לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2008, 22:16
צלמית המשתמש של Red Beret
  Red Beret Red Beret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.04
חבר'ה..כמה מילים על יובל עילם ודומים..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gidi2 שמתחילה ב "נתונים על קבוצות כושר"

הקבוצות הנ"ל סתם גונבות כסף..אין משהו שעושים בגיבושים שאי אפשר להתאמן אליו ללא הקבוצות..

בקשר ל"נתונים המטורפים"..יש לי חבר ב669..כשהתגייסנו שאלתי אותו כמה חבר'ה מיובל עילם יש לך?..הוא חשב רגע..ואז ענה ..ואי יש המון..ובאמת יובל עילם שכידוע היה ביחידת החילוץ של חיל האויר כן מצליח לאמן חבר'ה ליחידות מיוחדות למינהן..אבל מה שהוא מאמן זה רק לעבור גיבוש..באמת שהגיבוש של כל יחידה זה רק טעימה מזערית של מה שעוברים במסלולים השונים שאורכם מעבר לשנה..

כשחבר שלי סיים מסלול..השאלה הזו עדיין עיניינה אותי..כמה חבר'ה של יובל עילם סיימו מסלול?..מתוך איזה תשע סיימו 2..אנשים..צאו מהסרט של הקבוצות אימון..תפסיקו להזיל ריר על חבר'ה שעברו גיבוש..זה כולה כמה ימים..הגברים האמיתיים זה אלו שנלחמים בעזה ובאיוש כל יום..לא מי שעובר גיבוש לשייטת 13 ושלדג..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2008, 00:04
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Red Beret שמתחילה ב "חבר'ה..כמה מילים על יובל עילם ודומים.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Red Beret
הקבוצות הנ"ל סתם גונבות כסף..אין משהו שעושים בגיבושים שאי אפשר להתאמן אליו ללא הקבוצות..

בקשר ל"נתונים המטורפים"..יש לי חבר ב669..כשהתגייסנו שאלתי אותו כמה חבר'ה מיובל עילם יש לך?..הוא חשב רגע..ואז ענה ..ואי יש המון..ובאמת יובל עילם שכידוע היה ביחידת החילוץ של חיל האויר כן מצליח לאמן חבר'ה ליחידות מיוחדות למינהן..אבל מה שהוא מאמן זה רק לעבור גיבוש..באמת שהגיבוש של כל יחידה זה רק טעימה מזערית של מה שעוברים במסלולים השונים שאורכם מעבר לשנה..

כשחבר שלי סיים מסלול..השאלה הזו עדיין עיניינה אותי..כמה חבר'ה של יובל עילם סיימו מסלול?..מתוך איזה תשע סיימו 2..אנשים..צאו מהסרט של הקבוצות אימון..תפסיקו להזיל ריר על חבר'ה שעברו גיבוש..זה כולה כמה ימים..הגברים האמיתיים זה אלו שנלחמים בעזה ובאיוש כל יום..לא מי שעובר גיבוש לשייטת 13 ושלדג..

קודם כל, אל תדבר על מה שאתה לא יודע. כי אתה לא יודע.
אתה לא יודע כמה ידע ודברים אנשים לומדים אצל יובל עילם.
חוץ מהכושר המצוין, מקבלים כל כך הרבה דברים שעוזרים לך באימונים, בגיבושים, בשירות הצבאי עצמו וגם בהמשך החיים.

ובכל זאת, המטרה המרכזית היא באמת לעזור לנו להתקבל לאן שאנחנו רוצים. ובכך הוא מצליח. אין בכלל ספק או ויכוח על כך.
לאמן בנאדם להשאר במקום מסוים, לא ניתן, כי אי אפשר להתאמן ולתרגל את הדברים שיש לך במהלך מסלול ביחידה כזאת או אחרת, ובנוסף בשורה התחתונה, זה גם תלוי באנשים.
מה שיובל עושה, זה להכשיר ולהכין אותנו פיזית, וכן, גם נפשית, לעבור את הגיבושים של היחידות המובחרות ולהתקבל. בדרך אנחנו צוברים המון ידע, מפתחים תכונות חשובות, לומדים ליהיות מקצוענים.

תסלח לי, עם כל הכבוד, איך אתה יכול לחוות דעה אם אתה לא יודע ולא ניסית?

אין שום ספק שגיבוש הוא רק טיפה קטנה בים לעומת מסלול, אבל לא ניתן להגיע למסלול הזה מבלי לעבור גיבוש.

כמו שאמרתי, המסגרת של יובל בעצם נותנת לך את כרטיס הכניסה ליחידה, בתוספת המון ידע וכלים שעוזרים בגיבושים, במסלול עצמו ובכלל דברים לחיים ואת זה הוא עושה מצוין. מה שיהיה במסלול, בשורה התחתונה תלוי באדם הספציפי.

אם אתה רוצה ליהיות קטנוני, אני יכול לספר לך מחזור ב-669, שבסיום המסלול שליש מהצוות הם בוגרי יובל עילם. ושנה שעברה אני הייתי בטקס סיום מסלול בשייטת שבאותו מחזור (בלי לנקוב במספר האנשים הכולל שהיה מפאת ביטחון מידע) היו 4 בוגרי יובל עילם אם אני לא טועה, שזה מספר מכובד מאוד.
נו מה? התפוגגה לך הטענה?
אז עכשיו הוכחתי לך שהטענה שלך היא שטויות.
כמו שאמרתי, מי נשאר במסלול זה כבר תלוי באנשים עצמם.
מי שרוצה להגדיל את הסיכויים שלו פי 3 פחות או יותר, להתקבל ליחידות המובחרות ואלו נתונים עובדתיים), מוזמן להצטרף.

אני ממש לא אוהב את הגישה של האנשים שמשמיצים ופוסלים דברים שהם לא חלק מהם, ולא יודעים בכלל מה הולך. היית ביובל עילם? דיברת עם בוגר מיובל עילם? אני בטוח שלא.
אז אל תשמיץ מה שאתה לא יודע.

אגב, את התסכול שלך תוציא במקומות אחרים.
תן לי לנחש, אתה בטח משרת בעזה ובאיו"ש, אז בטח אתה חלק מה"גברים". מה אתה ילד קטן? "גברים"?

אין לי מילה רעה אחת להגיד על החבר'ה שנלחמים שם, אלא ההיפך, אני מעריך מפרגן ומודה להם על כל יום שהם עושים את העובדה שלהם, ובכך שומרים שנוכל לחיות את החיים שלנו בשקט ובביטחון.
אבל מפה להגיד שהחבר'ה ביחידות המובחרות הם לא "גברים" אמיתיים?
אם אתה באמת מאמין למשפט הזה זה ממש עצוב.

"הגברים האמיתיים זה אלו שנלחמים בעזה ובאיוש כל יום..לא מי שעובר גיבוש לשייטת 13 ושלדג.."

המשפט הזה שאמרת אומר עליך כמה דברים, ואני חושב שהוא מספיק כדי להראות לקוראים האחרים פה באשכול את הרמה שלך, ושצריך לקחת את הדעה שלך בערבון מוגבל.

בכל אופן, שיהיה אחלה סופ"ש לכולנו.
ישן 01-11-2008, 11:25
  omer k omer k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי zxccxz שמתחילה ב "עומר,מה שיעזור לבנאדם לעבור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zxccxz
עומר,מה שיעזור לבנאדם לעבור גיבוש זה הוא עצמו לבד וכמה הוא רוצה את זה, לא קבוצת כושר קרבי. ואם אתה רוצה תבדוק כמה עוברים גיבושים וכמה לא היו בכלל בכושר קרבי - מצפה לך הפתעה.
אני לא אומר שכושר קרבי לא עוזר גם אני ההיתי בכושר קרבי שנתיים אבל כל ההתעסקות הזאת במספרים וכאלה זה שטויות וזה מעצבן.למה מי שהולך לשריון (לדגומא פשוט תמיד אומרים את זה)לא נחשב למשהו? -שכולם יסתמו תפה ויגידו תודה שהוא שומר להם על התחת

אחי אני לא מדבר סתם, אני מדבר על עובדות, אם תרצה, אני אכתוב לך פה סטטיסטיקות התקבלות ליחידות מובחרות, שבהן יש השוואה בין חבר'ה מיובל עילם מול כלל בני הנוער. ותן לי להפתיע אותך, לאלו שמיובל עילם הסיכוי גדול פי שלוש (לפעמים יותר ולפעמים פחות) משאר בני הנוער.

הנה סטטיסטיקה מגיבוש מטכ"ל שלדג האחרון:

התחילו: כלל בני הנוער - 390. חבר'ה מיובל עילם - 29
סיימו את הגיבוש: כלל בני הנוער 150 (38%). חבר'ה מיובל עילם - 24 (82%).
התקבלו: כלל בני הנוער 70 (18%) חבר'ה מיובל עילם 13 (45%).

העובדות הן שמי שנמצא ביובל עילם יש לו סיכויים גבוהיים פי- 2-3 מכלל בני הנוער.

אם תרצה אני אתן לך גם נתונים ממוצעים מ-23 מחזורים.

"למה מי שהולך לשריון (לדגומא פשוט תמיד אומרים את זה)לא נחשב למשהו? -שכולם יסתמו תפה ויגידו תודה שהוא שומר להם על התחת"

קודם כל, אף אחד לא אמר מילה רעה על שריון. כל יחידה מוערכת, כבודה במקומה, ואנחנו מודים יום יום על העבודה הקשה שהם עם עושים כדי לשמור עלינו.

אבל, חבר'ה שבאים לכושר קרבי, באים כדי להכין את עצמם להתקבל ליחידות מובחרות, לא לשריון, וגם לא לגדודים. כולם שואפים ליחידות מובחרות. אנשים מכוונים גבוה, ומקבלים הכנה בהתאם.
אני לא ראיתי אף אחד אצלנו שרצה למשל להגיע לשריון. כולם רוצים להגיע ליחידות מובחרות.
זה לא אומר שמי שבשריון לא נחשב, או בגדודים, ההיפך, יש גם כאלה שמגיעים לגדודים והם מרוצים עד השמיים, וידוע שהם עובדים קשה ושומרים עלינו, אבל ברמת העיקרון, אף אחד לא מכוון לכיוון הגדודים או שריון או כל תפקידי הלוחמה שהם לא בגדר יחידות מיוחדות (אלא אם זו מסורת במשפחה, או שיש בעיות רפואיות כאלו ואחרות שלא מאפשרות להגיע ליחידה מובחרת).

כמו שכבר אמרתי, נכון, בסופו של דבר הדברים תלויים באדם עצמו, אבל הכלים שאתה מקבל, פיזית ונפשית, עוזרים בצורה יוצאת דופן להתקבל. גם החבר'ה עצמם שעוברים אומרים את זה. אני לא ממציא כלום.

שבת שלום.
ישן 01-11-2008, 13:50
  gidi2 gidi2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.08
משהו פה לא הגיוני
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "[QUOTE=zxccxz]עומר,מה שיעזור..."

אתה אומר 70+13 חבר'ה התקבלו לסיירת מטכל ושלדג יעני 83 לשניהם כאילו בערך לסיירת התקבלו 42 ולשלדג 41 (משו כזה). זה לא נשמע הגיוני אני חושב שמספרים קטנים יותר. הרי לא ייתכן שממחזור אחד ייצאו בסביבות 40 למטכל ו40 לשלדג.
ובקשר לוויכוחים שמתנהלים פה.... אני חושב שנאמרים פה דברים מתוך מרמור אני לא מתכוון להלל את יובל עילם כי אני לא חושב שמגיע לו אבל וואלה המספרים מדברים .... אם יש חבר'ה שמבקשים לעבור גיבוש זה או אחר והם הולכים ליובל עילם בשביל זה והם באמת עוברים אז כל הכבוד. אל תתחילו להשמיץ אנשים שבכושר קרבי נותנים להם הכנה רק לגיבושים והם נופלים במסלול (אם אתם לא יודעים בוודאות), תאמינו לי שזה מספיק קשה לעבור גיבוש ולהתקבל לאן שאתה רוצה.
ד"א מישהו יודע על עמית לכושר או אחריי?
ישן 01-11-2008, 13:56
  omer k omer k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי gidi2 שמתחילה ב "משהו פה לא הגיוני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gidi2
אתה אומר 70+13 חבר'ה התקבלו לסיירת מטכל ושלדג יעני 83 לשניהם כאילו בערך לסיירת התקבלו 42 ולשלדג 41 (משו כזה). זה לא נשמע הגיוני אני חושב שמספרים קטנים יותר. הרי לא ייתכן שממחזור אחד ייצאו בסביבות 40 למטכל ו40 לשלדג.
ובקשר לוויכוחים שמתנהלים פה.... אני חושב שנאמרים פה דברים מתוך מרמור אני לא מתכוון להלל את יובל עילם כי אני לא חושב שמגיע לו אבל וואלה המספרים מדברים .... אם יש חבר'ה שמבקשים לעבור גיבוש זה או אחר והם הולכים ליובל עילם בשביל זה והם באמת עוברים אז כל הכבוד. אל תתחילו להשמיץ אנשים שבכושר קרבי נותנים להם הכנה רק לגיבושים והם נופלים במסלול (אם אתם לא יודעים בוודאות), תאמינו לי שזה מספיק קשה לעבור גיבוש ולהתקבל לאן שאתה רוצה.
ד"א מישהו יודע על עמית לכושר או אחריי?

קח בחשבון שבמהלך המסלול אנשים נושרים.
המספר הזה הוא רק התחלתי, רק מי שיתקבל.
המסלול הוא החלק המאתגר והקשה באמת ובסופו של דבר ישארו הטובים ביותר.
ישן 01-11-2008, 14:12
  גזוז גזוז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.07
פרשנות אחרת למספרים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "[QUOTE=gidi2]אתה אומר 70+13..."

את המספרים שהבאת אפשר לפרש בכמה דרכים.
הפרשנות שהבאת היא כמובן התומכת ביותר את דעתך אבל
אני מוכן להציע פרשנות אחרת.
חבר'ה שמסיימים את הגיבוש הם אותם אנשים שהפגינו כוח רצון
וסיבולת שהצליחו להביא אותם לסוף הסדרה המתישה של הגיבוש.
אין ספק שהכנה פיזית ומנטלית תורמות מאד למטרה הזו. בעובדה
הזו כמובן המספרים תומכים ו-24 מתוך 29 חברי יובל עילם סיימו את הגיבוש
(כולם עברו הכנה מנטלית ופיזית במסגרת הקבוצה). מאחר ואין לנו נתונים
לגבי שאר המשתתפים בגיבוש - כמה מהם לדוגמה התאמנו בצורה מאסיבית
או מה היתה רמת המוטיבציה שלהם (לעומת החבר'ה מיובל עילם שעליהם העדת
כי רובם המוחלט אם לא כולם מצטרפים ליובל עילם מתוך כוונה להגיע ליחידה)
אין לנו יכולת להשוות זאת.
לעומת זאת - בשלב שבו המדד עובר מכוח הרצון לנתונים האישיותיים של האנשים
שאותם אי אפשר לשנות, קרי - האם המועמד גם עבר את הגיבוש ולא רק סיים אותו בהצלחה שים לב שהנתונים זהים: 13/24 ביובל עילם (54%) לעומת 70/150 בקרב שאר המועמדים (46%). גם את ההפרש הזעום הזה באחוזים אפשר להסביר בחוק המספרים הקטנים מאחר והקבוצה של יובל עילם קטנה מכדי לאפשר מדד סטטיסטי מוצלח.
בקיצור - אין ספק שהכנה מנטלית ופיזית לגיבוש תעזור, בדיוק מהסיבה הזו אנשים קוראים מאמרים על גיבושים המכינים אותם לצפוי להם.
בסופו של דבר בגיבוש מחפשים נתונים אישיותיים בעיקר שאותם אף קורס הכנה או מאמר לא ישנו. אלה דברים שנבנו במשך 18 שנים אצל המועמד.
בחלק מהפעמים, ההכנה הזו בשילוב עם המוטיבציה הגבוהה עשויים גם לפגוע במועמדים-לדוגמה, חבר'ה שחושבים שהם יודעים מה "מחפשים" המדריכים בגיבוש ועסוקים כל הזמן בלהבין האם הם "הצליחו" או "לא הצליחו" במבחן המסוים בגיבוש בעוד חבריהם שלא "יודעים" מה מחפשים עסוקים בלעשות את המיטב מבחינתם ולא משנים את התנהגותם בהתאם ל"דרישות הגיבוש" כביכול.
בקיצור,
הסטטיסטיקה הזו שהבאת דוקא מוכיחה את הנקודה שחוזרת פה שוב ושוב,
הגיבושים הם מיון מצוין, בסופו של דבר האנשים המתאימים מתקבלים ולאו דוקא
"הסוסים" או אלה שעשו הכנה טובה יותר.
שבת שלום.
ישן 01-11-2008, 15:22
  omer k omer k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "פרשנות אחרת למספרים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גזוז
את המספרים שהבאת אפשר לפרש בכמה דרכים.
הפרשנות שהבאת היא כמובן התומכת ביותר את דעתך אבל
אני מוכן להציע פרשנות אחרת.
חבר'ה שמסיימים את הגיבוש הם אותם אנשים שהפגינו כוח רצון
וסיבולת שהצליחו להביא אותם לסוף הסדרה המתישה של הגיבוש.
אין ספק שהכנה פיזית ומנטלית תורמות מאד למטרה הזו. בעובדה
הזו כמובן המספרים תומכים ו-24 מתוך 29 חברי יובל עילם סיימו את הגיבוש
(כולם עברו הכנה מנטלית ופיזית במסגרת הקבוצה). מאחר ואין לנו נתונים
לגבי שאר המשתתפים בגיבוש - כמה מהם לדוגמה התאמנו בצורה מאסיבית
או מה היתה רמת המוטיבציה שלהם (לעומת החבר'ה מיובל עילם שעליהם העדת
כי רובם המוחלט אם לא כולם מצטרפים ליובל עילם מתוך כוונה להגיע ליחידה)
אין לנו יכולת להשוות זאת.
לעומת זאת - בשלב שבו המדד עובר מכוח הרצון לנתונים האישיותיים של האנשים
שאותם אי אפשר לשנות, קרי - האם המועמד גם עבר את הגיבוש ולא רק סיים אותו בהצלחה שים לב שהנתונים זהים: 13/24 ביובל עילם (54%) לעומת 70/150 בקרב שאר המועמדים (46%). גם את ההפרש הזעום הזה באחוזים אפשר להסביר בחוק המספרים הקטנים מאחר והקבוצה של יובל עילם קטנה מכדי לאפשר מדד סטטיסטי מוצלח.
בקיצור - אין ספק שהכנה מנטלית ופיזית לגיבוש תעזור, בדיוק מהסיבה הזו אנשים קוראים מאמרים על גיבושים המכינים אותם לצפוי להם.
בסופו של דבר בגיבוש מחפשים נתונים אישיותיים בעיקר שאותם אף קורס הכנה או מאמר לא ישנו. אלה דברים שנבנו במשך 18 שנים אצל המועמד.
בחלק מהפעמים, ההכנה הזו בשילוב עם המוטיבציה הגבוהה עשויים גם לפגוע במועמדים-לדוגמה, חבר'ה שחושבים שהם יודעים מה "מחפשים" המדריכים בגיבוש ועסוקים כל הזמן בלהבין האם הם "הצליחו" או "לא הצליחו" במבחן המסוים בגיבוש בעוד חבריהם שלא "יודעים" מה מחפשים עסוקים בלעשות את המיטב מבחינתם ולא משנים את התנהגותם בהתאם ל"דרישות הגיבוש" כביכול.
בקיצור,
הסטטיסטיקה הזו שהבאת דוקא מוכיחה את הנקודה שחוזרת פה שוב ושוב,
הגיבושים הם מיון מצוין, בסופו של דבר האנשים המתאימים מתקבלים ולאו דוקא
"הסוסים" או אלה שעשו הכנה טובה יותר.
שבת שלום.

קודם כל הפרשנות שלך מעניינת ובאה בתור נקודה למחשבה.

הסטטיסטיקה הנ"ל היא רק של הגיבוש האחרון.
אני מחזיק בנתונים סטטיסטיים ממצועים של 23 שנה.
שגם בהם התוצאה היא דומה - אחוזי הקבלה של החבר'ה מיובל עילם הם פחות או יותר פי 3 מאחוזים כלל הנוער (אם תתעניין, אכתוב אותם).

בנוגע להכנה לגיבוש - נתחיל מהנקודה הבסיסית - הכושר: אנשים שבאים בלי כושר, עובדים בהדרגה ועולים כל פעם ביכולת במהלך האימונים. כ-3 חודשים לפני הגיבוש, נעשית חלוקה לקבוצות לפי גיבושים,
ובקבוצות האלו נעשית עבודה ספציפית לגיבושים. מה זה ספציפית לגיבושים? זה לעבוד בדיוק על הדברים שיש בגיבוש, אם זה לסחוב אלונקה, שקים, עליות בדיונה, תיזוזים, משימות קבוצתיות ועוד, בנוסף לשיחות עם חבר'ה שכבר היו בגיבושים.

לחלק המנטלי-נפשי שבמסגרת: אתה מקבל ידע עצום, שמתבטא בשיחות עם חבר'ה שעשו גיבוש, מידע על היחידה עצמה, שיחה עם בוגר ששירת/משרת ביחידה, טיפים פיזיים לגיבושים, עבודה נכונה (גם למניעת פציעות), בטיחות, טיפים "מנטליים" לגיבושים.
אלו הדברים היותר ספציפיים. דברים נוספים, ואולי חשובים יותר, הן תכונות שאתה מחזק ומפתח במהלך השנה, כמו אמינות, עזרה לאחרים, התבלטות, הגדלת ראש, נחישות, יצירתיות, השקעה, מנהיגות, התמודדות עם רגעים קשים וכשלונות ועוד.
אני אישית יכול להעיד על עצמי שחיזקתי וקיבלתי תכונות חשובות, שהן חשובות גם בכללי לחיים.
וגם מסביב, אתה רואה איזה אנשים יש מסביבך שכמעט לכולם יש את התכונות האלה.
המסגרת הזאת בפרוש מחזקת ומוסיפה את כל הדברים הנ"ל.
תופעה שרבים מהחבר'ה אצלנו שחוזרים מהגיבושים מספרים עליה, היא שיש הרבה פעמים חרא של אנשים. סוציומתים, אגואיסטים, מתנשאים ועוד. הם רגילים מהאימונים שאצלנ כמעט כולם אנשים טובים שעוזרים, אכפתיים ומה לא.

אשמח לשמוע את דעתך על תשובתי.
ישן 01-11-2008, 17:38
  ab988 ab988 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "[QUOTE=גזוז]את המספרים שהבאת..."

עומר,

אתה יוצא מנקודת ההנחה (השגוייה) שכל מי שהתקבל לסיירת מטכ"ל והתאמן ביובל עילם, הצליח תודות ליובל עילם. האמת היא שאותם אנשים שבין כה וכה היו מתקבלים לסיירת מטכ"ל הם אותם אנשים שהולכים להתאמן שם. ניקח דוגמא אחרת כדי להבהיר מה הכוונה. אני מתאר לעצמי שאחוז שחקני השחמט בקרב זוכי פרס נובל גבוה משמעותית מחלקם באוכלוסיה. האם זה אומר שכשאתחיל לשחק שחמט אגביר את הסיכויים לזכות בפרס נובל? מה פתאום. אנשים שזוכים בפרס נובל הם אנשים אינטלגנטיים וסבלניים, ואנשים אינטלגנטיים וסבלניים אוהבים שחמט יותר מאנשים פחות אינטלגנטיים. מי מגיע ליובל עילם? אנשים ממעמד סוציו-אקונומי בינוני ומעלה (והרי סיירת מטכ"ל זה לא כור היתוך) ומראש יותר חדורים במוטיבציה (עובדה שהם משקיעים זמן וכסף באימונים).

אתה מנפנף בסטטיסטיקה. זה נכון שיובל עילם משפר את הסיכויים לעבור גיבוש - וזה ברור, כי כשמתאמנים נכון ויש חבר'ה שדוחפים אותך וגורו שמוביל אותך אין סיבה שהסיכויים לא ישתפרו - אבל המספרים מטעים. אתה רוצה לבדוק את היעילות האמיתית, קח מדגם מייצג של שתי קבוצות, תאמן אחת ביובל עילם ואת השנייה לא, תראה מה התוצאות. אחוז הדוקטורים בהרצליה פיתוח גבוה מאחוז הדוקטורים בדימונה, אבל זה לא אומר שאם תעבור דירה תשפר את הסיכויים להפוך לדוקטור. פשוט לאנשים מבוססים כלכלית יש יותר סיכוי להצליח באקדמיה, ובהרצליה פיתוח יש יותר אנשים מבוססים כלכלית. קאפיש
ישן 01-11-2008, 06:57
  Itayziv Itayziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

מה הקשר אנשים?!
למה כל פעם שמתחילים לדבר על יחידות מובחרות אנשים לוקחים את זה בתור העלבה אישית לאגו שלהם ומתחילים להלל את הגדודים?! אם מישהו מתחיל לדבר על הגדודים מישהו יבוא ויהלל את היחידות?! רבאק, כבודם של הגדודים במקומם מונח, כבודן של היחידות המיוחדות במקומן מונח, למה להתעסק בזה בכלל?!
בן אדם שמשרת בגדוד ובן אדם שמשרת ביחידה שניהם גברים לעניין ושניהם תורמים לביטחון המדינה. למה אנשים מתנהגים כמו תינוקות ומשמיצים?
ועכשיו לנושא,
להוא שאמר שהכנה קרבית זה חרטא והכל תלוי בבנאדם. אז קודם כל אל תשמיץ. ושנית כל אתה צודק במחצית הדברים שאמרת. זה באמת תלוי בבנאדם עצמו ולא בהכנה. אבל הכנה היא לא חרטא, זה מה שהיא בדיוק עושה; מכינה, והופכת את הבנאדם ל- אולי, רמה אחת מעל מה שהוא נכנס אליה. המספרים מדברים בעד עצמם.
ויש הרבה מיובל עילם שנכנסים ליחידות אבל הרבה נופלים? נו באמת... שיביאו לך את מספר הקצינים ביחידות מובחרות שיצאו מהמסגרת הזו?
ישן 01-11-2008, 15:32
צלמית המשתמש של CataliZe
  CataliZe CataliZe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
רצוי לקרוא

את האמת אני די נגד כל קבוצות הכושר האלה בגלל שאני חושב שהם מלמדים אותך
איך לעבור גיבוש.
הקטע פה הוא שהגיבוש בא לבחון אנשים במצבי שבירה ומצבים קיצוניים ואז לנסות ולנבא
האם האדם יוכל לעמוד בעומסים הנפשיים של המסלול.

ההבדל בין נער רגיל שלא עבר שום יובל עילם או עמית לכושר הינו עצום וזה בגלל שהנער הרגיל
בא לגיבוש בלי לדעת כמעט כלום על איך יהיה, ובלי שום תרגול כמעט מסיים את הגיבוש ואם הוא מסיים אותו
בלי לפרוש אזי הבחור די חזק מנטאלית ואפשר כבר אז לראות שהוא באמת מתאים. בדרך הזאת אני תומך.

מנגד, הבחור של הקבוצות כושר קרבי כבר יודע איך זה מרגיש וכך יש לו בעצם "פור" על אנשים שלא עברו
תרגילים כאלה, הבחור יודע מה יהיה בגיבוש, מסיים אותו בלי מאמץ מי יודע מה רציני.

הבעיה פה, שככה לא ניבדק האופי של הבחור הזה ויכול מאוד להיות שהוא ממש לא מתאים או חשב שהוא מתאים, כמו כל אחד אחר שבא לגיבוש.

מאוחר יותר יש יותר סיכוי שהבחור הזה יפול מהמסלול של היחידה לעומת הבחור הראשון, שבא, עשה את הגיבוש וסיים אותו
בלי להתכונן יותר מידי.

לסיכום, בעיני זה ממש מיותר כל קבוצות הכושר הקרבי האלו והוא דווקא סבבה לחבר'ה לפני הגיוס להעלות
כושר לצבא והכל, אבל מה שקורה כאן עם העניין של הגיבושים זה פשוט לא נראה לי דבר טוב, לא לבחור הראשון ולא לשני.

תגובות יתקבלו בברכה.(רק בלי להתלהם ולשמור על שפה נאותה

ישן 01-11-2008, 15:55
  omer k omer k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי CataliZe שמתחילה ב "רצוי לקרוא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CataliZe
איך לעבור גיבוש.

ההבדל בין נער רגיל שלא עבר שום יובל עילם או עמית לכושר הינו עצום וזה בגלל שהנער הרגיל
בא לגיבוש בלי לדעת כמעט כלום על איך יהיה, ובלי שום תרגול כמעט מסיים את הגיבוש ואם הוא מסיים אותו
בלי לפרוש אזי הבחור די חזק מנטאלית ואפשר כבר אז לראות שהוא באמת מתאים. בדרך הזאת אני תומך.

מנגד, הבחור של הקבוצות כושר קרבי כבר יודע איך זה מרגיש וכך יש לו בעצם "פור" על אנשים שלא עברו

הבעיה פה, שככה לא ניבדק האופי של הבחור הזה ויכול מאוד להיות שהוא ממש לא מתאים או חשב שהוא מתאים, כמו כל אחד אחר שבא לגיבוש.

מאוחר יותר יש יותר סיכוי שהבחור הזה יפול מהמסלול של היחידה לעומת הבחור הראשון, שבא, עשה את הגיבוש וסיים אותו
בלי להתכונן יותר מידי.

לסיכום, בעיני זה ממש מיותר כל קבוצות הכושר הקרבי האלו והוא דווקא סבבה לחבר'ה לפני הגיוס להעלות
כושר לצבא והכל, אבל מה שקורה כאן עם העניין של הגיבושים זה פשוט לא נראה לי דבר טוב, לא לבחור הראשון ולא לשני.

אני חושב שהדבר הכמעט יחיד שמעניין את החבר'ה שמתאמנים לפני הוא להתקבל ליחידה.
בשביל זה בדיוק יש את הקבוצות האלו. בשביל לעזור לך להרוויח את כרטיס הכניסה שלך ליחידה.
זה מה שבתכלס מעניינים את החבר'ה, להתקבל לאן שהם רוצים.
לקבל את היתרון הזה על חבר'ה אחרים, ולהגדיל את הסיכויים להתקבל.
עזוב את העניין שהדברים שאתה מקבל משמשים אותך גם בשירות הצבאי עצמו וגם בחיים בכלל.
מלבד זאת, אני לא בדיוק מסכים עם הדעה שלך על התאמה ליחידה והשארות במסלול.
אני חושב שכשאדם שקורא כל דבר אפשרי על היחידה והגיבושים, ואפילו הולך להתאמן ולהתכונן בשביל הגיבוש והקבלה ליחידה, מראה על רצון, אכפתיות ומוטיבציה גדולה בהרבה מאדם שבא ככה בלי לדעת כלום ובלי להתכונן. אתה לא מסכים עם זה?
אשמח לשמוע את דעתך
ישן 01-11-2008, 17:15
  משתמש זכר Zzuullaa Zzuullaa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06
Facebook profile
לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי CataliZe שמתחילה ב "רצוי לקרוא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CataliZe
איך לעבור גיבוש.

בלי להתכונן יותר מידי.

אני לא מסכים איתך...
קבוצות כושר קרבי, מה שאני מכיר לפחות (אני הייתי באחריי)
נותנים לך הסתכלות אחרת על הצבא,
יש אנשים שזה בונה להם את האישיות
אני ממש חושב שבחור שלא היה לו מושג מה זו תרומה למדינה
הלך לשנה-שנתיים לאחריי והשתנה ברמות שאי אפשר לתאר,
זה הרבה מעבר לכושר, זה נותן לך הסתכלות שונה, לאן אתה הולך, מה זה בדיוק.. מדוע אתה עושה את זה..
אחרי שאתה מכניס לך לראש את זה אתה מנסה להגיע ליחידה מובחרת בגלל אידאלים ושינוי תפיסה
וזה מה שהכי חזק אצל הבנאדם, לא כמות השכיבות סמיכה והכפיפות בטן שהוא עשה לפני הצבא...

אני בכל אופן ממליץ מאוד לחבר'ה לפני גיוס ללכת להתאמן באחריי, או בכל קבוצת כושר שתתן להם תפיסה לגבי הצבא שהיא מעברלכושר, שהיא גם מנטלית.
אני לא אומר שכושר לא חשוב, זה חשוב מאוד, אבל יש עוד דברים..

ישן 01-11-2008, 17:00
  MooCow MooCow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.08
כמה מחשבות

אני מתאמן ביובל עילם כבר שנתיים (עם הפסקות בגלל פציעה חוזרת ><) ורציתי להגיב על כמה דברים שנאמרו פה-
1. אני ממש לא חושב שהדבר היחיד שמעניין את מי שבא להתאמן ביובל עילם זה לעבור גיבוש. בקבוצה שלי היו מלא בנות, בנים יחידים שההורים שלהם לא היו חותמים, אנשים שרצו מודיעין וכולי. יש הרבה אנשים שבשבילם זאת דרך טובה לשפר כושר (הרבה יותר קל לי למשל לרוץ כשמלא אנשים מסביבי רצים, להשאר במצב 2 כשכולם במצב 2, לעשות 16 מתח אחרי שחבר שלי עשה 15 וכו').
2. יובל עילם לא מאמן לעבור גיבושים. יובל עילם עוזר לך לממש את הפוטנציאל שלך בכמה דרכים- שיפור הכושר והקניית ערכים שעוזרים גם בגיבושים, גם במסלול וגם אחר כך (מצוינות, אמינות, הצבת מטרות ועוד). לעבור גיבוש זה שלב אחד במה שיובל מנסה להקנות- למשל בחור שהשאיפה שלו זה להיות לוחם במטכ"ל- מטרה ראשונה לשפר את הכושר (בצורה שאפשר למדוד- לשות 12 ספריטנים של מאה מטר בלי לעצור בין ספרינט לספרינט), מטרה שניה לעבור יום סיירות, מטרה שלישית לשפר את הכושר עוד (שוב, משהו שניתן למדוד), מטרה רביעית לעובר גיבוש ואז מתחיל האתגר האמיתי של לסיים את המסלול. המטרה של המרכז החינוכי היא לעזור לך להשיג את השאיפות שלך (גם בצבא וגם בחיים) על ידי כלים שהוא מעניק.
3. בואו לא ניתמם, רוב האנשים שעוברים יום סיירות לא אומרים "וואי גיבוש מטכ"ל. בוא נשב ונגרבץ עד הגיבוש ונקווה שיהיה טוב". בחיפוש בגוגל של דקה אתה מוצא שלב אחרי שלב את כל הגיבושים בעשר שנים האחרונות ולפי זה לא קשה להסיק איך להתאמן כדי להתכונן לגיבוש טוב (אם זה ספרינטים, ריצה על חול, זחילה וכו'). וגם למי שהתכונן טוב עם הכנה ספציפית, עם שיחות עם חבר'ה שעשו והעבירו גיבושים הגיבוש הוא ממש לא טריוויאלי.

אי אפשר לשנות מישהו בשנה כדי שיסיים מסלול. אפשר לתת לו כלים ולעזור לו להבין לאן הוא נכנס. אם הוא מתאים הוא ישאר, אם לא לא. יובל עילם לא יכול לגרום למישהו שלא מתאים לאיפהשהו להצליח שם, הוא כן יכול לתת למישהו שכן מתאים סיכוי יותר גדול. זה שהיית ביובל עילם זה לא כרטיס כניסה, זה לא קסם מיסטורי שעוזר לך לסיים מסלול. זה אומר שאם השקעת והתמדת והפנמת קיבלת כלים וידע שיכולים לעזור לך.

וואי איזו חפירה דפקתי.
ישן 01-11-2008, 17:05
  מורעל1990 מורעל1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.07
תקשיבו חבר'ה

באופן כללי אני נגד קבוצות כושר קרבי,משום שלדעתי הכושר שצריך לגיבושים הוא כושר שלדעתי אפשר

להגיע אליו לבד.אם לבנאדם אין מספיק משמעת עצמית כדי להתאמן לבד וליצור לעצמו תוכנית כושר אישי(כמובן אחרי התייעצות עם מאמן/מורה לספורט) לא יהיה מסוגל לעמוד בלחצים פיזיים בגיבושים.
צריך גם לזכור שכושר הוא לא הפרמטר המרכזי,הראש הוא הקובע .6 מהמכינה שלי יצאו לגיבוש שייטת האחרון,כולם עברו ב"ה,ואףחד לא אתלט מטורף שרץ אלפיים ב6 דקות,זה פשוט אנשים עם ראש קשה,כוח רצון וכוח סבל .(ועם המון המון המון סיעתא דשמיא..)

לגבי הגיבושים: לדעתי 4 ימים מספיקים לקבל אינדקיציה בסיסית על הבנאדם.האופי האמיתי מתגלה במסלול.
צריך לזכור שמי שעבר גיבוש לא התקבל ליחידה,אלא נבחר להתחיל מסלול.
אני דיברתי עם חבר באמת שפיץ מפלס"ר צנחנים,והוא סיפר לי שהיה לו בצוות בנאדם באמת סוציומט,שבגיבוש מטכ"ל שיחק אותה תותח,עזר לכולם,סחב חבר'ה,ועבר לשלדג.אחרי חודשיים המפק"צ והצוות עלו על האופי האמיתי שלו,והוא נפל לצוות של חבר שלי.הוא היה כ"כ אפס,שמשמם הפילו אותו לגדודים.החבר'ה הבאמת תותחי על,זה אנשים שסיימו מסלול.אני באמת באמת מפרגן לאנשים שעברו גיבוש,לא קל בכלל.באמת סחה.אבל מכאן ועד סוף מסלול,אלוקים גדול...
וסתם דרך אגב,אני הייתי בכושר קרבי חצי שנה,אז אל תגידו שאין לי מושג על מה אני מדבר... מצטער על החפירות...

שבוע טוב לכולם,ורק בשורות טובות בעז"ה.

נערך לאחרונה ע"י מורעל1990 בתאריך 01-11-2008 בשעה 17:15.
ישן 01-11-2008, 19:25
  AvPo AvPo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מורעל1990 שמתחילה ב "תקשיבו חבר'ה"

כן כושר קרבי לא כושר קרבי אני חושב שעצם זה שמי שמגיע לשם זה כבר בנאדם עם מוטיבציה להצליח ובגלל זה הנתונים גבוהים של הקבוצות למיניהם...
כושר קרבי מה שהוא עושה זה לא בונה לך את האופי אלא מחזק אותך איפה שצריך עם זה מבחינה חברותית או הנהגתית [דיבור בקבוצה, פיתוח קשרים] או שמבחינת לא לוותר לעצמך כשקשה ...
ובין היתר זה גם משגיח עליך שלא תפצע את עצמך ותעבוד בצורה נכונה ויעילה...
אם אתה עובד לבד זה שונה מבקבוצה נכון שזה מחשל ובונה את הראש [לכן אני משלב אימונים בכושר קרבי ולבד] אבל אתה לא רואה את עצמך ביחס לאחרים ואין לך תחרותיות, למשל בריצה על דיונה אין לך חשיבה על לעקוף מישהו או תחרות, ואתה מגיע לתוצאות פחותות משתגיע אם יהיה מישהו לפניך או מאמן שידרבן אותך לעמוד בזמנים כי אחרת תכשל במשימה שזה אומר כפיפות מרפקים לך ולחברים או כל דבר אחר..

אני חושב שמה שרע בכושר קרבי למיניהם זה באמת השינון של התרגילים ..אתה בא מוכן וככה אי אפשר באמת לראות אותך במצב קיצוני של קושי ואיך אתה מתפקד בו...וזה כבר תלוי במגבשים [שינוי תרגילים, שינוי קושי]

עוד טעות שיש בקשר למלשבים זה שיש הטעייה מסוימת...הרבה חושבים שאם הם עברו גיבוש אז זהו פה נגמרה ההוכחה העצמית שלהם, וזה הטעות הגדולה...כי הגיבוש זה כלום, לסיים מסלול יחידה 3 שנים זה הכבוד האמיתי..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר