לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2008, 21:26
  3dude932 3dude932 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
מבצע ספינקס ע"פ אוסטרובסקי - היה או לא היה?

כותרת אחרת: התקיפה בעיראק - פצצות ברזל או מתקן ביות?

בספרו BY WAY OF DECEPTION,
ויקטור אוסטרובסקי מתאר מבצע של המוסד שהתרחש כהכנה למבצע אופרה ב81.

המבצע נקרא Operation Sphinx (מבצע ספינקס?),
במהלכו 'לכאורה', פיתתה גברת נחמדת מדען גרעין עיראקי העונה לשם (עיראקי) שאינני זוכר כרגע,
למדען ניתן מתקן כלשהו, והוראותי היו להצמידו לקיר (שקע?) בתוך בניין הכור באוסיראק,
ולשבור איזו חתיכה על המתקן: המתקן (שוב,לכאורה) שימש כמתקן ביות ל'ציפורים הגדולות' של חה"א
בזמן התקיפה.

המעניין הוא שהסימוכין היחידים שמצאתי היו בספרו בלבד.
אני מעוניין להקדיש אשכול לנושא שכבר נידון פה בעבר בצמצום,

האם התקיפה נעשתה בפצצות ברזל בלבד, או שמא היו בעניין גם עזרים טכנולוגיים נוספים,
אנא נמקו בנדיבות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2008, 22:06
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
עד כמה שאני מכיר - שטויות במיץ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 3dude932 שמתחילה ב "מבצע ספינקס ע"פ אוסטרובסקי - היה או לא היה?"

הנה נימוק נדיב.
מצורף

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן. לסרט ההפצצה מתוך שני קוקפיטים.
הסרטון באורך של 2 דקות, רובו מתוך אחד המטוסים האחוריים במבנה (ולכן רואים בו את הפצצות הראשונות כבר פוגעות בכיפת הכור). 30 השניות האחרונות הן מתוך אחד המטוסים הראשונים במבנה.

אני מכיר את כוונת ה-F16 ממשחקים דוגמת Falcon ושות' - ובשני הקוקפיטים רואים בצורה ברורה שמדובר בכוונת פצצות ברזל סטנדרטית (הקו האנכי עם העיגול בקצהו התחתון, הכיתוב CCIP בתחתית השמאלית של המסך).

מעבר לכך, איני מכיר את הסטוריית הפצצות ה"חכמות" בחיל האוויר, ואני גם לא בטוח כמה נכון לפרט פה בנושא זה, אבל יש לי תחושה שגם כאן טמון נימוק הגיוני נגד סיפוריו של אוסטרובסקי.

(מעבר לאמינותו המוטלת בספק של אוסטרובסקי עצמו, אבל בוא נניח לזה לשם "הדיון האקדמי"...)

- Albert Einstein

ישן 01-12-2008, 17:35
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
לא נכון
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "הקול בקטע הראשון הוא אכן קולו..."

הנשיפות ששומעים להתמודדות עם הג'י הן של אותו הדובר - רליק שפיר. הנימוקים:

1. הנשיפות נשמעות בדיוק בזמן שהמטוס ממנו מצולם הקטע נמצא בתמרונים שלאחר התקיפה. המטוסים תקפו אחד אחרי השני ולא בו-זמנית ולכן אילן רמון (שהיה מס' 8, אחרי רליק שפיר) עדיין לא הגיע ל"שלב התמרונים" (לתקוף בו-זמנית משמעו גם לסיים את התקיפה בו-זמנית ולבצע תמרוני התחמקות בשני מטוסים באותו תא-שטח. לא רצוי, במיוחד לא בשטח אויב...)

2. אחד מהסיפורים שלאחר התקיפה מספר שכאשר המוביל עשה "ספירת מלאי" מיד בסיום התקיפה, היו כמה שניות של דממת-אלחוט מצידו של אילן רמון, המטוס האחרון במבנה כאמור. הסיבה לכך הייתה שהוא בדיוק ביצע את תמרוני ההתחמקות שתודרך לגביהם (מה שטבעי ביותר למטוס האחרון שתוקף - הוא המועד-ביותר להיפגעות) ולכן לא שמע או לא התפנה לשדר שהכל בסדר אצלו. ולכן, אין סיכוי ששמעו אותו מתנשף בתמרונים שלו (אחרת לא הייתה דממת אלחוט ממנו). אם אני זוכר נכון, הוא עצמו סיפר על הקטע הזה.

3. ניתן גם לשמוע שמדובר באותו קשר-פנים ולא בשידור במבנה (תוכל להשוות לשידור "אני עכשיו מתחתיך, 2" שנשמע סביב זמן 00:40, במשיכה של רליק).

אגב, כולם יצאו בתמרונים הללו ("עם המון ג'י" כמו שכתבת) כחלק ממה שתודרכו ותרגלו.

- Albert Einstein

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר