לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2005, 18:22
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "בדיקת DSLR יד שניה לפני קניה"

אם מישהו מכיר את האשכול המדובר - אני אישית לא...
בכל מקרה - דבר ראשון זה כמובן בדיקת ראייה וניעור...
שים לב שאין שריטות, מכות ובניעור כל שום דבר לא משקשק
(אני לא יודע אם ל-300D יש orientation sensor שישמיע רעשים - ב-20D יש ושומעים שקשוק קל כשמנערים).

דבר שני - בדיקה לחיישן.
תתחיל בלצלם תמונות בכל ISO ולראות שאין כתמים עקביים בתמונות.
בנוסף- צלם חשיפה ארוכה (נאמר 20 שניות) עם מכסה העדשה (כן זה יוצא שחור...)
אחר כך תגדיל את התמונה על המחשב ותראה שאין (כמעט) פיקסלים לבנים.
אלה נקראים hot pixels ומראים על חיישן פגום.
שים לב שתמיד יש בודדים אבל אם מדובר במאות - יש בעיה.

מעבר לזה - תקווה לטוב...
אם למישהו יש הערות למה שכתבתי - תכתבו מהר לפני ש-OverDog יעשה את זה !!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2005, 18:55
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
היי OverDog
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "בדיקת DSLR יד שניה לפני קניה"

תראה, מצלמת DSLR היא התקן מכני ואלקטרוני מאוד מסובך ולכן כמעט ולא ניתן להעלות על כל הבעיות והפגמים מהבדיקה שתעשה "בעין וביד". אולי מעבדה משוכללת שמתמחה בבדיקה \ תיקון של מצלמות מהסוג הזה תוכל לתת לך תשובה מקיפה יותר. למרות זאת, כן ניתן לבדוק ולוודא שהדברים העיקריים פועלים כמו שצריך (או לפחות אינם מראים פגמים רציניים) במצלמה :

1. המצב המכני של המצלמה. לוודא שאין פגמים חיצוניים במבנה המצלמה ובחלקיה השונים כגון כפתורים ופקדים שונים. שריטות רציניות יכולות להעיד על מכה חזקה, למשל. כמו כן, יש לוודא שהמצלמה נקייה ברמה סבירה (בכל זאת קונים מוצר משומש) - לכלוך מוגזם יכול להעיד על צורת שימוש לא הולמת ואף הרסנית במצלמה.
2. מראה. יש לוודא שהמראה חוזרת למקומה מיד לאחר סגירת התריס ולא נשארת "דבוקה" למנגנון הבלימה. כמו כן, יש לוודא שהמראה נקייה וללא פגמים כגון שריטות או , חלילה, סדקים.
3. מסך המיקוד (נמצא מעל המראה בכיוון הפריזמה) - גם כאן יש לוודא כי המסך נקיה ואינו פגום. כל פגם ייראה מיד דרך העינית. בשום פנים ואופן אין לגעת במסך הזה !
4. יש לוודא שהתריס נפתח ונסגר בכל המהירויות.
5. מגעי הסוללה - לבדוק האם בית הסוללה נקי ואין סימני חלודה או קורוזיה על המגעים.
6. בית כרטיס הזיכרון - חשוב מאוד לבדוק שאין פינים עקומים !
7. בדיקת החיישן. לדברים של ארנון אוסיף רק שאפשר גם להסתכל על החיישן עצמו (בחשיפה ארוכה, למשל) ולוודא שאין בו פגמים הנראים לעין.
8. הפעלה של כל הפונקציות של המצלמה - יש לוודא שהכל פועל כשורה (המודים עוברים ללא בעיה, המצלמה מתפקסת בצורה מדוייקת, התפריטים פועלים וכו').

זהו, פחות או יותר. לא תוכל לגלות יותר מזה בכוחות עצמך. מומלץ מאוד לבוא עם חבר נוסף שמבין דבר או שניים במצלמות SLR - חוות דעת נוספת מאוד חשובה כאן.

מקווה שעזרתי.

ישן 24-03-2005, 01:31
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
זה הדבר הכי גרוע ששמעתי בחיים שלי (טוב.. לא הכי, אבל דיי גרוע)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "לא חייבים להשתמש בפונקציית..."

לא סתם יש פונקציה של הרמת המראה לניקוי.

שים לב, כאשר המצלמה פועלת, ולסנסור מגיע חשמל, הוא מושך אליו אבק (אלקטוסטטי).
חשוב מאוד לפרק את העדשה רק במצב שהמצלמה כבויה, או במצב של מראה מורמת לצורך ניקיון החיישן בלבד. אחרת אתה תאכל הרבה ליכלוכים על החיישן שלך - ואז תאמין לי שזה כבר לא ישנה אם יש לך 3 פיקסלים מתים, או 30 פיקסלים מתים, כי הליכלוכים יתפסו לך שטח של כ 500-1000 פיקסלים, ואז זה ממש מבאס!

ואם כבר אתה רוצה טיפ ממני בנוגע לחיישן - צלם עם המצלמה את השמים בחשיפת יתר מוגזמת (בשביל לשרוף את התמונה) - לא צריך להתחשב בכלל בפוקוס - במידת הצורך, אפילו חשיפה של חצי שניה או שניה - מצויין, בצמצם סגור לחלוטין.

אם מה שתקבל זו תמונה לבנה לגמרי - אשריך, תתחדש.
אם יש ליכלוכי אבק על החיישן, הם יתקבלו בתור נקודות שחורות ע"ג התמונה (ניתן להבחין בהם בקלות, גם בכלל שהם שחורים על רקע לבן, וגם בגלל החדות שלהם, לעומת הצילום המטושטש).

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 24-03-2005 בשעה 01:35.
ישן 24-03-2005, 20:36
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
תודה שוב לכולם!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי oferfrid שמתחילה ב "המלצה חוזרת"

oferfrid:
היכן נמצא האשכול?

בקשר לתגובות האחרונות, אני ינסה את זה, צילום שמיים על צמצם סגור ככל האפשר (ערך גבוה ככל האפשר) ואז אבדוק את התמונה על מחשב. אם אני יראה מספר נקודות כהות, איך אני ידע אם מדובר בלכלוכים או בפיקסלים שרופים? ואם אני אכן יראה, מה אתם ממליצים לעשות הלאה - קביעה עם המוכר במעבדה לצורך בדיקה או ביטול הקנייה וחיפוש אחר מצלמה אחרת ?

בכל אופן, כמה אמורה לעלות בדיקת מצלמה לפני קניה במעבדה? היכן באיזור ראשון-לציון יש מעבדה טובה, אמינה והוגנת מבחינת עלות הבדיקה? (פשוט ראשל"צ יוצא ביני לבין המוכר).

עוד משהו - למי שאמר לי שתריס עולה כמה מאות דולרים, אתה בטוח שאתה לא מגזים? יצא לי לדבר לאחרונה עם צלם בעל ניסיון שמתפרנס מצילום ויש ברשותו מגוון מצלמות של קנון (1D ו-10D) והוא אמר לי שצמצם עבור ה-1D עולה בסביבות ה-500 שקל..

ואחרון חביב - היכן ב-300D ניתן לראות את מונה התמונות שצולמו עד כה במצלמה? וכמו שאני יודע, המונה אינו ניתן לאיפוס ואמין במדידתו, נכון?

נערך לאחרונה ע"י OverDog בתאריך 24-03-2005 בשעה 20:39.
ישן 25-03-2005, 18:20
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
סליחה שאני מקפיץ
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "הבנתי"

אבל ממש חייב את עזרתכם בנוגע לשאלות הבאות שלא הגבתם עליהם -

1. כמה אמורה לעלות בדיקת מצלמה לפני קניה במעבדה? היכן באיזור ראשון-לציון יש מעבדה טובה, אמינה והוגנת מבחינת עלות הבדיקה?

2. למי שאמר לי שתריס עולה כמה מאות דולרים, אתה בטוח שאתה לא מגזים? יצא לי לדבר לאחרונה עם צלם בעל ניסיון שמתפרנס מצילום ויש ברשותו מגוון מצלמות של קנון (1D ו-10D) והוא אמר לי שצמצם עבור ה-1D עולה בסביבות ה-500 שקל..

3. היכן ב-300D ניתן לראות את מונה התמונות שצולמו עד כה במצלמה? וכמו שאני יודע, המונה אינו ניתן לאיפוס ואמין במדידתו, נכון?

תודה רבה, מקווה שהבדיקות של המצלמה יתנו תוצאות טובות וגם אני יצטרף לשורות ה-DSLR בקרוב.
תודה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר