לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2008, 08:44
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ג'וק בירידה שמתחילה ב "כתובות IP - התנגשות"

אחד השותפים שלך, או, אחד השכנים שלך, אם יש לך רשת אלחוטית, בייחוד אם היא לא מאובטחת.

איך הוא הצליח? בדיוק כמו שאתה מצליח. אין "בעלות" על כתובות IP. כל המחשבים שיושבים על אותו סגמנט Ethernet לוגי יכולים לבחור לענות לתקשורת על IP מסויים. כאשר שניים עושים את זה ביחד, יש בלאגן, כי IP (במובן הנפוץ שלו), מתוכנן לשדר מידע מנקודה לנקודה (Unicast). ישנם דרכים כן לשדר למספר מחשבים בו זמנית (Multicast), אבל זה לא רלוונטי כעת.

תוכל לדעת, אחרי שבחרת בכתובת אחרת, על ידי זה שתעשה פינג לכתובת התפוסה. ייתכן שתחזור תשובה, וייתכן שלא (אם למי שלקח לך את הכתובת יש פיירוול, לא תהיה תשובה). למרות זאת, גם פיירוול לא יכול לעצור את ההכרזה של המחשב ברשת המקומית, שאומרת: "אני כאן!", הכרזה שנעשית בפרוטוקול ARP. לכן, אם לא קיבלת תשובה לפינג, עדיין למחשב שלך אמור להיות מיפוי בין כתובת ה IP שאליה עשית פינג לכתובת הפיזית של כרטיס הרשת של המחשב שמחזיק את הכתובת הזאת. המיפוי נשמר בזיכרון לזמן מה. ניתן לראות את הרשימה באמצעות הפקודה arp -a.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2008, 13:07

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ג'וק בירידה שמתחילה ב "תודה על התשובה המפורטת אבל -"

על פי הגדרות הרשת הנוכחיות שלך, כל עוד שה 10 בהתחלה נשאר בכתובת ה IP, כל ערך, בכל אחד מהמספרים, יכול להיות מה שאתה רוצה בין 0 ל 255 - חוץ מהמספר האחרון שבו עלייך להשתמש במספר בין 1 ל 254... יענו 10.34.56.78 למשל, יעבוד.

הסברתי לך שזה לא קשור "אצל מי זה היה קודם". כשאתה מחליף לכתובת IP מסויימת, המחשב בודק שהיא לא קיימת כבר (על ידי שאילתת ARP לרשת: "האם מישהו משתמש ב IP מספר X?). אם היא לא קיימת, הכל בסדר. אם היא כבר קיימת, אתה מקבל אזהרה שהיא קיימת. כמו כן, בד"כ כשמערכת ההפעלה עולה ומזהה התנגשות כזו, היא תקפיץ לך הודעת שגיאה פשוטה על IP Conflict, שייתכן ופספסת. וגם חבר שלך אמור לקבל הודעה כזו ברגע שהמחשב שלו יבדוק. עד למועד ביטול הכתובת החוזרת על עצמה ברשת, פשוט יהיה בלאגן ברשת - תקשורת מ ו/אל כתובת ה IP תעבוד לסירוגין בשני המחשבים, כיוון שבכל רגע נתון, יהיה מחשב אחד שערכו נלמד ב ARP Cache של המחשבים האחרים, וביניהם הראוטר, כך שמחשבים שונים ישלחו את המידע לסירוגין לכתובת MAC אחרת בכל פעם שהם שולחים Frame על גבי ה Ethernet...

ישן 28-11-2008, 13:49

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "האם במצב כזה אפשר להאזין..."

לא. אם תקשורת מגיעה למחשב מסויים (MAC יעד מסויים), היא מגיעה רק אליו (בהנחה שהיא לא הייתה תקשורת Ethernet Broadcast, ובמקרה שלנו, היא לא...).

כדי להאזין למישהו אחר באותה רשת, צריך לעשות שני דברים:
1. "להרעיל" את ה cache של המכונה השולחת (במקרה שלנו - הנתב), כך שהוא "ידע" שמי שאמור לקבל את המידע עבור ה IP של המותקף, זה דווקא כרטיס הרשת (MAC) שלך
2. ואז, כדי שהמחשב המקורי לא ירגיש, לשדר מחדש כל מה שנשלח ל MAC שלך, יחד עם כתובת ה IP-ופורט-מקור שהגיעו מהנתב אל כתובת ה MAC של המחשב המותקף, ואז הוא לא יבחין...

הנ"ל יעבוד על תעבורה מהנתב אל המחשב שאליו מאזינים. אם אתה מעוניין גם בתקשורת היוצאת - התפקידים מתחלפים - אתה "מרעיל" את המחשב המותקף לחשוב שאתה הנתב, ואז שולח בשמו של המחשב המותקף, אל הנתב, את מה שהמחשב המותקף, שלח אלייך...

מבולבלים?

ישן 28-11-2008, 22:26
  ג'וק בירידה ג'וק בירידה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
לא הבנתי משהו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "על פי הגדרות הרשת הנוכחיות..."

משהו לא מובן לי.
כרגע בראוטר מוגדרת כתובת ip מסויימת במקום שבו פותחים פורטים.
כדי שלמחשב שלי תהיה גישה והפורטים לא יהיו חסומים, אני צריך להגדיר במחשב את אותה כתובת ה- ip.
אם גם אני וגם השותף שלי רוצים גישה לפורטים, מה עושים?
הרי בראוטר יש כתובת ip אחת אבל שנינו רוצים גישה...
האם פשוט כל אחד בוחר כתובת ip אחרת ואפשר להגדיר 2 כתובות בראוטר?

בנוסף, אני אשנה את הערכים של כתובת ה- ip כמו שהצעת. הא שאר השדות ישארו אותו הדבר? כלומר - מסכת רשת משנה, שער ברירת מחדל, dns וכו'.
תודה ומצטער על השאלות :-)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
על פי הגדרות הרשת הנוכחיות שלך, כל עוד שה 10 בהתחלה נשאר בכתובת ה IP, כל ערך, בכל אחד מהמספרים, יכול להיות מה שאתה רוצה בין 0 ל 255 - חוץ מהמספר האחרון שבו עלייך להשתמש במספר בין 1 ל 254... יענו 10.34.56.78 למשל, יעבוד.

הסברתי לך שזה לא קשור "אצל מי זה היה קודם". כשאתה מחליף לכתובת IP מסויימת, המחשב בודק שהיא לא קיימת כבר (על ידי שאילתת ARP לרשת: "האם מישהו משתמש ב IP מספר X?). אם היא לא קיימת, הכל בסדר. אם היא כבר קיימת, אתה מקבל אזהרה שהיא קיימת. כמו כן, בד"כ כשמערכת ההפעלה עולה ומזהה התנגשות כזו, היא תקפיץ לך הודעת שגיאה פשוטה על IP Conflict, שייתכן ופספסת. וגם חבר שלך אמור לקבל הודעה כזו ברגע שהמחשב שלו יבדוק. עד למועד ביטול הכתובת החוזרת על עצמה ברשת, פשוט יהיה בלאגן ברשת - תקשורת מ ו/אל כתובת ה IP תעבוד לסירוגין בשני המחשבים, כיוון שבכל רגע נתון, יהיה מחשב אחד שערכו נלמד ב ARP Cache של המחשבים האחרים, וביניהם הראוטר, כך שמחשבים שונים ישלחו את המידע לסירוגין לכתובת MAC אחרת בכל פעם שהם שולחים Frame על גבי ה Ethernet...
ישן 28-11-2008, 15:24
  משתמש זכר yoni.p yoni.p אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.08
שלח הודעה דרך ICQ אל yoni.p
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ג'וק בירידה שמתחילה ב "כתובות IP - התנגשות"

לגבי שאר השרשורים , אנשים העלו פה את המצב שנקרא MITM-ATTACK , אין לך מה לדאוג , זה לא יקרה אצלך גם כאשר הכתובות שלך ושל השכן \ חבר \ אורח ברשת שלך תהיה זהה לשלך.
בכל מקרה אני ממליץ לך להעביר את הנתב לתצורה מאובטחת מסוג WPA2 .
אני מאמין שזה נתב של בזק , תחייג 166 והם יסבירו לך איך עושים זאת.
ותתעקש על WPA2 לא משהו אחר!

הכי טוב בשבילך יהיה להכנס לנתב ולהגדיר מחדש את שירות ה DHCP שנמצא בו ,
מה שבעצם אתה עושה ,אתה אומר לנתב - הכתובות שאתה מחלק יהיו מ X ל Y , בעוד שהכתובת שאתה מגדיר במחשב תהיה שייכת לטווח Z .

בעברית?
כנס לנתב , לערך DHCP ,
שם תגיד לו שיחלק כתובות מכתובת 10.0.0.10 עד 10.0.0.100.
מה שיוצא לך , זה מצב שלא משנה מי מתחבר לנתב שלך , הוא בחיים לא יקבל כתובת בין 10.0.0.1 ל 10.0.0.9
ובין 10.0.0.101 לבין 10.0.0.254.

מה שנותר לך , זה להגדיר במחשב כתובת שנמצאת בטווח שהנתב לא נותן בצורה אוטומטית
בשבילך זה יכול להיות כל מספר בין 1 ל 9 , וכל מספר בין 101 ל 254 .
הרי אמרנו לנתב לא לספק כתובות כאלה לקליינטים שלו ( ב DHCP ).

כמובן שתשים לב שיש לך עוד כתובת ברשת שנקראת Default Gateway במקרה שלך היא 10.0.0.138 , זו הכתובת של הנתב , וגם אותה לא תוכל לקחת לעצמך.
ישן 30-11-2008, 16:36
  ג'וק בירידה ג'וק בירידה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי yoni.p שמתחילה ב "לגבי שאר השרשורים , אנשים..."

לא ממש הבנתי.

אתם מסבירים דברים ויוצאים מנקודת הנחה שלאנשים יש איזשהו ידע מוקדם בתחום.
אני אגיד לך את השדות שיש לי, ותגיד לי מה להגדיר...

כתובת IP
מסכת רשת משנה
שער ברירת מחדל

שרת DNS מועדף
שרת DNS חלופי

מה שהיה מוגדר לי עד עכשיו בהתאמה זה:

10.0.0.1
255.0.0.0
10.0.0.138
10.0.0.138
האחרון היה ריק...

ניסיתי לשנות את כתובת האיי פי ל - 10.1.2.3 וזה לא מצליח...אני לא מצליח לגלוש (את השאר השארתי אותו הדבר)
אני לא רוצה לחלק את זה אוטומטית כמו שהסברת גם כי זה מסובך לי מדי :-) אבל בעיקר בגלל שאני לוקח את הלפטופ לפעמים לבית אחר ובו אני מכניס כתובת אחרת...
לכן אני מעדיף כתובת קבועה שאותה אכניס כל פעם שאני נמצא בבית הזה.

אשמח אם פשוט תוכל להגיד לי מה להכניס בכל השדות...

תודה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר