לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2008, 12:06
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
אובונטו, ג'נטו, ארצ' ושאר ההפצות, מה לבחור?

שלום לכולם!
אחרי כמאט 2-3 חודשים של שימוש שוטף באובונטו 8.04 הבנתי שזה זה, ושאני הולך להישאר עם לינוקס. כידוע לכם (או שלא) לא מזמן יצא אובונטו 8.10 וכמו הרבה אנשים אני גם הולך לשדרג בקרוב (להתקין הכל מאפס) בסביבות תחילת דצמבר (כי כרגע אני צריך את המחשב שלי יציב בכל רגע ואין לי זמן להתקין ולקנפג הכל מחדש). אך שמעתי כמובן על הפצות אחרות ביניהם ארצ' וג'נטו (שבו השתמשתי לפני כ 3 שנים בתור תחביב). אני תוהה מה כדי להתקין? יש אולי עוד הפצות שכדי לנסות שאני לא מכיר?
מה שאני מחפש במערכת הפעלה זה:
1. גמישות - אפשרות להתקין מה שאני רוצה ולא מה שהמפתחים רוצים/ממליצים, וכידוע לכם באובונטו אין אפשרות לבחור את החבילות שאני רוצה להתקין. כמו כן אני לא רוצה לחפש בגוגל על כל חבילה שהשם שלה נראה מוזר ואני לא יודע אם אני צריך אותה (פדורה לדוגמא שכן נותנת לבחור חבילות בזמן ההתקנה אבל לך תבין מה עושה החבילה x-pkg-base-app-32 [סתם שם השמצאתי]). שהכל יהיה פשוט apt-get/emerge/pacman/yum x-server ואני מקבל שרת X עם כל ה dependencies שלו.
2. אפשרות לבנות את המערכת כמו מגדל. אחרי התקנה אני רוצה לקבל דברים בסייסים, המינימום שצריך בשביל להריץ לינוקס. ואז על ידי מנהל חבילות להתקין דברים נוספים (סאונד,שרת X, סביבה גראפית, תוכנות) בלי לדאוג ל dependencies (הכוונה שאני לא אצטרך להתקין כל חבילה ידנית ש X תלוי בה).
3. הגדרה מהירה - שהמקסימום שאני אבזבז בשביל להריץ מערכת גראפית עם סאונד/האצה תלת מימדית/תמיכה בשפות שאני צריך, יהיה מינימום, שאני לא אשב ואחכה עד ששרת ה X מקמפל את עצמו בסביבות 10-16שעות (ולכן ג'נטו כנראה יוצאת מהתחרות).
4. תמיכה בשאר הדברים - שיהיה קל להגדיא auto mount של נגיד דיסקים/דיסקטים/USB ולא כל פעם להריץ סקריפט שיעשה mount ל CD כשאני מכניס אותו.

שכחתי לציין:
יציבות גם חושב לי - אין לי בעיה לנסות את הבטא של FF, או של PIDGIN, אבל לא של המערכת עצמה, אני צריך מערכת יציבה (קרנל, שרת X, סביבה גראפית).
כמו כן זמינות תוכנות ב repositories גם נושא דיי חשוב, הרבה יותר קל להריץ פקודה בטרמינל ולהתקין תוכנה מאשר לחפש אותה בגוגל ואז ב 90% מהמקרים לקמפל.

זה הכל בערך. אני דיי מרוצה עם אובנטו אל כמו שאמרתי החסרון שלה היא אפשרות לבחור חבילות ולבנות מערכת למעטה למעלה. כמו כן הרבה אנשים לא אוהבים אותה, הם אומרים שהיא כמו חלונות וזה גורם לי להרגיש רע היא בסופו של דבר אחלה מערכת, ואם היה לה אפשרות כמו שאמרתי להתקין מינימום ואז להוסיף אני מאמין שהיתי נשאר איתה. כמו כן הרבה אוהבים ארצ' ואשמח לקבל חוות דעת על המערכת. כמו כן אשמח לקבל המלצות להפצות אחרות שיענו לתנאים למעלה (פחות או יותר).

תודה רבה מראש!

נערך לאחרונה ע"י eXtruct בתאריך 11-11-2008 בשעה 12:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2008, 20:05
  borsood borsood אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eXtruct שמתחילה ב "אובונטו, ג'נטו, ארצ' ושאר ההפצות, מה לבחור?"

לכל דבר יש מחיר. קינפוג לפי מה שמתחשק דורש מערכות בניה וקימפול כמו ג'נטו או LFS.
יציבות (דביאן) משמעותה עבודה עם גרסאות ישנות.
מבחר גדול (פדורה) משמעותו חיפוש אינסופי של תלויות.

הבחירה בידך.
1. אובונטו נותנת מבחר די גדול של חבילות. בUNIVERSE+MULTIVERS יש כ25000 חבילות.
יש מקורות נוספים שאפשר להוסיף לפי הצורך.
אם בכל זאת חסרלך משהו ויש לו קובץ DEB אפשר להוסיף אותו אבל אז יכולה להיות לך עבודה גדולה ותר בזמן שדרוגים.
2. התקנת ALTERNATIVE נותנת לך אפשרויות להתקנה בסיסית משם תוכל להמשיך הלאה לפי הצרכים.
3. מערכת חבילות מבוססת DEB
4. זה קיים בכל ההפצות הגדולות בעזרת שירותי HAL.

האפשרויות: תשאר עם אובונטו. עד דצמבר 8.10 תתייצב מן הסתם.
תלך על ג'נטו ובנותיה מאמץ ראשוני גדול קיסטום עד הביט האחרון שתתן לך מערכת טסה. בדרך תלמד לינוקס דרך הרגליים.
דביאן unstable יציב כסלע אבל מתעדכן לאט. ההחלטה מה לעדכן בידך.
ישן 11-11-2008, 21:54
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eXtruct שמתחילה ב "אובונטו, ג'נטו, ארצ' ושאר ההפצות, מה לבחור?"

שימי - תודה על המידע לא ידעתי את זה!

borsood - דביאן יוצא מהתמונה. אני אישית מאוד מרוצה מאובונטו אבל היחס של הציבור אליה גורם לי אי נעימות (נכון אני יודע שאני לא אמור להתייחס אליהם בכלל) בכל זאת אני עדיין ורצה לבנות מערכת כמו מגדל, עכשיו הזכרת את התקנת alternative, לא הצלחתי למצוא הרבה מידע על זה אל זה בעצם מתקין את הבסיס של מערכת ואת השאר אני מתקין איך שאני רוצה? אני מאוד רוצה ללמוד לקנפג מערכת לכן אני גם שוקל את ג'נטו או ארצ' השאלה היא עד כמה זה מסובך להתעסק בקבצי קינפוג. לא יודע אני קצת מזור מצד אחד אני רוצה מערכת שתעבוד out of box מצד שני אי רוצה גמישות ותאימות לצרכים שלי. אני דיי מבולבל ולא יודע מה לבחור.

עריכה:
מתוך סקרנות מה ההפצות שלכם? (שימי ו borsood)?

נערך לאחרונה ע"י eXtruct בתאריך 11-11-2008 בשעה 21:59.
ישן 12-11-2008, 08:05
  borsood borsood אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eXtruct שמתחילה ב "שימי - תודה על המידע לא ידעתי..."

אתה יכול לנחש לבד זה לא קשה.
אני בחרתי בקובונטו כי באמת הדבר האחרון שאני רוצה לעשות זה להתעסק עם המערכת.
עם קובונטו הכל עבד לי כמו שרציתי. שידרוג אוטומטי של security ושדרוג פעם בחצי שנה (עדיף לחכות חודשיים לפני שמשדרגים). יש שתי תוכנות שאני בונה מסורס וחי איתן על הedge.
ג'נטו היא גם מערכת מצויינת, אבל היא מתאימה יותר לאלה שרוצים לכוונן כל דבר.
לגבי alternative כבר כמה זמן לא התעסקתי איתה אבל זו התקנה ללא LIVE שנותנת יותר אפשרויות אאלט אפשר לבחור התקנה יותר בסיסית ולבנות הלאה.

השורה התחתונה: למרות כל מלחמות הדת ההפצות לא מאד שונות אחת מהשנייה. לא ברמת הKERNEL ולא ברמת האפליקציות. ההבדלים הם בכלי הניהול ובברירות המחדל.
ישן 12-11-2008, 20:05
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eXtruct שמתחילה ב "שימי - תודה על המידע לא ידעתי..."

אני בג'נטו...

רשימת החבילות שמסתיימת ב bin- :
קוד:
shimi /usr/portage $ find . -type d -name *-bin ./dev-ada/gps-bin ./sci-biology/staden-bin ./sys-freebsd/freebsd-bin ./games-puzzle/drod-bin ./games-puzzle/hoh-bin ./www-client/seamonkey-bin ./www-client/mozilla-firefox-bin ./games-sports/racer-bin ./games-strategy/savage-bin ./sci-misc/netlogo-bin ./mail-client/mozilla-thunderbird-bin ./dev-dotnet/ikvm-bin ./net-p2p/sancho-bin ./sys-boot/cromwell-bin ./sys-libs/libstdc++-v3-bin ./app-emulation/crossover-office-bin ./app-emulation/crossover-office-pro-bin ./app-emulation/virtualbox-bin ./app-emulation/vmips-cross-bin ./sci-chemistry/arp-warp-bin ./sci-chemistry/xds-bin ./net-im/simpserver-bin ./net-libs/xulrunner-bin ./net-voip/wengophone-bin ./app-office/openoffice-bin ./app-office/mozilla-sunbird-bin ./dev-java/jmf-bin ./dev-java/jdbc-oracle-bin ./dev-java/ibm-jre-bin ./dev-java/xmojo-bin ./dev-java/scala-bin ./dev-java/apple-java-extensions-bin ./dev-java/jnlp-bin ./dev-java/sun-jai-bin ./dev-java/sun-jce-bin ./dev-java/maven-bin ./dev-java/openjms-bin ./dev-java/sun-jre-bin ./dev-java/diablo-jre-bin ./dev-java/sun-j2ee-deployment-bin ./dev-java/jrockit-jdk-bin ./dev-java/sun-httpserver-bin ./dev-java/sun-j2me-bin ./dev-java/jad-bin ./dev-java/ibm-jdk-bin ./dev-java/sun-java3d-bin ./dev-lang/mlton-bin ./dev-lang/dmd-bin ./dev-lang/ghc-bin ./dev-lang/gwydion-dylan-bin ./dev-lang/cm3-bin ./dev-libs/luise-bin ./sys-fs/jdiskreport-bin ./media-sound/shoutcast-trans-bin ./media-sound/teamspeak2-server-bin ./media-sound/teamspeak2-client-bin ./media-sound/shoutcast-server-bin ./media-sound/ventrilo-server-bin ./media-video/mplayer-bin ./app-pda/qtopia-desktop-bin ./games-kids/memonix-bin ./games-emulation/mastergear-bin ./games-simulation/stoned-bin ./net-analyzer/nessus-bin ./games-action/astromenace-bin ./games-arcade/barbarian-bin ./games-arcade/emergence-bin ./games-arcade/mtp-target-bin ./games-fps/fuhquake-bin ./games-fps/quake3-bin ./games-fps/quake4-bin ./games-fps/etqw-bin ./games-fps/ezquake-bin ./games-fps/glxquake-bin ./games-fps/transfusion-bin ./games-rpg/vendetta-online-bin

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:44

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר