לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2008, 19:30
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "היום סוף קורס קציני יבשה!"

מזל טוב למסיימים... ולמסיימות:

הדתיות מסתערות על קורס הקצינים

מאת חגי הוברמן, 29.10.08 מקור ראשון
השבוע הסתיים קורס קצינים לחיילים תומכי לחימה בצה"ל. 8 אחוז מהבנות שסיימו את הקורס הן בנות דתיות. "אנו רואות בשילוב קצינות דתיות בצה"ל קידוש ה'" הן אומרות

בתחילת השבוע הסתיים קורס קצינים במגמת "נחשון", המכשיר חיילים לתפקידים תומכי לחימה בזירה העורפית בצה"ל. מדובר בקורס הטרוגני מבחינת גיל משתתפיו, מצבם המשפחתי, השכלתם וכן גם מבחינת שילובם של בנים ובנות יחדיו. ההטרוגניות מציבה בפני מפקדי הקורס אתגר לא פשוט בנושא שילוב האוכלוסייה הדתית.

מנתוני צה"ל עולה כי 8% מכלל הבנות שסיימו את הקורס הינן שומרות מצוות. 36% מהבנות הדתיות הן בוגרות בני עקיבא, 4% מהן מהצופים הדתיים, 4% בוגרות הנוער העובד ו- 20% מהצוערות היו בצופים. הקורס אורך כ-10 שבועות ומתבצע 4 פעמים בשנה. חוק "השילוב הראוי" מאפשר לכל גבר ואישה לשרת שירות משמעותי, מבלי שיפגעו ערכיו, אמונתו ואורח חייו של מי מהם. לכן בהתאם לחוק נפתחו במגמת קורס הקצינים "נחשון" מסגרות הומוגניות שנועדו לשמור על השילוב הראוי - פלוגת בנים, וצוות מגדרי של בנות.

אביטל שמחי מגבעת שמואל, היא אחת ממסיימות הקורס השבוע. אביטל בת 21, בוגרת תיכון צייטלין, בוגרת בני-עקיבא, שבט עמיצור סניף יד-אליהו. בעתיד, אחרי קורסים משלימים, תהיה קצינת חימוש בחיל-האוויר – תפקיד שאינו שיגרתי לבנות בכלל. "יש רק שתי קצינות חימוש בחיל-האוויר, אני וחברה שלי שגם היא מסורתית", סיפרה השבוע אביטל בשיחה עם "מקור ראשון".

כיצד הגעת לקורס?
"למדתי במסגרת התיכון בכיתות יג'-יד' במקצוע הנדסאי מכונות", היא מספרת "הצבא הציע לי את התפקיד אחרי מיונים. מדובר במסלול של שנה ושמונה חודשים. בה"ד 1 הוא המסלול הסופי".

לדברי אביטל היא חריגה גם בחברה שלה בבית. "כל החברות שלי בשבט הלכו לשירות לאומי, רק אני הלכתי לצבא", היא מספרת, ומוסיפה שהצעד הזה התקבל בטבעיות בידי חברותיה. "הן שמחו שהלכתי לצבא ועוד לחימוש. כשאני באה לחופשות כולם רוצים לשמוע ממני על מטוסים". "זה הדבר הכי ציוני, לשרת את המדינה יותר ממה שאני מחויבת. כשרואים יותר בנות דתיות בצבא, זה מנפץ תדמיות. כשרואים בת דתייה משרתת כמו כולן, זה קידוש ה'. לא במקרה בטקס סיום הקורס אנחנו, כל הבנות הדתיות, הלכנו עם חצאיות, להפגין את הדתיות שלנו" היא מוסיפה.

ל', גם היא בוגרת הקורס, בת 20, תושבת רחובות, משרתת במודיעין (ועל כן שמה אסור בפרסום), היא נולדה בישראל וכשהייתה בת 7 הוריה עברו לארה"ב. כשהייתה בת 13 חזרה המשפחה לישראל. בתיכון למדה בבי"ס פלך בקרית-עקרון. שם, אגב, לא הרגישה חריגה, רוב חברותיה בפלך התגייסו לצבא. השבוע, אחרי שנתיים בצבא, סיימה קורס קציני מטה. בפניה יש עוד שנתיים שירות אחרי ההשלמה החיילית.

"ההחלטה להתגייס לצבא הייתה טבעית לגמרי", היא מספרת "התגייסתי לטירונות כלל צה"לית. צה"ל איתר אותי למודיעין. ההליכה לקצונה הייתה טבעית, תמיד חלמתי ללכת לקצונה. זה נבע מרצון לתרום".

ל' מספרת על השתתפותה בצוות מגדרי בתוך פלוגה מעורבת. "מדובר בצוות שמכיל רק בנות, 16 בנות. כשמגיעים לבה"ד 1 מציגים לך שאלון, שבו שואלים אם אתה דתי, אם אתה צריך זמני תפילות, ואם אתה רוצה "צוות מגדרי" בתוך פלוגה. בצוות יש ריכוז של בנות דתיות שביקשו להיות בצוות, ועוד בנות חילוניות-מסורתיות שמשלימות את הצוות".

מה נותן צוות מגדרי שאין בפלוגה רגילה?
בצוות מגדרי אתה מקבל את הזכויות הדתיות כמו זמני תפילה, התחשבות בשמירות, משתדלים שהשמירות לא יתנגשו בזמני תפילה ועוד. ברור שאין מצב שבגלל שהיום שבת לא אשמור. אבל בשעות השמירה תהיה התחשבות. אם צריכים לשלוח תורנית בערב שבת, על חשבון זמן חופשי, התחשבו בכך שבנות דתיות יותר צריכות את זמן ההתארגנות לפני שבת. כחלק מההתחשבות "ארגנו לנו לנסוע למצפה רמון להקפות שניות. זה היה צורך ורצון של הבנות הדתיות להרגיש את החג, למרות שאנו בבסיס סגור".

"היחסים בצוות היו מעולים, זה מאד גיבש ופתח הבנה לצרכים של אנשים אחרים, והבנה לדעות אחרות" מסיימת ל'.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2008, 19:36
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
בגשם שוטף קיבלו הצוערים דרגת סג''מ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "היום סוף קורס קציני יבשה!"

הרמטכ"ל לשעבר והאב הגאה מופז צפה בבנו הצעיר מסיים את קורס קציני היבשה לצד סב בן 82 שסיים את הקורס הראשון והגיע ללוות את נכדוגשם שוטף ליווה הערב (ד') את טקס סיום קורס הקצינים של זרוע היבשה. הטקס נערך במעמד הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, מפקד זרוע היבשה, האלוף אבי מזרחי, מפקדי החילות השונים ומפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה אהרון חליוה.

הרמטכ"ל בירך בפתח דבריו את שר התחבורה והרמטכ"ל לשעבר, שאול מופז, שהגיע לטקס כאב שבא לצפות בבנו הצעיר, בוגר יחידת עילית של חיל האוויר, צועד על מגרש המסדרים.

מפקד זרוע היבשה, האלוף מזרחי, סיפר כי בקהל יושב אליהו זוהר בן ה-82, בוגר קורס הקצינים הראשון בצה"ל. "אליהו סוגר הערב מעגל לאחר שנכדו ישי יסיים הערב את קורס הקצינים של זרוע היבשה", אמר מזרחי בדבריו.

במהלך הקורס קיבלו הצוערים דרגת סגן-משנה, כאשר 5.2% מבוגרי הקורס הן בוגרות. 3.9% ממסיימי הקורס גרים במושב או בכפר, 16.1% באים מיישובים קהילתיים ו-62.4% מתגוררים בערים השונות בארץ.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/804/483.html?hp=0&loc=4&tmp=1443

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר