לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2008, 13:44
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
מידע אגירת טביעות אצבע של אזרחים ע"י לשכת התעסוקה.

לפני מספר שבועות ניגשתי בשעות הבוקר ללשכת התעסוקה הממוקמת ברח' ההיסתדרות שבפתח תקווה. כשנכנסתי ללשכה ראיתי דבר מדהים: ים של אנשים עומדים במספר תורים מול מספר עמדות מחשב. כל אדם שמגיע תורו מקיש את מספר תעודת הזהות שלו ונותן טביעת אצבע למשהו שנראה כמו סורק קטנטן.

כשניגשתי לפקידה בשביל להבין במה מדובר היא הסבירה שעל מנת שניתן יהיה להירשם כמחפש עבודה יש לתת 2 טביעות אצבע, אחת מכל יד, שייסרקו למחשב ופעם בשבוע להגיע ללשכה, לסרוק את תביעת האצבע והמחשב מוציא פיתקית. אם בפתקית יש תמונה של בית יש ללכת הביתה ואם בפתקית יש תמונה של פקיד אז יש לגשת לפקיד.

אנשים שזכאים לדמי אבטלה מביטוח לאומי או לקורס מטעם הלשכה לא יוכלו בפועל לממש את הזכויות שלהם מבלי לתת טביעת אצבע מכיוון שהרישום בלשכת התעסוקה, נתינת טביעת האצבע, הינו שלב הכרחי.

אילו הכנסת הייתה מבקשת להעביר חוק שזרוע כל שהיא של המדינה תאגור ותחזיק במאגר טביעות אצבע של אזרחים שלא ביצעו עברה פלילית התקשורת הייתה סוערת וגועשת (כמו בימי הדיון הציבורי על חוק נתוני התקשורת).

האם האח הגדול מצא דרך מתוחכמת לסרוק את טביעות האצבע של אזרחי ישראל מבלי להתמודד עם התנגדות מצד הציבור והעיתונות? כל מה שהכנסת תצטרך לעשות בעתיד בשביל שזרועות הביטחון יקבלו גישה חופשית למאגר הוא 3 קריאות קטנות בבית המחוקקים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2008, 14:13
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אגירת טביעות אצבע של אזרחים ע"י לשכת התעסוקה."

זה ידוע ומוכר בהחלט, זה למעלה מ3 שנים ככה כזכור לי..
הכי אפסורדי זה שהם עשו את זה על דעת עצמם, השאלה האם הם שומרים את בתיעות האצבע במאגר לתמיד או שזה נמחק בשהאדם מפסיק לקבל דמי אבטלה לאחר כמה זמן ומוצא עבודה?

בכל אופן כשחברים שלי השתחררו מהצבא ורצו לחתום אבטלה זה ממש לא עיניין אותם ולא הפריע להם
לבוא ללשכת התעסוקה ו"לחתום" כל שבוע, כי שוב התירוץ של "שירות מוקל לאזרח" תופס כאן
תפקיד חשוב ובמקום להכנס לפקידים ובאמת לחתום כמו שהיו עושים פעם, אז היום באים לדקה
דופקים נוכחות ע"י תביעת האצבע וזהו אפשר ללכת הביתה.

בגדול מדובר בלשכת התעסוקה, הם שייכים למשרד הפנים לא? לדעתי משרד הפנים משתמש במאגר הזה כבר מזמן.

ואני זוכר את התגובות של חברים שלי שהשתחררו ובאו לבקר בבסיס, אחד אומר לשני
"בונא איזה מגניב זה לחתום אבטלה ככה לא לעשות כלום ולנקות קצת את הראש אחרי הצבא
ולא כמו אח שלי הגדול שבזמנו היה באמת צריך ללכת לחכות בתור ולחתום באמת, היום
הטכנולוגיה מקלה חבל על הזמן" והשני גם כן מתלהב מזה כאילו לא יודע מה.

בקיצר הממשלה מצאה לה דרכים ולא בוחלת באמצעים ולא מחכה לאף אחד, זה מסביר
למה מבחינת שטרית אפשר להמשך לדהור קדימה מבלי לחכות לקריאה שנייה ושלישית
לאישור הקמת המאגר הביומטרי, זה מסביר את החוזה עם HP וזה מסביר את מה שמשרד התחבורה
והתצלומים הביומטרי שבמקרה הגיע לחדשות.

נדמה לי שלממשלה כבר מזמן יש מידע חלקי על כל תושבי המדינה, תצלומים ממשרד הרישוי
ותביעות אצבע מלשכת התעסוקה.
ובמקרה הכי קיצוני גם מאגר התביעות וצילומי השיניים, הלסת וכל מה שיש לצה"ל יעמוד לרשות הממשלה.

ולצבא יש מידע על כל האזרחים ששירתו בצבא.
רק להצליב מידע במאגרים הללו ואתה האדם הכי בעל עוצמה במדינה, רק תבחר מה לעשות עם זה והכל שלך!

פשוט מחריד.
ישן 19-12-2008, 22:11

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "או שהם פשוט מתוחכמים מספיק..."

ייתכן מאוד, מה גם שבטח הפקידים הזוטרים שנמצאים בלשכות לא מודעים לזה בכלל,
אני בספק אם "יוזר" של מישהו שלא חתם X חודשים נמחק מן המאגר... למרות שיש מאגרים שבהם
האירגונים מתחייבים שאם האדם לא עשה שימוש במהלך זמן מה אז זה נמחק מן המאגר..

קשה לי להאמין שזה נכון, מאגרים כאלה נבנים ומושקע בהם המון כסף. יש חברות חיצוניות שההתמחות
שלהן הוא לבנות מאגר לקוחות לרשתות שיווק ע"מ לאגור מידע על הרגלי הצריכה של הלקוחות שלהם,
כך בעל החנות \ רשת יכול לקחת את הרגלי הצריכה של האינדיבידואל ולמכור אותם לכל דורש ולכל
רשת או חנות אחרת ע"מ לדעת מה אדון ישראל ישראלי אוהב לקנות כל פעם שהוא מגיע לסופר.
זה כולל ירידה לרמת הפרטים הקטנים, הוא יכול להסיק גם איזה מחלה יש לאדם אם הוא רואה שתמיד
האדם קונה מוצרים דלי שומן, נטולי סוכר וכו' אז סביר להניח שיש לאדם סוכרת וכו'...

היענות לבקשה של גוף אחר שרוצה לרכוש את המאגר ע"מ להצליב את המידע הנ"ל עם המאגר האחר
יכולים להביא לתוצאות מסוכנות ובשימוש לרעה.

יש להפנים, מאגרים זה דבר מסוכן! הסתדרנו בלעדייהם בצורה יוצאת מן הכלל מרשאית ההיסטוריה,
נסתדר בלעדגייהם גם בהווה וגם בעתיד, אבל אם האדישות תימשך אז כנרה שרק אנחנו אשמים..
יותר נכון כל אותם האזרחים שהולכים כעיוורים ומאמינים באמת ובתמים שכל זה נועד להקל עלייהם.
ישן 20-12-2008, 18:10
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מספר הזהות היא נקודת טורפה..."

כבר הוכח שכל דבר זולג לרשת, וגם מאגר ביומטרי יזלוג בסופו של דבר לרשת.
אלא שמידע ביומטרי של הגוף שלנו הוא דבר בלתי הפיך, זה לא כרטיס אשראי שאפשר פשוט לבטל
האסון במאגר כזה (אגב בנתיים יחיד מסוגו בעולם) יהיה בכיה לדורות, והוא בושה לכל מי שזכויות אדם בסיסיות אומרות לו משהו.

ישנם מספיק אמצעים היום למגר זיופים, הממשלה פשוט בוחרת שלא לעשות זאת - כמו גם בארה"ב,
ישנה אג'נדה עולמית, אם תשכילו ללמוד קצת על הבילדרברג, על ה CFR וכו', אז תבינו איך החלטות מתקבלות בעולם.

המאגר הזה נועד למטרה אחת, סימון ותיוג לצורך שליטה באוכלוסיה.
וכל אלה שמקבלים את הקטסטרופה הזו בשלוות נפש, לא מבינים לעומק איזה תיבת פנדורה נפתחת מולם.
ישן 20-12-2008, 18:02
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "קריאת ההסטוריה לא מספיקה, צריך גם להבין את מה שקוראים."

זו טענה רצינית? אתה באמת משווה מסמך מזהה לאיסוף ממצאים ביולגים של הגוף שלנו?!
ברור שבחברה תקינה צריך שיהיו אמצעי זיהוי, מה שלא ברור בהחלט זה שצריך
למפות דנא תביעות אצבע וסריקת תוי פנים לבני אדם שומרי חוק!!
הפלישה הגסה הזו לגוף שלנו אינה הכרחית, אלא נעשת מטעמים מאוד ציניים ומחושבים.

טכנולוגיה ללא אמצעי ריסון יכולה להיות אסון,
וגם כאן אני יפנה אותך להיסטוריה מבלי להיות ספציפי מדי..

כל הסלמה שכזו בביטול החופש וזכותנו האנושית לשמור את גופנו לעצמנו
היא צעד שאי אפשר יהיה להחזיר אחורה, כל פיסת חירות שאתה מוותר עליה היום לא תשוב עוד.

עצוב מאוד שיש רק קומץ קטן של אנשים אינטילגנטים שמסוגלים להבין את זה,
כל השאר פשוט רצים כמו כבשים בעדר בלי לעצור לרגע ולחשוב לאן הם רצים.
ישן 20-12-2008, 19:06
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני לא מוצא שום דבר פסול במערכת שתאפשר זיהוי מוחלט של אדם ספציפי.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "זו טענה רצינית? אתה באמת..."

אם היית מעלה את הבעיתיות של תביעת אצבע או דגימות DNA בהקשר של השאריות שאנחנו משאירים אחרינו, הייתי אומר שיש דברים בגו.

אגב, בניה חכמה של המאגר לא תחזיק בו את הנתונים עצמם (סריקה של תביעת האצבע, סריקת רשתית, נתונים ביומטרים, סמני DNA וכו') אלא "צל" של נתונים אלו לאחר מעבר באלגוריתם חתימה חד כיווני.
משמעות הדבר שהפעלת האלגוריתם על האדם אותו בודקים תיצור חתימה אלקטרונית שהשוואתה לבסיס הנתונים תיצור התאמה, אולם גם במידה ובסיס הנתונים ידלוף החוצה, לא יהיה ניתן לשחזר ממנו את הנתונים הביולוגים.

חבל שבמקום לערוך דיון ענייני בנוגע לצורה שבה מאגרים אלו ינוהלו ותחת אלו הגבלות הם יהיו נתונים (סוג המידע שיאוחסן בהם, למי ינתנו הרשאות גישה וכו') תאוריות הקשר שוללות באופן מוחלט את עצתם קיומם, ועוד בצורה שיוצרת אנטיגוניזם להתנגדות אצל רוב בני האדם השפויים.

מה שמעלה את הרעיון לתאורית קשר חדשה: רוב תאוריות הקשר נוצרו, מלכתחילה, ע"י אותם גורמים בעלי עניין אשר נגדם, לכאורה, יוצאות אותן תאוריות קשר.

ישן 21-12-2008, 03:17
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני לא מוצא שום דבר פסול במערכת שתאפשר זיהוי מוחלט של אדם ספציפי."

ציטוט:
חבל שבמקום לערוך דיון ענייני בנוגע לצורה שבה מאגרים אלו ינוהלו ותחת אלו הגבלות הם יהיו נתונים (סוג המידע שיאוחסן בהם, למי ינתנו הרשאות גישה וכו') תאוריות הקשר שוללות באופן מוחלט את עצתם קיומם, ועוד בצורה שיוצרת אנטיגוניזם להתנגדות אצל רוב בני האדם השפויים

אני אגיד לך מה באמת חבל, חבל שאנשים כמוך לא מכירים בזכויות יסוד שלהם לצנעת הפרט.
יש גבול מסויים שבני אדם צריכים למתוח בכל הנוגע לזכויות מדינה שמתנגשות עם זכות הפרט שלהם.
והעובדה שאימצת לעצמך מושג תלוש מהמציאות של מי הם "השפויים" במשחק הזה,
מראה עד כמה אתה בא עם דיעה מקובעת. מיהו שפוי? האם גלילאו גלילאי היה שפוי כשטען את טענותיו המדעיות? לא באותם ימים.
שפוי בעיניך זה מי שמסכים ללכת בתלם שמכתיבה לו המערכת, בלי לשאול, בלי להתנגד, בלי לפקפק.
בעיניי זה הכי לא שפוי, בעיניי זה הכי אבסורד - הרי טבעו של האדם הוא רע מיסודו,
והרי ידענו עד שובע מחדלים במדינה הזו, חלקם הארי גם נעשה במודע - אז מאיפה האמון העיוור הזה במערכת?

מה שיוצר אנטגוניזם אצל "השפויים" כמו שאמרת זה הפחד, פחד לדעת,
בשביל זה אנשים שמפחדים ממה שהם לא מבינים, מגנים בחירוף נפש על
מערכת החוקים והערכים שהוטמעו בהם מינקות: השוטר יגן עליך, הממשלה תשמור עליך וביהמ"ש יהיה הוגן כלפיך
למרות שבתוך תוכך אתה יודע שהשוטר הוא עילג ומושחט, הממשלה היא מניפולטיבית ואינטרסנטית וביהמ"ש הוא מוסד ארכאי שאבד בו האמון.

זיהוי ביומטרי היה אולי רעיון לא רע לעבריינים מסוכנים, אבל כאמצעי זיהוי לאזרחים חפים מפשע
מדובר בסטירת לחי לצנעת הפרט שלנו, וחילול הכבוד האחרון שלנו כבני אדם, הגוף שלנו.
אתה לא חייב להאמין או לחקור את הסיבות האמיתיות שמובאות בפורום להקמת המאגר הזה,
אבל לפחות נסה להבין את ההשלכות של מה אומר תקדים כזה, תפסיק לטמון את הראש בחול בכזו עקשנות.
ישן 21-12-2008, 07:11
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

האנטיגוניזם נובע משיטות הטיעון הנהוגות בתאוריות קשר.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]חבל שבמקום לערוך דיון..."

קח לדוגמא את ההודעה שלך, מבלי להגדיר קודם כל מהן "זכויות הפרט" ולהסביר כיצד זיהוי ביומטרי פוגע בזכויות הפרט בצורה מנומקת ולוגית, אתה יכול להחליף את הביטוי "זכויות הפרט" ב"קפה נמס עלית" וההודעה תשמור על אותה מידת רלבנטיות.

שם לב כיצד אתה כלל לא מתיחס לצורות השונות של זיהוי ביומטרי ולתכונות של כל שיטה ושיטה אלא יוצא כנגד התופעה באופן כללי.
אם היינו שותפים בדיון תאורטי שהתקיים סמוך להמצאת המכוניות האם לאפשר קיום של כלי רכב ממתכת ממונעים, אתה היית יוצא נגד התופעה באופן גורף (כי זה מסוכן, זה מזהם, זו עוד שיטה של ה"חברה" לשעבד אותנו) ובמקום לדון כיצד לפתח כלי רכב בטוחים ולא מזהמים הדיון היה מתרכז בשאלה האם בכלל לאפשר קיום של כלי רכב, דבר שמן הסתם היה מוכרע בסופו של דבר לטובת כלי הרכב, אך ללא ההתסיגויות שהעלתי מקודם.

וזה מחזיר אותי לטענה שלך בנוגע לזיהוי ביומטרי לכלל האוכלוסיה לעומת לתת קבוצה של האוכלוסיה המוגדרת כאוכלוסיה עבריינית. בתביעת אצבע יש אלמנט נוסף מעבר לזיהוי ודאי של פרט זה או אחר והוא היכולת לזהות על פי דגימות שנלקחו מעצם כלשהו שאותו פרט נגע בו בעבר. כאן יש סכנה של פגיעה בזכויות הפרט (פלוני נשוי באושר אבל מדי פעם מבקר אצל "מקצועיות". אדם בעל גישה למאגר כזה לוקח דגימות מחדר המדרגות של אותו מכון או אפילו מהדלת ומחפש אנשים כגון פלוני על מנת לסחוט אותם אח"כ, או הטרדה מצד המשטרה כנגד אזרחים שתביעת האצבע שלהם נתגלתה במקום פשע גם אם אין הוכחה כי היא היתה בזמן ביצוע הפשע ועוד).

הקונסיפרטורים בכלל לא מתיחסים לסוגיה הזאת, משום מה.

כדרך אגב, אני מכיר מספר אנשים שלא הולכים עם תעודת זהות עליהם כי לדעתם הדבר "פוגע בזכויות הפרט שלהם". אחד מהם גם נהג (לפחות באותה תקופה, אני לא בקשר עימו כיום) להסתובב ברחוב באמצע הלילה (זכותו), עם תיק גדול (זכותו) ובו פריטים מעניינים וחוקיים כגון חבלים (זכותו) וכפפות (זכותו), וכל פעם הוא התפלא מחדש מדוע המשטרה הרעה מתנכלת אליו (כמובן שהוא גם לא הסתובב עם תעודת זהות) והדבר היווה בשבילו הוכחה מנצחת לקיום קונספירציה נגדו, שהרי המשטרה לא היתה משקיעה כ"כ הרבה מאמץ לטפל באדם כמוהו אילולי הוא היה מאותם "שואלי שאלות" ו"מפקפקים".

ישן 21-12-2008, 14:31
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "האנטיגוניזם נובע משיטות הטיעון הנהוגות בתאוריות קשר."

ציטוט:
קח לדוגמא את ההודעה שלך, מבלי להגדיר קודם כל מהן "זכויות הפרט" ולהסביר כיצד זיהוי ביומטרי פוגע בזכויות הפרט בצורה מנומקת ולוגית, אתה יכול להחליף את הביטוי "זכויות הפרט" ב"קפה נמס עלית" וההודעה תשמור על אותה מידת רלבנטיות.

ההסבר בצורה לוגית הוא פשוט מאוד: כל לקיחת דגימה ביולוגית מאדם שומר חוק בניגוד לרצונו היא עבירה פלילית ומוסרית.
במקרה הזה תביעת אצבע אינה שונה מדגימת דם או זרע, מדובר במאפיין ביולוגי שייחודי לגוף שלנו,
בעצם התערבות המדינה בלקיחת חזקה על חלק או תוצר מהגוף שלנו לרבות תביעות אצבע, נוזלי גוף דנא וכו'
ללא הצדקה משפטית שבה יש חשד סביר לביצוע פשע, מדובר בהפרה בוטה בזכויות הפרט - לא מסובך, נכון?

ציטוט:
שם לב כיצד אתה כלל לא מתיחס לצורות השונות של זיהוי ביומטרי ולתכונות של כל שיטה ושיטה אלא יוצא כנגד התופעה באופן כללי.
אם היינו שותפים בדיון תאורטי שהתקיים סמוך להמצאת המכוניות האם לאפשר קיום של כלי רכב ממתכת ממונעים, אתה היית יוצא נגד התופעה באופן גורף (כי זה מסוכן, זה מזהם, זו עוד שיטה של ה"חברה" לשעבד אותנו) ובמקום לדון כיצד לפתח כלי רכב בטוחים ולא מזהמים הדיון היה מתרכז בשאלה האם בכלל לאפשר קיום של כלי רכב, דבר שמן הסתם היה מוכרע בסופו של דבר לטובת כלי הרכב, אך ללא ההתסיגויות שהעלתי מקודם

אני לא מתייחס לצורות השונות, כי אני מתנגד להפרת הזכות האלמנטרית של עצם לקיחת הדגימה בכפיה,
יותר מאשר להשלכות של יישום כזה או אחר של מאגר הדגימות.

וההשוואה לקיום של כלי רכב היא השוואה לקויה. כלי רכב היו ונותרו צורך אלמנטרי בחיי היום יום,
זיהוי ביומטרי לעומת זאת אינו צורך שכזה, ומעבר לכך גם אם היה - גופו של אדם הוא מבצר כבודו האחרון ויש לכבד זאת.

ציטוט:
וזה מחזיר אותי לטענה שלך בנוגע לזיהוי ביומטרי לכלל האוכלוסיה לעומת לתת קבוצה של האוכלוסיה המוגדרת כאוכלוסיה עבריינית. בתביעת אצבע יש אלמנט נוסף מעבר לזיהוי ודאי של פרט זה או אחר והוא היכולת לזהות על פי דגימות שנלקחו מעצם כלשהו שאותו פרט נגע בו בעבר. כאן יש סכנה של פגיעה בזכויות הפרט (פלוני נשוי באושר אבל מדי פעם מבקר אצל "מקצועיות". אדם בעל גישה למאגר כזה לוקח דגימות מחדר המדרגות של אותו מכון או אפילו מהדלת ומחפש אנשים כגון פלוני על מנת לסחוט אותם אח"כ, או הטרדה מצד המשטרה כנגד אזרחים שתביעת האצבע שלהם נתגלתה במקום פשע גם אם אין הוכחה כי היא היתה בזמן ביצוע הפשע ועוד).

הקונסיפרטורים בכלל לא מתיחסים לסוגיה הזאת, משום מה.

אני כנראה פספסתי פה משהו, כי זה נראה מקריאת הדברים שאתה רק מחזק את הטענה שלי.

ציטוט:
כדרך אגב, אני מכיר מספר אנשים שלא הולכים עם תעודת זהות עליהם כי לדעתם הדבר "פוגע בזכויות הפרט שלהם". אחד מהם גם נהג (לפחות באותה תקופה, אני לא בקשר עימו כיום) להסתובב ברחוב באמצע הלילה (זכותו), עם תיק גדול (זכותו) ובו פריטים מעניינים וחוקיים כגון חבלים (זכותו) וכפפות (זכותו), וכל פעם הוא התפלא מחדש מדוע המשטרה הרעה מתנכלת אליו (כמובן שהוא גם לא הסתובב עם תעודת זהות) והדבר היווה בשבילו הוכחה מנצחת לקיום קונספירציה נגדו, שהרי המשטרה לא היתה משקיעה כ"כ הרבה מאמץ לטפל באדם כמוהו אילולי הוא היה מאותם "שואלי שאלות" ו"מפקפקים".

כל אדם צריך אמצעי זיהוי בחברה מתוקנת, לצורך פתיחת חשבון בנק, אימות זהותו בדואר וכו'...
זה צריך להעשות מבלי לערב את הגוף שלנו, מבלי לתייג אותנו כאשמים מראש.

תראה, המצב מתדרדר - בארה"ב שוטר יכול לעצור אותך ולהחדיר לך מחט לזרוע לבדיקת דם כפויה
עם צווים חתומים מראש שמחולקים להם ע"י שופט במין פס ייצור חולני, הדרך הזו שנראת לך טובה כעת
תוביל את האנושות ואותנו לימים מאוד מאוד שחורים, ומבלי להשמע יותר מדי פומפוזי
זו באמת תהיה בכיה לדורות. ואם נתעלם לרגע מהחששות האינדבידואלים
שלנו כאזרחים בעלי זכויות,... אם לא נדע לשים גבולות ולרסן את מערכות השלטון בעולם,
ולהציב להם קוים אדומים, זה רק ילך ויסלים ועוד נתגעגע לימים שכל מה שרצו מאיתנו זו "תביעת אצבע".

זו כמו מפלצת מוצצת דם, כמה שתתן לה - היא רק תרצה יותר, ויש קשר ישיר
בין הטמטום ההמוני שמהונדס בציניות בעשורים האחרונים לבין העברת חוקים דרקונים כאלה,
חבל שאנשים לא רואים את זה, חבל שהם נסחפים למערבולת של ספינים ולא מביטים טיפה יותר קדימה.

זה לא קשור כבר לשום קונספירציה כזו או אחרת, זו זכות האדם להציב את הגוף שלו כגבול,
הגוף שלנו הוא שלנו ולא של המדינה, אין שום זכות מוסרית לכפות עלינו לייצר דגימות ביומטריות של גופנו.
ומי שיש לו קמצוץ של כבוד עצמי ועמוד שדרה, צריך לסרב לשתף פעולה ולהגיד לא! ליוזמה האומללה והמסוכנת הזו.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 21-12-2008 בשעה 14:37.
ישן 21-12-2008, 18:00
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]קח לדוגמא את ההודעה..."

אני אנסה להסביר לך את החלק שלא הבנת

יש כל מני מאפיינים שמאפשרים ליצור פרופיל ביומטרי של אדם
חלקם יכולים להשאיר עקבות:
טביעת יד
דם
זרע
שיער
רוק
וכו'
וחלקם אינם משאירים עקבות
רישתית העין
מבנה עצמות הפנים
מיפוי הורידים בכף היד
וכו'

כשאר יש הפרדה בין סוגי המאפיינים למשל, ניתן לשכפל טביעת אצבע, אפשר להעביר דגימת DNA ממקום למקום
וכך להראות שהיית במקום שלא באמת היית בו
או לסחוט אותך בגלל שכן היית במקום שיכול לפגוע בך
לעומת זאת צורת הרישתית מאפשרת לזהות אותך (למשל לצורך חתימה בלשכת העבודה) אך לא נשארות עקבות במקומות בהם שהית כך ניתן להגיד שפרופיל ביומטרי משמש אותך ולא ישמש אחרים

It's Never Lupus

ישן 22-12-2008, 07:31
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

כיצד לקיחת נתונים ביולוגים על אדם זה או אחר מהווה עבירה מוסרית?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]קח לדוגמא את ההודעה..."

על עבירה פלילית אין על מה לדבר, מפני שמה שמגדיר מהי עבירה פלילית זה החוק, ובמידה והחוק מאפשר זאת, הרי שלא מדובר בעבירה פלילית. וגם כיום, אין חוק האוסר על גוף זה או אחר להקים מאגר שכזה (לדוגמא, דרכון עם נתונים ביומטרים המאפשר לך לקבל אישור מעבר ע"י תביעת אצבע), החקיקה בתחום מתיחסת למאגר כולל של כלל אזרחי המדינה שבו, על פי חוק, תאלץ למסור פרטים אלו אל המאגר.

הקבעון המחשבתי של "אם לוקחים מפושעים תביעת אצבע, ולוקחו ממני תביעת אצבע, אז אני כנראה בחזקת פושע" מזכיר את הקבעון המחשבתי של מספר דתות. אם מאמינים של דת X עושים פעולה מסוימת, אני דווקא אתנגד אליה, כי אני מדת Y, מה שהופך את האמונה בתאוריות קונספירציה לדרגה של אמונה דתית, דבר המנוגד לכל חשיבה הגיונית או לוגית.

כאשר עוצרים חשודים בפשע גם מצלמים אותם. אולי תתנגד גם לעובדה שמצלמים אותך לת.ז. ורשיון הנהיגה ושומרים תמונות אלו במאגרים? שלא לדבר על כרטיס הספריה, ידוע שספרניות הן חלק מארגון צל סודי ששולט על העולם.

ציינת בדברי המנהל את ההבדל בין תאוריה מדעית ותאורית קשר. שכחת, אבל, הבדל אחד גדול והוא שתאורית קשר טובה בנויה בצורה כזו שהיא לעולם לא תוכל להפוך לתאוריה מדעית. כלי הסינון הראשוני של הנתונים בכל תאורית קשר טובה הוא כזה שמאמץ נתונים המתאימים לתאורית הקשר ומתעלם מנתונים אחרים בטענות כגון: "המקור לנתונים הוא בעל האינטרס במקרה זה", "הממשל הפיץ את הנתונים הללו", "כל האוניבסיטאות ממומנות ע"י הממשל ולכן לא ניתן להסתמך על נתוני המחקרים" וכו'.

לגבי הלקיחה בכפיה, לוקחים ממך המון דברים בכפיה. המדינה מכניסה לך יד לכיס וכופה עליך תשלום מיסים. המדינה מכתיבה לך היכן מותר לבנות, היכן אסור לבנות ואיזה סוג בניה מותרת על כל שטח, המדינה כופה עליך מערכת חוקים שלמה, אולם זה חלק מה"מחיר" שאנשים מוכנים לשלם על מנת לחיות בחברה.

השאלה היא כיצד להבטיח שאזרחי המדינה לא יפגעו ממהלכים אלו, ולא לנסות לטרפד מראש כל מהלך ומהלך בתחום זה, מפני שבסופו של דבר, במקום לקבל מהלך שמיטיב על האזרח, תקבל מהלך שרק יזיק.

ישן 22-12-2008, 08:26
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כיצד לקיחת נתונים ביולוגים על אדם זה או אחר מהווה עבירה מוסרית?"

ציטוט:
על עבירה פלילית אין על מה לדבר, מפני שמה שמגדיר מהי עבירה פלילית זה החוק, ובמידה והחוק מאפשר זאת, הרי שלא מדובר בעבירה פלילית. וגם כיום, אין חוק האוסר על גוף זה או אחר להקים מאגר שכזה (לדוגמא, דרכון עם נתונים ביומטרים המאפשר לך לקבל אישור מעבר ע"י תביעת אצבע), החקיקה בתחום מתיחסת למאגר כולל של כלל אזרחי המדינה שבו, על פי חוק, תאלץ למסור פרטים אלו אל המאגר.

יש חוק כזה, והוא נקרא חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, אבל זה לא מפריע לבריונים כמו שטרית לעקוף אותו
באמצעות המערכת המאוד מושחטת במדינה שלנו, יד רוחצת יד ולעזאזל עם עקרונות מוסר מינימאליים.

מעבר לעבירה פלילית יש גם עבירה מוסרית וערכית, ופגיעה בחופש כבוד האדם וגופו,
פלישה של מדינה אל גופו של האזרח היא הסלמה חריגה בחדירה לפרט,
החוק הזה הוא חוק פאשיסטי ומסוכן, שהופך את המדינה לבעלת זכות לדרוש ממך לייצא ממצאים ביולוגיים ששייכים רק לך.
האמת, אני מתחיל להתייאש קצת מהעובדה שאתה לא קולט את העניין הכל כך אלמנטרי הזה, ותוהה אם יש טעם לויכוח הזה כבר...

ציטוט:
הקבעון המחשבתי של "אם לוקחים מפושעים תביעת אצבע, ולוקחו ממני תביעת אצבע, אז אני כנראה בחזקת פושע" מזכיר את הקבעון המחשבתי של מספר דתות. אם מאמינים של דת X עושים פעולה מסוימת, אני דווקא אתנגד אליה, כי אני מדת Y, מה שהופך את האמונה בתאוריות קונספירציה לדרגה של אמונה דתית, דבר המנוגד לכל חשיבה הגיונית או לוגית.

אין פה שום קיבעון מחשבתי. יש פה מדינה מול גופו של אדם, לאדם זכות מלאה על גופו,
המדינה לא יכולה לקחת חזקה ולכפות על אדם לייצא ממצאים שמייצר גופו - ברגע שזה קורה, אנחנו נכנסים לעידן חדש מבחינת זכויות אדם.

ציטוט:
כאשר עוצרים חשודים בפשע גם מצלמים אותם. אולי תתנגד גם לעובדה שמצלמים אותך לת.ז. ורשיון הנהיגה ושומרים תמונות אלו במאגרים? שלא לדבר על כרטיס הספריה, ידוע שספרניות הן חלק מארגון צל סודי ששולט על העולם.

אין לי בעיה לנסות להציל אותך מהבורות של עצמך, אבל כשאתה מתחיל ללגלג עליי ועל כל הנושא
אתה בעצם פוסל עצמך כמישהו ששווה לטרוח כדי לנסות לגרום לו להבין, אתה רוצה להיות חית מעבדה - שיהיה לך לבריאות.

והערה אחרונה: בהגדרה של תאוריה מדעית הכוונה היא לתאוריה שאינה קשורה למעשה ידי אדם מתוך מזימה מתוכננת,
תאוריית קשר מדברת על קשירת קשר בין בני אדם - אבל אני לא מתפלא שגם את זה התקשת להבין,
אל דאגה, תחזור לישון הכל בסדר בעולם - אני יעיר אותך כשידפקו לך בדלת בשביל הזרקת השבב "החכם" שלך.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 22-12-2008 בשעה 09:25.
ישן 22-12-2008, 15:07
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אין בחוק היסוד כבוד האדם וחירותו שום התיחסות למאגר נתונים ביומטרים"

כי מן הסתם לא היתה את הטכנולוגיה הזו בזמן שנוסח החוק, אבל רוח החוק מדברת בדיוק על הנושא הזה,
לגבי רשתית אני בהחלט מתנגד - אני מתנגד לכל עניין ממשלתי שהמדינה דורשת מאיתנו להשתמש בגוף שלנו למטרותיה.

הגוף שלנו הוא לא כלי זיהוי, ואין לאיש זכות מלבדנו להשתמש בו ככזה.
אפשר להציע לאידיוטים שמעוניינים בכך אופציה להכניס עצמם למאגר עפ"י שיקולם
אבל זה פסול לכפות על אדם לתרום את ממצאי גופו לצורך מאגר זיהוי ממשלתי.

אני בהחלט מבין את ההתלהבות של הנפשות הפועלות, בעולם מושלם זה היה יכול להיות רעיון טוב
אבל לא בעולם שבו מדינות מביימות אירועי טרור, ממשלות מתמרנות אזרחים כחיילים במשחקי אינטרס אישיים
ומידע רגיש לא מפסיק להגיע לרשת לכל מי שחפץ בכך - אפשר לגנוב ממך מספר אשראי באמצעות פריצה למאגר ויזה
ואתה תשרוד את זה, אתה תבטל את הכרטיס ובמקום זה יונפק לך חדש. אי אפשר לעומת זאת
להנפיק לך תביעות אצבע\רשתית\דנא חדשות, אם וכאשר אלה מגיעות לידיים הלא נכונות.

הגוף שלנו הוא קו ההגנה האחרון שלנו כבני אדם, אסור לנו להסכים לתת אותו על מגש של כסף לגוף שלטוני כלשהוא.

אם המדינה כל כך חפצה בטובתנו, שתאפשר רק למי שרוצה לקבל את "התעודה החכמה",
ואני מבטיח למר שטרית שהרוב המוחלט של השיכורים מטמטומת וריאליטי במדינה שלנו
יאכלו את הספין הזה ויעמדו בתור בהתלהבות רבה כדי למסור את חרותם למדינה,
אבל את אלה מאיתנו שיודעים טוב יותר מכך - שיעזוב בשקט המושחת...
ישן 22-12-2008, 18:56
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

נו, באמת. החוק נחקק ב-1992, זו לא בדיוק תקופת האבן
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "כי מן הסתם לא היתה את..."

במיוחד לאור העובדה שהיה שימוש בטביעות אצבע לצורך זיהוי כבר מתחילת המאה ה-20.

גם תצלום שלך הוא בגדר "שימוש בגוף שלך לצורך זיהוי", אולי תקרא להחרמת כל מכשירי הצילום וסגירת פורום צילום בפרש בחלק מהמאבק לזכויות הפרט?

אם היית טורח לחשוב על הנושא מעבר לנושא "עיקרון" (וכבר ציינתי שאני מכיר אנשים שמתך "עיקרון" מסרבים ללכת עם תעודת זהות. זה ממש "עוזר" להם בחיי היום יום), היית מגלה שמאגר כזה לא צריך להכיל את המידע עצמו (לדוגמא, סריקה של טביעת האצבע, או סריקת רשתית) אלא "חתימה דיגיטלית" של אותו מידע.

כלומר, המידע שישמר הואתוצאה של אלגוריתם חישוב אשר נותן תוצאה שהיא מבחינת חד חד ערכית לקלט אך לא ניתן לשחזר את הקלט באמצעותה. השימוש במאגר כזה הוא פשוט, כאשר מכניסים אדם חדש למאגר מבצעים את הסריקה הביומטרית, מפעילים את האלגוריתם ושומרים את התוצאה. כאשר רוצים, לאחר מכן, לזהות אדם כלשהו, מבצעים שוב פעם סריקה, הפעלת האלגוריתם והשוואת התוצאה עם התוצאות שבמאגר.
כך ניתן לאתר אדם לפי המאגר אך במידה וחלילה הוא דלף החוצה, לא יהיה ניתן לשחזר באמצעותו את הנתונים המקורים ולכן לא תוכל "לזייף זהות" (וזאת בנוסף להצפנות נוספות שיהיו על המאגר).

אם אתה יוצא מנקודת הנחה כי גם במידה והחוק ידבר על מאגר מסוג כזה עדין יהיה "מאגר רפאים" סודי שיכיל את כל הנתונים, וברור שיצרניות הסורקים הכניסו BACKDOOR שמשדר את נתוני הסריקה לצד שלישי, הרי שכבר עתה אתה כנראה בצרות מפני שרוב הסיכויים שלקחו ממך ממזמן את כל הממצאים לאחר הלידה בבית החולים והם שמורים במאגר היפר-סודי במרתפים אפלים.

ישן 23-12-2008, 07:15
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נו, באמת. החוק נחקק ב-1992, זו לא בדיוק תקופת האבן"

כן וב 92 שעוד נחשבנו בני אדם בעלי זכויות לא השתמשו במאגרים ביומטריים וסורקי אצבע דיגיטליים בכל מקום.
אני נצמד לעקרון כי הוא העוגן של כל המחאה הזו. והנסיון להשוות מידע ביומטרי
לתמונות או דברים שכאלה זה באמת כבר מגוחך, ואתה יודע את זה.

אני לא מתעסק ברמת ההצפנות או האלוגריתמים, אני מתעסק ברמת המוסר הבסיסית.
וזה לא שאני חרד על עצמי פן חלילה מידע ביומטרי עליי יגיע לידיים ממשלתיות,
לדאבוני הרב מבורות של שנים קודמות, הרכבת הזו כבר חלפה לה...
עוד מהצבא שלקחו את תביעות האצבע שלי, ושוב בביקורים בארה"ב שאחרי 11 בספטמבר
שם סרקו אותה באופן דיגיטלי כמו אלפים רבים שנכנסו למאגר הזה שמשותף לאינטרפול וגם לישראל
ככה שהנקודה היא לא אישית היא עקרונית - הפחד הוא לא אישי הוא לאומי ובינלאומי.

זה פסול וזו גזירה שאסור להסכים לה. זיהוי ביומטרי הוא צעד אפל מאוד, וצוהר לדברים הרבה יותר איומים מתביעות אצבע.

אני תוהה לעצמי מה יקרה ביום שיחליטו בחוק שכל אזרח צריך להיות עם שבב זיהוי במקום "התעודה החכמה",
אני תוהה לעצמי באיזה נקודה בדיוק, אתה ושכמותך תתעוררו ותתחילו להבין לאיזה עידן אתם מובלים.

עדיין אפשר לעצור את זה עכשיו, אבל זה יהיה בלתי אפשרי לעצור את זה בעוד 10 שנים.
ואבוי לנו כעם וכגזע, אם ניתן למגמות האלה להמשיך להתפשט ולהפוך אותנו מבני אדם חופשיים
לבובות שנשלטות ומנוטרות ע"י תאגידי ענק. וזה הכיוון שאנחנו צועדים אליו עכשיו,
השלב הבא "מיסים ירוקים" וקנסות על שימוש בדלק מעבר למכסה, הצבת מכסה לטיסות,
הצבת מכסה לרכבים, הגבלת התנועה והחופש של בני האדם, תיוג ביומטרי ואחריו תיוג שבב GPS,
ואחריו ממשלה עולמית, ואחריה חורבן האנושות - נשמע הזוי נשמע כמו סרט מהוליווד, אבל זה בדיוק מה שיקרה במהלך המאה הקרובה.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 23-12-2008 בשעה 07:17.
ישן 23-12-2008, 08:17
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

נו, באמת, הרעיון של שימוש בטביעות אצבע ובנתונים ביולוגים לצורך זיהוי כלל האוכלוסיה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "כן וב 92 שעוד נחשבנו בני אדם..."

הינו קודם הרבה יותר משנת 1992 בה נחקק החוק.

ברור שהנתונים הטכנים (כגון הצפנה או אלגוריתם) לא מעניינים אותך, כי נתונים טכנים ניתן לאשרר או להפריך, ואילו תאורית קונספירציה צריכה למעט את היתחסותה לפרטים שכאלו כי במידה ומפריכים אותם הדבר עלול להפיל את כל התאוריה (להבדיל מתאוריה מדעית אשר אמורה להתיחס ככל שניתן לפרטים הניתנים לבדיקה ואישור התאוריה נובע מכשלון הפרכתה).

אחרת, צריך להתחיל לזגזג ולהתפתל, ממש כמו שבתחילה טענת כי כלל לא היתה יכולת טכנית לקיום מאגר עם נתונים ביומטרים בעת חיקוק חוק כבוד האדם ויסודו, ולאחר מכן טענת כי הדבר היה ניתן, טכנית, אבל לא השתמשו בסורקים (חוץ מבצבא, תעשיות בטחוניות, חלק ממקומות העבודה וכו'), או לאחר שבפעם הקודמת טענת כי במידה והמאגר ידלוף יוכלו "לזייף זהות" ע"י שימוש בנתונים מהמאגר ולאחר שציינתי את צורת הפעלת מאגר שכזה (שלא מכיל את הנתונים עצמם אלא "חתימה דיגיטלית" המבוססת עליהם) לפתע הפרטים הטכני לא מעניינים אותך.

בשורה התחתונה, מקביעה נחרצת כי הפעלת מאגר כזה היא "פעולה בלתי חוקית מבחינה פלילית", הגענו לטענה כי הדבר מנוגד לחוק עפ"י פרשנות פרטית שלך לחוק היסוד כבוד האדם וחירותו.

ישן 23-12-2008, 10:16
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נו, באמת, הרעיון של שימוש בטביעות אצבע ובנתונים ביולוגים לצורך זיהוי כלל האוכלוסיה"

הנתונים הטכניים לא מעניינים אותי, כי עצם הסוגיה לא מקובלת עליי,
ולפיכך כל היישום שלה לא רלוונטי מבחינתי - כי לדון באספקט הטכני אומר שאני מקבל עליי
שתיעוד מידע ביומטרי מבני אדם לצרכים ממשלתי הוא לגיטימי, וזה לא המקרה.

ואני לא מבין למה אתה נסחף לקונספירציות, אני לא דיברתי על קונספירציות
אני דיברתי על דבר מאוד מאוד אלמנטרי - הגוף שלי הוא שלי ולא של ממשלת ישראל
תביעות האצבע שלי, הרשתית שלי, הדנ"א שלי - הם שלי, וכל כפייה של גוף שלטוני עליי
למסור משהו שנוצר מהגוף שלי לרבות דנא ותביעות אצבע, וצילום רשתית - הוא לא לגיטימי
ולא מעניין אותי למען האמת, איזה חוק יקום בעד זה - יש חוקים שהם לא חוקיים, וזה אחד מהם.

ובשורה התחתונה שלי, אני לא מזגזג ולא מתפתל. אני עקבי מאוד וקוהרנטי למדי בהסברים שלי,
החוק הזה שאמור לעבור מתנגש בחוק יסוד כבוד האדם וחרותו, ולא אני אומר את זה אלא עורכי דין מלומדים.

הנסיון להסית את הדיון מהשאלה המוסרית לשאלה האופרטיבית לא יצלח,
עצם המעשה, עצם הכפייה היא דבר פסול - זה פסול לכפות על אדם חף מפשע לתרום ממצאים ביולוגים - נקודה.

כשאדם ביצע פשע נגד החברה בה הוא חי, זה עניין אחר, והרי שע"י פגיעה בשלום הציבור
הוא הפר את זכויות היסוד שלו לחופש ופרט, אבל כל עוד האדם הוא אזרח שומר חוק - אסור בתכלית האיסור לחלל את כבוד גופו.
ישן 23-12-2008, 17:45
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני כלל וכלל לא התיחסתי לסוגית המוסר, ועשיתי זאת בכוונה תחילה."

ציטוט:
ועדין לא קיבלתי תשובה מה ההבדל בין סריקת רשתית ובין תצלום, למרות שהעלתי סוגיה זו מספר פעמים באשכול הנוכחי.

באמת שלא שמתי לב לכך ששאלת, אבל אין בעיה אני אענה:
סריקת רשתית כמוהה כסריקת תביעת אצבע, תביעת האיריס שלנו היא ייחודית ורגישה אפילו פי כמה מתביעת אצבע.
זהו מידע שאינו ניתן לצלם בתנאים רגילים בניגוד לתמונה, ולפיכך יש הפרה של הפרטיות שלנו,
כמו למשל במקרה של צילום שיניים שאנחנו עושים - אם היה חוק המחייב אותנו לתת צילומי שיניים למאגר, הדבר היה דומה לתביעות אצבע ורשתית עין.

הכל מגיע לנקודה אחת כללית, מידע רגיש שייחודי לגוף שלנו לא ראוי שיהיה כלי לממשלות וגופי שלטון ללא הסכמתנו.
במילים אחרות, אם מקום העבודה שלי דורש ממני תביעת אצבע לזיהוי
ואני מסכים מעצם הסכמתי להיות מועסק באותה חברה זה עניין אחר, כי יש לי ברירה.
ברגע שנוטלים מהאדם את הברירה, וכופים עליו המצאת מידע ביומטרי של גופו - יש פה פגיעה פולשנית בפרטיות ובכבוד האדם.
ישן 23-12-2008, 18:43
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
אתה טוחן מים
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני כלל וכלל לא התיחסתי לסוגית המוסר, ועשיתי זאת בכוונה תחילה."

ציטוט:
ועדין לא קיבלתי תשובה מה ההבדל בין סריקת רשתית ובין תצלום, למרות שהעלתי סוגיה זו מספר פעמים באשכול הנוכחי.

פנים זה משהו שאפשר לראות בעין בלתי מזויינת לכן תצלום פנים זו לא חדירה לפרטיות.
ברגע שהתמונה ברשיון שלנו מתורגמת למידע ביומטרי (תווי פנים), זה הופך לחדירה לפרטיות.
בלתי אפשרי לעשות הבחנה בין רשתיות שונות או טביעות אצבע שונות או תווי פנים שונים בעין בלתי מזויינת, לכן מאגר ביומטרי נחשב כחדירה לפרטיות.

זה אווילי להשוות בין תצלום רגיל שכל אחד רואה ביום יום לבין טביעת אצבע/רשתית עין/תווי פנים.

לדעתי הויכוח הזה מיותר. כבר הוכח שהמאגר הזה הוא פגיעה בזכויות אדם בסיסיות.
עורכי דין, שמבינים קצת יותר טוב מאיתנו בזכויות, כבר קבעו שזה פגיעה בזכויות יסוד של אדם.

אני מניח שעכשיו שוב תעלה את הטענה, שפגיעה בזכויותנו זה חלק מההקרבה לטובת החיים בחברה.
אז תרשה לי לחדש לך שיש זכויות שאסור לפגוע בהן גם לטובת חיי חברה. לפעמים המוסר הוא בעדיפות ראשונה.
ישן 23-12-2008, 22:52
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

כלומר אין כאן דבר או חצי דבר הקשור לעובדה שמדובר בכלי המסתמך על נתונים ביולוגים
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אתה טוחן מים"

(או כפי שצוין מספר פעמים באשכול שמדובר ב"דגימות גוף", ש"הגוף שלי הוא שלי ולא של ממשלת ישראל") אלא בכך שמדובר בכלי שמצליח, ביעילות, לוודא זהותו של אדם, גם אם הוא לא "התנדב" לעושת זאת (להזכירך, חוקי מדינת ישראל ורוב רובם של מדינות העולם מחייבים אותך, על פי חוק, להזדהות כלפי אנשי החוק).

חבל שבכך שאתם נלחמים, לכאורה, למען זכויות האדם והפרט, אתם מכשירים את הקרקע למציאות שרק תפגע בזכויות הפרט, כי יש הבדל עצום בין טכנולוגיה המאפשרת זיהוי של אדם ספציפי, לבין טכנולוגיה המאפשרת זיהוי שאריות שהשאיר אדם כאשר היה באזור מסוים ובין יכולת זיהוי של אדם מרחוק או מתוך המון, וכאשר נלחמים ללא מחשבה נגד קידמה בלתי נמנעת, בסופו של דבר מקבלים את האלטרנטיבה הגרועה ביותר.

מה שרק מעצים תאורית קשר שיצא לי לחשוב עליה לפני מספר ימים בנוגע למקורן של רוב תאוריות הקשר. לא מן הנמנע שגורמים אינטרסנטים הם אלו אשר מעסיקים "קונספירטורים מקצועיים" אשר תפקידם להפיץ תאוריות קונספירציה במטרה למנוע דיון ציבורי אמיתי ויעיל באותו נושא.

ישן 24-12-2008, 06:18
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כלומר אין כאן דבר או חצי דבר הקשור לעובדה שמדובר בכלי המסתמך על נתונים ביולוגים"

אם היית מטריח את עצמך לקרוא את האשכולות הקודמים שעוסקים בחוק המאגר הביומטרי, היית מגלה שדיברנו המון על הפן הביולוגי של הדבר. אני יודע טוב מאוד שהחוק מחייב אותנו להיזדהות בפני הרשויות בעת הצורך, ואתה יכול לשער שאין לי בעיה להיזדהות כל עוד מדובר בזיהוי שלא קשור לגוף שלי. בדיונים קודמים אנחנו היתדיינו על דרכים הרבה יותר מקצועיות לזיהוי אזרחים. דרכים שלא כרוכות בשימוש בגופו של האזרח. הדרכים האלה הן אפילו יותר יעילות ממה שמאיר שיטרית "הגאון" מציע.
להזכירך טביעות אצבע אפשר לזייף, ומעבר לכך אפשר לפרוץ בקלות מערכות אבטחה המבוססות על זיהוי ביומטרי (תיראה סירטונים של Myth Busters בנושא). היה פה פעם מישהו שאמר, שאפשר לפרוץ רק מערכות אבטחה עלובות של מחשבים ניידים, אך "מכסחי המיתוסים" הוכיחו שניתן לפרוץ גם את המיתקדמות ביותר.
שימוש במידע ביומטרי לצורך זיהוי אזרחים זה מסוכן מכל הבחינות.

אתה הגעת לפורום אחרי שכבר היתדיינו הרבה על כל הנושאים. במקום להיתעדכן בדיונים ישנים ואז להיכנס לחדשים, אתה החלטת קודם כל להכפיש אותנו ולרדת עלינו קצת ואז להיתפרץ לדיונים חדשים תוך כדי העלאת טענות טריוויאליות, שכבר נימאס לנו לשמוע אותן. הגולשים פה הישתדלו להיות מאוד סבלניים איתך, וניסו להסביר לך דברים בסבלנות כי אתה חדש בפורום, אבל יש גבול לכל תעלול. תחזור לדיונים קודמים, תיקרא קצת, ואז נדבר. אין טעם שאנחנו נחזור על דברים שנאמרו פה כבר עשרות פעמים - זה מתחיל לשעמם.
ישן 24-12-2008, 14:42
  VCPA VCPA אינו מחובר  

במחילה ממך
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מדהים, לפתע פרטים טכנים (סוג הנתונים שיאוחסן במסד הנתונים, אמצעי אבטחה, הצפנה וכו')"

האם אי פעם אמרתי שאני נגד דיון על פרטים טכניים?
אני העלתי את הטענות הטכניות בשביל להוכיח לך שאפילו בזירה שלך (הרמה הטכנית) אתה טועה.
ציטוט:
לאחר שמנהל הפורום בכבודו ובעצמו טען כי הדבר כלל אינו חשוב

מנהל הפורום קובע כללים לפורום, אך הוא לא קובע את האג'נדה של כלל חברי הפורום.
אין צורך לייחס את דבריו לדבריי למרות, שאני מסכים חלקית עם מה שהוא טוען.
הפרטים הטכניים לא ממש חשובים כאשר מדובר בפגיעה בזכויות יסוד של אדם.
ציטוט:
לפני שאתה שולח אותי לאשכולות אחרים, מומלץ שתקרא את ההודעות באשכול זה, על מנת שתוכל להשכיל ולהבין שכבר דנו בנושא זה.

אל תידאג לי. אני עוקב אחרי כל האשכולות ואחרי כל ההודעות בפורום הזה, ואני יודע על מה דנו בנושא הזה.
ישן 24-12-2008, 01:51
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07

אם ככה כל מה שחוקי זה בסדר ועלינו לקבל את זה ללא התנגדות?
אם לפי החוק בארה"ב מותר לקחת אותך לחדר, להפשיט אותך ולהכניס לך סורק לתוך התחת, אז זה בסדר, לא תגיד כלום? תצא משם שמח ומאושר ותחבק את האנשים שעשו לך את זה ותכתוב להם מכתבי אהבה וגם תשלח מכתב לשגרירות ארה"ב בארץ ותודה להם על טוב הלב שלהם בבדיקה הזאת.
סליחה, אדוני, לא אכפת לי לקבל על זה ביקורת מאחרים, אבל אתה פשוט אדיוט.

ישן 24-12-2008, 22:17
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הדיון נסוב סביב השאלה האם הדבר חוקי או לא, לא האם הוא מוסרי או טוב."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
כאשר אתה טוען כי דבר מסויםאינו חוקי, עליך לגבות זאת ע"י הבאת דוגמאות מהחוק הקיים (האם יש חוק הסותר זאת, האם, למרות שיש חוק המתיר זאת הדבר נוגד חוקי יסוד וכו'), דבר שכותבי הפורום נכשלו מלעשות.
כמובן שאין בהכרה שהדבר חוקי מלמנוע מלייחל שהדבר יהפוך ללא חוקי ולנסות ולהביא נימוקים לכך (ולנישה הזאת מתאימה ההודעה שלך).
לגבי השורה האחרונה שלך, אני ממליץ לך לבחון ולראות מה קרה לכותב האחרון שהרבה להשתמש בשפה זו ולכיתוב החביב תחת כינויו.

או שאתה עיוור או שאתה אדיוט.
אני לא מצליח להבין איך אתה הבנת שמתייחסים לפן החוקי בלבד.
ברור שמדברים כאן גם על הפן המוסרי. הוא הרבה יותר חזר מהפן החוקי.
ואם אתה מנסה לאיים עליי, תדע לך שאתה הרבה יותר קרוב להרחקה ממני, או אות קין או מה שזה לא יהיה.

ישן 21-12-2008, 19:00

חביבי אתה קל דעת ותמים, על זה בדיוק נאמר הציטוט הבא:
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני לא מוצא שום דבר פסול במערכת שתאפשר זיהוי מוחלט של אדם ספציפי."

"מי שמוכן לוותר על פרטיותו למען בטחונו - לא מגיע לו לא בטחון ולא פרטיות"
לא זוכר מי ציטט את זה בממשל ארה"ב במהלך ההיסטוריה אבל זה ציטוט שמתאים לכ-90% מהאוכלוסיה
שטומנים את ראשם בחול, חשים שמשהו בעולם ובמערכת האנושית לא בסדר, אך במקום לפקוח עיניים
לצאת לחקור ולהתעניין אז במקום זה להפך הם ניכנסים לפאניקה ומתגוננים ומגוננים על המערכת העולמית הדפוקה.

אני לא בא לשפוט אותך חלילה אך בוא נגיד ככה אתה צריך לנצל את הפורום הזה ע"מ לחקור ולהבין
שאין דבר כזה "צדק" בעולם, אין דבר כזה "שפוי" מי מגדיר את כל זה? נכון - בדיוק אותם אלה ששולטים
כיום בחיים שלך, בתודעה שלך, במחשבה שלך, אותם אלה שקבעו שככה העולם צריך להתנהל,
אותם אלה שמחליטים בשבילך מה טוב ומה לא טוב... חשבת על זה אי פעם בכלל? מי קבע את מה שנקבע?

ברור שזוהי רק פילוסופיה וברור שלא היינו רוצים לחיות בעולם ברברי אפוקליפטי באנרכייה גמורה,
אבל מצד שני מי אמר שכרגע יש סדר?
מי אמר שמידע וכוח צריכים להיות מרוכזים במקום אחד בלבד? (אצל הממשלות והרשויות)
מי אמר שהם לא יביאו עלינו סוג של קומוניזם, או סוג של שואה? מי מבטיח לך שתשרוד?
העולם עומד על חוט דק מאוד שרק כמה אנשים עוצמתיים מחזיקים בו, הם יקבעו מה יקרה,
סחר בסמים, סחר בנשק , סחר בסיגרות , סחר ביהלומים - כל אלו נראים מהצד כדברים ריווחיים,
אבל בפועל כל אדם יודע שזה מזיק לבריאות , זה מזיק לעולם, ואף אחד לא באמת עושה משהו
כדי לשנות את המדיניות הזו, למה? כי זה טוב לאג'נדה של כמה אנשים עוצמתיים שידם נמצאת כנראה
בעסקים הללו בדיוק כמו שיש מי שידיו נמצאים בסחר הנפט, ובשאר הדברים שנראים יותר "חוקיים"
אבל בסופו של דבר כל אלו זה דברים שבגלל ההתנהלות של הדברים הללו בעולם נשפך דם, נוצרים
מחלות, חפים מפשע נהרגים ולמעלה האיש עם הסיגר עושה את המיליארדים שלו וסופר שטרות!

עכשיו בוא תגיד לי איפה הצדק שאתה מחפש, ולמה נראה לך שלהפקיד את בטחונך בידי מישהו אחר
מלבד אתה עצמך זה דבר טוב?
למה שלאיזה שוטר מושתן ומושחת שם בחוץ יהיה גישה למאגר חשוב שכזה? לך תדע למי הוא ימכור
את המידע שלך ע"מ לבצע פשע ולהשתיל את הפרטים הביולוגיים שלך בזירה ע"מ להפליל?
כל זה אפשרי ומזמן לא מד"ב.

תתעורר חביבי, העולם הוא ג'ונגל ורק הצייד עם הניסיון והעיניים הפקוחות שורד.
ישן 20-12-2008, 17:53
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אין חוק שאוסר על הקמת מאגר שכזה.
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "למה אף אחד לא מדבר על הפן החוקי?"

אתה יכול להקים מחר "מועדון חברים" כאשר אמצעי הזיהוי בו יהיה ע"י תביעת אצבע והדבר יהיה חוקי לחלוטין (אתה יכול לקחת דוגמא מתהליך הוצאת ויזה לארה"ב, שכולל סריקת תביעת אצבעות)

החוק המדובר הוא על הקמת מאגר כלל ארצי של כל אזרחי מדינת ישראל ולא על גוף פרטני שמקים מאגר שכזה.

יש לקחת בחשבון שחלק גדול מהאנטיגוניזם שיש נגד תביעת האצבע מקורו בכלל בפן רגשי ולא רציונלי, כנראה מפאת העובדה שמדובר בתהליך שעושים לפושעים, ולכן האזרח הקטן מרגיש שמתיחסים אליו כאל פושע (יש כן חלק קטן שמוצדק בהתנגדות למהלך שכזה והוא העובדה שאנחנו משאירים את תביעת האצבע שלנו בכל דבר בו אנחנו נוגעים ואז הדבר הופך מאמצעי לזיהוי וודאי של אדם ספציפי אל מול רשויות החוק לאמצעי ל'סלת מידע בנוגע לפכולות שביצע אדם זה או אחר).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:41

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר