לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2008, 10:14
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
חייל פיהק בזמן טכס הזיכרון ונידון ל-21 ימי מחבוש.

הערת הנהלה:
האשכול נפתח לטובת הבאת ציטוט דברי החייל שנענש.
כותב תגובה פוליטית יחסם מהפורום

לפי כרמלה מנשה עכשיו ברשת ב'. החייל היה במשמר כבוד בטכס לזכרו של יצחק רבין ז"ל.
לפתע פיהק בקול רם, שזאת פעולה לא רצונית. המפקדים ראו בזה עלבון ובזיון הטכס והחייל נשלח לפהק בכלא...
אימו דיברה בשידור והסבירה שהם משפחה ערכית והכל קרה שלא בכוונה זדונית.
שום דבר לא עזר והחייל במחבוש.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-11-2008 בשעה 19:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2008, 10:29
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "חייל פיהק בזמן טכס הזיכרון ונידון ל-21 ימי מחבוש."

יש המון פעולות לא רצוניות במצבים לא מתאימים, כמו חייל שנרדם במור"ק, חייל שהפליץ במפגש עם ניצול שואה, חייל שגירבץ בהלוויה צבאית וחייל שקיבל זיקפה נוראית בהרצאה של קצינת חינוך (אם להעלות כמה מקרים מהזיכרון).

בכל המקרים האלה החיילים לא התכוונו לשום דבר רע, אבל עדיין חטפו על הראש - מתיזוזים ועד ריתוקים ועד מחבוש. באף אחד מהמקרים הללו לא ממש שמענו על זה הצטדקויות בתקשורת, ואני מניח שאם הם היו עולים לפורומי האינטרנט אז מקסימום השאלה הייתה האם הענישה הייתה חמורה מספיק/יותר מידי.

במקרה הזה הנקודה המעניינת היא לא ענישת החייל שפיהק, אלא התגובות שבטח יופיעו באתרי האינטרנט השונים (ובפורומים הפוליטיים) לפיהן הפיהוק יהפוך מ"שום דבר" ועד למעשה גבורה יהודי-אמיתי...

ישן 12-11-2008, 10:59
צלמית המשתמש של האזרח

הנה הקישור...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "חייל פיהק בזמן טכס הזיכרון ונידון ל-21 ימי מחבוש."

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=3&tmp=9727

חייל פיהק בטקס לזכר רבין וייאסר ל-21 יום

החייל פיהק בנאום של מפקד הבסיס בטקס לזכרו של רבין. המפקד קבע שמדובר באקט מזלזל ושפט את החייל ל-21 יום בכלא. אמו: הוא ילד ערכי

אמיר בוחבוט | 12/11/2008 11:50
חייל שפיהק במהלך נאום שנשא מפקד הבסיס בטקס לזכרו של ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, נדון ל-21 ימי מאסר בפועל בכלא צבאי. "מדובר בעונש בלתי סביר על פעולה לא רצונית", אמר אחד מחבריו חברו של החייל וטען כי מדובר בעונש נקמני. אמו של החייל יצאה גם היא להגנתו וטענה כי בנה הוא "ילד ערכי שהתחנך על מורשת רבין". עיקרון המידתיות?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/932/644.jpg]
חייל עייף. צילום המחשה: יוסי אלוני

החייל פיהק בעת נאומו של מפקד בסיס חיל האוויר רמת דוד שבצפון במהלך טקס לזכרו של רבין ז"ל, ככל הנראה מבלי לכסות את פיו. מפקד הבסיס עצר את דבריו למראה המחזה ומאוחר יותר שפט על החייל על מה שנתפס בעיניו כאקט המזלזל במעמד הרציני.

"מי שמכיר את בני וגם מי שמתוודע אליו, מבין אחרי חמש דקות שמדובר בילד ערכי שמכבד את הזולת", אמרה אמו של החייל המפהק בראיון לרשת ב'.

לדבריה, כאשר דיברה עם המפקדים, הם אמרו לה שכי בנה ביזה את מעמד טקס הזיכרון. "ניסיתי להסביר, אמרתי שהבן שלי לא יעיז לעשות כזה דבר", טענה האם. "הוא גדל בבית עם ערכים שמכבד, מוקיר ומעריך את פועלו של רבין. הוא מכבד ומעריך את כולם".
"הוא אומר לעצמו - רק פיהקתי"
אמו של החייל אף הוסיפה כי "כאשר אמרתי לבני שאני עולה לשידור הוא אמר לי שהוא חושש שכשהמשפחה של רבין תשמע את זה הם יחשבו שעשיתי את זה בכוונה".

האם המודאגת סייגה את דבריה ואמרה כי "יכול להיות שהוא לא היה מנומס, יכול להיות שהוא יכל לעשות את זה את בדרך אחרת, אבל על פיהוק לא מכניסים לכלא. אפשר

לטפל במקרה, אפשר להעניש אבל לא למען יראו וייראו".

היא הדגישה שבנה גדל על ערכים ועל מורשת רבין. "רבין זה משהו שמדברים אצלנו בבית כל הזמן לא רק ביום הזיכרון לרצח, זה גם היום שלנו", אמרה. "הוא מרגיש שנעשה לו עוול הוא יושב שם עכשיו וכל דקה חושב איך זה קרה ואומר לעצמו: בסך הכל פיהקתי".

ישן 12-11-2008, 14:19
צלמית המשתמש של האזרח

תוספת מ"הארץ" ותגובת דובר צה"ל.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הנה הקישור..."

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1036741.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
w w w . h a a r e t z . c o . i l
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
עודכן ב- 13:40 12/11/2008
חייל שפיהק בטקס הזיכרון לרבין נשלח לכלא

מפקד החייל שפט אותו על "אקט מזלזל" ודן אותו ל-21 ימי מעצר; אמו של החייל: הוא לא פעל מתוך זלזול במורשת רבין, הוא פשוט היה עייף

מאת שירות "הארץ"

חייל שפיהק בטקס האזכרה השנתי לראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, נשלח לכלא ל-21 ימים. אמו של החייל הסבירה בראיון ל"קול ישראל", כי בנה חונך על מורשת רבין ולא פעל מתוך זלזול, אלא מעייפות.

החייל פיהק, מבלי לכסות את פיו, בעת נאומו של מפקד בסיס חיל האוויר רמת דוד במהלך טקס הזיכרון. הפיהוק, שעל פי טענת המפקדים היה קולני, גרם למפקד להפסיק את נאומו למספר דקות. מאוחר יותר הוא שפט את החייל על "האקט המזלזל" ודן אותו ל-21 ימי מעצר. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בעת טקס הזיכרון ליצחק רבין ז"ל הפגין החייל זלזול והתנהג באופן מביש אל מול כל חיילי הבסיס, ולפיכך נשפט בדין משמעתי". עוד נמסר כי במידה והחייל יגיש בקשה למחילה היא תידון על פי פקודות הצבא.

אמו של החייל הסבירה כי בנה הוא ילד רגיש, "שהיה עומד אפילו ביום זיכרון לנמלה". האם הסכימה כי ניתן להעניש את בנה על התנהגות לא ראויה בטקס, אבל ציינה כי העונש אינו מידתי למעשה. לדבריה, מדובר בעונש "למען יראו וייראו".

עונשו של החייל העלה את השאלה האם פיהוק הוא פעולה רצונית שניתן לשלוט בה. החייל המדובר הוא כמובן לא הראשון שהעייפות שולטת בו והוא אינו מתנהג בהתאם לכללי הטקס. כזכור, בטקס החלפת מפכ"לים לפני כעשרה חודשים, ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נרדם אל מול מצלמות הטלוויזיה. זאת, לאחר שבמהלך הלילה הקודם הוא קרא את 320 עמודי דו"ח וינוגרד.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasen/images/0.gif]
כל הזכויות שמורות ,"הארץ" ©

ישן 12-11-2008, 12:05
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
רק בישראל !!!!

הזדמן לי לצפות במסדר יום המלכה של ברטניה .
המסדר נערך ביום קיץ חם (השדר דיבר על כ 30 מעלות בצל ) עמדו שם על רחבת המסדרים כמה אלפי
חיליים.
מדובר ביחידות רגילות לחלוטין (לא כאלו שמתאמנות במיוחד למסדרים )עבור אחת היחידות אפילו
הוקדם תעריך ההחלפה בקו באפגניסטן כדי שתוכל להופיעה בטקס .
הם עומדים שם עם כל ה"תחפושת" כולל כובע פרוות דוב אורגינל בדום מתוח עם נשקים מכודנים בהחטף במשך כמה שעות מתחילת הטקס ועד שהמלכה עוזבת את הרחבה אחרי שברכה אישית
את אחרון החילים .
ורק אז הם מתחילים בסדרה מרהיבה של תרגילי סדר ויוצאים במסדר מופתי מהרחבה .
עכשו בכל הזמן הזה אף אחד לא צריך שרותים ,לא מתגרד,לא מתאטש ,לא משתעל לא מפהק ובטח ובטח שלא מקבל זיקפה "בלתי רצונית" על איזו דוכסית .
אבל "חיימקה שלי" משום מה לא מסוגל לעמוד "בעמוד חופשי" 10 דקות מסכנות בלי להתעטש,להתגרד,ולפהק (שזאת אגב תנועה מאד רצונית ) וכ"ו .
כאילו מה יש להם שם DNA אחר?
אוו שזה נובע מדברים אחרים ?!

אני בניגוד למה שנאמר פה חושב שהעונש מאד מוצדק !!
וטוב מאוחר מאשר אף פעם לא .
למה ?
כי הסטן נמצא בפרטים הקטנים .
כשחייל לא מכבד את המפקד שלו מספיק כדי שישטלט על הפיהוק שלו אז מה הפלא שהצבא נראה
כמו קיטנה במדים?
וכשהצבא נראה כמו קיטנה במדים מה הפלא שאנחנו מפסידים במלחמה ,אתם ראיתם פעם מלחמה
שנוצחה ע"י הצופים ?????

ישן 12-11-2008, 12:16
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "רק בישראל !!!!"

סלח לי, אנחנו אף פעם לא היינו מדינה רשמית עד מוות.
אני בעד להלקות אותו על הסיפון ליד התורן.

אני מוכן לקבל ענישה כזאת של חייל שנרדם בזמן יום בטיחות, ואני מוכן גם שהוא יושפל מול כלל הבסיס בעקבות זאת (זאת חתיכת השפלה לעמוד מול בסיס שלם כשהמפקד עוקץ את האמא שלך על זה שכנראה עבדת קשה הלילה ולכן אתה ישן עכשיו), אבל על פיהוק??

אם, ורק אם, החייל באמת התנהג כמו שתואר, זאת ענישה מטופשת, לא פחות.
אני מוכן לתת קרדיט מסויים לסיכוי שהבחור יותר באמת עשה עוד דברים שהם רצוניים בעליל ועל זה קצף המב"ס.

ישן 12-11-2008, 13:12
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני הבנתי שזה אירע במהלך הטקס..."

אם מה שכתוב בכתבה נכון, וזו הסתייגות חשובה, אז מפחיד אותי לחשוב שאדם עם שיקול דעת לקוי, כמו המב"ס, מפקד על בסיס של חיל האוויר ומדי פעם גם טס במטוס של מיליוני דולרים ואף צריך לקבל החלטות הנוגעות לביטחון המדינה. לאיש יש שיקול דעת לקוי בעליל. 21 יום בכלא על פיהוק?
אני מניח כי אם היה מדובר בהרצאה של ניצול שואה ביום השואה ולא ברבין, הענישה היתה שונה בתכלית, אם בכלל.
מטרידה אותי לא פחות ההצטדקות של האמא - שהם בעצמם כל היום מזכירים את רבין ותומכים במורשתו וכו' וכו'. הפחד הזה של אזרחים, במשטר דמוקרטי, חס ושלום רק להזכיר משהו נגד "מורשת רבין", חייבה את האמא להצטדק כדבריה. מפחיד!!!
ישן 13-11-2008, 16:05

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "אם מה שכתוב בכתבה נכון, וזו..."

המותג "מורשת רבין" היא נסיון לייצר איזשהו מיינסטרים מתנחמד לכולם שנעלם ע"י פוליטיזציה. ספק אם בבדיקה עיוורת ניתן להבדיל במובהק בין המורשת החברתית-פוליטית של רבין לזו של גולדה, פרס, בן-גוריון, שמיר או שרון.

רבין זכה לכבוד העגום של "מורשת" בגלל שנרצח על רקע מסויים מאוד, על ידי רוצח שגדל בערוגה מסויימת ושזוכה עד היום לתמיכתם של אלה שמצווחים באותה נשימה שטוב שרצחו את רבין אבל שבעצם רבין רצח את עצמו או משהו כזה.

מכיוון שמורשת רבין היא שרבין נרצח על ידי יהודי ימני על רקע מערכה ימנית כנגדו (אני הייתי מספיק מבוגר כדי לראות את זה בזמן אמת, אז אל תספרו לי בלופים על "מחאות שקטות ולגיטימיות" ואלפי סוכני שב"כ שמאלנים ורשעים שעשו בשביל הימין המוזר את מה שהוא שמח ובוש בו באותו הרף עין) אז הרוב המוחלט של האנשים לא מעוניין להיות מזוהה עם "מורשת אנטי-רבין" אם אפשר לקרוא לזה ככה. לא בגלל איזו רדיפה ממשלתית אלא מחשש לתגובות נידוי לגועל מצד רוב האוכלוסיה שלא עסוקה בגילוי-עריות של רעיונות יהודים אמיתיים עם עצמה.

ישן 12-11-2008, 13:20
צלמית המשתמש של האזרח

יכול להיות...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "21 בכלא? תאמין לי שאני עשיתי..."

שלאחר הפיהוק הקולני, כל משמר הכבוד פרץ בצחוק (כי זה מצחיק) ואז זה הביא את הסעיף למב"ס.
אולי מחבוש זה מוגזם, אך אסור לעבור על זה בשתיקה כפי שנאמר מקודם.
חוץ מזה מב"ס בבסיס ח"א לא חייב להיות טייס עד כמה שידוע לי...

ישן 12-11-2008, 13:42
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "סלח לי, אנחנו אף פעם לא היינו..."

אתה מבין שאתה מתיחס ליחידה צבאית כמו לקיטנה ??

מזה איזה צעיר שעשה קולות של פלוץ בטקס אש ועכשו המד"צ עושה לו "מסדר בושה"?

אני מניח שאתה לא רואה את הקשר הישיר בין ההוא שמפהק לבין ההוא שנרדם בכנס בטיחות והשלישי
שחורפ בעמדה והחמישי שרק שכח לחותם סגירה וגו"ז ....................
ומה קיבלתה ?
ברדק אחד גדול במקום יחידה מבצעית !

תאר לעצמך מה קורה אחרי שהמב"ס עשה צחוקים מהבחור (חוץ משיחה לכרמלה מנשה).

המב"ס מגיע יום ראשון לבסיס ושמוליק יושב בשג עם היד ב"חבילה"

המב"ס -אהה שמוליק אח שלו ,יש מצב להצדעה על הבוקר
שמוליק -שלילי שלילי יש לי יבלת ביד מהשבת
מב"ס -למה כרמלה לא ענתה לך ?,זה בגלל שאני.........
שמוליק -האמת חשבתי על הבת שלך אבל התבאסתי מהשפם ....
......
נו אז פלא ששמוליק לא רואה את הגנב התורן /עיתונאי /פנסיונר לא חשוב מאיזה עדה שלא לדבר
על חס וחלילה מחבל שמתגנב לו מאחורי הגב לבסיס בנתיים???
פלא ששמוליק "העייף" שוכח להוציא נצרה בכיסא מפלט ???

אוו ביחידה יותר קרבית בלי שמות רק עצים -פלא ש"וותיק" שבשרות שלו שם קצוץ על המפ בגלל שהוא יותר ותיק "ושינגב את השפתים לפני שהוא מדבר איתי " נשלח פתאום ללבנון והוא לא מוכן לזוז עד שהמחט "בא פה ,ואומר לי כהה בעננים מה הקטעעע שלווו ,מי בכלל נתן לפקד על חצי חוליה מצומצמת?"

ישן 12-11-2008, 13:53
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "אתה מבין שאתה מתיחס ליחידה..."

אתה מקצין ברמות מטורפות.
זה בסדר גמור לפהק בשיחת בטיחות, עייפות זה דבר טבעי, אפשר להמנע משינה, הרבה הרבה יותר קשה להמנע מסימני עייפות.
סלח לי, אם בנאדם מפליץ באמצע שיחה רצינית, אפשר להתעלם ואפשר להשתחרר. לשפוט אותו על זה? לא.
מכאן ועד לחיפוף בחתימות הדרך ארוכה. הייתי אומר שזה הפוך - קודם מחפפים בעבודה, ואחר כך מחפפים בהתנהגות מול המפקדים.

לי יש מזל גדול שמאז ומתמיד היו לי מפקדים נחמדים ובני אדם, ולא קשי עורף. אם על פיהוק במסדר צריך לקבל 21 כלא, על הדברים שאני עשיתי מגיע לי כיתת יורים, ואני עוד עשיתי 3 שנים בלי משפט אחד...

ישן 13-11-2008, 14:11
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06

בחור ששירת בפלוגה שלי התעלף במהלך טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל בבית קברות (לא זוכר את שמו) במבואות ירושלים. התוצאה הייתה 3 שיניים קדמיות שבורות (מהמכה, לא ממפקד שהיכה אותו על שהתעלף בטקס כה חשוב).

הבחור הוסע לבית חולים באמבולנס. למזלו, לא נכלא על זלזול בטקס ובמשפחות הנופלים...

אני מצטרף לנחמיה. אם לשפוט על פי הידיעה - החלטה מטופשת ומוגזמת של אותו מפקד. גם אני כחייל סדיר (הרי מדובר כאן על חייל סדיר) הבעתי זלזול בצורות "חריפות" הרבה יותר באנשים והתרחשויות וזכיתי על הערות על כך.
במקרה בודד, נשפטתי בדין משמעתי על סירוב פקודה והתנהגות לא הולמת. לאחר שהסברתי למג"ד שלי במהלך "המשפט" שהתלונה הוגשה ע"י קצין האבטחה בבסיס שרצה שנחפור לו גינה ליד המשרד שלו ונשתול בה פרחים (בזמן שהיה לנו בין השמירות). ולאחר דין ודברים הובהר לו מה יהיה עליו לעשות כדי שנמלא את "הפקודה" - האחרון הגיש נגדי תלונה (מאחר שהייתי החייל הוותיק מבין השומרים ולא חיבבתי את הבחור יתר על המידה, אולי נסחפתי לדיון יותר מאחרים ), נמצאתי זכאי.

תודה לאל שאני לא בחיל האויר.

ישן 13-11-2008, 16:14

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי חולגי שמתחילה ב "זה עוד לא נגמר : צה"ל לחייל שפיהק - אם תתנצל נשקול מחילה."

פשוט מנסים לרדת מהעץ שכולם טיפסו עליו.

אם החייל היה מפהק (כנראה בצורה מזלזלת ובולטת - אחרת קשה להאמין שהיו שמים לב. כל כך קל הרי לפהק בדיסקרטיות!) בטקס אזכרה לסתם חייל מהיחידה שנהרג בתאונת אופנוע, הוא כנראה היה נענש - לא באותה מידה, אבל נענש.

אבל רבין הוא נושא טעון. לא כל כך בגלל מעריציו (רוב נושאי שמו ברוממות גרונם היו אנשים שככל הנראה לא ממש הסתדרו איתו בחייו) אלא בגלל שונאיו המושבעים. אלה שמבחינתם זה לא רק בסדר גמור לפהק בטקס לזכר רבין, אלא שזה אף מחוייב ומעיד על זהות לאומית מהסוג הנכון באמת.

המפקד לא רוצה שיחשבו שהוא שייך למועדון העלוב הזה (שמכיל חברים מכובדים כמו חוקר חייזרים, זקנה רקובת שיניים ומלא ילדים מוזרים בלי חברים) ולכן מגיב תגובת יתר. החייל ואמא שלו לא רוצים שיחשבו שהם שם וקופצים בחזרה (נשיאה שקטה בעונש כמוה כהודאה אולי?), הימנמנים זוחלים מחוריהם ומתחילים לצווח "אלטלנה! שיכור! כפייה שמאלנית! קונספירציה!" וזה רק מקפיץ עוד יותר את המעורבים בדבר.

מכיוון שהקצין לא רוצה להיחשב כקשור לימין המוזר, והחייל כנראה גם נבהל מהאסופה הסמרטוטית שהוא במחי-פיהוק הפך לגיבור שלה, כולם רוצים להראות שגם יש עונש אבל גם שאין עונש.

אם היו נותנים לו שבת כמו לשמן ההוא שנרדם במור"ק בטירונות שלי, הכל היה נגמר יותר בשקט. בסופו של דבר השמן סגר 21, שזה די קרוב לעונש שמתואר בכתבה.

ישן 13-11-2008, 23:34
  alkhimey2 alkhimey2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.08
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "נו, יפה"

אולי פסקה 7 כאן http://www.notes.co.il/greengross/34719.asp יכולה להסביר למה המב"ס כעס:
ציטוט:

אם אנחנו מנסים לבחון את השורשים האבולוציוניים של הפיהוק מתגלים כמה ממצאים מאוד מפתיעים. האם יתכן למשל שיש קשר בין פיהוק לאורגזמה? הפנים של מי שמפהק דומים במידה רבה לפנים של אדם שחווה אורגזמה. ההשוואה הזו אינה כל כך מופרכת כפי שהיא נשמעת. מעבר לדימיון החיצוני, אנדרוגנים (הורמון מין זכרי) ואוקסיטוצינים שמעורבים בתהליך הפיהוק אחראים גם על תהליכים שקשורים למין. ... אצל בני אדם, תרופות כמו פרוזאק שמדכאות לרוב את היצר המיני, גורמות אצל גברים מסוימים לתופעת לוואי של פיהוק שגורמת לאורגזמה. לצערם של רוב האנשים, רוב המפהקים אינם חווים אורגזמה אחרי פיהוק, למרות שחלק מהאנשים נהנה לפהק (בדומה לאנשים שנהנים להתעטש).

ישן 14-11-2008, 05:24
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
ממתי מאמינים לעיתון ?

כמו שלי נראה, הבחור עשה שכונה שם עם החבר'ה שלו, פיהק בכוונה עם הרבה רעש וחטף על הראש, בצדק ( ואני לא מסיק את זה רק כי הוא טכנאי ).
אם החליטו לתת לו כזה עונש, בטוח יש סיבה מוצדקת.

אם מה שכתוב בכתבה נכון, וזו הסתייגות חשובה, אז מפחיד אותי לחשוב שאדם עם שיקול דעת לקוי, כמו המב"ס, מפקד על בסיס של חיל האוויר ומדי פעם גם טס במטוס של מיליוני דולרים ואף צריך לקבל החלטות הנוגעות לביטחון המדינה. לאיש יש שיקול דעת לקוי בעליל. 21 יום בכלא על פיהוק?
אני מניח כי אם היה מדובר בהרצאה של ניצול שואה ביום השואה ולא ברבין, הענישה היתה שונה בתכלית, אם בכלל.
מטרידה אותי לא פחות ההצטדקות של האמא - שהם בעצמם כל היום מזכירים את רבין ותומכים במורשתו וכו' וכו'. הפחד הזה של אזרחים, במשטר דמוקרטי, חס ושלום רק להזכיר משהו נגד "מורשת רבין", חייבה את האמא להצטדק כדבריה. מפחיד!!!
ישן 14-11-2008, 09:57
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05

גם ללא קשר למעמד עצמו (טקס לזכר רבין) המעשה מצדיק עונש חמור.
רק שאנחנו הורגלנו כבר שאין משמעת בצבא ולכן כולם פה רואים לנכון להעביר ביקורת על מפקד בסיס מבצעי של חיל האוויר בלי להכיר את פרטי האירוע.

אני ממש מתקשה להאמין שבשורה הרביעית במהלך טקס מישהו ישים לב לחייל שמפהק ואני מוכן להמר שהבחור פיהק בקולניות ובהתרסה באקט של הומור חסר טעם.
גם אם אני טועה והוא פיהק בתמימות אני עדיין חושב שחייל שלא מסוגל לשבת עירני בהרצאה של 45 דקות אין לצפות ממנו שידע איפה נמצאת עמדת ההג"ס כשהמגורים עולים באש, אל תצפו ממנו שיזכור איך לתפעל את הנשק בהתקלות, אל תצפו שיזכור בד"חים, אל תצפו שיפנים תדריך נסיעה או שיעור בטיחות בדרכים וכן הלאה.

גם אם פיהק בתמימות וקיבל עונש לא פרופורציונלי אני בטוח שאף חייל לא ירדם עכשיו באף הרצאה ובאף שיעור בבסיס הזה ואולי גם באחרים ועל כן אני חושב שהמב"ס פעל בחוכמה.
ישן 14-11-2008, 11:29
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
העובדה היא שצה"ל כרגע מציע לו טקס "תחזור בתשובה ותתנצל ותקבל מחילה".
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "גם ללא קשר למעמד עצמו (טקס..."

וגם ההורים שלו מיד מיהרו להסביר שהבן שלהם גדל על מורשת רבין.

יכול להיות שלכל מפהק בכל הזדמנות בצבא מגיע מחבוש 21, אבל העובדה שבד"כ זה לא קורה (בדוק. יצא לי כמה פעמים לפהק פיהוק די רציני ולא רצוני, ובחלקם אפילו לא הצלחתי לכסות את הפה. בכל זאת לא ביליתי בכלא. אגב, גם ידעתי מצויין איפה ההג"ס, ולדעתי הקישור שאתה עושה מופרך), העובדה הזו מעידה שהבחור חטף לא בגלל חוסר המשמעת אלא בגלל חוסר המשמעת בטקס לזכר רבין. ואני מוכן להמר שאנחנו לא נראה תופעה מתמשכת של חוטפי 21-בפיהוק גם באותו בסיס, לא כל שכן בבסיסים אחרים. ולא בגלל שאנשים לא יפהקו.

כל זה אלא אם הוא באמת פיהק בקולניות והתרסה, שאז זו הפרת משמעת מכוונת וברורה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 14-11-2008, 14:10
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "העובדה היא שצה"ל כרגע מציע לו טקס "תחזור בתשובה ותתנצל ותקבל מחילה"."

זה בכלל לא משנה באיזה טקס החייל פיהק העובדה היא שהמשמעת כיום ברצפה והרבה חיילים חושבים שהם עדיין בתיכון (גם שם אף אחד לא טרח להעמיד אותם במקומם) והדבר ניכר בין אם זה הדיווחים בעיתונות ("מה קורה גבי?", "אח שלו גיבור, למה אין לנו מטריות?", "בואו נסתובב על חצי ב' ליד הבית של הרמטכ"ל"), בין אם זה הצ'יקמוקים שאני רואה באוטובוס וברחוב שבקושי אפשר לנחש שהם חיילים ובין אם זה הנחמדות של הצבא בשנים האחרונות שמתחנף להורים שהם בעצמם ילדי תיכון מגודלים ואח"כ סופג ביקורת מהתקשורת ומהציבור על חוסר ההגינות שלו כלפי הילדים שרק טעו וזאת הפעם הראשונה בחייהם שהם נאלצים לשאת בתוצאות ההתנהגות שלהם.

ושוב, לולא רצה שישמעו את הפיהוק שלו יכל לפהק בשקט ובהצנע.
ישן 14-11-2008, 14:06
  Didd Didd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.07
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נו באמת, הטקס לזכר רבין הרי מיותר ומסריח מפוליטיזציה"

לפני שאני אגיב לך אני רק אגיד שאני בספק שמטרת החייל הייתה לפהק באופן שיביע זילזול בטקס, כבר הגיב פה בחור שהיה נוכח בטקס ושמדבריו אפשר להניח שהיה מדובר ב"טעות" שאינה בכוונה-תחילה, שממנה נבע עונש חסר-פרופרציה שכנראה אמור לשלוח מסר.

עכשיו אני אתייחס לתגובה שלך, בוא נשים שניה בצד את כל הממבו-ג'מבו הפוליטי שאתה כל כך מתענג לדון עליו בפורום שבו יש חוקים ברורים נגד זה וניגע שנייה בבשר של ההודעה שלך. אתה טוען שפיהוק, לא פיהוק בלתי רצוני, אלא פיהוק שמטרתו היא אך ורק להביע זלזול, בעת טקס אזכרה למנוח, היא בעצם אקט שראוי לשבח, ואף להקלה בעונש? אני מציע לך לחזור בך מהצהרה שכזאת, היא בהחלט לא תורמת לתדמית שלך.

ישן 14-11-2008, 14:13
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Didd שמתחילה ב "לפני שאני אגיב לך אני רק אגיד..."

באמת שאין לי בעייה עם זה שאתה מסלף את ההודעה שלי. לו היא לא הייתה כתובה מעל התגובה שלך, מישהו עוד היה לחשוב שהיא הייתה פוליטית ושאני שמח על הבעת זלזול בטקס יום זכרון כלשהו.

כדי להסיר ספק (או שקר) לא טענתי בשום מקום שפיהוק בטקס הוא אקט ראוי לשבח , טענתי בהחלט שהיות והטקס מיותר ואף עובר על פקודות מטכ"ל (לטעמי) יש להקל בעונש. היינו - לו היה החייל מפהק בטקס זכרון לחללי צה"ל זה היה הרבה יותר חמור מפיהוק בטקס פוליטי.

אני בטוח שמרבית האנשים שקראו אותי הבינו את ההבדל בין תשבחות, לבין טענה שהמעשה אינו בדרגת חומרה גבוהה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-11-2008, 15:09
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אז עכשיו יהיה טקס גם לדיין ולמשה וחצי?
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "אין שום פוליטיזציה בעצם קיום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
אין שום פוליטיזציה בעצם קיום טקס הזכרון הצה"לי לרבין. להזכירך רבין סיים שירות רב שנים בפלמ"ח ובצה"ל בדרגת רא"ל ובעת הירצחו שימש כשר בטחון.
.

אם כבר אתה מזכירי, בעת הרצחו שימש רבין גם כראש הממשלה בפועל ולא רק כשר ביטחון. הרבה שרי ביטחון היו לנו וגם הרבה רמטכ"לים והסיבה שבגללה רבין הוא היחיד שזוכה לטקס שכזה היא ברורה , אין לה שום קשר לכך שהוא נרצח, מכיוון שאין שום קשר בין הרצח לצה"ל..חוץ מזה, העובדה שנרצח לא משפיעה על דמותו כהוא זה ולא אמורה לגרור אחירה יותר כבוד ממה שהיה מקבל אילולא היה נרצח.

טקסים כאלה צריך לקיים בסביבה משפחתית. או בטקס ממלכתי מכובד בהר הרצל אליו מזמינים גם נכבדים- כמו אצל בגין. אין שום סיבה לקיים בצה"ל , בבתי הספר או בכל מקום אחר בשרות הציבורי טקסים נוספים לזכרו של רבין. התופעה המחרידה הזאת מזכירה הערצה עיוורת למנהיגים במשטרים חשוכים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-11-2008, 20:08
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
נו האמת
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אז עכשיו יהיה טקס גם לדיין ולמשה וחצי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
אם כבר אתה מזכירי, בעת הרצחו שימש רבין גם כראש הממשלה בפועל ולא רק כשר ביטחון. הרבה שרי ביטחון היו לנו וגם הרבה רמטכ"לים והסיבה שבגללה רבין הוא היחיד שזוכה לטקס שכזה היא ברורה , אין לה שום קשר לכך שהוא נרצח, מכיוון שאין שום קשר בין הרצח לצה"ל..חוץ מזה, העובדה שנרצח לא משפיעה על דמותו כהוא זה ולא אמורה לגרור אחירה יותר כבוד ממה שהיה מקבל אילולא היה נרצח.

טקסים כאלה צריך לקיים בסביבה משפחתית. או בטקס ממלכתי מכובד בהר הרצל אליו מזמינים גם נכבדים- כמו אצל בגין. אין שום סיבה לקיים בצה"ל , בבתי הספר או בכל מקום אחר בשרות הציבורי טקסים נוספים לזכרו של רבין. התופעה המחרידה הזאת מזכירה הערצה עיוורת למנהיגים במשטרים חשוכים.

את רבין רצח $^%#$^&* - שזה שהוא חי זו בכלל תקלה ( לדעתי בתא לידו צריכים לשים את המאבטחים של רבין )- טוב מאוד שעושים את הטקס הזה, כדי שכל אחד ידע ויבין את מה שהיה פה, רצח פוליטי לא קורה פה כל יום. אני בטוח שאם זה היה היום לגנדי לא היית מתלונן ככה...
ישן 15-11-2008, 18:51
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "אין שום פוליטיזציה בעצם קיום..."

ציטוט:
להזכירך הרצח הפוליטי הקודם של מנהיג אירע בתקופת גלות בבל ושם קץ להתיישבות היהודית בארץ ומצוין ביהדות בצום גדליה

לא מדוייק.
אנא חפש פרטים על ההתנקשות בשר פנקס (יש הרבה מאד), תופתע לגלות מי רצח ומי (כמעט) נרצח.
האשכול הזה מזמן חרג מגבולות הדיון המתאימים לפורום צבא וביטחון ולכן ננעל.

ישן 22-11-2008, 19:44
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
הקפצה עקב עדות אישית

הבחור הזה פירסם את מה שקרה לו ברשת החברתית "מקושרים", העלה את זה למדור הכתבות שבאתר.

http://www.mekusharim.co.il/News/Vi...rticleID=172877

במידה ותהיה בעיה לקרוא את התוכן-

"
אני,סמל אלמוג ,בן 21, טכנאי מטוסים בחיה''א בבסיס רמת דוד שבצפון, נשפטתי ל- 21 יום מחבוש בפועל ,מתוכם ריציתי כעשרה ימים. כל "חטאי" הגדול היה בסך הכל פיהוק תמים ולצערי גם לא נשלט שבקע מגרוני במהלך טקס יום הזכרון במלאת 13 שנים להירצחו של רה''מ המנוח יצחק רבין ז''ל. המקרה אירע כאשר עלה לנאום מפקד הבסיס שאותו אני מעריך אגב ,בלי שום חנפנות מיותרת. במהלך נאומו יצא ממני אותו פיהוק לא מתוכנן (חוזר שוב בפני הקצינים המרצינים ודומיהם,פיהוק ל-א מתוכנן) אשר גרם למפקד הכנף להפסיק לכמה שניות את נאומו ולהסתכל אל עבר הקהל ואח''כ להמשיך כרגיל בנאום המתוכנן. שמתי לב למבט ,הורדתי את הראש טיפה וכשראיתי שמפקד הכנף חזר לשגרה שכחתי מהעניין. בתום הטקס פנה אליי נגד (איש קבע) מטייסת בבסיס , שלי ולו לא הייתה כל היכרות מוקדמת לפני המאורע ואמר שביזיתי את הטקס ושהוא רוצה את פרטיי האישיים,הסברתי לו שזה היה פיהוק תמים ולא מכוון ,הוא התעקש,הבאתי לו את פרטיי האישיים בתקווה שזה ייגמר בנזיפה בלבד והלכתי לדרכי. במהלך היום העניין כלל לא ריחף בראשי,לא העליתי בדעתי שלמחרת היום אני אשפט בחומרה אצל מפקד הטייסת שלנו (ש.צ). התעדכנתי על כך שיש לי משפט בבוקרו של יום שלישי. הייתי בטוח בצדק שלי ובאמת וניגשתי למשפט (לא העליתי בדעתי לרגע מה יהיו תוצאותיו)
המשפט החל,עמדתי בדום מול מפקד הטייסת,קרא לי את סעיף האשמה שאל אם אני מכחיש, מודה או מודה בעובדות. הודיתי בעובדות ואמרתי שלא הייתה לי שום כוונה לזלזל באף אחד מיושבי הטקס ובטח ובטח לא באדם שלכבודו הוא נערך,הסברתי שלצערי זה היה פיהוק שיצא ממני שלא בשליטתי ואני מצטער אם פגעתי במישהו. אותו נגד עמד במשפט ולא דיבר. לפני המשפט אמרתי לאותו הנגד שאני אלך עם האמת שלי עד הסוף ויהי מה. ובחזרה למשפט: מפקד הטייסת אמר שביזיתי את הטקס וביישתי את הקהל וגזר עליי 21 יום מחבוש בפועל. לבי פעם בחוזקה. הייתי בשוק טוטאלי. עוד ניסיתי לתרגם במוחי את פירוש המילה מחבוש.רגע זאת לא נזיפה, לא ריתוק,זה כלא,שלילת חופש ל-21 יום בגין פשע נורא שביצעתי: העזתי לפהק.
המום ופגוע מן העונש הלא מוצדק בעליל חזרתי למקום עבודתי. אף אחד לא האמין למשמע העונש. כולם היו בטוחים שאני מתבדח. הקצין שלי לא האמין. אנשי הקבע אצלנו לא האמינו,החברים לא,אפילו הוריי היקרים והאמיצים לא האמינו לי והיו בטוחים שאני מותח אותם. בדיעבד עכשיו אני יודע שכמעט מדינה שלמה לא מאמינה ולא רוצה להאמין שעל דבר כזה חייל מקבל עונש כבד.
אחרי שהוריי הבינו שאני רציני הם היו נסערים. תוך כמה שעות הם השיגו טלפונים של כל כלי תקשורת אפשרי בארץ. אני חייב לציין לטובה את הכתבת הצבאית של קול ישראל,כרמלה מנשה,שעזרה לי לאורך כל הדרך ומלווה אותי עד עכשיו.תוך כמה שעות אמא שלי עלתה לשידור ברשת ב' והסבירה את מה שאני לא יכולתי להסביר. כמה שהתמוגגתי ממנה. איזו נציגה יש לי. מילה במילה. הכל שקול ומחושב. בלי התלהמות מיותרת. ברהיטות רבה,הסבירה את אשר אירע בטקס. הכתבת כרמלה הייתה מזועזעת: "מה?.. בגלל פיהוק שולחים חייל ל-21 יום בכלא?..." העלו רופא מומחה שהסביר שפיהוק זה דבר לא רצוני שקורה בגלל חוסר חמצן למוח וגם השדרן אמר שהוא מופתע מחומרת העונש.. לאחר שעה קלה הידיעה התפרסמה באתר NRG מעריב (קישורים לכתבות בהמשך) לקראת הערב הגעתי לכלא.. דיברתי עם הוריי שיחה אחרונה והם אמרו לי: "אתה לא קולט כמה תגובות תומכות כבר יש באינטרנט".... שמחתי והבנתי שהרבה אנשים במדינה תומכים בי ועומדים לצידי.. בכניסה לכלא הראיתי את התלונה לאחראים על כניסת המתקבלים.. הם צחקו ואמרו שזה לא קביל בכלל להכניס אותי על פיהוק.. התקשרו מהבסיס שלי והתעקשו להכניס אותי.. האחראי בשער הכלא אמר שיש הוראה לא להכניס ,שוב התעקשו בבסיס והפעם זה עזר להם, נכנסתי לשערי כלא 6 השהייה בכלא הייתה מתישה ומטרטרת מצד אחד אבל חוויה וימבה של צחוקים עם ח'ברה שהכרתי מצד שני. כולם הכירו אותי. הח'ברה הדביקו לי את הכינוי "פיהוקי". כל יום שעבר רק הדהים אותי יותר. איך זה שלא משחררים אותי? אני עדיין פה.. אמא שלי התראיינה בכל כלי תקשורת אפשרי. באתרים NRG ו- "וואלה" הגעתי לכמות שיא של לפחות 1,000 תגובות (רובן ככולן תומכות חוץ מכמה נגדים וקצינים שקרנים שניסו לקבל עוד כמה נקודות זכות אצל המב''ס וליכלכו עליי,כמו הטענה המופרכת שפיהקתי פעמיים ,שצחקתי,שפיהקתי בקול גדול מאוד ואפילו נופפתי עם ידיי כדי להדגיש את בהמיותי,גועל נפש ובוז גדול לאותם שקרני בסיס שכתבו זאת). שיא ההתייחסות התקשורתית הייתה בראיון שאמי הצליחה להשיג לא פחות מאשר במהדורה המרכזית של 8 בערוץ 2. אמי התראיינה בבית והביאה שואו אדיר.דיברה לעניין. וגם הכתבה הייתה די תומכת. מספיק אנשים ראו זאת. התמיכה בי הייתה ועודנה גורפת. בינתיים בבסיס הכליאה החלטתי לאחר התייעצות להגיש .מכתב מחילה. לא ביקשתי סליחה על הפיהוק עצמו אלא הבהרתי בדיוק מה קרה שם. שלא התכוונתי לזלזל ולפגוע באף אחד. שאני אדם שבא מבית טוב והתחנך על כבוד והתחשבות כלפי הזולת. וזו לא חרטא. זו האמת.כתבתי שאני המום מחומרת העונש וכל יום שעובר רק מעצבן אותי יותר. אחרי כמה ימים התקבלה תשובה שלילית . מפקד חיה''א לא אישר את מחילתי. כאן נכנס אבא שלי לתמונה,קבע מפגש פנים מול פנים עם מפקד הבסיס אילן,הסביר לו מי אני,איזה חינוך טוב קיבלתי ושיכנע אותו לדון שנית על המחילה עם הדרגים הבכירים בחיל. המפגש הסתיים ברוח טובה. לאבי הייתה תחושה טובה ואכן התחושה הייתה מוצדקת,לאחר דיון שני על מחילתי, אישרו לי אותה ויצאתי לחופשי אחרי 10 יום (עשרה ימים יותר מדי,כן?). כל זה לא היה קורה בלי העזרה הרבה של הוריי ושארי משפחתי. המלחמה בתקשורת הראתה את שלה. השיחה של אבי עם המב''ס הראתה גם כן את שלה והצדק יצא (אומנם מאוחר) אבל יצא בסוף לאור, שוחררתי ,פגוע ומאוכזב על עוגמת הנפש שנגרמה לי על שהייה בכלא ללא תכלית והכל למען יראו וייראו,הכל כדי לרצות את אותם קצינים ש"הזדעזעו" מן הפיהוק שלי ולחצו על מפקד הטייסת שלי לשפוט אותי בחומרה. כמובן העיקרי שחימם את כל העסק והלהיט את מפקד הבסיס ומפקד הטייסת עליי היה אותו הנגד (איש קבע מטייסת אצלנו) ששיכנע אותם לשפוט אותי,בלי להכיר אותי בלי לדעת מי אני, אותו נגד התעקש שישפטו אותי ומטרתו הייתה ברורה: להכניס אותי לכלא! הוא זה שלקח את פרטיי האישיים,הוא זה שחימם עליי את המפקדים והוא זה שגרם לי לעוגמת נפש גדולה על לא עוול בכפי

והכל בגלל פיהוק אחד,לא זדוני,לא מכוון, נכון שבדיעבד הייתי יכול לשים יד על הפה ובדיעבד הייתי יכול לפהק בשקט, אבל כל הדיעבדים האלה לא יצאו לפועל,גופי ניצח אותי,הפיהוק שבטח לא בירכתי עליו יצא לצערי

הכל בגלל פיהוק קטן
"

*הסרתי מהציטוט את תמונתו שנראית כאילו צילם לעצמו בוק דוגמנות, כמו כן הוא העלה את כל הקישורים לכל הכתבות שנכתבו עליו בתקשורת- הסרתי גם.
ישן 22-11-2008, 20:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
נקודה ראשונה - באם אכן זו עדותו של הבחור ובאם הוא דובר אמת - הדבר מעלה שוב
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הקפצה עקב עדות אישית"

את הבעיתיות שבדין המשמעתי. מילא אם הדבר היה נקרא 'ענישה' ותו לא. הענקת הכנוי 'משפט' לסיטואציה בה הצד המתגונן נתון בנחיתות ותחת איום ואילו המתלונן, התובע והשופט חד הם מבזה את המושג הלשוני משפט. מוטב לקרוא לדבר בשמו - 'ענישה ע"י מפקד' ולא ליטול מהאדם גם את תחושת הצדק.

נקודה שניה - באם עדותו של הבחור אינה נכונה [ועדותו צריכה להיות נתונה לבקורת לא פחות משל עדות המתלונן] הרי שאל לו להלין. מחבוש בעבור פיהוק קולני ומוחצן מול פני תא"ל נואם אינו עונש תלוש מן המציאות.

נקודה שלישית - אל לך YHS להלין אודות החילים הכותבים ברשת. באם חש האדם כי כבודו וחרותו נרמסו ובאם אין מניעה חוקית לכתיבה ברשת - מדוע ימנע זאת מעצמו? ומאמתי שיבוץ נקמני הינו ענישה לגיטימית במערכת הררכית? הרי ניתן לראות זאת כעבירה לא פחותה מפיהוק מול פני תא"ל.

ונקודה אחרונה - זה שכרגע 'מותר' לחילים לכתוב ברשת, להעלות תמונותיהם ועוד תחת זהותם והשתיכותם היחידתית אינו אומר שהדבר צריך להמשך כך. פקודה קטנה וברורה ולא ניתן יהיה לעשות זאת ואולי באותה הזדמנות תאסר גם הכנסת מצלמות ופלפאפונים מצלמים למחנות. במקרה שכזה לא תצטרך לעבור עבירה בשבוץ קלוקל מכוון בכדי 'לנקום' בחיל זה או אחר אלא פשוט תוכל לשבצו ל21 יום במחבוש הקרוב. זו גם הנקודה היחידה מבין הארבע בה אפשר לטפל ואפילו בקלות יחסית.
ישן 22-11-2008, 21:25
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "באם קיים איסור שכזה הרי שמדובר בעבירה ברורה"

אבל אין איסור מפורש על ההתטבאות שלו, למרות שהיא לא ממש גורמת לתחושה נוחה, שלא לדבר על כך שהוא ממש נצלב ויאמר לזכותו שהוא פעל בצורה נכונה.
הוא לא חכם יתר על המידה מכיוון שלא ביקש שיפוט בבית דין (מה שהיה מחייב מינוי קבו"ד, ומאפשר לו לשטוח את טענותיו ביתר רצינות) ולא דרש ערעור (ניתן תוך 3 ימים מרגע השיפוט, או אחר כך באישור קש"ב).

מותר לו גם לאזכר את שם מפקד הטייסת שלו, אם הוא לא איש צ"א, ואם הוא איש צ"א - בראשי תיבות. דווקא בחור אחראי למדי.

ישן 22-11-2008, 22:10
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "et tu brute?"

בוא תכיר לי ממתי אסור לפרסם שם אנשים ששמם לא מסווג בהגדרה.

בהגדרה שניתנה לי על ידי אנשי בטחון מידע, מספרי טייסת מסווגים במרבית המקרים כשמור ומעלה, למעט מספרים כגון 101, 69 ועוד יחידי סגולה.
הקישור בין מספר הטייסת לשם הטייסת גם הוא לרוב שמור ומעלה, למעט במקרים שבו זה ידוע ומפורסם מזה שנים (טייסת הקרב הראשונה והפטישים).
מיקום הטייסת בבסיס מסויים הוא דבר שגם הוא לרוב שמור ומעלה, למעט במקרים שם זה ידוע ומפורסם (טייסת הקרב הראשונה בחצור, הפטישים בחצרים).
סוג המטוסים שמפעילה הטייסת הוא לרוב בלמ"ס.

לא שחידשתי לך משהו, אבל כל זה טוב ויפה להלכה. אתה בוודאי יודע כמה ולמה זה שווה בפועל, ואיזה איגיון יש בזה כיום.
הרעיונות שלי לטיפול במצב הזה הם לא לפורום, ואולי מיושמים ואני לא יודע.
ברור לי שהגיע הזמן להתמודד עם האמת שאומרת שאתר צה"ל, למשל, מפרסם לעיתים ברזומה של קצינים בכירים מספרי טייסות שהוגדרו כמסווגים, בטאון חה"א מפרסם את שם הטייסות האלו, לעיתים בצמוד לשם הבסיס, והצלבה פשוטה חושפת את מערומי השיטה. זה פשוט לא רלוונטי.

אותו דבר נכון גם למספרי הבסיסים, אבל בפועל אושר לפרסום שנבטים היה כנף 28 וכיום הוא בח"א 28.
למה? כי זה צריך להיות חסר משמעות מבצעית.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 22-11-2008 בשעה 22:19.
ישן 22-11-2008, 22:14
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "קיים איסור להתבטא בתקשורת ללא..."

האיסור הוא על התבטאות בנושאים צבאיים. על מה הוא מבטא את דעתו? על נפילת הבורסה בוול-סטריט? על מחיר החמאה בהולנד?
לא, הוא מתבטא בנוגע למקרה של עבירה שביצע כחייל צה"ל, בזמן פעילות צבאית ובשטח מחנה צבאי, ומחווה ביקורת ציבורית על תחום הדין המשמעתי בצה"ל כפי שבא לידי ביטוי במקרה שלו.
גם אם מניחים שלא עבר על הסעיפים של פנייה לתקשורת מכיוון שפורומים ואתרים פרטיים לא נופלים בהגדרה סמנטית זו, הוא עובר על סעיפים אחרים.

33.0116 - פעילות ציבורית של אנשי צבא, התבטאויות פומביות וקשר עם עיתונאים

התבטאות פומבית בנושאים מדיניים וצבאיים
5. חייל לא יתבטא בפומבי, בעל פה או בכתב, בנושאים מדיניים או צבאיים, אלא אם כן הוסמך לעשות כן על ידי הרמטכ"ל, על ידי ראש אכ"א או על ידי דובר צה"ל.
6. טיוטת דבריו של החייל, שהורשה להתבטא בפומבי בנושאים האמורים, תועבר לאישורו המוקדם של הרמטכ"ל, ראש אכ"א או דובר צה"ל, וכן לאישור אמ"ן-מחב"ש.

41. חייל לא יפנה בכל דרך שהיא, בין אם ציין בפנייה את דבר היותו חייל ובין אם לאו, אל גורם כלשהו מחוץ לצבא, ולא יענה לפניות של אדם או גורם כאמור, בכל עניין, הנוגע במישרין או בעקיפין למערכת הביטחון, אלא באמצעות מפקד, המוסמך לקיים מגע עם אותו גורם, לפי פ"מ 21.0103. מגע עם הדרג הממלכתי הבכיר (שרים וח"כים) יתקיים בהתאם להוראות פ"מ 33.0135.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 22-11-2008, 23:17
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני אומר בית דין, מכיוון..."

לא בטוח. כל עוד מכירים את התהליך היטב,מתעמקים בכל הפקודות, החורים, והאפשרות לדרוש התייעצות עם עו"ד בעקבות בג"ץ ביבר.
ההשלכות האפשריות שעלולת לנבוע מכתב אישום ובית-דין הן גרועות בהרבה. מדמ"ש גם עם העונש הכבד ביותר שמגיע לחודש לכל היותר במרבית המקרים ללא תנאי, לכל היותר יוצאים עם חוסר אפשרות לקריירה צבאית ותעודת הערכה גרועה מהצבא.
להרשעה בבית-דין יכולות להיות תוצאות גרועות בהרבה, בין אם בעונש האפשרי ובין ברישומת הנלווית להרשעה בסעיפים רבים (שלא לדבר על הסרבול הבירוקרטי שיגרר חודשים רבים).

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 22-11-2008, 20:36
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
כן, אתה צודק,
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "נקודה ראשונה - באם אכן זו עדותו של הבחור ובאם הוא דובר אמת - הדבר מעלה שוב"

להרחיק חייל אינה דרך לגיטימית.
רק רציתי להביע את כעסי, וזה גם כתשובה לנחמיה. אני יודע שחיילים כותבים ברשתות חברתיות - אבל מין הסתם איני רואה שיש כאן "פייר פייט". סתם התנהגות מגעילה של החייל ולהערכתי האישית, היא שידור חוזר של ההתנהגות שלו באותו אולם.
(כל זה על בסיס קריאה בכתבות בלבד - אין לי שום מידע "פנימי", ואני כותב זאת כאחד שישב ועמד בהרבה מאד עצרות זיכרון או מסדרים, חלקן בדום מתוח, חלקן גם עייף מאד - וכולנו יודעים שגם פיהוק ניתן "להחניק")

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 22-11-2008 בשעה 20:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:18

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר