לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2008, 12:22
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
מידע המלצה וסיקור - Captain Herlock: Endless Odysee

שלום שוב,
בדיוק היום סיימתי סדרה נוספת אשר הומלצה לי, ומדובר באחת מסדרות הבת של Captain Herlock.
למי שלא מכיר (אני לא הכרתי) Catpain herlock הנה סדרה של סדרות (וסרט אחד) ע"י matsumoto אשר אין ביניהם קשר כלל פרט לדמויות (אשר גם במקרה זה - אינך צריך לדעת את ההיסטוריה שלהן היות והסדרה לא מתבססת עליו).

בכל אופן - הסדרה שאני ראיתי (בת 13 פרקים) הנה Endless odysee - האחרונה מבין כל ה5 שיצאו ומדובר בסדרה -שאני הייתי מגידר אותה - שנויה במחלוקת - והייתי חושב פעמיים לפני שהייתי מדרג אותה גבוה ברשימה שלי.

למה? - תצטרכו לקרוא הת הסיקור שלי - זה למה .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.themanime.org/images/reviews/captainharlockeobox.jpg]

(דרך אגב, זאת לא הקפטן בתמונה - אלא אחת מהצוות).

שם הסדרה: Captain herlock: Endless odysee
מספר פרקים : 13
אורך פרק : 20 דק'.
ג'אנר: חלל, אקשן.
העלילה בקצרה (כמו תמיד בלי ספויילרים):
קפטן הרלוק - הפיראט האחרון בחלל, ואולי גם האיש האחרון בחלל - שחי חיים חופשיים, ללא תלות, ועל פי דעותיו שלו. אוסף את הצוות שלו לקרב מסתורי נגד הNoo - מין של ייצור אשר זורע פחד אנוש ברחבי העולם - ומתכנן משהו הרבה הרבה יותר גדול. הסיפור מספר על האסיפה של חברי הספינה - זאת לאחר שחלקם נאסרו או נלקחו ועברו לחיות חיים אחרים - ובכלל על ספינה של אנשים שבה כל אחד חי - ללא פחד - לפי רצונותיו וחייו.

סיקור:
טוב, אז העלילה נשמעת דווקא מעניין (לי לפחות) ומשכה אותי לצפות בסיפור - אבל באופן די מפתיע - היא הייתה דווקא פאן די מאכזב בסיפור - הרי בסופו של דבר בשלב מסוים אתה מבין מהר מאד איך דברים הולכים להגמר - ומה שחשוב מאותו רגע ואילך - בפשטות הנו איך אתה מקדם דברים - האם יש הפתעות כלשהן, ובין היתר הדרך שבה הסדרה מתקדמת - בין אם זה אקשן, או חוכמת חיים כלשהי. אז כן - יש בסדרה חוכמת חיים, הרבה אקשן, קצת הפתעות, ועלילה שמתקדמת די מהר ולא נתקעת במקום (בלי ספויילרים ודברים כאלו) - אבל מצד שני, הכל, פשוט לא מספיק טוב.

הדמויות - אשר הן מצויירות בדרך משונה מעט (לוקח זמן להתרגל) - בקושי מפותחות - פרט לאולי 3 דמויות - כולל הקםטן - אשר מפותחות ברמה מבישה - מעניינות? כן. מפותחות - לא. מהפרק הראשון אנחנו לומדים את צורת ההתנהגות שלהן - והיא נראית שטחית ולא משתנה - אדם בלי פחד זה דבר מגניב - אבל בתור אופי נורמלי לדמות - זה מאד משעמם. שאר הצוות שמאופיין גם הוא מאופיין חלקית מאד - וסהכ באמת פה אולי נפילתה הגדולה של הסדרה.
בכל זאת, רעיון העלילה הוא חמוד - הרוע מבראשית שמעוניין חזור לעולם, ובכלל סיפור העלילה הזוועתי במקצת הוא מאד יפה - ויש בו הרבה פנימי מחשבה - רק חבל שכאשר הוא מנסה להשתלב עם הדמויות הקיימות - אתה יודע למדי איך זה הולך להגמר.

האנימציה בסדרה מצוינת. כן - היא לא הכי טובה שראיתי עד היום - אבל היא מדי פעם אפלה - מתאימה עצמה, וקצת מזעזעת בחלק מהמקרים (לא במובנים של דם וכו' - אלא שפוט סיטואציות שמונפשות) - וסה"כ האנימציה מתאימה מאד - הייתי שמח לראות את חלק מהמדויות בצורה רגילה (ולא בסוג ציור "צ'יבי אמיתי" כפי שהייתי מגדיר אותו) - אבל =כמו שאמרתי מקודם - זה במכוון וכשמתרגלים לזה מבינים.

המוזיקה חביבה - בתור מישהו שאוהב לשמוע מוזיקה במהלך הסדרה, נהניתי מאד מנעימת הפתיחה - וגם משיר הסיום (שלו הייתי נותן ציון גבוה גם ביחס לסדרות אחרות) אבל במהלך הסדרה המוזיקה מעט חוזרת על עצמה - וסביר להניח שתתחילו לזמזם אותה מהר מאד - כי היא קליטה - וכי בלשב כלשהו לא תצליחו להתחמק מלזכור אותה. (אם שומעים משהו 15 פעמים זוכרים אותו - סתם שתדעו).

בסה"כ אני מרגיש שלסדרה עם 13 פרקים - אשר העלילה בה מעניינת - אך "לא מספיק", הציור בה יפה - "אבל לא מושלם" והמוזיקה טובה "אבל לא כל הזמן" - צריך לתת ציון שהוא טוב "אבל לא טוב מאד". הייתי ממליץ לראות אותה כי לא הרבה סדרות הנן בג'אנר הזה (לא חלל - אלא מהסוג ג'אנר של "תהיה גבר - סורי על ההגדרה") אבל מצד שני הייתי ממליץ "אבל לא מידי" - יש סדרות יותר טובות בשוק, שלדעתי עושות את העבודה הרה יותר טוב - מעניינות יותר, יפות יותר ובעלות פיתוח דמויות שמאפשר להזדהות איתן יותר.

סה"כ:
אנימציה: 8
עלילה:8
פיתוח דמויות: 6
פס קול: 7
סה"כ 7.

מומלץ לראות קודם בג'אנר זהה:
Cowboy bebop
בהצלחה,
ארז.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:39

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר