לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2008, 21:07
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "טוטו בחירות אמריקאי: מקיין או נובאמה? מי יזכה ביום שלישי הגדול?"

אובאמה.

בגלל המשבר הכלכלי, ובגלל בוש - מקיין יחטוף חזק. גם הם מפחדים שהוא ימות במהלך הקדנציה, שעלול לגרור בעיות במדינה.
יש לי בכיתה ילדה שעלתה לפני חודשיים מארה"ב. היא אומרת שהאווירה בארה"ב היא שהולכים לבחור באובאמה. היא מצדדת בו ואומרת שהרוב המוחלט של האנשים שהיא מכירה הולך לבחור באובאמה.
גם הדיבייט שהיה בין אובאמה למקיין הציג את אובאמה באור חיובי ואת מקיין בשלילי.
אמנם אנחנו לא רוצים את אובאמה כי הוא מוסלמי, כי הוא לא ימני וכי הוא בא בהצהרות לא אחידות ומסוכנות לישראל, אבל בארה"ב מעדיפים את אובאמה כי סומכים עליו שיטפל במשבר הכלכלי באופן הרבה יותר טוב ממקיין.
חוץ מזה, הוא קנה שעה וחצי של פרסום בכל רשתות הטלויזיה הגדולות. תשדירי הבחירות שלו טובים בהרבה משל מקיין.

לסיכום. לצערנו הרב - ברק חוסיין אובאמה ייבחר. אדם בן 48 ללא ניסיון כלל וכלל בניהול משרד ממשלתי, לא שירת בצבא ולא עשה שום שינוי רציני או השפיע באופן מסוים על החברה האמריקאית.

תצפו לארבע שנים של כאב בארץ הקודש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2008, 14:34
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
האמריקאים - לפחות בסקרים - מעדיפים את אובאמה....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אובאמה. בגלל המשבר הכלכלי,..."

כי הוא מציג את עצמו כ"אחר" (ואין יותר אחר מאשר שחור - והוא משחק חזק על הקלף הגזעני, בעוד שליריבו אסור, לפי תקנות הפוליטיקלי קורקט) והוא מציע "שינוי" (איזה שינוי? אף אחד לא יודע....) - ואת כל זה הוא אורז באריזה צבעונית ומבריקה, כשל כוכב רוק (שים לב לעצרות ולכנסים שלו, ולתשדיר הבחירות הגרוטסקי בסוף השבוע האחרון, שנמשך חצי שעה...).
הרבה יותר כיף להקשיב לכוכב הרוק שמוכר סיסמאות מאשר לזקן ההוא שמדבר לעניין...

הבחירות לא סגורות עדיין - אבל אם חלילה אובאמה ייבחר, זה מה שיקבלו האמריקאים (ואיתם כל העולם): פרס בחזקת עשר

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 03-11-2008, 12:16
  ekek ekek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "נובאמה - נו, באמת..."

עדיין לא יצא לי לראות פה בארה"ב כינויי שנאה למקיין או לפיילין (ובטח שלא בפורום). מקסימום קוראים לפיילין ברבי ולמקיין איש זקן. זה לא ממש כינויי שנאה כמו טרוריסט וכו'.
הזמן יגיד אם אובאמה הוא חלול או לא. בינתיים אי אפשר לדעת. אני חושב שאתם באמת מגזימים עם הפחד התהומי מאובאמה. הבחירות מחר. תנו לראות מה יהיה. הנשיא הבא של ארה"ב לא הולך לפעול בחלל ריק. הוא לא לבד. הוא מחוייב לעם האמריקני. לא נראה לי שביום שאחרי הבחירות, אובאמה יוציא כפייה מהארון וישים על הראש. הוא יעוף מהבית הלבן כמו טיל. הנשיא הוא לא אלוהים. איש צבא מנוסה זה לא בהכרח הבטחה לשליט טוב. ראה את אהוד ברק שהיה ראש ממשלה מחורבן. ראה את ביבי שהיה ראש ממשלה מחורבן.
אני תמכתי במקיין ב-100% עד שבחר בפיילין. איזה בחירה טפשית. והוא ישלם על זה בבחירות.
ישן 03-11-2008, 12:37
צלמית המשתמש של הפטריוט

אם כך, מה הופך את אובאמה ראוי לנשיאות?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "עדיין לא יצא לי לראות פה..."

צבע עורו? נסיונו ה"עשיר" (300 ימים בסנאט)? הסיסמאות שהוא מפזר לכל עבר?

הרבה אמריקאים, שלא קונים את מופע הרוק והפופ הססגוני של קמפיין אובאמה, מפחדים שביום רביעי הם יתעוררו עם טירון במקום הכי חשוב בעולם, אדם חסר ניסיון, שנבחר על מצע של "רק לא בוש" אבל לא מביא איתו שום דבר אמיתי, שום דרך סדורה, שום אג'נדה מאורגנת. "שינוי" זה נחמד, וזה כנראה גם מוכר, אבל עם "שינוי", כמו שאומרים, אי אפשר ללכת למכולת.

ציטוט:
הנשיא הבא של ארה"ב לא הולך לפעול בחלל ריק. הוא לא לבד
- נכון, הוא לא לבד, ודי להסתכל על מי שמייעץ לו כדי להתחלחל. אובאמה הוא אולי לא טרוריסט (תירגע, הוא ממש לא), אבל זה לא מפריע לו להסתחבק עם טרוריסט (ביל איירס - ואל תגיד לי שהוא לא ידע מי זה, אחרת הוא ממש לא ראוי להיבחר אפילו לבית הנבחרים של אילינוי...), עם תומך טרור (ראשיד חלילי - וגם שם הוא ידע בדיוק במי מדובר) ועם כומר שונא לבנים (שבכנסייה שלו הוא נהג לבקר על בסיס קבוע, עד שהקשר נחשף).

ציטוט:
הנשיא הוא לא אלוהים
- נכון, אבל לנשיא ארה"ב יש סמכויות נרחבות וכוח לא מועט. עכשיו תוסיף לזה רוב דמוקרטי בשני בתי הקונגרס וגב מהתקשורת האוהדת, ותקבל מתכון לאסון.

ציטוט:
אני תמכתי במקיין ב-100% עד שבחר בפיילין
- אתה מודע לכך שאם מקיין ייבחר, פיילין תתמנה לסגן הנשיא, תפקיד חסר על תוכן וחסר כל סמכות (כמעט)? אם בגלל זה עברת לצידו של אובאמה (ותרשה לי לפקפק בהצהרה הזו...) הרי אינך מוכיח בכך בגרות או שיקול דעת...

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 03-11-2008, 12:55
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אם כך, מה הופך את אובאמה ראוי לנשיאות?"

וואו, אתה צודק. ביידן הוא באמת סגן נשיא לא ראוי במקרה שיקרה משהו לאובאמה. לעומת זאת, אם יקרה משהו למקיין, פיילין תהיה אחלה נשיאה חבל"ז. פחחחח
איירס הוא לא יועץ של אובאמה. הוא ישב איתו באיזה וועדה (שהקים רייגן אגב) לפני שנים. להסתחבק??? למה לא להגזים ולהגיד שהוא יועץ שלו? למה לא חבר קרוב? למה לא סגן נשיא סודי? איזה קשקוש.
מקיין תרם לראשיד חלידי גם כן. אז גם למקיין יש קשר איתו? מקיין תומך טרור??? די כבר עם הפרנויה הזאת.
בקשר לכומר רייט, אכן היה קשר מטריד והקשר נותק. אובאמה הצהיר קבל עם ועדה על כך. גם ביבי ושאר מנהיגי הימין לא ראו את הכרזות מהמרפסת או את ארון הקבורה מטר מאחוריהם. לא ככה?
לא מזיז לכם בכלל הנסיון שיש לבנאדם. מה שמעניין אתכם זה שמו האמצעי וזהו. לג'ורג' בוש היה נסיון כשנבחר? אולי נסיון באלכוהוליזם ואהבלות. זה לא הפריע לך? הדבר היחיד שהיה לו זה שאבא שלו היה נשיא. ג'ורג' בוש הבן נחשב לנשיא הכושל והמביך ביותר בהסטוריה. תשאל רפובליקנים.
הבחירה בפיילין היתה מהלך מטומטם. ולא העברתי את תמיכתי לאובאמה. ממילא אין לי זכות בחירה פה וזה לא משנה. עמדותיה של פיילין בנושאים רבים עומדות בניגוד גמור למה שאני מאמין. מקיין ראוי. פיילין לא. מקיין פשוט איבד חלק מהאמון שלי בו בגלל שבחר בפיילין.
אגב, אני לא חושב שכמישהו שמאמין בתיאוריות קונספירציה, יש לך זכות לטעון ששיקול הדעת שלי לקוי או לא בוגר. פחחחחחחחחחחחחחח

נערך לאחרונה ע"י ekek בתאריך 03-11-2008 בשעה 13:05.
ישן 03-11-2008, 13:38
צלמית המשתמש של הפטריוט

אם יקרה משהו למקיין...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "וואו, אתה צודק. ביידן הוא..."

ופיילין תגיע לנשיאות, אז:
ציטוט:
הנשיא הבא של ארה"ב לא הולך לפעול בחלל ריק. הוא לא לבד. הוא מחוייב לעם האמריקני. לא נראה לי שביום שאחרי הבחירות, אובאמה יוציא כפייה מהארון וישים על הראש. הוא יעוף מהבית הלבן כמו טיל. הנשיא הוא לא אלוהים

אם זה נכון לגבי אובאמה, מדוע זה אינו נכון לגבי פיילין? מה ההבדל? (ההבדל ברור, נראה אם תהיה ישר מספיק להעלות אותו לכתב בעצמך...)

איירס הוא לא יועץ של אובאמה (מה שלא מנע ממנו להסתחבק איתו, תקרא לזה איך שתרצה), חלידי הוא לא יועץ של אובאמה, והכומר רייט בכלל לא היה הכומר המשפחתי במשך שנים (איך הצלחת לגרור לפה את נתניהו והפרובוקציה של השב"כ רק אלוהים יודע...) - בכלל, אובאמה הוא כליל השלמות, התגלמות הטוב האולטימטיבי שבאדם, והוא בא לגאול אותנו... נו, בחייך...

ציטוט:
לא מזיז לכם בכלל הנסיון שיש לבנאדם
- ואיזה ניסיון יש לאובאמה? הרי לפיילין ה"אהבלה" יש יותר נסיון ממנו - הרי אובאמה היה סנטור במשך 300 יום, בעוד שפיילין בסך הכל ניהלה את אחת המדינות הגדולות והחשובות בארה"ב במשך שנתיים...

ציטוט:
מה שמעניין אתכם זה שמו האמצעי וזהו
- איפה הזכרתי את שמו האמצעי? נא להביא ציטוט או להתנצל.

ציטוט:
לג'ורג' בוש היה נסיון כשנבחר
- כנראה שניהול המדינה השנייה בגודלה בארה"ב לא נחשב בעיניך, הרי זה לא משתווה ל-300 ימים כסנטור זוטר...

ציטוט:
ג'ורג' בוש הבן נחשב לנשיא הכושל והמביך ביותר בהסטוריה
- גם את רייגן לא אהבו בזמנו, והאשימו אותו פחות או יותר בכל מה שמאשימים היום את בוש. את ג'ורג' בוש תשפוט ההיסטוריה, לא אתה. ונכון להיום, בוש הבן מסתמן כאחד מחמשת הנשיאים הגדולים ביותר בהיסטוריה האמריקאית.

ציטוט:
אגב, אני לא חושב שכמישהו שמאמין בתיאוריות קונספירציה, יש לך זכות לטעון ששיקול הדעת שלי לקוי או לא בוגר
- כאדם בוגר, המסוגל לחשוב עצמאית, ולא קונה את הקו של המפלגה או של התקשורת בעיניים עצומות, אני בהחלט יכול לטעון ששיקוליך גם לקויים וגם לא בוגרים.

ציטוט:
פחחחחחחחחחחחחחח
- I rest my case...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 03-11-2008, 14:33
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אם יקרה משהו למקיין..."

פיילין היא שמרנית בעלת דעות חשוכות בכל הנוגע לזכויות פרט. לא מתאים לי. צר לי. אני מעדיף את ביידן כסגן נשיא ובטח כנשיא אם משהו יקרה לאובאמה או למקיין.
ביבי לחץ את ידו של ערפאת. אז ערפאת היה יועץ של ביבי? נו באמת. זה ההגיון? ביבי נפגש עם ערפאת יותר ממה שאובאמה נפגש עם ביל איירס. אף אחד לא הכחיש את הקשר. הבעייה היא איך אתה מפרש את הקשר ומנפח אותו למימדים ומשמעויות שלא קיימות.
אם יש לך השגות בנוגע להיותו של ג'ורג' בוש הבן כשלון בתור נשיא, צא מהבית ותסתכל מסביב. אם תוכל להגיע לארה"ב ולהסתכל מסביב זה יהיה עוד יותר טוב. הוא הנשיא הכושל ביותר שידעה ארה"ב מימיה. הוא דפק את הכלכלה, את מעמד ארה"ב בעולם והכניס את המדינה למלחמה מטופשת בעיראק. מה אני אגיד לך, הנסיון שצבר בטקסס ממש בא לידי ביטוי פה. אם זה נסיון רצוי בעיניך, אני מעדיף מישהו ללא הנסיון הזה.
אחד מחמשת הנשיאים הגדולים בהסטוריה האמריקאית??? זאת הבדיחה הכי טובה ששמעתי ב-10 שנים האחרונות. לפי מה בדיוק?? אני רוצה לראות מה יקרה אם תגיד את זה לאמריקאי בפרצוץ. יצחקו עליך.
כאדם בוגר, הקונה כל תיאורית קונספירציה שתזכה את יגאל עמיר, אתה אכן יכול לטעון מה שבא לך. אתה וכל חבריך המוזרים. וזה בדיוק מה שאתם עושים. טוענים מה שבא לכם. נעים לחיות בין הקירות המרופדים. אפשר לעשות מה שרוצים.
ישן 03-11-2008, 14:58
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "פיילין היא שמרנית בעלת דעות..."

ציטוט:
פיילין היא שמרנית בעלת דעות חשוכות בכל הנוגע לזכויות פרט
- נו, אז מה?
הרי:
ציטוט:
הנשיא הבא של ארה"ב לא הולך לפעול בחלל ריק. הוא לא לבד. הוא מחוייב לעם האמריקני. לא נראה לי שביום שאחרי הבחירות, אובאמה יוציא כפייה מהארון וישים על הראש. הוא יעוף מהבית הלבן כמו טיל. הנשיא הוא לא אלוהים

מדוע מה שנכון לגבי אובאמה לא נכון לגבי פיילין?
כי:
ציטוט:
פיילין היא שמרנית בעלת דעות חשוכות בכל הנוגע לזכויות פרט

הוכחת את הצביעות שלך (לא שהיה לי ספק בה)

בוש אינו מושלם, ואינו חף מטעויות - אבל כשאני חושב מה היה עלול לקרות אם חלילה אל גור היה נבחר ב-2000... בוש ייזכר כאחד הנשיאים הגדולים ביותר בהיסטוריה האמריקאית, שהעז לצאת למלחמה בעידן של פייסנות, שהעז להתייצב אל מול אויבי האנושות בשעה שמתנגדיו הגדולים עשו כל שביכולתם לפייס ולרצות אותם. כמוך, מי שלא אוהב את בוש כיום לא אהב אותו גם ב-2000, ובא עם האנטי הזה מהבית. לא משנה מה היה עושה, לטוב או לרע, הוא היה מותקף - כי, מה לעשות, הוא איזה "רדנק" מהדרום ולא מישהו "משלנו". האנטי נגד בוש לא נובע ממעשיו או ממחדליו, אלא מהחטא הקדמון - נצחונו ב-2000 על פני יורש העצר המיועד.

וטרם הסברת מדוע אובאמה עדיף על מקיין (כן, אפשר לקבל את דעתך שביידן עדיף על פיילין - אבל לא הוא ולא היא רצים לנשיאות, אז בוא נשאיר אותם בצד ונתמקד באיש שכן עתיד למלא את התפקיד הזה)... מה נותן לו עדיפות על פני מקיין?
האם הזה צבע עורו? הרהיטות שלו? המראה שלו? חתך הדיבור שלו?
בוודאי שלא הניסיון או האג'נדה שלו (אין לו לא זה ולא זה).
אז קדימה, תנסה לחבר שתי מלים בלי להכפיש ותסביר מדוע אובאמה ולא מקיין. נראה אם אתה מסוגל.

ציטוט:
כאדם בוגר, הקונה כל תיאורית קונספירציה שתזכה את יגאל עמיר, אתה אכן יכול לטעון מה שבא לך. אתה וכל חבריך המוזרים. וזה בדיוק מה שאתם עושים. טוענים מה שבא לכם. נעים לחיות בין הקירות המרופדים. אפשר לעשות מה שרוצים.
- הפאניקה וההיסטריה שאתה משדר בכל פעם שמישהו מעז לפקפק בקו של המפלגה לא מראה לא על בגרותך ולא על שיקול דעתך. אם אתה כל כך חושש שמישהו יחשוב אחרת ממך, אז אתה מתאים כמו כפפה ליד לשמאל הבולשביקי.
תפנים, לא כל מי שחושב אחרת ממך הוא משוגע שיש לאשפז אותו. לא כל האמת וכל הצדק נחתו אצלכם מידי האלוהים בכבודו ובעצמו. אם אנחנו מתיימרים להיות דמוקרטיה, אז גם לאנשים אחרים יש את הזכות להביע דעות אחרות, שלא מקובלות עליך, שמרגיזות אותך, בלי שיקוטלגו כחולי נפש. אם אינך מסוגל לעשות זאת, הרי אתה או ילד היסטרי או שמאלן בולשביק. לא זו ולא זו הן הגדרה מכובדת (לפחות לטעמי). אז אולי תתבגר?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 03-11-2008, 16:06
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "[QUOTE]פיילין היא שמרנית בעלת..."

חשבתי שהסברתי מדוע אני לא אוהב את פיילין. תן לי להסביר שוב. פיילין היא שמרנית קיצונית בעלת דעות חשוכות לגבי זכויות הפרט. לא מתאים לי.
גם אובאמה וגם מקיין לא יפעלו בחלל ריק. אין כאן שום צביעות. אבל ב-8 שנים האחרונות כאן בארה"ב, הרוב הרפובליקני הצליח להעביר חוקים והחלטות שמגבילות זכויות אדם בסיסיות. אם זה במינוי שופטים שמרנים קיצונים לבית המשפט (מינוי לכל החיים אגב), ואם בהגבלה זכויות במדינה ספציפית. הידעת שהממשל הרפובליקני במדינת אוקלהומה מחשיב הכאת כלב כ-felony, אך הכאת אישה היא רק misdemeanor? פיילין מתנגדת להפלות בכל מחיר, גם אם מדובר בהריון כתוצאה של אונס או גילוי עריות, ולא משנה אם מדובר בילדה בת 12. אותי אישית זה מגעיל. אותך אולי זה לא. אם היה מועמד שהיה בעל התפיסות הבטחוניות של מקיין, ובעל עמדות ליברליות כלפי זכויות הפרט כמו אובאמה, זה היה יכול להיות מושלם. אבל אין.
ושוב, מעולם לא טענתי כי אובאמה מושלם או בעל נסיון עשיר וכו'. מה שכן אמרתי, זה שבוש יצא למלחמה מטופשת בעיראק במקום לסגור עניין באפגניסטן קודם. הוא דפק את הכלכלה האמריקאית. לצאת למלחמה בעידן של פיוס יכול היה להיות עניין חיובי, אם המלחמה היתה מוצדקת ובעלת תוצאה חיובית. מה שקרה זה שהבלגאן חוגג. אחד מחמשת הנשיאים הגדולים בהסטוריה?? תשלח את הבדיחות שלך לג'יי לנו.
ישן 03-11-2008, 16:15
צלמית המשתמש של הפטריוט

כן, הבנתי למה פיילין לא מתאימה לנשיאות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "חשבתי שהסברתי מדוע אני לא..."

אבל, פרט שולי וזניח - היא לא מועמדת לנשיאות...
טרם הסברת לי, בלי היסטריה ובלי להכפיש, מדוע אובאמה עדיף על מקיין? מהם הכישורים, הניסיון והרעיונות שהוא מביא שעדיפים על אלה של מקיין? מה הופך אותו למתאים לנשיאות יותר ממקיין?

העולם הוא מקום טוב יותר אחרי הטאליבן ואחרי סדאם, תודות לבוש. גם את מעשיה של ישראל ב-1981 (מבצע "אופרה", זוכר?) גינו, אבל כעבור כמה שנים הריעו לישראל. כך גם עם בוש. הוא יצא לשתי מלחמות צודקות, ואם היה לו יותר גיבוי מבית (במקום שהדמוקרטים יתקעו מקלות בגלגלים וייחלו לתבוסת ארה"ב) הוא היה מספיק לטפל גם בסוריה ובאירן. אגב, להיכן נעלמה המלחמה מסדר היום של הקמפיין הדמוקרטי? קצת מגוחך לתקוף את בוש כאשר אפילו אובאמה מודה שהמדיניות בעירק נכונה...
בוש ייזכר כאחד מחמשת הנשיאים הגדולים ביותר של ארה"ב בהיסטוריה. אובאמה, אם חלילה ייבחר, עלול למצוא את עצמו באותו מועדון כמו קרטר והובר...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 03-11-2008, 16:45
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "כן, הבנתי למה פיילין לא מתאימה לנשיאות"

חשבתי שהסברתי בהודעה הקודמת. אם היה נשיא עם העמדות הבטחוניות של מקיין, והעמדות הליברליות בנושאי זכויות הפרט כמו אובאמה, זה היה יכול להיות מושלם.
המלחמה בעיראק אגב תופסת חלק קטן מאוד בסדר היום של שני הצדדים. אתה תשמע על זה אולי שני משפטים בנאומים (המשעממים והחוזרים על עצמם, בעיקר של פיילין שמדברת כמו רובוט וחוזרת על אותם שטיקים בכל נאום). זה הפתיע גם אותי כי באמת חשבתי שהאנשים פה באמת מתעניינים במה שקורה בעיראק. בחדשות אפילו לא מדווחים על כמה הרוגים יש כל יום. הם עושים את זה כל סוף שבוע. מה שמעניין את הבוחר כאן זה בעיקר הכלכלה. ועל זה שני המתמודדים מדברים רוב הזמן. סלע המחלוקת העיקרי הוא איזה ביטוי שאובאמה קבע והוא "לחלק את העושר". הרפובליקנים הפכו את זה לאמירה סוציאליסטית הגובלת בקומוניזם, והדמוקרטים בטוחים שהם יתחילו לקבל יותר כסף מהממשלה. שני הצדדים כמובן טועים ומטעים.
אני לא יכול לשפוט את בוש בראייה של עוד 20 שנה אלא בראייה של 5 שנים אחורה. הכשלון מהדהד. וזה לא רק המלחמה בעיראק. זה גם הכלכלה. לא תצליח לשכנע כמעט אף אמריקאי שהכלכלה פורחת והכל יפה ומושלם. וזה מה שמעניין את הבוחר כרגע וזה הנושא העיקרי שעליו ייקבע מי הנשיא הבא של ארה"ב. לא המלחמה בעיראק.
ישן 04-11-2008, 10:50
צלמית המשתמש של הפטריוט

הסברת יפה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "חשבתי שהסברתי בהודעה הקודמת...."

פשוט לא הסברת מדוע אובאמה ה"נאור" לא יכול לעשות מה שהוא רוצה כנשיא
ציטוט:

ואילו פיילין ה"חשוכה" תוכל לכפות על אמריקה את האידיאולוגיה שלה רגע לאחר שתגיע לנשיאות, ועוד עם קונגרס לעומתי (שני בתי הקונגרס צפויים להיות בשליטה דמוקרטית מוחלטת).
מה ההבדל? אילו כוחות פלא יש לפיילין שאין לאובאמה?

המלחמה, שהיתה עיקר הקמפיין של כל המועמדים הדמוקרטיים, נעלמה מסדר היום הרבה לפני המפול הגדולה בספטמבר - מכיוון שמס' ההרוגים שם ירד דראסטית. תגבור הכוחות (ה-surge) עבד כמתוכנן, וארה"ב החלה לרשום הישגים מרשימים, עד שאפילו אובאמה נאלץ להודות שזה עובד. ועל כך ייזכר בוש כנשיא טוב ומוצלח.
בקשר לכלכלה - אני לא מתכוון לנסות לשכנע אף אחד שהכלכלה פורחת והמצב מושלם (כי זה פשוט לא כך), וזה אכן הנושא העיקרי (ובצדק, כי כל אחד חרד קודם כל לכיס שלו), אבל להפיל את כל האשמה על ממשל בוש זה פשוט לשקר למצביעים בפנים.
אובאמה אכן מתכוון לקחת את ארה"ב לכיוון הסוציאליסטי, והוא מנסה להסתיר את זה ע"י ספינים והטעיה מחד וע"י קמפיין נוצץ, מלא בסלבריטיז מאידך. עם שליטה מוחלטת בשני בתי הקונגרס, מי בדיוק ימנע זאת ממנו? (לו הרי אין את כוחות העל שיש לפיילין...)

ויליאם ראלף אינג'

ישן 04-11-2008, 11:58
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הסברת יפה"

ברור שגם פיילין לא תעבוד בחלל ריק אם תהיה נשיאה. אבל בין הפריבילגיות שיהיו לה כנשיאה תוכל למצוא מינוי שופטים לבית המשפט העליון. בוש כבר מינה 3 שופטים שמרנים קיצונים בשנה שעברה, מה שמבטיח וטו על כל החלטה ליברלית הנוגעת לזכויות הפרט (למשל הפלות, זכויות שוות להומואים ולסביות וכו'). מינוי של שופט כזה הוא מינוי לכל החיים עד שהוא מחליט לפרוש. אישית אני מעדיף שלפיילין לא תהיה זכות להחליט בעניינים אלה אבל זה מה שיקרה אם היא תהיה נשיאה. בכל הקשור למדיניות חוץ, יהיו לה מספיק יועצים שיגידו לה מה לעשות כמו שהם אומרים לה מה להגיד בנאומים (שהיא חוזרת בהם על עצמה בצורה מעוררת כבוד). אני מקווה שאם מקיין ייבחר, יהיה לו השכל להעיף את פיילין ולקחת מישהו אחר ומתון יותר. זה יהיה מושלם. מקיין הוא המועמד הרפובליקני המתון ביותר אי פעם.
בנוגע לבוש, לא יעזור כלום. הוא פשוט נשיא כושל. תגבור כוחות מוצלח אחד אחרי 5 שנים זה לא משהו שנחשב להצלחה מסחררת. צר לי. הוא ייזכר כנשיא שהכניס את ארה"ב לעיראק וכנשיא שבתקופתו הכלכלה כמעט התרסקה. וכמובן כנשיא הכי עילג שהיה לארה"ב מאז ומעולם.
ישן 04-11-2008, 12:59
צלמית המשתמש של הפטריוט

אתה יודע שהנשיא בארה"ב הוא לא דיקטטור, נכון?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "ברור שגם פיילין לא תעבוד בחלל..."

כל החלטה של הנשיא מחייבת אישור של שני בתי הקונגרס - ואף נשיא, אפילו אובאמה ה"נאור", חביבך, לא יכול למנות את מי שבא לו. עם זאת, לאור השליטה הדמוקרטית בשני בתי הקונגרס, אובאמה כן יוכל למנות את מי שבא לו.
אז אתה מעדיף שמי שחושב אחרת ממך לא יכהן כנשיא בארה"ב (וכנראה גם לא כראש ממשלה בארץ). זכותך, רק חבל ששיטה כזו אינה נחשבת בדיוק דמוקרטית...

מקיין, אם ייבחר, לא יזיז את פיילין ולו בס"מ - היא תהיה, אם וכאשר, סגנית הנשיא הראשונה בתולדות ארה"ב, ומקיין לא יקלקל את ההישג הזה, אם וכאשר.

בנוגע לבוש - לא יעזור כלום. באת עם אנטי אליו מהבית, וכל מה שיעשה או לא יעשה יחשב בעיניך ככישלון. הניסיון הפתטי להציג אותו ככושל (והנסיון הפתטי עוד יותר להציג אותו כאיזה בור עילג, איזה רדנק מהדרום - בשעה שיש לו 4 נקודות אי.קיו. יותר מאשר לתקווה הלבנה הגדולה מלפני 8 שנים, אחד אל גור...) רק מציג אותך באור פתטי. בוש אינו נשיא מושלם ואינו חף מטעויות, אך אינו בשום אופן כושל - רק בעיני הפייסנים ואלה המייחלים לתבוסתה של אמריקה, ואובאמה ביניהם. להזכירך, לפני 4 שנים, בשיא המלחמה בעירק, בוש נבחר לכהונה שנייה, ברוב גדול. שום דבר עקרוני לא השתנה מאז - למעט המשבר הכלכלי, שגם אותו אתה לא יכול להפיל על בוש (ולהסיר כל אשמה מהדמוקרטים, השולטים בשנתיים האחרונות בקונגרס...). בוש ייזכר בהיסטוריה כאחד מנשיאי ארה"ב הגדולים אי פעם, שידע לעשות את הדבר הנכון (לאו דווקא הדבר הקל והפשוט) בתקופות קשות.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 04-11-2008, 16:31
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "וואו את כל מה שיש לך להגיד על..."

אתה רוצה שמי שלא חושב כמוך לא יהיה נשיא (בארה"ב) או ראש ממשלה (בישראל). זה לא שאתה מאמין בדמוקרטיה, אתה פשוט חושב שמי שחושב אחרת ממך הוא איזה חשוך פרימיטיבי, שלא ראוי לחיות בחברתם של בני אדם "נאורים", ואתה טוען שיש למנוע מאנשים שכאלה להגיע לעמדות שלטון. אתה ודמוקרטיה אלה שני הפכים שאין רחוקים מהם.
בדמוקרטיה גם למי שחושב אחרת יש את הזכות לבחור ולהיבחר ולהנהיג - גם אם הוא מתנגד להפלות, תומך בתאגידים העשירים או כל דבר אחר. בניגוד אליך, אני לא חושב שיש למנוע ממישהו כמו אובאמה להיבחר - פשוט מסוכן להצביע עבורו, אבל לגיטימי שירוץ ויתמודד. הבעיה היא שאתה חושב שצריך למנוע את עצם ההתמודדות ממי שלא חושב כמוך. ובכך אתה משתלב היטב בשמאל ה"דמוקרטי", שמאמין שרק הוא זכאי לשלוט.

כנראה שאין לך שמץ של מושג כיצד פועלת מערכת השלטון בארה"ב, ובגלל זה החשש מפיילין, כאילו היא יכולה, יום לאחר שתגיע למשרד הסגלגל, להחזיר את ארה"ב למאה ה-18. בורות (והיסטריה) זה הצד החזק של השמאל. תלמד איך דברים עובדים, אולי תציץ בלינקים שטרחתי והבאתי, אולי תבין משהו, אולי תרחיב את דעתך (המצומצמת להחריד).

אובאמה מסוכן לארה"ב - לא בגלל צבע עורו, לא בגלל שמו האמצעי, אלא בגלל דעותיו, בגלל חוסר נסיונו, ובגלל האנשים שמקיפים אותו. ומאותן סיבות, מקיין טוב לארה"ב, מתאים לה בדיוק בשעה הרת גורל זו.

מנהיגים גדולים סבלו לא אחת מביקורות קטלניות (ולא תמיד מוצדקות) מפי מתנגדיהם - צ'רצ'יל, רייגן, תאצ'ר, ואחרים. וכך גם גורג' וו. בוש. ולעומת זאת, מנהיגים כושלים זכו לביקורות מהללות - צ'מברליין, קרטר, קלינטון ואחרים. ההיסטוריה תציב את בוש לצידם של גדולי נשיאי ארה"ב - ומנהיגי העולם - מהסיבות שפירטתי. אובאמה, אם חלילה ייבחר, יתייצב בכבוד לצידם של קרטר וקלינטון הכושלים והנכשלים. זכותך לא להסכים איתו, זכותך לא לאהוד אותו - לפחות אל תשקר.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 04-11-2008, 18:42
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אתה רוצה שמי שלא חושב כמוך לא..."

כל כך הרבה שטויות ודמגוגיה בהודעה אחת.
ג'ורג' בוש נכשל. תשים על זה כמה תחפושת וכמה דוגמאות מההסטוריה, אבל מה שהיה הוא לא מה שקורה עכשיו. זה פשוט לא אותו דבר. זה לא משנה אם היתה ביקורת על צ'רצ'יל או לא. מה שמשנה זה שאם תלך ברחוב בארה"ב היום, ותשאל אנשים מה דעתם על בוש, הרוב המכריע יגיד לך שהוא נכשל.
מה שמעניין אותך זה שבוש נכנס לעיראק והרג מאות אלפי ערבים (חלומך הרטוב), וזאת הסיבה היחידה שלדעתך הוא לא נכשל. בינתיים, ארה"ב מבזבזת מליארדים כל חודש מאז 2003 בעיראק, הכלכלה בזבל, ואין אור בקצה המנהרה. תשאל אנשים ברחוב בארה"ב מה דעתם על זה. למרות שזה לא יעניין אותך בהערצתך העיוורת לנשיא העילג והכושל ביותר שידעה ארה"ב מאז ומעולם. אפילו בפוקס ניוז כבר לא מתייחסים אליו ברצינות.
ישן 05-11-2008, 09:43
צלמית המשתמש של הפטריוט

תמשיך עם הדמגוגיה והשקרים
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "כל כך הרבה שטויות ודמגוגיה..."

אבל לא משנה עד כמה שתחזור עליהם - השקרים שלך לא יהפכו לאמת. ג'ורג' בוש לא נכשל. לשיטתך, אם היית בודק את ארה"ב ב-1942, היית קובע שרוזוולט נכשל, וארה"ב מבזבזת כסף (שלא לומר, חיי אדם) במלחמה מיותרת וחסרת תוחלת. בוש עשה את מה שהיה צריך לעשות, את מה שהוא נדרש לעשות - ומלחמה זה לא זבנג וגמרנו, בטח לא מלחמה מהסוג הזה.
אני, בניגוד אליך, לא סובל מעיוורון, ושנאתך העיוורת לבוש גורמת לך לרשום כל מיני דברים שלא ממש מסתדרים עם העובדות (ניסוח מעודן...). אתה תומך בדמוקרטים ומתנגד לבוש - בסדר, רק אל תשקר ואל תבדה דברים מליבך.

נ.ב.
עילג? לא יותר מהרדנק שהיה נשיא לפניו. לפחות בוש לא השאיר כתמים חשודים בכל מקום...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 05-11-2008, 12:15
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "תמשיך עם הדמגוגיה והשקרים"

לא ידעתי שלבוש יש גרופיז כל כך נאמנים. בוש לא "היה צריך" לצאת למלחמה בעיראק. הוא היה צריך לגמור את המלחמה באפגניסטן ואז לעבור לאיראן. במקום זה הוא הוא החליט מסיבות שונות ומשונות המגובות במודיעין מפוברק לצאת למלחמה בעיראק. את הצבא העיראקי ארה"ב הביסה ב-3 שבועות, ואת הבלגאן שנוצר הם לא מצליחים לסדר עד היום. הם לא היו צריכים לצאת למחלמה בעיראק. אם היית רואה את האנשים שיצאו לרחובות כאן בעיירה הקטנה באוקלהומה, שהרוב הגדול בה בחר במקיין, וראית את השמחה על הבחירה באובאמה, אולי היית מבין. בוש היה המכשול הגדול ביותר שעמד בפני מקיין בבחירות האלה. בוש נכשל. בוש הצליח להשניא את המפלגה הרפובליקנית על רוב העם האמריקאי. זה מה שהוא יזכר בזכותו. ואגב, אם נשווה בין בוש לקלינטון, שניהם רדנקס, לשניהם מבטא שגורם להם להשמע אהבלים. אבל קלינטון לא יצא למחלמה מיותרת שנמשכת כבר 5 שנים. ותחת קלינטון הכלכלה לא קרסה. אבל למה ללכלך על האליל שלך בוש? מה זה מלחמה קטנה פה ושם או איזה קריסה כלכלית כדי להכתים רקורד "מושלם"?
אתה קורא לי שקרן? אתה זה שמשקר וטוען שבוש הוא אחד המוצלחים בנשיאי ארה"ב. למזלך אני מקבל את זה כבדיחה. בגלל שרוב מה שאתה כותב זה בד"כ בדיחה.
אבל מצד שני, אתה שקרן (ודמגוג טיפוסי).
ישן 05-11-2008, 15:51
צלמית המשתמש של הפטריוט

ילד, תירגע מההיסטריה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "לא ידעתי שלבוש יש גרופיז כל..."

תפסיק עם השקרים ותתחיל להתסכל למציאות בעיניים.
בוש לא נכשל (וכמה פעמים שתחזור על השקר שלך הוא לא יהפוך לאמת) - הפלישה לעירק היתה נכונה (העולם הוא מקום טוב הרבה יותר אחרי לכתו של "חסיד אומות העולם" סדאם חוסיין), ויש לשער שבוש התכוון להשתמש בעירק כבסיס פעולה נגד אירן ממזרח ו/או נגד סוריה במערב.
מלחמה כמו זו אי אפשר לנהל בשלבים - לתקוף את x, לסיים את העבודה ב-x ואח"כ לעבור ל-y. המלחמה באפגניסטן טרם הסתיימה, ושקיעה בבוץ האפגני (ששם, אגב, נהרגים הרבה יותר חיילים מאשר בעירק, אבל אפגניסטן הפכה, משום מה, למלחמה הנשכחת) לא היתה מסייעת למלחמה בטרור. מלחמה כמו זו יש לנהל בדיוק כפי שהחל אותה בוש - מלחמה שכל הזמן מתקדמת לחזיתות חדשות.
הטעות שלו היתה שהוא נכנס למלחמה בכוחות סדירים בלבד, ללא גיוס מלא. לו עמדו לרשות האמריקאים עוד כמה מאות אלפי חיילים ב-2003 או ב-2004, המלחמה שם היתה מגיעה לשלבים שבה היא נמצאת היום (כמעט מאחורינו, יש לשער) הרבה קודם.
אגב, נניח שלא היתה פורצת המלחמה בעירק - אתה חושב שארה"ב היתה מסוגלת לפלוש לאירן קרקעית? אולי כדאי שתפתח מפה... ארה"ב יכולה לטפל באיום האירני בכל רגע נתון, בלי קשר למלחמה בעירק, ע"י כוח אווירי.
אבל הנה בא אובאמה, ויש לשער שבמהלך 2009 תתחיל הנסיגה מעירק - והדבר יתן רוח גבית אדירה לארגוני הטרור (ע"ע הבריחה מלבנון, הבריחה מגוש קטיף). כן, זה יהיה הישג מרשים מאוד לאובאמה. ומשם המרחק לפיגועים נוספים נוסח ה-11.9 על אדמת ארה"ב הוא קצר מאוד.

קלינטון היה רדנק ועילג לא פחות מבוש - ואולי אף יותר, אך מכיוון שהיה מהמחנה ה"נכון" זכה שכל חטאיו יוחלקו ויועלמו ע"י התקשורת האוהדת. תאר לך מה היה קורה אילו בוש היה מפזר כתמים חשודים בכל מקום...
כן, הוא לא יצא למלחמה, והכלכלה פרחה - עד ששתי הבועות, הכלכלית והבטחונית, התפוצצו בקול גדול בתחילת העשור הנוכחי. מי שלא יצא למלחמה נגד אל-קעידה אחרי הפיגועים במזרח אפריקה (קיץ 1998) גרם במו ידיו לפיגועי 11.9 3 שנים מאוחר יותר.
אגב, האם כבר הצלחת לשכוח איך ארה"ב של קלינטון התנפלה בכוח גדול פעמיים(!) על יוגוסלביה? ארה"ב נלחמה שתי מלחמות בבלקן (בוסניה וקוסובו) לצידם של מוסלמים(!) אכן, עוד הישג לדמוקרטים ה"נאורים"... ועכשיו תאר לך את אל גור, התקווה הלבנה הגדולה, בבית הלבן בעת מתקפת ה-11.9...

בסיכומן של 8 שנים ניתן לקבוע שבוש היה אחד הנשיאים הגדולים בתולדותיה של ארה"ב, לבטח גדול פי כמה מהרדנק ההוא שכיהן לפניו. ארה"ב בחרה באדם הגרוע ביותר האפשרי בתקופה משברית זו כדי להחליף אותו. אני רק מקווה שהמחיר שהיא תשלם, ואיתה העולם כולו, לא יהיה גבוה מדי.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 05-11-2008, 16:31
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ילד, תירגע מההיסטריה"

עוד פעם קשקשת ברשת.
מלחמה מתקדמת לחזיתות נוספות? המלחמה התקדמה לחזית אחת שלא היה לה קשר למלחמה באל קאעדה ושם היא נתקעה. המלחמה בעיראק הפכה למלחמה בטרור רק אחרי הפלישה. חבל שאתה מתעלם מעובדה זו. אף אחד לא טוען שסדאם הוא חסיד אומות עולם. אבל כמוהו יש עוד רודנים רבים שגם להם מגיע לעוף קיבינימט. אבל לשם ארה"ב לא פלשה משום מה.
המלחמה בקוסובו התחילה ונגמרה והיום יש שם שקט. מישהו מקוסובו מאיים עליך היום? או אתמול? או בעוד שבוע? אני לא חושב.
אתה יכול להשתמש במילה היסטריה כמה שתרצה, אבל היחיד שנמצא בהסטריה (קטטונית), זה אתה.
אמריקה בחרה נשיא חדש בגלל רעיון. לא בגלל נסיון. אולי היה להם מספיק מהנסיון עם כל שאר "בעלי הנסיון" שהיו להם קודם לכן. הרוב קבע וזה מה שיהיה. אתה החלטת מראש שאובאמה נכשל ושהולכת להיות מלחמת עולם. אבל על-פי אמות המידה שלך, בוש הקדוש הוא גדול נשיאי ארה"ב. אז תן לי לפקפק בכישורי ההערכה שלך לגבי הצלחה או כשלון.
ג'ורג' בוש לא נכשל... זה מצחיק אותי כל פעם מחדש כשאני קורא את זה. תפתח פורום הומור וצחוקים.
ישן 06-11-2008, 08:23
צלמית המשתמש של הפטריוט

קשקשת זה התחום שלך, ואתה עושה בו עבודה נאמנה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "עוד פעם קשקשת ברשת. מלחמה..."

המלחמה בטרור לא מתחילה ונגמרת באפגניסטן. הפלת הטאליבן זה רק יעד אחד של המלחמה בטרור, והמלחמה ממשיכה לחזיתות אחרות. מי שחשב שהמלחמה הזו תהיה זבנג וגמרנו עכשיו צועק וזועק שבוש נכשל - אבל רק מצהיר בכך על בורותו וחוסר יכולתו להבין את המציאות.
המלחמה בקוסובו (ובבוסניה לפניה) מסמלת את המדיניות הכושלת והרופסת של הממשל הקודם, שידע להתייצב לצידם של המוסלמים, ועודד כך את ארגוני הטרור להגביר את פעולותיהם. קלינטון וממשלו אשמים במתקפת ה-11.9 לא פחות מאוסאמה בן-לאדן וחבריו.
אמריקה בחרה נשיא חדש בגלל צבע עורו. זה הכל. אובאמה ניהל קמפיין שבו לא אמר כלום - ועשה זאת בצורה הכי מוצלחת שאפשר. ארה"ב לא בחרה רעיון - כי מעולם לא הוצע לה רעיון שבו תוכל לתמוך (או שלו תוכל להתנגד). שום רעיונות לא עלו במערכת הבחירות הזו ("שינוי" זה לא רעיון, זו מילה. זה רעיון רק אם יש משהו מאחוריו). ארה"ב בחרה במועמד טירון, חסר ניסיון - שנראה טוב וזכה לתמיכה חסרת תקדים מהתקשורת, שאיתרגה אותו לאורך כל הדרך. ישראל הלכה במסלול הזה במרץ 2006. זה לא נגמר טוב בשבילנו, זה לא ייגמר טוב בשביל ארה"ב - ובשביל העולם.
התמיכה העיוורת שלך באובאמה, תוך שאתה מתעלם במודע מכל חסרונותיו הבולטים (כי "רק לא בוש"), לא מלמדת על שיקול דעתך. בחירה לפי צבע עור (מי שבחר באובאמה בגלל שהוא שחור הוא גזען לא פחות ממי שבחר במקיין בגלל שהוא לבן) או לפי הדווקא (שוב, "רק לא בוש") לא מביאה לתוצאות טובות. אני לא קבעתי שאובאמה נכשל - אני קבעתי שהוא מועמד גרוע, ושהוא ייכשל, ובגדול.
ולא, אני לא רואה מלחמת עולם - ארה"ב של אובאמה תעשה הכל כדי להימנע ממלחמה, בכל מחיר ובכל מצב. ארה"ב תיסוג ותתכנס בתוך עצמה, תוך הפקרת בעלות בריתה לחסדי אויביה. המלחמה היזומה בטרור הסתיימה, והיוזמה עוברת עתה לצד השני. היכונו ל-11.9 השני.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 06-11-2008, 12:51
  ekek ekek אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "כמה צפוי"

אוי מזה העלבת אותי עכשיו. בדיוק חזרתי מהחדר שלי אחרי שבכיתי שעה. פחחחחח
בשביל מה להמשיך את הדיון? אתה תומך תאוריות קונספירציה, דמגוג המעריץ את בוש הערצה עיוורת רק בגלל שהרג מאות אלפי ערבים, ימני קיצוני התומך ביגאל עמיר ומי יודע במי עוד.
לא הגיע הזמן שתתבגר בעצמך? אם יבוא מישהו ויגיד לך שמלחמת לבנון היתה קונספירציה כדי להסיט את תשומת הלב מתחתוניו הסגולים של בגין, היית מאמין לזה גם.
אז בשביל מה? תמשיך לאהוב את בוש ותמשיך לשנוא את כל מי שאוהב דמוקרטיה.
צר לי אבל אני מעדיף את הדמוקרטיה על הדיקטטורה הימנית קיצונית שהיית רוצה לראות בעולם. רוצה לקרוא לי שמאלן? סבבה. אני יודע שזה עושה לך טוב. רוצה לקרוא לי שונא ישראל או מתיוון או מה שלא הולך פה בפורום? שיהיה לך לבריאות.
זה לא משנה את העובדה שאתה כל מה שכתבתי בהודעה הקודמת ואתה מוכיח את זה בכל הודעה שאתה משאיר פה בפורום.
עוד מעט בחירות ביבי. יש לך עוד המון מציאות לעוות.
ישן 09-11-2008, 09:33
צלמית המשתמש של הפטריוט

אם אתה חושב שאתה עושה רושם על מישהו, ילד...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "מה קרה ביבי? אין לך מה להגיד..."

אז אתה טועה. הסיסמאות השחוקות שלך, שנשלפות תמיד במצבי לחץ והיסטריה (אתה לא השמאלן ההיסטרי הראשון שנתקלתי בו - ההתנהגות הזהה שלכם מצחיקה אותי כל פעם מחדש), רק מעידות על הפאניקה שלך.
מישהו חושב אחרת ממך, ולא ממש משתכנע מהשטויות שאתה שולף מהשרוול - אין פלא שאתה בפאניקה.
ילדים היסטריים כמוך לא בדיוק מוציאים שם טוב למחנה שלך. אולי כדאי שתעצור לרגע ותחשוב על כך...
(בעצם, אל תחשוב - אתה רק תכאיב לעצמך. תמשיך ככה. הרושם שאתה עושה, הרושם שאתה יוצר לצד שלך, רק עוזר לי...)

ויליאם ראלף אינג'

ישן 05-11-2008, 18:21
  אא אינסטלציה אא אינסטלציה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.07
בדרך כלל אני לא טורח להגיב בפורום הזה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ילד, תירגע מההיסטריה"

אבל אני קורא בו, בעיקר בשעשוע לאיזה רמה של פרנויה, עוורון ופטתיות אנשים יכולים להגיע (ויסלחו לי כל הגולשים הרציניים). למען האמת, יש בי חשד רציני מאוד שאתה פשוט נהנה מהויכוח, וממשיך לטעון לפרובוקציות כדיי לגרות אותו, וכך יוצאים ויכוחים עקרים וארוכים עד אין סוף, עד שהצד השני חותך מהם. בכל מקרה, אתה לא צריך לטרוח להגיב, כי אני לא אענה. (פחדן! אין לך מה להגיד! שמאלן אנטי ציוני מניאק! בטח אתה רצחת את רבין!) אני רק מציע לך וליתר יושבי הפורום הזה לשאול את עצמכם איך זה שכמעט אין בו דיוניים רציניים, ורוב מפרסמיי ההודעות מפרסמים מכתבים שהם קבלו במייל, אין להם מושג האם מה שכתוב בהם נכון אבל הם נשמעים להם טוב (עיין ערך מכתב הקיבוצים הבנויים על חורבות כפרים. אני מוכן לשים כסף שלמפרסם אין שמץ של מושג איפה נמצאים תשעים אחוז מהקיבוצים האלה ומה קרה לאותם כפרים ערבים. ואחרת הוא הוא היה שם לב ל"הערים העבריות" חיפה, עכו ויפו שנבנו על "חורבות כפרים ערבים" חיפא, עכא ויפא, ומבין כמה המכתב הזה שטותי).

ולעניין:
למרות שאתה מסרב להבין את זה, נשיא אמריקאי לא נמדד בכמה מוסלמים הוא חסל. נכון בוש, הרג הרבה מאוד ערבים וכולנו אסירי תודה, אבל הממשל שלו היה קטסטרופה למזרח התיכון. להזכירך, החמאס עלה לשלטון בעזה אחריי שמזכירת המדינה של נשיא אחד (לא הרדנק, וגם לא התקווה הלבנה הגדולה) כפתה על הפלסתינים בחירות דמוקרטיות. אותה מזכירץ מדינה, ניסתה לכפות את אותו הדבר על מובארק, מה שהיה מעלה לנו את האחים המוסלמים (אבותיו של החמאס) לשלטון במצרים.
בוש קרא בצורה איומה את מפת המזרח התיכוןף ותקף את עיראק. עיראק, שהייתה היריב העיקרי של איראן, והמחסום הראשי של האסלאם השיעי האיראני בדרך לשליחת זרועות לכל רחבי המזרח התיכון (חזיבוללה וחמאס, למשל). ומי הפיל את המחסום? בוש. ומי עלול להשתלט על עיראק, אחת המדינות הערביות המשמעותיות ביותר? איראן והשיעים. ומי אחראי? בוש. ואחריי כל זה, כשאחמדינאג'ד מתחיל לדבר על גרעין, ארה"ב עומדת מותשת, כשהצבא פרוס עד קצה גבול יכולתו, הכלכלה על הפנים, והדבר האחרון שהציבור האמריקאי רוצה הוא עוד מלחמה. מי הביא אותנו למצב הזה? בוש. תפתח מפה, תראה שלאיראן יש גבול ימי ארוך הרבה יותר משל עיראק, ושהיא גובלת שבתורכיה, שבה יש לארה"ב בסיסים, ובאפגניסטן שהייתה בשליטה אמריקאית. מה גם שהגבול של עיראק ואיראן, אחריי אזור החוף של השאט אל ערב הופך להריי הזגרוס הגבוהים והתלולים, ככה שלכבוש את כל איראן יבשתית דרך עיראק זאת בעיה. לאמריקאים לא הייתה שום בעיה לתקוףאת איראן בלי עירק, אם בוש היה מחליט.

ועם כל זה, לא הוגן לשפוט נשיא בעודו מכהן. להגיד האם הוא נכשל או לא יוכלו ההיטוריוניום להגיד בוןודאות בעוד עשרים שנים. אבל כרגע ככה זה נראה, וכנראה ככה הוא יזכר.
ישן 06-11-2008, 08:37
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי אא אינסטלציה שמתחילה ב "בדרך כלל אני לא טורח להגיב בפורום הזה"

ציטוט:
אבל אני קורא בו, בעיקר בשעשוע לאיזה רמה של פרנויה, עוורון ופטתיות אנשים יכולים להגיע (ויסלחו לי כל הגולשים הרציניים). למען האמת, יש בי חשד רציני מאוד שאתה פשוט נהנה מהויכוח, וממשיך לטעון לפרובוקציות כדיי לגרות אותו, וכך יוצאים ויכוחים עקרים וארוכים עד אין סוף, עד שהצד השני חותך מהם. בכל מקרה, אתה לא צריך לטרוח להגיב, כי אני לא אענה. (פחדן! אין לך מה להגיד! שמאלן אנטי ציוני מניאק! בטח אתה רצחת את רבין!) אני רק מציע לך וליתר יושבי הפורום הזה לשאול את עצמכם איך זה שכמעט אין בו דיוניים רציניים, ורוב מפרסמיי ההודעות מפרסמים מכתבים שהם קבלו במייל, אין להם מושג האם מה שכתוב בהם נכון אבל הם נשמעים להם טוב (עיין ערך מכתב הקיבוצים הבנויים על חורבות כפרים. אני מוכן לשים כסף שלמפרסם אין שמץ של מושג איפה נמצאים תשעים אחוז מהקיבוצים האלה ומה קרה לאותם כפרים ערבים. ואחרת הוא הוא היה שם לב ל"הערים העבריות" חיפה, עכו ויפו שנבנו על "חורבות כפרים ערבים" חיפא, עכא ויפא, ומבין כמה המכתב הזה שטותי).
- מסכים, אבל לא עדיף שטענה כזו תופנה למנהלי הפורום? או, לחלופין, באשכול חדש, כמכתב פתוח, לכל הגולשים?

להזכירך, מי שהעלה את החמאס לשלטון היה מי שברח מגוש קטיף, לא בוש ולא קונדוליזה. החמאס עלה לשלטון ברצועת עזה כשהוא נדחף ברוח הגבית החזקה שנתנה לו ישראל בחורבן גוש קטיף. מי שלא מבין את המפה הפוליטית במזה"ת זו ישראל (לצערי), לא ארה"ב.

עיראק, אחרי 13 שנות סגר ומצור (ב-2003) לא היתה בלם ומחסום מול שום דבר. מה שכן, היא היתה כר פורה לטרור. הפלישה לעירק היתה מוצדקת מכמה בחינות - ראשית, סגירת החשבון עם "חסיד אומות העולם" סדאם חוסיין. שנית, עירק תחת שלטון אמריקאי, או תחת שלטון עירקי אוהד, היא בסיס מצויין, בלב המזה"ת, לפעולה נגד מדינות עוינות (סוריה ואירן). עם כל הכבוד לטורקיה, עירק היתה עדיפה.
ונניח וארה"ב לא היתה פולשת לעירק - האם היא היתה מסוגלת לפלוש לאירן? האם אתה עכשיו קורא נכון את מפת המזרח התיכון? ארה"ב לא היתה פולשת לאירן בשום מקרה ובשום מצב - וארה"ב יכולה, בלי שום קשר לעירק, לטפל באירן, בכוח אווירי בלבד.
מול השיעה התוקפנית מאירן לארה"ב יש עוד אופציות - להזכירך, המזה"ת הוא ברובו סוני, וכולו ערבי, ולא יאפשר בקלות לשיעה, ולפרסים, להשתלט עליו, בלי קשר לארה"ב ולמדיניותה. אם הדוקטרינה היתה להישען על עירק כמחסום בפני השיעה, הדוקטרינה הזו לא שווה את הנייר שעליה נכתבה (או את הפיקסלים שהיא תופסת על המסך).
בוש לא נכשל. נכון, נעשו טעויות, והיו דברים שיכלו להיעשות בצורה טובה יותר (ובניגוד אליכם, אינני מצייר אותו כמושלם כמו ששניכם מנסים לתאר את האלטרנטיבה לו), אבל הוא עשה את מה שצריך היה להיעשות בנסיבות הללו. ספק אם אל גור, אם היה נבחר, היה עושה את הדבר הנכון. הרבה יותר הגיוני שהוא היה ממשיך את הקלינטוניזם הרופס, וחושף את ארה"ב להמשך המתקפות של אל-קעידה.

ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:18

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר