לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2008, 10:46
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
צה"ל הוריד מהבמה את מארינה מקסימיליאן בלומין

הופעתה של הזמרת באירוע לזכר החייל ליאור וישינסקי ז"ל, טורפדה על ידי צה"ל מכיוון שלא עשתה צבא. בנוסף, איימו גורמים בצה"ל כי אם בלומין תופיע, הרמטכ"ל לא ינכח בטקס. בלומין: "זו פשוט שערוריה"

מארינה מקסימיליאן בלומין, שהיתה אמורה להשתתף במופע ההתרמה לקרן ע"ש ליאור וישינסקי ז"ל שנערך ביום שישי האחרון בתיאטרון הקאמרי, הורחקה מהאולם בעקבות לחצים שהופעלו על ידי צה"ל, כך פורסם הערב (ראשון) בתוכנית "ערב טוב עם גיא פינס".
מקסימיליאן בלומין, שלטענתה שוחררה מהצבא ולא השתמטה, הוזמנה להופיע לצד אמנים כמו דוד ד'אור, אוהד חיטמן, הראל סקעת, עידן יניב, ושירי מימון, ונמנית מבין חבריה הקרובים של משפחת וישינסקי. בראיון סיפרה כי ביום שלפני המופע, קיבלה טלפון מצה"ל בו הובהר לה – או שאת מתגייסת או שאת לא מופיעה. "אני חברה של המשפחה וזה מה שהכי כואב" אמרה מקסימיליאן בלומין בעיניים דומעות, והוסיפה: "אני לא משתמטת, זו הוצאת דיבה, שוחררתי בשל חוסר התאמה. זו פשוט שערוריה".

פניית צה"ל נעשתה גם למנכ"ל הקאמרי, נועם סמל ולשלמה וישינסקי, אביו השכול של ליאור ז"ל, שנהרג בפעולה צבאית בציר פילדלפי ב- 2004. לאחר התייעצות החליטו השניים לכבד את הבקשה על מנת שקציני צה"ל ינכחו באירוע, ומקסימיליאן בלומין הורחקה מהבמה.

"מארינה היא חברה נהדרת, ואנחנו לא מדינה פאשיסטית". אמר וישינסקי. "צריך להתנהג אחרת לאמנים שרוצים לעשות משהו אחר עם עצמם - צריך להיות מעמד 'אמן מצטיין', כמו שיש 'ספורטאי מצטיין'".

נועם סמל מסר בתגובה ל-nana10: "אנשי המטכ"ל ביקשו מאיתנו לא לתת לה להופיע, ומכיוון שהאירוע קשור לצה"ל ובגלל שאנשי הפיקוד, כולל הרמטכ"ל וכולל שר הביטחון כיבדו אותנו בנוכחותם, ובגלל שהקשר של משפחת וישינסקי השכולה עם הצבא חשוב מאוד לכולם, החלטנו להיענות לבקשתם. קיבלתי את ההחלטה כמנכ"ל, כמפקד לצורך העניין, ובגלל שזה אירוע מאוד רגיש, לא רציתי צלילים צורמים. אגב, נאספו תרומות של חצי מיליון שקל".

מצה"ל נמסר בתגובה ל-nana10: "מדובר באירוע אזרחי שהופק על ידי תיאטרון הקאמרי וקרן ליאור. הזמנת המשתתפים לאירוע מצויה באחריות גופים אלו. על פי מדיניות הצבא, קציני צה"ל אינם נוטלים חלק באירועים בהם מופיעים מי שלא שירתו בצה"ל. מדיניות זו הוהברה למארגני האירוע".

מתוך: נענע10

הפליאה שלי היא דווקא על שלמה וישינסקי, זה אותו אדם שמטיף כנגד השתמטות ?
שמפוצץ כנסים ומאיים באי תשלום מיסים ?
האם רק בגלל הכרות אישית עם הזמרת, הוכשר השרץ ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2008, 22:39
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "סוג של ביזיון. השאה היא אם..."

אם ככה, מי הם המשתמטים?
בנאדם חרדי שבאמת לומד בישיבה ולא עושה צבא - הוא משתמט או לא?
"חיילת" כמו בר רפאלי שהתחתנה ולא עשתה צבא - היא משתמטת או לא?
"חייל" כמו אושרי כהן שיצא על פרופיל 21 נפשי - הוא משתמט או לא?

השתמטות היא בסופו של דבר מצב שבו צה"ל פוטר מישהו משירות צבאי, זה הופך את זה לחוקי יותר מאשר עריקות למשל, אבל זה לא הופך את זה לפחות "השתמטות" ובהרבה מובנים אני מעדיף את אלה שדופקים עריקות ולוקחים על עצמם את העונש מאשר את אלה שמוצאים פירצות בחוק כדי להתחמק משירות.

אגב כל האומנים\ספורטאים\מוזיקאים מצטיינים - זה כאילו הדרך של הצבא להתחשב באנשים שיש להם קריירה לפני השירות הצבאי, אבל בדרך הם פוגעים בחיילים עם קריירות במקצועות אחרים ככה שזה לא יותר מאפליה.

ישן 01-12-2008, 23:03
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Yotamz שמתחילה ב "אם ככה, מי הם המשתמטים? בנאדם..."

הרעיון הוא כזה- אם מישהו באמת חרדי- החוק מאפשר לו. אני אישית יכול רק לחרוק שיניים בכעס ותו לא. אבל- אם הוא מזייף והוא לא באמת דתי- אז זאת השתמטות, ולמיטב ידיעתי- הצבא יכול גם לגייס אותו ולשפוט אותו על כך.

אותו הדבר עם בנות דתיות- ראינו כמה פוסטים למטה על המעקב בפייסבוק- כלומר מי שזייפה והיא לא באמת דתיה תיענש (בתקווה).

לגבי בר רפאלי- החוק לא מגדיר כמה זמן היא צריכה להישאר נשואה, אז טכנית היא לא עשתה שום דבר פסול. אם החוק גם היה מחייב אותה לקיים משק בית עם בעלה היית יכול להגיד שהיא משקרת ואולי אפילו לשפוט אותה.

כל מי שיצא על 21 נפשי- ברור לי שיש אנשים לא בריאים בנפשם שאסור, פשוט אסור לתת להם לשרת בצבא. אבל אותם אלו אולי גם צריכים טיפול פסיכיאטרי, כדורים וכו'. מי שמזייף בעיות לקב"ן, וממשיך בחייו כרגיל- אז לטעמי הוא משתמט. אני לא חושב שאושרי כהן סבל כל כך מספר חודשים ביחידת ההסרטה של חיל האוויר, עד שדעתו השתבשה. זה פוט היה נוח.
ישן 02-12-2008, 00:56
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הרעיון הוא כזה- אם מישהו באמת..."

אני חושב שאין שום סיבה שבנאדם במדינת ישראל לא יעשה שירות צבאי.
לא כל אחד יכול להיות לוחם, גם לא כל אחד יכול להיות תומך לחימה ואפילו ג'ובניק עם ג'וב נורמלי לא כל אחד יכול - על זה אי אפשר לשפוט.
מי שלא יכול גם להיות אפילו ג'ובניק עם תפקיד - שיהיה עציץ בקריה, אבל לשבת ליד שולחן, לענות לטלפונים ולצאת כל יום הביתה כל אחד יכול, גם דתיים וגם נשואים וגם כל מי שכשיר בריאותית ונפשית לעבוד ב*משהו* באזרחות.

לגבי בר רפאלי, היא לא עשתה שום דבר פסול מבחינת החוק, להגדרה של "משתמטת" אני חושב שהיא בהחלט מתאימה ומבחינתי זו השתמטות בצורה הכי טהורה שלה.

עריכה:
אני נזהר לא להיכנס כאן לפוליטיקה, אבל בעניין החרדים - נוסף על כך שהצבא מאפשר אורח חיים דתי יש גם יחידות כדוגמת הנח"ל החרדי שמוכיחות שניתן לאפשר לאדם גם לשרת בצבא וגם לקיים אורח חיים דתי-חרדי, כך שחוץ מהעובדה שזה מעוגן בחוק - גם להם אין סיבה לא לשרת.

בנושא סיבות אידיאולוגיות להימנע משירות - אני אעצור את עצמי מלכתוב את דעתי כאן.

נערך לאחרונה ע"י Yotamz בתאריך 02-12-2008 בשעה 01:01.
ישן 02-12-2008, 07:30
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Yotamz שמתחילה ב "אני חושב שאין שום סיבה שבנאדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Yotamz
אני חושב שאין שום סיבה שבנאדם במדינת ישראל לא יעשה שירות צבאי.
לא כל אחד יכול להיות לוחם, גם לא כל אחד יכול להיות תומך לחימה ואפילו ג'ובניק עם ג'וב נורמלי לא כל אחד יכול - על זה אי אפשר לשפוט.
מי שלא יכול גם להיות אפילו ג'ובניק עם תפקיד - שיהיה עציץ בקריה, אבל לשבת ליד שולחן, לענות לטלפונים ולצאת כל יום הביתה כל אחד יכול, גם דתיים וגם נשואים וגם כל מי שכשיר בריאותית ונפשית לעבוד ב*משהו* באזרחות.

לגבי בר רפאלי, היא לא עשתה שום דבר פסול מבחינת החוק, להגדרה של "משתמטת" אני חושב שהיא בהחלט מתאימה ומבחינתי זו השתמטות בצורה הכי טהורה שלה.

עריכה:
אני נזהר לא להיכנס כאן לפוליטיקה, אבל בעניין החרדים - נוסף על כך שהצבא מאפשר אורח חיים דתי יש גם יחידות כדוגמת הנח"ל החרדי שמוכיחות שניתן לאפשר לאדם גם לשרת בצבא וגם לקיים אורח חיים דתי-חרדי, כך שחוץ מהעובדה שזה מעוגן בחוק - גם להם אין סיבה לא לשרת.

בנושא סיבות אידיאולוגיות להימנע משירות - אני אעצור את עצמי מלכתוב את דעתי כאן.

מה אתה יודע ?!?!?!!?!!
אתה יודע שיש בני אדם ממשפחות הרוסות שזה בעיה בשבילם רק להכנס למסגרת נורמאלית ?
ובטח המתאבדים בצה"ל הם תוצאה של אנשים מפגרים ולא בגלל צה"ל... עשה טובה יש הרבה אנשים שהצבא עושה להם את המוות במלוא מובן המילה ואם הם לא היו בצבא בגלל אי התאמה הם היו חיים היום. ואל תתחיל לנתח את המצבב אם אתה לא מבין בזה "הם היו עושים את זה מתישהו... או באזרחי.."
המסגרת הצבאית לא מתאימה לכל אחד בגלל העובדה שאתה רחוק מהבית, ההרגשה שאתה סגור לשלוש שנים,הלחץ שאי אפשר לברוח ממנו תמיד...
היא מסגרת גרועה לאנשיםשהיו חריגים בחברה והתמודדו בדרכים יצירתיות, ומי שלא מצליח להתמודד עם הקשיים (כל אחד ויכולתיו).....
באזרחי אותם אנשים היו רגילים לברוח בדרכים שונות אולי לשקר,מחשב,תחביב כמו ציור וכו'...
בצבא הם סגורים אין להם איך לברוח, הם לא יכולים לעסוק בדברים שהם רוצים, צריכים. ובכללי הצבא זה מסגרת שונה מהבית. תאמין או לא. חלק מאותם אנשים יורים לעצמם בראש. מקווה שתבין שלא כל אחד בא מאותו רקע ולהוציא אותו ממסגרת של בית לתת לו את הלחץ של המפקדים יכול לגרום במקרה הרע למוות ובמקרה הטוב לסבל קשה במיוחד לכמה שנים בגלל אי התאמה.
ישן 02-12-2008, 09:34
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "לא קונה את זה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
ראיתי כל כך הרבה אנשים בשרות שלי, מכל כך הרבה מקומות.
היו לי חיילים יתומים, שבאו ממשפחות הרוסות, שלא מכירים את ההורים שלהם, חיילים בודדים, חיילים בעלי עבר פלילי, מי שרוצה בסופו של דבר להתגייס, יכול ועוד איך.
אז לא קונה את זה, שבגלל שלאדם היו חיים קשים לא מתאים לו הצבא, פשוט לא בא לו על הצבא ולרוב זה ככה, נדירים שבנדירים הם אנשים שבאמת לא מתאימים מבחינת נפשית עד כדי מעשה התאבדות.

כי לבכות, אני אספר לך, הרוב בוכים, וגם אני הרגשתי ועוד אלפי חיילים הרגשנו את תחושבת המחנק והשלוש שנים, והריחוק מהבית והמסגרת הנוקשה.

ראית, לא חווית. ובכל מקרה, באמת שאולי הרוב יכולים לשרת איכשהו, אבל אחוז מתאבדים גבוה זה עובדה.
ישן 02-12-2008, 10:03
  משתמש זכר whiskas2000 whiskas2000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.08
שלח הודעה דרך ICQ אל whiskas2000
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי yochaiTB שמתחילה ב "[QUOTE=Yotamz]אני חושב שאין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yochaiTB
מה אתה יודע ?!?!?!!?!!
אתה יודע שיש בני אדם ממשפחות הרוסות שזה בעיה בשבילם רק להכנס למסגרת נורמאלית ?
ובטח המתאבדים בצה"ל הם תוצאה של אנשים מפגרים ולא בגלל צה"ל... עשה טובה יש הרבה אנשים שהצבא עושה להם את המוות במלוא מובן המילה ואם הם לא היו בצבא בגלל אי התאמה הם היו חיים היום. ואל תתחיל לנתח את המצבב אם אתה לא מבין בזה "הם היו עושים את זה מתישהו... או באזרחי.."
המסגרת הצבאית לא מתאימה לכל אחד בגלל העובדה שאתה רחוק מהבית, ההרגשה שאתה סגור לשלוש שנים,הלחץ שאי אפשר לברוח ממנו תמיד...
היא מסגרת גרועה לאנשיםשהיו חריגים בחברה והתמודדו בדרכים יצירתיות, ומי שלא מצליח להתמודד עם הקשיים (כל אחד ויכולתיו).....
באזרחי אותם אנשים היו רגילים לברוח בדרכים שונות אולי לשקר,מחשב,תחביב כמו ציור וכו'...
בצבא הם סגורים אין להם איך לברוח, הם לא יכולים לעסוק בדברים שהם רוצים, צריכים. ובכללי הצבא זה מסגרת שונה מהבית. תאמין או לא. חלק מאותם אנשים יורים לעצמם בראש. מקווה שתבין שלא כל אחד בא מאותו רקע ולהוציא אותו ממסגרת של בית לתת לו את הלחץ של המפקדים יכול לגרום במקרה הרע למוות ובמקרה הטוב לסבל קשה במיוחד לכמה שנים בגלל אי התאמה.

חביבי , ההפך הוא הנכון , כל המתאבדים והאנשים מהמשפחות ההרוסות וכל מה שציינת הם אלה שבראש ובראשונה צריכים להתגייס , זו ההזדמנות האחרונה שלהם להכנס למסגרת חברתית נורמלית שתכריח אותם "להפוך לנורמלים". אחרי שמהבצפר הם נפלו וכל גיל הטיפש עשרה חתכו ורידים אחד לשני הצבא לא יגרום להם להתאבד אלא לשקול אלטרנטיבה לפני שהם באמת יעשו את זה , תוך שימוש בתמיכה מחברים מפקדים ואנשים מקצועיים שהצבא מספק.
השתמטות כשמה כן היא , אולי היא חוקית אבל ב99% מהמקרים היא לא מוצדקת.
גם רצח אפשר להצדיק במיליון דרכים , אני לא הייתי רוצה שהבת שלי תתחתן עם רוצח רק כי הוא עשה את זה מסיבות כאלו ואחרות.
טוב מאוד שהורידו אותה , לא משנה כמה האמנים האלה טובים צריך להוריד את כולם מהבמה.

ואגב , סתם משהו שאני חייב לשתף אתכם , באמת באמת שמפריע לי לראות שחקנים משתמטים משחקים בסדרות / סרטים חיילים ולובשים מדים. כשאושרי כהן עשה את זה "בבופור" זה היה ביזיון של המדים שלנו , ועוד קצין עלק , כל השיר שלנו והשטויות האלה , איך הצבא שלנו מצטייר בפני אותם צעירים לפני גיוס?
ישן 02-12-2008, 14:14
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי yochaiTB שמתחילה ב "[QUOTE=Yotamz]אני חושב שאין..."

בגלל זה אני אומר שלא כל אחד מתאים להיות בכל תפקיד ויש אנשים שכמו שאתה אומר לא יכולים להיות רחוק מהבית סגורים בבסיס.
לכן יש קב"ן ופרופיל 45 נפשי מעולם לא היה נפוץ יותר, מי שבאמת לא מצליח להסתדר במסגרת הנוקשה של יחידה סגורה רחוקה מהבית - קב"ן בד"כ יזהה את זה ויעביר אותו לתפקיד קרוב לבית עם יומיות.

אדם שלא מסוגל לעבוד במשרד קרוב לבית עם יומיות - גם לא יכול לעבוד במסגרת אזרחית, למה זה כל כך שונה? כי יש פקודות? כי יש מדים? זה טיעון לא רציני.

אז נכון שיש אנשים שיצליחו להסתדר בלי עבודה במסגרת מוגדרת, אולי לעבוד מהבית או להיות עצמאיים, אבל העובדה היא שהחיים מלאים מסגרות שאדם בחייו צריך להתמודד איתם, אפילו להיות אזרח במדינה זה סוג של מסגרת עם זכויות וחובות. לאן שלא תלך יהיו חוקים ובעלי תפקידים שיגבילו אותך מלעשות 100% מה שאתה רוצה, אלה החיים.

ואני חוזר שוב לנושא המקורי - עבודה של שחקן או אמן היא מסגרת קשה ותובענית מאוד, מי שמסוגל להתמודד איתה מסוגל גם להיות פקיד, זה בטוח לא יותר קשה.

נערך לאחרונה ע"י Yotamz בתאריך 02-12-2008 בשעה 14:16.
ישן 03-12-2008, 14:12
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "כן אבל קורה מצב שבו הצבא..."

אתה לא יכול לדרוש משחקן לעבור בחיים את מה שהוא משחק בסרט, כמו שאקי אבני שיחק מחבל בסרט אמריקאי כלשהו והוא כנראה לא היה מחבל אף פעם.

אבל בישראל הצבא נוגע כמו שראינו גם בתחומים אזרחיים ולכן מדים וחיילים מייצגים משהו גם מחוץ למערכת הצבאית.
כאשר מישהו שמוכר בארץ כמשתמט ואולי אפילו מסמל את ההשתמטות של המפורסמים, לובש מדים ומשחק דמות של קצין (או דמות מוערכת אחרת) בצבא - זה צורם.

אבל זה לא נגמר בזה, ילדים ונערים לוקחים דוגמא ממפורסמים מהסגנון הזה בדיוק, שחקנים, זמרים, דוגמנים וכו'. כשיש יותר מדי משתמטים מהז'אנר הזה על מסך הטלויזיה זה מעודד השתמטות, או לפחות הופך אותה לדבר פחות נורא (סינדרום-ה-<...>-השתמט-והצליח-בחיים-אז-גם-אני-רוצה).

ישן 02-12-2008, 20:35
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
לי יש פרופיל 21
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "צה"ל הוריד מהבמה את מארינה מקסימיליאן בלומין"

ואני אומר את זה כל פעם שהנושא עולה.
נמאס לי מהצביעות של הצבא בנושא.
אם מסתבר שמישהו שיקר, תכמן, רימה - צריך להעניש אותו בכל חומרת הדין.
אבל יש לא מעט אנשים שהצבא מגדיר להם פרופיל 21 כי זה נוח לו, וגם כשאתה מנסה לערער או להתנדב אתה מגלה מערכת בירוקרטית שמשגעת אותך, עד שבסוף אתה אומר - שילכו להז#$%.
אני מוכן לקבל שאם אומנית מסויימת הצהירה שהיא דתיה, והיא לא, יש לצבא לגיטימציה להחרים אותה. אבל אם היא שוחררה ע"י הצבא, ביוזמתו, זו חוצפה מצד ר' אכ"א (או איך שלא קוראים לזה היום), להודיע שלא יגיע לאירוע זכרון ללוחם, רק בגלל שאותה זמרת, שהיא חברה אישית של המשפחה, עומדת להופיע.
אם אני במקום שלמה וישינסקי הייתי זורק את ר' אכ"א לכל הרוחות.

ישן 03-12-2008, 19:18
  אודי עציון אודי עציון אינו מחובר  
כתב הרכב של ידיעות אחרונות. עיתונאי ועורך ותיק את שירותו הצבאי עשה ככתב בביטאון חיל האוויר

חבר מתאריך: 31.10.07
קטעים אפשר להתנדב למרות הבירוקרטיה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "לי יש פרופיל 21"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אישגדול
אבל יש לא מעט אנשים שהצבא מגדיר להם פרופיל 21 כי זה נוח לו, וגם כשאתה מנסה לערער או להתנדב אתה מגלה מערכת בירוקרטית שמשגעת אותך, עד שבסוף אתה אומר - שילכו להז#$%.

גם לי יש פרופיל 21 בשל מגבלה פיזית. גם אותי שיגעה המערכת הצבאית שכמה פעמים דחתה את בקשתי להתנדב, למרות שכבר הייתה יחידה צבאית שהסכימה לקלוט אותי. אלמלא עזרה של כמה חברי כנסת שאליהם פניתי בבקשת עזרה, לא הייתי מצליח להתגייס. אבל רציתי לשרת ונלחמתי במשך שנה בבירוקרטיה המזעזעת של אכ"א.

היום שבו התייצבתי בלשכת גיוס, הוסעתי לבקו"ם (במרצדס על חשבון צה"ל, אבל זה כבר סיפור אחר ), התחיילתי ולבשתי מדים היה יום של ניצחון גדול. חצי שנה אחר-כך כשקיבלתי חייל מצטיין התברר שאולי באמת היה לי מה לתרום ושדווקא באכ"א יש כמה אנשים שחבל שגויסו.

פטור הוא עניין אישי. הייתי נזהר מאוד מלבקר את מקבלי הפטורים הנפשיים. אני שואל את מבקריהם: האם הייתם מוכנים לקחת על אחריותכם את שלומם של אלה בזמן שירותם? גם בתפקידים "קלים", גם במערכת "מבינה" הם עלולים להתקל בנסיבות שיהיו מעל ומעבר לכוחם, באנשים שינסו לנצל את מצבם, או לפגוע בהם על הרקע הזה. עדיף לא לגייס ולהכשיר השתמטות במקרים מסוימים, מאשר להקים עוד מצבה בבית עלמין צבאי.

ובמקרה של בלומין: ענייניה עם הצבא עם ענייניה הפרטיים כל עוד היא אדם פרטי. ההופעה שלה היא הופעה ציבורית, כדמות ציבורית. הצבא לא יכול למנוע ממנה להופיע, אבל זכותו שלא לתת את חסותו לאירוע כזה. שירות בצה"ל הוא שירות חשוב. לא כולם מסוגלים לו, ורבים יתרמו למדינה יותר במקומות אחרים, אבל המסר צריך להיות עידוד השירות.
ישן 03-12-2008, 19:58
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הביורוקרטיה וכיסוי ת.ח.ת.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי אודי עציון שמתחילה ב "אפשר להתנדב למרות הבירוקרטיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אודי עציון
גם לי יש פרופיל 21 בשל מגבלה פיזית. גם אותי שיגעה המערכת הצבאית שכמה פעמים דחתה את בקשתי להתנדב, למרות שכבר הייתה יחידה צבאית שהסכימה לקלוט אותי. אלמלא עזרה של כמה חברי כנסת שאליהם פניתי בבקשת עזרה, לא הייתי מצליח להתגייס. אבל רציתי לשרת ונלחמתי במשך שנה בבירוקרטיה המזעזעת של אכ"א.

היום שבו התייצבתי בלשכת גיוס, הוסעתי לבקו"ם (במרצדס על חשבון צה"ל, אבל זה כבר סיפור אחר ), התחיילתי ולבשתי מדים היה יום של ניצחון גדול. חצי שנה אחר-כך כשקיבלתי חייל מצטיין התברר שאולי באמת היה לי מה לתרום ושדווקא באכ"א יש כמה אנשים שחבל שגויסו.

פטור הוא עניין אישי. הייתי נזהר מאוד מלבקר את מקבלי הפטורים הנפשיים. אני שואל את מבקריהם: האם הייתם מוכנים לקחת על אחריותכם את שלומם של אלה בזמן שירותם? גם בתפקידים "קלים", גם במערכת "מבינה" הם עלולים להתקל בנסיבות שיהיו מעל ומעבר לכוחם, באנשים שינסו לנצל את מצבם, או לפגוע בהם על הרקע הזה. עדיף לא לגייס ולהכשיר השתמטות במקרים מסוימים, מאשר להקים עוד מצבה בבית עלמין צבאי.

ובמקרה של בלומין: ענייניה עם הצבא עם ענייניה הפרטיים כל עוד היא אדם פרטי. ההופעה שלה היא הופעה ציבורית, כדמות ציבורית. הצבא לא יכול למנוע ממנה להופיע, אבל זכותו שלא לתת את חסותו לאירוע כזה. שירות בצה"ל הוא שירות חשוב. לא כולם מסוגלים לו, ורבים יתרמו למדינה יותר במקומות אחרים, אבל המסר צריך להיות עידוד השירות.

קודם כל הרשה לי לברך אותך על המעשה הנפלא שעשית. בטוחני שלא התכוונת להיות חייל מצטיין
אלא פשוט אתה אדם מקסים ומוכן לתת מאשר לקבל. כן ירבו כמוך.
אני עברתי סיפור דומה עם הבן שלי שחלה במחלת מעיים קשה וקיבל פטור מיידי.
אני לא המרצתי אותו להתנדב, הוא עשה את זה בעצמו אך העניין התעכב. כל הזמן דחו (כרגיל) - פשוט לא רצו לקחת אחריות, אולי חשבו שזה יימאס לו ויוותר...

ראיתי איך הבן מתחיל להכנס לדיכאון ומשתגע מחוסר מעש.
אז בתור אבא, כתבתי מכתב לרמטכ"ל עם כל הסיפור שלו ושלי.
הפלא ופלא - תוך שבוע גייסו אותו כמתנדב. הבחור שרת 3 שנים (כל שנה האריך את ההתנדבות עד תום השירות) זה היה לפני 20 שנה ועד היום הוא לא יודע על המכתב שלי...

בקשר לאותם האומנים, יפה כתבת. אם הוא אדם פרטי - אז הוא נשאר עם עצמו ומצפונו.
ברגע שהוא הפך לידוע, הוא כבר לא יכול לנצל את הקלף הזה.
אני בטוח שהם יכולים לתרום לקהילה מיכולתם, אך פשוט הם לא רוצים!

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 03-12-2008, 10:33
צלמית המשתמש של האזרח

מעשה חינוכי של הרמטכ"ל.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "צה"ל הוריד מהבמה את מארינה מקסימיליאן בלומין"

לא רציתי לכתוב בהתחלה בגלל הסיבות האישיות שפעם פרטתי באשכול אחר.

לדעתי אם אנו לא נגיב כך לפחות במופעים של הצבא - אז אנו נותנים אישור למשתמטים ופרזיטים נוספים.
לא רוצה להכנס על הסיבה אשר ממנה שוחררה הזמרת . יש לה אולי סיבות טובות ומוצדקות למה שעשתה.
תמיד יש לה אפשרות להתנדב לעבודה בקהילה רק שתהיה הרגשה לכולנו שבכל זאת תורמים במשהו.
לא מזמן ראיתי בטלביזיה איך בחור צעיר עם שיתוק מוחין התנדב לשרת את המולדת ולא וויתר לשאת את המדים וממש היה לתפארת עם ישראל.

גם לא הייתי באף מופע של אותם האומנים, אשר לא שרתו וגם לא תרמו ולו במשהו לקהילה.
(האמינו לי יש עוד הרבה מקומות לתרום אם רק רוצים)

אני יודע שבמחאה הפרטית שלי, אין לזה כל השפעה על אותם האומנים וגם איני קורא לאחרים לעשות כמוני. אך האם הבטחתי למישהו להיות מושלם?

ישן 03-12-2008, 14:21
צלמית המשתמש של האזרח

האם באמת זה כך?
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "אין שום בעיה מלבד העובדה..."

שכל מי שלא רוצה לשרת בצה"ל הצבא משחרר מייד? למיטב ידיעתי צריכה להיות סיבה טובה שכך זה.
העובדה העצובה היום שאלה שלא שרתו או התנדבו לשירות לאומי, לא מתביישים יותר...

ישן 03-12-2008, 12:01
צלמית המשתמש של האזרח

לא שייך לעניין...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "אז זהו, שלא מדובר ב"טקס של..."

אך בכל זאת רוצה לכתוב על כך. שבכל השנים שנערכה אזכרה לראש הממשלה יצחק רבין ז"ל ביבי נתניהו התבקש לא לבוא, אחרת האלמנה לאה רבין ז"ל לא תגיע - הוא קיבל וכיבד את הבקשה אפילו שהיה בתפקיד ממלכתי כראש ממשלה...
נ.ב.
איני אוהד את מפלגתו, אז אין לראות את מה שכתבתי כתעמולת הבחירות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:20

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר