לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2008, 13:54
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי pompa שמתחילה ב "מערכת ששוללת חרותו של אדם למשך 21 יום שהם 3 שבועות ..."

לא חכמה להציג 3 שבועות כ 21 יום ולהגיד שזה המון, ולוקחים את חרותו, וחרב העולם.
החכמה היא לא להכנס למקומות האלה, וזה ההבדל בין חכם לפיקח, ובישראל כולם פיקחים (תחמנים) אבל אף אחד לא חכם.

חיילי צה"ל ולאחר מכן אזרחי ישראל הבוגרים מצטיינים בזלזול ובפגיעה ברגשות הזולת.
רואים את זה ברחוב, בפוליטיקיה, בטלויזיה ובכל מקום.
אין כאן בכלל קשר לרבין, אלא לזלזול מופגן בכללי הטקס, והאמת די נמאס.
למה הצבא צריך להצטדק כל פעם מחדש ? למה שהחיילים לא יצטדקו, או מוטב להם שיתנהגו כמו בני אדם.
כל עוד אין לחייל הנ"ל אישור ממרפאת שינה שמאשרת שהוא מפהק פיהוקים קולניים בלתי רצוניים (אישור שהיה אמור לשחרר אותו מטקסים במקרה כזה), אז שילמד לשמור את הפיהוקים הבלתי רצוניים לעצמו.
למה חיילים בצבאות אחרים יכולים להתנהג ולהראות טיפ-טופ (מספיק לראות מצעד של כל מדינה בעולם) ולהבין שאין מקום להוצאת הידיעה הזו לתקשורת בכלל, וכל המהומה סביבה היא התבכיינות של החייל ומשפחתו.
כל ההתנצלות ההזויה על כך שהוא כן בעד רבין רק מחזקת את הטענה שהחייל פגע בכללי הטקס ולכן נענש. הזלזול המופגן הזה בצהל ובמשמעת שלו היא חד צדדית ולא הוגנת. על צה"ל צריכים לשמור, ולא לנסות להגדיר מחדש מתי מותר להפליץ ומתי לפהק

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 12-11-2008 בשעה 13:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2008, 13:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
החלק המוזר בכתבה הינו כי אם החיל מסרה ש'בנה גדל על ברכי מורשת רבין'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pompa שמתחילה ב "חייל נשפט ל21 יום על פיהוק ביום זיכרון לרבין."

ראשית, זו אכן סיבה טובה לפהק. הטיעון הינו פתאטי ומזכיר לי את 1984 בבחינת 'אהבתי את האח הגדול'. רבין היה פוליטיקאי ולא איש הגות ולכן לא הייתה לו מורשת. ככל פוליטקאי בינוני למעט אולמרט היו לו כוונות טובות בטווח הארוך ותזזיתיות תמידית בשל אינטרסים של רגע.

ללא קשר לרבין - פיהוק בפניו של תא"ל הנואם באמצע מסדר הינה עבירת משמעת ועל בסיס זה ובסיס צורת הפיהוק [בהסח הדעת / בבוטות] יש לבחון את המקרה. אם זהו רף הענישה באותו בסיס הרי הדבר תקין . באם לאו, הרי שהדבר הינו בבחינת קריצה עלובה לאדונים הבלתי דמוקרטים הרובצים מעלה והמנשקים חיילות בטרם יצאו למלחמה - 'קדמוני כי אהבתי את האח הגדול'.

אבל יש גם טיעונים להקלה בעונש: במדינה בה ראשי ממשלה מרשים לעצמם לומר כי הם ראשי ממשלה של 98% מאזרחיהם [אלו שלא מתים כתוצאה ממעשיהם כמובן], ללגלג על חלוצי הגולן שבטחו במצעם ולהשוותם לפרופלורים, לבוז לקורבנותיו של מהלך פוליטי הנוגד את מצע הבחירות שהועבר על בלימה מפוקפקת ולהמציא את המונח הבזוי 'קורבנות השלום', במדינה בה להתחיבות לאיל הון יש ערך ולמתפקדים ובוחרים אין ערך, במדינה בה לוחש רוה"מ כי 'השמאלנים אינם יהודים' ורוה"מ אחר מנענע את ידיו בדברו על 'קצת יותר או קצת פחות זמן בשבי' - במדינה שכזו ראוי היה כי בית המשפט יתחשב בנסיבות הסביבתיות המקלות ויצמצם את תקופת המאסר.

רבין נרצח בידי י.ע וזכרו מוסמס בידי העושים שימוש בשמו כדגל מוביל לעולם הפוסט ציונ והנהנתי ודרך זאת לקידומם האישי.
ישן 12-11-2008, 13:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "החלק המוזר בכתבה הינו כי אם החיל מסרה ש'בנה גדל על ברכי מורשת רבין'"

זה דווקא החלק היותר מפליל את החייל.
אם אמו של החייל צריכה להצטדק לגבי אהבת המשפחה את מורשת רבין, כנראה שאכן החייל עשה משהו שנראה כזלזול מוחלט ומופגן.
אפשר להיות מעריץ של רבין, או מעריץ של יגאל עמיר, ועדיין לכבוש את הפיהוק ואת היצר.
אפשר להיות מעריץ של רבין, או מעריץ של יגאל עמיר, ועדיין לפהק פיהוק קולני ומושך תשומת לב כולל גלגול עיניים של "בסך הכח פיהוק, מה כולכם פתאום מסתכלים עלי"
מכיוון שהחייל בחר בשני, אין זה משנה בכלל מהן דעותיו מאחר והן ברורות, הוא מפהק מתי שבא לו גם אם זה יכול להתפרש כזלזול.
בכל מקרה, הגיע הזמן להחזיר את המשמעת לחיילים, שאולי בתקווה יהיו אזרחים נחמדים איזה עשרים דקות אחרי השחרור, לאחרן מכן הם יכולים להמשיך ולדקור על חנייה, לדחוף בתור, לעמוד על מעברי חצייה, ולזרוק את הזבל מהחלון.
ישן 12-11-2008, 15:01

בל נגזימה.או כמו שאמר חכם חנוכה - "הוא לא דקר כבוד הרב" "הוא לא דקר" - הוא פיהק.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה דווקא החלק היותר מפליל את..."

גם אם נסכם כי פיהוק מופגן בפני תא"ל הינו עבירת משמעת שיתכן ובתנאים מסויימים ראויה ל21 בפנים הרי שעדיין אין אנו יודעים מה היה טיבו של פיהוק ומה הן דעותיה של אימו. לשיטתך מי שאינו מצתדק - מודה בכך שרחמנא ליצלן לא גדל על ברכי מורשת רבין ומי שכן מצתדק בודאי ובודאי שמודה בכך וכפי שאמר קישון די לחכימא בגמיזה.

יצירת קשר בין עבירת משמעת צבאית לבין דקירה וחניה על מעבר חציה אינה הוגנת. לא כל מי שאין לו גומיות בנעליים הוא חתרן מסוכן ולא כל מי שזז במסדר הוא חבר בכנופית פשע. זהו עולם שבלוני ופשטני מדי.

יתכן כמובן כי מדובר בחובש כפה סרוגה שסוחב אחריו הרשעה ב'הריגה' אשר הבריח למסדר פיהוק חתרני בכדי לפגום בהליך המדיני אך יתכן כי מדובר בחנון חביב מצפון תל אביב שלרוע מזלו סונג'ר בלילה שלפני המסדר?
ישן 12-11-2008, 15:21
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בל נגזימה.או כמו שאמר חכם חנוכה - "הוא לא דקר כבוד הרב" "הוא לא דקר" - הוא פיהק."

אם אני אעביר את ההודעה שלך במסננת שטויות, ישארו רק הסימני פיסוק, וגם בקושי.

אני מוציא לחלוטין את רבין מהסיפור, והצטדקות האמא המיותרת (ההצטדקות) גם מחוץ לתמונה.

תנסה להתיחס וברצינות לבעיות המשמעת של חיילי צה"ל ושל אזרחי המדינה הצעירים והמבוגרים.

פיהוק זה לא דקירה, אבל זלזול מופגן בכללי הטקס זה זלזול מופגן בצה"ל וזו תופעה שרק מחמירה לאחרונה (מצד שני מה שמחמיר אלו ריבוי הדיווחים ולא העברות).
לעשות קרקס מכל עבירת משמעת כזו ולשלוח את המפקד בעצמו לכלא או להסתכלות, אבל לרחם על החייל שלא שלט בפיהוק הקולני שלו...זה לעשות עוול למושג המשמעת.
המשטרה סובלת מדימוי נמוך ומבעיית יחסי ציבור ובקרוב צה"ל מצטרף אליה.
האזרחים במקום לגבות את צה"ל רק מקניטים אותו ובסך הכל החייל פיהק, קרא לרמטכל אחי, שלח לרמטכל אימייל אח שלי גיבור, טפח לו על השכם, שם לו ביצים במגפיים........

אחת מההצעות שהועלו במשטרה לשיפור התדמית היה להחזיר את המשמעת, ההצדעות, ההופעה המסודרת, לקרוא לבעלי תפקיד "המפקד" וכו'.
בצה,ל מה שקורה זו תופעה הפוכה, בה מורידים את המשמעת, מפסיקים לקרוא למפקד המפקד, מותר לפהק בטקסים, ואסור להעניש.
ברגע שכולם יסכימו שבוצעה עבירת משמעת, אפשר יהיה להתוכח על העונש.
אך מקריאה של התגובות פה והטוקבקים שם, עצם העבירה מוטל בספק, ולא רק העונש.
לכן טוב מאד שהעונש חמור, בשביל שאלה שחושבים שלא היתה פה עבירה, ילמדו שהיתה עבורה ואפילו חמורה, עבירות משמעת לא צריכות להסבל בצה"ל, לא עבירות דביליות כאלה ולא בקצב כזה.
ישן 12-11-2008, 18:21

ואם תעביר אותי דרך מסננת שטויות תוותר רק הקרחת.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם אני אעביר את ההודעה שלך..."

היכן משיגים אגב מסננת שטויות? [אשתי שואלת] וכיצד חמקה שגיאת הכתיב הזועקת מצטדק/מצתדק מעיניך?

משמעת היא דבר חשוב ולכן בעת שרות מילואים נעלי מצוחצחות, גומיות במכנסי ופני מגולחים. אבל גם הגיון ומוטיבציה הינם דבר חשוב. בני אדם אינם רובוטים. אפשר להפחיד אותם אבל קשה בדרך זו לשמור על איכות עבודה לאורך זמן ובעיקר במקומות בהן לא ניתן לקיים בקרה מתמדת.

באם מדובר היה בפיהוק מופגן מול פני המב"ס הרי שזו עבירת משמעת שאמורה להידון בפרופורציות המקובלות לעבירות משמעת באותו הבסיס. ואם היה זה מעשה שברור כי נעשה בהסח הדעת? מה השגת בעונש המאסר הממושך? הרי לא תוכל למנוע את הסח הדעת הבא.

האם שוטרים המתפלשים ביבי החברה בכדי לשמור עלינו יום ולילה יהפכו ליעילים יותר באם יצדיעו איש לרעהו במקום לפרוק את המתח הנורא השורה על חיי היום יום שלהם? ומנין המחשבה כי המשטרה הינה גוף נטול משמעת? השוטרים בהם אני צופה ברחוב לבושים היטב ובסיטואציות הבודדות בהן חזיתי בהגעת קצינים בכירים לארוע שמעתי שוטרים פונים אליהם בכבוד ובכנוי 'המפקד'.

והערה נוספת לסדר לכבוד המב"ס בתוקף היותי אזרח - אם קטע את נאומו למספר דקות {!!!] בשל פיהוק קולני ולא עשה זאת כפרובוקציה ובהפגנתיות בכדי לשאת חן בעיני פוליטיקאים הרי שעליו לפנות לשבט הצופים הקרוב או אם נוח לו יותר לסניף השומר הצעיר הסמוך ולבקש להשתלב כתלמיד במספר סדנאות למדריכים.

אצל המג"דים שלי לא נבחנו בזכוכית מגדלת כללי הטקס אך כאשר דיברו - הדבר היחיד שיכל להקטע למספר דקות היה הנשימה שלנו.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 12-11-2008 בשעה 18:28.
ישן 12-11-2008, 21:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ואם תעביר אותי דרך מסננת שטויות תוותר רק הקרחת."

מסננת שטויות ניתן להזמין אצלי, מאחר ומכרתי כבר את כל הסטוק אתה יודע למי, תאלץ לחכות למשלוח הבא, ובינתיים תוכל להצתדק על קברי צדיקים, או להצטדק שאתה באמת אבל באמת מעריץ של מורשת רבין.

מאחר ואני בן אדם הגיוני, אני מניח שפיהוק סטנדרטי ובלתי נשלט לא היה מעורר מהומה כל כך גדולה במסדר ולא בפורום (או בפורום השכן ה"מקצועי" יותר מפורום הליצנים פה).
אני משתדל לסמוך על ההגיון ולהבין שהמב"ס כפןף לביקורת הן מעליו והן מתחתיו, ולא היה שולח חייל ל 21 יום בכלא רק כי בא לו.
פיהוק בלתי נשלט יכול להיות צורם לעין של מפקד שנואם, אבל צורם בערך כמו גירוד בביצים, או להבדיל שיעול חנוק (בלתי נשלט). אם הנושא עלה לכותרות בכזו עוצמה, כנראה גם הפיהוק היה בעוצמה, ואם היה זמן למישהו הוא היה מחפש תחרות פיהוקים ב YOUTUBE ואז אפשר היה להבדיל בין פיהוק קטן לפיהוקקק ענקקק עם קולווות.

מאחר ומצד אחד הדיון הזה הוא ממש, אבל ממש דבילי, מאחר והנושא שלו הוא פיהוק.
מצד שני, אם דיון בנושאי צבא מדבר על פיהוקים, כנראה שהם לא היו סתם פיהוקים.

משמעת זו משמעת, ופיהוק קולני הוא חוסר משמעת, כאשר המב"ס שופט הוא שופט יותר חזק מכל קצין אחר על אדמתו, היא הבסיס.
אפשר לעשות צחוק, ולחפש מי פה השתגע ושלח לכלא חייל על פיהוק.
מצד שני, אפשר לבקש מהחיילים להפסיק לעשות צחוק ולהשמיע קולות בטקס אזכרה, לא משנה בכלל למי.
אני מאד מקווה שאין פה ריצוי פוליטיקאים ואותו עונש היה נגזר גם בטקס פרישה של מבס, טקס יום השואה, יום הזכרון וטקס חנוכה. בעיני עין שום קשר לארוע, וההפרעה היא הפרעה והענישה בהתאם. כאשר מספר הדיווחים על חיילים חוצפנים יפסק או יתמעט, אפשר יהיה להגיד שעונש זה או אחר מוגזמים.
כאשר סף החוצפה נשבר כל שבוע מחדש על ידי חייל (מלח הארץ, מעריץ של רבין, חייל למופת = קשקוש) חוצפן יותר מהקודם, הענישה בהתאם.

לגבי השוטרים התשובה היא כן.
כאשר תהיה קצת יותר משמעת שמשמעותה כיבוד וכבוד לתפקיד ולמפקדים ולפקודים ולאזרחים, המשטרה תפעל יותר טוב, האזרחים יכבדו אותה, וכך היא תפעל עוד יותר טוב.
שוטר שמן, שלבוש מרושל, אוכל פלאפל כאשר רכבו חונה באדום לבן ועונה בקשר/נייד למפקדו "אחי אני אוכל פלאפל תיכף אגיע לארוע ההוא" הוא שוטר גרוע יותר משוטר בכושר, לבושו מוקפד, אוכל פלאפל כאשר רכבו חונה כחוק, והוא עונה "כן המפקד. אני מסיים לאכול ומייד מתייצב בארוע".
נמאס כבר מהקומבינה והאח שלו איפה שלא צריך.
מדים ומשמעת זה לא הצבא הרוסי או צבא של דיקטטורה.
זה כבוד בסיסי למה שאתה עושה, דבר שבישראל הוא מצרך נדיר.
ישן 12-11-2008, 21:37

כבודו ארופאי?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מסננת שטויות ניתן להזמין..."

חששתי כי הלכת לישון מבלי לענות לי ומבלי לרשום את ההזמנה.

עדיין לא הבנתי אם ליברלי אתה או 'פרוסי' בתפיסותיך. האם החיים בהררכיה נוקשה פוריים יותר מבאוירה נינוחה? האם היפנים יצרניים ויעילים יותר מן הטקסאנים? ואם כן - האם שווה הפער ביעילות את הקושי שבחיים מוקפדים אלה? למרות שהשאלה נדושה אני מניח כי גם אתה שואל עצמך - האומנם הגרמני המוקפד טוב יותר מן הרוסי הפרוע?

ובענינים ארציים יותר - האם השוטר השמן נטול הכושר הוא בהכרח זה שתלבושתו אינה מושלמת? טחינה מטפטפת היטב גם על מדים מגוהצים.

ובבקשה בבקשה אל תצטט לי את 'הכל בגלל מסמר קטן' ואל תאמר כי האנרכיה מתחילה בפיהוקו של חיל. אם כבר היא מתחילה בפרטים הקטנים הרי שמדובר בפרטים הקטנים שבלבושם והתנהלותם של בכירי הבכירים [ותוכל לראות בפורום המקצועי השכן תמונה של שלושה אלופים הניצבים בשורה ומצדיעים כל אחד באופן אחר. איש מהם לא זכה מן הסתם לנזיפה בתיקו האישי].

מפקד המתרשל בהופעתו ובכללי הפרוטוקול יש לחשוד בו כי התרשל גם במלאכתו המקצועית. חיל שפיהק בפני תא"ל הוא מן הסתם פשוט עייף עד חוסר זהירות. לעניות דעתי מצב הצבירה הרגיל של חוגר בבסיס חיל אויר ממוצע הינו פחד מכל מה שנושא פס עודף על שלו ויראה מפני כל קצין בכיר ונגד. פיהוק בפני תא"ל לא יתכן כי יהיה בכוונת התרסה.
ישן 13-11-2008, 08:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כבודו ארופאי?"

מה שחבל זה שאחרי סינון של ההודעה שלך, לא נשאר כלום ??
מרב שאתה משתדל לעשות צחוק, לא נראה לי שאמרת משהו חדש.
הזלזול בפיהוקים וכתמי טחינה על המדים עוד יעלו לנו ביוקר, הם כבר עולים, אבל כנראה שלא מספיק ביוקר.
לפחות היית מגניב איזו אמירה בזכות המשמעת, אבל ההודעות שלך קוטלות מההתחלה את כל המהות של משמעת וענישה בעקבות חוסר משמעת.
בתור מבוגר אחראי (ככה קוראים לזה ובלי אחריות כמובן) אתה מגלה אוזלת יד וחוסר רצון להתעסק עם דברים שנראים לך שוליים וטורדניים.
את נושא המשטרה העלו גדולים ממני לדיון במשטרה, וכנראה בגלל תגובות כמו שלך זה נזל כמו הטחינה ד'אשתקד ונבלע עם שאר הכתמים על החולצה.
הדרך למטה ידועה וברורה, מה שלא ברור זו הפליאה על פניך ועל פני האחרים שטובים בביקורת אבל הביקרות שלכם פשוט לא טובה, לא נכונה, ועושה יותר נזק.
נפגש באשכול הבא על החייל שישאל את אהוד ברק האם המחיר כולל חניה אחת או שתיים, ומתי נח לו שיבוא לראות את הדירה, כמובן תוך כדי ששר הבטחון סורק את מסדר ה(אין)כבוד.

נ.ב כן אני אירופאי (בנוסף לעוד כמה תארים) אבל מה קשור למה ?
ישן 13-11-2008, 08:46

עדיף לצחוק ולחייך מאשר לבקר ולזעוף ללא הרף.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מה שחבל זה שאחרי סינון של..."

דווקא הגנבתי אי אילו אמירות בזכות המשמעת ואפילו הפנתי את כבודו לתמונה בלתי משמעתית בעליל של אלופי צה"ל. ולא תמצא הערה אחת מפי או מפי טכנאי מכונת הכביסה שלנו בעד כתמי טחינה.

וכן - צחוק טוב לבריאות ובתור אדם האוהב חיות ומצלם למען אחרים נוטריות [או לוטרות?] חבל שאינך שואף לריאותיך קצת יותר מן הצחוק והקלילות - ללא קשר לפערים בין דעותינו בנושאים שונים. נוקשות מחשבתית אינה מוליכה אלא למבואות סתומים. אפילו באירופה הקרירה [?]. אם הבינותי נכון הרי אתה לכאורה עולב בי האם עלי לעלוב בך וכן הלאה עד שנסטה לחלוטין מנושא הדיון? בודאי שלא. זה מה שטוב בדמויות וירטואליות - הן אינן נעלבות ואינן עלולות לסחוב עימן את מטען העלבון לחיי המעשה.

לענין:

אדם יכול להיות נוקשה עם עצמו, לשמור על סטנדרטים מקצועיים גבוהים ובעיקר להקפיד על דוגמא בנושאים עקרוניים כלפי משפחתו. בבואו להפעיל אחרים - עליו להיות רך וגמיש יותר.

רוצה לדבר על חינוך? אני אשמח. הנושא מענין אותי, קרוב ללבי ונראה לי כי אין אנו מסכימים בשדה זה כבנושאים רבים אחרים...

השבוע ליוויתי טיול. חניכי קבוצה שסברו כי קופחו בחלוקת המזון החביאו בכליהם אוכל השייך לקבוצות אחרות. ראיתי את הדינמיקה מן הצד - זה החל בתחושת קיפוח רגעית ושגויה, המשיך בבדיחות הדעת והסתיים ב5 חבילות מזון טמונות בתרמילים כאשר המדריכים של הקבוצות רבים זה עם זה להיכן נעלם המזון.

המדריך נהג בדרכך אתה - נזף, הרים את קולו, דרש לפתוח תרמילים והלבין את פני המחביאים ברבים. אבל הוא לא ראה את שראיתי אני. המזון הוכנס דווקא לתרמיליהם של החלשים שבחבורה. אלה שהיו פסיבים ביוזמה השלילית. אלה שנדחקו לפינה בקריאות 'תכניס, תכניס - מהר, פחדן'.

לשיטתי אני היה צריך המדריך לערוך שיחת נזיפה כללית. להבין כיצד התגלגלו הדברים, להסביר ולהחמיר בדבריו. אחר כך היה עליו ללכת מן המקום ולהותיר לחניכים להוציא את המזון המוסתר. בכך היה הופך אותם לצד פעיל בתהליך הלמידה.

אבל אתה בשיטתך - 'עשרים ואחת מי יודע'. כפתור פרום - 'שבע - בום'. הדבר היחיד אשר תשיג מענישה לא פרופורציונלית הינו חילים העסוקים כל כך בלא לפהק בנאום המב"ס שאינם מקשיבים למאומה מדבריו.

את אירופה הזכרתי כמובן כי מרכז אירופה הינה דוגמא קלאסית לנימוסים קלאסיים ולתרבות של סדר ושמירה על כללים אשר אין בימינו מאומה בינם לבין מוסר ומצוינות. מה מותר הבלגי והאוסטרי המהוקצעים מן האמריקאי / אוסטרלי או אף מן האיטלקי?
ישן 13-11-2008, 09:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "עדיף לצחוק ולחייך מאשר לבקר ולזעוף ללא הרף."

דוגמה נחמדה אבל לא מצאתי את ההקשר או את הקשר, בטוח לא מצאתי את חבילות המזון המוחבאות.
תתפלא אבל אינני דוגל בענישה כחינוך ראשוני, כלומר קודם כל לחנך אחר כך להעניש, ולא להעניש וכך לחנך.
ברור שמי שמפחד מהעונש יעשה הכל בשביל להתחמק מהעונש אבל יסטה מהמטרה או מהעניין ויתרכז רק באיך לא להענש.
קח את המשפט האחרון ושים עליו מדים ולשיטתך כל החיילים יהיו עסוקים כל היום בלהתגלח בשביל שאיזה מב"ס משועמם שמסתובב עם חבילת קלפי בכיסו (הרי משחקים רק בלילה ומה יעשה כל היום ?) לא יעביר להם קלף על הלחי וירתק אותם לשנה או ישלח אותם למאסר עולם בכפיה על חוסר גילוח.
בא נכניס רגע את אירופה ואת הנימוסים שאין מאחוריהם מוסר ונגלה שאצלנו אין נימוסים וגם אין מוסר. לכן אני אעדיף מנומס ללא מוסר על פני לא מנומס ללא מוסר.
לא סתם ישראל היא מדינה מושחתת ברמה של עולם שלישי, לא סתם ישראל מובילה את רשימות הפרכת זכויות היוצרים, לא סתם ישראל היא מדינה של דיסקט אחד (לדעתי המקור היה דיסקט), כל זה בגלל ששיטת הקומבינה והשקשוקה הם דרך חיים.
לך זה נראה לא בסדר שמישהו חונה על המדרכה, או תופס חניית נכים, או חונה על מעבר חצייה, זה דבר שלא תראה אותו באירופה או בארה"ב למשל ושם זה לא רק לא בסדר, אלא אסור בתכלית האיסור.
גם לי יש דוגמה, על חברה צרפתיה, שמה לעשות, משותקת מהצוואר ומטה, אבל נוהגת ברכב.
באחת מהנסיעות בצרפת, היינו צריכים לעצור, לפיפי, או אוכל, או משהו דומה, והיא חיפשה את המקום הקרוב החוקי הראשון, ולא עמדה בשום מקום שאסור לעמוד בו, למרות שאין שוטרים, ולמרות שאם היו שוטרים לא בטוח שהיו עושים משהו לרכב נכה, אבל בכל זאת, בחורה שלא מסוגלת ללכת על רגליה באופן עצמאי, דאגה לעמוד במקום שלא יפריע לאיש.
עכשיו, כמה רכבים של נכה ראית לאחרונה עומדים ומפריעים לתנועה בישראל ?
אני לצערי כבר דאגתי להקים נכה שישב להנאתו בבית קפה ודרשתי ממנו שיזיז את רכבו שחוסם ב 100% את מעבר החציה הקרוב. אולי זה נראה מוגזם, ומה אני מעיר לנכה, והוא מסכן וכו'.
אבל כאן ההבדל.
הישראלים (כל העדות וכל המינים) מתנהגים בצורה מחפירה לעומת האירופאים.
ולא אכפת לי שתגיד שהאירופאים אנטישמים. הישראלים אנטישמים לא פחות וגזענים לא פחות ורעים הרבה יותר, בעיני.
אין כבוד לזולת, אין כבוד למבוגרים, אין כבוד בין אדם לחברו, אין כבוד למפקד, אין כבוד למדים, אין כבוד לצבא, אין כבוד ויש רק כתמי טחינה.
במקרה כזה יש להעניש ובחומרה עד שילמדו וכנראה שדרך הרגליים.
אם שוטרים היו רושמים דוחות של 1000 שקל על כל רכב שחונה על המדרכה, אבל על כל רכב, לא היית רואה רכבים חונים על המדרכות.
את החינוך החייל קיבל בבית, וגם בצבא, אם כל החינוך הזה לא לימד אותו שלא מפריעים ועושים צחוק מול המפקד הגדול, אז שישלם מכיסו או בזמנו החופשי (הדפוק) לפחות בשביל שאחרים ילמדו.
אני לא דיקטטור שנהנה לראות אנשים נענשים, אבל אני מאמין שיש הרבה מה ללמוד וללמד, וענישה חמורה היא חלק מהלימוד כאשר שאר האפיקים אינם יעילים יותר.
דווקא ממך שמתעסק בהוראה (נכון ?) ציפיתי ליותר פדגוגיה, ולא להשלמה עם חוסר היכולת של הישראלי ללמוד איך להתנהג לכן צריך לרחם ולא להעניש.
כבוד כמו זכות קדימה מקבלים ולא לוקחים, אבל לך תסביר את זה לחיילים שמרב עייפות לא מצליחים לשלוט בפיהוקים הקולניים שלהם. דרך ארץ קדמה לתורה וקדמה גם למורשת רבין.
לדעתי, פעם היתה דרך ארץ ונימוסים, והיום המצב גרוע מבעבר, לזה לדעתי תאלץ להסכים
ישן 13-11-2008, 10:05

הלוואי והייתי יכול לפנות מעט זמן להוראה.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "דוגמה נחמדה אבל לא מצאתי את..."

בכל עת בה אני יכול - אני נוגע בהדרכה אם של צוות ואם של נוער.

תפיסת מקומות חניה של נכים מטריפה את דעתי וגם תופעת הזיוף ההמוני של תווי נכים שפשתה מאז פרוץ מכונת הצלום הצבעונית לחיינו.

גובה הקנס שצריך להיות 5000 ש"ח כמו גם סדר העדיפויות בביצוע האכיפה- אינם נקבעים ע"י השוטר.

ארץ של נימוסים הייתה רק אחת בעולם וכולי תקווה כי לא תשוב עוד.

מה שהיה כאן ובעוד מקומות במערב 'פעם' הינו דווקא ארץ של 'פשטות'. ארץ בה למוכרת במכולת יש שם ולכן מקדימים לו את המלה 'גברת'. היום כבר כמעט ואין מכולת ולכן קופאית מספר 7 צריכה לעמוד על רגליה לתפארת השוק החופשי. לכן גם עולבים בה ולכן היא עולבת במי שהיא חושבת כי יפריע לה לחנות. פעם כאשר השכן לאו נאמד רק בטיב עסקיו וצבע מכוניתו - היו מביטים בעיניו ושואלים אותו לשלומו.

אבל פעם גם הסתובבו כאן פלמחניקים בעלי בלורית, קיבוצניקים מרושלים ופועלים במכנסי שלושת רבעי שבצעו בנחת את הלחם בהפסקת העשר שבתוך שמונה שעות העבודה. בעולם שלהם חייכו ובעולם שלהם אם כבר הייתה מכונית למישהו הרי שלא חנו במקומו של הנכה מפחד הקנס אלא מחשש כי מדובר במקום של ... מהבית שממול וכי היכן יחנה הוא?

[לצד העולם שלהם התקיים אגב גם עולם בו נוצלו עולים חדשים בציניות והושפלו בנימוס ובתרבותיות הרחק ממנעמי הסוציאליזם אבל זה כבר שייך לדיון אחר]
ישן 13-11-2008, 10:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הלוואי והייתי יכול לפנות מעט זמן להוראה."

לא הבנתי למה הכנסת את הארץ של נימוסים ואיך זה מתקשר לאין נימוסים של הישראלי ?
את דוגמת הנכה העליתי בשביל להדגים את ההבדל ואת חוסר הכבוד בין התנהגות באירופה להתנהגות בארץ. גם נכה (ולא מתנכה) ימשיך לכבד את הזולת, למרות שכביכול קיבל גושפנקא לא לעשות כן.
המדרכה היא של הולכי רגל ולא של רכבים.
הכבוד למבס אמור להיות של צהל ולא באופן וולונטרי בהתאם לשעות השינה של חייל.
לקרוא למפקד המפקד או לאדם זר אדוני זו לא פחיתות כבוד.
הישראלי זכה לשם רע בטיוליו בחו"ל לא בגלל מוצאו אלא בגלל התנהגותו.
טסתי פעם מבנגקוק לכלכתא בחברה הודית. המטוס היא מטונף, אנשים הפליצו חופשי, אבל ככה זה בתרבות שלהם ואין בכך פגיעה בזולת. אבל אם עברתי במעבר המטוס ונגעת באחד הנוסעים, הוא מייד הסתובב לעברי והפטיר סליחה מתחת לשפם (לרב ההודים אכן יש שפם).
בקיצור, ישראל ממשיכה להתבוסס במי האפסיים ומאבדת את היכולת להבחין שהמצב דורש תיקון ושיפור, וזה לא המצב הנורמלי.
ישן 13-11-2008, 09:41
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מתנצל על הפריצה לדיון שלך עם ה"מצפון".
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "עדיף לצחוק ולחייך מאשר לבקר ולזעוף ללא הרף."

אולם ישנן שתי נקודות שרציתי לציין בנוגע להודעה שלך
א) רמת הצפיה מחיילים שונה מרמת הציפיות של "חניכים בטיול" (אע"פ שלא ציינת באיזו שכבת גיל מדובר).
ב) על פעולה שנעשתה בהחבא (גניבת המזון, במקרה שהבאת) יש לשקול תגובה בהחבא (לדוגמא, לתפוס את אותם חניכים בצד, לקחת מהם את המזון הגנוב ולהבסיר להם את חומרת המעשה) אולם על מעשה שנעשה בפומבי (תחשוב שואתם חניכים היו "שודדים" את אותם שקי מזון, כלומר, לוקחים אותם בכוח לעיני כולם ומכריזים עליהם כעל שייכים להם), האפקטיביות של תגובה בהחבא הינה פחותה (לפחות מבחינת הלבנת פניהם של העבריינים) ולעיתים אף יכולה לגרום נזק עקב יצירת רושם כי פעולות שכאלו נותרות ללא תגובה.

ובמקרה עליו נפתח האשכול יש להפריד בין העובודת (החייל השמיע קולות פיהוק רמות מספיק על מנת לגרום למב"ס להפסיק את נאומו) והשאלה הנדרשת האם מדובר בפיהוק רגיל ובלתי נשלט שמקורו בעייפות, או שמא עומדת מאחוריו אמירה כלשהי.

ישן 13-11-2008, 10:18
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הבעיה בכל מה שנוגע לדיון סביב המקרה שפתח את האשכול היא
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "את נסיבות הפיהוק ועוצמתו אין אנו יודעים"

שהשאלה האם מדובר בפיהוק שנובע בעייפות או בפיהוק המביע מסר כלשהו כמעט ואינה נשאלת.
רוב הדיון קשור לעובדה שאותו פיהוק (שטיבעו לא הובהר) בוצע בעת קיום טקס לזכרו של רבין ומכאן גולש הדיון לשאלות "מרתקות" אחרות כגון האם רבין אהב לפנק את עצמו מפעם לפעם בכוסית וויסקי או לא.

לצערו הרב של החייל, כל הבאזז התקשורתי סביב המקרה רק יכול להזיק לו, וכל אלו אשר טוענים לחפותו מהסיבה שמדובר ב"סתם טקס לזכרו של שיכור, טפו עליו", מנצלים בצורה צינית מצוקה של חייל (בין אם הוא אשם ובין אם לא) לצורך מאבק פוליטי שיתכן שהוא כלל אינו חלק ממנו.

ישן 12-11-2008, 14:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
נקווה שיועבר במהירות לטיפול המחלקה היהודית של השב"כ!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pompa שמתחילה ב "חייל נשפט ל21 יום על פיהוק ביום זיכרון לרבין."

(הידועה בשמה "מסס"מ" - "מחלקת סקרים וסיכון מיהודים)

ללא שום ספק החשיפה הזאת מבהירה עוד יותר את תמונת הסכנה העצומה הנשקפת למדינה הזאת מצד בריוני, מתלהמי, פשיסטי ועשבי שוטי הימין!

זה התחיל גילוי "יחידת חיסול טיח ושליכתה ב 5.3 סמ"ר של קירות בית ירושלמי"

המשיך עם חשיפת הכנופיה המסוכנת משכונת התקווה שבבתי אחד מראשיה התגלו לא פחות ולא יותר מאשר "גזירי עיתון עם כתבות אודות מהומות עכו" (אם מחברים גזר עיתון כזה לידע הטכני של נערת המאחזים הממוצעת, אפשר לקבל כלי משחית שלא ידעה האנושות מאז ששימי מגדיאל שהיה איתי בכיתה ג' ירה על המורה אביבה חתיכת עיתון לחה ומגולגלת מבעד ל"טו-טו" שעשה מצינור פלסטיק שהיה טוש טורקיז).

ועכשיו העשבים הפכו לג'ונגל של ממש עם גילוי חוליית המפהקים: שללא ספק אחד מחבריה חסרי הזהירות שנלכד הוא רק קצה הקרחון.

ההשתלטות והתפשטות הטרור הימני מבית המתנחלים והימנים המתלהמים מעמידה בסיכון עתה לא רק את הדמוקרטיה שרק סביהם של השמאלנים נלחמו עבורה, אלא אף מאיימת עתה להפוך למכת מדינה. ללא שום ספק הגיעה הזמן להכשיר את הקרקע לעוד סזון, עם כל הכאב שבכך. יש לאסוף את כל בחורי השמאל האמיצים מכל משימותיהם האחרות ומייד לרסק את את ניצני ההתארגנות הפאשיסטית הזאת.

ישן 12-11-2008, 15:59
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
נו באמת
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "אם החייל הוציא בזמן הפיהוק..."

לך תדע.
ישנם חברה שקורעים את התחת בחיל האוויר ונקראים לטכס לעמוד במסדר (חזרות, עייפות ושאר ירקות..) ויתכן שהחייל לא בלע את פיהוקו..קורה לא?
לגבי ה"סאונד" של הפיהוק כמו חירחור, אני אברר..
הפיהוק, שעל פי טענת המפקדים היה קולני, גרם למפקד להפסיק את נאומו למספר דקות. מאוחר יותר הוא שפט את החייל על "האקט המזלזל" ודן אותו ל-21 ימי מעצר.

עונשו של החייל העלה את השאלה האם פיהוק הוא פעולה רצונית שניתן לשלוט בה. החייל המדובר הוא כמובן לא הראשון שהעייפות שולטת בו והוא אינו מתנהג בהתאם לכללי הטקס. כזכור, בטקס החלפת מפכ"לים לפני כעשרה חודשים, ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נרדם אל מול מצלמות הטלוויזיה. זאת, לאחר שבמהלך הלילה הקודם הוא קרא את 320 עמודי דו"ח וינוגרד.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1036741.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P020507/e.c.0205.950.1.9.jpg]

ראש הממשלה אולמרט נרדם אל מול מצלמות הטלוויזיה

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 12-11-2008 בשעה 16:22.
ישן 12-11-2008, 20:53
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "בוא לא נגלוש למחוזות בעייתים.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looopy
נכתב שהמפקד הפסיק את נאומו למספר דקות..
למספר דקות?
יתכן שלחייל יש גם רקע של בעיות משמעת ויחד עם הקטע המדובר, היתה עילה מספקת (כך לפחות חשב המפקד..) לכלוא אותו ל-21 יום.
טוב, כשמב"ס שופט חייל, אז העונש בהתאם..

בישראל יש בעיית משמעת.בצבא,בדרכים,בבתי ספר.למרות שלדעתי מצבנו טוב יותר מהרבה מדינות אחרות,עדיין יש לשאוף לסדר ולא לאנרכיה.
יותר מדי חיילים עם בעיות משמעת,יותר מדי בעלי כבוד עצמי כזה,שלא יכולים לסבול פקודות,יותר מדי סלחנות.ואז זה יוצר מצב של פיצוץ.מה שחייב לצאת,יצא,אבל כבר בדרכים לא מקובלות ואלימות יותר.

לגבי אולמרט,מה שמותר למלך,אסור לאזרח הקטן.
ללא שום קשר לעובדה,שאני לא אוהד של יצחק רבין וחושב,שדרכו הייתה מוטעית.

ישן 13-11-2008, 07:32
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה מגזים ומתלהם!
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מורשת רבין או מורשת סטאלין?!..."

בימי סטאלין היו שולחים לחינוך מחדש אנשים שתלו את תמונתו בשירותים (תמיד בתום לב): בימי שלטון מורשת רבין שולחים "רק" לכלא על דברים כמו פיהוק, שיהוק וגיהוק - אנחנו עוד דרך מאוד מאוד ארוכה עד לסטאליניזם.

בימי סטאלין יכלו לכפר פושעים אידאולוגיים כאלה על פשעיהם ע"י כך שהלשינו על פושעים עמיתים, או ע"י כך שנשלחו ליחידות עונשין שם בדמם כיפרו על פשעם.

אני מניח שאכן החייל יכול לכפר על פשעיו ע"י הלשנה על מכרים שגירבצו בזמן נאום פרס בטלוויזיה (למרות שבטח יטענו אלה כי הם הזיעו מהתרגשות, במקומות המועדים אי שם באגן...), חברות שהוציאו שחורים מהאף (בשירותים) בזמן שאולמרט נאם באיזה כנס וסיפר שהוא בעד החזרת אדמות ג'עוני, מולאבס ומקווה ישראל לבעליהם החוקיים תמורת שלום, או תלמיד כיתה ו' שבזמן קריאת חיבור לכבוד יום מורשת רבין בביה"ס, שחכ לציין כי צוואתו של רבין ("יצחק" בשמאלנית מדוברת) היא שלום.

בכל מקרה אני במקום החייל הייתי מבקש לכפר על פשעי בדרך שמאלנית הגונה: לתת הרצאה של כשעה על הנקבה (ובסוף להגיד שאני לא מסכים, אבל זה הנארטיב של שכנינו וחשוב שנתענה בלשמוע אותו), אחרי זה לשבת בהפגנתיות כששרים את "ארץ ציון ירושלים" בהתקווה ולקנח בריסוס של גרפיטי אימבצילי דרך שבלונה ברחובות תל אביב: "הפליטים שבים, מה לא שמעת?". אפשר גם לספר אודות בגין האוזורפטור על האוניה אלטלנה בדרך לפעולת חיסול מנהיגי היישוב, לקינוח.

והכל ברוח טובה ודמוקרטית: שהרי הממסד השמאלני, בדיוק כמו גרמניה המזרחית מנוחתה עדן, דמוקרטיה זה פשוט שמו האמצעי.

ישן 13-11-2008, 15:29

אפילו הייתי מצמצם את התקופה התמוהה לשנה
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לזכותו נגיד שהוא לובש "ירכית" כאן"

גם אם נבלע את הדרך שבה בלע רבין שלא כהרגלו מהלך ערמומי של פרס ונעריו הרי שעד שלב מסויים דיבר רבין על הסכם אוסלו כעל נסוי הפיך.

תמיהתי על התנהלותו גברה מרגע שכל הסמנים הראו כי הנסוי נכשל כשלון חרוץ. רבין ידע לקרוא דו"חות מודיעין טוב משנינו ואני מניח כי הוא לא האמין להסבריו המקושקשים של פרס אודות נאום יוהנסבורג. הוא גם ידע למנות את ההרוגים ואני מניח כי הם כאבו לו ואנחש כי גם את דעתו על הצד שמנגד לא שינה.

ואז - במקום לעצור או לחזור החל לתקוף את מתנגדיו הפוליטיים. כאן להבדיל מבאולמות 'מכובדים' מותר לומר כי לרבין היה חלק נכבד בהגברת הלהבות. פתאום במקום לעסוק במזעור נזקי המהלך הדרמטי בו פתח עבר לעסוק בהשרדות פוליטית. השימוש בארגון אי"ל וברצח בתרקומיא, הליגלוג כלפי חלוצי יש"ע ומתישבי הגולן, הנהירה אחר סיסמאות זולות והמונח הנורא 'קורבנות השלום' שזרה כמלח על פצעי נוסעי האוטובוסים.

התמונה עפ"י אתר מוטק'ה צולמה בשפת ימה של תל אביב. מתוך הנחה כי לא צולם בנינוחות בעת פרשת אלטלנה וכי התמונה צולמה כשכבר היה קצין בכיר בצה"ל איני מבין מדוע נזקק לקסדה. יתכן והצדק עימך, התמונה הינה מקורס צניחה ואתר מוטק'ה טועה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:15

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר