לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2008, 21:09
  משתמש זכר Dapu Dapu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "אז זהו, שאלו כן המלצות עפ"י..."

אני תומך בעמדה הזו ומחזק אותה.

חשוב להבין, ו-Talaus התכוון לכך, שההמלצה על המועמד לגיטימית כאשר אכן אותו מועמד מוּכּר לממליץ עליו.

במידה שחייל ביחידה ממליץ על מועמד רק בשביל להחזיר טובה לאבא או לאח של המועמד, מבלי לשקול את התועלת של ההמלצה, אזי המעשה פסול.

נו, כולם כאן בדיון חושבים ככה.

בדבר השאלה אם זה קורה הרבה, אז אני מאמין שביחידות המובחרות זה קורה פחות מאשר במקומות אחרים. והאם זה רע כשזה קורה בכל זאת: אני מאמין שפחות מהצפוי, הרי הן עדיין מתפקדות היטב. מטרת ההמלצה היא להבטיח מועמד מתאים.
כנראה שההמלצה טובה, וחלק מהמתנגדים לה יכולים להיות רק הגחמות של המועמדים שנפסלו.

אין טעם להדוף המלצות או פרוטקציות הצידה, רק מתוך גישה אוטופית (או נאיבית) שבה יש לתת לאדם נוסף (ומתאים) איזשהו שיוויון. גם אם לא היו את ההמלצות לאחד המועמדים, אז מישהו אחד מבין שני המועמדים היתומים מול המראיין היה מתקבל והשני היה יוצא.

אי אפשר לדאוג לכולם, זה ברור. דווקא ההמלצה, היא כלי עזר לאבחן מועמדים בצורה טובה יותר משום שלממליץ יש את האינטרס שהיחידה שלו תפרח, לא פחות מלהחזיר טובה לחבר. ואם הממליץ עושה את זה דווקא מהמניע הפחות ראוי, אז כנראה שלא היו צריכים לקבל אותו לשם, ליחידה.
או לקבל חינוך נוסף.

בשורה התחתונה... גרתי ביחד עם מאבחנת פסיכוטכנית לעתיד, ולמדתי מאדם שמראיין בצורה מקצועית שנים רבות. אני הייתי סומך על המראיינים שיעשו את השיקולים הנכונים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2008, 20:20
צלמית המשתמש של Atex
  משתמש זכר Atex Atex אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל Atex
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי waterss שמתחילה ב "שאלה - פרוטקציות האם זה קיים ?"

כמו שguygabay4 אמר,זה סוג של "המלצות",נגיד אתה מכיר מישהו שהוא שירת במטכ"ל או שלדג או שהוא קצין בדובדובן,ובמקרה אותו מישהו מכיר איזה מדריך שיעביר את הגיבושים,אז הוא יוכל להמליץ עליך,ולקחת עירבון - כלומר הוא יבוא על אותו מדריך ויגיד לו - "תשמע,אני מכיר איזה יוסי,והוא בן אדם איכותי מאוד,אני מאוד בטוח שהוא יצליח בשירות" וכו'..
וזה יכול להיות בכל יחידה בצה"ל,אפילו אם היא לא התנדבותית או ממיינת.

*השאלה:אפילו שאותו בן אדם יעבור גיבוש - בפרוטקציה - האם זה אומר שהוא יצליח לסיים את המסלול?

עריכה:
הודעה מספר 400
חרשני כרצונך – מגל, גלגל – חרושת
או חרב ופגיון.

הנדר הבית"רי ,זאב ז'בוטינסקי, פאריס, תרצ"ד

ישן 06-11-2008, 20:15
  Blabla89 Blabla89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי waterss שמתחילה ב "שאלה - פרוטקציות האם זה קיים ?"

כל העולם עובד על שיטת החבר-מביא חבר. בניגוד למה שאנחנו חושבים, זה לא משהו ייחודי למדינת ישראל. באנגלית זה נקרא NETWORKING...

לדעתי, אף אחד לא יביא לאותם "מומלצים" לפסוח על שלבים כאלו או אחרים, הם יעשו מיונים כמו אחרים, ואם הם לא מתאימים הם לא יגיעו בסופו של דבר. במקרה שכן הביאו להם לפסוח על שלבים, בסופו של דבר אם המומלץ לא מתאים הוא יפול במוקדם או במאוחר. השיטה הזאת פועלת פשוט בגלל שהממליץ לא ימליץ על מישהו שהוא יודע שיכשל ולא מתאים- אם המומלץ שלו נכשל, יוקרתו וכבודו יורדים.

מצד שני, זה כן פוגע במתמודדים אחרים שעלייהם אף אחד לא המליץ, כי יכול להיות שהם צריכים להוכיח את עצמם כפליים בכדי שישימו אלייהם לב.

בסופו של דבר, אם בן אדם מאמין בעצמו וביכולות שלו, ובאמת מתאים- הוא יגיע לאן שהוא רוצה, כל עוד הוא לא ישבר וימשיך להלחם, גם בלי 'קשרים'.

נערך לאחרונה ע"י Blabla89 בתאריך 06-11-2008 בשעה 20:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:44

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר