לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2008, 18:26
  yamiks yamiks אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.06
כלב שלא מתפקד עם רצועה.

שלום לכולם, יש לי כלב, באסט האונד בן 4 חודשים. ויש לו בעיה חמורה הוא פשוט לא מתפקד עם רצועה. זה פשוט נורא ואיום. אני יוצא איתו החוצה, ובמאתיים מטרים הראשונים מהבית אני מושך אותו כאילו הוא שק תפוחי אדמה ואפילו עוד יותר גרוע הוא מושך בחזרה, לאחר מאתיים המטרים הללו הוא מתחיל ללכת. אך עדיין לפעמים עוצר ומושך אחורה. ואם הוא מתחיל ללכת ואם אני מחליט ללכת לכיוון שונה ממה שאנחנו הולכים הוא שוב מושך לאורך משהו כמו 50 מטרים ואז מתחיל ללכת שוב. ובקיצור אי אפשר לשנות איתו כוונים. חשוב מאוד לציין, אנו נוסעים איתו לטיול ביער עם מסלול של משהו כמו שעה וחצי ואף יותר (כל פעם למקום אחר) והוא רץ קדימה כל הדרך ולא עוצר לרגע לאן שאנחנו הולכים- הוא הולך, ומתפקד מצוין עם רצועה. וליד הבית לאומת זאת הסיפור שונה הוא פשוט לא הולך.
כבר הזמנו מאמן לפני חודשיים והוא הסביר לנו איך ללמד אותו. עשינו זאת במשך חודשיים והינה הוא עדיין מושך אחורה. למרות שיש לציין שיש שיפור פעם הוא בכלל לא היה הולך. אני בטוח במאמן שהוא לא סתם איזה חובבן בגלל כמות הלקוחות שיש לו ובגלל שהכלב של קרובי המשפחה שלנו (לברדור) היה אצלו והכלב מאולף מצוין.
ועוד, לפני זמן מה פגשתי אישה עם כלב שסיפרה שלחברה שלה היה באסט האונד, מבוגר שהיה יוצא החוצה נשכב על הרצפה, קם כדי לעשות את צרכיו וחוזר הביתה. ובעליו שהייתה אישה מבוגרת כבר לא יכלה להזיז אותו מהמקום. אם זה יגיע למצב הזה אני פשוט יתחרפן. אני מאוד אוהב לטייל עם כלבים ואני ממש מתוסכל מזה שאני לא יכול לקחת אותו לטיולים ארוכים ליד הבית בכלל בעיית הרצועה.
אני ממש נואש ומקווה שתעזרו לי הכלב כבר שוקל בסביבות ה 15 קילו ולמשוך אותו כאשר הוא מושך בחזרה זה לא הכי קל בעולם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-11-2008, 20:34
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yamiks שמתחילה ב "יש לציין שפעם בפיתאום יש איזה..."

כמה דברים:
אולי לא הבנתי נכון, כשהוא עוצר, אתה עוצר ומושך אותו אליך?
אם כן, אל תעשה את זה, מה שכן לעשות, להמשיך ללכת ותוך כדי למשוך.
כשאתה מושך אליך, אתה הגורם המכאיב, כשאתה ממשיך ללכת ומושך, כואב לו כי הוא לא בא.
נסה אולי להחליף לריתמה, אולי הוא ירגיש יותר נוח.
וכמובן, לעודד אותו כהוא הולך לידך.
ניתן לעשות את זה עם אוכל, אבל בצורה נכונה, לא צ'ופר על הליכה אחרי עצירה, אלא על הליכה רגועה לידך,
כלומר, להחזיק את היד רפויה ליד הגוף, עם חתיכת נקניק, ולתת לו לנגוס תוך כדי הליכה, למרות שלא יהיה קל כי הוא נמוך, ככה הוא יבין שכדאי לו ללכת לידך.
אם תצ'פר אותו כל פעם שהוא מתחיל ללכת אחרי עצירה הוא עלול ללמוד ששווה לעצור.

ישן 13-11-2008, 20:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yamiks שמתחילה ב "יש לציין שפעם בפיתאום יש איזה..."

דיברת קודם על שימוש בצ'ופרים, וזה אמור להיות כיוון טוב לנסות.
הכלב בסך הכל בן 4 חודשים אי לך מה לפחד מראש שהוא יתמכר ולא יעשה כלום בלי צ'ופרים עד שלא ניסית.
לימוד עם צ'ופרים מתחיל ב 100% צופרים כלומר כל פעולה מצ'ופרת, ומורידים את המינון לאט לאט.
חשוב מאד לדבר על הכלב ולבחור מילים קבועות שהן יהיו הפקודות שלו.
אם יש כמה בני משפחה צריכים להקפיד על מילה קבועה, ככה יהיה לכלב קל יותר ללמוד.
כל פעולה של הכלב צריכה להיות מלווה בחזרה על הפקודה ובצ'ופר.
עד שמגיעים למצב שהכלב מבצע את הפעולה ללא צ'ופר ואז כמובן יש ללטף ולשבח את הכלב, שזה בשבילו כמו צ'ופר.
כל פעם שהוא הולך בלי שאתה מושך אותו, תגיד לו "בא" למשל ותצ'פר אותו.
כאשר הוא עוצר ויושב, תגיד לו "שב" או "עצור" למרות שהוא כביכול לא תכנן לעשות את זה.
כאשר תתעד כל פעולה של הכלב במילים, אתה מייצר אצלו מערכת של התניות ופקודות, וככה בעצם אנחנו מתקשרים עם כלבים, בעזרת התניות שהן פקודות שהכלב יודע מה קורה באותו רגע.
תנסה עם הצ'ופרים לדעתי, ואם אפשר גם להזמין שוב את המאלף לפחות לפעמיים שלוש שיתלווה אליכם לשגרה שלכם.
אילוף של כלב בסביבה הטבעית של הבן אדם והכלב עוזרת באילוף, עד שאפשר לבצע אותן פעולות ללא המאלף.
בהצלחה
ישן 17-11-2008, 15:19
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "מצפון, שמחה מאוד שהצליח..."

דווקא לא בטוח שהיה עובד ללא צ'ופרים.
אני לא השתמשתי באף שיטה מסורתית, לקחתי קצת מכל שיטה, התייעצתי קצת אבל בסוף עשיתי מה שנראה לי לנכון.
לקח לי הרבה זמן להיות שבע רצון מהתוצאות שאיחרו לבא.
הכלבה אצלי מגיל שמונה חודשים בערך, ורק אחרי גיל שנתיים שלה בערך יכולתי להגיד שהיא כלבה ממושמעת, לפני כן היא היתה די פרועה ועשתה מה שהיא רוצה.

לי היתה בעיה נוספת, מאחר ושרפו את הכלבה שלי כשהיא היתה גורה, לא יכולתי לאלף אותה בעזרת חגורת חנק בגלל שהיתה לה כוויה רגישה בצוואר, לכן נשארה עבורי רק אופציית הצ'ופרים.

אחרי שביררתי כיצד יש לנהוג, התחלתי לחנך אותה בעזרת כמות צופרים פוחתתת יחסית. פעמיים נותנים, פעם לא וכו'.

אני לא חושב שהייתי מצליח ללא. הגרגרנות שלה עזרה לי להתלבש על אובססית האוכל ואילפתי דרכה ובעזרתה.
כבר מגיל צעיר הצבתי לעצמי מטרות שהראשונה היתה לימוד של הליכה ללא רצועה וישיבה לפני כבישים. לשמחתי אני יכול להגיד שהיו מספר מקרים של ריצה לכביש שנעצרו תמיד על שפת הכביש כאשר היא יושבת ומחכה לפקודה.

מצד שני, פעם הכלבה שלי חשבה שנטשתי אותה בגינה, ורצה הביתה, כולל לחצות מספר כבישים ללא פקודות........אבל זה היה חריג וסלחתי לה כי היא נבהלה שעזבתי וחיכתה לי ליד הדלת כמו שצריך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:37

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר