לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2008, 09:53
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
נוער נוער נוער

והדיון על דור העתיד של האקדמיה.
מצד אחד כשלונות מחפירים בבחני מיצ"ב
וכבר רשמתי בסקופים בציניות שהשלב הבא יהיה לעבור לבסיס בינארי כדי שהתלמידים יתעסקו רק עם שני מספרים.
אבל האשמה לא רק שלהם
האשמה של תוכניות הטלוויזיה הרדודות, האשמה של משרד החינוך שאותו מעניינים אחוזי הזכאות לבגרות אז כדי שזה יקרה יוצרים הקלות וכמובן אשמת ההורים שנותנים לילדים יותר מידי עצמאות.
בסופו של דבר הילדים האלו אולי כן יגיעו להשכלה גבוהה כלשהי: אם דרך שיפור בגרויות,אם דרך מכללה ואם דרך אוניברסיטה
וכאן מגיעים לנקודה השנייה: המוסדות הלא מתוקצבים שישמחו לקבל אליהם את כל מי שיש לו כסף
שם המשחק הוא התמדה. אני לא רואה כיצד מי שלא התמיד בתיכון יצליח להתמיד במוסדות להשכלה גבוהה.
קיימת חשיבה שהתיכון נועד לחברים יותר מאשר ללימודים.
כמובן שקיימת קבוצה שתסתור את כל מה שרשמתי
העתודאים ותלמידי התיכון שמצליחים ללמוד באו"פ במקביל ללימודי התיכון
אבל אלו טיפה בים
ומה בנוגע למוסדות ההשכלה הגבוהה? מצד אחד היוקרה למרות הכל תמשיך לשחק תפקיד
אך מצד שני יהיה עידוד ואפליות מתקנות כדי למלא מקומות אם לא יצליחו למלא בעזרת חומר הגלם הקיים היום (בסיוע אולי של תושבי חוץ שבאים ללמוד כאן בגלל ציונות)
אז איך תיראה האקדמיה בעוד 10 שנים שתלמידי החטיבות דהיום יהיו סטודנטים?
וכיצד לדעתכם ניתן לפתור את בעיית החינוך?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-12-2008, 22:39
צלמית המשתמש של _A_N_
  _A_N_ _A_N_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.04
שלח הודעה דרך MSN אל _A_N_
דעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "נוער נוער נוער"

הבעיות העיקריות לדעתי הן:

א. הורים - מי שיש לו הורים שהחינוך חשוב להם, הורים קשובים, ששואלים "איך היה בבית-ספר", שמשקיעים מזמנם לבלות עם הילדים (במקום שאלו יראו טלויזיה כל יום) ולא רק עובדים עד שמונה בערב, רב הסיכויים שיצליח (אתמול בידיעות אחרונות היתה כתבה מעניינת - ראיון עם דוקטור שחזר לארץ ואמר במפורש שהוריו הם אלו שדחפו מבחינת החינוך. למרות שהוא גר בבית מזרחי בבאר-שבע - הגיע עד לאוניבסיטאות הכי יוקרטיות בארה"ב).
הורים צריכים להוות דוגמא: הורים שקוראים הרבה - ילדהם יקראו הרבה. הורים שרואים טלויזיה בכל דקה פנויה, כך ילדיהם. הורים צריכים לכבד את בית הספר ומוריו ולא "לצאת" על מורה ש"העיז" להוריד לילד ציון כי הוא לא הכין ש"ב - וכמובן לא להצדיק את אי-הכנת ש"ב (רק דוגמא). הכל מתחיל בבית (רלוונטי גם לדפוסי התנהגות כמו כבוד לזולת וגזענות למשל, נהיגה בכביש, יחס למרות וכו').

ב. מערכת חינוך ציבורית שלא מספקת דמויות חינוכיות לילדים, אלטרנטבות להורים. נניח שההורים "הורסים" את הרגלי הלימוד של ילדהם - בית הספר ומוריו צריכים ליהיות חזקים מספיק לתקן במידה מסויימת את הנזק (=מעמד המורה). לתת לתלמידים מוטיבציה וכמובן - לא להשאיר את החלשים מאחור.

ג. אפליה בין מוסדות לימוד ציבוריים - הפרש הרמות בבתי הספר בפרפריה לעומת המרכז, במזגר הערבי לעומת היהודי וכו'.

ההשכלה הגבוהה גם ככה כבר בבעיות, ולדעתי עוד 10 שנים יהיה גרוע יותר.
מרדף אחרי ציונים במקום למידה אמיתית. דרישות עולות וגוברות בעקבות זה וחוזר חלילה.
אני גם מאמינה שבשלב מסויים התפלגות הציונים של הפסיכומטרי תעלה ואז בכלל תהיה בעיה...

פתרון - אין לי.

נ"ב - הכי חשוב לעודד ילדים לקרוא! זה פותח בפניהם עולמות חדשים.

ישן 20-12-2008, 10:56
צלמית המשתמש של Algorithm
  משתמש זכר Algorithm Algorithm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי _A_N_ שמתחילה ב "דעתי"

הכל מגיע מההורים, אני חי בעיר רקובה הן מבחינת רמת החינוך והן מבחינת רמת התרבות, אך זה כלל לא מעיד עלי.
זה נובע בעיקר משום שאמא שלי דחפה אותי לכל דבר אפשרי, כלומר, השתתתי בחוגים רבים; שחמט, טניס, קראטה, פסנתר, גיטרה והלאה,
וכן הוסיפה לי שעות לימוד; במקביל ללימודים ביסודי החל מכיתה ד הייתי לומד באשדוד מתמטיקה-אנגלית-פיזיקה ולוגיקה,
דבר זה כמובן פיתח אותי ברמות הרבה יותר גבוהות משאר האנשים הן ברמת החשיבה והן באופי בחשיבה.

אימי ישבה איתי על חשבון, אותיות ומילים [לפחות ברוסית] כבר בגיל שנתיים, כמו כן, לאחר שעלינו ארצה,
בגיל 4 אימי החלה לשבת איתי גם על מילים ואותיות בשפה העברית, בגיל 5 כבר ידעתי את כל לוח הכפל, דבר שלומדים רק בכיתה א [גיל 7].

זו רק דוגמא אישית שלי לעניין, ואני בהחלט מאמין שהכל מתחיל ונגמר בהורים.
במידה וההורים לא ישקיעו, ואף יכריחו את ילדיהם ללמוד ופתח סקרנות וכן להעשיר את עצמם בידע, התוצאות הם אלו של היום,
וזה כלל לא ישנה מי יהיה שר החינוך שכן, לא יהיה את מי לחנך הרי רוב התלמידים כלל לא שואפים ללמוד אלא מגיעים מתך הכרח של ההורים.

אל נא לנו להאשים את הטלויזיה ברמתה המגוכחת שכן, הטלויזיה היא בסך הכל משקף של ההתנהגות שלנו.
הטלויזיה היא בסך הכל כלי לעסקים, אנשי עסקים רוכשים סדרות טוב יותר או טובות פחות > ואנחנו, האנשים הרגילים בוחרים לצפות או לא.
ישנם ערוצים בטלויזיה בעלות תכנים מעשירי ידע, העניין הוא שכיום הורים דוחפים את "יובל המבולבל" לילדים שלהם במקום ללמוד אותן חשבון,
לאחר יובל המבובל יש לפתע את סדרות ה"ילדים" אשר משחקים שם שחקנים בני 23+ בעלי תוכן לא תואם לילדים בטווח הנ"ל.
והלאה במקביל צופים בטלנובלות כי ככה כולם עושים והלאה בכל תוכניות הריאליטי.

בסך הכל, אנשי העסקים אשר אחראים על התוכניות המשודרות, מביאים לטלויזיה מה שהם חושבים שהעם יאהב, ואין ספק שלפחות שליש מהעם אהב את "האח הגדול" [באופן אישי לא צפיתי ולו בפרק אחד],
ולכן אין טעם להאשים את הטלויזיה שכן אם לא היה משהו שהעם היה אוהב, העם היה מפסיק לראות טלויזיה.
ולא, ספרים הוא ממילא לא היה מתחיל לקרוא, את זה יש להשריש ולחנך מגיל קטן.
ושוב אנו חוזרים לעניין החינוך - כמו שאמרתי קודם לכן, הכל מתחיל ונגמר בחינוך אשר ההורים מקנים לנו.

ובקשר למה שאמרת שהורים עובדים עד 8 ועובדים במקום להשריש ולחנך - לא קשור כלל,
אימי עבדה ועדיין הינה עובדת בשתי עבודות ובעבר, כאשר הייתי קטן הרבה יותר, הייתה חוזרת אף ב9 [קריטי בהחלט כאשר אתה ילד קטן],
ועדיין הספיקה לשבת איתי לפחות שעה בשבוע בשביל ללמד אותי דברים כאלה ואחרים.
הכל נובע מהעניין שאימי מאמינה שמה שחשוב בחיים הוא החינוך וההשכלה.

נערך לאחרונה ע"י Algorithm בתאריך 20-12-2008 בשעה 10:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:21

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר