לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2008, 18:14
  asafche asafche אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.08
עזרה - ממחזר מנוע של מכונת כביסה

יש לי מנוע של מכונת כביסה, ואני רוצה למחזר אותו לאיזו שהיא מכונה שאני בונה (מיקסר לבטונייר, למי שמתעניין). אני יודע שהוא עובד.
על המנוע לא רשום כלום (אולי נפלה המדבקה?), והוא שייך למכונת constructa cw 1303.

הבעיה היא כזאת:
א. מכיוון שאין שום פיתקית על המנוע, אין לי מושג באילו מתחים הוא עובד (כדי לדעת באיזה מתח להגביל את הכניסה), ובעצם אין לי שום פרט על המנוע.
ב. שנית, מהמנוע יוצאים, חוץ מההארקה 6 חוטים שונים, עליהם לא רשום כלום. לשם מה מנוע צריך 6 חוטים? אפשרות אחת היא שיש שתי מערכות סלילים בתוך המנוע, וזה רק ניחוש מלומד, האמת שאין לי מושג, אבל גם אז צריך רק 4 (כמו שאני מבין את זה) אלא אם כן כל מערכת היא תלת פזית. אשמח אם מישהו יבהיר לי את העניין או יפנה אותי למקור מידע מיהמן שיוכל לעזור לי.
ג. (שהיא בעצם המשך של ב') - אני בעצם מחפש איך אוכל להפעיל את המנוע בשלוש מהירויות. לשם כך אני צריך לדעת מה תפקיד כל חוטי החשמל אל המנוע.

אשמח לעזרה.

נערך לאחרונה ע"י asafche בתאריך 02-12-2008 בשעה 18:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2008, 12:46

מנוע פחמים ועוד
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי cbr1100 שמתחילה ב "תלוי אם זה מנוע פחמים או..."

א. אז איך אני יודע אם המנוע הוא מנוע פחמים או לא?
ב. האם יש הפחתה במתח שהמנוע מקבל? אם אני מבין נכון, הוא לא מקבל ישירות 230V, נכון? ז"א, אני רוצה לחבר אותו ישירות למקור מתח חילופין - אז האם אני צריך להפחית את המתח שהוא מקבל? האם כל סליל אמור לקבל מתח שונה?
ג. מה זה "טכו"?
ד. האם זה אומר שהליפוף של ה-START הוא יותר חזק ויותר איטי, מאשר השניים האחרים או שלאו דווקא?
ה. האם זה אומר גם שכל סגירת מעגל של כל מערכת סלילים תפעיל את המנוע, ושילוב שלהם פשוט יפעיל אותו יותר מהר? או שSTART, למשל, הכרחי שיהיה סגור כל הזמן, וסגירת מעגל נוסף תקבע את המהירות?
ו. אם המנוע הוא מנוע פחמים, כיצד נעשית השליטה על המהירות? האם על ידי כמות המתח הנכנסת למנוע, ז"א ע"י פוטנציומטר בחיבור שמקביל למנוע?

מצטער על השאלות, שאולי הן טפשיות, אך מעולם לא עבדתי עם מנוע שכזה.
תודה.
ישן 04-12-2008, 17:22

עוד שאלות - מנוע מכונת כביסה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cbr1100 שמתחילה ב "- במנוע עם פחמים יש שני פחמים..."

א. גיליתי קצת לפני שקיבלתי את ההודעה האחרונה שיש לי מנוע פחמים, כי פתחתי אותו ונתקלתי בהם.
ב. אם כך, אני לא יכול לשנות את מהירות המנוע ללא הכרטיס האלקטרוני? זאת אומרת, אםאני רוצה לבנות עם המנוע אפשרות לשתי מהירויות סיבוב, ויש לי שישה חוטים שמעליהם, בצורה לא מסודרת ומובחנת רשומים הסימנים (משמאל לימין) UB GND U1 A1A2 D1 D2 D3.
ג. התוצר הסופי הוא להצליח לחבר את המנוע לחשמל, ולהניע אותו בשתי מהירויות? האם אני יכול ליצור מערכת מיתוג פשוטה שתחליף את התפקיד של הכרטיס האלקטרוני לצורך הפעלה בשתי מהירויות?
ד. האם יש מקום בו אני יכול להשיג תרשים של מנוע פחמים סטנדרטי?
ישן 09-12-2008, 13:44

עוד נתונים - אשמח לעזרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafche שמתחילה ב "עזרה - ממחזר מנוע של מכונת כביסה"

א. כאשר שיחקתי קצת עם המעגלים שנכנסים למנוע גיליתי שיש שלוש צורות לסגור את המעגל (עשיתי זאת עם מד זרם/ מתח מתוחכם ביותר של נורה וסוללה של 5v) לפי התמונה שלעיל:
A1 ו- A2 - (שני החוטים באמצע) דרך שני הפחמים.
D1 D2 - (שני החוטים בצד ימין) שהולכים אל הסלילים עצמם (יכול להיות?)
UB וOUT - שהולכים אל סלילון קטן ממש (אני מניח שזה אחד משניים, או הStarter שעדיין לא הבנתי אם אמור להיות כזה או לא, או שזה הטכו, שמייצר זרם חשמלי, שבו הכרטיס משתמש לקריאת מהירות המנוע).

ב. חיברתי ישירות לחשמל (220v ac) את מעגל הפחמים A1 A2. התנעתי עם סיבוב של הגומי, והמנוע האיץ. אחרי שנייה וחצי של האצה, התחילו להיות ניצוצות מהפחמים, אבל המשיך לעבוד. אחרי 5 שניות גם קצת עשן, אז הפסקתי. אבל יכולתי לחזור על הפעולה כמה שרציתי.

שאלות:
האם אני מגשש באפילה, ובכלל אין לי סיכוי לחבר את המנוע ישירות לחשמל עם שתי מהירויות? האם 220v זה יותר מידי למעגל A1 A2, זאת אומרת למעגל של שני הפחמים? האם מה שחשבתי כ-Starter הוא אכן כזה, ואם כן מה המתח שאפשר להזין אותו בו בלי לשרוף אותו? בכמה המכונות משתמשות? האם מפסיקים את הStarter אחרי ההתנעה?

תודה לכולם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר