לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2008, 11:59
  arkadi.kr arkadi.kr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל arkadi.kr שלח הודעה דרך MSN אל arkadi.kr
בעיה רצינית. לא רוצה להתגייס, אבל הצבא מכריח.

טוב אז שלא תבינו לא נכון מהכותרת תקראו הכול.
במרץ יש לי 18 (אם זה חשוב).
תמיד רציתי מאוד להתגייס לקרבי(97) אבל המציאות שינתה לי את התוכנית הזאת...
המשפחה שלי טסה לקנדה, אבא שלי כבר טס לפני מספר שבועות ואמא שלי והאחיות בקרוב מאוד, לאחר מכן אני מסיים יב' מקבל תעודות וצריך לטוס גם כן.
אמא שלי ואבא שלי לא מוכנים בשום פנים ואופן שאני ישאר לבד פה בארץ ועוד כחייל קרבי, אז פנינו לעורך דין שיטפל בזה, הוא שלח מכתב דחייה לשנתיים והבקשה נדחתה, שבוע שעבר הוא שלח שוב מכתב בקשה דחייה והפעם לשנה אחת והתשובה צריכה להגיע בימים הקרובים.
עכשיו לא משנה אם יקבלו את הבקשה הזאת, כי לא הגיוני ונראה לי בסדר לדחות את הגיוס שלי עד גיל 30(העו"ד שלי אמר אחרי 30 לא יחיבו אותי), אני רוצה להוריד את זה מהראש שלי בכלל ולא לדאוג לזה כל שנה ושנה.

אז מה אני צריך לעשות כדי לא להתגייס ולטוס ביחד עם המשפחה שלי? (אם לא מובן עדין, אני עוזב את הארץ לתמיד, לצמיתות)

נערך לאחרונה ע"י arkadi.kr בתאריך 08-12-2008 בשעה 12:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-12-2008, 14:17

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי דניאלהאמניאל שמתחילה ב "יא משתמט בכין, אני עליתי לארץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דניאלהאמניאל
יא משתמט בכין, אני עליתי לארץ לעשות 3 שנים של צבא וההורים שלי גרים בחו''ל וכל המשפחה שלי שם. איתי הגיעו עוד 155 נערים ונערות (חלקם אמריקאים לגמרי, ההורים שלהם אף פעם לא היו בישראל) לעשות שירות מלא בצה''ל...ומה אתה מנסה להשתמט מהחובה שלך. 18 שנים אתה חי פה מוגן וטוח בזכות צהל, ועכשיו נח לך לעזוב אה?

חרא בנאדם.

א. לא קם הבן-אדם שיקרא לי משתמט וזה ממש לא יהיה אתה.
ב. אני עליתי לארץ בגיל7 ואני בארץ 10 שנים.
ג. אני לא רוצה לשר תמדינה שהיא לא שלי.
ד. אין מה לעשות, כפי שאתה רואה אני לא ציוני כמוך ואוהב המולדת כמוך.
ה. אני לא משתמט, אני מחפש דרך חוקית לעזוב את הצבא.

ישן 08-12-2008, 14:21
  משתמש זכר דניאלהאמניאל דניאלהאמניאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי arkadi.kr שמתחילה ב "[QUOTE=דניאלהאמניאל]יא משתמט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי arkadi.kr
א. לא קם הבן-אדם שיקרא לי משתמט וזה ממש לא יהיה אתה. דווקה נראה לי שאם שלמישהו יש זכות לקרוא לך משתמט (שזה מה שאתה) זה מישהו שבכלל לא היה צריך לעשות צבא, עלה לארץ עכשיו והולך לשרת כחייל (קרבי) 3 שנים.
ב. אני עליתי לארץ בגיל7 ואני בארץ 10 שנים. אוקיי. אז 10 שנים הם הגנו עלייך ואתה חייב רק 3.
ג. אני לא רוצה לשר תמדינה שהיא לא שלי. שוב, אז תעלה על מטוס ואל תחזור לעולם.
ד. אין מה לעשות, כפי שאתה רואה אני לא ציוני כמוך ואוהב המולדת כמוך. אני לא כזה ציוני. אני עושה את מה שאני חושב כנכון.
ה. אני לא משתמט, אני מחפש דרך חוקית לעזוב את הצבא. אתה מנסה לצאת מהחובה שלך, הגדרה של המילה משתמט

נערך לאחרונה ע"י דניאלהאמניאל בתאריך 08-12-2008 בשעה 14:23.
ישן 08-12-2008, 14:38
  אבא של אבא של אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.08
קצת בושה בבקשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arkadi.kr שמתחילה ב "בעיה רצינית. לא רוצה להתגייס, אבל הצבא מכריח."

הבט בחור צעיר.
המצב שאתה מתאר קולע בדיוק להגדרת השתמטות. וככזה אתה צריך להצניע לכת.
אתה עלית לארץ -בתוספת כל ההטבות הנלוות לכך,חי בה 10 שנים ,זוכה להשכלה וחינוך ,אולם כאשר צריך לתת משהוא חזרה -שירות בצהל -אתה אומר "אני לא רוצה לשרת בארץ שהיא לא שלי "
ובכן אם המדינה הזאת לא שלך התכבד ועבור למדינה אחרת -לאחר שתתחזיר את כל סל ההטבות שזכית בשנות שהותך כאן.בקש לבטל את אזרחותך כאן ,ובבואך לבקר כאן שוב המדינה "שהיא לא שלך" תשקול באם לתת לך אשרת שהייה כמו לכל תייר אחר או שלא.
אין דרך "חוקית" -הדרך הנכונה היא לעמוד בהתחייבותך ככל אזרח אחר.
רק זכור -כאשר באמת תיאלץ לברוח מארץ גולה בעתיד -מעמדך לא יהיה שונה ממעמד כל עובד זר המבקש להיכנס לישראל.
ישן 08-12-2008, 15:08

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arkadi.kr שמתחילה ב "בעיה רצינית. לא רוצה להתגייס, אבל הצבא מכריח."

אתם פשוט לא מבינים אותי אני באתי בגישה מאוד חיובית, אני כל החיים שלי רציתי להתגייס אבל עכשיו שמה שקורה איתי, שאמא שלי בוכה לי שהיא לא רוצה שאני יתגייס מדאגה ואבא נגד לזה ועוד משכנעים אותי כל הזמן אנשים שאני לא יתגייס כי אני עושה טעות(קרבי לבד שלוש שנים) עזבו עכשיו הטבות וכל זה אבל וואלה אנשים הצליחו לשכנע אותי ונכנעתי ללחצים במשפחה ואני מאוד דואג לבריאות של אמא שלי אם אני יתגייס. וההחלטה הסופית היא שאני לא רוצה להתגייס בגלל כל מה שציינתי.

אתם אומרים לי שאני משתמט וניצלתי את המדינה הזאת, אבל ראבק תנסו להכנס לראש שלי! אני הבן אדם האחרון שרוצה להשתמט, אתם לא יודעים מה יש לי בחיים ומה הם הקשיים ונושא הדיון הוא לא השתמטות, ולא על החיים שלי, ולא למה אני רוצה לעזוב, נושא הדיון הוא מציאת דרך חוקית למהדרין לעזוב את המדינה ללא התחייבות לצה"ל ואני בודק את כל האפשרויות.

אני באתי לפורום הזה לפתוח דיון בנושא הזה כי אני יודע שזה פורום מאוד רציני ויש פה אנשים שיוכלו לעזור לי אבל אני מתחיל לראות פה צד אחר שלא מוכן לעזור לי ולהסביר לי אפילו, אני רואה פה רק צד שמוכן רק לעמוד בעמדה שלו שזה "אתה משתמט! ואין לך זכות בחירה! תעשה את החובה שלך!"

אם הייתי רוצה להשתמט לא הייתי שואל אף אחד ושם פס על המדינה וצה"ל ופשוט לוקח כבר היום כרטיס טיסה לקנדה, אבל לא, אני לא עושה את זה כי אני לא בן אדם כזה.

אז אני מבקש ממכם למי שיש תגובות בנושא השתמטות פה לא להגיב כי אני מחפש עזרה.
ותרדו מהנושא לשכנע אותי להשאר, זה לא רלוונטי עכשיו ולא הנושא.

ישן 08-12-2008, 15:22
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
יש לי שאלה אליך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי arkadi.kr שמתחילה ב "אתם פשוט לא מבינים אותי אני..."

האם אתה (לא מה המשפחה רוצה -אתה) רוצה לשרת?
אתה מגיע לגיל 18, גיל שבו אתה ראשי להחליט בעצמך מה אתה רוצה לעשות בחיים, אני נוטה להאמין שהמשפחה שלך לא תנתק עמך קשר עקב ההחלטה שלך.

בצה"ל קיימת מסגרת לחיילים בודדים שיכולה לתמוך בך ושאלפי חיילים נעזרים בה.

אף אחד מאיתנו לא יקבל את ההחלטה עבורך, שב עם עצמך ותחליט מה אתה רוצה לעשות ועד כמה ישראל קשורה אליך ולמי שאתה.

אתה מרגיש שאתה תרצה לחזור לבקר במקום ולאות אנשים שחשובים לך? לדעתי אם תגיע למסקנה שאתה כן קשור למקום, לתרבות ולאנשים אז מן הראוי שתתרום להגנתה של המדינה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 08-12-2008 בשעה 15:29.
ישן 08-12-2008, 15:32
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי arkadi.kr שמתחילה ב "אתם פשוט לא מבינים אותי אני..."

כמובן שאתה היחיד בארץ שיש לו הורים שדואגים ואפילו בוכים. לכל השאר אין הורים - הם לא נולדו ולא גדלו אלא הרכיבו אותם בבקו"ם מחלקים של חיילים מתים ונתנו להם מספר אישי.

מבחינה חוקית, אף אחד בפורום לא יכול לעזור באותה יעילות כמו עורך-דין שמקבל על זה שכר נאה. הרי גם אם נרצה לעזור (וכמו ששמת לב, זה לא הדחף המיידי שלנו כאן) לא נוכל לזרז את ההליכים המשפטיים.

עלית לארץ לפני עשר שנים, הוריך קיבלו סל קליטה (שבינתיים חזר במיסים שהם שילמו אז לא צריך להתרגז יותר מידי) ובין היתר הם קיבלו במתנה אזרחות של מדינה שיחסית יותר קל לקבל ממנה ויזת הגירה לקנדה. אבל יש איזה צד שני לעיסקה הזו - אתה אמור לשרת שלוש שנים בצבא, שבין היתר אחראי לכך שאתה יכול לעלות לכאן ולא להיאכל ע"י קניבלים באוקראינה או משהו כזה (המדינה עם מס' אוכלי האדם הגבוה ביותר בעולם. סטטיסטית..). לא רוצה למלא את הצד שלך? כנראה שתצטרך להחזיר את האזרחות, או לברוח מהארץ בלי אפשרות לחזור. אנשים שלא ברחו לקנדה לפני הצבא לא ממש יסמפטו את הצעד הזה, ומבחינתם עדיף שתשב בכלא צבאי ותראה את קנדה רק בגלויות מההורים למשך כמה חודשים טובים.

אז חכה בסבלנות שעורך הדין שלך יעשה את עבודתו, תשתדל לא לחפש סימפטיה במקומות בהם לא תזכה לה. אני מניח שבפורומים כמו "פרופיל חדש" תזכה לאהדה רבה יותר ולעצות מועילות יותר. אם ממש בוער לך לסגור עניינים, אתה תמיד יכול לעשות מה שעשה אפסנאי אחד מהעיר אריאל שהשתכר ועשה את הקעקוע הלא נכון - תוך זמן קצר הוא שוחרר מהצבא וגם קיבל כרטיס טיסה חינם לארץ הולדתו!

ישן 08-12-2008, 15:48
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי arkadi.kr שמתחילה ב "לצערי כמה שזה קשה וקשה מאוד,..."

אין במה לעזור לך מעבר לומר לך את דעתנו . את כל מה שאנחנו יכולים לומר על האפשרויות החוקיות, עורך דינך יכול לומר ולבצע במהירות ויעילות רבה יותר.

צה"ל לא ידחה לך את השירות במספר שנים, אלא בכמה חודשים לכל היותר ולפנים משורת הדין.
כדי לא להיות בר-גיוס היית צריך לעזוב את הארץ לפני גיל 17 לפחות . עכשיו הדרכים היחידות העומדות לפניך הן לשרת, לערוק, לקבל פטור חוקי, או להגיע לערכאה גבוהה מספיק שבה תבוטל אזרחותך מבלי שתצטרך למלא את מחויבותך הצבאית קודם. ערכאה כזו למיטב ידיעתי היא רק שר הפנים (אולי גם פסיקה של בית משפט שתדרוש את תשובתו).

אה, ואתה בהחלט כן מביע רצון להשתמט. השתמטות בשיח הציבורי היא הגדרה חברתית, לא הגדרה חוקית.
יש ביכולתך לשרת בצבא, אתה פשוט לא רוצה - לא רוצה להתמודד לבד, לא רוצה לחיות ללא ההורים, לא רוצה להביע עמדה מנוגדת לעמדתם, לא רוצה לתת את התמורה בעד השנים שחיית פה וזכית להטבות המדינה וכו'. לכן גם אם תצליח לקבל פטור, שחרור חוקי או אפילו ביטול אזרחות - ברמה החברתית זו עדיין השתמטות.

בגיל 18 אתה תהיה אזרח בגיר וברשות עצמך, הוריך לא יכולים ולא חייבים לקבוע את מסלול חייך. יש לצבא מערכות סיוע רבות הבאות להקל ברמה כזו או אחרת על חיילים בודדים. לכל בחירה שתעשה יהיה מחיר והשלכות, בסופו של דבר מי שחי את חייך זה אתה ולא ההורים.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 08-12-2008 בשעה 15:52.
ישן 08-12-2008, 19:13
  התשובה_היא_לא התשובה_היא_לא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.08

בואו נסתכל על הבעיה בצורה לוגית לחלוטין, ונימנע מדמגוגיה ושיקולים שנמצאים תחת התחום האפור (זיקה למדינה, ציונות וכו').

1) קטין נמצא תחת חסות הוריו ונתון להחלטותיהם בנושאים שונים (כולל ארץ מגורים).
2) הבחירה החופשית (שניתנת לנו כאזרחים במדינה דמוקרטית) לגור בארץ ישראל לא התבצעה על ידו משום שלא הייתה לו דרך חוקית לקבל החלטה כזאת (אף מדינה לא הייתה נותנת אזרחות לנער צעיר ומרדן ללא הוריו).
3) לפיכך, בהינתן העובדה שההחלטה לא נעשתה על ידו ומרצונו, אין הוא חייב מבחינה מוסרית לשאת את האחריות הנלווית להחלטה (מכיוון שדה פקטו היא נכפתה עליו).
4) הנ"ל אינו מעוניין לגור יותר בארץ, ואני מניח גם שיהיה מוכן לוותר על אזרחותו. לפיכך, בגלל שהוא לא גר ולו יום אחד בארץ מעבר להיותו בן 18, הוא זכאי מבחינה מוסרית לוותר על אזרחותו ולהימנע משירות צבאי (שכן מרגע שניתנה לו הזכות החוקית והדמוקרטית לקבל החלטה שקולה ובוגרת, הוא החליט לא לגור בארץ).
5) במקרה שהנ"ל מעוניין לבוא לבקר חברים, לתייר או לעשות כל דבר אחר בארץ, יש להתייחס אליו כאחרון התיירים הקנדים (שזה אומר בהכרח מתן אשרת כניסה).

ועכשיו אם אפשר תוספת קטנה: אני באמת מתבייש באותם כותבים שידם קלה על המקלדת בכל הנוגע למתן ביקורת. ייתכן ואתם מגדירים את עצמכם כישראלים, יהודים או כל דבר אחר שמקשר אותכם לארץ, אך לא כולם מרגישים כך וזוהי זכותם המלאה. אנחנו לא חיים במשטרים אפלים שבו מכניסים אנשים לכלא על "פגיעה בכבוד המולדת" או "אנטי-ציונות".
כל עוד לא הייתם באותו מצב (קרי: התגוררות לבד בארץ כשמשפחתכם רחוקה והשתכרות בשכר זעום של 3 דולר ליום, בזמן שהצבא מתייחס אליך כאחרון החיילים), אין לכם זכות להעביר עליו ביקורת.

לסיכום:
הטענה שהנ"ל נהנה מהביטחון שהמדינה סיפקה לו במשך 10 שנותיו היא בכלל לא רלוונטית משום שזו לא הייתה תוצאה ישירה של זכותו הדמוקרטית לבחור את מקום מגוריו ועתידו, אלא החלטה של הוריו.
ישן 08-12-2008, 19:39
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי התשובה_היא_לא שמתחילה ב "בואו נסתכל על הבעיה בצורה..."

ציטוט:
בואו נסתכל על הבעיה בצורה לוגית לחלוטין, ונימנע מדמגוגיה ושיקולים שנמצאים תחת התחום האפור (זיקה למדינה, ציונות וכו').
פתיחה יפה, היא אפילו יכלה להיות רלוונטית אם לא היית גולש בעצמך בכל סעיף למה שהתיימרת להימנע ממנו - דמגוגיה (במסווה פסאדו-לוגיקה) ואמירות סובייקטיביות.
ציטוט:
1) קטין נמצא תחת חסות הוריו ונתון להחלטותיהם בנושאים שונים (כולל ארץ מגורים).

תאריך הגיוס הינו לאחר גיל 18, יש לו בחירה מלאה כיצד לנהוג יום לאחר יום-הולדתו ה-18. גם היום הוא בגיל בו הוא אחראי פלילית למעשיו. אתה רואה? זו עובדה, ולא תחום אפור.

ציטוט:
2) הבחירה החופשית (שניתנת לנו כאזרחים במדינה דמוקרטית) לגור בארץ ישראל לא התבצעה על ידו משום שלא הייתה לו דרך חוקית לקבל החלטה כזאת (אף מדינה לא הייתה נותנת אזרחות לנער צעיר ומרדן ללא הוריו).

לא רלוונטי לחלוטין. כל חוקי המדינה החלים על אזרח, חלים גם עליו, בין אם כבגיר ובין אם כקטין אחראי פלילית. אין כל קשר לאם בחר או לא לגור בארץ.
אם לא רוצה לעמוד בחובותיו האזרחיות, הוא צריך לנצל את הדרך בה החוק מאפשר לו להיפטר מאזרחותו. המחוקק כנראה צפה בעיות כאלו, ולכן לא מאפשרים וויתור אזרחות לאחר גיל 17 למי שלא השלים חובת שירות.
ציטוט:
3) לפיכך, בהינתן העובדה שההחלטה לא נעשתה על ידו ומרצונו, אין הוא חייב מבחינה מוסרית לשאת את האחריות הנלווית להחלטה (מכיוון שדה פקטו היא נכפתה עליו).

אין הוא חייב מבחינה מוסרית... רגע, חשבתי שנמנעים מתחומים אפורים? המוסר שלך הוא לא המוסר שלו, שלו גם לא שלי, ובטח שלא המוסר שסיבר את אוזנו של המחוקק.
ציטוט:
4) הנ"ל אינו מעוניין לגור יותר בארץ, ואני מניח גם שיהיה מוכן לוותר על אזרחותו. לפיכך, בגלל שהוא לא גר ולו יום אחד בארץ מעבר להיותו בן 18, הוא זכאי מבחינה מוסרית לוותר על אזרחותו ולהימנע משירות צבאי (שכן מרגע שניתנה לו הזכות החוקית והדמוקרטית לקבל החלטה שקולה ובוגרת, הוא החליט לא לגור בארץ).

מבחינת מוסריותך אולי כן, לא מבחינת הרבה אחרים, ובטח שלא מבחינת החוק במדינה.
ציטוט:
5) במקרה שהנ"ל מעוניין לבוא לבקר חברים, לתייר או לעשות כל דבר אחר בארץ, יש להתייחס אליו כאחרון התיירים הקנדים (שזה אומר בהכרח מתן אשרת כניסה).

לא, יש להתייחס אליו כעריק, לעוצרו, לשפוטו ולגזור את עונשו. למה? כי זה החוק ובעיני אחרים זה "מוסרי".

בסופו של דבר דעתך לגבי מה ש"מוסרי" כלל לא רלוונטית לדיון בפורום הזה (או לפחות לא יותר מאחרים).
בניגוד לדיוני מוסר והאם החוק בכלל ראוי שניתן לעשות בתת-פורומים אחרים, פורום מו"ס לא תומך בהפרת החוק או בדיונים האם הוא ראוי בכלל.
באופן כללי וגורף מנהליו כן רואים כ"ערך" בשירות הצבאי במדינת ישראל, כן רואים כערך בהגנה ובתרומה מתמשכת באותה מדינה שאליה בעתיד ירצו היורדים לחזור (כשחשבון הבנק והשכנים יהיו נוחים פחות).

הפורום לא יתמוך בעידוד השתמטות, לא בעידוד הִתחלות, לא בזיוף פטורים, ובטח לא במתן תמיכה בביצוע נפקדות גיוס ועריקות. זו מדיניותו מאז היווסדו וכנראה שלא תשתנה.

כל העובדות והעמדות שונות הוצגו, המצב לראייתי ברור והדיון הזה מסתיים.
להשגות ניתן לפנות באפיקים הקיימים באתר.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 08-12-2008 בשעה 19:58.
ישן 08-12-2008, 19:15
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
אל תשאל שאלות כאלה, בפורום הזה

למה כולם ישר נכנסים למצב התקפי וכל אחד נהיה יותר צדיק מהשני, ופתאום גם "אבא של חייל קרבי" מחליט שזאת אחריאותי לעלות על האינטרנט ולהגיד לך כמה שאתה מגעיל וכמה הבן שלו זהב וכמה הוא הקריב בשביל הבן שלו וכמה הבן שלו הקריב בשביל ישראל.

וגם ראיתי כמה פניני חוכמה מהעולה האמיץ שלנו, כל הכבוד לך חביבי, אתה כל כך לא אנוכי שיש לך הזכות המלאה לרדת על חב'רה שלא עושים בדיוק מה שאתה עושה! גיבור ישראל אתה, רק תמשיך כך עד כיסא הרמטכ"ל.

שניכם, וכל שאר האנשים שישר ירדו ותקפו את הבן אדם הזה, מגעילים אותי.

וחזרה לנושא, אני אישית חושב שאתה במצב בלתי אפשרי ואני באמת מקווה שאיכשהוא זה יפתר לך.

ואומנם, אתה אומר שאתה לא הולך לגור יותר בארץ, אבל בתכלס אין דרך לדעת. קח את זה בחשבון, זה הכל.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר