לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2008, 20:13
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שמע, לא תמיד זה כזה פשוט
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כואב עצוב אבל מי שנתפס..."

בעיקר במקום כמו תאילנד.
אותי עיכבה המשטרה שם לפני שנים רגע לפני שעמדתי לעלות למטוס חזרה לארץ וזאת ללא כל הסבר.
רק אחרי זמן לא קצר (במהלכו כבר דמיינתי עצמי מסיים את הטיול עם כדור ברזל גדול אזוק לרגל) שוחררתי לדרכי ללא הסבר או התנצלות. במקרה ראיתי בזווית העיין פלט פקס על אחד השולחנות שם ובו דמות מבוקש שדמה לי במידת מה. מכאן ועד מעצר של ממש לא הייתה דרך ארוכה במיוחד, ומרגע שנכנסת להליך שך מעצר, לך תדע מה ידביקו לך במדינת עולם שלישי שבה יש שיקולים שונים ומשונים מאחורי הפללה. לכן, אני לא ממהר לפסול אפשרות לחלוטין את האפשרות שחבר'ה האלה באמת לא החזיקו בסם או החזיקו כמות קטנה לצריכה עצמית שמישהו "דאג" לנפח כדי להציג תפיסה גדולה ומרשימה או משהו מעין זה. ברור, שזה לא הכי סביר אבל זה אפשרי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2008, 20:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שמע, לא תמיד זה כזה פשוט"

תשמע, אם כבר מקרים אישיים אז אותי עצרו בלונדון ב 1 בלילה.
התאמתי חלקית לתאור של חשוד, קפצו עלי שוטרים באמצע הרחוב עם נשקים אוטומטים ושחפצים.
אחד מהם החזיק אותי מיידית בכח ביד, וכאשר התחלתי להסביר מי אני ולדבר עם הידיים קצת, שוטר אחר תפס אותי ביד השנייה. שניהם מחזיקים אותי בכח חזק.
לא צריך להיות בתאילנד בשביל לדמיין מה עלול לקרות בגלל טעות בזיהוי. אני מניח שאם הסיפור שלי היה ממשיך, הוא לא היה נעים. הם חיפשו חשוד בגניבה מחנות או כיוס, לא הצלחתי להבין כל כך.
דקה או שתיים עמדתי ככה כאשר סביבי 4 ניידות ואיזה 12 שוטרים עצבניים.
כאשר הגיעה ההודעה בקשר על זיהוי ודאי של החשוד האמיתי, הם פשוט עזבו אותי כולם ורצו לכיוון הנכון. אני כבר דמיינתי בילוי בחדר חקירות או במעצר וזה לא נעים בכלל.

לגבי תאילנד והמקרה הספציפי הזה.
קודם כל יודע לכולם שבתאילנד יש עונש מוות ובעוד מדינות במזרח הרחוק שרובן די מתוירות.
סוחרי הסמים יודעים את זה ולוקחים סיכון מודע (גם אם מטמטום). על עבירת סמים בישראל למשל מקבלים עונש מצחיק לעומת המדינות האלה, הסיכון משתלם יותר.
לגבי הבחור הרוסי הבנתי שהוא כבר השתגע ואין לו אף אחד שיתמוך בו והוא נזקק לטיפולים פסיכיאטרים בכלא או במעצר שלו.
שני החברה האלה נתפסו בכלל ברחוב והובלו לחדר שלהם שם נמצאו הכדורים. הכל בעקבות מידע מוקדם.
יש מקרים שבהם שותלים השוטרים סמים תוך כדי חיפוש. זה למטרות שוחד ומשם לעונש מוות הדרך ארוכה מאד.
מי שהגיע לעונש מוות בדרך כלל (אין 100% ואני לא לוקח אחריות על אף מקרה בכל מקרה) נתפס באמת עם כמות גדולה. אחרת זה נגמר בדרך בעזרת כסף, כמה מאות אלפי דולרים הכל בהתאם לרמה שזה הגיע אליו (משטרה מקומית, תובע, שופט לפי הסדר) או שמקבל כמה שנים בכלא. 5 או 10 שנים משהו כזה. מי שחוטף עונשים באמת ארוכים של 15 או 20 שנה ומעלה צא מנקודת הנחה שהוא אשם ובדרך כלל בגדול.
99 אחוז מהאסירים בבתי הכלא הרי טוענים שהם לא אשמים, מה אתה חושב ?
ישן 29-11-2008, 10:50
  avihil avihil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
נו.. אז בסופו של דבר הצדקת את עצמי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מאסר ממושך והחרמת הממון/רכוש שצברו מעיסקי הסמים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מצד שני, אני לא מאמין שיש ענישה שיכולה באמת להרתיע עד הסוף את לוויתני הסמים שרואים רק את הרווחים העצומים, שומרים על עצמם טוב טוב רחוק מעיסוק ישיר בעבירות ומפעילים באופן עקיף חיילים שבגלל דפקטים באישיות שלהם או באינטליגנציה שלהם לא מסוגלים בכלל לעשות שיקלול רציונאלי של עלות מול תועלת.

אני כבר הגעתי מזמן למסקנה שיש אנשים בכל חברה שאין להם בה חלק וכל מטרתם הוא רווח אישי על חשבון אחרים או סתם יצירת נזק בין אם בזדון או בין אם בדעה משובשת.. לאנשים כאלה אין זכות לחיות ובטח שלא על חשבון משלם המיסים..

במקום להתעסק בראיה עמוקה ולחשוב על מה ואילו... אני חושב שטובת החברה (ושלצורך בניית חברה נורמלית), פשוט דורשת שתהיה כאן התבוננות שטחית, צרה וקרה.. ואינני מדבר על עברייני צווארון לבן אלא על אותם רוצחים שפלים, אנסים סוחרי סמים ותוקפי קשישים...

אלו שתקפו את איטה פוגל בשלים היו מספיק בגילם ובנפשם על מנת לקבל פיק ברכיים לכל הפחות בטרם באו ותקפו את הזקנה.. משזה לא קרה, סימן שמשהו בסיסי ויסודי אצלם השתבש.. ואם כך, הרי שלתת להם לחיות על חשבון משלם המיסים ואולי הזדמנות שניה לאחר 11 שנה לא חושב שזה יצליח כ"כ.. ובכלל אינני חושב שהם ראויים לכך...
ישן 26-11-2008, 20:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא רואה כל בעייה בעונש מוות - מלבד הבעייה המאוד-בסיסית של חשש לטעות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עירקי, אשכנזי...יהודים! מסוממים! אחים!!!"

מהסיבה הזו לבדה צריך להימנע מעונש מוות בדר"כ, אלא אם כן העבירה הוכחה באופן מוחלט וודאי
(הרבה מעבר ל"מעל לכל ספק סביר"), כמו למשל אדם שנתפס בזמן הרצח עם הסכים המדממת בידו,
בידי עדים שראו את האירוע כולו.
אין לי מושג לגבי אשמתם של השניים (למרות שאני נוטה לחשוב שהרבה יותר סביר שהם כן אשמים,
מאשר שהם לא אשמים...), ומסיבה זו בלבד אני לא מתלהב מהוצאה להורג. אין לי שום בעייה באופן
עקרוני אם מישהו שנתפס על חם על הברחת סמים, יוצא להורג, בדיוק כפי שאין לי בעייה כזו לגבי
הוצאה להורג של אנס או רוצח (הכל, שוב, במידה והאשמה מוכחת באופן חד משמעי).
אני נגד התעוררות "מצפון יהודי" בכל הנוגע לעבריינים ישראלים שנתפסו בחו"ל. לא בעייה של מדינת
ישראל אם איזה חרא נתפס על עבירה בחו"ל, ואין שום סיב שלא יחטוף על כך. קודם דיווחו בחדשות
שמשפחת מכלוף כועסת על המשטרה שדרשה בתמורה לסיוע מול התאילנדים, מידע על משפחת
הפשע אברג'יל. אני חייב לתהות לגבי מידת ניקיון הכפיים של מישהו שיש לו מידע על משפחת אברג'יל
(ומסרב למוסרו - כשהמשפחה שלו מגבה אותו וזועמת על עצם בקשת המשטרה למידע שכזה...).
אני חושב שלרובנו כאן אין יכולת לספק מידע מועיל על משפחת אברג'יל, אפילו אם זה יציל את חיינו. מה
לעשות, זה לא החוגים החברתיים שלנו, ואין לנו מה לעשות בנידון. אדון מכלוף, מסתבר, כנראה שכן
מסתובב בחוגים הללו - ורק על הדבר הזה לבדו יש לברך על כך, שגם אם לא יוצא להורג, הרי שיבלה
הרבה-הרבה שנים רחוק מכאן, במקום שמתאים לו: הכלא.
ישן 26-11-2008, 22:51
מנהל

החשש מטעות הוא אכן הבעיה המרכזית מבחינה אוביקטיבית
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא רואה כל בעייה בעונש מוות - מלבד הבעייה המאוד-בסיסית של חשש לטעות"

ולכן הפרדתי בין "בעייתיות" ובין העניין המוסרי שהוא יותר עניין של עמדה אישית סובייקטיבית.
אנשים הורשעו בעבירות חמורות מאוד (כולל רצח) ללא עוול בכפם גם בישראל והחפות הובררה רק לאחר שנים רבות. קשה מאוד להגיע לוודאות מוחלטת ביחס לאשמתו של אדם, וזאת אפילו אם יש כביכול הראיות החזקות ביותר. אפילו עדי ראיה אינם בהכרח מספיקים לשם כך. חכמינו זיכרונם לברכה הקדימו במאות רבות של שנים את מומחי הפסיכולוגיה כשהניחו שעדות ראיה איננה עניין בטוח ולכן קבעו שלצורך הוצאה להורג נדרשים לפחות שני עדי ראיה ושלא כל אדם קביל כעד ראיה. לבריטים בארץ ישראל היה חוק דומה וזה מה שהציל את אברהם סטבסקי שהורשע בתחילה ברצח ארלוזורוב ואף נידון למוות. כידוע, היום (ולמעשה כבר אז) הרבה מאוד אנשים בטוחים שלא רצח.
כלומר, קשה מאוד להגיע לוודאות ביחס לאשמה וביחס לנסיבות העבירה (האם אומנם בוצעה בדם קר או לא, האם הרוצח היה באמת מודע למעשיו או לא וכו'). עונשי מאסר ניתנים בכל זאת (לפחות בארה"ב הזיכוי הוא רק אם יש ספק "סביר", לא אם יש ספק-כך שמרשיעים גם אם אין וודאות מוחלטת) תחת ההנחה המובלעת שבמקרה של מאסר הטעות ניתנת לתיקון וגם אם אין תיקון שלילת חופש איננה דראסטית כמו המתה.
מעבר לסוגיה כבדת המשקל של הסכנה לטעות, יש בעיות אתיות לא פשוטות עם עונש המוות, לדעתי. לא ברור לי שלאדם יש זכות להרוג בדם קר אדם אחר פשוט משום שלדעתו זה מה שמגיע לו. הריגה במהלך לחימה או כמניעה (הגנה עצמית או "סיכול ממוקד", למשל) זה סיפור אחר. חוץ מזה, ציינת הוצאה להורג גם ביחס לסוחרי סמים. כאן כמובן טמונה השאלה מי קובע איזו עבירה מצדיקה עונש מוות ואיזו לא, לפי איזה קריטריונים והיכן מעמידים את הקו. אני פשוט חושב שלהוציא להורג זה עניין לאלוהים (שגם נותן חיים) ולא לאדם. כאמור, זוהי עמדה אישית ואני לא מתיימר בעניין לעקביות מלאה-כך למשל המקרה של אייכמן נראה לי מוצדק אפילו שהמדובר היה בהריגה ב"דם קר" לכל דבר.
ישן 27-11-2008, 00:46
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא רואה כל בעייה בעונש מוות - מלבד הבעייה המאוד-בסיסית של חשש לטעות"

לסוחרי הסמים יש לובי מפוקפק.
מצד אחד אסור לסחור בסמים, זה אסור ואין שום רמת מסר שמתירה את זה.
מצד שני כל כל הרבה אנשים כולל (ובמיוחד) העשירים משתמשים בשירותיהם של סוחרי סמים ככה שאפשר ובצדק לטעון למוסר כפול.
אין לי שום מידע לגבי הקשר אם בכלל למשפחת אברג'יל, אבל יש לי קצת מידע לגבי המקרה הספציפי, וכמו שטענתי קודם. אין עשן בלי אש. החברה האלה נתפסו עם הסמים שלהם ולא של אף אחד אחר. עם כמה שזה כואב, העונש מגיע להם.
מנסיון העבר, הם לא יקבלו את עונש המוות. הם או ילשינו על מי שצריך, או שיבלו כמה שנים שכלא וישתחרו.
הסיכוי שיוצאו להורג באמת הוא בינתייים די קלוש
ישן 27-11-2008, 01:59
מנהל

הלובי של סוחרי הסמים הוא עניין מורכב
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לסוחרי הסמים יש לובי..."

אני מאמין שלסוחרי הסמים יש אינטרס להמשך קיומה חסר התוחלת של "המלחמה בסמים" שכן אין באמת אפשרות למנוע את הסחר כל עוד קיים הביקוש והאיסור הוא מה שהופך אותם רווחיים כל כך שכן העלות האמיתית של ייצור רוב הסמים היא אפסית. הסרת האיסור על השימוש בסמים (או לפחות במרביתם) רק תצמצם נזקים כל עוד תבוצע באופן גלובלי ולא במדינה אחת (שכן אז יתנקזו למדינה הזאת אין ספור גורמים עבריינים-ע"ע הולנד). הפחת האכיפה היא הדבר האחרון שסוחרי הסמים מעוניינים בו ולכן בסופו של דבר אני מאמין שגורמים בקירבם מנתבים משאבים (לאו דווקא ישירות כמובן) לטיפוח עמותות וקבוצות לחץ למלחמה בסמים ולהמשך מעמדם החוץ-חוקי.
ישן 27-11-2008, 08:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין בי כל רחמים כלפי אנשים סוחרים בסמים, גם לא כאלה שנתפסו בחו"ל...

עם זאת, אני לא שייך לאלה שמנקים מאחריות את המשתמשים עצמם. אנשים לא "נופלים לסמים", אלא
בוחרים במודע ליטול חומר שאולי יכול לספק להם הרגשה טובה, שחרור ממועקה וכד', אבל יוצר אצלם
תלות (כמובן שבהקשר זה אני מתכוון לסמים הקשים, ולא לחשיש/מריחואנה וכיו"ב), שבמקרים חמורים
גורמת להם לעשות הכל כדי להשיג את המנה הבאה.
99 אחוז מהנרקומנים הפכו לכאלה תודות למעשה ידיהם-שלהם, ולא בגלל שמישהו "הפיל" אותם לזה.
אני חושב שסחר בסמים הוא מקצוע נבזי כיוון שהוא מנצל אנשים חלשים לצורך הרעלתם האיטית
(כשהמורעלים עוד משלמים על זה כסף רב...), אבל אין בי אמפתיה רבה מדי לאנשים שלא מסוגלים
להגיד "לא" למשהו שקשה למצוא אדם על פני כדור הארץ, שלא יודע שזה רע...
ישן 27-11-2008, 12:44
מנהל

התמכרות לסמים היא מחלה לכל דבר
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין בי כל רחמים כלפי אנשים סוחרים בסמים, גם לא כאלה שנתפסו בחו"ל..."

המכור הוא אדם שמוחו עבר שינויים עקב צריכת הסם ובשלן אין לא היכולת לעצור בעצמו. זה בוסס מדעית בעשורים האחרונים. בין השאר ניתן להבחין בבירור בהרס באונה הפרה-פרונטלית שאחראית לדיכוי דחפים, בקרה עצמית וכו'. אנחנו כן מרחמים על חולי סרטן ריאות שהיו מעשנים כבדים, על חולי מלנומה שניצלו בשמש לצרכים אסתטיים, על חולי לב שצרכו כולסטרול באופן הרסני,חולי סוכרת שאיבדו כליות עקב כך שלא הקפידו על איזון הסוכר בדם וכדומה. אין הבדל רב בין מקרים אלה ובין המכור לסמים הקשים. הסיבות שמלכתחילה השתמש בסם קשורות גם לטבע האדם להדחיק סיכונים (כמו בדוגמאות שתיארתי) וכרגע הוא אדם חולה.
ישן 27-11-2008, 13:22
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מבין שאתה מקיים אורך חיים למופת"

אני לא מתאים לתגובה שלך היות ואני אכן "לא שותה, לא מעשן ולא משחק סנוקר".
כן משתדל לשמור על אורח חיים בריא, עושה ספורט, חוגר חגורת בטיחות וכן הלאה.
לא עושה סמים, בנוסף.

אני גם לא מדבר על מקרים שקורים אחת ל.. ושיש בהם אקראיות ומקריות. אנשים שמזניחים את עצמם באופן עקבי
אכן זכאים פחות לתמיכה כספית ורפואית מהמדינה. יש הבדל בין אדם שחלילה שכח לחגור חגורת בטיחות פעם בחייו
ודווקא באותו יום עבר תאונה לבין אדם שמשתמש בסמים באופן קבוע או שותה על בסיס יומיומי. אף אחד לא התמכר
לסמים או סיגריות אחרי שימוש אחד, אלא לאחר שימוש תכוף, כשהסיכון גבוה.
אדם כזה שקול לאדם שלא חוגר חגורת בטיחות אף פעם ומסכן את עצמו מדי יום ביומו.
ישן 27-11-2008, 16:59
מנהל

כנ"ל לגבי מעשנים, משתזפים, אכלני יתר וכו'...
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זוהי אכן מחלה - שהלוקים בה אשמים בכך באופן מלא"

שלא לדבר כמובן על אלה שחטפו איידס עקב יחסי מין לא מוגנים. מעבר לזה, לפי עדויות רבות יש נטיה גנטית להתמכרות ויש אנשים רבים שאת דפוס ההתנהגות הזה "רכשו" בבית וכאן ניתן להאשים את ההורים והסביבה החברתית המיידית. מה שאני מנסה לומר הוא שמשחק האשמה ביחס למחלות של אנשים הוא משחק מסוכן ושמוטב להימנע מימנו ולטפל במכורים כחולים לכל דבר. לא אכחיש שגם לי יש בעיה עם זה (ואני עוד עוסק בתחום) אבל אני מנסה לזכור שאם מבצעים שיקול רציונאלי קר הרי שגם לחברה עדיף להתייחס למכורים כאל חולים ולא כאל עבריינים. מכור שמטופל לא יעשה שום פשע (לפחות לא באופן ישיר בשל הסם). יש מעט מאוד סמים שהשפעתם הישירה תגרום לעבריינות (כגון אלימות או הסרת חסמים על פעילות מינית) וביניהם ניתן למנות את ה-PCP, המתאמפתמינים, וכמובן, הסם הנפוץ ביותר והחוקי מכולם-האלכוהול...
דווקא מי שמשתמש בהרואין לא יהיה אלים אלא אם כן הוא בקריז, זקוק לסם באופן מיידי ואין לו דרך חוקית להשיג אותו.
ישן 27-11-2008, 19:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ממש ממש לא כמו מעשנים ומשתפזים...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כנ"ל לגבי מעשנים, משתזפים, אכלני יתר וכו'..."

אני יכול להעיד על הכרות אישית עם שני מעשנים לשעבר (הוריי) ויכול לבשר שההתמכרות שלהם
מעולם לא גרמה להם לבצע מעשי פשע, מעולם לא גרמה להם להתנהגות מסוכנת (מעבר לנזק
הסביבתי שבעישון) ושניהם מ-ע-ו-ל-ם לא האשימו מישהו מלבד עצמם, בהתמכרות שלהם.
מי שהתמכר לעישון, הוא היחיד שאשם בכך. העניין הוא שהמתמכרים לעישון אינם פוטנציאל אלימות
ופשיעה כמו מתמכרים להרואין, קוקאין, אקסטזי ושאר מרעין בישין (וכך גם אכלנים, משתזפים וכד').
אגב, אלכוהוליסטים הם כ-ן בתוך חבורת הנרקומנים בעיני, אלה שהופכים עצמם לסכנה בגלל התמכרותם.

התמכרות היא אכן מחלה, אבל יש מחלה ויש מחלה. בכל מקרה - זוהי מחלה שהחולה הוא שאשם בה.
ישן 27-11-2008, 20:22
מנהל

למה לא?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ממש ממש לא כמו מעשנים ומשתפזים..."

מתוך הכרות אינטימית עם מעשן לשעבר (אני...)...
אף אחד לא פושע בגלל סיגריות משום שהקניה שלהם חוקית והמחיר סביר. מי שלא יכול להרשות לעצמו סיגריות-גונב (זהו אחד מהפריטים הגנובים הנפוצים). היכן שאספקת סיגריות מוגבלת (למשל, בבתי כלא) אנשים גם רוצחים על רקע הסחר במוצר הזה. מעבר לכך, מעשן כרוני שנמנע ממנו לעשן בהחלט נמצא במצב עצבני מהרגיל ויש יותר סיכוי שיגיב באלימות. מעבר לכך, מי שמעשן פוגע באחרים שכן עישון פאסיבי גרוע לפחות כמו עישון אקטיבי. אומנם יש חוקים להגבלת העישון הסביבתי אך לא תמיד הם מספיק מקיפים ולא תמיד הם נאכפים.
כאמור, שום דבר בהרואין לא הופך אדם לאלים (להיפך, הסם גורם לפסיביות). רק החקיקה שמונעת את הסם מימנו הופכת אותו לפונציאל לאלימות.
התמכרות היא מחלה שלא רק משתמש הסם אשם בה אלא גם מי שפיתה אותו להשתמש (הרבה פעמים מתחילים בגיל צעיר ומידת האחריות של קטין מופחתת ובצדק), מי שהטעה אותו לגבי השפעות הסם וכו'. וכאמור, הרבה מאוד מחלות הן ב"אשמת" החולה. זה לא שונה מהתמכרות לסם גם אם קשה לקבל זאת. מעבר לעניין האשמה, סבורני שמי שיש לו אישיות של מתמכר יגיע לסם לא משנה כמה אכיפה שלא תהיה. בארה"ב הבינו בזמנו מהר מאוד שהאיסור על האלכוהול גורם הרבה יותר נזק מתועלת. במוקדם או במאוחר יגיעו לתובנה הזו גם ביחס לסמים. הטיפול בנפגעי הסמים צריך להיות רפואי-חברתי, לא פלילי. סוחרים זה ענין אחר.
ישן 27-11-2008, 12:40
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ה"לובי" של סוחרי הסמים כלל אינו קשור לשואפי הקוק במגדלי ת"א

זהו אכן לובי "מפוקפק", אולם בעיקר משום המניעים האימבסיליים שלו, בדיוק כמו המניעים של ה"לובי" לטובת סרטוני פורנו (אבל רק מעל גיל 18!) והלובי לטובת נשק לכל אזרח הגון, רק לא מעבר לקיבר 0.5 ח"ש...

כל ה"לוביים" הללו מורכבים מאזרחים קטנים, ומהוגנים בד"כ, שעקב תסכולים די קטנוניים הקשורים בחייהים האישיים, משליכים את קורותיהם על האידאולוגיה שלכאורה הם מאמצים.

כל מיני סטלנים קטנים במיל', מעשני צינגלה וכל אחד שאי פעם איבד תחושה בביצים בגלל שניידת עברה בדיוק כשהו הלך להוא מהחוג ללימודי מזרח אסיה לקנות קצת חומר, דעתם עוברת עליהם והם רואים עצמם כמצויים אי שם במקום טוב באמצע בין הממסד "הלא מתחשב" (ברגשות כמה סטלנים) ובין סוחרי הסמים. "זה נבילה וזה טריפה" בתת מודע הם חושבים לעצמם, ולפי ההגיון של האיש הקטן: "אם השוטר המניאק שעצר אותי על צינגלה ומנע ממני להגיע לטייס לא קיבל עונש מאסר ארוך, אז תמונת הראי שלו - סוחר הסמים - גם הוא לא צריך לקבל".

זהו הלובי האמיתי. מטופש, חסר הגיון אבל מאוד עוזר לאליבי של סוחרי הסמים שהם סוחרי מוות.

דיברו כאן על רוצחים, אנשים ופדופילים ככלל: ארשה לעצמי לעצבן אנשים ולהגיד שבמחשבה קרת רוח אני מגיע חמסקנה כי דווקא מקרב הרוצחים ומיני האנסים ישנם לא מעטים שמעשיהם נובעים מסיבות הקשורות בהפרעה נפשית: כמובן שיש הרבה שלו, אבל מה שבטוח הוא שלסוחרי הסמים אין שום הפרעה נפשית: רק שילוב של חמדנות, אדישות לחיי אדם ובעיקר הרבה מאוד רגעים של קור רוח שאם עברו אותם ועדיין הרעילו את ילדינו וחבירינו, תליה זה עוד עונש קל בשבילם.

ישן 27-11-2008, 19:39
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
טוב מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "בחזרה למלזיה הגרסה הישראלית - עונש מוות לשני ישראלים שסחרו בסמים בתאילנד"

לא מספיק שאתה סוחר סמים והורס חיים של אנשים יש לך עוד תחוצפה להפיץ את זה במדינה שלא שלך?!
עונש מוות וכמה שיותר מהר יותר טוב. לחלאות כאלה שבשביל בצע כסף התכוונו להרוס חיים של 23000 אלף איש אין זכות לחיות.
מקווה שמדינת ישראל לא תפעל להקלת עונשם. ממשלת תאילנד נלחמת בפשע ביד קשה ורק ככה מניבים תוצאות.
מברך על עונש המוות למען יראו ויראו כל שפלי האדם שמתפרנסים ממכירת סמים והשחטת החברה וחיי אדם באשר הם.

הלוואי ומערכת המשפט בישראל תלמד ממדיניות היד הקשה של תאילנד כנגד הפשע.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 27-11-2008 בשעה 19:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:21

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר