לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2008, 19:10
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
המלצה לסופר - איך תתקן את ספרך

טוב זהו אשכול התדיינות
קראתי הרבה ספרים לאחרונה שהתחשק לי פשוט לשכתב חצי מהספר כדי שלא אסיים את הספר בהרגשה שסיימתי אותו.
רק היום סיימתי ספר כזה.
מה הספר הכי 'גרוע' שקראתם? למה לא אהבתם אותו? ומה א-ת-ם, בתור יוצרים מוכשרים, הייתם עושים אחרת אם הייתם אתם הכותבים.
ממש 'המלצה לסופר' מה לשנות, איך לשנות ולמה.

אני מביאה את הדוגמא למה שסיימתי לקרוא היום:
בתו של שומר הזיכרון,

זוג, בשנת 1860 בערך, כשעוד לא היו בדיקות מעמיקות למין הילוד, לאולטרסאונד, לא הייתם יכולים לדעת אם יש תאומים, ילד יחיד או שמא שלישייה. האב רופא, וביום הלידה המיילד שנזעק למשימה התגלש מהכביש בשלג. האב נאלץ ליילד בעצמו, הוא טשטש את האם-אישתו, כדי שלא תאלץ להרגיש הרבה כאב, כך שלא ידעה מה קורה רוב הזמן. נולד הילד - בריא ושלם, וכשהאב המאושר, הרופא המיילד, חיכה לשלייה שתצא אחרי הילוד - יצאה במקום עוד ילדה, משהסתכל האב על עינייה הבין שלוקה בשכלה, (תסמונת דאון), האב בהחלטה פזיזה החליט למסור את הילדה למוסד ולומר לאם שהילדה השנייה מתה, כך שלא תאלץ להתמודד עם האובדן של הילדה שהאמין כי תמות בגיל צעיר ממחלות שבאות יחד עם התסמונת הנ"ל. אך האחות שנשלחה למשימה החליטה כי המוסד נראה לא ראוי לגידול לדים, והחליטה לגדל את הילדה בעצמה.

ספר תיאורי, חסר דרמה, חסר עניין, יש פוטנציאל לעניין בגלל נושא הספר, אבל הפוטנציאל הגלום לא מומש.
הייתי מורידה חצי מהתיאורים, הופכת את העלילה ליותר עניינית, מחברת כל מיני דרמות קטנות כמו 'הוא נעקץ ע"י דבורה, והיה אלרגי, גם אביו היה אלרגי' לכדי שיחה קצת יותר עמוקה.
הדובר בספר הוא חיצוני, ועל כן כל הרגשות בספר מובאים כך: "זה היה עבורה קשה מנשוא, היא לא הצליחה להחזיק את עצמה, נפלה והתייפחה'. ולהפוך את זה כך שהספר מחולק לפרקים-כמו שמחולק ,רק מסופר מגוף יחיד, להוסיף לדמות היסטריה,פחד,עצב כשהיא מדברת, היה משנה את כל התפיסה של הספר וכל הקריאה הייתה נעימה יותר.
כמו כן, כל הספר מדבר על הילדה עם הפיגור, אבל לא פעם אחת ניסתה הסופרת לכתוב מהצד של הילדה, וזה היה מעניין לשמוע את הניסיון שלה להסביר מה מתחולל בראשם של ילדים עם תסמונת-דאון. היא לא ניסתה להעמיק מספיק בדמויות לטעמי.
שתפו, מה הייתם משנים, באיזה ספר, ולמה
תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י תותית בתאריך 01-12-2008 בשעה 19:12.
חזרה לפורום
ישן 03-12-2008, 16:06
צלמית המשתמש של oshritallica
  משתמשת נקבה oshritallica oshritallica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.08
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "[b][i][color=royalblue]על מה..."

כתב אותו מורה לחינוך מיוחד, את כל הספר הוא כותב כביכול מנקודת מבט של ילד אוטיסט, שמוצא את הכלב של השכנים מת ויוצא לחקור את העניין. ממש לא אהבתי את כל צורת הכתיבה, היא נראתה כאילו הכותב פשוט יודע שאין לו כשרון אז הוא מתרץ את זה בנסיון של כתיבה מעיניים של אוטיסט בן שמונה. הוא מציג את הילדים האלה בצורה סטראוטיפית שגורמת להם עוול גדול לדעתי. פשוט רואים שם שכל השנים שלו עם הילדים האלה לא תרמו בכלל להבנה שלו אותם, אין לו שום חמלה כלפיהם...

--

"כפרה" של איאן מקיואן היא יצירת מופת לדעתי, אבל הפרק הראשון מתאר ילדה מפונקת ולא מעניינת שגרם לי במבט ראשון להתאכזב מהספר אחרי ששמעתי עליו כל כך הרבה דברים טובים. הייתי מעיפה את הפרק הראשון - חוץ מזה, ספר מדהים, מומלץ

חזרה לפורום
ישן 03-12-2008, 19:39
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
את לא יודעת מה עשית לי עכשיו @!!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי oshritallica שמתחילה ב "כתב אותו מורה לחינוך מיוחד,..."

הסיפור שלך הזכיר לי את הספר "בוקר של שוטים" של יצחק בן נר, שקראתי בתיכון בערך בכיתה י"א, וזה היה כבר לפני 4 שנים ! כך שממש לא זכרתי את השם. זכרתי קטעים מתוך הספר, ועל מה הוא ואני כבר שעתיים יושבת מול המסך ומחפשת מידע על זה. אחותי גם קראה את זה בתיכון במגמת ספרות ואבא שלי תולעת ספרים מכיר את הספר, אבל שניהם יחד לא הצליחו להיזכר. בסוף מצאתי באיזה רשומה שמות של ספרים וישר נזכרתי בזה

ובכל מקרה, אני מברברת !
למה נזכרתי בספר הזה?
בוקר של שוטים הוא ספר על עוזאי חברונסקי, חבר קיבוץ בן 33 שסובל מאוטיזם, בספר מתארים את זה כ"חריג גבולי". הספר בעצם הוא סיפור ארוך של סיפור קצר. כלומר, עוזאי מנסה לספר על משהו שקרה לו בחייו, שיכל להסתכם במשפט, אך בגלל שהוא כמו ילד בן 8 שמנסה לספר שראה אצל חבר משחק במחשב אבל ראה כל כך הרבה דברים בדרך שהוא על הדרך מספר גם אותם, עוזאי מספר הכל כולל הכל על חייו.
הספר מרגש, מעציב, מדהים, מכאיב וכל מה שתרצי. אולי יעשה לך תיקון על העוול שעשה לך הספר שסיפרת עליו
{כן,כן גברת חתולים, הכל יעבור לעוגן אל דאגה}.
---------------------
כפרה של איאן - שוב, לא סיפרת כלום על הספרת, על מה מדובר? ובכלל הפרק ההוא הראשון שדיברת עליו - הוא חשוב לעלילה? יש בו איזשהם פרטים שמדריכים אותנו לעלילה? כי לפעמים יש פרק כזה, שמעיק אבל נחוץ. אבל אני מכירה את זה שההתחלה גורעת מהספר.
=]
תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 03-12-2008, 20:03
צלמית המשתמש של oshritallica
  משתמשת נקבה oshritallica oshritallica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.08
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "את לא יודעת מה עשית לי עכשיו @!!"

האמת, אני קשוחה בזה קשה לספק אותי בספרות ועוד יותר קשה לקלוע למשהו שאני לא אמצא פוגעני כשזה בנושא הזה, יש לי חולשה מיוחדת אליו.. הסרט "איש הגשם" הוא דוגמא מצוינת לדרמה רגישה מאוד על אוטיזם, ובכלל סרט מדהים

איאן מקיואן הוא אחד הסופרים שאני הכי מעריכה, הוא כותב מדהים ו"כפרה" זאת היצירה הטובה ביותר שלו. הסיפור מתחיל בכינוס משפחתי אינטימי, כשבבית מתרוצצים הילדים, והקרובים הבוגרים מדברים על המלחמה עם גרמניה ומה שמעסיק אותם [ממש בקטנה, הוא לא משעמם לרגע]. בפרק הראשון הוא מתאר את הילדה של המשפחה שמארחת את הארוע, בראיוני, שכתבה מחזה בשביל להציג אותו מול כולם, היא מנסה לגרום לשאר הילדים לשתף פעולה ויוצאת קצת מתוסכלת מכל העניין. הפרק הראשון מתאר את המצב הזה ונותן קצת רקע, אבל ההתמקדות דוקא בילדה הקטנה במשך כמה וכמה עמודים קצת יגע אותי. משם - הספר הופך להיות מדהים יותר עם כל עמוד שאת עוברת, וכמו בפרסומת של הוט, יש בו את כל המרכיבים של קלאסיקה - רומנטיקה, סגנון, מין, אונס, מלחמה.. כשמבקשים ממני להמליץ על ספר, זה הראשון שעולה לי לראש. נשמע קצת כבד אבל מקיואן הוא אשף ספרותי, אני מבטיחה לך שאם תתחילי הוא לא יצא לך מהידיים עד העמוד האחרון

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר