת קונטרה למפתח Y )

מכיר. זה נקרא מאריך חש"ן.
אני משבר על מאריך יותר ארוך לברגים שממש קשה לפתוח

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 06-11-2008 בשעה 20:45.
ישן 28-10-2008, 10:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אני לא זוכר את זה ככה"

אצלנו הלכנו עם כומתות גם במסדר טפ"ש כל שבוע (כל צוות ליד הסטופר של הטנק שלו, לפי סדר מקצועות, שחור על שחור), בשיעורים, במסדר בוקר, בשיחות מחלקה/פלוגה ועוד ועוד. אולי אפילו במסדר כוננות כל לילה.
כמות ה"שחור על שחור" הייתה עצומה!

ישן 28-10-2008, 12:20
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  

ממש לא
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זה לפני/אחרי תרגולת..."

יוסיפון היקר...

איך לחרבש בבוחן כשירות, ולזייף, כולם יודעים. איך לעשות נכון מבלי לרמות, יודעים הצוותים שהדגימו אתמול. צוות פריסת זחל חטיבה 7 אכל נקניק עם פין סרבן, דבר שהוריד נקודות בגלל זמן, אך הם ידעו לצאת מהבעיה למרות הלחץ, העובדה שטנק סמוך מניע ויורד מהזחל (לא צריך לראות, מספיק לשמוע). טנק של "ברק" תקע חוליות על הזר ואחר כך לא הצליח להעלות זחל, אבל כולם סיימו למרות שהידיים רעדו ובגלל הלחץ לא כל מכה של ה-5 קילו פוגעת. כל הכבוד לצוותים על הנחישות.

התרגולת בתמונה, במקרה זה היתה בגמר כיבוי שריפה בתא המנוע....
ישן 07-11-2008, 13:42
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי למה טנקיסטים צריכים למרוח צבעי הסוואה?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "בעוד נחמיה מעבד חומרים..."

הנוהג הזה למרוח צבעי הסוואה לא היה קיים בזמננו...אין לי מושג מתי התחיל הנוהל אבל כל פעם מחדש שאני רואה לוחמים/ לוחמות שבמקום להגדיש את הזמן בעיקר כשמדובר בנוהל קרב חפוז לימוד של טבלת " כוחות ומשימות"ש מבזבזים את זמנם על " איפור קרבי" זה פשוט מקומם אותי.
לפי דעתי הסובייקטיבית פרט ליחידות המיוחדות " שאני לא נמנה עם הפריקים שלהם וההיסטוריה מוכיחה וגם ההווה - לראייה הפשיטה של סיירת הצנחנים המהוללת שלשום .
יחסית פעולה פשוטה במטרה לפוצץ את מנהרת הנפץ אך מה לעשות מתברר שבתחקירים של פיקוד הדרום התברר שלמרות שמדובר בפעולה
שבוצעה ע"י השמנת של הקצפת " ...
המטרה לא הושגה במלואה
אז מה יגידו אזובי הקיר במידה ובארזים נפלה שלהבת..
ישן 27-10-2008, 23:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Nailed שמתחילה ב "אכן תמונות חזקות אחת אחת! אם..."

מה?! ללא ידעת שבמרכבה 4 יש מטען אוטומטי ולכן רק שלושה אנש"ץ?!

זו תירגולת חי"ר. תותחן עולה למדף מפקד ויורה משם במאג שלו. הוא יכול לתפעל משם את שאר הטטנק (כולל לירות בתותח) , לדווח בקשר, לסייע לחבריו בהתארגנות ובתצפית ועוד.

ישן 28-10-2008, 05:39
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
צבאי אחלה תמונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "יום כשירות חיל השריון 2008"

כל הכבוד לצלמים gm4450 ונחמיה - אחלה תמונות.

זה ממש לא צריך להפתיע אף אחד שחטיבה 460 זכתה במקום הראשון (מאיזה גדוד הגיע הצוות הזוכה?), מדובר בצוותים שבזמן ההכשרה שלהם (מסלול מתקדם או פיקודית) נמצאים כל יום (וגם לילות) על הטנקים ומתאמנים.

גם הזכיה של חטיבה 7 במקום השני לא מפתיעה, זה לא קשור לטנק...זה הצוות!
בכל מקרה אני שמח מאוד שהחזירו את יום כשירות החיל, זה חשוב מאוד.

נחמיה, הגיע הזמן שתתן יצוג ליבשה בתיק העבודות שלך ... אני חושב שהתכוונת למעשה לומר חבל שלא עשני שריונר - עכשיו הגיע הזמן לשים את ניר בתא טען עם מצלמה שיצלם תרגילים מנק' תצפית של הצוות.

אחלה תמונות

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 28-10-2008 בשעה 06:03.
ישן 28-10-2008, 14:46

ההנפצה הגדולה מכולן

אני מסתכל על התמונות האלו ונזכר איך במשך שלוש שנים כל הזמן סיפרו לנו שאי אפשר לתת M16 לשריונרים בגלל שהוא פשוט ישבר בנסיעות בטנק- נשק עשוי מ"פלסטיק" היה ה"הסבר" הקבוע וש M16 לא יתפקד כמו שצריך בתנאי האבק שמסביב לטנקים ויתקע כל הזמן.

הפלא ופלא, כשנוצר מלאי מספיק גדול של נשקים מקוצרים/מנוסרים הם מצאו את דרכם לשריון מהר מאוד וכל ההסברים נעלמו כלא היו.

אבל אחרי הכל אין על הגלילון

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 29-10-2008, 08:23
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "ההנפצה הגדולה מכולן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
אני מסתכל על התמונות האלו ונזכר איך במשך שלוש שנים כל הזמן סיפרו לנו שאי אפשר לתת M16 לשריונרים בגלל שהוא פשוט ישבר בנסיעות בטנק- נשק עשוי מ"פלסטיק" היה ה"הסבר" הקבוע וש M16 לא יתפקד כמו שצריך בתנאי האבק שמסביב לטנקים ויתקע כל הזמן.

But who says that these guns will fire when they pull the trigger? I see only pictures of M16s without magazines inserted

Saying that the M16 will break is an exaggeration but the chance that it will jam once it is filled with fine desert dust after a ride on top of the tank is a real concern. Reliability when dirty has never been one of the M16's strengths

הפלא ופלא, כשנוצר מלאי מספיק גדול של נשקים מקוצרים/מנוסרים הם מצאו את דרכם לשריון מהר מאוד וכל ההסברים נעלמו כלא היו.

It's amazing how $ causes the "official" policies to change (ie upkeep of Glilons are more expensive than distributing the M16s Uncle Sam sent me for free

אבל אחרי הכל אין על הגלילון
Amen to that

ישן 29-10-2008, 08:57

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=צופה ורואה]אני מסתכל..."

האמת שאני לא יודע לומר לך אם ה M16 באמת יתקע אחרי חשיפה להרבה מאוד אבק על הטנק, אני רק מקווה שבדקו את זה לפני שציידו צוותי טנקים בנשק.

בסה"כ גם חי"רניקים נמצאים בסביבה רווית אבק על נגמש"ים וליד טנקים ואין בעיות מיוחדות.

אני מקווה שהשיקול הכלכלי כמו שכתבת לא הכתיב את השינוי ע"ח התאמת הנשק ליחידה.

דווקא מבחינת הנוחות בתוך הטנק, התבור המקוצר יכול להיות אידיאלי לשריונרים

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 28-10-2008, 14:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע

היום בידיעות מפרסם יוסי יהושוע שבמסגרת ההכנות ליום כשירות פלס"ר 401 נאלצו לשים מארבים בלילה לטובת שמירה על המטרות שהוצבו לצורך התרגיל.
קצין מחש"ן מצוטט בידיעה "כל טנק מטרה שאנחנו שמים בשטח נגנב מיד ונמכר לכל המרבה במחיר".

ישן 04-11-2008, 23:35

צבאי תפסיקו לזלזל בפטונים!!!!!!!!!!!!!!
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יפה! תמונות נדירות. זה..."

אני לא מבין את כל הצעירים שמפגינים זלזול בפטונים[ מגחי"ם] שבזכותם ניצלה המדינה במלחמת ההתשה ובמלחמת יום כיפור
ולמרות שאין מה להשוות בין מרכבה לפטון מכל הבחינות אז למרות הכל אני זורק "כפפה " שאני בטוח שהיא לא תתממש .
למרות גילי המופלג ואנא על תייחסו לי שחצנות , במידה והיה מתבצעת ביום כשירות השריון תחרות בין לוחמי העבר ללוחמים של היום שכולם הם " מלח הארץ".
הרי שביום של ריענון ,חלק גדול מלוחמי השיריון בעיקר בוגרי ההתשה ומלחמת יום הכיפורים היו "אוכלים בלי מלח" את הטנקיסטים של היום , למרות שרמת הטנקים שלהם עולה לאין שיעור על הטנקים שבהם לחמנו בהתשה בתעלה ובמלחמת יום הכיפורים .
נכון שאין להשוות את רמת התותחנות של " פעם להיום" אך בנושאי הלחימה האחרים שלא השתנו קרוב ל40 שנה מסלול צוות מחלקה ופלוגה יש להם עוד הרבה מה ללמוד .
כפריק של השיריון אין לי שום כוונה לפגוע בלוחמים בצבא הסדיר -להיפך אני עושה כל מאמץ על לנסות ולשכנע כל מלש"ב להתגייס לשיריון אבל כשמזלזלים בטנקים= לוחמים שהצילו את המדינה זה פשוט מקומם אותי .
ישן 29-10-2008, 07:21
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
הפאצ'ים האלה הם וואסח מסוכן...
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי cen שמתחילה ב "לחיילים האמריקנים יש פאצ'ים"

שיריונר אמנם חי ולוחם בתוך הטנק, אבל לא חסרות הזדמנויות בהן הוא יורד ממנו- כדי לבדוק מה שלו הזחל בעמדה אחורית, כדי לדבר עם טנקיסט אחר או חי"רניק שלא על ידיד רשת הקשר, כדי לערוך תצפית מקדימה לפני שעולים לעמדת אש עם הכלי... לא חסרות הזדמנויות.
אין שום סיבה לתת לצלפי או קלעי האויב הזדמנות לתקוע את הטנקיסט.

בקשר ל-"אם כבר פרקת מהטנק אז הפאץ' לא משנה", אפשר לומר אותו דבר על לוחם חי"ר... כאילו- אם הוא כבר בהתקלות, אז לא משנה אם המימיות שלו מוחרשות או הפנים שלו שחורות או החולצה שלו מתחת למדים לבנה... וזו כמובן שטות מוחלטת.
ישן 30-10-2008, 11:36
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  

הגזמתם..
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי alkhimey2 שמתחילה ב "משמש לווסאח?! לי הוא נראה..."

וואסאח?

צעצוע?

תגידו.. השתגעתם?

M16 מקוצר, מנוסר או מקוצרר, הוא עדיין כלי נשק.
צוותי טנקים, עדיין אינם לוחמי חי"ר והינם מפעילים קודם כל את המערכות והנשק של הפלטפורמה, קרי, תותח עיקרי, מקלעי מפקד, טען ומקביל, מרגמה 60 מ"מ ואף עשן מיידי.

רק לאחר מכן, נמצא הנשק האישי שנועד בעיקר לתפעול בזמן פריקה ומצוקה (ח"ו).

נשק אישי לצוותי טנקים חייב להיות קצר, לא מסורבל, נוח לתפעול, אמין (תנאי אבק , בוץ וכו'), ניתן לדפינה בתמך על גג הצריח או בתוכו, מאפשר כניסה ויציאה קלים ונוחים.

עוד לאמריקאים היה גריז-גן, לגרמנים שמייסר, לישראלים עוזי, וכך צריך להתייחס לנשק לצוות.
קל, נוח, נגיש ואמין.

M16 מקוצר/צרר מתאים לטעמי לייעוד.

כל מילות הוואסאח, קסאח וכדו' מיותרות לחלוטין. AFAIK
ישן 30-10-2008, 12:13

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "הגזמתם.."

קודם כל לא צריך להתעצבן, הדברים נאמרו מתוך אכפתיות ודאגה לחיל ולשריונרים משריונר במילואים.

ברור שהכלי העיקרי של השריונרים הוא הטנק אבל הנשק האישי לא ניתן לשם יופי, במקרה הצורך החייל צריך להגן על עצמו ולנהל אש ביעילות. במקרה של שריונרים טווח של עשרות מטרים הוא סביר ולמקוצרר יש בעיית דיוק .
בישראל חיילי השריון עוסקים גם בפעילויות בט"ש שונות שלא ע"ג טנקים מה שכמעט ולא ניתן לומר על צוותי שריון בחו"ל, מה שהופך את הנשק האישי של החיילים לחשוב יותר.בנוסף צריך לזכור שהנשק האישי אמור לשמש את הצוות במקרה של פריקה מהטנק.

למקוצרר יש בעיות דיוק גם בטווחים קצרים והנשק כמעט שלא נכנס לשימוש ביחידות חי"ר למעט כנשק לקצינים בכירים.

לא תקין שנותנים לחיילים נשק שהייעילות שלו והתאמתו ליחידה מוטלת בספק.
במישור הערכי מפריע לי שהפרס הוא לא מעשי אלא נועד לדאווינים וזו כיום תפקידו היחיד של המקוצרר בצה"ל.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 30-10-2008, 14:00

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "איפה שמעת על בעיות דיוק של..."

המקוצרר אכן היה בשימוש ביחידות חי"ר ייעודיות אבל צריך לזכור שהוא וצא לטובת נשק ארוך יותר שמשמש לירי לטווחים ארוכים יותר (M4).

בנוסף, במקור המקוצרר נוצר ביחידות המיוחדות בצה"ל כמענה ללחימה בטווחים קצרים מאוד ולא ככלי ללוחמת חי"ר סטנדרטית. למקוצרר קנה קצר מאוד שמשפיע באופן ברור על הדיוק שלו ומכאן השימוש שלו לטווחים קצרים מאוד.

הטיעון שהנשק הנ"ל מונפק לנהגי תובלה לא מצדיק הנפקה של הנשק הנ"ל ליחידות לוחמות, נהגי תובלה (בניגוד לנהגים ביחידות) לא מבצעים בט"שים ובד"כ לא אמורים להגיע למצב שבו הם מנהלים אש עם האויב.

דרך אגב, לא נבדקה פעם האפשרות שטנקיסטים יקבלו מיקרו גלילון?

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 01-11-2008, 17:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יוסיפון - תסתכל על תמונות..."

לכאורה אתה צודק.
אבל, במקרה הזה מספיקה לי התמונה הזו כדי לקבוע שהנהג לא נתן גז ברגע הנכון.
ברגע שההינע נוגע בקרקע הנהג אמור ללחוץ על הגז (עד לנגיעה הנהג "עוזב הכל"). בתמונה ההניעים כבר ממש בתוך הקרקע והגז לא לחוץ. הגז גם לא נלחץ שניה או שתיים קודם.
לכך יכולות להיות שתי סיבות:
1. המפקד נתן לו פקודה לעצור ולכן הוא לחץ על הבלם. פעולה כזו מכבידה מאד על הממסרת והמזקו"ם.
2. הנהג לא הבין שההינע כבר נוגע וחיכה לתחילת ההתנגדות של הקרקע כדי לתת גז. זה לא אמור לקרות לנהגים מיומנים.
בכל מקרה אני אשמח לראות רצף תמונות ולהוכיח שצדקתי (בנתיים אתה כבר יכול לספר לי אם הם נשארו בזווית הזו יותר משניה (1) או שהמשיכו בתנועה(2).

ישן 01-11-2008, 19:32

צבאי הייתי וראיתי ...
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "זה לא תירוץ. יש כללים די..."

כחבר בהנהלה המורחבת של עמותת "יד לשריון, הוזמנתי ליום כשירות השיריון "בנבי מוסא" ולהלן התרשמותי .
1. ברצוני להצדיע לקשנ"ר תת אלוף אגאי יחזקאל על חידוש המסורת ,אודה ולא אבוש שלמרות שהתגייסתי לפני 42 לשיריון ולחמתי בשלוש מלחמות בחזית המצרית שמאד התרגשתי - זה החזיר לי את עלומיי.
2. את הערות/ הארות המבצעיות [ שלא אפרט אותן] העברתי לתא"ל יחזקאל אך ברשותכם הרשו לי לנתח מנקודת מבט סובייקטיבית של " סוס קרבות ותיק " את התרשמותי על חלק מהדברים.
3. רמת התותחנות שהופגנה הייתה מדהימה ושברה את כל השיאים- בקטע הזה הרשו לי " לנחם" את התותחן של 401 שפיספס את המטרות בטווחים הרחוקים - ראשון לא נראה - שני קצר ושלישי גם הוא לא פגע ,מה שגרר תגובות צפויות מצד אוהדי החטיבות האחרות בנוסח " טדי "ביזיון ביזיון ביזיון -שרבים וטובים ממנו פיספסו גם למטרות קרובות בהרבה וגם בסיטואציות שלא " כל העולם עוקב אחריך " וכל אחד מאיתנו כולל המנוסים ביותר היה מתרגש ,שלא קרה כלום הוא עוד יפתיע ובגדול.
4. באחת מהערות / הארות שלי לקשנ"ר כתבתי שתרגולת פריסת הזחל הייתה חייבת להיעשות בצמוד לטריבונה ולא במרחק כל כך גדול מה שהיה נותן " דלק" למוטיוציה ועידוד למבצעים , ישבו לידי טייסים מחיל האויר שלא הבינו במה מדובר ובצדק חלקם פיהקו וחלקם נטש את הטריבונה - מקווה שהלקח ייושם ביום הכשירות הבא.
5. לגבי מעבר הסוללה - הרשו לי כמי שהיה לפני עשרות שנים נהג " ההדגמה" בחטיבה 14 , שכל הנהגים שעברו את הסוללה עשו את זה בצורה שגוייה ובשלב מסויים היה " סיבון" של נהגי שתי החטיבות האחרונות שעברו .
כשאתה מגיע לסוללה שכזאת ורוצה לעבור אותה אתה חייב להגיע " ברייס" הכי מהיר מבחינתך לתפוס תנופה ואז כשהטנק עובר ב55% את קצה הסכין אתה מוריד רגל מהגז והטנק " גולש לצד השני.
בכל המקרים הנהגים הגיעו במהירות 0 לסוללה הטנקים " אכלו קש " ובקושי עברו אותה , בניגוד לטנק הראשון של 460 שניסה לעבור בקצה התלול ביותר של הסוללה לא הצליח לעבור , נתקע כשתי דקות בצד הצפוני ולאחר נכן עבר במאמץ רב, כל יתר הטנקים עברו בצד המערבי שהיה נמוך באופן משמעותי חלקם על הקוליסים של הטנק הקודם כך שלא הייתה להם בעיה למרות שעד שהם עברו הם אכלו ,הרבה חצץ .
7. בהזדמנות הזאת ברצוני לשבח את המ"מ של חטיבה 7 למרות שהטנקים של החטיבה נחותים לעומת הטנקים של החטיבות האחרות ,על ניהול אש המחלקה תענוג לעיניים ולאוזניים מקצוענות קור רוח ומנהיגות ברמה יוצאת דופן -כל הכבוד.
6. לסיום ברצוני לברך ולשבח שוב את הקשנ"ר את מפקדי חטיבה 401 שהיו אחראים על ההכנות מה שהוסיף לגאוות השיריון - חבל שלא היו שם משלבי"ם, אני מעריך שבמידה והם היו מגיעים חלקם הגדול היה מתגייס לשיריון.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 04-11-2008 בשעה 17:32. סיבה: הסרת טווחים
ישן 01-11-2008, 20:28
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
לגבי הבאת מלש"בים לתרגילים- שימו לב לכתבה הבאה על מיזם שפועל כבר 4 שנים
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מצטרף להערה האחרונה. מקווה..."

http://mazi.idf.il/113-6904-he/IGF.aspx

תלמידים בעקבות לוחמים

כתב: יותם קניספל, תאריך: 29.10.2008
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/Images/trans.gif]
תלמידי תיכון מכל הארץ מגיעים לסיור ברמת הגולן ולצפות בפעם הראשונה בתרגיל אש. "סוף-סוף אנחנו רואים טנקים בפעולה אמיתית", התלהב תלמיד מרחובות

מלש"בים רבים מתיכונים שונים בארץ עוברים בימים אלה דרך תחנות ברמת הגולן במסגרת "יום בעקבות לוחמים", שיזמו האגודה למען החייל בשיתוף משרד הביטחון. זו השנה הרביעית שבה פועל המיזם, שנועד לחבר את הנוער הישראלי לקראת גיוסו למורשת הקרב של צה"ל. את הפעילות הארגונית ארגנו השנה חטיבת השריון 7 ועוצבת הגליל.

סיור ואש
בשבוע האחרון, מדי בוקר 5,000 תלמידים משתתפים בסיור "בעקבות לוחמים, המתחיל באתרים שונים ברמת הגולן, דוגמת תל פאחר ועמק הבכא ומסתיים באחמדיה, בתערוכת חילות וחטיבות. כל חיל מציג אמל"ח וסיפורי מורשת קרב והחיילים נציגי החילות עונים לשאלות המלש"בים המתעניינים. בסוף התערוכה עולים המבקרים לעמדת תצפית על תרגיל אש רטוב של גדוד 74 מחטיבה 188 של שריון, יחד עם גדודי נמר ורעם של התותחנים.

עוצמת הקרב
עוצמתו של תרגיל האש שנערך אתמול הבהיל תחילה את המלש"בים, שהגיעו מכל הארץ. מאוחר יותר הם כבר מתרגלים לנפץ הפגזים ומוחאים כפיים בהתלהבות. סמל איתי כפיר הוא מט"ק אחד הטנקים שמשתתפים בתרגיל. "כל פעם מחדש אני נדהם מההתלהבות הזאת של התלמידים. כשאני הייתי פה לפני ארבע שנים הבנתי לאן אני רוצה להגיע, והנה, אני פה, מעודד מלש"בים להצטרף ולקחת חלק. אני שמח שאנחנו עושים את זה, וזו הדרך הכי טובה למשוך חיילים נוספים לצבא. לתת להם להיות חלק מהקרב, להראות להם בעיניים, ולתת להם להרגיש את העוצמה".
מח"ט 7 אל"מ רועי אלקבץ מרוצה. "יש חשיבות רבה לחבר את הנוער הישראלי הנהדר למורשת הקרב ברמת הגולן. אנחנו פה כדי לקדם את החשיבות של שירות משמעותי בצה"ל וכדי לחשוף את המלש"בים ליכולות ולביצועים של צה"ל, כדי שיצטרפו כמה שיותר".

עוצמת הרוח
יו"ר האגודה למען החייל תא"ל (מיל') אביגדור קהלני, שמזוהה עם חטיבה 7 וסיפורי גבורתה, דואג להתייצב מול המלש"בים מדי יום ולדבר איתם. לפני שעלה לבמה אתמול, אמר: "אני מלא סיפוק. אני מוכרח לומר שכל יום אני רואה מולי נוער נהדר, ואני מקבל תגובות מהמורות והתלמידים, שאומרים כמה היום הזה משנה להם את החשיבה. המפעל הזה מוצלח והוא מוכח".
כשהוא מדבר מול המלש"בים לפני תרגיל האש הוא אומר- "חשוב שתבינו ביום שכזה את אהבת המולדת, והבנת המשמעות שבשמירה על הבית שלנו. שתחושו כבורג קטן במכונה הגדולה- מדינת ישראל - שלא תתפקד בלי צה"ל ששומר עליה, שמורכב מכל אחד מכם. אתם עתידנו. אתם תתגייסו לצה"ל בעוד כמה חודשים, ותמצאו את עצמכם מול אתגר. אני מקווה שלא תצטרכו לעבור את החוויות שהדור שלי עבר. הנשק הסודי של צה"ל המפורסם והמפואר הוא אתם; לא הטנק, המטוס או הסירה, אלא הרוח".

לקראת גיוס
אחד התיכוניסטים שהשתתף בסיור הוא יונתן כהן, תלמיד תיכון דה-שליט ברחובות שצילם את תרגיל האש בטלפון הסלולארי שלו. "זה חשוב שאנחנו פה", אמר. "גם כי אנחנו רואים סוף-סוף טנקים בפעולה אמיתית ולא דרך הטלוויזיה וגם כי לא הכרנו מספיק את סיפורי הקרב".
לאן תגויס?
"לא יודע עדיין. אני מבין שצריך לחשוב על זה. היום הזה מבהיר לי שאני מתגייס בקרוב. מצד אחד זה מבהיל אבל כשאני רואה את החיילים, אני מבין שכולם עוברים את האתגר הזה".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/3/3383.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/5/3385.jpg]
ישן 01-11-2008, 17:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "401 היו הראשונים"

תלוי איך אתה מגדיר גבוהה
יצא לי לעשות מעבר סוללה שמהצד הקרוב לטנק הייתה רק מטר וחצי. הצד שני (הנפילה) הייתה רק קצת יותר משבעה מטרים. בבולדרים.
הנזק למזקו"ם היה פין אחד שיצא בכל זחל (קצת מכות עם פטיש 5 ומרכיב קסוות ויכלנו לחזור לישון).

במילים אחרות: יש לי קצת ניסיון במעברי סוללה

ישן 01-11-2008, 18:30
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
עוד כתבה ותמונות מאתר מז"י

מקור לתמונות ולכתבה - אתר מז"י:
http://mazi.idf.il/113-6902-he/IGF.aspx

ארבע חטיבות השריון הסדירות של צה"ל נפגשו אתמול (27.10.2008) לקרב ראש בראש במסגרת חידוש המסורת של יום כשירויות חילי. האירוע שחל לקראת יום השריון נערך במדבר יהודה.

מגוון מקצועי
אף אחד לא השלה את עצמו. מהיום הזה תצא רק חטיבה אחת מנצחת, כולם יודעים זאת, ואף חטיבה לא תוותר על התואר היוקרתי בקלות. יום הכשירויות כלל מגוון תחרויות מקצועיות המביאות לידי ביטוי את מכלול הכשירויות הנדרשות ממחלקת טנקים או מצוות טנק. האתגרים: פריסת זחל, ניהול אש מחלקתי, ירי על טנק בודד, ירי על חי"ר, ירי על נ"ט, אימון גופני, התגברות על מסלול מכשולים (סוללות ותעלות), ירי לטווח רחוק מאוד, בוחן ניווט ועוד.
חיילים רבים הגיעו לקחת חלק בתחרויות או לעודד מהצד: טירונים לצד מילאומיניקים, מפקדי מחלקות ו מפקדי החטיבות. לכל אחד היה ברור שהחטיבה שלו תנצח.

קרב צמוד
השעה כבר 13:30. החיילים סיימו לאכול את ארוחת הצהריים והמתח בעיצומו. תוצאות הביניים מראות על יתרון קל מאוד לחטיבה 401. נשארו בסך הכל עוד שתי תחרויות עד סוף היום. דבר אחד בטוח - שום דבר עדיין לא סגור.
קצין שריון ראשי תא"ל יחזקאל אגאי הוא זה שחידש את מסורת התחרותיות. "כל האתגרים המבצעיים שיושמו היום משקפים את התמודדות עם האתגרים המבצעיים האמיתיים, גם בגודל המטרות, גם בטווחים וגם סוגי האמל"ח השונים", אמר. "מבלי להתייחס למצטיינים, אני שבע רצון מהממוצע שהפגינו החטיבות. אני יודע שהם לא התאמנו לזה יותר מדי ועדיין מול האתגרים מסובכים הם הפגינו יכולות גבוהות מאוד".
שעתיים לפני סוף התחרויות, יש לך פייבוריטית?
"גדלתי בשלוש החטיבות הסדירות וגם ב-460. אין לי נטייה לאף אחת ובכולם אני גאה".

רמה גבוהה
רגע לפני הכרזת המנצחים, בזמן שאגלי זיעה נוטפים על פני המתחרים, עולה מפקד זרוע היבשה אלוף אבי מזרחי לברך. "אני נרגש להיות פה היום עם חידוש המסורת של ימי כשירות חיילים, ובתוכם גם חיל השריון", אמר. "בפעם האחרונה שביצענו יום כזה זה היה בשנת 2002. אני שמח לראות שבזמן קצר ידע חיל השריון להעמיד את התחרות מאורגנת למופת כמסורת חיל השריון ואת התחרויות עצמן שהיו ברמה גבוהה. זאת מסורת חשובה עבור המקצועיות של חיל השריון, וגם כדי לעודד את המוטיווציה לשירות וליציאה לקצונה. נושא האימונים הוא בראש סדר העדיפויות. ההכנות של כל חטיבה לקראת יום הכשירויות מוסיפות לכושר המבצעי של החטיבות הסדירות של חיל השריון וליכולת המבצעית של החיל כולו".

והזוכה היא
ואז הגיע הרגע של הכרזת הזוכים מפי אלוף מזרחי בקטגוריות השונות. ניווט: חטיבה 401, ירי לטווח רחוק: חטיבה 188, מסלול מכשולים: חטיבה 188, פריסת זחל: חטיבה 460, בוחן מענ"ק: חטיבה 7, בוחן פלוגה: חטיבה 460.
במקום הראשון הכללי זכתה חטיבה 460, במקום השני חטיבה 7 ובמקום השלישי חטיבה 401. אל הבמה עולה מ"פ מגדוד 198 סרן תומר מגל המשמש כראש הנבחרת החטיבתית עם מפקד החטיבה אל"מ גיא בר-לב. השניים מקבלים את הגביע מידי מפקד הזרוע וקצין שריון ראשי.
חטיבה 460 קיבלה פרס בגובה עשרת אלפים שקלים לטובת החיילים, מצלמות מיוחדות לטובת אימונים ובנוסף תהיה הראשונה לקבל נשק M-16 מקוצרר מכלל חטיבות השריון.
סרן מגל מה סוד ההצלחה?
"עשיתי להם המון אימונים. לקחתי אותם למחנה אימונים בוינגייט. הרגשתי שאני הולך לנצח, הם התאמנו יפה וחזק במשך חודש שלם".
טיפ לחטיבות האחרות לקראת שנה הבאה?
"אני מציע שגם הן יעשו מחנה אימונים".

מימין לשמאל - קשנ"ר, מפקד מז"י, מח"ט 460:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/5/3365.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/3/3373.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/7/3367.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/1/3371.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/9/3369.jpg]
ישן 05-11-2008, 23:22
צלמית המשתמש של NOV 02
  משתמש זכר NOV 02 NOV 02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "הנשקים של אנשי הצוות מונחים על הצריח?"

עם כל הכבוד, ועל כל הדיון שהיה פה על מקוצרים ושלל חבריהם,
פשוט לא נראים טוב המקוצרים האלה במיתקונים... אני לא מצליח להבין את
ההגיון מאחורי זה - חוץ מהגיון מבצעי יום יומי.
לכן, אם אי אפשר לחלק שלל סוגי M16 ללוחמים בקוים מבצעיים, ולהחזיר להם
גלילונים בעליה על טנק, לא עדיף להשאיר להם את הגלילונים ?

למרות שאני לא מספיק מכיר את התבור, אולי הוא אופציה טובה המשלבת את
שני העולמות (כמובן בהנחה שהחי"רניקים יצליחו לבלוע רוק ולעמוד בבושה..)

ישן 02-11-2008, 21:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "הצוות שאכל ח_א"

בדיוק על זה אני מדבר!
טיפ ראשון ובסיסי: כשמתאמנים לקראת תירגולת פריסת זחל בוחרים טנק אחד ספציפי להתאמן עליו. במסגרת האימון מאתרים את כל החוליות והפינים הבעייתיים, מסמנים ומחליפים אותם. זה אימון מצויין שיכלול את כל התקלות האפשריות ובסוף מגיעים לתחרות עם זחל חדש וישר שכל הפינים שלו עפים החוצה בקלילות ועם ידע וניסיון שאין דרך אחרת לרכוש.
טיפ שני: להתאמן! והמון!
התוצאה כנ"ל.

תוספת בעריכה:
הצוות הזה לא מיומן!
למה משתמשים בפטיש 10 ולא בפטיש 5? הרבה פחות נוח כשדופקים מבנים.
למה לא עלו על חוליה עם הבוגי הראשון (משפר את היתרה)?
במצב כ"כ מסובך כמו שאתה מתאר צריך ישר להוריד שתי חוליות.
הבחור שמחוץ לזחל נראה קצת נצנצן. מה הוא עושה שם עם המרכיב טבעות ביד? לא עדיף שיחזיק לום וירים כדי ליישר את המדרגה?
רת הפין הראשוני צריך להחזיק = לתפוס מישהו שמכניס יד בין הבוגי להינע ולא עוד אחד שנדחף אתחת לטנק.
במקרה הכי גרוע זה הזמן לדפוק פין קוני מבחוץ פנימה ואם החתיכת פין הסוררת עדיין לא יוצאת לסגור את הקוני בפנים ולפתוח את החוליה הבאה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 02-11-2008 בשעה 21:58.
ישן 03-11-2008, 09:10
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "התקדמנו מאז..."

גם נכון,
אבל...
לא דיברתי על תיכמונים כבדים. כמו לקחת את כל הפינים ספר למסגריה, לגלח מהם מילימטר מהמעטפת ולחדד אותם כך שהקצה יהיה קוני ויתגבר על מדרגות. אופס! הבטחתי לא להציע תיכמונים שכאלו. טוב,בשנה הבאה תצטרכו לחלק פינים למתחרים שניה לפני תחילת התירגולת
דיברתי על זה שלצוות הספציפי הזה אין מיומנות בסיסית בעבודת זחל!
לעלות על חוליה כדי להגדיל יתרה זו מיומנות בסיסית!
להחזיק את הפין הראשוני מבחוץ ולא מתחת לתובה זו מיומנות בסיסית!
לעבוד עם לום כדי להתגבר על מדרגה זו מיומנות בסיסית!
להוריד חוליה כשנתקעים עם פין עקשן זו מיומנות בסיסית!
זה לא שהצוות לא התאמן ולא הכין את הטנק לקראת התחרות זה שהצוות לא הוכשר בעבודות זחל!

ישן 03-11-2008, 09:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לך תדע, אולי הם בכלל התחילו..."

אין קשר.
בכל הזחלים, בכל דיגמי המרכבות, פורסים היום הרבה פחות.
לכן הצוותים לא מיומנים בעבודות זחל.
לפני קווים (מה שנקרא היום קו טנקים) היינו פותחים את שני הזחלים של הטנק ומחליפים כל חוליה בעייתית וכל פין שבור. זה גרם לכך שידענו לעבוד.
עד היום אנחנו, המילואיניקים מהדור ההוא, יודעים לעבוד על הזחל טוב יותר מהחיילים הסדירים והמילואימניקים שמגיעים רעננים לחטיבות הטנקים. אפילו ששרירי הגב וחלויות עמוד השידרה שלנו במצב גרוע יותר משלהם.
במלחמה נתקלתי פעמיים בצוותים שנטשו טנק בגלל פריסה שלא הצליחו לתקן. או שגררו טנק בלי זחל בגלל שלא הצליחו לסגור את הזחל.
טנק כשיר שיכול להילחם ננטש או נגרר בגלל חוסר מיומנות!
במקרה אחד של נטישה נתנו יד ובתוך חצי שעה הטנק חזר לכשירות מלאה (רק שהוא כבר פיספס את המבצע שבו הוא היה אמור להשתתף וחזר לארץ).

ישן 03-11-2008, 10:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "אני שמח שאתה לא מתווכח..."

עצם זה שאתה לא מזהה את הבעיתיות בצורת העבוד שלהם כבר אומר שאתה יודע פחות ממני על עבודת זחל.
כמו שאמרתי קודם: עבודה עם לום ועליה על חוליה הם מיומנות בסיסית שהם לא השתמשו בה.

בקשר לתיקון שלך למעלה
כתבת:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוחנן
אני לא מכיר את התרגולת שהייתה בתקופתך, אך מהכרות טובה עם התרגולת היום ולאור מה שהזכרת אז בהחלט נעשה שינוי. כיום לא מורידים את חפחרה בתרגולת, לא מורידים את הציוד (הבנתי מדברך שבזמנך הוריד שכפ"צ ואזורית). החיפוי נועד לאבטח את הצוות למשך הזמן שהגז של אמצעי כיבוי השרפה יתפזר ויהיה אפשר לחזור לטנק ללחימה.

ומה יקרה אם האש לא תיכבה?
אם זו התירגולת היום אז זה עוד ויתור על צורך חיוני (כמו הויתור המוטעה בתירגולת שהוביל למותם של קצין וחיי ולחטיפתו של גלעד שליט!).
אם אין להם מטפים ואת חפירה ביד מה הם יעשו אם המטפים במנוע לא יכבו את השריפה?
מה יקרה אם השריפה תתפשט הלאה החוצה מהמנוע אל הצבע/ציוד שעל הטנק?

הביטחון המופרז שלכם בעצמכם ובטנק הופך אתכם לטנקיסטים פחות טובים ופחות מקצועיים!

בשונה ממך אני מכיר את הטנק גם במצבי צבירה הרבה פחות נעימים.
נהגתי בהילוכי חירום, עם הנע דפוק או ללא בלמים ולא לצורך תירגול.
התותחן שלי ירה בתוף טווחים ובתקלות מחשב ולא לצורך תירגול.
תיקנתי בארטישוק תיקוני דרג ג' ולא לצורך תירגול.
יצאתי ללחימה בלי פלטת סיפון ולא לצורך תירגול.
הוצאתי והכנסתי קיטנפלייט בתוך דקות ולא לצורך תירגול.
חיברתי חנ"מים במנוע שכרגע הוכנס בלי חוליה ולא לצורך תירגול.
החלפתי: פגושים (גם רגיל וגם הידראולי), מרסנים, מתח וכל הבית למד, הינעים (עשרות!), רפידות בילום ועוד ועוד. עם ובלי חוליה. עם ובלי ריאו חץ (בום לזקנים) ולא לצורך תירגול.
את כל זה לא הייתי יכול לבצע אם לא היינו מתאמנים הרבה יותר מכם!

אני פוגש את טנקיסטים הסדירים ואת אלו שרק משתחררים. אני שומע על שיפור רב מא בשנתיים האחרונות לעומת מה שקרה בשש השנים שקדמו להן. ועדיין...

ישן 03-11-2008, 10:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "[font=Verdana]כל הכבוד שביצעת..."

כשאמרתי שלא לצורך תירגול התכוונתי שנאלצתי לעשות אותם מתוך צורך מבצעי.
כשהיה צורך מבצעי כזה היינו מסוגלים לעשות את כל הדברים הללו רק בגלל שהתאמנו והתאמנו ועוד התאמנו עליהם.

אגב, אני בטוח שהטנקיסיטים מההתשה היו טנקיסטים טובים יותר משנינו גם יחד. הם פשוט עבדו על טנק יותר מאתגר טכנולוגית, עם המון תקלות ועם המון צרכים מבצעיים.

ישן 03-11-2008, 20:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "אני לא בטוח שהחברה מההתשה היו..."

אם אני יודע שכדי לחזק בוגים אני זקוק לבוקסה 1,5/16 ומוט מומנט על 52 קג"מ עם שני מאריכי 3/4 ארוכים.
או שכדי לפתוח/לסגור פלטת ריקון משקעי תובה אני צריך ראצ'אט חצי + בוקסה 3/4.
וכדי לפתוח דלת קיטנפלייט צריך מפתח 2פ+ידית כוח חצי+בוקסה 3/4
ושברגי בית מתלה לתובה נפתחים בבוקסה 1,7/16 עם מוט מומנט מכוון על 72 קג"מ.
אז אני לא צריך לפתוח שום בד"ח כדי לדעת את הנתונים הללו.
אז אני אקח בדיוק את הכלים שאני צריך.
אז אני אתפעל את הטנק הרבה יותר מהר וטוב.

גם היום אני יודע את הנתונים הללו בע"פ בלי לפתוח בד"ח.

כבר ראיתי טנקיסטים שלא יודעים לאיזה כיוון צריך לסובב את האום מתח כדי לשחרר/למתוח וכשרצו לשחרר מתחו ולהפך.

למי מאיתנו יש יותר סיכוי להמשיך להלחם עם הטנק שלו אחרי פגיעה?

אני כבר לא מדבר על תותחן שיודע לירות בלי מחשב (וחלק ניכר מספר תותחנות כרך ב' בע"פ).

אתה/ם הרבה יותר מידי סומך על הטכנולוגיה.
אני לא יודע מה עשית במלחמה. אבל אם לא היית שם ועכשיו אתה ב401 אז שאל את המפקדים שלך עד מתי הטכנולוגיה מספיקה וממתי צריכה המקצועיות לבוא לידי ביטוי?
בחטיבת המילואים שלי אש"ץ שלא ידעו לתפעל זחל נטשו את הטנק והלכו ברגל! מה תעשה עם כל ה"להשמיד אויב עם הטנק, לכבוש שטח" אם אין לך טנק?!
יש לך מושג איזה הישג היה לחיזבאללה אם הוא היה מצליח להסיע טנק צה"לי ברחובות ביירות?
צוות שלם של טנק אחר בחטיבה יצא מהטנק כדי לטפל בפריסה וכולם נהרגו בזמן שהיו בחוץ.
אולי יש איזשהו יתרון לדעת לתפעל את הטנק ביעילות ובמהירות. זה "אפילו יכול לעזור במצבים ספציפים"...

ישן 04-11-2008, 23:22
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אתה לא טייס, את טנקיסט. ואם לא ברור לך ההבדל...
בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "אני לא בטוח שהחברה מההתשה היו..."

יכולת ההישרדות שלך בשדה הקרב תלויה במידת ההכרות שלך עם הכלי שאתה נלחם עליו.
היות ואין לך צוות קרקע שמכין את הטנק ללחימה, והיות וכשתפרוס זחל, תעלה על מוקש או סתם תהיה לך איזו תקלה במחשב הירי- אתה האחראי הבלעדי לכשירות הכלי שלך ללחימה.

לחשוב שבתור טנקיסט כל מה שאתה צריך לדעת לעשות זה להלחם במקצועיות זו הקטנת ראש ומנטאליות שטחים, כזאת שבה יש את כל הזמן שבעולם להתכונן לכל כניסה מושתנת לכפר פלסטיני, שאפשר להפעיל חוליה טכנית על כל פיפס, שיש אספקה מסודרת של חלפים ושיש מי שידאג לכל מיני דברים שלך לא מתחשק לדאוג להם כי אתה "לוחם" ולא "מכונאי".

במלחמה אין זמן לדברים האלה. כמו שתכין את הטנק שלך, ככה תהיה מוכן לקרב, וחלק מלהכין את הטנק שלך זה גם להיות מסוגל להביא אותו פיזית לשדה הקרב, גם אם הוא פרס בדרך, או שהמנוע שלו ירק קצת שמן, או שצריך עכשיו להחליף לו מנוע בשטח ואתה חוסך שעה עבודה של החוליה הטכנית כי מחלת על כבודך כלוחם ופירקת בעצמך את החיבורים ניתוקים המהירים של המנוע.

פעם "מקצועיות" היתה חלק ממרובע השיריון. יכול להיות שצמצמו קצת את ההגדרה?
ישן 05-11-2008, 00:16
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
מקצועיות היא עניין של פרספקטיבה.
בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "מקצועיות נשארה צלע במרובע..."

פעם שריון היו הלוחמים עם הטנקים. או שהינו מתאמנים עם הטנקים או שהינו עושים "קו" עם הטנקים. שריונרים בסדיר היו צמודים לטנק כל השרות נקודה.
שהתחילה האינתפדה הראשונה והשריונים יצאו לקו בלי הטנק דאגו להביא כמה כלים איתנו לשטחים כדי שלא נהיה רחוקים מהטנקים. אחר כך הפסיקו.
השריונרים נשארו שני שליש מהזמן טנקיסטים באימון ובלבנון ושליש חירניקים בשטחים.

אחר כך יצאנו מלבנון ונשארנו בערך שליש טנקיסטים.

אחר כך גם היה צריך יותר חיילים במחסומים. שפרצה מלחמת לבנון השניה התברר שהטנקיסט של היום לאחר שלוש שנות שרות מכיר את הטנק כמו צמפנ"יק של לפני עשרים שנה.

מאז הדברים הולכים ומשתפרים, אבל עדיין יקח זמן לחזור למקצועיות של אנשים שחיו על הטנקים כל השרות שלהם.
שמתאמנים או משרתים על הטנק כל הזמן גם נתקלים ביותר תקלות ויותר מקרים ותגובות שלא מגיעים אליהם באימון מוגבל שעות מנוע.
מי שחי על הטנק בלבנון או בסיני חודשים על חודשים רצוף בלי חוליה טכנית או גיבוי יום יומי של הגדוד יודע לתפעל טנק הרבה יותר טוב מהדור הקיים.

זה לא אומר כלום ל רמת החילים היום. לדעתי הדור הצעיר חכם וטוב מהדור שלי. מבין וקולט מהר טכנולגיות חדשות ובעל מוטיווציה גבוהה. למזלכם אולי, אין לדור הזה את ההכרות האינטמית ששריונרים פיתחו עם הכלים בעבר.

בברכה
טל

ישן 15-11-2008, 13:05

צבאי יוחנן מה אתה משווה?

אין שום סיכוי שבעולם שלוחמי 2008 יהיו ברמה של לוחמי ההתשה בתעלה ובמלחמת יום הכיפורים , לא בגלל שלנו היה יותר "גדול" אלא בזכות הניסיון האדיר [ אלפי שעות צריח קרביות ] הכרת השטח בקיצור אין מה להשוות .
אבל.
אין ספק שהטנקים של 2008 שמים בכיס הקטן את הטנקים מודל 1967-19763 טבעי לחלוטין..
וגם בירי תותחים הם היו שמים אותנו בכיס הקטן ,פטון לעולם לא יפגע בטווחים של 5.000 מטר בפגז ראשון , אך לעומת זאת בניהול אש מחלקה ובמסלולי הצוות ,הרמה הייתה מאד נמוכה פרט לצוות של חטיבה 7 וכאן המקום לשיפור .
בסה"כ היה אחלה יום ואני כלוחם ותיק גאה ומעריץ את כל מי שארגן , כל מי שהשתתף בתקווה שסוף סוף השיריון שבלעדיו לא ינצחו שום מלחמה יחזור לכותרות .
ישן 03-11-2008, 13:26
  wise wise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
אי דיוק קטן
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בדיוק על זה אני מדבר! טיפ..."

יוסיפון שלום
בהחלט נראה שעברו עליך כמה וכמה עבודות על זחלים(כמוני):-)
אבל במקרה הזה נעשה "הבל" לצוות לדעתי (בכל זאת עבדו קשה)
נראה לי שפשוט התבלבלת בשלב של התרגולת .....
ניתן לראות בברור שאחד האש"צים דופק את הפין מבפנים וזה לאחר שהוציאו את הקסבה החיצונית לכן האש"צ עם המרכיב כסוות עדין והעובדה שהם דופקים מבפנים מצביע שהם בתחילת התרגולת ולא בסגירה של הזחל.....התיעונים שלך נכונים יותר לסגירת הזחל ולא לפתיחה.
אפשר לראות גם ע"פ הסימנים על הקרקע שהזחל עדין לא ניפתח.....
לדעתי מס' שניות אחרי זה האש"צ עם הכסווה עבר ללום על מנת ליישר את היתרה(זו רק השארה)
אני מקווה שהצלחתי ולו מעט להחזיר את כבודו של הצוות :-)
ולמען הגילוי הנאות אני גם מילואימניק שריונר גאה מעל 10 שנים ואין לי קשר לאף אחד מהצוות
ישן 03-11-2008, 13:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי wise שמתחילה ב "אי דיוק קטן"

ברור לי שזה שלב פתיחת הזחל ולא הסגירה.
לפי מה שאני רואה הצוות הוציא את הטבעת קפיץ (אין קסוות בזחל הזה) החיצונית וניסה לדפוק את הפין פנימה. מאחר והשליש הפנימי של הפין היה שבור הוא עף החוצה (או שלא. מה שבטוח זה ששני השלישים הנותרים נשארו תקועים במדרגה בצד הפנימי יותר של החוליה. זו הסיבה שעברו לדפוק מבפנים.
במצב כזה עדיף עשות כמה דברים:
  • לעבור לדפוק מבפנים אבל להחליף את הפטיש הכבד בפטיש 5 רגיל (שהרבה יותר נוח לעבוד איתו בצפיפות שם).
  • לתת יותר יתרה כדי ליישר את המדרגה. בשלבים הבאים עפ"י סדר חומרה עולה:
    1. (עם מכווץ/י זחל. אם יש אבל לא בבוחן תרגולות)
    2. עם לום (ואפילו שניים)
    3. לתת היגוי בניוטרל ולתפוס בלם תוך כדי.
    4. ע"י עלייה עם בוגי ראשון מעל חוליה הפוכה.
    5. ע"י שיחרור מתח (לא לשכוח למתוח חזרה אחרי שמעלים את הזחל).
  • אם לא מצליחים ליישר את היתרה אז (עפ"י סדר חומרה) :
    1. מהצד שכן הצלחנו לדפוק, מכניסים פין ראשוני ובעקבותיו משני (סביר שלא יעבוד)
    2. כנ"ל רק עם קוני בשאיפה שהקוני יתגבר על המדרגה
    3. מכניסים קוני משני הצדדים ומוצאים את זה שנכנס יותר קשה ע"י דפיקה על זה שנכנס יותר קל (הצדדים יכולים להתהפך תוך כדי עבודה).
    4. יכול להיות שניתקע והקוני רק יעבור את המדרגה אך לא יישר אותה. במקרה כזה נסגור אותו בפים כאילו היה פין רגיל (ונישפט עליו. צריך לזכור בבדיקת זחל לא להיבהל)
  • אם כל זה לא עבד אין מנוס מלעבור לחוליה הבאה. מקסימום נוריד או נחליף שתי חוליות מהזחל (הבעיה מתחילה אחרי פריסות שבהן הזחל נמתח והחוליות מעוקמות כ"כ שאתה מתחיל לעבור עוד ועוד חוליות עד שאתה מצליח לפתוח את הזחל).
והבהרה: כשכתבתי לעיל "אני" הכוונה הייתה לדור שעבד המון על הטנקים שלו לעומת דור הטנקיסטים הנוכחי. אין לי תלומנות כלפי מישהו ספציפי. לא התכוונתי שמישהו עצלן חו"ח. ההכשרה לוקה בחסר ולכן גם המקצועיות.

ישן 04-11-2008, 09:24

מישהו שם לב בטעות כמה פרטים קטנים (לכאורה) מתפרסמים באשכול הזה??
כל אחד להוט להראות שהוא שריונר ושהוא יודע ובדרך מפרסמים המון המון פרטים.
  • מה הקצבת התחמושת
  • לאיזה טווחים ירו
  • תרגולת פריסת זחל, ממש עד הפרט האחרון
  • מעבר סוללה
  • מעבר מכשול
  • תרגולת חי"ר
ובטח פיספסתי עוד פרטים בשטף המידע שבאשכול הזה.

אני באמת לא יודע לומר מה אפשר לפרסם ומה לא (למרות שלדעתי כבר פורסמו באשכול הזה כמה פרטים שעדיף שלא היו מתפרסמים), אבל בכל מקרה אני כבר מרגיש שמבול הפרטים באשכול הזה מתחיל להיות מוגזם.
אין בקרה וכל אחד שופך מידע חופשי.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 04-11-2008, 17:15

כמו שאני בעצמי כתבתי:
ציטוט:
אני באמת לא יודע לומר מה אפשר לפרסם ומה לא (למרות שלדעתי כבר פורסמו באשכול הזה כמה פרטים שעדיף שלא היו מתפרסמים), אבל בכל מקרה אני כבר מרגיש שמבול הפרטים באשכול הזה מתחיל להיות מוגזם.

מפריע לי הצורך לפרט לפרטי פרטים כל מני תרגולות ופרטים טכניים בשביל להראות ידע.
אולי כל פרט בנפרד לא סודי, אבל מישהו יכול להבטיח שאין כאן מספר פרטים שביחד מגלים משהו שלא אמור להתפרסם??

אנשים צריכים לשלוט על הצורך שלהם לפרט כל מני דברים שהם למדו בצבא, בין השאר משום שלא כולם מודעים למגבלות ב"ש בנושא.

שימו לב שהשרשור הזה עמוס בפרטי פרטים על תרגולות שונות-למה זה טוב???? יש למישהו ספק שלעומס המידע הזה אין שום תועלת ורק פוטנציאל לגרום נזק??
בשרשור הספציפי הזה יש השתפכות אדירה של חבר'ה ששרתו בשריון שמסבירים לכל העולם הכל, החל מאיך לעבור סוללה, מתי להחליף הילוך, תרגולת פריסת זחל, כמה תחמושת מוקצבת, ומה תותחן אמור לעשות בתרגול חי"ר- שמישהו יסביר לי למה זה טוב???

קצת אחריות אישית, כולכם יודעים שהפורום הזה מנוטר דרך קבע ע"י גורמים עוינים.
אולי מישהו בטעות גילה משהו שלא אמור היה להתגלות, מישהו יכול להבטיח שזה לא קרה? ככל שכמות המידע גדלה כך הסבירות שיקרה כזה דבר גדלה, אז למה לקחת את הסיכון?
למה לקחת את הסיכון? בשביל להראות לחבר'ה בפורום שאני יודע? די, טיפה בגרות.

יש משפט יפה באנגלית שאני מציע לכולם לזכור אותו בפורום הזה:
Loose lips sink ships

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 04-11-2008 בשעה 17:20.
ישן 04-11-2008, 17:26
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "כמו שאני בעצמי כתבתי: ..."

יש אמת בדבריך, אבל לא רק.
אני חושב שזה לא נכון לומר כמה זמן לוקח לפרוס זחל, לשחרר פגז, לשחרר סדרת פגזים, ובאיזה צורה בדיוק צוות טנק אמור להגן על עצמו בזמן פריקה. שים לב שמישהו כאן שאל מאיפה ואיך נכנסיפ לטנקים השונים. תשובה הוא לא קיבל.
מצד שני, פרטים סופר טכניים כמו איזה בוקסה צריך כדי לפתוח איזה בורג באיזה פלטה? גם בחיל האוויר מידע כזה לא מסווג. זה מסוג הדברים שברגע שמישהו יניח יד עליהם (נניח רוסיה תניח יד על מרכבה) הוא ידע.
איך לעבור סוללה.. באמת, חיל האוויר צריך לסווג מחר את עקרונות האווירונאוטיקה.
כמה תחמושת מוקצבת? לאיזה יום כשירות חד שנתי? ביום הכשירות עצמו? זה לא מעניין אף אחד. סתם פרטים שמישהו החליט לקבוע. בסופו של דבר, המסקנות מיום כזה כן מסווגות, והן כוללות גם מה צריך לשפר כדי שהמהירות והאיכות תשופר. את זה לא תמצא כאן או בשום מקום אחר בלי וידאו שלם של האירוע, אתה יודע.

אבל... בלמ"ס ועוד בלמ"ס יכול להיות סודי, ומעניין איך הפורום הזה היה מסווג אם היו ממסמכים אותו .

ישן 04-11-2008, 18:39

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש אמת בדבריך, אבל לא רק. אני..."

ברור שלא כל דבר חסוי ושיש נתונים שניתן לדון בהם, אני יצאתי נגד התופעה של השתפכות והצפת מידע שנלמד בשירות ללא כל פרופורציה.
אני לא מדבר על פרטים סופר טכניים אלא על הפירוט של התרגולות והדרך שבה צוות צריך לעשות דברים.

כל מה שאני אומר הוא שיש מידע שכולנו נחשפנו אליו בצה"ל שכדאי שנשמור אותו לעצמנו,

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:55

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר