לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2005, 23:53
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
"ירו לי בילדה, הודו, ודורשים שנשלם"

"הישראלים גם ירו לי בילדה, גם מודים שהם ירו בה וגם רוצים שנשלם". כך סיפר ל-ynet ג'עפר טיבי, תושב טול כרם, שבתו נפגעה קשה מירי של צה"ל לעברה. למרות שבצה"ל מודים כי הירי בוצע בשוגג, בית החולים דורש מהמשפחה תשלום של 24 אלף שקלים עבור הטיפול הרפואי.

ב-17 לאפריל 2004 הוביל טיבי את בנותיו מבית הספר אל ביתם שבטול כרם. סמוך לשעה 15:00, כשמכונית המשפחה הגיעה לכיכר השלום בעיר, פתח כוח צה"ל באש לעברה. כתוצאה מכך נפצעה בתו הבכורה של ג'עפר, בתול, באורח קשה מרסיסים בחזה ובכתף.

לאחר טיפול ראשוני במקום פנו בני המשפחה לקרוב המשפחה, ח"כ אחמד טיבי, במטרה להעביר את הילדה לטיפול בישראל עקב מצבה הקשה. לאחר התערבותו של ח"כ טיבי אצל מפקדת התיאום והקישור, ובסיועה של ח"כ זהבה גלאון, הסכים הצבא להעביר את הילדה לטיפול בבית החולים שניידר.

במקביל דרש ח"כ טיבי מלשכת הרמטכ"ל לחקור את האירוע, ולאחר מספר שבועות השיב הצבא כי "באותו יום של ה-17 לאפריל ירה כוח צה"ל לעבר רכב מסוג סובארו בצבע לבן בכיכר השלום בטול כרם. כתוצאה מן הירי נפצעה בשוגג הילדה בתול טיבי".

יורים ובוכים בגרסא עכשווית

בינתיים בוצעו בבית החולים שניידר מספר ניתוחים בילדה, והיא יצאה מכלל סכנה, למרות שמספר רסיסים עדיין לא הוצאו מגופה. לאחר תום תקופת הטיפול דרש בית החולים מהמשפחה לשלם סכום של 24,570 שקלים. המשפחה נדהמה נוכח הדרישה, ובמיוחד נוכח העובדה שהצבא הודה בירי בשוגג לכיוון הילדה.

בעקבות פניית ח"כ טיבי לסגן שר הביטחון, זאב בוים, הודיע בוים כי נפתחה חקירת מצ"ח אולם תוצאותיה עדיין לא נמסרו.

ג'עפר עובד כמורה ברשות הפלסטינית, ומשתכר לדבריו 1,200 עד 2,000 שקלים בחודש. "יש לי משפחה בת חמש נפשות ועם ההכנסה הזו אין לי איך לשלם. הסיפור הזה מתווסף לבעיות הנפשיות שמהן בתול עדיין סובלת וכן לכאבים נמשכים בחזה כתוצאה מהאירוע".

עורך הדין של המשפחה, אוסמה סעיד, סיפר כי לבית משפט השלום בירושלים הוגשה ב-3 בינואר השנה תביעה נגד הצבא אולם עד כה לא הגיש צה"ל כתב הגנה ולא שילם את חוב האשפוז.

"המצב הזה תואם מאוד להגדרה 'יורים ובוכים', רק שבמקרה הזה זה יורים ולא רוצים לשלם. ביקשנו מהצבא שיזרז לפחות את תשלום ההתחייבות הרפואית לשניידר, וזה עוד לפני שנריב על הפיצויים, אבל בינתיים העניין לא מתקדם".

גורמים בצה"ל מסרו כי התביעה נמצאת בטיפול משרד הביטחון. צה"ל סירב למסור תגובה רשמית בפרשה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3062233,00.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:40

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר