לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2008, 19:21
  needhelp1 needhelp1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.08
למה אתם פוחדים שיהיה לשלטון מידע עליכם??

בבקשה תקראו הכל לפני שאתם מגיבים

אני קורא את כל האשכולות והתגובות בפורום הזה ואני חייב לשאול (לא שאלתי באשכול ספציפי כי זה קשור לכמה).

למה אתם פוחדים שלשלטון יהיה מידע עליכם? למה אתם פוחדים ממאגר טביעות אצבע או מזיהוי לפי טביעות אצבעות/עין וכו'? אפילו "שבב" שיושתל בתוכי לא מפחיד אותי. אני לא עובר על שום חוק, אין לי מה להסתיר ואני בטוח שהחיים הפרטיים שלי לא מעניינים אף אחד וגם אם מישהו יעקוב אחרי 24 שעות זה לא מזיז לי.. מה זה מפריע לי?

אתם פוחדים מהמאגרי טביעות אצבע, מצלמות ברחובות, שבבים בתוך אנשים. אבל אם באמת היו רוצים לנתר את כולם (אני לא אומר שלא רוצים..) אז אפשר לנצל טכנולוגיות שיש כבר היום.
אני בטוח שלכולכם יש פלאפון- מבחינה טכנולוגית הפלאפון לא חייב לשדר רק בזמן שיחה, הוא יכול לשדר כל הזמן.. דרך הפלאפון אפשר להקליט את כל השיחות שלכם 24 שעות.
מצלמה בפלאפון - לאחוז קטן מאוד פה אין מצלמה בפלאפון, למה זה לא מדאיג אתכם? לא מפריע לכם שיכולים לצפות בכם כל הזמן? כנ"ל לגבי מצלמות באינטרנט.
מעקב פעילויות במחשב - לא צריך זיהוי אישי, 99% מהגולשים פה גולשים דרך החשבון שלהם, דרך כמה פעולות פשוטות אפשר לקבל פרטים על כל אחד מכם. מי אמר שכשהתקנת וינדוס על המחשב לא התקנתם סוס טרויאני שמשדר את מה שאתם עושים? כל משחק שאתם מתקינים יכול להיות מושתל בו סוס.. לא צריך חברות ענק כמו גוגל, כל המידע עובר דרך השרתים של הספקית אינטרנט שלכם, גוגל לא צריך לשתף פעולה עם אף גורם ממשלתי ועדיין יוכלו לקרוא את כל האימיילים שלכם..

אז למה מפריע לכם ה"מחשבי ענן"?
למה מפריע לכם שהמשטרה מפרסמת שהיא ממפה את כל המצלמות? (אם זה היה אמור לעקוב אחרי אנשים הם לא היו מפרסמים את זה)
למה מפריע לכם מאגרי מידע?

ואם זה כן מפריע למה אתם ממשיכים לגלוש באינטרנט, להחזיק פלאפון ולהסתובב ברחובות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2008, 22:12
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי needhelp1 שמתחילה ב "למה אתם פוחדים שיהיה לשלטון מידע עליכם??"

בוא נעשה סדר קודם כל.
יש אנשים פתוחים יותר ויש אנשים צנועים יותר, לכולם חייבת להיות הזכות לצנעת הפרט וכבוד האדם.

עכשיו כשמשתמשים במילה "מפחיד" לא מדובר על פחד אישי (לפחות לא רק),
אלא על פחד לאבד את החירויות שלנו, הפחד להיות משועבדים לגורם כח שישלוט בנו,
במקום שאנו כבני אדם נשלוט בחיינו באופן שבו אנחנו רוצים.

אם נוח לך הרעיון שיושתל בך שבב אלקטרוני כמו אחרון חיות המחמד, אז באמת שצר לי עליך,
כנראה שאתה לא מבין על איזה מציאות אתה מדבר, ואני מאוד מתנצל אם מה שאני אגיד יישמע מגעיל ומתנשא
אבל אני חייב להגיד את זה, וזה שאתה כנראה לא מספיק אינטלגנטי כדי לראות מעבר לקיום האישי שלך כאדם,
ולראות מה מציאות של ניטור בני אדם כמו חיות יעשה לאנושות, ואיזה עולם עגום זה ייצור.

עולם בלי חופש ביטוי, עולם בלי מחאות, עולם בלי שום חירות אישית.
אתה יכול לדמיין עולם שבו את "תיסרק" כמו מוצר בסופר בכל פעם שתכנס לחנות או בניין משרדים,
פרטיך יתועדו כולל שעת כניסה ושעת יציאה? המידע האישי והרפואי שלך יהיה זמין למאגרים אחרים?

אתה כנראה לא מבין? אתה כנראה לא מבין איזה אסון זה יהיה לבני אדם לחיות בעולם מגעיל שכזה.
ולכן אתה מדבר על פלאפונים וסוסים טרויאנים כהשוואה, אין שום השוואה.

שבב אלקטרוני, מאגר ביומטרי - אלה דברים שמי שקצת חושב קדימה
כמה שנים ורוצה להביא ילדים בשלב כלשהוא, צריך להיות מודאג מאוד מהם.

צריך להיות מודאג מהעולם שבו הילדים שלו יגדלו, מצלמות בבתי ספר, מצלמות בעבודה,
אינטרנט תאגידי מנוטר ומפוקח, מחשבים שמקונפגים ע"י היצרן מבלי התייחסות אליך כגורם רלוונטי,
שוטרים שיוכלו לסרוק אותך ברחוב באמצעות אקדח לייזר, ורק שוטרים? למה לא פקידי ממשלה?
למה לא האקרים שקנו את המכשיר בשוק האפור, ויוכלו לדעת עליך הכל מבלי לדבר איתך.

זו המציאות שאנחנו צועדים אליה עם ההתחלה הקטנה הזו של מאגר ביומטרי ושבבי RF,
נכון זה נשמע כמו סרט, אבל מאיפה אתה חושב מביאים את העלילות האלה לסרטים?
יוצרי סרטים איכותיים הם בד"כ אנשים מאוד מודעים לעולם שלהם, הם יודעים הכל על הנושאים המדוברים כאן.

אם אתה לא מפחד מעולם כזה, אז הגיע הזמן שתתחיל,
אם אנשים לא יעצרו את זה עכשיו כשזה עוד מוקדם - בעוד דור מהיום זה כבר יהיה בלתי אפשרי.

זהו אינטרנס מובהק של אנשים צעירים שיש להם עוד שנים רבות לחיות בעולם הזה,
לחשוש בכנות מהתקדימים המסוכנים האלה שהולכים וצוברים תאוצה מיום ליום.

עשה לעצמך טובה, ואל תאמין לטלוויזיה - כי היא שייכת לאנשים שלא סופרים אותך.
היא כלי לקידום רעיונות של בעלי אינטרס, היא נכס כמו אוטו או בית, כשאתה הבעלים של חברת חדשות
אתה יכול להגיד להם מה יהיו החדשות, וזה מה שיהיה - הגיע הזמן שתתעורר ותבין איך העולם עובד.
יש 2 מחנות בעולם הזה, אלה שהם בעלי הכח והמדיה, וכל השאר - ותהיה בטוח, שרק צד אחד מרוויח מזה, וזה לא הצד שלך.
ישן 26-11-2008, 00:12
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
כתבו לך כאן דברים נכונים מאוד! כדאי שתעבור עלייהם ביעון!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי needhelp1 שמתחילה ב "למה אתם פוחדים שיהיה לשלטון מידע עליכם??"

אני אוסיף משהו מהפן האישי,

כל מי ששירת ביחידות מיחשוב מסווגות יסכים איתי, אפילו פקידים פשוטים..
תחשוב ככה, יש חיילים בני 18 היום שיש בידייהם עוצמה שהם לא מודעים לגדולתה, נכון שהם עוברים
סיווג בטחוני, נכון שהם עוברים מיליון ואחד אזהרות של "עשה ואל תעשה" אבל ברגע שאתה נמצא
בעמדת מפתח ויש בידך כוח כדרך שגרה אתה מתחיל לאט לאט לזלזל בו ולהשתמש בו לא כשורה!
דוגמא נפוצה בצה"ל - כל מש"ק שלישות אחרי כמה חודשים בתפקיד מברר לחצי עולם ואשתו את מה
שהם רוצים לדעת.. אין למש"ק שלישות ממוצע חברים שהוא לא בירר להם נתונים אישיים בצבא,
כמו קב"א , דפ"ר פרופיל וכו'... עד לפה זה הפרת הפקודות בקטנה.
מתי מתחילה הבעייה? כשאיזה בחור התחיל עם מישהי חמודה באוטובוס ומיד אחרי שהוא בא לבסיס
הוא פותח את המערכת שלו, מקיש את השם שלה ומרגע זה הוא יכול לנבור בכל החיים שלה!
מספר אישי, גובה, משקל, איזור מגורים מדוייק, מספרי טלפון, עץ משפחתי, תיק רפואי (חדירה מאסיבית לפרטיות!!)
פרופיל, קבא, דפר, והרשימה עוד ארוכה!

עכשיו תאר לך מה חיילים בעמדות יותר גבוהות יכולים לדעת ולהשיג על כל אזרח במדינה!
מפתחי מערכות ביחידות מסויימות מחזיקים בגישות לא מוגבלות לנתונים האלו שבמאגרים הצבאיים!
פקיד עוד אפשר להגביל לפי יוזר, אך תוכניתנים? ממש לא! כל אחד יכול להשיג איזה מידע שבא לו
וכמה שבא לו על מי שבא לו! וכל זה נתון להדלפות, מכירה בשוק האפור לעבריינים או גורמים עויינים!
שלא לדבר על סחיטות של אנשים, תזכור - ידע זה כוח! יותר מדי מידע שמרוכז עלייך במקום אחד
זה כוח בידו של מי שמחפש אותך מכל סיבה שלא תהייה!
אז תאר לך מה ידוע עלייך בדרגים היותר גבוהים, משטרה, שב"כ , משרד הבטחון, משרד הפנים וכו'.
תחשוב שיש גופים שיכולים להצליב מידע עלייך בכל מאגר שקיים במדינה!
ממשרד הפנים ועד לספק האינטרנט שלך וכלה בנתוני הסלולר שלך ומה שבא להם...
עכשיו קח את כל מה שציינת בפוסט שלך, ותוסיף את הדוגמא שהבאתי שהיא רק קצה הקרחון!
תבין שאם מישהו רוצה ממש הוא יכול להשיג עליך הכל!
הבעיה מתחילה בזה שהחתול שומר על השמנת! מדובר באנשים בשר ודם! מי אמר שאפשר לסמוך עלייהם?
מי אמר שתמורת כסף הם לא ידליפו? מי אמר שהם לא ימכרו וישכרו במידע כה רגיש?
אז אתה בא ומקטין ראש ואומר בעיניים עצומות שאין לך מה להסתיר! מה עם אנשים שפרטיותם חשובה להם?
מה עם עדי מדינה? ועוד רוצים להקים תוכנית להגנת עדים כמו בארה"ב... שתבין את האבסורד!
בקיצר אשכול חשוב וטוב ששאלת לדעתי צריך להפנות לכאן עוד הרבה אנשים שאומרים בטוקבקים "אין לי מה להסתיר, שהעבריינים יחששו"...

כל טוב.
ישן 26-11-2008, 07:55
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "כתבו לך כאן דברים נכונים מאוד! כדאי שתעבור עלייהם ביעון!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iceman4ever
מתי מתחילה הבעייה? כשאיזה בחור התחיל עם מישהי חמודה באוטובוס ומיד אחרי שהוא בא לבסיס
הוא פותח את המערכת שלו, מקיש את השם שלה ומרגע זה הוא יכול לנבור בכל החיים שלה!
מספר אישי, גובה, משקל, איזור מגורים מדוייק, מספרי טלפון, עץ משפחתי, תיק רפואי (חדירה מאסיבית לפרטיות!!)
פרופיל, קבא, דפר, והרשימה עוד ארוכה!
כל טוב.

אחת החיילות שהייתה ב"תגלית" שבה עבדתי שירתה בשלישות של הבקו"ם,היא בלי בושה שאלה אותי - "מה המס' אישי שלך, אני רוצה לברר מה הקבא שלך" כאילו שזה משהו שהיא עושה כל יום.
איזה עצבים חטפתי עליה, ככה היא מתחילה עם אנשים? בודקת מה הסעיפים הרפואיים/נפשיים שלהם, מה מנת המשכל שלהם, מה מצבם הסוציואקונומי? חוצפנית.

ישן 26-11-2008, 02:54
  needhelp1 needhelp1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.08

שיכנעתם אותי, אני לא רוצה שיהיו שבבים ומעקב, אבל עם הטכנולוגיה של היום, שאני מחזיק ומשלם עליה, אפשר לעקוב אחרי ואחריכם. למה אתם ממשיכים להחזיק פלאפונים ולהשתמש במחשב אם כל כך חשובה לכם הפרטיות (אני לא אומר שלי היא לא חשובה, אני מנסה להבהיר את הנקודה)?

לא התייחסתם בכלל לחלק העיקרי מבחינתי:

ציטוט:
אני בטוח שלכולכם יש פלאפון- מבחינה טכנולוגית הפלאפון לא חייב לשדר רק בזמן שיחה, הוא יכול לשדר כל הזמן.. דרך הפלאפון אפשר להקליט את כל השיחות שלכם 24 שעות.
מצלמה בפלאפון - לאחוז קטן מאוד פה אין מצלמה בפלאפון, למה זה לא מדאיג אתכם? לא מפריע לכם שיכולים לצפות בכם כל הזמן? כנ"ל לגבי מצלמות באינטרנט.
מעקב פעילויות במחשב - לא צריך זיהוי אישי, 99% מהגולשים פה גולשים דרך החשבון שלהם, דרך כמה פעולות פשוטות אפשר לקבל פרטים על כל אחד מכם. מי אמר שכשהתקנת וינדוס על המחשב לא התקנתם סוס טרויאני שמשדר את מה שאתם עושים? כל משחק שאתם מתקינים יכול להיות מושתל בו סוס.. לא צריך חברות ענק כמו גוגל, כל המידע עובר דרך השרתים של הספקית אינטרנט שלכם, גוגל לא צריך לשתף פעולה עם אף גורם ממשלתי ועדיין יוכלו לקרוא את כל האימיילים שלכם..

אז למה מפריע לכם ה"מחשבי ענן"?
למה מפריע לכם שהמשטרה מפרסמת שהיא ממפה את כל המצלמות? (אם זה היה אמור לעקוב אחרי אנשים הם לא היו מפרסמים את זה)
למה מפריע לכם מאגרי מידע?
ישן 26-11-2008, 19:46

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי needhelp1 שמתחילה ב "לאנס, בעצם אתה מודע לכך..."

בהמשך לתגובה הקודמת שלי, למה שנפחד? תמיד אפשר להשתמש בכמה שכבות של פרוקסי כמו רוב אוהבי הפרטיות, גם האקרים שלצד החוק משתמשים בפרוקסי,
אנשים שהיו ייועצי אבטחה לכמה חברות סטארטאפ קטנות שחיפשו פתרונות כנגד ריגול תעשייתי ושאר אנשי אבטחת מידע, כולם שומרים על אנונימיות ברשת...
לא כי הם פושעים, הם פשוט אוהבים את פרטיותם וזו דרך מעולה להשמר גם מפני "זבל ברשת" ארחיב בהמשך.
בנוסף לכך גם בצבא יש האקרים בשירות צה"ל וכך גם במשטרה. וזה תמיד טוב להיות בעל מצפון לצד החוק ואם אתה רואה חור אז ליידע את בעל האתר \ בעל העסק וכו'...
כיום אני כבר לא בקיא בנושאים אלו, וגם אין זמן. אבל ההרגלים הפרנואידיים נשארו מימי הצבא כשעוד הבנתי טוב יותר באבטחה ומה שעומד מאחורי זה חחחחח..
לכל אחד יש שריטה אתה יודע..

אז כמו הרבה אנשים שמתוך הרגל של שנים וכאכאלה שאוהבים את הפרטיות עדיף להשתמש בפרוקסי.. ואתה תמיד יכול לשכלל עוד ועוד
את האנונימיות שלך ולגלוש בנוסף דרך WIFI ציבורי.. אני לא פושע, לא קראקר ולא נעליים רק אוהב את הפרטיות שלי, לא אוהב שרודפים אחריי באנרים וזבל ברשת,
לא אוהב לקבל דוא"ל זבל ולא אוהב את כל הבולשיט המתוחכם של האתרים שמשתמשים במידע שלך ע"מ לסחור בו ולדחוף לי פרסומות ומוצרים שאני לא רוצה.
מה גם שגם כשאני מגיב מהמחשב האישי שלי בבית שהוא פחות "בונקר" עדיין אין לי מה לפחד, אין לי מה להסתיר.. כך גם האקרים מצידים שיצליבו עלייהם מידע בכייף
והמשטרה תוך שניות תגלה מי הם ומה עברם הצבאי, איזה רע כבר יכול לצאת מזה מקסימום מדור "עבירות מחשב" במשטרה יבקשו עזרה והם כרגיל ישמחו
לעזור להם כי כאלה הם.. ובנוסף להכל כמו שלאנס אמר, תודה לאל יש חופש דיבור (בנתיים) וזוכתי להביע דיעה גם ברשת וגם בתקשורת מול המצלמות בחשיפה מלאה.
זה לא שאנחנו מביעים דיעה ופוגעים במישהו.. מדינה דמוקרטית (אמנם לא כ"כ חופשית) אך נסתפק במועט.
ישן 26-11-2008, 19:21

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי needhelp1 שמתחילה ב "שיכנעתם אותי, אני לא רוצה..."

מפני שכרגע אף אחד לא כופה עלינו לפי החוק לשאת עלינו סלולרי, אף אחד לא כופה עליי להיות מחובר לאינטרנט! אף אחד לא יאזין וינטר אחרייך אם אתה מודע (ואני רואה שאתה מודע) לטכנולוגיה ולחסרונותיה, ככה שתחשוב על זה ככה - מי בפועל מודע? פרנואידים שומרי חוק (כמונו) וכמובן הפושעים, אז מה ההיגיון להעביר חוקים כאלה בתכלס? ינטרו אחרי האזרחים הפשוטים? כי פושעים שמבינים וידועים ידעו גם לפעול בצורה כזו שהם יתמודדו עם הניטור הפוך על הפוך, נגיד סוחרי סמים ידברו בקודים בטלפון, או בקו מוצן \ לווייני , יפגשו במקומות פרטיים לצורך עסקים וכו.

וכמובן שבנוסף לזה שאף אחד לא כופה עלינו חוקים טוטליטריים כרגע אתה יכול להתמודד כנגד חשיפת הפרטיות שלך בדרכים קלות...
נגיד לא לדבר בסלולרי על דברים לא חוקיים או אסורים, לא להשתמש במילים שהם "טריגר" להפעלת מחשבי הניטור שמפענחים שיחות ברחבי העולם לפי מילות מפתח כמו "פצצה", "טרור",
"מתקפה" וכו... למה סתם למשוך תשומת לב? ובאיטנרנט זה הכי קל להשאר אנונימי גם כנגד חוק "נתוני תקשורת" ולמנוע את מציאתך ע"י IP... פרוקסי, אינטרנט אלחוטי ציבורי וכו'...

זכור שכרגע אתה חיי בעולם עם בחירה! אבל בעתיד כשהממשלה תחליט להחשיב את כולנו מראש כפושעים אז באמת לא תהייה לך ברירה ויכפו עלייך את החוקים האלה וכל הזמן יאזינו, יתצפתו וינברו בחייך!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר