לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2008, 12:34
  Tx155 Tx155 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.04
שאלה מתלבט בין מספר דגמי רכבים המיועדים לסטודנט. התקציב הינו כ-20K

שלום לכולם,

אני סטודנט, המעוניין ברכב קטן, חסכוני ואמין איתו אוכל להתנייד במרכז הארץ(משמע בשטח מישורי). הרכב אמור לגמוע ביום בין 30 ל- 60 ק"מ (לכל היותר).

חשוב לציין, שמבחינתי אמינות וחסכוניות הרכב באות הרבה לפני ה"פוזה" ותדמית הרכב. מבחינתי אין חשיבות לגודל תא מטען, או למספר דלתות, שכן הרכב עתיד לשרת בעיקר אותי.

מידע נוסף :

1. אני מחפש רכב עם גיר ידני.
2. התקציב הינו כ-20,000 ש"ח (בהנחה שאצטרך להוסיף עוד כ 2-3K מיד אחרי הרכישה על תיקונים/תוספות).
3. נפח מנוע לא אומר לי הרבה, בין אם זה 1.2 או 1.6 ליטר. מה שכן, חשוב לי שהרכב "יסחוב", לפחות אותי. כלומר לא רכב שידוע בזה שהמנוע שלו חלש מדי עבור משקלו.

לאחר עיונים בפורומים, והתייעצויות חפוזות, החלטתי להתמקד ב-3 דגמים:

א. דייהטסו - שרייד, שנתון 97-99
ב. רנו קליאו, שנתון 99-01
ג. פיאט פונטו ספייס, שנתון 01-03

הערות:
בגדול, איני חסיד של פיאט אבל מאחר ורבים ממליצים עליו, החלטתי לא לפסול אותו על הסף.

כרגע אני נוהג על סיטרואן Zx Aura 1.6 מודל 93, ומלבד העובדה שהרכב גמע כבר יותר מ-250K ק"מ, ומלבד בלאי טבעי שלא מצאתי לנכון להשקיע בטיפולו, אני מאוד מרוצה מהרכב מבחינת נוחות נסיעה, אחיזת כביש וכו'..אבל אני מאמין שכל רכב החדש ממנו ב 5-7 שנים יספק חווית נהיגה עדיפה בהכרח, לא ?

אשמח לקבל כל המלצה על רכב/דגם אחר, או סתם התייחסות
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_smile.gif]

תודה מראש על זמנכם !
יום טוב !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2008, 20:21
  Tx155 Tx155 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MomenT שמתחילה ב "מבין האפשרויות הייתי מעדיף את..."

ראשית תודה לכל המגיבים !

ע"פ רוב דעות מסתמן כי דייהטסו-שרייד הינה אחת האפשרויות החזקות. אך אולי ידוע לכם האם ישנן רמות אבזור לרכב זה, כלומר תתי דגמים שונים, מלבד ה-CS (היחידי שאני זוכר) ?
פשוט לאחר הרכב הנוכחי שלי, אני לא רואה סיבה לנהוג ברכב ללא מזגן/הגה כח/חלונות חשמליים.

לגבי הפונטו ספייס, אני מבין שהדעות חלוקות. יש האומרים כי גרסת ה ELX (הדגם המפואר) עם 80 כ"ס הינו רכב מוצלח, ויש האומרים שאין סיבה להתקרב לפיאט. לכן כרגע אוריד את הפונטו לעדיפות השנייה.
---------
מכאן הייתי רוצה לקבל התייחסות לפיג'ו 306 לאור הדרישות שציינתי בהודעתי הראשונה,
ואם אפשר משהו בכל זאת על רנו קליאו.

שוב תודה !
ישן 03-11-2008, 22:29
  MomenT MomenT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Tx155 שמתחילה ב "ראשית תודה לכל המגיבים ! ע"פ..."

בדייהטסו יש CS,CSI,DLX ואאל"ט יש את הקלאסיק שהם ארוכות עם מנוע של 1.5.
סך הכל רכב חביב עם רמות גימור לא בשמיים - בהתאם למחיר. רכב אמין וחסכוני כשמדובר בגיר ידני.
חלקים זולים ואם תרצה להעיף אותו אין לך מה לדאוג השוק שלו עובד.
ברוב הדגמים בשנתונים האלו תמצא ח"ח כרית אוויר,מזגן - אל תשכח שאתה מדבר על רכב שנת 97-8.

פג'ו 306 רכב קטן,חסכוני,נוח מאוד ובד"כ אמין. אם אתה בודק אחד כזה שים לב שהוא לא נוטה להתחמם ושהגיר שלו עובד כמו שצריך. הרכב הזה הוא זול יותר מהמחיר שביקשת אבל עדיף על הרבה יקרים ממנו גם בגלל הנוחות וגם בגלל שפע של חלקי חילוף ומחירם הנמוך יחסית.

את הקליאו אני לא כל כך מכיר. אני רק יודע שהדגמים היותר ישנים נוטים לעמוד בצידי הדרך לעיתים תכופות.

עצה שלי,תצמצם את האפשרויות שנראות לך ל 2 אופציות. תכנס ל יד2 ותעשה סקר שוק,ברגע שתמצא משהו שנראה לך,תלך לבדוק

בהצלחה

ישן 04-11-2008, 20:45
  Tx155 Tx155 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MomenT שמתחילה ב "בדייהטסו יש CS,CSI,DLX ואאל"ט..."

תודה על ההסבר !!

רשמתי את דייהטסו-שרייד כאחת האפשרויות.

אך אני בהחלט מתחיל לשקול לקחת את פיז'ו 306 כאופציה. אבל מעט מטריד אותי הנושא הזה עם הגיר הבעייתי עליו כבר שמעתי בעבר, וגם ההתחממות כמו שציינת. מה פשר הדבר ? שבכל רכב שני, שלישי או חמישי יש את הבעיה הזאת ? או שהיא קיימת במידה זו או אחרת בכל הרכבים מדגם זה ? ומה ההשלכות של הבעיה? אשמח להסבר/פירוט כלשהו.

כמו כן, לאחר חיפוש בלוח Yad2, נוכחתי לגלות כי ההיצע של פיז'ו 306 מהשנתונים 99-00 הוא מצומצם מאוד. יש הצעות של רכבים משופרים משנתונים ישנים יותר, אבל זה לא מעניין אותי.

- כמו כן, האם יש דגמים מומלצים של 306 ?
כמובן שמבחינתי אין בעיה עם דגם 3 דלתות, אולי אפילו יש עדיפות לכזה.

שוב תודה !
ישן 04-11-2008, 21:55
  MomenT MomenT אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Tx155 שמתחילה ב "תודה על ההסבר !! רשמתי את..."

לכל רכב יש "מחלות" מהסיבה הפשוטה - ליקויים בהנדסת אנוש והקושי ביכולת לצפות מראש בלאי מואץ.

אכן יש שוק מאוד מצומצם לשנתונים הגבוהים של הרכב הזה אבל לא הייתי מהסס לחסוך כמה גרושים ולקנות אחת יותר ישנה. קח בחשבון שאחרי שתסיים את הלימודים תהיה לך עוד קפיצה ותוכל להביא משהו קצת יותר יקר.

לגבי ה 3 דלתות,סטטיסטיקה פשוטה מראה שרוב רכבי הקופה עברו ועוברים אצל צעירים,תחליט אתה אם זה יתרון או חסרון.

xt - רמת אבזור הכי גבוהה (1.8)
xr - עם מנוע 1.4 1.6 או 1.8
xn - הדגם היותר נפוץ והפחות מאובזר.
הרמות אבזור עברו שינויים עם השנים והיום השמות של הדגמים האלו לא אומרים יותר מדי.
אם חשוב לך חלונות חשמל או כ"א או ה"כ אז תתמקד באחת כזו.

אל תשכח לעדכן אותנו + תמונה של הרכב

נערך לאחרונה ע"י MomenT בתאריך 04-11-2008 בשעה 22:00.
ישן 05-11-2008, 10:54
  MomenT MomenT אינו מחובר  

באופן כללי,הכל אינדיבדואלי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Tx155 שמתחילה ב "[font=Verdana]שוב תודה על..."

150 ק"מ זה הגבול שהייתי בוחר בהתאם לשנתון.

אני אישית לא מתייחס למס' ידיים,יד לשנתיים זה סביר.

בשנתונים כאלו ספר טיפולים הוא לא דבר מובן מאליו,ואולי בצדק. אני בעצמי עושה טיפולים לרכב ואני לא חושב שהדבר מוריד מערך הרכב.

בטלפון כדאי לשאול על בעיות מכניות, תאונות,מכות פח, חלקים שהוחלפו,שלמות הפלסטיקה שיכולה להעיד כמה שמרו על הרכב.
פשר המכירה ואפשר גם להלחיץ ולשאול אם הוא מוכן לשלם את הבדיקה אם יתגלו תקלות חמורות במנוע או בגיר.
שאתה מתקשר אל תזכיר את דגם הרכב כך שאם הוא מנסה להבין באיזה רכב מדובר תדע שמדובר בסוכנות.

הבדיקה הויזואלית חשובה יותר, כשאתה יושב ברכב תבדוק אם הדאש בצד הנהג יושב כמו שצריך ושמחוג המהירות יושב בדיוק על 0 כדי לשלול ששיחקו בק"מ.

ישן 07-11-2008, 18:36
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
טוב אז כך.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tx155 שמתחילה ב "מתלבט בין מספר דגמי רכבים המיועדים לסטודנט. התקציב הינו כ-20K"

1. ה 106 והסקסו (שזה די אותו רכב) באמת מתחממות וזה בגלל שתא המנועה קטן מידי.
  2. ה 306 לא כול כך חסכונית בדלק. אם זה ה 1.8 האוטומט תצפה ל 8 קולומטר לליטר ואם זה ה 1.6 הידנית תצפה ל 10 עד 12 והיא לא מספיק עמינה. זה למה לא קניתי אותה.
  3. הדיצו מצויינת אבל לא כול כך ביטיחותית. גם די חסכונית (אני לא יודע כמה בדיוק).
  4. פיאט פונטו בו נגיד שזאת לא הקניה הטובה ביותר. כול הפיאט הן בעיה אחת גדולה.
  5. סוזוקי סוופט זה רכב עמין במיוחד וגם עם המנוע של ה 1.3 עם 3 צילינדרים חסכונית מכולן. לי יש 205 שהיא עושה לי בעיר 14 קילומטר לליטר ואני די משתולל והסוזוקי צריכה להיות יותר חסכונית.
  6. יונדי אף פעם לא היתה כסכונית בדלק ולי אישית יש ניסיון רעה מאוד עם לנטרה.
  7. סוברו אימפרזה מצויינת אבל מחליפה יותר מידי ידיים.
אז בגדול אני אישית הייתי הולך על סוזיקו סוופט ואחרי זה דייצו שריד או סריון טלוי במחיר. וצריך לבדוק איך העמינות של הפגו 206 כי אם היא כמו ה 205 אז יש לך רכב נהדר.
ישן 10-11-2008, 04:38
  Tx155 Tx155 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "טוב אז כך."

תודה לכולכם על ההתייחסות, ובמיוחד ל-MomenT על ההסברים !

ל-LZX, נכון יונדאי אקסנט אכן בתקציב, אבל לטעמי מדובר ברכב קצת גדול עבורי בשלב זה. דבר שבדרך כלל נמצא ביחס הפוך לדרישתי שהרכב יהיה חסכוני.

ל-yakir1111, אכן זכיתי למספר המלצות על פונטו-ספייס כרכב שעונה על הדרישות שלי, וזאת למראת התדמית הלא מחמיאה שיש לפיאט בעייני. אולם עדיין, לא יודע אם זה הצורה של הרכב או התת מודע שלי, שגורמים לי להדחיק אותו לעדיפות השלישית.

ל-אודי גילת, אפילו שאיני מבין גדול ברכבים, גם לי ידוע שככלל רכבים צרפתיים אינם מצטיינים באמינותם. אך לאור מגבלת המשאבים הכספיים, כנראה שאצטרך להתפשר ולקחת סיכון מסויים. בעניין הבטיחות של השרייד, גם אם טענתך מוצדקת, לדעתי כל עוד מדובר ברכבים כבני 10 ברמת המחירים המדוברת, הרי שאין מקום אמיתי לדיון בבטיחות. גם על סוזוקי סוויפט המליצו לי, למרות שמעולם לא ראיתי בו כאפשרות. אך משום מה ההיצע של השנתונים המבוקשים במרכז הארץ פשוט לא קיים(לפחות באתר yad2). לעניין אימפרזה, לדעתי רכב מצויין, אך לא עונה לקריטריונים שלי. לגבי פיז'ו 206, גם רכב מצויין, אך חורג מהתקציב בכ-50%.

לסיכום, בחרתי להתמקד כאפשרות ראשונה בפיז'ו 306, וכאפשרות שנייה בדייהטסו - שרייד. כאשר פונטו-ספייס/סוזוקי סוויפט/רנו קליאו כאפשרות שלישית. בשלב זה אני עומד בפני הקושי לאתר רכב במצב טוב ובמחיר הוגן. מניסיוני הדל אני יכול רק להצטער שלא כל המוכרים מוצאים לנכון לציין פרטים חיוניים במודעה שמפרסמים, או בוחרים שלא לצרף תמונה של הרכב. חלקם חושבים שמידע בסגנון "רכב מצויין, כמו חדש, סוף הדרך, חובה לראות !!" הוא חיוני יותר מהקילומטרז' או מהמחיר המבוקש.

אעדכן בהתפתחויות.

נערך לאחרונה ע"י Tx155 בתאריך 10-11-2008 בשעה 04:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:58

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר