לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2008, 09:03
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
האם סרטים העוסקים ב-"אח הגדול" הם קונספירציה בפני עצמה?

קראתי את תגובתו של אייסמן כאן:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...85&postcount=63
ופתאום קיבלתי איזה סוג של הארה מסויימת.
האם יכול להיות שהמושכים בחוטים מכוונים את נושא "האח הגדול", כלומר פיקוח באמצעות מצלמות, מאגר ביומטרי וכו', בסרטים מסויימים, כמו אלה שציין אייסמן בתגובתו, וכמובן בעוד הרבה סרטים, למעין שליטה מרחוק כדי לגרום לאנשים לחשוב שקונספירציות ולפעול כנגד הגורם הרע (ממשלות וכו') זה דבר שקורה רק בסרטים ובכך למעשה לקבל עליהם את החוקים הפולשניים?
עוד דוגמה טובה היא "תיאוריית הקשר" עם מל גיבסון. למה? כי שם הוא כאילו נדפק, כי הוא איבד את אהובתו, כך שזה יכול אפילו להתפרש בתור אזהרה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2008, 15:53
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "האם סרטים העוסקים ב-"אח הגדול" הם קונספירציה בפני עצמה?"

זה בערך מה שאומרים אנשים מהברנז'ה האמריקאית, זכור לי במיוחד אחד המפיקים או התסריטאים,
של הסדרה "אבודים" שהוא אורח קבוע בתוכניתו של אלכס ג'ונס, והוא ידע להגיד על כך
שיש מקרים שבהם ה CIA מעודדים ושולחים אפילו רעיונות לתסריטים, כדי ליצור התניה פבלונית לנורמליזציה
של הרעיונות המופרכים שמוצגים בסרטים, הכי מדהים זה שבכל זמן שעובר, עוד ועוד מהאלמנטים באותם סרטים
הופכים למציאות, ואנשים לא חושבים לרגע לקשר בין הדברים. אבל כן, יש טיפטוף של הרעיונות האלה מלמעלה.

דוגמא הכי מובהקת לכך זו הסדרה יריחו שנגעה בדיוק בנקודה,
הסדרה מדברת על מתקפה גרעינית בארה"ב שיזם תאגיד ממשלתי אמריקאי,
מה שהוביל לשליטתו על ארה"ב, והפיכתה למשטר חדש לגמרי.
הסדרה הייתה כל כך מדוייקת בתחזיות שלה, שמישהו כנראה נלחץ מאוד וסגר את השאלטר
לתוכנית המאוווווווווד מאוד מצליחה הזו, שזה פעם ראשונה שאני שומע על תוכנית שמבוטלת בשיא ההצלחה שלה.
ישן 07-12-2008, 23:02
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "זה בערך מה שאומרים אנשים..."

המממ נושא האשכול הזה זו בהחלט נקודה מעניינת בפני עצמה...
אני שמח שזה התפתח מהסיקורים שלי לכמה סרטים חדשים שראיתי בתובנות אחרות תודות לפורום הזה (או באשמתו? חחחח) בכל אופן דעתי היא זהה, אבל עד לא מזמן חשבתי הפוך דווקא,
כי נראה לי בעבר מאוד הגיוני שאם יקום איזה תסריטאי עם דימיון מפותח מדי וינסה ליצור סרט קונספירציה "מסוכן" מדי כלפי הממשל,
אזי או שינסו לשחד אותו ולרדת מזה, או לאיים עליו, או פשוט מאוד להעלים אותו או משהו כזה...

כפי שקרה עם הסרט שנעשה על רצח קנדי לפי מה ששמעתי בעבר הרחוק היו ניסיונות לגרום לביטול יציאתו של הסרט לאקרנים.. אחקור את זה יותר לעומק אם יהיה לי זמן.

במקביל דווקא הנקודה שהעלית היא הגיונית, כי סה"כ יכול להיות שזו סוג של פסיכולוגיה הפוכה או מניפולציה כללית כי בסופו של דבר המפיקים כפופים לטייקוני הענק שבהוליווד, שכפופים למממשל,
חוק הצנזורה וכל אלו תקפים גם על הקולנוע כמובן! אז יכול להיות שמושכי החוטים בהחלט מנסים
איכשהו לאפשר לסרטים מופרכים כאלו ואחרים לצאת כדי לשדר לאזרחים שהכל משגרה הוליוודית
הזויה, כי במיילא האזרח הפשוט יגיד על סרט כמו EAGLE EYE שזה מדע בידיוני וכו'...
אבל בפועל התרחיש שמוצג בסרט אפשרי בהחלט, אם לא בעזרת מערכת כזו מתוחכמת אז
באמצעים פחות מתקדמים, כי כיום כל מצלמה ניתנת לחדירה וצפייה, כל סלולרי ניתן לניטור והאזנה, וכל מערכות המחשב הממשלתיות (שזה בערך הכל כיום) ניתנת לפריצה ותימרון...
אבל סרטים מהסוג הזה גורמים לצופה לחשוב שזה סרט בלבד וזהו.

הכל תלוי איך מציגים את זה, לדוגמא באוייב המדינה בניגוד לתאוריית הקשר עם מל גיבסון,
דווקא היה סוף טוב, וויל סמית יצא מזה וגם ג'ין הקמן..
אז לא יודע, אולי אנחנו סתם חושבים יותר מדי והגלגלי שיניים שלנו עובדים שעות נוספות?

מצד שני יש את הסדרה נמלטים, שמי שצופה בה כאן בטח שם לב לארגון בסדרה ששמו THE COMPANY שרודף את גיבורי הסדרה, עד היום כבר בעונה הרביעית עדיין לא ברור מה כוונותיו של הארגון הזה,
בגדול מדובר בגוף ביון שנראה מושחת מאוד ומנסה להביא לסוג מסויים של סדר עולמי כזה או אחר.. פעולותיו של הארגון לא ברורות כרגע בסדרה...

נקווה שמישהו לא יוריד את השאלטר גם לסדרה הזו.
ישן 09-12-2008, 00:06

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "זה בערך מה שאומרים אנשים..."

לאנס, הייתי מאוד רוצה לדעת מי זה התסריטאי או המפיק הזה. אם אתה יודע כמובן...
לגבי הסדרה יריחו, זה לא נכון בכלל שהיא הייתה בשיא ההצלחה שלה. היא בוטלה בגלל רייטינג נמוך. אז אלא אם כן אתה אומר שפרסומי הרייטינג היו בלוף...
בלי קשר, לא חסר תוכניות שהיו מצליחות ובוטלו. יש כל מיני סיבות.
תשמע, לא ראיתי עדיין את העונה ה-2, אבל אני יודע להגיד לך שזה לא תאגיד ממשלתי בדיוק. זה יותר כמו מחתרת בתוך ה-CIA, או אם ממש לדייק, כמו SD-6 בזהות בדויה.
עכשיו, באמת לא ברור מה מנסים לעשות כאן. האם בעצם ההפוך על הפוך הזה באמת עושה את ההשפעה ואנשים לא מקשרים, או שסתם אנשים מטומטמים, אם כך חבל על הטרחה לגרום לאנשים לחשוב ככה, אם הם גם ככה מטומטמים.

ישן 09-12-2008, 04:42
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
huh?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "לאנס, הייתי מאוד רוצה לדעת מי..."

מה קרה לך טווידלדי, שכחת את קמפיין הבוטנים הענק? לסדרה היה בסיס חזק של מעריצים
והיא סיפקה את הסחורה כעונה ראשונה לסדרה לא מוכרת עם כוכבים ראשיין שלא מוכרים.
מישהו מיהר לחתוך אותה עוד לפני שהספיקו לצלם פרקי סיום לעונה, בדיוק כשהעלילה התחילה להיות דומה מדי
למה שהרבה מגדירים, השלב האבולוציוני הבא של ארה"ב - שזה אסון מובנה כתנאי לתולדה של משטר חדש.

לגבי המפיק או התסריטאי, אני מנסה למצוא לך את השם שאני מתקשה לזכור אותו,
(הבעיה היא שאני גם לא זוכר מה היה תפקידו, ורשימת הצוות של התוכנית היא אינסופית),
שמעתי את התוכנית לפני איזה שנה בערך, אני אנסה למצוא את השם שלו - אם אני אצליח אני אכתוב כאן.
ישן 10-12-2008, 00:52

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "huh?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
מה קרה לך טווידלדי, שכחת את קמפיין הבוטנים הענק? לסדרה היה בסיס חזק של מעריצים
והיא סיפקה את הסחורה כעונה ראשונה לסדרה לא מוכרת עם כוכבים ראשיין שלא מוכרים.
מישהו מיהר לחתוך אותה עוד לפני שהספיקו לצלם פרקי סיום לעונה, בדיוק כשהעלילה התחילה להיות דומה מדי
למה שהרבה מגדירים, השלב האבולוציוני הבא של ארה"ב - שזה אסון מובנה כתנאי לתולדה של משטר חדש.

אתה מערב פה דעות עם עובדות. בסיס חזק של מעריצים זה לא מספיק. אני לא מצדיק את ההורדה שלה, בכלל לא, אבל קצת הגזמת. אם אתה פריק טלוויזיה/קולנוע כמוני, אתה יודע שזאת לא הפעם הראשונה שמעריצים נקטו בשיטות מחאה קיצוניות ונכשלו בהשגת המטרה.
היה לה רייטינג נמוך, ובוטלה. רק דיברנו עכשיו על נמלטים, למה אותה לא ביטלו? כי היה לה רייטינג גבוה מההתחלה.
ואין כזה דבר שלא הספיקו לצלם פרקי סיום לעונה.
ציטוט:
וואלה מצאתי...
Mike Rivero - מפיק האפקטים החזותיים בסדרה (ובעוד כמה סדרות)

כבר חשבתי שזה לינדלוף או קיוז. מה זה כבר מפיק אפקטים חזותיים? לא רציני. גם אם מדובר באבודים.

ישן 10-12-2008, 02:02
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]מה קרה לך..."

ציטוט:
אתה מערב פה דעות עם עובדות. בסיס חזק של מעריצים זה לא מספיק. אני לא מצדיק את ההורדה שלה, בכלל לא, אבל קצת הגזמת. אם אתה פריק טלוויזיה/קולנוע כמוני, אתה יודע שזאת לא הפעם הראשונה שמעריצים נקטו בשיטות מחאה קיצוניות ונכשלו בהשגת המטרה.
היה לה רייטינג נמוך, ובוטלה. רק דיברנו עכשיו על נמלטים, למה אותה לא ביטלו? כי היה לה רייטינג גבוה מההתחלה.
ואין כזה דבר שלא הספיקו לצלם פרקי סיום לעונה.

צא ולמד נערי, על תוכניות כמו חופשי על הבר ונשואים פלוס שהיו שממת רייטינג ב 2-3 עונות הראשונות,
הגרזן נחת על הסדרה הזו בצורה מאוד ברורה, ואפילו לא נתנו לה לסיים את העונה עד שלא היו מחאות גדולות.

אני לא אומר חד משמעית שהסדרה בוטלה בגלל הוראה מסוכנות ממשלתית כזו או אחרת,
אבל אני גם בהחלט לא פוסל את זה, במיוחד לאור העובדה שכן התחיל להיות באזז לסדרה בשלבים האחרונים.
ציטוט:
כבר חשבתי שזה לינדלוף או קיוז. מה זה כבר מפיק אפקטים חזותיים? לא רציני. גם אם מדובר באבודים.

אני לא דיברתי על תפקידו בסדרה, אלא על איש טלוויזיה שעובד שנים בתחום,
ומכיר תסריטאים במאים ומפיקים, ואם הוא אומר שנעשו פניות - אני חושב שהוא מדבר מידע אישי מתחום התעסוקה שלו...
ישן 12-12-2008, 03:13

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "אתה לא כ"כ צודק..."

אייסמן, אלא אם כן אתה בעצמך מודד כמה רואים בטלוויזיה וכמה רואים באינטרנט, אתה לא יכול לבוא ולהגיד.
אני אומר לך שלא מודדים באינטרנט או לפחות לא מחברים את זה לרייטינג הטלוויזיוני ה"רגיל". מאיפה אתה כל כך בטוח שעיקר הצפייה היא פיראטית? אני מבטיח לך שבאופן יחסי כמות הצופים של הסדרה בטלוויזיה גבוה לאין שיעור מאשר זה של יריחו או הרבה סדרות אחרות. רוב המשתמשים בהורדות הפיראטיות הם מחוץ לארה"ב. אני מסכים שפופולריות לא, אבל רייטינג כן, מה לעשות...

ישן 12-12-2008, 09:13
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "אייסמן, אלא אם כן אתה בעצמך..."

Lance - אני יודע שאתם מדברים על יריחו ולא על נמלטים.
אני דיברתי בכללי והבאתי את נמלטים כדוגמא.

Mithrandir21 - שמע, דם אני די מסכים עם מה שאמרת, אבל תדע לך שהאוייב הכי גדול
של התעשייה בארה"ב זה הפיראטיות, ולאו דווקא מי שלא גר בארה"ב מוריד את הסדרות
בצורה פיראטית, יש כאלה שאוהבים מתוך הרגל לראות מתי שבא להם, היכן שבא להם מבלי
תלות בטלויזיה, באינטרנט ובכל השאר.
זה הרגל "ניידות" של אנשים ואי אפשר להתעלם מזה.. ויכול מאוד להיות שאתה צודק, אולי הרייטינג נמדד רק
ע"י הממיר הדיגיטלי שלהם.

זה"כ אני רק בא להגיד לך שהכל מבוקר , גם מערכת התכנים באתר שלהם, זה הכל נרשם, כל דבר
שהגולש באתר רואה, עושה יש תיעוד ולוג לצרכים סטטיסטיים וכו'...
ישן 08-12-2008, 07:40
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
זה מזכיר לי סרט של סטיבן שפילברג בכיכובו של טום קרוז
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "האם סרטים העוסקים ב-"אח הגדול" הם קונספירציה בפני עצמה?"

אני לא זוכר את שמו של הסרט, אבל אפשר להעביר את הרעיון גם בלי להזכיר את שמו.
בסרט מתואר עולם עתידני, שבו חיזוי עתידות הפך לכלי משטרתי.
יש יחידה מיוחדת במשטרה שעוסקת ב Pre-Crime, כלומר הם חוזים מעשי פשיעה ועוצרים את ה"פושע" זמן רב לפני הביצוע.
אחד מהשוטרים ביחידה (טום קרוז) הופך לנירדף, כי חוזים שהוא עומד לרצוח גבר זר.
הוא נימלט כדי לבדוק מי הגבר, הזר שהוא עומד לרצוח לכאורה, ומדוע הוא אמור לרצוח אותו בכלל.

בפרוייקט ה Pre-Crime כל אחד יכול להפוך לפושע פוטנציאלי והוא יכול להיאסר על לא עוול בכפו.
למעשה בסרט אף אחד לא הוכיח שחיזוי הפשיעות האלה הוא אותנטי.
הם פשוט היו אוסרים כל אחד, שצפוי לבצע פשע לפני שהוא עושה זאת.

בעולם העתידני הזה כולם מתוייגים ומנוטרים. כמעט ובלתי אפשרי להיסתתר מהרשויות.
בכל פעם שהשוטרים היו רודפים אחרי מישהו, הם היו משחררים באיזור עכבישים אלקטרוניים,
שפותחים (בכוח) את העפעפיים לכל אחד באיזור וסורקים את רשתית העין שלו.
זה כבר הפך לעניין של מה בכך. זה היה על סדר היום של האנשים.
האנשים היתרגלו לכך שמיסתובבים עכבישים אלקטרוניים, וסורקים להם את העיניים בכל פעם שמחפשים מישהו.

בזמן שטום קרוז נמלט, הוא נאלץ להחליף את גלגלי העיניים שלו, והזריק לפניו חומר שמשנה את תווי הפנים שלו על מנת, שלא יוכלו לזהות אותו בזמן הסריקה.
אני לא אמשיך לספר כדי לא לחשוף את שאר העלילה למי שמעוניין לצפות.

בקיצור, סרט הזוי מאוד, ולא ממש אהבתי את הסרט.
אבל הסרט ממחיש באופן מוקצן את המציאות שלנו.
במציאות הקרובה גם אנחנו נהיה פושעים פוטנציאליים.
הרי ברגע שיהיה מאגר ביומטרי, כולנו נוזמן לחקירות רק משום שטביעת האצבע שלנו הופיעה על זבל כלשהו, שזרקנו לפח שהיה בזירת פשע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:52

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר