לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2008, 06:21
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
דילמת החוב האבוד של החבר...

אני משוכנע שלרבים מכם יש את החבר הזה ש"שוכח" להחזיר חובות...
הוא חבר טוב, מאוד נעים להיות בחברתו, אבל לאט לאט אתה מגלה ש"בדיוק חסר לי כסף, יש לך קצת אחזיר לך בהזדמנות" הופך אצלו למשפט שגור ולדפוס פעולה קבוע.
וכמובן שאת החלק השני של המשפט הוא לא מיישם לעולם...

הדילמה היא מה לעשות עם אחד כזה...
יש לנו את הנטיה להשליך על עצמנו את ה"לא נעים" כאילו אנחנו הם אלה אשר אשמים בסיטואציה ועשינו משהו לא טוב, ולא מזכירים להם את החוב, שמצטבר לו אט אט להרבה חובות קטנים.
נכון. אף אחד מאיתנו לא יפשוט את הרגל בגלל החוב הזה, אבל העקרון הוא מרגיז...

אני אימצתי לי דרך פעולה. קודם כל אני מוצא את הרגע המתאים (ולא דוחה אותו לאין קץ...) ומעביר את האי נעימות אליו, קרי- פשוט "מזכיר" לו את החוב בצורה עדינה. כעת ה"אי נעימות" עוברת אליו...
בד"כ אני מגלה שזה משהו יסודי ועמוק יותר פגום אצל האיש, כי החוב לא מוחזר.
ואז אני מעביר אותו לקבוצת האנשים שלא מלווים להם כספים, קטנים ככל שיהיו. ושוב מעביר את האחריות אליו.
ובניגוד לאחרים- אני לא מפסיק את החברות איתו. רק דואג שתמיד יהיה לי כסף קטן כשאני איתו, וכששולפים את הארנקים, פשוט לומר לו- "מצטער, אין לי להלוות לך"...
שיתמודד לבד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2008, 06:39
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "דילמת החוב האבוד של החבר..."

יש לי גיס כזה. (נשוי לאחותה של אשתי)אנחנו גם חברים טובים .
אשתי אומרת שהתופעה אצלו תורשתית ,כלומר גם אביו היה כזה.
מה עושים?
שלבים:
בהתחלה לא היה לי נעים אפילו לספר לאשתי ..
אח"כ ניסיתי את שיטת הבקשה הנגדית. היתי מבקש ממנו הלואה כאילו לי אין.אבל הוא עצמו בחיים לא הסתובב עם אגורה עליו.
בסופו של דבר העליתי את הדברים בשיחה גלויה כשישבנו ארבעתנו יחד.(אני ואשתי והוא ואשתו)
אשתי דחפה לי את הרגל מלמטה עד שכמעט קבלתי נקע -אבל לא ויתרתי .
אמרתי להם שאני מאד אוהב אותם כבני אדם אבל התופעה שאינו מחזיר חובות יוצרת אי נעימות וחוסר אמון.
אשתו הסמיקה ונעלבה ורצתה ללכת והיה לי באמת לא נעים ,
אבל הוא הודה שהוא "נגוע" בתכונה ואמר שיותר לא אלווה לו כסף אא"כ אשתו נוכחת ושהיא תהיה אחראית להחזיר.
אח"כ היתה תקופה שהם לא דיברו איתנו ואשתי כעסה עלי מאד שבכלל העזתי להציף את הדברים .
אני לא מאמין בהסתרה ובהעמדת פנים. אי נעימות קצרת טווח יכולה לנקות " רעלים".
עבר זמן, חזרנו לדבר וחזרנו להיות חברים טובים כבעבר.הילדים של 2 הצדדים חברים נהדרים (הם לא מודעים בכלל לשיחה הקשה שהתרחשה אי שם בשנות ה80) אני בטוח שיש משקעים אצלם אבל לא מענין אותי.
לטמון את הראש בחול לא פותר שום בעיה .העדפתי לנקות את האוירהמאשר להמשיך לסחוב אותה שנים רבות .
מזמן הוא לא "מלווה" יותר כסף..

ישן 02-12-2008, 16:12
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "יש לי גיס כזה. (נשוי לאחותה..."

מה שמדהים אותי בתופעה הזו, ש"הם" נעלבים, ש"לנו" לא נעים (ומה שתארת מדוייק להפליא) ואני לא מצליח להבין למה...
הרי מי שלא בסדר זה אותם אלה אשר מנצלים (וזה בדיוק ניצול) את האי נעימות של טובי הלב (והפראיירים...) ואח"כ יש להם את החוצפה להעלב...
ממש לא מובנת לי התופעה הזו... הרי אם הייתי שוכח בתום לב להחזיר למישהו כסף, והוא היה מזכיר לי את העובדה הזו, הייתי טומן את עצמי 10 מטר באדמה מרוב בושה, ולא משחק אותה את הנעלב... ולאלה יש את החוצפה !!!

ישן 06-12-2008, 11:10
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "דילמת החוב האבוד של החבר..."

1. לא ציינת את גודל הסכום ולכן קשה לי לגבש עמדה. זה מהותי ותיכף אסביר מדוע.

2. ככלל, לדעתי, בין חברים אסור שיהיו "עסקות" כספיות. לכן אם חבר מבקש ממני "הלוואה", לדידי הסכום הנכון הוא הסכום שהייתי מוכן לתת כמתנה או עזרה שלא על מנת לגבות. ממילא לא הייתי מצפה להחזר ולא היה נוצר מצב מביך. אז אם ז סכום ששולפים מהארנק - אז תן ושכח. כמובן רק פעם אחת. בפעם הבאה אל תתבייש לסרב (ולא עם תרוצים).

3. אם מדובר בכל זאת בהלוואה של ממש, אז צריך לעשות זאת בצורה הכי מאורגנת ומסודרת. כלומר נתת 5,000 ש"ח? קבל במקום צ'ק דחוי להחזר. לא צריך להיות לא נעים לבקש את זה. בטח לא לך. אם הצ'ק חו"ח יחזור - זאת באמת צריכה להיות אי נעימות של החבר. לא שלך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר