לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2008, 21:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אם זה עונש ראוי לאימייל חצוף - אני מניח שעל איחור למסדר בוקר יש להביא כיתת יורים...:)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ido12760 שמתחילה ב "צריך לטפל בבערות של הרב"ט..."

עונש צריך להיות פרופורציונאלי, ולכן לא סביר שחייל יחטוף למעלה מחודש של כליאה על אימייל עילג
וחצוף ששלח לרמטכ"ל.
בכלל, הגיע הזמן שהרמטכ"ל הנוכחי יתחיל להיות מודע לענישה המוגזמת של אלה שמתחצפים אליו.
נורא מוזר שבכל פעם טורחים לציין שהוא לא היה מודע...
לו שלח את אותו אימייל מטומטם למישהו אחר, עם קצת יותר חוש הומור - האימייל היה מודפס ונתלה
בתור בדיחת השבוע במשרד, ושום נזק לא היה קורה למשמעת בשאר הצבא. למרבה הצער, כנראה
שאצל הרמטכ"ל ה"לא מיודע, שלנו, מצופה ממפקדים שרוצים להתקדם, להעניש בחומרה כל טמבל,
שעושה משהו טפשי שלא מזיק לאיש...
בשעתו חייל ממת"ש נכנס לקובץ פרטיו של רפול, והוסיף לתלוש המשכורת שלו את המלים "חונן רוצחים"
במחאה על חנינות שהעניק ללדרמן ופינטו - ז-ה מקרה חמור שמצדיק ענישה. לא פנייה בשמך המלא
לרמטכ"ל באופן טמבלי...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2008, 23:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני סבור שאם הרמטכ"ל חש "מושפל" מכאלה טמבלים, אולי הוא רגיש מדי לתפקיד...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מה לדעתך ירתיע חיילים מלהשפיל את הרמטכ"ל ?"

אבל אני מגזים - אחרי הכל, איכשהו קורה שהוא בכלל לא מודע לדברים האלה, ורק קצינים זוטרים יותר
(אוגדונר, מח"ט) הם שמחפשים להעניש בחומרה את הטמבלים הללו...
אין לי מושג מהו העונש המדוייק המתאים לטמבלים שכותבים אחשלי גיבור. יש לי מושג מה זה עונש
מוגזם. כאשר אתה שופט מפקירי נשק ושוברי שמירה ל28 ימים (ולפעמים גם זה לא) - לשפוט מישהו
שכתב מייל דבילי ל35 יום - זה הזוי בחומרתו.
אני לא מודד תבוניות - לא אצל החייל הטמבל, ולא אצל הקצין תאב-הקידום, ששפט אותו לכזה עונש
הזוי.

מוסיף בעריכה:
תודות לסטונד יש לנו תקדים מדוייק של המקרה, בתקופתו של בוגי יעלון מסתבר שאצל יעלון הסתפקו
בריתוק על אותה עבירה בדיוק. אצל אשכנזי, שכמובן "לא מודע למקרים", אנשים עפים לכלא לחודש
ומעלה. אני חושש שאשכנזי סובל מאיזה תסביך כבוד, שגורם לכך שחנפניו מענישים בחומרה יתרה
חיילים טמבלים שנראה ש"פגעו בכבוד שלו" (מי יודע, אולי אשכנזי הוא באמת "אחשלו גיבור", מבחינת
הדרך שבה הוא רואה עצמו...).
ישן 30-10-2008, 08:02
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ענישה צריכה להיות מידתית ובעלת תכלית.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מה לדעתך ירתיע חיילים מלהשפיל את הרמטכ"ל ?"

בענין המידתיות - לא יתכן כי אנשים שערקו משרות מילואים למשך שנים יענשו באופן סמלי, קצינים בכירים שהתרשלו והתרשלותם גרמה לאובן חיים ינזפו או יזכו להערה ואילו הטמבל היחידתי ישלח לכלא לחודש.

בענין התכלית - הרתעת העברייין וסביבתו הינה בד"כ תכליתם של עונשים. רב"ט תחזוקתי ממוצע מן הסוג העוסק בסידור קיטבגים בימ"ח מפגין בד"כ ראיית עולם רחבה כמכנסי ק'. מצד אחד קיימים סמני האושר העילאי שהם 'לצאת הביתה שעה קודם שהגעת, לשים ג'ל בשיער, לשהק כשהרס"ר מסתובב וכמובן לצאת גבר'. בצד השני של הסקלה עומד חורבן עולמו הרוחני המתבטא ב'לצאת שעה אח"כ הביתה' או ב'נגמר הג'ל לשיער'. כשם שאין טעם בשיחות נפש עם האוגר שלך בענין 'אי אפשר לעשות קקי בסלון' מחד ומהודעה רשמית לשרקן בסגנון 'כעת אני כולא אותך בכלוב ל15 יום בעוון.." כך אין טעם להסביר לרובד צבאי זה את חשיבות כיבוד ההררכיה או להשליכו לצינוק. ריתוק לחודש, הפיכתו לאחראי מטריות אוגדתי והחרמת הג'ל לשיער היו עושים את המלאכה באופן יעיל יותר.

אילו היה המייל נשלח ע"י נגד בקבע, חובש, קצין או סתם תלפיותניק - היה העונש מוצדק.במקרה זה נראה כאילו הענישה מכוונת כלפי מעלה. ראה אדוני הרמטכ"ל כמה חס אני על כבודך... 30 דקות יקרות מזמנו של אוגדונר ראוי שיוקדשו לבקורת ימ"חים ואולי לשפיטתם של רשלנים ובכירים יותר שתחת פיקודו. בכדי לחנך את טר"ש בטיטו המיתולוגי ניתן להסתפק ברס"ר היחידה ובנייר עיתון מגולגל.

מנקודת מבטי המסר שנקלט הינו - אוגדונר זה עוסק ביח"צ פנימיים בצבא, מבזבז זמנו בזוטות ואני שמח כי הוא אינו מפקדי.

* באחת התגובות באשכול מציין מצפון כי קיים הבדל בראית הכלא והזמן בין חיל עורפי לקרבי. אני יכול לומר כי מנקודת מבטי כי גם לאחר סגירת שבועות ארוכים במוצבים מרוחקים ובשאר חורים מחוררים עדיין נראה היה במחשבתי הרעיון של כלא צבאי ולו ליום אחד כענישה משמעותית וקשה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 30-10-2008 בשעה 08:06.
ישן 30-10-2008, 12:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ענישה צריכה להיות מידתית ובעלת תכלית."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
* באחת התגובות באשכול מציין מצפון כי קיים הבדל בראית הכלא והזמן בין חיל עורפי לקרבי. אני יכול לומר כי מנקודת מבטי כי גם לאחר סגירת שבועות ארוכים במוצבים מרוחקים ובשאר חורים מחוררים עדיין נראה היה במחשבתי הרעיון של כלא צבאי ולו ליום אחד כענישה משמעותית וקשה.

רק מחזק את דעתי.
לא מעט חיילים קיבלו ריתוקים של 60 ואולי יותר, לכן זה לא נחשב עונש חמור, רק לג'ובניק שיוצא כל יום הביתה זה עונש סוף העולם.
לכן חייל שקיבל 15 יום בכלא בפעם הראשונה, ולא שימש דוגמה לחייל השני, החייל השני יקבל את עונשו בשקט.
אם נשתמש במושגי הצבא, אז הבית זונות הזה צריך להיפסק.
חיילים שיתעסקו בתפקדים ולא בלעשות צחוק מהרמטכל ומהצבא לעיני קהל מתפקע.
אלופים אולימפים שישמרו על שפה נקייה ואם יש להם טענות, שיעבירו בערוצים הנכונים או יבלעו אותן.
שרים וח"כ שישמרו על שפה נקייה ויכבדו את העולם ובעיקר את עצמם.
באווירת בית זונות חייבים להיות קשוחים, ואם הקהל לא מבין את הלקח להיות קשוחים יותר.
ישראל נראית רע בעולם גם (לא רק) בגלל הדברים האלה, מותר להגיד הכל ואף אחד לא מכבד אף אחד במיוחד לא את עצמו.
ישן 29-10-2008, 23:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הייתי כותב שהעונש הזוי בחומרתו, אבל יש כאן מי שדוגל בהחמרה עם טמבלים יהודיים בצה"ל..."

בגלל הסלחנות שלך למקרה הראשון לפני כמה שבועות, הופיע המקרה השני, שאליו גם אתה סלחני, למרות שזה למעשה המקרה השלישי.
אולי נחכה למקרה הרביעי בו חייל שולח לרמטכ"ל מייל I LOVE YOU מעוטר בוירוס ?
לשיטתך לא לומדים וכל מקרה לגופו אבל אולי 14 בפעם הראשונה ו 35 בפעם השנייה ימנעו את ה 60 של הפעם השלישית ?
אולי יש איזו התערבות סודית כמה ימי מחבוש יקבל החוצפן הבא והחוצפנים מתחרים בינהם מה תהיה השטות הבאה.
דווקא ממך ציפיתי ליותר קשיחות במשמעת, כאשר אתה מקפיד כל כך נגד שקרים בצבא וטוהר הנשק, חייל שמתחצף לרמטכ"ל יתחצף גם למפקד וגם לפקוד שלו. יש דברים אחרים לעשות בצבא מאשר להיות גננות של חיילים ילדים.
ישן 30-10-2008, 00:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה ךא רק בגלל הסלחנות שלי, אלא בגלל שאני לא נותן לך את הכבוד המגיע לך...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בגלל הסלחנות שלך למקרה הראשון..."

אני שמח שחשפת מי אשם במקרי החוצפה של חיילים בצה"ל. אני חושב שאתה צריך להתריע בפני
מישהו על הסכנות שהסלחנות שלי גורמת...
ועכשיו, עניינית - החייל הקודם קיבל גם הוא עונש בלתי סביר, ומסתבר שזה לא הרתיע איש. יודע למה?
משום שטמבלים אי אפשר להרתיע באמצעות תקדימים. זה שתיתן להם עונשים לא מידתיים לא ממש
ירתיע את הטמבלים הבאים,ף שכן אלה לא יהיו כלל מודעים לתקדים - וחלקם גם לא יקלוט מהו תקדים...
אתה יכול לתת 60 יום בפעם השלישית וכיתת יורים בפעם הרביעית - וזה לא ירתיע טמבלים. איך אני
יודע שטמבלים לא יירתעו? כיוון שטמבלים לא לומדים מניסיון של אחרים - חלקם גם לא לומדים מניסיון
של עצמם (ע"ע אנשי אוסלו שלא תומכים בתהליך רק בגלל הרווח האישי שהם מפיקים ממנו...).
אין ספק שמחמם את הלב לראות כמה אתה קשוח כלפי חייל אדיוט - כנראה שאתה צריך להפגין קשיחות
כלפי מישהו, אחרי הפגנת הרוך הקבועה שלך כלפי עבריינים פליליים שמשתייכים ללאום השני...

אגב, המסקנה המוזרה שחייל שמתחצף לרמטכ"ל, יתחצף גם למפקד שלו, היא כ"כ מנותקת מהמציאות,
שאי אפשר שלא להתפלא על כך שאיש שעבד שנים בצבא, הצליח להגיע אליה...
המפקד של חייל הוא דמות סמכותית שיש לו השפעה יומיומית על החייל. החייל רואה את הרמטכ"ל
אולי פעם במהלך שירותו (לרוב גם זה לא), והעובדה שבמקרה בודד תפס אומץ מול החבר'ה, ואמר
כמה מלים דביליות, או שלח מייל דבילי - ממש לא מלמד שכך יעז לעשות מול אדם שרואה אותו
בכל יום, והשפעתו על שירותו הספציפי של החייל, היא יומיומית ומתמשכת...

ושוב, כמה חבל שאת הפגנות הקשיחות שלך אתה מפנה נגד כמה חיילים טמבלים, ולא נגד אנשים
שאשכרה רוצים להירע לנו - שם אתה מפוייס בהרבה...
ישן 30-10-2008, 00:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההזדהות שלי עם שני הטמבלים ודאי שקטנה יותר מהזדהותך עם "סופיאן והאפורים"...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה ממש מזדהה עם החיילים..."

הניסיון שלי עם מערכת הכליאה הצבאית קטן משלך, שכן עפ"י עדותך ישבת בכלא צבאי - אני הצלחתי
לעבור את השירות שלי בלי להתקרב אליו...
אני לא חושב שמי שישב בכלא צבאי הוא עבריין גדול יותר ממי שלא ישב בו, ומצד שני אני לא מתפעל ממי
שחושב ש"אי אפשר להעביר שירות בלי להגיע לכלא צבאי"...
הגישה שלך, שמאופיינת ברכות לב עד לרמה של אסקופה נדרסת בכל הנוגע לערבים - הופכת לשאגת
קרב כשמדובר בכמה טמבלים חצופים, והדבר מעורר תמיהות נוגות לגבי הצורך שלך לפרוק תסכולים
בדיוק היכן שלא צריך...
אתה שואל למה יש ענישה בכלל. שאלה מצויינת, שכן במקרה שלך די ברור שענישה נוגעת לפריקת
תסכולים ותו לא.
ענישה נועדה ללמד לקח, ואם אפשר - גם להרתיע. במקרה של הטמבלים הענישה לא תרתיע, בדיוק
כפי שהטמבלים של אוסלו לא לומדים לקח מחלוקת הנשק הראשונה, וממשיכים לחלק נשק, למרות
שכבר קשה לספור כמה קני מקלעים שילקנו כבר נשפכו מרוב ירי עלינו. אתה מבין? הרתעה של טמבלים
פשוט לא עובדת, ולכן הענישה צריכה לשקף רק ענישה. ענישה של כלא על התחצפות היא הגזמה
לפי המושגים שלי. לפי המושגים שלך, הגורסים ענישה חמורה יותר ככל שהעבירה זניחה יותר, אין
ספק ש35 יום בפנים, זה כלום - ויש לירות בו בכיכר העיר (מי יודע, אולי כדאי לתת לאיזה שו"פ
לעשות את זה - וכך באותה הזדמנות גם לקדם את תהליך השלום...).

אתה מבין, ההבדל בינך לבין שאר האנשים כאן שתומכים בענישה חמורה - הוא שאצלם הקו הנוקשה
הוא עקבי. אצלך, הקו הנוקשה הוא רק בקשר למסכנים יהודים...
ישן 30-10-2008, 18:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זו דרך אחת להסתכל על זה. יש דרך שלמרבה צערך, היא כנראה מציאותית, למבט על זה:
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ההבדל ביננו הוא שבשבילך 30..."

לך כנראה היו סיבות טובות לא לרצות לצאת הביתה, ולכן קידמת בברכה כל הזדמנות לא להגיע לשם
(מי יודע, אולי אפילו עשית דברים שנועדו למנוע ממך להגיע הביתה...), בעוד שלי (ולרוב חיילי הצבא...)
יש סיבות טובות לשמוח כשיוצאים הביתה...
מבין? לא לרצות לחטוף ריתוקים, לא מלמד על "נקודת הסתכלות ג'ובניקית", בדיוק כמו שמה שאתה
מציג כ"גבורה", בהקשר לאדישות לריתוקים ממושכים, לא באמת מעיד על גבורה, אלא מעלה חשש שהיו
בעיות בבית שגרמו לך להעדיף לא לצאת לשם...
רואה כמה קל להעלות ספקולציות שמציגות את המכנה-עצמו בדיוק הפוך מכפי שהוא רואה עצמו?...

נקודת המוצא בינינו בהמון דברים היא שונה. אתה למשל רואה במוסר ובמצפון מלים יפות שיש להתהדר
בהן, ובלבד שלא מיישמים את התוכן שלהן. אני סבור שההתהדרות מיותרת, ובלבד שמפגינים מוסריות,
יושרה ומצפוניות. אתה מעדיף שטחים אפורים...
אני מעדיף שעונש יהלום את העבירה - אתה מעדיף שהעונש יהיה קשוח, ובלבד שלא מדובר באחד
מהסופיאנים - שם אתה רך כקנה ונכון לכל פשרה (אצלך ברע'ותי יישב פחות מכותב מיילים אדיוט...).

זה שבעיניך 60 ימי ריתוק הם עונש נורמלי לא מלמד על גבורתך - אלא על כך שהיו לך כנראה סיבות
טובות לא לרצות לצאת הביתה - ואני מזדהה עם כאבך...
ישן 30-10-2008, 18:51
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זו דרך אחת להסתכל על זה. יש דרך שלמרבה צערך, היא כנראה מציאותית, למבט על זה:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
לך כנראה היו סיבות טובות לא לרצות לצאת הביתה, ולכן קידמת בברכה כל הזדמנות לא להגיע לשם
(מי יודע, אולי אפילו עשית דברים שנועדו למנוע ממך להגיע הביתה...), בעוד שלי (ולרוב חיילי הצבא...)
יש סיבות טובות לשמוח כשיוצאים הביתה...
מבין? לא לרצות לחטוף ריתוקים, לא מלמד על "נקודת הסתכלות ג'ובניקית", בדיוק כמו שמה שאתה
מציג כ"גבורה", בהקשר לאדישות לריתוקים ממושכים, לא באמת מעיד על גבורה, אלא מעלה חשש שהיו
בעיות בבית שגרמו לך להעדיף לא לצאת לשם...
רואה כמה קל להעלות ספקולציות שמציגות את המכנה-עצמו בדיוק הפוך מכפי שהוא רואה עצמו?...

נקודת המוצא בינינו בהמון דברים היא שונה. אתה למשל רואה במוסר ובמצפון מלים יפות שיש להתהדר
בהן, ובלבד שלא מיישמים את התוכן שלהן. אני סבור שההתהדרות מיותרת, ובלבד שמפגינים מוסריות,
יושרה ומצפוניות. אתה מעדיף שטחים אפורים...
אני מעדיף שעונש יהלום את העבירה - אתה מעדיף שהעונש יהיה קשוח, ובלבד שלא מדובר באחד
מהסופיאנים - שם אתה רך כקנה ונכון לכל פשרה (אצלך ברע'ותי יישב פחות מכותב מיילים אדיוט...).

זה שבעיניך 60 ימי ריתוק הם עונש נורמלי לא מלמד על גבורתך - אלא על כך שהיו לך כנראה סיבות
טובות לא לרצות לצאת הביתה - ואני מזדהה עם כאבך...

גם אני מזדהה עם כאבו, שלא יגיד אחר כך שאני לא בסדר עם כאלו שמרותקים לסופיאן.

ישן 30-10-2008, 23:01
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הודעה ערוכה: כפי שהבטחתי לקגנס ואכפתלי, אני לא אכנס לעימותים אישיים איתך..."

לא ברור למה אתה משתמש במילה ספקולציות, השימוש פשוט לא נכון.
לא זכור לי ציור תמונה של חיילים מסוקסים משוחררי כלא חמושים במאגים.
ספרתי סיפור על ריתוק ארוך שהיה לי, על חברים שרותקו ריתוקים ארוכים יותר, אני קורא פה בפורום ודעתי מתחזקת וזה הדבר היחיד שאותו חיזקתי:
קנה המידה שלך במקרה הזה היה שגוי (לדעתי והכל לדעתי אלא אם מצוין שזו עובדה בלתי ניתנת לערעור) עוד מהמקרה הראשון, בו יצאת בקריאות הזוי ולא ראוי כנגד העונש והמפקד המעניש.
לאורך כל האשכולות ההם, והאשכול הזה, אני מנסה להציג בפניך עובדות שמוכיחות (חוץ מהחיזוקים של רב הכותבים בפורום) שהעונש הוא אכן ראוי, מידתי, לא הזוי, ואינו נחשב לעונש סוף העולם כפי שתארת אותו.
איך מהדברים שלי הגעת למסקנה הבאה אני לא מצליח להבין:
ציטוט:
והסברת שמי שלא אדיש לריתוקים ארוכים, הוא לא חייל לרוחך...

בקרב יחידות קרביות, שמבלות לא מעט בשטח ללא יציאות הביתה, המשמעת קשוחה יותר בדרך כלל, יש צעירים, יש דיסטאנס, ויש ענישה. הרבה ריתוקים. חיילים שמקבלים 60 יום ריתוק (במצטבר או במכה אחת) לא מתאבדים אלא פותחים קופסת סיגריות ומקללים את כל העולם, ומתבאסים להם בחדר/אוהל/עמדה/מארב.
אם אתה נפגע מעובודת בשטח אני ממש לא יכול לעזור לך. וכאן באה דעת הרב שלמרות שאתה קורא אותה אתה ממשיך בהתקפות אישיות. לא היתה לך שום סיבה להרגיש מותקף או נפגע ול"הראות" לי מה אני כביכול עושה.

תמצא לי עוד מחבל מורשע פרט לברגותי שאני מציין את שחרורו.
לא תצליח כי אין.
גם לגבי ברגותי הדעות שלי חלוקות וציינתי את זה, אבל ציינתי מספר פעמים שכוחות גדולים מהדעה שלך ושלי עוד יגרמו לו להשתחרר, ומכיוון שרק חלוקות, חלק בי איפשהו תומך בשחרורו.
אבל מכאן לשחרור מחבלים ? להקלה בענישה ? ברגותי הוא יוצא דופן, ולא רק בעיני.
אז איך תומך בחוק דרומי, יכול להקל בשחרורם של מחבלים ?
בגלל שאני שומר על האוצרות שלי בביתי, אה כן. תמיד מופיע הצד האפל והצבוע כאשר נגמרות המילים.
אני נגד עונש מוות אבל בעד ענישה וחמורה לכל עבריין במידה כמובן.
תמיכה או אי גינוי של שחרור מחבלים כאקט פוליטי גם הסברתי, וגם מסבירים אחרים. אין בזה משום להפוך אותי לאחד שמקל עם מחבלים. אני לא רואה שנותנים להם פרס. בעיני הפרס הוא למדינת ישראל בטווח הארוך, ואני לא רואה את המחבלים יותר מאשר קלפי מיקוח.
הצלחת להפוך ויכוח ארוך וקשה בין פלגים בעם, לויכוח בין חושך לאור בינך לביני. כאשר אתה נוקט מידתיות אחרת עם תומכים אחרים באותן דעות שלי. רק בגלל סופיאן ???
והמחשבה שאני אהיה קל על ההדק היא עוד נסיון שלך לנטוע מחשבות ומילים בפי לפני שאפילו חשבתי אותם.
גם כתם קטן מתחילים לנקות עם מטלית לחה ולא ישר שופכים עליו אקונומיקה. ניתן לנקות במעט את הלכלוך שדבק בפורום (אתה ואני שותפים לו בא נהיה כנים) ולא חייבים לעבור למדיניות של חסימות והרחקות. ציינתי בפניך בעבר שאין לי צורך בחסינות ואני לא חושב שגם היא הופעלה לטובתי בעבר.
ישן 30-10-2008, 00:17
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
דבריך שומטים את היסוד לכל ענישה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה ךא רק בגלל הסלחנות שלי, אלא בגלל שאני לא נותן לך את הכבוד המגיע לך..."

אם ענישה לא מרתיעה, מה הטעם בענישה בכלל?
אני חושב שהרתעה לא משיגים בדרך ממקרה בודד (ואני מדבר על הרתעה מכל הסוגים והנסיבות) אלא מאסטרטגיה עיקבית שבסופו של דבר תחלחל גם לטמבלים ביותר (ג'וליאני הרבה שזה עובד).
ניסיוני בצבא דווקא הראה שאלו שמתחצפים לדמויות הבכירות הם בדרך כלל אלו שמתחצפים ומפרים פקודה גם מול המפקדים הישירים. זה פשוט עניין של אופי וחינוך ורק יד קשה כלפי אלה (יחד עם עוד כמה אמצעים פסיכולוגים שמיותר לפרט פה) תגרום להם ליישר קו. למעשה, אחד היסודות החשובים ביותר של טירונות הוא החדרת המשמעת, וזאת כידוע בעיקר דרך שימוש בעונשים ויד ברזל.
ישן 30-10-2008, 00:52
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לפרוש בשיא?! (שלי...כאן אחה"צ :))
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כשאני כותב "עבר" כוונתי אינה לשנות החמישים-ששים-שבעים..."

כאמור, לא יודע מה הייתה הענישה על עבירות דומות בעבר הקרוב. אני לא בטוח כלל שחייל שהיה מתנהג באופן דומה כלפי רמטכ"לים בעבר לא היה נענש באופן דומה. ייתכן כמובן שחיילים לא התנהגו כך בעבר וזה רק מחזק את זה שצריך לחזק את המשמעת בצבא.
ענישה אכן צריכה להיות על מדרג מסודר. חייל שמתחצף למ"פ שלו צריך לקבל שבת (בתור חייל צעיר בפלוגה המבצעית כמעט קיבלתי בשבת בשל התחצפות (למעשה, עמידה על שלי) לרס"פ...). חייל שמתחצף למג"ד צריך לחטוף יותר וחייל שמתחצף וחייל שמתחצף לרמטכ"ל צריך לשבת בכלא. ככל שההתחצפות היא כלפי דמות סמכות גבוהה יותר, כך החייל מראה בוז גדול יותר למשמעת ולמערכת בכלל ויותר מוסיף לאווירת הברדק בצה"ל. אני רק יכול לשער מה היה עושים לחיל כזה בצבאות אחרים של מדינות מערביות.
לילה טוב
ישן 30-10-2008, 15:25
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "פתאום אתה המגן הגדול של חרותו..."

חירות האדם זה הבסיס של הכל.

כל עוד לא נעשה פשע אמיתי שיצדיק שלילת חירות (כלא) יש להיזהר מאד מלהכניס אנשים לכלא,
כלא נועד לפושעים שיש להרחיק מהחברה.

ציטוט:
ואין שום קשר לפוליטיקה ובין המשמעת בצבא, אם כל הזמן נדאג להשוות מפלסים, נמצא את עצמנו במפלס התחתון או מתחתיו

להשוות כלפי מעלה, הכוונה שיש לישם את אותה הנחישות בשמירה על הכללים שקיימת בצבא, אלא שהפעם ב"פוליטיקה" מה שאני מכנה ניהול והגנת המדינה.

פוליטיקה זו מילה, ולמעשה הזילות והקלות הבלתי נסבלת שמרשים בניהול המדינה משליך על הכל.

וכך מגיע מצב שחייל מתנהג בחוסר כבוד למערכת,
וכך חייל ( ילד ) נכנס לכלא, דבר היכול לשנות לו את החיים לחלוטין, לא כולם בנויים לכלא,
"הפוליטיקה רקובה וזה משפיע על כל המדינה".
ישן 30-10-2008, 17:52
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
בטח שהעונש מוצדק!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "חייל כתב לרמטכ"ל "אח שלי גיבור" - ונכלא ל 35 יום"

ואו, אני פעור..אבל רמות כאלה זה כבר עולם אחר...

כמו שאם המפק"צ שלך תופס אותך מפקיר נשק בפעילות מבצעית אז הוא יכול להחליק את זה מתחת לשולחן, או לתת לך יום ביציאה כי אתם חברים,
אז המ"פ יתפוס אותך מפקיר נשק ויתן לך שבת,
המג"ד יתפוס אותך ויתן לך 28...

אז על אותו עונש, גם אם הוא לא כזה בעל חשיבות, ככל שהרמה שמענישה גבוהה יותר, ככה העונש יהיה חזק יותר. לא סתם הגבול המקסימלי לשים משהו בכלא עולה עם כל דרגה...

לשלוח לרמטכל אימייל סתם, בלי שום סיבה רצינית (ולא זאת לא סיבה רצינית) זה לירוק לו לפנים.
זה לא באמת משנה אם אשכנזי ראה את זה בעניים שלו או לא, אלא עצם המעשה חמור

הביאו למעלה דוגמא של משהו ששלח מייל יותר חצוף וקיבל רק 14... ברור שעכשיו יקבלו יותר,
כי אם יש תופעה של התחצפות, ככל שעושים אותה יותר, אז צריך להגדיל את ההרתעה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:26

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר