לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2008, 01:16
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
אין אופציה לכתוב/למחוק מכרטיס זיכרון של סלולארים על ידי מערכת קבצים של לינוקס, הכיצד?

הסיפור הוא כזה רכשתי כרטיס bluetooth usb Dongle,עכשי יש לי יש לי שני סלולארים ושניהם עם כרטיסי זיכרון חיצוניים כל אחד מהם, עכשיו אני משתמש בעיקר בלינוקס ואין לי ללינוקס תוכנה בשבילם.
הלינוקס מזהה את הכרטיס bluetooth בלי בעיה ובלי התקנה אפילו. לשם השוואה הוינדוס כן צריך התקנה לזהות את ההתקן עצמו. (וינדוס זאת מערכת הפעלה פרימיטיבית פשוט...) ניתן להתחבר לכמה חיבורי bluetooth שרוצים ממנו בו זמנית כמו dok למשל... רק שכאן זה אלחוטי ואין כמעט הגבלה.

עכשיו יש לי גישה אליהם דרך הלינוקס לכל תא בזיכרון של הטלפונים עצמם או לכרטיסי זיכרון שלהם. עד פה הכל נהדר, ניתן להעתיק מהם מידע ישירות למחשב ולפתוח תיקיות על הזיכרון של הטלפון והכרטיסי זיכרון.
הבעיה? כאן מתחילה הבעיה...
אי אפשר לכתוב עליהם מהלינוקס, יש תוכנה, אך אינה מתאימה ללינוקס רק לוינדוס כמובן... וכרגע אין לי אף וינדוס מותקן בכלל.
בעיה נוספת פתחתי שם תיקיות עם מידע שהיה על הכונן של הלינוקס, אך אינו מסוגל לכתוב או למחוק על הסלוארים עצמם או על כרטיסי הזיכרון כלום שום קובץ.
על זה התיקיות שיצרתי מהמחשב, לא ניתן למחוק אותם והמכשירים הסלולארים בכלל לא רואים את התיקיות הנ"ל.
מחיקה של כרטיסי הזיכרון ( format ) והטלפון זאת לא בעיה ביצעתי זאת מהסלולארי עצמו. (יענתו שיהיו ריקיים לגמרי מחדש) עכשיו כיצד אני מקבל גישה לכתוב ולמחוק עליהם ועל הזיכרון של הסלולארים מהמחשב עצמו ישירות בלי תוכנה או שקיימת תוכנה גלובלית בשביל לינוקס לגישה לסלולארים וכרטיסי הזיכרון שלהם?

שאלתי בפורום חומרה, כי זה לא מתאים לפורום סלולארי ולא לפורום לינוקס וזאת גם בעיה של חומרה בחלק ממנה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2008, 02:28

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כיצד מיוצג כרטיס הזיכרון..."

לא בדיוק, ההתקן של bluetooth כאשר מחובר למחשב, ניתן דרכו לגשת למכשיר הסלולארי על ידי קוד אבטחה,ברגע שהקוד הוכנס גם במכשיר הסלולארי וגם בלינוקס יש גישה חופשית ורואים את הטלפון הסלוארי, כמו mount רגיל אוטומתי של usb מצלמה/dok/נגן מוזיקה מבוסס זיכרון פלאש או דיסק שנמצא בצורב. ברגע שאתה מקליק על השם של הסלולארי אתה מגיע אל הזיכרון של הטלפון והכרטיס עצמו. (שניהם תחת אותו mount) וה mount הוא אוטומתי ברגע שהקוד הוכנס.
צריך עוד פרטים?

אצלי בלינוקס כל התקן usb, שמחובר מקבל mount אוטומתית.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 12-12-2008 בשעה 02:30.
ישן 13-12-2008, 05:27

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זו הבעייה עם דברים אוטומטיים..."

פלט של ה mount? אין כזה כלל, זה נראה ככה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אתה יכול לסייר בזיכרון של המכשיר הסלוארי חופשי וגם בכרטיס זיכרון חופשי.

ה error מופיע כאשר אתה מנסה לכתוב/למחוק מהכרטיס קבצים.
זה נראה ככה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישנו מצב נוסף, אם אתה מנסה למחוק תיקייה עם שגיאה אחרת, אבל קודם בו נסדר את הבעיה הזאת.

ב opensuse10.3 זה לא היה אוטומתי והיה חייב לעשות mount ידנית, ב 11 אינני רואה בכלל את האופציה לעשות זאת ידנית. אני מניח שהאופציה בוטלה עקב זה שיש module שכבר עושה זאת אוטומתית. אני משתמש כיום ב 11.

ישן 13-12-2008, 19:33

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מה זאת אומרת "אין כזה" ? זה..."

טרמינל כיוזר רגיל עם גישה של root:
ציטוט:
linux-5khm:/home/********/Desktop # mount
/dev/sda6 on / type ext3 (rw,acl,user_xattr)
proc on /proc type proc (rw)
sysfs on /sys type sysfs (rw)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
udev on /dev type tmpfs (rw)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,mode=0620,gid=5)
/dev/sda7 on /home type ext3 (rw,acl,user_xattr)
/dev/sdb1 on /windows/C type fuseblk (rw,noexec,nosuid,nodev,allow_other,default_permis sions,blksize=4096)
/dev/sda1 on /windows/D type fuseblk (rw,noexec,nosuid,nodev,allow_other,default_permis sions,blksize=4096)
/dev/sdb5 on /windows/E type fuseblk (rw,noexec,nosuid,nodev,allow_other,default_permis sions,blksize=4096)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
securityfs on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
none on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw)
gvfs-fuse-daemon on /var/lib/gdm/.gvfs type fuse.gvfs-fuse-daemon (rw,nosuid,nodev,user=gdm)
gvfs-fuse-daemon on /home/linuxsboot/.gvfs type fuse.gvfs-fuse-daemon (rw,nosuid,nodev,user=linuxsboot)
/dev/sdc1 on /local type ext3 (rw)
linux-5khm:/home/********/Desktop #

זה מה שרצית או שאתה צריך פלט אחר נוסף לזה?

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 13-12-2008 בשעה 19:38.
ישן 13-12-2008, 22:22
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "טרמינל כיוזר רגיל עם גישה של..."

כן, זה מה שרציתי.

אני לא מכיר את ההפצה שלך כל כך, אבל משלל הדברים שיש פה, ובהנחה ש local/ זה משהו שאתה עשית, עם קבצים שלך, שלא קשורים לטלפון, אז יש סיכוי שהגישה להתקנים האלה היא דרך FUSE שרואים בשורה השלישית מהסוף וזו שלפניה.

אם זה קורה דרך הרביעית מהסוף, אז יש סיכוי שזה לא עובד לך כי היוזר שלך הוא מן הסתם לא gdm ועל פניו רק אליו יש הרשאה לשם. אם תוכל לבדוק מה אתה רואה ב var/lib/gdm/.gvfs זה יהיה מעניין (כלומר, אם כרטיס הזיכרון שלך שם)

בקריאה חוזרת של ההודעה שלך, ראיתי שכתבת שאתה כן יכול ליצור ספריות, רק לא לשנות אותן, שזה קצת מוזר... אלא אם כן... כרטיס הזיכרון מבוסס על מערכת קבצים NTFS ולא FAT, ודרייבר ה NTFS שההפצה שלך משתמשת בו הוא זה שהוא מהדור הישן, זה שלא דורש "להשאיל" קבצים ממיקרוסופט כדי לקבל תמיכה מלאה ב NTFS, כזו שכוללת גם אפשרות כתיבה... קשה לי לדעת, כי הכל אצלך פועל דרך FUSE ולא דרך הדברים הרגילים שבהם משתמשים מהקרנל...

ה BT כאן מוסיף עוד אלמנט של סיבוך בדרך. אין לך קורא כרטיסים סטנדרטי ל USB שתוכל לבדוק בו?

ישן 13-12-2008, 23:13

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כן, זה מה שרציתי. אני לא..."

/dev/sdc1 הינו כונן קשיח של 500 גיגה.
ציטוט:
/dev/sdc1 on /local type ext3 (rw)

ההפצה עצמה לא נותנת לי לחבר עוד כוננים, אלא רק כ /tmp ו /srv, אחרי הפירמוט ל ext3 הכונן לא קיבל יצוג. הוא קיבל רק אחרי שבחרתי אחד מה tmp/srv/local

קוד:
linux-5khm:/var/lib/gdm # dir ls: cannot access .gvfs: Permission denied total 16 -rw-r----- 1 root root 45 2008-12-10 21:31 :0.Xauth -rw-r--r-- 1 root root 64 2008-12-10 21:31 :0.Xservers -rw------- 1 root root 33 2008-12-10 21:29 .cookie drwx------ 3 gdm gdm 4096 2008-08-19 17:49 .dbus prw-rw---- 1 root root 0 2008-12-10 21:29 .gdmfifo d????????? ? ? ? ? ? .gvfs

אין לי בכלל גישה אליו וזה כמשתמש רגיל עם זכויות root.
כיצד אני יכול לגשת אליו? כroot מלא אקבל אליו גישה?

אין לי קורא כרטיסים של זיכרונות סטנדרטי, רציתי בזמנו לקנות ב 50 ש"ח במרדנית, אך נגמר להם המלאי. הקורא כרטיסים הסטנדרטי, היה מותאם לכול סוגי הכרטיסים, לכן רציתי לרכוש אותו.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 13-12-2008 בשעה 23:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר