לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2008, 14:50
צלמית המשתמש של tita
  משתמש זכר tita tita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל tita שלח הודעה דרך MSN אל tita Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tita שמתחילה ב "זהירות יורים !..."

תודה רבה לכולם שמחש אהבתם! ממש היתלבטתי עם לעלות או לא, כנראה טוב שהעלתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nanak_k

מה שקצת הפריע לי אבל אני לא בטוח בכך זה שהתמונה לא נראית לי ביחס 2:3 אלא טיפה יותר ריבועית. אני צודק? לא, היחס הוא כרגיל 3 ל-2

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קובי שמיר

יופי של תמונה, תגיד הנקודה השחורה הקטנה וקצת מרוחה זה הפגז? כן, זה הפגז!
הטווח הדינאמי שנראה לי רחב, כתוצאה משימוש בפילטר מקטב או בגלל שמדובר בעדשה רחבה?
או לא זה ולא זה ופשוט זה נדמה לי? הטווח הדינאמי לא כזה רחב פשוט היה ענן ממש גדול מעל כל האזור ככה שאור שמש ישיר לא הגיע אל הקרקע ובגלל זה החשיפה ממש מדויקת בלי חריגות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי wolf

אבל תסביר לי 10 MM ??? איך אפשר ???
כאילו זה יכול להיות מרחיש אוזניים, היה לך מגן או משהוא ?
היו לי גם אטמים וגם אוזניות וכן עמדתי דיי קרוב הציוד שלי ואני התמלאנו חול!

ושוב.. תודה לכולם!

בברכה, איתמר חסן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2008, 11:01
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מצטרף
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ארי 13 שמתחילה ב "אישית, לא אהבתי את העיוות..."

מפריעה לי מאד בחירת העדשה. בתכל'ס - אם נשפוט את מה שכבר ראינו בתחום - כתמונת יריית פגז - זו הפחות מרשימה מביניהם.

הדברים היחידים שעושים את התמונה אלו הם הצבעים וביחוד השמיים. בלי אלה - מדובר בתמונה בינונית ואילו פחות מזה... (או כמו שמישהו אמר לי פעם: "לא להוציא תמונה עם עדשה רחבה - זה לא יותר מביזיון...).

קחו למשל את התמונה הזו של יואב למר שצולמה בסמוך לרצועת עזה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

או זו של דוד מזרחי (בעבר שותפו של יואב למר ב"סיזיפוס"):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שתי תמונות בשליפה מאתר GETTY. לדו"צ יש עוד כמה תמונות, אפילו טובות יותר - והמשותף לכולן - הימנעות מעדשה רחבה, או לכל הפחות - הימנעות מעיוות האובייקט עד בכי...

איזו הצדקה יש לשימוש בעדשה הרחבה? הימנעות בפיספוס הפגז? מילא אם ב"מסביב" של התמונה היינו מקבלים עוד מידע רלוונטי - נגיד עוד חייל, או תחמושת או משהו אחר.

מאחר שאין כזה - הרי שהפועל היוצא הוא קומפוזיציה בינונית, ותפישת מחסה מאחורי "בדיוק בחיתוך הזהב" היא אמירה שלכל הפחות נשמעת מעט פלצנית...

התנצלותי על הביקורת הנוקבת - אך זו לכל היותר - דעתי.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 28-11-2008 בשעה 11:06.
ישן 29-11-2008, 15:19
צלמית המשתמש של tita
  משתמש זכר tita tita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל tita שלח הודעה דרך MSN אל tita Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "מצטרף"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
מפריעה לי מאד בחירת העדשה. בתכל'ס - אם נשפוט את מה שכבר ראינו בתחום - כתמונת יריית פגז - זו הפחות מרשימה מביניהם.

הדברים היחידים שעושים את התמונה אלו הם הצבעים וביחוד השמיים. בלי אלה - מדובר בתמונה בינונית ואילו פחות מזה... (או כמו שמישהו אמר לי פעם: "לא להוציא תמונה עם עדשה רחבה - זה לא יותר מביזיון...) הוצאת את שני הדברים שבניתי עליהם שיבנו את התמונה כי יותר מידיי לא היה שם, זה בידיוק כמו שתיקח תמונת מפלים שלי ותוציא מהמשוואה את השמיים הצבעים והחשיפה הארוכה ותגיד שנשארת עם תמונת נוף רגילה.

שתי תמונות בשליפה מאתר GETTY. לדו"צ יש עוד כמה תמונות, אפילו טובות יותר(כן, תמונות שלי ועוד כמה דומות שלא העלתי) - והמשותף לכולן - הימנעות מעדשה רחבה, או לכל הפחות - הימנעות מעיוות האובייקט עד בכי...העיוות זה לא משהו שמפריע לי, זה משהו שאני יכול לתקן בידיוק ב2 דקות בפוטושופ

איזו הצדקה יש לשימוש בעדשה הרחבה? הימנעות בפיספוס הפגז? מילא אם ב"מסביב" של התמונה היינו מקבלים עוד מידע רלוונטי - נגיד עוד חייל, או תחמושת או משהו אחר.
השימוש בעדשה רחבה היה רק כי כבר ניסיתי עם טלה ורציתי לנסות עם רחב (ודרך אגב לתפוס את הפגז קל יותר בעדשת טלה), עוד דברים היו שם אבל לא היו ממוקמים כמו שרציתי, ומלא בנות שממש אבל ממש לא רוצות שתצלם אותן.

מאחר שאין כזה - הרי שהפועל היוצא הוא קומפוזיציה בינונית, ותפיסת מחסה מאחורי "בדיוק בחיתוך הזהב" היא אמירה שלכל הפחות נשמעת מעט פלצנית...

אל תתנצל ההפך אני אוהב ביקורת, לפעמים אני לומד דברים חדשים מתגובות של אנשים, הפעם קראתי מה שכתבת הסתכלתי והסברתי את עצמי.

בברכה, איתמר חסן

ישן 30-11-2008, 18:41
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בינגו!
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי tita שמתחילה ב "[QUOTE=Soloavia]מפריעה לי מאד..."

ציטוט:
הדברים היחידים שעושים את התמונה אלו הם הצבעים וביחוד השמיים. בלי אלה - מדובר בתמונה בינונית ואילו פחות מזה... (או כמו שמישהו אמר לי פעם: "לא להוציא תמונה עם עדשה רחבה - זה לא יותר מביזיון...) הוצאת את שני הדברים שבניתי עליהם שיבנו את התמונה כי יותר מידיי לא היה שם, זה בידיוק כמו שתיקח תמונת מפלים שלי ותוציא מהמשוואה את השמיים הצבעים והחשיפה הארוכה ותגיד שנשארת עם תמונת נוף רגילה.

קלעת בול לנקודה. זאת לא חוכמה גדולה לצלם נוף, אבל בתוספת טכניקה - כמו למשל צילום במהירות נמוכה - אתה יוצר דבר אחר; כלומר ע"י שימוש במיומנות טכנית. זאת בדיוק הנקודה בה נפלת בצילום המדובר - בתחום המיומנות הטכנית. בחירת העדשה הייתה שגוייה והביצוע לא מוצלח מאד (כאמור - לדעתי). מה שעושה את התמונה זה הצשילוב של הגוונים והשמיים, ובלי כל אלה - אנחנו נשארים עם תמונה שלא מציגה יכולת צילום או קומפוזיציה יוצאות דופן, והכותרת - במקום חעשות חסד עם התמונה - מציגה את הצלם במערומיו - כלומר היא מבליטה את הנקודה החלשה ביותר התמונה - את התותח שאינו טוב מצילומים אחרים -(להבדיל מהתמונה המעולה שקישרת אליה).

זה חבל!!!

ציטוט:
שתי תמונות בשליפה מאתר GETTY. לדו"צ יש עוד כמה תמונות, אפילו טובות יותר(כן, תמונות שלי ועוד כמה דומות שלא העלתי) - והמשותף לכולן - הימנעות מעדשה רחבה, או לכל הפחות - הימנעות מעיוות האובייקט עד בכי...העיוות זה לא משהו שמפריע לי, זה משהו שאני יכול לתקן בידיוק ב2 דקות בפוטושופ

אני יודע. פוטושופ זאת תוכנה חביבה מאד. אפשר להוריד צילומים מהאינטרנט, לשלשב אותם יחד כמו בזירת קרב ולקבל תמונות מדהימות. בשביל זה אתה אפילו לא צריך מצלמה. אם אתה חושב על צילום - נא ליצר את הדברים בחומר הגלם, ואח"כ טפל בפוטושופ באבק, פיצויי חשיפה, צבעים וכו'.

כאחד שעובד עם פוטושופ בערך מגרסא 2.5 מימי חלונות 3.11 לקבוצות עבודה - תאמין לי שיש לי מעט ידע וניסיון ואני בהחלט יודע שאפשר לתקן את העיוות בפוטושופ (בוא נסכם שאת הצילום המקצועי עזבתי לטובת גרפיקה ובשניהם יחד יש לי כ-35 שנות וותק [בחפיפה]).

ציטוט:
השימוש בעדשה רחבה היה רק כי כבר ניסיתי עם טלה ורציתי לנסות עם רחב (ודרך אגב לתפוס את הפגז קל יותר בעדשת טלה), עוד דברים היו שם אבל לא היו ממוקמים כמו שרציתי, ומלא בנות שממש אבל ממש לא רוצות שתצלם אותן.

תעשה לי טובה. עדשה רחבה שמכסה שדה ראייה של 90 מעלות מקשה יותר על תפישת (כן, אפשר גם ב-ש וגם ב-ס וזאת לא טעות) אובייקט מהיר מאשר בעדשה ששדה הראייה שלה הוא 20 מעלות? אני אסתפק בלציין שזה לא נכון מבלי להוסיף (אחרת מישהו עוד עשוי להיעלב מהתגובה). ואם ישנם דברים בסביבה שמפריעים לך - בחירת עדשה רחבה היא לא בדיוק פתרון טוב יותר מעדשת טלה אלא להיפך - והתשובה הטובה יותר לכל אילה - שנה את הזוית והמיקום.
ולכל אנשי הפורום - אני מקווה שברור לכם שעצם הימצאות עלה בסמוך לשמו של חבר לא הופכת את דבריו בהכרח לתורה מסיני. כולם טועים, כולם יודעים ומכולם ניתן ללמוד (ובשביל זה אנחנו כאן).

ציטוט:
אל תתנצל ההפך אני אוהב ביקורת, לפעמים אני לומד דברים חדשים מתגובות של אנשים, הפעם קראתי מה שכתבת הסתכלתי והסברתי את עצמי.

לפעמים מספיק להקשיב. לפעמים ההסבר עשוי להישמע יותר כמו תירוץ - אבל זה כבר דיון אחר לחלוטין.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 30-11-2008 בשעה 18:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:22

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר