לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2005, 21:03
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
פיגוע התלבטויות אחרונות לפני הקניה

כן, אני יודע שהכותרת לא מי יודע מה אינפורמטיבית אבל אין לי אחרת.
לעניין, מצאתי היום חנות מחשבים מצויינת וקרובה לביתי, יש לה מבחר עצום והמחירים שלה ממש כמו בגלוב-נט (נדמה לי שהוא אמר שהוא עובד עם אותו ספק כמו שלהם).
לפני שאני סוגר ענינים נשארו לי כמה התלבטויות:

1. כרטיס מסך: LEADTEK מול GIGABYTE, ההפרש- הLEADTEK יקר ב60 שקל.

2. מארז: 3700AMB 350W: ANTEC
או ה6A19 2 FANS 400W :HEC
ההפרש- הANTEC יקר ב10 שקל.

3. הארד דיסק, 160GB מול 120GB, ההפרש- ה160 יקר ב50 שקל (ואני לא עוסק בעריכת וידאו או שום דבר דומה)

4. הזכרונות, אני יכול להזמין את הזכרונות (BALLISTIX) מחו"ל ב1250 שקל כולל הכל, או לחכות שבועיים ולקנות את הזכרונות מהיבואן בארץ, אבל מן הסתם זכרונות על כמו הבליסטיקס יעלו בארץ טונות, לא? שווה לחכות או לא?

אני מקוה שיהיו תגובות מהירות.

אה, ונדמה לי שזה לא דווקא קשור לאשכול מפרטים אז שמתי את זה פה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2005, 08:33

אני הולך על
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי comfort שמתחילה ב "שההבדלים כ"כ קטנים תמיד תקח את הטוב יותר..."

מעבד 3000+ (920 שקל) ולוח GA-K8N ULTRA 9 (שעולה 820 שקל), סה"כ אני בונה מפרט שאני אוכל לשדרג בלי נקיפות מצפון על כל הכסף ששפכתי.

LEADTEK מול GIGABYTE- נכון שסיפרתם על כך שלידטק עובד בטמפ' נמוכה יותר, אבל נדמה לי שבהשוואות ביצועים לידטק הגיע הרבה מאחורי הג'גהבייט.

מארז- למה כ"כ ברור הANTEC? לHEC יש גם שני מאווררים וגם ספק חזק יותר (400 מול 350)

CRUCIAL מגיעה לארץ, את זה שמעתי מהמוכר כשסיפרתי לו שאת הזכרונות אני מזמין מCRUCIAL בחו"ל הוא אמר לי שעוד שבוע וחצי שבועיים יהיה CRUCIAL בארץ, הוא אפילו התקשר בשידור חי לאיזה יבואן ודיבר איתו על זה.
אני הולך אליו שוב הבוקר, אני אבדוק אם יש לו זכרונות טובים במחיר נורמלי (למשל הULTRA X של GEIL )אם יהיה משהו שיוכל להתחרות בבליסטיקס, אז כבר היום ההזמנה על המחשב מוכנה, אם לא אז אני מזמין את הבליסטיקס, מן הסתם יקח להם לפחות שבוע ועדיף לקנות מחשב כמה שיותר מאוחר, אז את שאר המחשב אני אקנה שבוע הבא.

אה וד"א, המסך יונדאי שלי כבר בדרך
ישן 24-03-2005, 14:45
  ntur ntur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.04
כמה תשובות\עצות\דעות לי אליך..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "התלבטויות אחרונות לפני הקניה"

1. כרטיס מסך- קשה לי להאמין שתרגיש כל הבדל בין שני הכרטסי מסך. שתי יצרניות טובות ואמינות מאוד.. אולי ההבדל היחיד הוא בכמה דציבלים לטובת הLEADTEK . השיקול פה הוא לא כזה גורלי..
להגיד לך על מה אני הייתי הולך?- על הLEADTEK . אולי הגורם העיקרי פה בשיקול זה שכדאי תמיד ללכת על "ההכי טוב" במיוחד שההבדל במחיר כ"כ קטן, בשביל שאחרי זה לא נצטער על זה..

2. כל מארז איכותי וספק איכותי 20pin של 350W לפחות יעשה את העבודה. גם פה לא תרגיש שום הבדל בין שני המארזים+ספקים. באופן אישי יש לי את הSLK3700AMB של אנטק והוא משרת אותי מעולה..

3. תשקיע את העוד 50 ש"ח בדיסק הקשיח. אולי בהתחלה אתה תרגיש שאין לך צורך בכ"כ הרבה מקום אבל אחרי שנה של שימוש במחשב אתה בהחלט תהיה מרוצה מכך שהשקעת על זה עוד 50 ש"ח.

4. לגבי הזכרון- תראה זה מאוד תלוי בתקציב שלך וכמה אתה מוכן להשקיע. אם אתה כבר מרגיש שהשקעת מעל ומעבר ליכולתך על המחשב הזה אז הייתי ממליץ לך להסתפק ב2X512 מ"ב CL.2.5 סטנדרטי מחברה אמינה כמו GEIL. אם אתה מרשה לעצמך עוד אז בעקרון השמיים הם הגבול..
באופן אישי לא הייתי משקיע יותר מ 1200-1300 שקל בזכרון, אבל כל אחד והיכולות שלו..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.xbitlabs.com/forum/images/avatars/97584786240e88a2ba4213.jpg]

ישן 24-03-2005, 19:19
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
התשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "התלבטויות אחרונות לפני הקניה"

לגבי Leadtek ו Gigabyte.
Leadtek, גם יותר שקט, וגם הטמפרטורה שלו יותר נמוכה, וזה גם לא מוסיף לשאר המארז את החום שהוא פולט, כלומר לא מחמם גם את המעבד והלוח אם.

בקשר למארז, אישית בין שניהם ההיתי לוקח את Antec, ואפשר להחליף את הספק שלה לTT 410W, כי הTT, עולה קצת יותר מהספק של Antec, ואתה מקבל אחלה חבילה.
בנוסף אתה יכול לקנות את הRaidmax, שהוא בא עם 3 מאווררים של 80 שבהחלט עושים את העבודה (לי יש אותו), ולהחליף את הספק שלו (סוג של ג'נרי שעולה 70 ש"ח) לTT 410W. יוצא קצת יקר מחבילה של Antec או HEC, אבל לבסוף זה שווה את זה.
בכל מקרה לדעתי אפשר לקנות Antec וספק TT. תוודא שלAntec 2 מאווררים, הם מאוד שקטים.

זכרונות אני מבין שאתה לא רוצה להשקיע יותר מידי כסף בזכרונות.
בכל מקרה יש זכרונות איכותיים לG.Skill כמו LA או LE, שהם מאוד טובים לOC בגלל שהם מ Samsung TCCD, זאת אומרת שאפשר להגיע איתם למהירות של 300MHz במקום 200MHz.
זכרונות טובים יש גם לCorsair ולMushkin אבל גם הם יקרים, וטובים לOC.

מה אתה מחפש מהזכרונות שלך? OC, ביצועים, מחיר?
מפחיד!

ישן 27-03-2005, 20:07

אוו, מעולה, לתגובה הזו חיכיתי בכליון עיניים
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "תחכה שבועיים, גם תקבל את הווניס, גם זכרון בארץ (איפה?)"

ווניס, מה יהיה עם הווניס.
נתונים: הווניס מושק ב4.4, נכון?, עוד שבוע.
נעזוב את עצם העובדה שאני לא בטוח עד כמה השינויים משמעותיים לי (בXBITLABS היה כתוב שעיקר החידוש הוא בפוטנציאל למהירויות שעון גבוהות יותר, אבל זה לא כ"כ קשור למעבדי 3000+)
בוא ניתן לזה עוד שבוע וחצי- שבועיים להגיע לארץ (מקרה אופטימלי),
סה"כ שלוש שבועות עד שיש וניס בארץ.
בתחילה המחיר של הוניס יהיה לא כדאי בעליל, לא מדובר בכך שמחיר הגירסה הנוכחית יצנח פתאום והווניס ייכנס למחיר נורמלי, אלא מן הסתם זה יהיה כמו לפני כמה חודשים כש90NM הגיע ודחף אץ ה130 החוצה ,
אז בתחילה ה130 נשאר אותו מחיר וה90 עלה פשוט יותר, אני לא רואה סיבה שהפעם זה יהיה שונה.
כמה זמן יכול לקחת התהליך של דחיקת הגירסה הנוכחית וכניסת הווניס למחיר נורמלי?
אי אפשר לדעת בוודאות, אולם להערכתי מדובר בכחודש וחצי מהיום.
בעוד חודש וחצי התאריך יהיה בסביבות ה15\5 , ואתם יודעים ילדים מה צפוי לנו בחצי השני של 05.....יפה מאד! מעבדים כפולי ליבות!
זה אומר שאם אני מתחיל עכשיו לחכות לוניס, יהיה לי קשה מאד מאד לא להגרר ולהמתין לסנוניות כפולי הליבות הראשונים.
מסקנה אישית: חלאס.

נכון שאני נשמע בטוח בעצמי?
אז זהו שלא....

נערך לאחרונה ע"י תום מרילין בתאריך 27-03-2005 בשעה 20:11.
ישן 28-03-2005, 11:57

לכל הרוחות
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "להערכתי בערך שבוע אחרי חול יהיה בארץ ולכל היותר"

שוטטתי עכשיו שעה וחצי באינטרנט ואני פשוט לא מסוגל לגשת לחנות ולקנות ווינצ'סטר כשכולם מדברים על הווניס שתצא בעוד שבוע.
אז, כפי שאני מחכה כבר כמה חודשים, אני אחכה עוד שבועיים, בנתיים יגיע המסך שלי, יהיו קרושיאלים בארץ ובעיקר אני אקבל ווניס.
ייתרונות הווניס למי שלא יודע:
פוטנציאל אוברקלוקינג מעולה, יותר טוב ולא בקצת מהווניצ'סטר
תמיכה בסט הפקודות SSE3 ו-SSEOI
אפשרות ל4 מודולי זכרון בלי ירידת מהירות ל333MHZ (כפי שקורה בווינצ'סטר)
טמפ' וצריכת חשמל נמוכים יותר.
אפילו ראיתי טענה לשיפור של 1-3 אחוזים בביצועים

נראה לי שבעוד שבועיים כשהווניס תגיע אני פשוט לא אכנס לפורום בשביל שאוכל ללכת לקנות בלי נקיפות מצפון
ישן 28-03-2005, 15:35

בשביל שיפור של אחוז עד 3 בביצועים?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "לכל הרוחות"

בשביל זה אתה מחכה? OMG, תראה לאיזה מצב הגעת. עם אתה תחכה תראה משהו אחר באופק שיביא איתו 5% ביצועים זה לא יגמר לעולם, ובקצב הזה זה נראה ככה.
אתה צריך לדעת מתי לשים את הגבול. מה הפאקינג הבדל בין וינצסטר לווניס.

בוא נראה
פוטנציאל אוברקלוקינג מעולה, יותר טוב ולא בקצת מהווניצ'סטר
טוב יותר למי שגם יש לו מערכת טובה לOC כלומר קירור וזכרונות, אם אתה מתכוון לקנות את הזכרונות הValue תשכח מOC גבוה, והפונטציאל יהיה זהה.

תמיכה בסט הפקודות SSE3 ו-SSEOI
משפר בכמה אחוזים בודדים את עריכת וידאו, שום דבר שיכול לעזור לך.

אפשרות ל4 מודולי זכרון בלי ירידת מהירות ל333MHZ (כפי שקורה בווינצ'סטר)
לא נראה לי שאתה מתכוון לקנות 2GB, או שאתה צריך בכלל 2GB, ועד שיהיה לך כמו שקומפורט אמר כבר יהיה כפולי ליבות.

טמפ' וצריכת חשמל נמוכים יותר.
אני לא יודע מה יהיה ההבדל אבל זה כזה שזניח שאפשר לצחוק, בשביל מעלה או 2? צריכת חשמל לא צריכה לעניין אותך, כי אתה ספק כוח שיכול להחזיק גם פרסקוט, אז ההבדל ממש טיפשי.

אפילו ראיתי טענה לשיפור של 1-3 אחוזים בביצועים
והשיפור בביצועים של ה1-3, תוכל לקבל בOC מצחיק של 100MHz.

בקיצר לחכות לווניס זה פשוט למרוח את הזמן. הווניס לא משהו כזה טוב כמו שאתה עושה ממנו. עם מה שאתה מתלהב זה מאחוז או שתיים, אבל אתה לא מוכן לעשות OC אז מה זה שווה.
לדעתי תקנה כבר מחשב. הכל זמין והכל כאן פשוט להרכיב ולשחק. בינתיים במקום לשחק במשחקי מחשב אתה גולש שעות על גבי שעות מחפש באינטרנט על חומרה ומה לקנות. ואחרי הווניס יהיה שמועות על שמניס ועל פניס, השיפור מגוחך עד שבא לי לבכות, המחיר שהוא יעלה יותר מהוינסצטר לא יהיה שווה את ההשקעה, ואם הם יעלו אותו מחיר אז הוא לא שווה את הזמן שאתה מחכה.
מפחיד!

ישן 28-03-2005, 15:01
צלמית המשתמש של comfort
  comfort comfort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.04
לדעתי יש עוד הרבה זמן עד שנראה פה את הוניס!!
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "להערכתי בערך שבוע אחרי חול יהיה בארץ ולכל היותר"

עד לפני חודש חודשיים לא היה קל למצוא 3500 ב90נ"מ (לפחות לי)...הרבה חנויות רשמו 90נ"מ שבעצם זה היה ה130 רק לאחרונה אני רואה שמציגים גם את ה130 וגם את 90 !!
אז בסוף לקחתי את ה130 ...ואני ממש לא מצטער(חשבתי שאני אצטער) לדעתי סתם חרתא כל הקטע של הטמפ' והחשמל ...חבר שלי קנה את הוינצסטר והוא יותר חם מהניוקסל שלי ....כנראה למארז שלי יש זרימת אויר יותר טובה...(אבל זה רק מראה כמה ההבדל זניח)
אני גם לא רואה צורך להשתמש ב4 בקרי זיכרון בזמן הקרוב...אלה אם זה .4X256 ...עד שנצטרך 2 G זיכרון כבר הכפולי ליבות יהיו מוצר רגיל בשוק...

בקיצור אחרי שאתה מרכיב את המחשב והכל עובד כמו שצריך אין לדברים האלו חשיבות בכלל!!!
מה זה חשוב אם המעבד לוקח A חשמל או B חשמל???מה זה חשוב אם המעבד עובד בטמפ' 29 מעלות או 30 או 32 מעלות??(ברור שאם ההבדל הוא גדול כמו בפרסקוט אז זה משהו אחר)
מה זה חשוב אם המעבד ב130 או 90???אלו דברים שלא רואים ולא מרגישים בכלל!!! אין טיפת הבדל בביצועים!!מה שחשוב שהמחשב עובד כמו שצריך!

אם הוניס יגיע באותה מהירות שהוינצסטר 3500 הגיע, אז יש לחכות עוד...ולא קצת...יש את הניוקסל והוינצסטר להעיף קודם...
ישן 28-03-2005, 20:09

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי comfort שמתחילה ב "לדעתי יש עוד הרבה זמן עד שנראה פה את הוניס!!"

ה1 עד 3 אחוזי שיפור בביצועים זה לא נתון רשמי ובכלל לא בטוח שיהיה דבר כזה, בוודאי שלא בגלל זה ממתינים שבועיים (וסתם ככה לגבי הOC "המצחיק" הוא אולי מצחיק אבל האחריות הולכת), אבל כשאבן דרך נוספת במפת הדרכים של AMD מגיעה- אני אתעלם ממנה בשביל שבועיים? (לא מדובר בסתם גירסונת חדשה, מדובר בשלב אחד קדימה במפת הדרכים, השלב האחרון לפני כפולי הליבות, המשמעות היא לא קטנה בכלל)
אני לא מבין גדול במחשבים ואני לא מתיימר להיות אחד כזה ,לכן אני לא אטען שראיתי את השיפורים בגירסה החדשה ובהחלטה מלומדת קבעתי שכדאי לי לחכות, את ההחלטה קיבלתי לאחר שקראתי דיונים בנושא לא ראיתי אפילו פעם אחת שהמסקנה הייתה לרוץ לקנות וינצ'סטר(למעשה ההתלבטות החלה בזכות תפוחים אז גם לו מגיע "שכוייעך"),,
אז עם כל הכבוד, ויש כבוד, אני אקשיב לעצות של המומחים, הרי קנית מחשב מהירה לא תהיה לי בכל מקרה, אז מה זה כבר שבועיים יותר או פחות.
ובכל מקרה מחירי המעבדים בירידה תלולה למטה, היום מעבד 3000+ ב900 שקל זה מציאות, בעוד שבועיים אני מקוה שהמחיר יהיה נוח עוד יותר, בנתיים אני אוכל לחשוב לעצמי בנחת על הזכרונות, אין עליי שום לחץ לקנות מחשב מיד, הP3 שלי מתגלה כאחת הקניות הטובות ביותר שעשיתי (טפו טפו טפו) והוא סוחב כמו מלך, אני עדיין נהנה לשחק CS כך שהמצב סבבה.
ישן 28-03-2005, 23:52

כמה נקודות שרציתי לגעת בהם.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "אז ככה"

מפת הדרכים של AMD לא משנה הרבה להיום. מה שיהיה בעוד שנתיים עם זה יהיה 939 אז זה טוב, אבל זה לא משנה היום עם זה וינצסטר או ווניס ואיפה הם במפת הדרכים. אני לא בדרך להשסכם שלום איתם, אני סך הכל מחפש מחשב. עם OC לא מעניין אותך, וההבדל הזניחה הזה בגדר לא-משפיע-עד-לא-מורגש, מה שמושך אותך, אבל בנושאים אחרים אני לא רואה שאתה נמשך ללא-משפיע-לא-מורגש.
מבחינת המחיר מוצר חדש תמיד יקר בהתחלה, קח לדוגמה את 6600GT או nForce4. אז נכון שיש ירידת מחירים עם הזמן אבל לAMD לא צפויה אחד קרובה כי היא הורידה הרבה את המחירים שלה בחצי שנה האחרונה. ונשארה באמת השאלה האם זה יהיה שבועיים? או שלושה שבועות, ועד שזה יגיעה לארץ, ועד שהמחיר ירד, ואני מבטיח לך שיעבור יותר מחודש עד שאתה תקנה את זה. ובמקום זה אתה יכול לקנות במחיר זהה או קטן טיפה, היום, מעבד זהה לגמרי שאתה לא תרגיש בו שום הבדל. כלומר יש אנשים שכן ירגישו הבדל אבל אתה לא. מכיוון שצריכת החשמל לא משנה, ואני מסתדר טוב מאוד אם צריכת החשמל שלי, וגם הפקודות החדשות ממש לא רלוונטיות לגביך, וגם הOC לא משהו קריטי, והאחוז או 2 אני מקווה שהוא לא מה שיקבע את גורל המחשב שלך למשך השנים.
מה שאני בה להגיד שהווניס הוא בכלל לא פריצת דרך ולא שום דבר, עוד מעבד ל"מפת הדרכים של AMD", שאם זה מעניין למשתמש ביתי שרוצה מחשב כמה מרוויחה החברה או כל מיני דברים כאלה יכול להתעניין אבל זה לא באמת משנה לא.
אם ההיתי ויל הנטינג ההיתי כותב משהו ממש יפה אבל אני לא, אבל תנסה להבין אותי ואת קומפורט. הציפייה הזאתי לא באמת שווה את זה, הסיבה שאתה מחכה היא שונה, יש אנשים שיגידו שהיא מין חשש, די נפוץ כי אנשים רוצים לקבל דבר טוב ושלא יעבדו עליהם, אני מסכים עם זה במאה אחוז.
ואם אתה רוצה לשמוע מאחד שיש לו מעבד של וינצסטר אני מרוצה ממנו מאוד, ותשאל גם את קומפורט.
בכל מקרה אנחנו מייעצים לך לקנות כבר את המחשב ולהנות ממנו. חיים רק פעם אחד, ולא צריך לחכות לשום דבר. יש כבר nForce4, PCI-e, 64bit, כבר הכל נמצא. פשוט אפשר לקנות. אנחנו לא לוחצים עליך לקנות, כי יכול להיות שיש בעיות שלא קשורות לציפייה לחומרה חדשה, כלומר בעיות אחרות שמפריעות לך לקנות, אני לא רוצה להשמע חטטן בנושא הזה כי הוא מאוד פרטי ורגיש. פשוט רק רציתי שלא תבין אותנו לא נכון. מה שבאנו להגיד לך שאם אתה יכול לקנות היום מחשב אז כדאי שתקנה ולא תחכה, עם אתה לא יכול לקנות, אז תקח את הזמן, וכמו שאמרת יש לך מחשב שעובד וזה מה שחשוב.

בכל מקרה לא משנה מה שתקנה אפילו אינטל העיקר שתהנה מהמחשב שלך ושתיהיה מרוצה.
מפחיד!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:07

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר