לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2008, 16:49
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
מקום המשפטנים בעשיה הבטחונית

להלן כתבה מהיום: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1047557.html

ע"פ הכתבה עו"ד מנהל את מדיניות צה"ל לגבי אופי פעילותה בהגנתה על אזרחיה בשטחי ישראל.

אז קיימות 2 אפשרויות:

א) העמדה היא כסת"ח מוזמן שנועד להסביר להדיוטות בעיירות הדרום מדוע הם נכתשים בארטלריה וצה"ל לא מגיב.

ב) משרד הבטחון לא מנהל את העשייה, המדיניות נקבעת במסדרונות בית המשפט.

רגע, על מה לעזאזל דברו בעת המלחמה הקרה, הרי אם הסובייטים היו משגרים טילים ארוכי טווח מתוך עריהם המאוכלסות במליונים הדבר היה כובל את ידי ארה"ב שלא היתה יכולה להגיב בנשק להשמדה המוני אל מקורות הירי!!!

אני מציע לפרק את המטכ"ל, משרד הבטחון, משרד בטחון פנים ולהנהיג כאן מדינה שתנוהל ע"י משפטנים - לפחות כשכל הסמכות תהיה בידיהם גם דה - יורה הם יצטרכו לתת דין וחשבון לצבור (או שלא).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-12-2008, 17:22
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "מקום המשפטנים בעשיה הבטחונית"

בכל העולם חל תהליך זהה, שמנהלים, פוליטיקאים וגנרלים מחפשים את הכסת"ח המשפטי. למעשה, העו"ד הפך להיות קצין יחסי ציבור / ההסברה / תעמולה / דובר לקשורת החדש. כשלעצמו, זו אופנה שלא חייבת להיות מזיקה.
בעידן הסובייטי היו קצינים פוליטיים, ובמערב משפטנים מומחים לזכויות אדם. רק שזכויות האדם האלו רואת רק את האויב ולא את קורבנותיו.

דוגמא בולטת מאוד:
במלחמת וויאטנם, חיה"א האמריקאי היה מוגבל לתקיפה במסדרונות צרים שהתמלאו מהר בנ"מ צ-וויאטנמי, ואסור היה לתקוף שדות תעופה פן יפגעו חיילים סובייטים המוצבים שם, ואסור היה לפלוש לצפון וויאטנם (לקח ממלחמת קוריאה), היום אסור לאמריקאים לתקוף בסוריה או באיראן במידה שהם צריכים.

הפתרון הפשוט, הוא לחסל את האופנה הזו ולתת לגנרלים את הגיבוי הפוליטי משפטי שהם צריכים. לגרנלים רוסים אין בעיה להסתובב בעולם, כי רוסיה תפעיל את כל משקלה למנוע מהם להגיע להאג על גילוח צ'צ'ניה או פשעי מלחמה אחרים שעשו לכאורה או באפגניסטאן (או הונגריה 1956).

הפתרון השני, לחבר סמכויות עם אחריות, אם להמשיך את המגמה הקיימת, רק להרחיב אותה: המשפטן צריך לקחת אחריות לא רק במקרה שפגז נופל לא טוב ליח"צ הפוליטיים או הבינ"ל של גנרל, אלא גם במקרה שהימנעות מפעולה שלנו גורר פגיעה באזרחים או חיילים שלנו. מי שקובע את ההחלטות, תהא השכלתו אשר תהא: צבאית, דתית או משפטית חייב להיות גם האחראי במקרה של מחדל ולא רק שגיאה.

הדבר נכון גם לביה"מ רגילים: אם שופט מחליט שבעל מכה עם היסטוריה פלילית, פסיכיאטרית והתמכרויות מרובות אינו איום אמיתי על אישתו, והבלתי מסוכן ההוא רוצח את אישתו כפי שמובן מאיליו לכל אדם, אז השופט אחראי למחדל. אם אסיר מסוכן מקבל חופשה בה הוא אונס רוצח או שודד, האחראי על השחרור חייב בדין. אם אנס סידרתי מקבל חנינה או הקלות בעונש המקוצר שיש לו בלאו הכי, וחוזר לאנוס אז האחראים לעונש הזניח צריכים להיות חייבים בדין.

ישן 18-12-2008, 00:44
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "מקום המשפטנים בעשיה הבטחונית"

אני קצין "לוחם" אגמ"י" אםם תרצו....

אני לא מקבל פקודות מעורכי דין.

אני מקבל פקודות רק מקצינים לוחמים בשטח.

בבה"ד 1 לא קיבלתי אפילו שעה אחת של חוק. כנל בממפאי"ם.
חוץ מהשתלמות בת 6 שעות של חש"ץ כדי לשפוט חיילים, (אותה ניצלתי עד היום רק פעם אחת כאשר חייל ששיחק בנשק הוזהר וחזר על משחקיו)

היתה לי פעם הסתבכות ביריחו עם הרבה "עינוי דין" והובלתי אותה למשפט מתוקשר. מי שקיבל רגליים קרות היתה המערכת. האישום בוטל. אגב לפני אותם מילואים ביריחו - קרעתי את חוברת ההוראות של פרקליטת פיקוד מרכז לעיני הסמח"ט בפקודה הגדודית, ואמרתי שאני מקבל רק פקודות שהמח"ט או הוא חתומים עליהם. אחרת לא צריך חוברת, מספיק לחלק לכל חייל פתק קטן בו כתוב לא חשוב מה תעשה, אתה אשם.

מניסיוני עם המערכת המעוותת של המשפט הצבאי (אמרה אנגלית מפורסמת - החיילים נשפטים תמיד בידי מי שלא חוו קרב מעולם) זה לשחק איתם בכלים שהם מכירים. לבקש עו"ד צבאי (מגיע לך) ולהוביל למשפט פומבי מתוקשר שבו תחשף קלונה של המערכת.

לא הייתי נותן לאף קצין את הסמכות לעסוק בשפיטת לוחמים, אם לא היה כזה בעצמו.
עתודה אקדמאית משפטית - כן כעוזרים.
כבעלי תפקידים רק משפטנים לאחר שרות צבאי מלא עם עבר קרבי !!!

מערכת המשפט הצבאית כמו מערכת המשפט האזרחית.
50% מהעם אינו נותן אמון במערכת המשפט שלו.
כדאי לקרוא מה אמר סנגור משפט אייכמן (השר לשעבר גדעון האוזנר ז"ל) בנאום הסיכום.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 19-12-2008, 00:04
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "אני קצין "לוחם" אגמ"י" אםם..."

ציטוט:
אני מקבל פקודות רק מקצינים לוחמים בשטח.

נו באמת.
ונהלים מקצועיים בתחום רפואה, קשר, חימוש, בטיחות באימונים, שלישות ות"ש וכו' גם לא מחייבים אותך, כי הם לא פקודות של קצינים לוחמים בשטח?

ציטוט:
המסמך של בן-ארי, שהגיע לידי "הארץ", חובר ב-7 בדצמבר השנה. הוא סוקר את עמדת המשפט הבינלאומי וקובע שאין איסור גורף על ירי תותחים לעבר מקורות שיגור. אולם, על הירי להיות מכוון לעבר מטרות צבאיות ועליו להבחין בין המטרה לבין אזרחים ורכוש אזרחי. בנוסף, מופעל "עקרון המידתיות": אם כתוצאה מהירי צפוי להיגרם נזק לאזרחים או לרכושם, יש לוודא שהנזק אינו מופרז ביחס ליתרון הצבאי הצפוי מהתקיפה.

המשפטן נתן חוו"ד בתחומו; שר ביטחון וצבא שממילא רוצים להמשיך במצב הקיים נתלים בו- אם היו רוצים, הם יכלו להחליט לפני שנים שמניעת ירי על שדרות היא "יתרון צבאי" ש-"באופן מידתי" מצדיק ירי על אתרי שיגור באזור מאוכלס. אין מה להאשים את המשפטנים.
ישן 19-12-2008, 05:05
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] [b]אני מקבל פקודות רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
נו באמת.
ונהלים מקצועיים בתחום רפואה, קשר, חימוש, בטיחות באימונים, שלישות ות"ש וכו' גם לא מחייבים אותך, כי הם לא פקודות של קצינים לוחמים בשטח?

המשפטן נתן חוו"ד בתחומו; שר ביטחון וצבא שממילא רוצים להמשיך במצב הקיים נתלים בו- אם היו רוצים, הם יכלו להחליט לפני שנים שמניעת ירי על שדרות היא "יתרון צבאי" ש-"באופן מידתי" מצדיק ירי על אתרי שיגור באזור מאוכלס. אין מה להאשים את המשפטנים.

נהלים הם לא פקודות.

לומדים אותם ולפעמים נאלצים להתפשר עם המציאות ולא לבצע.
הכיוון צריך להיות עקרוני כן לבצע נהלים וכן להשמע להוראות המערכת המשפטית.
רק בנושא המערכת המשפטית זהו גולם שקם על יוצרו.

חזרו עוד פעם לקרוא את שאמר גדעון האוזנר בסיכום משפט אייכמן על מה קורה כשהחוק הוא חוק ואין קשר בינו לצדק - איזה דברים נוראיים הוא מחולל.

מה קשה ללכת לספריה?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:23

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר