לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2008, 06:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי david911 שמתחילה ב "למה דווקא רוסים? חחח"

למה רוסים?
צליפה דורשת קור רוח וסבלנות - לרוסים באופן מסורתי יש נטיה לסבלנות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2008, 11:27
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Torres שמתחילה ב "זה מעניין..אני אשמח אם מישהו..."

זה לא סטיגמה, זה דבר שקורה לפעמים.

בדיוק כמו שזה קורה לפעמים לחפ"שים, שריונרים, טייסים וחימושניקים.

הפסיכולוגים חוגגים על המקצוע הזה כי כביכול הצלף בא במגע עם הכי הרבה חרא, אבל זה נורא תלוי באופי של הבנאדם (וכאן אנחנו מדברים על צלף אמיתי ולא צלף צה"לי)

אם הוא לוקח כל הריגה באופן אישי, משחזר בראש את הרגעים האחרונים של האדם שהוא הרג, מדמיין את המשפחה שלו וכו'-כן סופו להשתגע.

אם הוא מתייחס לזה כאל עוד אירוע הוא יחיה חיים נורמליים לחלוטין.

רוב האנשים בוחרים באופציה השנייה.

ובכל מקרה-לא נכנס לפסיכולוגיה אבל יש כמובן תהליכים שונים ושלמים, PTSD יכול להתפרץ גם רק אחרי עשרות שנים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 01-11-2008, 08:48
  david911 david911 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סוקוסוקו שמתחילה ב "מישהו יודע מתי קורס הצלפים..."

בתור צלף,אתה מסתכן פחות מחירניק רגיל ש"נכנס" לאותו אזור שבו מתבצע הקרב?
לי יש מין תמונה בראש שהחירניקים הרגילים הם אלו שהולכים הראש והצלפים מאחוריהם בשיחים מורידים כל אחד שהם רואים ואז ניכנסים אחריהם ל"אזור" או משהו כזה.
עד כמה זה רחוק מהמציאות?מה הצלפים באמת עושים וכמה זמן נמשכת "משמרת" של אדם אחד.אם הבנתי נכון אז צלפים הרבה פעמים פשוט שוכבים איפשהו מחכים למטרה שלהם,כמה זמן זה יכול להימשך?
ואחד הדברים החשובים,האם צלפים יוצאים עם נשק הביתה?
אגב אתמול ראיתי את הסרט על הכוונת,בצבא באמת מלמדים את כל המיומנויות האלה?לתכננן ארוע שכזה,ומודיעין נגדי וכל זה או שרק מלמדים לנקות את הנשק ולירות כמו שצריך?
ישן 01-11-2008, 13:29
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי david911 שמתחילה ב "בתור צלף,אתה מסתכן פחות..."

אולי בעולם אידיאלי זה ככה... לא בצה'ל...
בצה'ל צלפים הם בעיקר קלעים לטווח גדול יותר עם נשק רציני יותר.

מהניסיון שלי של מבצעים בעזה, כמעט לכל מבצע היו יוצאים צלפים אבל ברוב המקרים הם פשוט תופסים עמדה בבית שיש לה יותר טווח ראייה מהעמדות תצפית האחרות. מורידים ככה מחבלים אבל זה לא כזה מלהיב כמו שזה נראה בסרטים... בו נגיד שמה שראית בshooter לא תראה פה.....

אז, לא, הוא לא מסתכן פחות מהחי'רניק הרגיל. הצלף נכנס לאזור הלחימה בדיוק כמוהו. צלף אומנם לא יהיה זה שיפתח חדר או יהיה בחוליית סריקה אבל הוא גם נכנס לאותם מקומות.

משמרת? תלוי בסד'כ ובמשימה... יכול להיות שעה ויכול להיות 8 שעות....

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 02-11-2008, 11:27
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי david911 שמתחילה ב "קיצור מה אתם אומרים שווה או..."

לא הייתי צלף... אני חובש...

ממש לא נראה לי.
קורס צלפים זה לא כמו קורס חובשים שיכולים להגיע אליו מכל מקום. צלפים הם תמיד אורגניים ליחידה שלהם. זאת אומרת אתה צריך כבר להיות לוחם ביחידה קרבית שיש בה צלפים כדי לצאת לקורס ואז לחזור חזרה ליחידה בתור צלף. אין דבר כזה מישהו שבא מבחוץ בלי להיות לוחם, עושה קורס צלפים ואז נכנס פתאום ליחידה שלא קשורה אליו.
גם אז זה לא כזה קל... אני מכיר מישהו שהיה בפלוגה שלי שיצא 3 פעמים לקורס צלפים. בפעמיים הראשונות לא קיבלו אותו לקורס כי עושים שם "אובר-בוקינג" להקצאות.... והוא לא המקרה היחיד בסיגנון הזה ששמעתי עליו.
יש גם משהו די חדש שעשו שזה מחלקות צלפים מחזוריות - מחזור שלם שנבחר לצאת כולו(או רובו) לקורס צלפים ולחזור לוותיקה בתור מחלקה אורגנית אחת. יעני, אם אתה לא במחזור שנבחר לעשות את זה, סיכוייך לצאת לקורס צלפים הם קלושים ביותר. אבל יש מצב שביטלו את זה כבר כי הבינו שזה חרא ועדיף המצב הישן.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:28

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר