לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2008, 14:55
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "שווה אפילו להזניק מסוק."

היזנקת. מה הלאה?
הגנבים רואים את המסוק מלמטה ומנופפים לו לשלום. מה אח"כ?
מהר מאוד, הגנבים בורחים לתוך ישוב בדואי לא חוקי, אליו המשטרה לא מעיזה להיכנס. (מפני שאז זה מתפתח למהומות רבתי, על גבול חילופי אש, לא קונספירציה: ניסיון, כתושב הדרום לשעבר).

מבלי להיכנס לפוליטיקה, הצבא חייב לדרוש ולקבל סמכויות משפטיות לטפל בגנבים.
היום, חיילים לא יכולים לבצע אפילו מעצר.
א. להזמין פלוגת מג"ב לבצע שמירות היקפיות, מעצרים וכד'...
ב. להעניק סמוכויות של מג"ב ליחידות משמר צבאיות.
ג. לא לפחד לבצע מרדפים ולהיכנס לעימותים עם הבדואים באזור.
ד. ענישה משמעותית. הן לגנבים והן לשומרים שהתרשלו. להסיר גורמי פחד בקרב השומרים שמונע מהם לבצע את תפקידם.
ה. גיבוי משפטי, למה שהצבא ינסה להפעיל את חוק דרומי על גנבי ציוד ומסתננים לשטחי אש? תחמושת גנובה מסוכנת הרבה יותר מעז גנובה. על אחת כמה וכמה שצריך להגן על ציוד צבאי.
ו. לא לשכוח את ליל הקילשונים.
פעם היו גונבים נפלים, היום לוחות סולרים וגנרטורים, מחר נשק, תחמושת ורצח חיילים.

אסור לצבא לאפשר לערבים לחדור לבסיסים!

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 29-10-2008 בשעה 14:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2008, 16:34
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לפי הדיווח, הם זוהו מאוחר מדי,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh] פעם היו..."

זאת אומרת שלא תפסו אותם (או הגיעו לטווח ירי) בעודם בבסיס. גם אם היו מגיעים לטווח כזה, סביר שהוראות פתיחה באש לא מאפשרות ירי באדם בורח שאיננו מסכן אותך במצב כזה, גם אם הוא גנב.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 29-10-2008, 16:33
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
גילגמש, אתה לא תמים, כתוב כי בישראל מושלת ממשלת היועצים המשפטיים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "היזנקת. מה הלאה? הגנבים..."

גילגמש, בוא נניח וחייל שהיה עד לגניבה היה יורה בפורץ, מיד צבא של עורכי דין וחוקרים היו מתיישבים לו על הזנב. הוא היה מבלה שבועות בחדרי חקירה. כל מי שהגיש אי פעם תביעה לבית המשפט או נאלץ להתגונן מפניה בעניין של כמה עשרות אלפי ש"ח מבין כי מדובר "בתיק" לא קטן. מחשבות במיטה בלילה, הכנות לבית המשפט כעת אם סעיף האשום הופך לחשד לרצח (על שום שביצע בחינם את תפקידו - שמירה על רכוש הצבא), לא אחת הוא נאלץ לשכור בכספו הפרטי עו"ד על מנת להגן על עצמו.

מה מבינים כל חבריו? למה לי לירות? הרבה יותר יעיל להפעיל את נוהל הכסת"ח, להתקשר לקמב"צ ושהוא יעשה מה שהוא רוצה - עד אז הגנבים ברחו והלכו למכור את השלל (רוצה לוחות של 5KW ב- 10,000 שקל? כדאי לך - לא צריך חבור לחברת חשמל, אפילו מזגן תוכל להפעיל בצהרי היום).

בדיוק מסיבה זו הפסדנו את הפרעות המכונות "אינתיפאדה הראשונה".

מבחינת המושלים המשפטיים מדובר בסה"כ בעוד יום בעבודה, מבחינת החייל שנאלץ לקבל את ההחלטה לירות בחלקיק שניה - מדובר בצעד שיכול להרוס לו את הקריירה במקרה הטוב ואת החיים במקרה הרע.

כעת אתה כותב: הצבא והמשטרה לא מעזים להכנס למאהלים של בדואים, משמע שטח אקס- טריטורילי.

במילים הכי פשוטות אתה כותב כי החוק הישראלי לא חל (דא-פאקטו) באזורים רבים בישראל.

אם על מנת להכנס למאהל צריך 1000 שוטרים, ברור מדוע לא ניתן לבצע זאת עשרות פעמים ביום גם אם דרוש.

מבלי לגלוש לפוליטיקה, אם אנחנו רוצים במדינה לעם היהודי בארץ ישראל מה שדרוש הוא השלטת החוק על הכל, לא יתכן שהמשטרה יודעת למרר את חייו בחקירות, מעצרים וכלא של האדם הנורמטיבי מישוב נורמטיבי אך נותנת יד חופשית לישובים בהם הפשע הוא דרך חיים.

אני הייתי לוקח את אנשי מח"ש (להערכתי רובם קצינים) ומצ"ח ושולח אותם (2-3 עו"ד במדי שוטר) לבצע מעצר. אני בטוח שלאחר כמה פעמים (בסבב שכולם יחוו את החוויה) שיבינו מה המציאות בשטח - אף אחד מהם לא יעיז לתחקר שוטר מג"ב בן 19 מדוע ירה או מדוע הכה באלה באזור מסוכן.

להערכתי הערבים מבינים היטב את הרפיסות של כלל המערכות השלטוניות בישראל שהפכו לאימפוטנטיות בידי צבא עוכרי הדין.

אני ניסיתי לא לגלוש לפוליטיקה עד כמה שניתן ולכן יש דברים שלא רשמתי אף ע"פ שאני סובר כי יש לבצעם.
ישן 30-10-2008, 10:16
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
התבלבלת...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מחזק."

איו"ש זה לא שטח ריבוני של המדינה (מה לעשות זה המצב הפורמלי).
אם נגזור גזירה שווה בין הדרום לאיו"ש אנו בעצם מצהירים על ויתור דה-יורה על ריבונותנו שם.
דה פקטו- ישראל כבר ויתרה מזמן על הנגב והראיה: מקפיאים את תוכניות הפיתוח כמו רכבת, כביש 31 ועוד ועוד. הנגב הפך לפח הזבל הלאומי: רמת חובב, בסיסי צה"ל שתחת תירוץ דמגוגי ופופוליסטי מפנים קרקע יקרה לטובת כרישי הנדל"ן וכבונוס מרחיקים מפגעי רעש וזיהום מתושבי המרכז המפונקים לכיוון תושבי הדרום שלא יכולים לפצות פה (נא לא להתחיל איתי... הנושא כבר נידון באשכולות קודמים בנושא מעבר צה"ל לנגב).
גם כך המדינה נמצאת במצב חירום תמידי עוד מ-1945 והכנסת מאריכה את זה כל חצי שנה. סמכויות
החירום של המדינה הן דרקונית בין כה וכה, פשוט צריך להפעילן.
ישן 30-10-2008, 14:44

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זה חדש שהפתרון הוא רפורמה..."

לדעתי, הבעיה יותר עמוקה מתקיציבים בלבד.
מדובר בגישה שלימה. "אג'נדה" ליברלית. פושעים משוחררים חופשים מתוך אידאולוגיה של השופטים.
האידאוליגה מציגה את הפושעים כקורבנות החברה שמורדים בה, הלחימה בפשיעה היא לחימה לתיקון החברה שמצמיחה את הפושעים. מחלות החברה הן: קפיטליזם (עובדה, בבריה"מ אין פושעים!), אימפריאליזם ("כיבוש"), גזענות (בתרגום חופשי לא משחררים מספיק כסף ציבורי לעמותות לקידום מישהו... )... לפיכך, אין טעם לכלוא רוצח, יש לשקם אותו כדי שיחזור לחברה. הרי עונש לא יחזיר את קורבן הרצח לחיים... בכלל, מושג העונש, חשוד כפרימיטיבי.

הפוסט מודרניזם, עירעור מושג האמת מקעקע לגמרי את עצם זכות הקיום של בתי המשפט שעצם קיומם הוא לגלות את האמת ולעשות צדק לפיו. אם אין אמת, אלא רק נראטיבים, אז איך אפשר לעשות צדק? לא עושים!

זו לא אידאולוגיה חדשה, המיציאו אותה בארה"ב בשנות ה-60. והפתעה הפתעה... עד סוף שנות ה-70 הבטחון האישי התפוגג, המשטרה הפסיקה לתפקד. אז נבחרר רייגין בארה"ב, ותאצ'ר בבריטניה והחגיגה הסתיימה. ג'וליאני היה למודל לחיקוי כאשר גילה מחדש כי יש פתרון לפשיעה: אכיפה, שפיטה וכליאה. הוא דבק מספיק שנים בדוקטרינת "החלון השבור". אין פשע קטן ככל שיהיה שלא יקבל התייחסות משטרתית, מפני שפשע קטן יכול להיות קשור לפשע גדול.

בערך מאז אמצע שנות ה-90, חלה ירידה משמעותית בפשיעה. הליברלים הקיצוניים עדיין לא יכולים לתת הסבר משכנע מדוע האידאולגיה שלהם נכשלה במניעת פשיעה, ואילו הימין שהכניס פושעים לתקופת מאסר ארוכות ללא שחרור, חופשות, היתרים וזכויות יתר כפי שיש בארץ... כן מצליח להוריד את הפשיעה.

ישראל צריכה רונאלד רייגין, רודולף ג'וליאני, מייקל הווארד (לשעבר שכטר) שר הפנים של תאצ'ר שהקפיץ את כל הליברלים של ה-BBC שקראו לו "ערפד (יהודי) צמא דם" (הוא נולד בטראנסילבניה). שכטר אמר:"אני יודע מה גורם לפשיעה! פושעים! פושעים גורמים לפשיעה! לכן אני אפתח שלושה בתי כלא חדשים כדי לאכלס אותם.".

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 30-10-2008 בשעה 14:53.
ישן 30-10-2008, 15:00

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני לא רואה סתירה בין זכויות אזרח לבין אכיפה"

לאכיפה יש שלושה שלבים לפחות: "משטרה, שפיטה, כליאה". כל השלושה לא מתפקדים, ולא בגלל תקציבים בלבד.
שוטרים רודפים אחרי אותו גנב שנשפט למעצר בית או תקופות מעצר מגוחכות וחופפות בלי שום קשר לנזק או לקורבן.
אם בית המשפט קובע דלת מסתובבת לפושעים, אז המשטרה יכול לבזבז תקציבים אינסופיים מסביב לאותו נרקומן.

בתי המשפט לא מתקפדים מסיבות אידיאולוגיות. אני זוכר ששופטת ריחמה על נהג משאית ערבי בעל גיליון הרשעות עצום, בגלל "עוולות הכיבוש" וחייו הקשים בגללו (הוא אזרח ישראלי), חודשים אח"כ אותו נהג מחק משפחה יהודית, אחרי שצבר פחות מ-200 עברות תנועה. הוא נשפט לתקופת מאסר זניחה. היום הוא שוב נוהג.

בתי הכלא, מנסים להשיג את הסכמת האסיר להיאסר. הם קונים שקט באמצעות הטבות ותמריצים. מחנה עופר למחבלים נראה יותר כמו מחנה נופש. רוצחי דרק רוט קיבלו חופשות גם אחרי שניצלו חופשה קודמת לשוד מזויין.

ישן 30-10-2008, 14:40
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
אני מאוד רוצה שהבתים האלה יירדו משם אתמול.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "היד שלך נורא קלה כשאתה דורש..."

שלוש שנים בנגב הספיקו לי כדי להבין מה פירוש גזילת אדמות מדינה לאור היום,
בחיים אני לא אבין איך ליד פחון שוכנת בריכה פרטית ומרצדס, בלי שום עוקב מים בסביבה.
זאת חממה לפשיעה, זה כל כך ברור שאי אפשר להתעלם מזה.
כל בית לא חוקי צריך לההרס.
כל תוספת לא חוקית, בכל מקום בארץ, צריכה לההרס. לא קנסות, לא אזהרות, לההרס. זה פשוט כואב בהרבה ומונע את הבאים בתור לפשוע.
באיו"ש מורידים בקלות מאחזים לא חוקיים ובתים שנבנו על אדמות לא-יהודיות או אדמות שספק מי בעליהן, הורדת מאחזים זה אייטם קטן יחסית כיום, אתה יודע. אבל שם זאת רגישות מדינית, מישהו עוד יירצח כי לא הורידו מאחז. ובנגב סתם יעכבו ללילה בתחנה איזה מבריח קטן או גנב קטן, שלמחרת כבר יחזרו לסורם. אז מה הבעיה לאכוף את החוק ולהוריד בתים?

ישן 30-10-2008, 16:23
צלמית המשתמש של אפרתי
  משתמש זכר אפרתי אפרתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אתה רוצה להרוס מבנים לא..."

אתה צודק לגבי הקמת הפחונים לאחר ההריסה. באמת לא רלוונטי.

ראיתי גם את המרצדסים והבריכות ליד הפחונים, אבל הדרך היחידה להוציא אותם משם היא בכוח ולהעביר אותם לערים בנות קיימא כמו רהט. אין שום סיבה בעולם שמדינת ישראל מרשה לבדואים להשתרע על שטחים עצומים.

צריכים עונשים באמת מחמירים לפושעים שם, מה שקורה בנגב זה פשוט המערב הפרוע, וכשהבדואים יודעים שלא יעשו להם כלום החגיגה ממשיכה.

חבל שאפילו בבסיסי צה"ל לא יכולים למנוע את התופעות האלה.

אני מודע לכך שבסיס חצרים הוא בסיס ענק- אני עצמי שירתתי ושמרתי שם, וכמעט בלתי אפשרי למנוע כניסת גנבים לבסיס. מה שכן, אם הייתי רואה בדואי יוצא מהבסיס עם לוחות סולאריים, בחיים לא הייתי יורה. כמות הביוקרטיה והטיוחים כ"כ גדולה שעדיף פשוט להזעיק את קצין ההגנ"ק, ושהם יטפלו בזה.

בסוף זה החייל הפשוט השומר שיידפק, והוא מעדיף שלא.

ישן 30-10-2008, 20:48
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

ליאור אתה מפספס, קצב בניה לעומת קצב הריסה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אתה רוצה להרוס מבנים לא..."

לא מזמן ראינו ערבים מאזור ירושלים והם אמרו בגלוי לב: אנחנו נבנה 10 בתים אתם תהרסו 1, בסדר - ניקח את הסכון.

עלות בנית בית נמוך בהרבה מ- 400,000 ש"ח, כאשר יש לך את הקשרים הנכונים אתה יכול לבנות בית לא רע במחיר נמוך בהרבה.

מערכת המשפט לא מבינה איזו מציאות היא יצרה, על מנת להרוס מבנה צריך כמה שנים של תרגילי השהיה של עו"ד מצד ההגנה. לא אחת הריסה מצריכה מאות שוטרים ללוי, כך שאם נבנים עשרות אלפי מבנים בלתי חוקיים ולצורך הריסה צריך מאות שוטרים לבית בודד -> ברור כי קצב הבניה גבוהה מהריסה.

ישובים רבים של בני מעוטים יכול מאן דהו לבנות ללא רשיון על אדמות מדינה מבלי שראש הרשות יפעל כנגדו, הרי גם לו אינטרס לתפוס כמה שיותר קרקעות לישובו, ישובים רבים בנויים מאוד נמוך ועל פני ק"מ רבים.

ליאור, אני בטוח שגם אני וגם אתה רוצים בית פרטי, צמוד קרקע ב- 200,000ש"ח. גם לי ברור שאם אני או אתה נבנה על קרקעות מדינה יגיע טרקטור גדול + ניידת שוטרים ויהרסו לך את הבית.

אני לא רוצה להכנס לפוליטיקה, ולכן לא ארחיב.
ישן 01-11-2008, 18:22
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

עוד דונם ועוד עז - הפעם זה כנגדינו
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אם רשות מקומית מאפשרת בנייה..."

המציאות בשטח חזקה מכל נייר. בוא נניח שהרשות המקומית מאפשרת לתושביה (שלא אחת הם מאותה משפחה מורחבת) לבנות ללא תכנון, המשמעות היא שאוזל מלאי הקרקעות של אותה רשות. כעת אם בעבר גבולה היה במקום אחד והיא פולשת לאדמות מדינה או לאדמות של ישובים אחרים היא מרחיבה את גבולה ויכולה לדרוש הקצאה של אדמות נוספות (אף אחד לא יזכיר היכן היה גבולה לפני 10 שנים).

בשיטת העוד דונם ועוד עז ישובים רבים משתרעים על שטח של ערים עם מאות אלפי תושבים.

אניי בטוח שאם ראש מועצה היה מגיע למנהל מקרקעי ישראל היה מודיע: יש לי 10,000 תושבים, יש ברשות כ200 צעירים שצפויים להתחתן בשנים הקרובות, כפתרון: אני רוצה לבנות 10 בניינים מודרניים על שטח של כמה דונמים, לבנות בסטנדרט גבוהה, דירות של 5 חדרים, שיש, עץ באיכות גבוהה, חפוי אבן ירושלמית, חבור מסודר לתשתיות, וכמובן במחיר של 200,000 ש"ח לדירה שזה פחות או יותר עלות בנית הדירות כולל רווח של 15% לקבלן. אני בטוח שהיה מקבל אוזן קשבת במנהל כי גם הם רואים כיצד ישובים במדינה צפופה כמו ישראל מתפשטים עד אין גבול.

אבל למה להם? הרי אפשר לבנות איפה שהם רוצים, לחבר לתשתיות בצורה פרטיזנית ובעוד 20 שנה להלין כי הביוב זורם ברחובות או כי תשתית החשמל היא כמו במחנה פליטים.
אז ימצא כסף ממשלתי לפני בחירות על מנת לתקן את כל החיבורים הישנים והפרטיזנים בתשתיות מודרניות.

שים לב לדווחים על ראשי מועצות שמגיעים לגרעונות של עשרות מליונים, לא גובים כמעט ארנונה, לאחר מכן העובדים נשלחים להלין כי לא קבלו שכר שנה ברציפות (אבל משום מה בחרו להתמיד להגיע לעבודה), חלקם תובעים בבית המשפט (מבלי שהרשות המקומית מתגוננת או מתיצבת לדיון) ונפסק להם סכום הכולל ריבית והפרשי הצמדה. אבל קופת הרשות ריקה? מי לדעתך ישלם?
מי ישלם לספקים כשקופת הרשות ריקה?

רמז, קופת האוצר.

גם בכמה רשויות יהודיות יש מעשים שהם על גבול ההפקרות.

אני מאמין שאם ראש מועצה שהיה מוצא את עצמו מחולט מרכושו (לרבות בית פרטי) ו- 15 שנים בפנים, רבים יותר היו גובים מיסי ארנונה, מנהלים מעקב אחר בניה ללא רישיון, משלמים לעובדים ולספקים בזמן.

יש רשויות המתנהלות כאלו הרשות היא רכושו הפרטי של ראש המועצה. ומשרד הפנים שיודע כי בעוד שנה - שנתיים יש בחירות לא פועל כנגדם.
ישן 29-10-2008, 19:13

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "גילגמש, אתה לא תמים, כתוב כי בישראל מושלת ממשלת היועצים המשפטיים"

אמת מסכים עם כל מילה. כתבתי דברים דומים בעצמי בהודעות אחרות, ובפורומים אחרים בפרש.
מבלי להרחיב את הדיון, בדרום והצפון מתרחשת אינטיפאדה לכל דבר. טרור כלכלי, פלילי וגם מאחורי תאונות הדרכים, בהן נמחקות משפחות שלמות, יש מוטיבציה איסלמיסטית ברורה.

ברור למדינה אין כלים משפטיים, או מוטיבציה להילחם בתופעה או להכיר בה. לצערי תופעה זו חוצה מפלגות.

כאשר הבטחון האישי, הפך להיות זירת התגוששות משפטית פוליטית בין אליטות חברתיות במדינה, אז הביטחון האישי עף ברוח.
אין נחמה בכך שצרותינו המשפטיות שהחליפו אידאולוגיה או מדיניות, משותפות לכל העולם המערבי. אף אחד לא מוכן להגיב לג'יהאד מסוג זה, פשוט מפני שטרור כלכלי אינו נתפס כמלחמה, אלא סידרה של ארועים מבודדים בלי קשר ביניהם. אבל יש קשר - רעיוני, קשר דתי. הצטברו מספיק דרשות של אימאמים שונים באירופה לבדה, המטיפים לכך בדיוק.

פעם, אימאם או מורה ערבי אזרח ישראל, לא יכול היה לקבל משכורת בלי אישור שב"כ. כנאה שקיצצו בזה. רדיו טלויזיה ואינטרנט פאן ערבי ופאן איסלמיסטי רק משלים את חוסרים בתעמולה.

ישן 29-10-2008, 19:59
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

הלא בקרב עמי אני חי - נהגו לכתוב שופטים בעבר
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אמת מסכים עם כל מילה. כתבתי..."

תראה, שופטים כתבו הלא בקרב עמי אני חי כי כנראה בעבר כך היה הדבר.

היום ישנה אליטה שחיה במדינת ת"א או בשכונות היוקרה בירושלים.

האליטה הזאת לא מבינה את המשמעות לבטחון האישי של הקניין, אני בטוח שהרכוש של כל שופט מחוזי \ עליון, פרקליט בכיר, רועץ משפטי, ... מבוטח.

האם הם קולטים כי לא ניתן לבטח רכבים מסוימים בבאר שבע?

האם הם קולטים כי שכר של שנה שלמה של בוקרים ורועי צאן לא שוכב בבנק אלא מטייל במרעה.

מה המשמעות של גנבה? רכוש זה אמור לכלכל את אותה משפחה שנה ולפעמים לשלם לספקים ועובדים אם יש.

ראה את מקרה שי דרומי, העלהום שבוצע כנגדו הוא שערוריה.

החוק שנחקק לשמו משמעותו: אין למשטרה בישראל את היכולת לדאוג לקניין, כבוד ואף חיים של אף אחד מכם, אנחנו לפחות מזהירים ברייש גלי: שכל אחד יעשה מה שהוא מבין. הבונוס היחיד הוא הבהרה לכל המורמים מעם כי זה המצב ואין לשפוט לכף חובה את מי שפעל כנגד פשע בחצרו פשוט כי אין אחר שיעשה זאת.

בשנת 2000 שוטרים נשלחו לדכה מרד שפרץ במקביל למלחמה ביו"ש, המצב היה של אוטובוסים המתפוצצים על יושביהם חדשות לבקרים, תקריות ירי, צירים ראשיים נחסמים ונעשה ניסיון לסקול באבנים עוברי דרך יהודים. נשלחו שוטרים לדכוי המהומות (קיימים דווחים על זריקת בקבוקי תבעירה על שוטרים, ידוי מוטות מתכת, אבנים כבדות ואף נשק חם). מה סוף דבר? וועדת אור של משפטנים בלשכה ממוזגת עם מסקנות (נו טוב, ניסיון מקסימלי לשמור על הפוליטקלי קורקט) שרבים וטובים לא מבינים מה הקשר בין חומרת הארועים למסקנות.

האם לאחר שהשוטרים שמצאו את עצמם מול המון אוין, סכנה ברורה ומיידית לחייהם וסוף דבר: וועדת אור.

מה לנו שנלין על השוטרים? למה להם, להכניס ידיים לכיסים, ללכת לרחוב יותר שלו יתן להם את אותה המשכורת בסוף החודש עם 0 סיכויים לפגוש במח"ש ושאר ........

זה פורום בענייני בטחון, בטחון אינו רק כמה מטוסי Mig29 יש למדינה זו או זו, בטחון אינו רק האם הפין הזה הכרחי במכלול נק"ל הבא, בטחון אינו רק מנגנון הנחייה של טיל זה או אחר.

בטחון מתחיל בזה שרבבות ישראלים מוצאים עצמם עם רכב שנעלם בבוקר בדרכו לפירוק ביו"ש, עם פריצה והחרבת הבית (והגנב עוד מתקשר ואומר: שמע, לקחתי לך את המפתחות של המזדה - תוכל לקבל אותה בצומת רנטיס בתמורה ל- 20,000 ש"ח במזומן - אבל מה, תגיד תודה, ראיתי שיש לך 2 נערות בבית כבנות 14, 17 נכון שלא נגעתי בהן?).

את המציאות הזאת לא מבינים כל מיני אנשי משפט שרוממות כבוד האדם בגרונם ושאין כל אחריות על מעשיהם.

טוב, ניסיתי לכתוב באופן שאינו נוגע לפוליטיקה עם מקסימום נגיעה לפורום בענייני בטחון.
ישן 29-10-2008, 22:51

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "הלא בקרב עמי אני חי - נהגו לכתוב שופטים בעבר"

נגעת בנקודה חשובה:
יותר מידי אנשים בארץ, יש סמכויות בלי אחריות.
לשופטים, או שוטרים, אין בעיה להתמקד רק בתיקים בעלי פרופיל תקשורתי לקידומם האישי בפוליטיקה, עסקים או אקדמיה בינ"ל.

הם לא נמצאים אחראים על דבר. לא פוליטיקאים, לא שוטרים, לא שופטים, לא פקידים...
אתה יודע, שאי אפשר לפטר שופט, אלא רק במצבים קיצוניים? כלומר, שופט לא באמת חייב לעבוד... את המשכורת יקבל בכל מקרה. קל וחומר איכות השפיטה או עמידה בלוז.

פקידי האוצר סגרו פורייקט שהוחלט עליו בכנסת ובממשלה: פרוייקט התפלת המים נקטע באיבו. רק חלק מהמפעלים המתוכננים הוקמו ונכנסו לפעולה.

אלו דוגמאות למחלה תרבותית חמורה במדינה. מי שכל המדינה נגוע והצבא נקי: חי באשליה.

ישן 30-10-2008, 10:29
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "הלא בקרב עמי אני חי - נהגו לכתוב שופטים בעבר"

ציטוט:
בשנת 2000 שוטרים נשלחו לדכה מרד שפרץ במקביל למלחמה ביו"ש, המצב היה של אוטובוסים המתפוצצים על יושביהם חדשות לבקרים, תקריות ירי, צירים ראשיים נחסמים ונעשה ניסיון לסקול באבנים עוברי דרך יהודים. נשלחו שוטרים לדכוי המהומות (קיימים דווחים על זריקת בקבוקי תבעירה על שוטרים, ידוי מוטות מתכת, אבנים כבדות ואף נשק חם). מה סוף דבר? וועדת אור של משפטנים בלשכה ממוזגת עם מסקנות (נו טוב, ניסיון מקסימלי לשמור על הפוליטקלי קורקט) שרבים וטובים לא מבינים מה הקשר בין חומרת הארועים למסקנות.

א. תזמון:
אריק שרון עלה להר הבית ב- 28.9.00.
ב- 29/9 החלו מהומות בהר הבית- בפיזורן נהרגו 7 פלסטינים
ב- 30/9 החלו מהומות בכל השטחים, ונהרג מוחמד א-דורה בנצרים
המהומות בתוך הקו הירוק היו ב- 1-3/10, ואח"כ ב- 7-10/10: חודשים לפני פיגועי ההתאבדות הראשונים.

ב. וועדת אור: הוועדה האשימה מי שהשתמש בכוח מופרז או התרשל בנסיבות המיקרה. הנאשמים היו ברובם קצינים בכירים ולא שוטרים פשוטים. מבין השוטרים הפשוטים, גיא רייף, למשל, נאשם בכך שניסה כמה פעמים לפזר הפגנה לבד- באש חיה. בעיני זה נראה חמור, גם מחוץ ללשכה ממוזגת.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95...%90%D7%95%D7%A8
ישן 30-10-2008, 21:24
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] בשנת 2000 שוטרים..."

קצת על פרעות אוקטובר: בחודש ינואר 2000 פוטרו או הוצאו לגימלאות כל רכזי הביטחון שוטף, הרבשים, במועצות האיזוריות בצפון, חוץ מישובי קיו העימות.התוצאה: הוצאת הנשק מרוב הישובים ,כמו גם מכשירי קשר וציוד כיבוי.אירגון של שנים קרס ונעלם. התוצאה: לאחר כשלושה ימים של חסימת כבישים, הצתת חורשים ועלייה על איזורי תעשיה ומסחר למטרת ביזה, הגיע בערב גיפ מגב לישוב שלי, ובו כמה שוטרים מבוהלים. הם חילקו נשק, קרבין מ1, לכל דורש, כשהקריטריון היחיד היה זוג רגליים וזוג ידיים....הפאניקה היתה רבה, ובדיעבד, מזל שלא היו הרוגים בדוצים. הישובים היו למעשה מנותקים.מן החלון יכולתי לראות את הקרבות בין האספסוף ,שאגב הגיע לזירת העימות ברכבים, מתעמת עם קומץ שוטרים בצומת לוטם, תוך כדי ירי זיקוקים בכינון ישיר. באותו עימות נהרג אחד המתפרעים, ושעות מספר לאחר מכן היה ניסיון להצית את הישוב שכמעט הצליח.
ישן 31-10-2008, 19:29
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana] מהעדות שלך..."

זה אכן קרה. אני הייתי אחד מרכזי הביטחון שהוצאו לגימלאות בשל שיקולי תקציב.אחד הקריטריונים הראשוניים לקבלת נשק היה ועדיין, אימון ומטווח. כששאלתי את החבורה שחילקה נשק לכל דורש לפי איזה קריטריון מחולק הנשק, נתקלתי בתשובות מתחמקות ומבולבלות. עוד על אוקטובר 2000:למחרת שידור הקטע עם מוחמד דורה , ישבתי בפחון של מכר בדואי. מקום שאפילו לא מופיע במפה. היה שם סוחר בקר מסכנין שלא הפסיק לדבר על הסרט. הוא אמר שהצבא היהודי גרוע מן הנאזים.כך. מימי לא ראיתי מישהו שונא כל כך. באותו ערב התחילו הפרעות באיזור.למחרת יצאתי לסיור כמתנדב מתנא. שתי ניידות חסמנו את צומת יבור לכוון תמרה ולא איפשרנו לאיש לעבור ההוראה בקשר עם רדת החשכה היתה לירות בכל מי שמתקרב למחסום. בקשר היו דיבורים על כך שיורים על שוטרים האבו סנאן ובתמרה. המשמרת עברה בשלום...
ישן 31-10-2008, 18:58

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "אני מנוע מלומר את דעתי,כדי לא..."

הלוואי ויכולתי לעזור לך. יש לך את מלא הסימפטיה ממני. מסיבות חוקיות, אני מנוע מלומר לך איך אני חושב באמת שצריך להפסיק את התופעה.

אני יכול רק להזכיר, שמשחר הציונות סבלנו משוד ביזה והתקפות רצחניות מצד האויב הערבי. אלא שאז היה את ארגון השומר. והמשטר העותמני הטריד את עצמו בעינייני השודדים בערך כמו משטרת ישראל.

המשטרה ובתי המשפט מפעילים דלת מסתובבת עבור הפושעים וקושרים את הידיים לאזרחים הטובים... הפשע משתלם יותר מכיבוד החוק. המסקנה ברורה.

ישן 30-10-2008, 21:13
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

דמגוגיה.
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ושוב, הליברלים אשמים..."

אכן יש פשע במדינת ישראל. מתוך תגובתך ניתן להבין כי רב מצביעי הצד אליו את ה רומז פושעים.

לא כך הדבר.

יש פשיעה ויש ניסיונות של הפשיעה המאורגנת להבנות באמצעות המפלגות הגדולות (מה יתן להם מושב במפד"ל או במרץ?) וכן דרך רשויות מקומיות, אבל מכאן ועד הצגת הדברים באופן אליו אתה רומז מרחק רב כמרחק מזרח ממערב.

מר עבדוול, ישנם דווחים על התנהגות חצופה של בדואים כלפי נשים ונערות בבאר שבע והסביבה.
אני מדבר על הצקה, ניסיונות שדול (ולא בצורה מכובדת).

בגלוי, ספר מה יקרה אם אני או משהו אחר יכנס לישובך ואנסה להציק לנערות? ספר מה יקרה אם אני אתפס על גנבה של 50 ראש כבש כשהשלל בידי? ספר מה יקרה אם בחוצפה רבה בחור בן 25 שאינו בן המקום יצרח על אישה כבת 50 - 60 באמצע הרחוב.

השורה התחתונה: גם אצלינו יש קלקולים אבל הצד השני הגדיש את הסאה ולא אחת מתנהג באופן שפרושו מרד במוסדות המדינה.

היהודים היו כ- 1877 (מחורבן בית ראשון עד להקמת מדינת ישראל) שנים תחת משטרים שונים וחלקם אוינים, אבל תמיד היה ברור כי "דינא דמלכותא דינה" או בתרגום לעברית עכשווית: דין המלך הוא החוק. אתה רואה תושב יהודי במרוקו שהיה מעז בצורה חצופה להפר את חוק המלך? אולי של הצאר הרוסי? אולי בבבל? (עירק), ........
ישן 30-10-2008, 21:19
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "חוליית גנבים גנבה לוחות סולאריים משטח בסיס חצרים,"

1. הבעיה שהייתה בנבטים זה חוסר זיהוי, וזיהוי שהגיע בעקבות אזרחות טובה של הקבל"ן. במקרה הנ"ל היה זיהוי, אבל זמן ההגעה היה איטי.

2. האם אחד מכל המגיבים החכמים יודע מה אורך הגדר בחצרים? ומה זה אומר במונחים של זמן הגעה? הפתרון - מספר "תחנות משטרה" בכל בסיס, הבעיה: כסף, הקצאות כ"א וכו' (עד כמה שידוע לי בסיוע הישיבות, חוקי טל ועוד כמה דברים אנחנו עומדים היום על כמה? 1 מ- 4 שלא תורם למאמץ?).

3. שווה להזניק מסוק: ביום שבו מסוק עולה לאוויר תוך דקה צור אייתי קשר. עד אז אל *** בשכל. ומאיפה לך לדעת בכלל מה היו הפעולות שננקטו? אתה מדבר בתור אחד מאלה שתפס תורנות "השולט" בבור?

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 30-10-2008, 22:57
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
זה נכון לא רק לגבי בסיס חה"א.
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יגיל, הגנה על בסיס ח"א היא..."

אבל כשדברים כאלה קורים שוב, מישהו צריך לשאול את עצמו כמה שאלות, ולא להסתפק בתשובה "אין לי כסף". אחרת, בסופו של דבר זה ייגמר בהרוגים שלנו,
(ואם זה היה חדירה לטווח קצר ובריחה הייתי שותק, אבל אם זה המצב, ויש רצועת אבטחה שלא מצפים למנוע את החדירה אליה, זה לא ממש המקום לשים בו לוחות סולאריים או ציוד בעל ערך.)

ואז תוכל להיות סמוך ובטוח שפתאום יימצא הכסף וכח האדם.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 30-10-2008 בשעה 22:59.
ישן 30-10-2008, 22:52

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כוחות האבטחה האמריקאיים קצת..."

העצה המעשית היחידה שיש לי לתת בשלב זה, היא לגדל ביצים ! או בשפה נקיה יותר, "הרתעה כמכפיל כוח". לייבא את השלטים מאמריקה עם החוקים התומכים בכך.

את האמצעים הטכנולוגים אני מכיר,הפעלתי חלק מהם בסדיר ובמילואים, ואזהה אותם בשטח, אפילו הם מוסווים. לא ארחיב מעבר לכך, אפילו שחלק מהאמצעים גלויים וחשופים היום.

החיילים שבו"זים מפני שהם חסרי אונים. גם אם יראו ערבי, לא יעשו לו כלום. אדרבא, הבדואי יכול להבריח את החייל באיומים פיזים או משפטיים... אין גבול לאבסורד כאשר אין מי שלוקח אחריות לטפל בתופעה.

כפי שכתבו אחרים, ואני בתוכם: דרוש שינוי מבני. ישראל צריכה להבין שהיא מצויה תחת התקפה. הפגיעה בתשתיות היא שיטתית וממניעים טרוריסטים איסלמיסטיים. כך גם הגניבות והתופעות האחרות. הפתרון הוא להקים יחידות חדשות הדומות למג"ב: "משמר הביצורים" (יש יחידה בשם זהה בצא השווצרי) השומר על בסיסים, צמתים חשובים, מתקנים אסטרטגיים כמו שיברים וגנרטורים של מקורות... ויש לו את כל הסמכויות לבצע מעצרים ולפתוח באש על ברחנים.

לא פחות חשוב: אי אפשר לטפל רק בחלק מהתופעה ולהזניח את החלקים האחרים. כדי לטפל בפלישות לבסיסים צריך לטפל גם בגניבות החקלאיות, גם בהסתה במסגדים בדרום, גם באכיפת החוק, גם בסגירת הגבול עם סיני מפני חדירות, גם אכיפת חוקי התנועה בדרום, גם עם מניעת הגירה בלתי חוקית או תעשיית הנישואים הפיקטיבים ועוד...

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 30-10-2008 בשעה 23:03.
ישן 31-10-2008, 08:31
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "העצה המעשית היחידה שיש לי לתת..."

להגיד לך מה? אתה צודק, אבל קח נק' שלא עליתם עליה:

אתה יודע באיזה שלב הפכנו רשמית לצבא של ה****** פחדנים?

ביום שבו המתנחל הראשון נתן מכות/קילל חייל צה"ל והוא לא הגיב! כשזה בא קודם כל מבפנים, מיהודים, אזרחי המדינה, אלו שנמצאים ברשימות של אכ"א בפוטנציאל גיוס כמו כולם.

זאת נק' המפנה שבה הפך צה"ל למה שהוא בחלקו היום: צבא פחדן, שלא מוסגל לגבות את החיילים שלו שמקבלים כל שני וחמישי מכות מגורמים פליליים, בלי יכולת להגיב. בלי חוקים ברורים ומקרים ותגובות שלא משתמעים לשני פנים, וצריך עו"ד כדי להבין אותם.

כשאתה מדבר על הקבלה לארה"ב, המשעמות אצלנו בתקופה האחרונה הייתה אמורה להיות שכל מתנחל ששובר יד למילואמניק דינו היה כמו של משיג גבול במתקן של צבא ארה"ב. זה לא קרה, אז למה שזה יקרה עם פליליסט שגונב ציוד? אם הוא ראה שלא מגיבים שם, אז הוא הבין מי חלש ומי חזק.

נק' למחשבה.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 31-10-2008, 14:58

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "אז תגיב בפרטי אם אתה חושב..."

כל מי שמכה חייל יהודי חייב בעונש
לא מקבל את הגדרת התקשורת כשופטת, הקובעת מי מכה את מי וכמה. כבר ראינו המון ברבזים ותעמולה קיצונית בתקשורת שלנו. כמו למשל אירגון אי"ל שהקים אבישי רביב, הכל הצגה למצלמות ואף אחד לא חקר או עמד לדין על הסתה.

הפורום זה לא המקום, וזה לא חשוב לי כל כך כדי להגיב בפרטי.
על הצבא לעושות את תפקידו, ולא לחפש הצדקות פוליטיות לשבת על הידיים.
תפקיד הצבא הוא להן על יהודים מפני מכות ואבנים של ערבים, ולא לקחת חלק במשחק הפוליטי ולבחור משימות לפי מצב הרוח בקפה תמר. אחררת הצבא אינו צבא העם אלא צבא של אוליגרכיה לא אהודה ולא דמוקרטית..

התקשורת שלנו מנפחת אירועים שחולל תימהוני כלשהו, הרי זה כמעט מבויים! בצורה גורפת מכלילה את ה"מסקנות" על ציבור שלם ומהצד השני מתעלמת במופגן מאירועים גורעים בהרבה. כמו בלעין (מפגיני שמאל), כמו הגיבעה הצרפתית ומקומות אחרים מסביב לירושליים, או הנגב והגליל...

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 31-10-2008 בשעה 15:02.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:48

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר