לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2008, 10:55
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "לא ברור לי מה הצחיק אותך...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
לא ברור לי מה הצחיק אותך. בניגוד לאבחנה המודרנית והלא נכונה שמקבעת דרמה כז'אנר נפרד, קומדיה וטרגדיה הם שני הז'אנרים של הדרמה היוונית המקורית.

אתה בעצמך לא מבדיל בין השימוש הראשון שלך בציטוט במילה דרמה לבין השימוש השני.
כשאתה אומר, דרמה יוונית מקורית, אתה לא מתכוון שזאת עלילה דרמטית, אלא "מחזה, יצירה ספרותית רבת קונפליקטים, הצגה" (מתוך בבילון), ושאתה אומר דרמה כג'אנר נפרד אתה מתכוון לעלילה דרמטית, סתם לדוגמא הסרט "הפסנתרן" שהוא עלילתית דרמה, דרמטי.
השימוש של קשת "תת ג'אנר של דרמה, מתייחס לזה שהם אמורים להפיק כמות מסויימת של דרמות - והכוונה היא לסדרות שהם עלילתית דרמה.
הבנת אותי?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2008, 11:30
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper]לא ברור לי..."

ציטוט:
אתה בעצמך לא מבדיל בין השימוש הראשון שלך בציטוט במילה דרמה לבין השימוש השני
.
ציטוט:
בניגוד לאבחנה המודרנית והלא נכונה שמקבעת דרמה כז'אנר נפרד

המשפט הבא נכון לחלוטין סמנטית

ציטוט:
קשת מתעקשת כי תוכנית כמו "ארץ נהדרת" צריכה להיות מוכרת כתוכנית "קומדיה", שהיא תת-ז'אנר של "דרמה"
, ובאצטלה של התנשאות מזן "חחחחחח" וכותרת
ציטוט:
גילוי ישראלי: קומדיה היא תת-ז'אנר של דרמה
הראית את בורותך .
אז לא צריך להצטדק, לא ידעת מה משמעות המושג דרמה ועכשיו למדת, גם אם נאלצת לפנות למילון אלקטרוני לשם כך.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 31-10-2008 בשעה 11:39.
ישן 31-10-2008, 14:54
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "[QUOTE]אתה בעצמך לא מבדיל בין..."

אני לא יודע מה איתו, אבל אני כן ידעתי מה הייתה משמעות המושג בעת העתיקה
ובכל זאת אני רואה צביעות במה שהם עושים..
כאשר הרשות השנייה דורשת תוכנית שהיא סוגה עילית היא לא מתכוונת ל-"דרמה" כמכלול היצירות המומחזות :\

ביוון העתיקה חילקו את ה"דרמה" (המכלול הנ"ל) לסה"כ 2 ז'אנרים, 2 ניגודים, הקומדיה והטרגדיה (המסומלות גם ב-2 המסכות הדרמטיות האופייניות המוכרות, הצוחקת והבוכה)
דרמה עצמה לא הייתה ז'אנר
כיום, כאשר החלוקה מתפרשת על פני טריליוני ז'אנרים ותת-ז'אנרים, המילה "דרמה" משמשת ליצירות הפונות יותר לרגש
ומכילה בתוכה סוגות כגון מלודרמה, רומנטיקה, טרגדיה (דרמה מלחמתית, דרמה קומית, דרמה הסטורית וכו' וכו' וכו')

אתה בעצמך כתבת שהאבחנה המודרנית (שהאמת קיימת כבר כמה מאות שנים) מקבעת את דרמה כז'אנר נפרד..
אז אני באמת לא מבין על מה אתה מתווכח
אתה באמת חושב שהרשות השנייה/קשת מתייחסים ל"דרמה" במשמעות ההיסטורית של המושג? (הכל דרמה!)
אתה רוצה להגיד לי שאתה באמת חושב שקשת צודקים בעניין? או שהם עשו זאת בתום לב?

'"קומדיה" היא תת-ז'אנר של "דרמה"' לא נכון סמנטית מהסיבה הפשוטה שכשאתה מקטלג את קומדיה כ-"תת-ז'אנר" אתה מקבל את המשמעות של דרמה עצמה כז'אנר
כלומר לא במשמעות העתיקה שציינת....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר