לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2008, 21:54
צלמית המשתמש של קרקליסט1
  קרקליסט1 קרקליסט1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אורן89 שמתחילה ב "שתי דברים"

יש הבדל בין שריון/תותחנים/נ"מ/מ"כים 02 וכו' שעושים טירונות קרבית 03 כהכנה להתמקצעות שלהם לבין השלמת טירונות 02 ל03. החילות הקרביים שעוברים את הטירונות הנ"ל נמצאים במסגרת קשוחה מכיוון שהטירונות היא רק חלק בדרכם לתפקידם בצה"ל וכמו כן הם עוברים דברים שחברו של פותח האשכול לא יעבור כמו שדאות ואוהל אב"כ לדוג'.

במקרה של חברו של פותח האשכול, הוא רק יעשה את ההשלמות הרלוונטיות כדי להעלות את רמת הרובאות שלו ל03. זה כנראה יכלול כמה מקצי ירי ותרגילים רטובים. ואולי גם זריקת רימון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2008, 21:53
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אורן89 שמתחילה ב "גבר"

גבר גבר... נראה לי אתה קצת מבולבל....
נכון, יש הבדל גדול בין טירונות 02 של ג'ובניקים לבין טירונות 03 של תותחנים או שיריון.(למרות שלא כזה הבדל תהומי כמו שאתה הצגת את זה...)

למרות ההבדל בין הטירונויות השונות, ההבדלים המעשיים בין רובאי 02 לרובאי 03 הם די קטנים.

אפשר לעשות טירונות 02 קייטנה ואפשר גם לעשות 03 קייטנה שתהיה זהה ל02 רק עם תכנים נוספים.
ההבדלים(שאני זוכר) בין רובאי 02 ל03 הם כולה תרגיל פרט וחוליה וזריקת רימון/ירי במאג. זהו. אפשר להשלים את זה למישהו שעשה 02 תוך יום-יומיים. הוא לא צריך לעשות טירונות 03 קרבית כדי להשלים את הרובאי שלו ל03...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

ישן 07-11-2008, 22:04
צלמית המשתמש של קרקליסט1
  קרקליסט1 קרקליסט1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי אורן89 שמתחילה ב "אחי דבר ראשון"

אורן, אורן. תקשיב.

ה03 ששיריונרים עושים זה אותו 03 שג'ובניקים מתים עושים (במידה והם עושים). רובאי הוא רובאי הוא רובאי. מובן? ה03 של שריונר זה אותו 03 של תותחן ושל נ"מיסט ומה שאתה רוצה. ה05 שדיברת עליו הוא התמקצעות על הכלי, בשיריון על טנק ותותחנים על תומ"ת או מה שלא יהיה.

שוב- אין הבדל ברובאות. 03 זה 03 זה 03. מובן?

ההבדל הוא בכמות הטיזוזים והכושר שנכנס לחיילים, ואז כן- טירונות קרבית היא יותר קשה, כי בה מכניסים יותר כושר לחיילים במד"סים, א"גים ושאר טיזוזים כיפים.

יש מבין?

ישן 07-11-2008, 22:24
  אורן89 אורן89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.08
א
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרקליסט1 שמתחילה ב "אורן, אורן. תקשיב. ה03..."

קודם כל, , יש הבדל ענק אבל ענקי אין מה להשוות בין הטירונות של 03 של קרביים ל02 של ג'ובניקים, אין כזה דבר גובניק שעושה 03!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! פשוט אין דבר כזה! 03 עושים כעיקרון כל החילות הקרביים שהם אינם חי"ר אבל בשריון משלבים את ה03 עם ה05 גם מבחינת התכני חי"ר לא רק מבחינת של ההתמקצעות אחר כך על הטנק, בקיצור אני אומר אין כזה דבר ג'ובניק שעושה 03, אני מבין שכולם מסכימים איתי כאן שהטירונות קרבית של 03 היא הרבה יותר קשה, הרבה יותר קרבית(מן הסתם ג'ובניקים לא יעשו הכשרה קרבית), וההבדלים הם של שמיים וארץ, מה שנקרא...
הבנתי שאתה אומר שרובאי זה רובאי זה מבחינת ההתמקצעות אבל מה שאני בא להגיד, שאין כזה דבר רובאי 03 לג'ובניקים, וגם אם איכשהו היה להם את זה הם עשו את זה בדרך קלה אחושרמוטה ובלי משמעת רצינית כושר וכדו', אז אני עוד פעם אומר לך שאין כזה 03 לג'ובניקים............
אז תתקן את המשפט שלך שזה אותו רובאי ואל תזכיר תמילה הזאת בשורה עם שריון... כי אין כזה דבר ג'ובניק 03 אז תערוך ותמחוק את זה אם אתה בוגר אתה תמחוק את זה, כי הבנתי את הרעיון אבל אין פשוט דבר כזה....
למשל שריון שהם החיל שמוביל את הכוחות המסתערים והלכים ראשונים, ומהווים גורם מכריע, הם עושים 03 עם 05 בטירונות....
המשפט שלך הראשון לא נכון כי אין כזה ג'ובניק של 03...
יש מבין אחי ????????

נערך לאחרונה ע"י אורן89 בתאריך 07-11-2008 בשעה 22:41.
ישן 08-11-2008, 09:30
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי אורן89 שמתחילה ב "א"

למעשה, יש כמה וכמה תפקידים תומכי לחימה (חלק מתפקידי התקשוב למשל) בהם עושים טירונות 03.

ומה שקובע את רמת הרובאי בטירונות זה לא רמת המשמעת, כמות הטירטורים או אורך הטירונות, אלא ההסמכות שהיא מעניקה.

את ההסמכות עצמן אפשר לרכז בזמן הרבה יותר קצר, כמובן, אבל חלק מהרעיון של טירונות זה המעבר מאזרח לחייל. ככה שמי שעשה כבר את המעבר החינוכי הזה בטירונות 02, לא יעשה אותו מחדש במקרה שהוא נדרש להיות מוסמך לרובאי 03.

נכון שטירונות 02 הפכה למשהו שהן הסגל והן החיילים מזניחים אותו, אבל מבחינת ההסמכות ההפרש בינה לבין רובאי 03 לא גדול במיוחד. נכון שמי שעושה טירונות 03 כדי להיות תותחן או שריונר יזכה לדגש אחר על הפיכתו מחייל לאזרח ויקבל יחס אחר (של לוחם לעתיד) ממי שעושה טירונות 02 כלל-צהלי"ת, אבל זה רק בגלל שטירונות 02 הידרדרה כל כך.

בזמנו, כשסיימתי טירונות שריון (03) ועברתי למקצועות, הצטרפו אלינו כמה חבר'ה שהתחילו בתפקידים עורפיים ורצו שירות קרבי. הם עברו כבר טירונות 02 במקור, וכל מה שהם היו צריכים לעשות זה השלמה ל03 - שבמקרה הזה לקחה יום אחד בדיוק. השלימו להם את ההסמכות החסרות כמו תרגיל חוליה ברטוב וזריקת רימון (הבנתי שהיום כבר אין רימון) והופ, הרישום השלישותי שלהם השתנה מרובאי 02 ל03, בדיוק כמו של אלה שעשו טירונות 03 מלאה.

מאוחר יותר במילואים עברתי השלמה מ03 ל05. ההשלמה הזו לא רשומה שלישותית מסיבות טכניות כלשהן, וגם הייתה מצ'וקמקת למדי - טירונות 05 הרי לוקחת חודשיים יותר מטירונות 03, בעוד שכל מה שנדרש לי כדי להשלים את הפער במידה שצה"ל החשיב כמספקת, היה אימון מזורז של שבוע.

העסק מסתבך עוד יותר כשאנחנו מגלים שלוחמי שלד"ג, שהמסלול שלהם "קצת" יותר קשה ממסלול חי"ר רגיל של רובאי 07, רשומים בשלישות כבעלי רובאי 05. למה? בירוקרטיה והעובדה שחלק מההכשרה שלהם הוא תחת חיל האוויר, כך שרק ההסמכות להן זכו בטירונות החי"ר נרשמות כרכיב ברובאי...

ישן 08-11-2008, 12:54
  משתמש זכר AcidicJimmy. AcidicJimmy. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי אורן89 שמתחילה ב "א"

רד מהעץ אחי, אין שחור ולבן בצה"ל ותשתדל להקשיב לאנשים עם "טיפה" יותר נסיון ממך.
-שיריון לא עושים 03 עם 05, הם לא עושים 03 עם ממרח אבוקדו בצד, הם עושים 03 רגיל.
-אל תרגיש רגשי נחיתות או רצון לפאר את שמם של הלוחמים. שריונרים הם חיל חשוב מאין כמוהו והלוחמים שם הם לוחמים לכל דבר שלוקחים על עצמם סיכונים אדירים, אבל הם "רק" 03, וזה בסדר. תתפלא, אבל יש גם חימושניקים שהם 02 שמשרתים כתף אל כתף עם לוחמים ומתייחסים עליהם בכל הכבוד הראוי.
-רמת רובאי לא מעידה על קושי הטירונות. הטירונות הבסיסית שלי הייתה 03 ואני בטוח ששום חי"רניק לא היה מוצא אותה קלה (בלשון המעטה). מצד שני באותו זמן 50 מטר ממני חיילים עברו טירונות 03 שנראתה לי (ממצבי 5 ס"מ מהריצפה) כמו קייטנה. הכל תלוי ברמת משמעת, סרגל, ומוטיבציה של הטירונים והסגל.
-באופן כללי תפסיק לשים כזה דגש על רמת רובאות. עם ה07 המטורף שלו שום חי"רניק לא ידע אפילו להניע טנק. כל חייל ממוקצע בתפקיד שלו וככה זה צריך להיות.

בכל אופן, 02 אפשר באמת להשלים ביום ל-03. אני מכיר שהדרישה האמיתית היחידה היא כמה מקצי ירי נוספים ופרט-חוליה. על מאג-רימון-שדאות ארוכה יותר-אוהל אב"כ וכ"ו אפשר לוותר.

נערך לאחרונה ע"י AcidicJimmy. בתאריך 08-11-2008 בשעה 12:56.
ישן 08-11-2008, 14:06
  אורן89 אורן89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.08
אחי זה תגובה לACIDIC JEEMY
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי dggs שמתחילה ב "הבנת הנקרא.... איפה ראית..."

אני מסכים איתך בקשר לזה שרמת הרובאית לא אומרת הרבה, העיקר שזה טירונות קרבית, אני אומר אבל שבשריון הטירונות היא או 03 עם 05, או 03 מורחב מאוד, לא רק שמציינים את זה כמה פעמים, זה מופיע בכל האתרים , זה לא קשור ללפאר או משהו כזה, זה פשוט ככה זה הרובאי בטירונות 03 מורחב, יש לי גם חבר עם רובאי 03 מתותחנים, שרוצה להיות חובש, אז אם אתה רוצה להיות חובש ויש לך 03 אתה יכול ללכת לכל החילות שהם 03, ואמרו לו שלשריון הוא לא יוכל ללכת בטוח, כי הם עושים 03 עם 04, אני יודע שבלבלתי אותך עם 03 עם 05 או 04 , אבל מה שבטוח שזה לא 03 רגיל ... זה מורחב או משולב עם 04 או 5... זה בטוח...

נערך לאחרונה ע"י אורן89 בתאריך 08-11-2008 בשעה 14:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:47

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר