לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2008, 22:10
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי CM0S שמתחילה ב "אני לא יודע אם שמת לב, אבל..."

הדיסקים של WD הם הדיסקים הנמכרים ביותר בישראל לכן מספר התקלות בהם גדול יותר מדיסקים אחרים. היו תקופות בשנים האחרונות ש WD שלט ביד רמה בשוק והגיע אפילו ל 70-80 % משוק הדיסקים. הדיסק לא נמכר רק על ידי המפיצים הרשמיים אלא כל יבואן מתחיל יודע לקנות כמה ארגזי WD בחו"ל ולהפיץ אותם בישראל.
כאשר הדיסק הוא הנמכר ביותר, כך יהיו יותר תקלות ותלונות לעומת שאר היצרנים ביחד.

נתוני החברה מדברים על RMA של כ 3% מסך הדיסקים המיוצרים.
ישראל נמצאת במקום רע מבחינת החזרת דיסקים מאחר ולא תמיד מוקפדים כללי השמירה על הדיסק. אחסנה נכונה, שינוע ממוגן ועוד.

בערך כמו להגיד שבגלל שחלב תנובה הוא החלב הנמכר ביותר, מספר המקרים שלקוח מוצא חלב מקולקל של תנובה הוא גדול מסך כל החלבים החמוצים של שאר החברות, אז החלב של תנובה לא טוב. זו מתמטיקה פשוטה ולא ייצור גרוע של הדיסקים.
לכולם יש מדי פעם סדרות גרועות, ובדרך כלל היצרנים לא אוהבים לעשות RECALL, אבל עדיין אין דיסקים רעים של WD.
מעט שנים לפני ש IBM הפסיקה לייצר דיסקים קשיחים היא הוציאה סדרה גרועה שגם הגיעה לארץ, ועד כמה שאני זוכר מעולם לא בוצע RECALL. אז באמת הייתה מגיפה של דיסקים דפוקים, דבר שרק העלה את מכירות WD וחיזק את מעמדה בשוק הדיסקים הישראלי.
WD מספקת דיסקים לתעשיות בכל רחבי העולם, ודיסקים שלה מצויים בלא מעט מערכות בטחוניות או בחברות שמספקות שרותים ב REAL TIME.
מי שבקיא בנוהלי בדיקה לפני שמזמינים כמה אלפי דיסקים, יודע שדיסק לא טוב פשוט לא היה עובר את הבדיקה, ואם עבר את הבדיקה מן הסתם הדיסק בסדר גמור.
העליהום המוזר על WD פשוט לא רציונלי ולא מגובה בשום אסמכתא טכנית אלא בנהמות וקביעות ילדותיות שנובעות מחוסר הבנה והכרה אולי שזה הדיסק הנפוץ בישראל כלומר יש הכי הרבה דיסקים טובים של WD בארץ וגם הכי הרבה דיסקים לא טובים.
אין אזכור לטענות האלה באתרי ביקורת חומרה, ו WD יודע לקטוף שנה אחרי שנה ציונים טובים לביצועי הדיסקים שלו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2008, 02:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "האמת שיש דיי הרבה אזכורים לזה..."

אני אשמח לדעת על חלק מהשטוית שכתבתי
למעשה כמעט ולא התייחסת לדברים שכתבתי באור חדש
אל מול הנסיון הרב שלך שאינני מזלזל בו קיים גם ניסיון וידע שלי שאתה כן מזלזל בו
ההאשמה היתה בעיקר ספציפית ואל תפגע מדברים שלא כוונו אליך באופן די ברור
אינני מסנגר על WD מתוך אינטרס אלא מנסיון של שנים והכרות טובה עם החברה הזו
נסיון בתחזוק מערכות עם מספר לא מבוטל של מחשבים אבל לא רק כצרכן או טכנאי בלבד, אלא כאחד שמכר לפחות מיליון דיסקים בחייו וטיפל בתחום ה RMA
חברות ישראליות שמפתחות מערכות כמו שציינתי משתמשות בדיסקים הללו ולא טוענות כמוך

עוד מנתוני החברה אפשר ללמוד שמספר גדול מאד של דיסקים שחוזרים לחברה כתקולים הם למעשה תקינים, דבר שמלמד על איכות בדיקת מות הדיסק וזה לא מפתיע

אני כן טוען שיש עליהום מיותר, מיותר לפחות עד שלא יהיו מספרים רשמיים שיתמכו בטענה הזו

לגבי היטאצי', אין לי מילה רעה להגיד, חברה חדשה בתחום הדיסקים שקנתה את פס הייצור של IBM בזמנו ושמה לה מטרה ברורה לקבל נתח שוק ברור בשוק שגם ככה שולי הרווח זעומים בו.
הכיסים של היטאצי' עמוקים כל כך (גם של סמסונג כמובן) בהשוואה ל WD והם ידעו לחדור לשווקים הרגישים כל כך למחיר בעזרת מחיר כמובן, ואין לי מספרים של 1-2 שנים אחרונות אבל WD עדיין הדיסק הנמכר בארץ.

מאחר וזה פורום מקצועי, להגיד נדמה לי לא ממש מחזק את הטענה או מפריך את שלי
ישן 21-12-2008, 06:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "האמת שיש דיי הרבה אזכורים לזה..."

האמת שלא התעצלתי וניסיתי לחפש קצת בגוגל.
באנגלית לא מצאתי תמיכה לדבריך, אבל כשחיפשי בעברית, מצאתי אשכולות זהים לאשכול הזה שנכתבו בפרש בשנים האחרונות עם אותו ויכוח. כלומר לא צריך ללכת רחוק בשביל למצוא שרב הטענות הן טענות שווא מבוססות נסיון אישי בלבד ולא מחקריות/מדעיות/סטטיסטיות אמיתיות.

בעל מקצוע חייב להסתמך על כלים מקצועיים ולא על התחושה והנסיון שלו.
אם היית אומר שאתה סומך יותר על מוכרי סיגייט ולא על מוכרי WD הטענה שלך הרבה יותר קרובה למציאות.

חורה לי לקרוא חדשות לבקרים את התגובות הקוטלות שאומרות ש WD זבל רק מנסיון אישי.
אצלי יש דיסקים של 36, 120, 200, 250, 400 של WD וכולם עובדים כאשר הגיל הממוצע שלהם הוא מעל 3 שנים וכלם חיים ובריאים ושקטים ועובדים. אבל ה שבעה דיסקים שלי עדיין הם לא ההוכחה הניצחת לאיכותם כמו העשרים דיסקים המתים של מישהו אחר לא מייצגים את ההיפך.

אשמח לדיון רציני בנידון, אחרת כל המקצועיות כביכול היא רק כביכול.
נראה לך שחברה כמו YES למשל היתה בוחרת מוצר עם דיסק של WD ולוקחת על עצמה סיכון של דיסקים מתים כל שני וחמישי ? וזו דוגמה קטנה ולא צרכן באמת כבד של דיסקים.

תתקשר לבנקים, תשאל אותם על מספר התקלות בכספומטים, שעובדים עם דיסקים של WD. כספומט לא עובד זו פגיעה קשה בשרות, וגם בעמלות, ולא ניסבלת על ידי גופים גדולים.
כספומטים רבים מאד בארץ עובדים עם דיסקים שכאלה והכסף זורם ללא בעייה לעבר הלקוחות.
ישן 21-12-2008, 11:35
  IpDo IpDo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "האמת שלא התעצלתי וניסיתי לחפש..."

"אלא כאחד שמכר לפחות מיליון דיסקים" אני לא יודע אם אתה מתכוון לזה ברצינות או שזאת הגזמה פשוטה (אני מקווה לאופציה השניה, כי הראשונה לא ממש סבירה).
לגבי כמות התקולים, אם נתעלם מה DOA שבדרך כלל נגרם מהובלה,איכסון וכו' לא טובים נשאר לך את הכוננים ששובקים אחרי X זמן.
http://www.newegg.com/Product/Produ...e=0&Pagesize=50
אם תעבור על 2 העמודים הראשונים (מסודרים ע"פ משך זמן הבעלות) אתה תגלה שם 11 מקרים של כונן מת/כונן בדרך למות.
זה אומר 11/100 שזה יותר מ 1 מתוך 10.
לא סידרתי את זה ע"פ ציון אלא ע"פ משך זמן.
יש סיבה שבחרתי את הדגם הזה, גם לי הוא שבק (חלקית) וגרם לי לא מעט כאב ראש.

זה לא שאני טוען ש Seagate (שאני ממליץ בדרך כלל) יותר טובים בהרבה, אבל שם לפחות האחריות היא ל 5 שנים במקום שנה/שלוש ב WD.

וממך הייתי מצפה לדעת את זה, אבל אני מניח ש YES משתמשת בסדרת ה AV למוצרים שלך שלא דומה כלל לסדרות הביתיות (יותר שקט, יותר אמין).
אני לא יודע זאת מאחר ואין לי YES לבדוק עליו, אבל אני מניח שחברה רצינית תלך על הסדרות היעודיות לשימושים כאלה ואם זה נכון - הדוגמה פשוט לא נכונה.
בנקים, אין לי מושג מאיפה הידע שכספומטים עובדים עם WD בייתיים (מה שנראה לי מאוד לא סביר).

לגבי התגובה לRationalist, צר לי... אבל אתה נשמע מאוד לא אמין.
כל אחד יכול לבוא ולטעון שהוא מכר מליוני דיסקים... האם יש לזה הוכחה? האם ה"מספרים אמיתיים מהעולם כולו" וה"אמת מדעית" שלך מגובים במשהו?
שלא תבין אותי לא נכון, יש לך זכות מלאה לחשוב ולהאמין במה שאתה רוצה - אבל להציג את זה כעובדות ללא כל בסיס או דוגמה (שהיא לא רק מהמילה שלך) זה לא בדיוק "אמת מדעית".
ישן 21-12-2008, 12:18
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב ""אלא כאחד שמכר לפחות מיליון..."

נעים מאד IPDO לי קוראים מצפון (נשמע מצחיק קצת לא ?)
זהו כמובן אינו שמי האמיתי ומסיבות מובנות וברורות בחרתי להשאר אנונימי.
בגלל המגבלה הזו ייאלץ הפורום (כולל אותי) להתמודד עם כותב בשם מצפון שטוען כל מיני טענות ולא מצליח להעלות מסמכים שיוכיחו את האמת.

מכיוון שזה המצב כמובן שיקשה עלי להוכיח את טענותי, אבל אנסה להבהיר את התמונה.
בעוונותי עבדתי בחברה שהפיצה דיסקים של WD באירופה ובישראל.
החברה היתה מהמפיצים הגדולים של WD באירופה בשנים מסוימות, ושחקן רציני ביותר בשוק הדיסקים הישראלי.
עסקאות של משטחי דיסקים היו הלחם והחמאה של החברה (משטח הכיל כ 800 דיסקים).
אשאל עוד שאלה, יצא לך פעם לסע ברכב שיש בו 1000 דיסקים קשיחים ?
לי יצא, ורק 1000 מאחר ובברלינגו אין מקום ליותר (את הארגז האחרון שני אנשים היו צריכים לדחוף פנימה בכח רב).
תוכל לטעון שאני מקשקש, או תוכל לנסות ולהבין שיש דברים כאלה, גם בישראל וגם בפורום פרש שאין לזלזל בכותביו.
דיסקים ספציפים כמו סדרת AV יכולים לזלוג לשוק ההפצה הרגיל מסיבות שונות, חוסר בסדרות הרגילות, סוחרים שמפרים את תנאי ההפצה שלהם, שוק אפור, שוק מקבילי ועוד.

דיסקים לכספומטים אני אישית מכרתי, כמות יפה של דיסקים ריפרביש עד נפח 8GB מאחר ואלו היו מגבלות הלוחות, ובשלבים מסוימים זול יותר לקנות דיסק ריפרביש מאשר לייצר כספומט חדש. אני מניח שלאורך השנים האחרונות עודכנו מערכות הכספומט.
צור קשר עם חברת י.א. מיטווך (NCR) ותשאל אותם את השאלה הזו וכך תקבל את תשובתך.
על כספומטים רבים מודבקת המדבקה שלהם מאחר והם הקבלן שאחראי על התחום בחלק גדול מהכספומטים.
אני יכול לשלוף שמות רבים של חברות מהארץ ומחו"ל שבחרו ב WD כדיסק שלהם (לעתים היחיד, לעתים יש דיסק משני, לעתים יש כמה דיסקים מחברות שונות) למערכות שעובדות ב REAL TIME וזקוקות לאמינות אינסופית למעשה.
תברר מי אלה אנטקו וכמה מערכות של מצלמות אבטחה פזורות ברחבי הארץ שמקליטות אינסוף שעות צילום על דיסקים של WD.
תברר גם מי אלה AUDIOCODES שצרכו (לא יודע לגבי היום) כמויות נכבדות של דיסקים 2.5" של WD לנתבי התקשורת שלהם.
עוד שם קטן שאשלח אותך לברר עליו היא חברת "מגל" שהיתה בין הראשונות בעולם להתקין דיסקים של 400GB כאשר יצאו לשוק במערכות האבטחה שלהם. אה כן, של WD כמובן.
הרשימה עוד ארוכה ואלו 3 שמות ששלפתי על מנת להדגים, ואלו רק חברות ישראליות.
כמובן שיש עוד דיסקים טובים שעובדים במערכות זהות ואפילו באותן מערכות, אבל להגיד ש WD היא חברה זבל זה כל כך לא מקצועי שאותי זה מעצבן.

את תחום ה RMA אני מכיר מכף רגל ועד ראש.
הצעות לשיפור בתחום הזה שהצפתי למעלה אפילו נתקבלו ותקנים בינלואמיים שופרו ותוקנו בזכות זה.
אני מכיר הכרות טובה אישים בכירים ביותר ב WD מתוקף עבודתי, ואפילו יצא לי להשתתף בפגישה אחת עם נשיא WD לפני שנים מספר. ויצאתי לפגישות עם אנשים בכירים ביותר בחברה.

אז אמנם ההכרות המקצועית שלי מוגבלת ל WD אבל אני מכיר את תעשיית הדיסקים טוב. טוב מאד אפילו. שים לב שלא השמצתי אף דיסק אחר, וגם לא אעשה זאת. לא בלי סימוכין כלשהם. והסימוכין שלי מבוססים.

תמיד ניתן להמשיך ולהגיד שאני מפנטז, ממציא, מגזים ואפילו משקר.
אבל יותר חכם יהיה להקשיב וקצת ללמוד מבעלי נסיון.
כמו שאתה שם לב אני לא קופץ להגיב לכל הודעה בפורום, יש מומחים גדולים ממני בהרבה תחומים, אבל איפה שאני יודע, אני לא אוותר גם במחיר שאשאר היחיד שטוען טענה אל מול כל מומחי הפורום. בינתיים לא הצלחתי למצוא מישהו שיודע להכנס לעומק שוק הדיסקים כפי שאני מנסה לעשות בימים האחרונים ולצערי ללא הצלחה שלדעתי נובעת מקצת בורות ועקשנות ישראלית טיפוסית, והפעם אני ממש לא מנסה להעליב ולפגוע באף אחד.

המציאות לא מאפשרת לי להוכיח יותר מדי, וקרמריקה יעיד שניסיתי למצוא דרכים לקבל גושפנקא לדבריי, אבל מסך האנונימיות מהווה מכשול וימשיך להוות לעת עתה.

אשמח להמשיך ולפרוש את ידיעותי על שוק החומרה ושוק הדיסקים בפרט, ואמשיך לשמור על שמן הטוב של חברות/חנויות וכו' כאשר מבצעים עליהן עליהום לא מוצדק ולא מבוסס.
הידע המסחרי שלי בשוק הזה גבוה, ומכיוון שאני דמות מוכרת בשוק האינטגרציה במיוחד אני לא רוצה להחשף. אני אשמח להמשיך ולשפוך את ידיעותי בתחום הן בצד המסחרי והן בצד הטכני.
לפסול אותי על הסף זו אכן חוסר מקצועיות שעדיין לא הצלחתי להבין את פשרה.

עוד נקודה חשובה:
אני כבר לא מתעסק בתחום הזה כשנתיים.
אינני לוביסט של אף חברה או יצרן, אני סתם בן אדם טוב שאוהב לעזור ולשתף אחרים בידע שלו.
אינני ממליץ לקנות רק דיסקים או רק מוצרי חומרה של יצרן כלשהו, אני פשוט מגן על שמן הטוב של חברות שמותקפות, ו WD היא שק חבטות נח מסתבר.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 21-12-2008 בשעה 12:28.
ישן 21-12-2008, 12:44
  IpDo IpDo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נעים מאד IPDO לי קוראים מצפון..."

אם הבנת מדברי שאני פוסל אותך על הסף או מזלזל בטענות שלך אז אני מתנצל, זאת לא הכוונה.
אבל כמו שציינת בעצמך, עקב העובדה שהכל אנונימי טענות כמו שהעלת עכשיו יכולות להיות נכונות או יכולות להיות שקריות וכפי שאתה בעצמך אמרת - הדרך היחידה היא לסמוך על המילה שלך.
אני משתדל למצוא גיבויים ברשת לטענות שאני מעלה - אני בטוח שגם אתה יכול.

לגבי השימוש בדיסקים של WD שציינת, כמה פעמים יצא לך להרכיב בכל המערכות האלה דיסקים מסדרות רגילות - לא יעודיי וידאו, לא יעודיי שרתים (AV רפטורים ושאר הדגמים המוצליחם של WD) אלא דיסקים מהסדרות שמשתמש בייתי ימצא אצלו.
שאר הדגמים פשוט לא רלוונטים בעיני כאשר מדובר על דיסקים לשוק הבייתי.
יצא לי לעבוד פעם אחת ויחידה עם כונן רפטור של WD וזה השאיר אותו פעור פה, פשוט ביצועים מרשימים.
זה כמובן לא אומר כלום לגבי הטיב של סדרות אחרות שלהם.
אני מקווה שאתה מבין את הכיוון שלי.
לי יצא לעבוד עם דיסקים OEM של WD דיי הרבה (לא מיליונים ולא מאות אלפים, אלא פשוט בהרכבות ותיקונים) ומנסיוני, תוך התחשבות בעובדה שראיתי WD יותר מהשאר - ה WD פשוט נדפקים יותר, ביחוד מצב שקבוצת סקטורים פשוט "מתה".

תראה, אין ספק שאתה מעדיף WD עקב נסיון רב איתם לטובה.
אני מאמין שציינת בעצמך שיש אצלך 7 דיסקים של WD (לי לצורך העינין, יש 3 כוננים Seagate, אחד של WD, אחד של MAXTOR (ישן כמובן) ואחד של היטצ'י) כך שאתה מעדיף בבירור WD - לא שזה דבר רע.
אני מעדיף Seagate וזאת זכותי כמו שזו זכותך להעדיף WD.
יש לך את הסיבות שלך ולי יש את שלי.
נסיון טוב עם כל דבר בדרך כלל יגרור להעדפה אליו.
לך היה נסיון טוב (למרות שלא ציינת עם איזה סדרות) ולי היה נסיון רע.
ישן 21-12-2008, 13:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "אם הבנת מדברי שאני פוסל אותך..."

הנסיון שלי היה עם כל סדרה אפשרית, כולל דיסקים מתוקנים.
ציינתי במקום אחר שהתקנתי את הרפטור הראשון בארץ, ואחד הראשונים בעולם, ואין לי ספק בכלל שנשארת פעור פה. עד שעברתי למחשב נייד לאחרונה (LENOVO שהתקלקל בגלל קרבה יתרה ליין אדום וכעת VAIO) הרפטור עבד ועבד ועבד, ועדיין עובד בתאוריה והוא כבר זקן יחסית לדיסקים של WD במיוחד.
שוק ההפצה הישראלי אכל כמויות לא הגיוניות של דיסקים בשנים האחרונות.
תמיד ניסינו למצוא את מספר המחשבים האישיים כנגזרת של כמות הדיסקים, והגענו למספרים לא הגיוניים. בקיצור שוק המחשבים זולל דיסקים ללא פרופורציה לרכיבים אחרים.
לפני שנכנסתי לתחום המסחרי יותר, הייתי מנהל מיחשוב במערכות בינוניות (סביב ה 100 תחנות + מספר שרתים) אני מנהל רשת מוסמך (אמנם בנובל, אבל ברמה גבוהה ביותר) ולפרק ולהרכיב מחשב עד רמת הבורג אני יודע עד היום, ומוכן גם לעשות זאת עם עיניים קשורות.
כמובן שאני צרכתי רק WD מאחר וזה היה מתחת ליד ובמחיר הנמוך ביותר שניתן היה למצוא לנפחים הגדולים.

אגלה לך עוד משהו, לא לכבודי כל כך, אבל זו עובדה.
היה לי מארז די עלוב שהיה פתוח כל הזמן עם ספק כח מצוין בזמנו של 450W והגנות וכיו"ב (בספקים אני ממש לא מבין) הדיסקים שלי היו זרוקים אחד על השני, לא מוברגים לשום דבר, חלקם מונחים בזויות אלכסוניות, ומעולם לא נפטר אצלי דיסק, אבל זה בעיקר מזל.

לגבי אחריות של 5 שנים,
שוק הדיסקים הוא שוק דל מרווחים. ה MARGIN כמו שנוהגים להשתמש היה כל כך נמוך שזה מביש. טענתו של הרציונליסט באשכול אחר שאם דברי נכונים הייתי צריך להיות מולטי מיליונר, הלוואי והיו נכונים.
ככל שכמות הדיסקים בעסקה עולה, כך המרווח יורד.
על מנת לשפר פוזיציה בשוק, ולהגדיל מכירות, חיפשו החברות כל הזמן דרכים חדשות לשיווק.
היו תקופות שכמעט כל החברות ירדו לשנה אחת של אחריות מסיבות של חסכון בכסף ופחות הוצאות על RMA, הנסיון די כשל והשלוש שנים חזרו במהרה.
החמש שנים הן סוג של תרגיל שיווקי שלעתים מזכה אותך בחלק יחסי של אחריות, ולא באחריות אחד לאחד עד תום התקופה.
כלומר אם אחרי 4 שנים ו 11 חודשים הדיסק מסיים את חייו, לא בהכרח תקבל במקום דיסק חלופי אלא תאלץ להוסיף סכום כלשהו על מנת לממש את האחריות, זה משתלם בצורה כלשהי מאחר והסטטיסטיות אפשרו לחברה להציע את זה בלי לפשוט רגל. זו שיטה נחמדה להשאיר את הלקוח אצל החברה גם מעבר לחמש השנים הראשונות.
כל חברה בוחרת לעצמה את דרכי האחריות, ולא כולן מתיישרות לפי אותו קו כך שלא כל הדיסקים מוצעים עם 5 שנים אחריות, אבל זה לא בהכרח מדבר על איכות גבוהה יותר אלא על שירות טוב יותר. ואנחנו מדברים בעיקר על איכות כרגע.

לא עניתי לך על NEWEGG
אמנם זו יריה באפלה, אבל נראית לי די הגיונית.
חשבת אולי שמאוכזבים משאירים יותר הודעות ממרוצים ?
ה 10% שמצאת אין לזלזל בהם, אבל רק דו"ח של כמות ההחזרות שתפיק חברת NEWEGG ייתן את התשובה האמיתית לכמה דיסקים נפטרו בגיל צעיר לעומת מאריכי החיים.
אני לא הייתי שם את כספי על הערכות שנובעות מפידבקים של קונים באתר מסחרי, לטוב ולרע.

מאחר ו WD היה אחד הדיסקים הנמכרים והסחירים גם בעולם כולו, היו לא מעט זיופים של דיסקים שחלקם גם הגיעו לישראל וזכיתי לראות במו עיני דיסקים כאלה.
הישראלים למי שלא יודע היו מלכי המעבדים המזויפים בעבר, ואוהבים לגעת בסחורות סחירות גם אם הן מזויפות.
ולמי שלא שמע מימיו על דיסק קשיח מזויף, שומע עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 21-12-2008 בשעה 13:28.
ישן 21-12-2008, 13:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "מאחר ואין לי גישה לנתוני..."

עקרונית האחריות אמורה להתחיל כאשר מתבצעת המכירה הראשונה מטעם היצרן ולא מתאריך הייצור. דגמים פחות פופולרים יכולים לשבת במחסן היצרן אבל אינם מאבדים אחריות.
על פי אותם עקרונות האחריות ללקוח הסופי (או האחרון, מאחר ודיסק יכול לעבור הרבה ידיים בדרך) מתחילה ברגע הקנייה ושעת העסקה אמורה להיות הקובעת.
זה שכולם אוהבים להתחמק מאחריות, במיוחד בישראל אבל גם בכל שאר הרמות עד ליצרנים עצמם לעתים מתגלות מחלוקות לגבי זמן האחריות.
מכיון שהיצרנים סובלים ממכת ההחזרות הגבוהה, היו נסיונות (ופה אני באמת לא מעודכן מה קורה בימים אלה) לדרוש מהמפיצים (אלו שקונים ישירות מהיצרנים) לא להחזיר דיסק לפני שעבר בדיקה בעזרת מכשיר בדיקה שמסופק על ידהם. זהו מכשיר שיודע לתת דו"ח מיידי האם הדיסק עומד בתנאי ההחזרה או לא.
מצד שני, נחזור לשיווק, חנויות ומפיצים רבים לעתים לוקחים על עצמם את הסיכון שבלהחליף דיסק תקול עפ"י הצהרת הלקוח ללא בדיקה שכזו ולספוג או לריב עם היצרן או המפיץ שמעליהם לגבי תקול או לא וחובת הבדיקה הזו.
גם בארץ היו תקופות שדיסקים של יצרנים מסוימים הקשו בקבלת האחריות, ומייד הדיסק שמקל במתן האחריות זכה ליותר הזמנות. זה שוק דינמי ומהיר ועסקאות היו מתבצעות בתזמון של שעות ספורות לעתים עד דקות ממש.
תמיד טענתי שהשיווק הוא פקטור מאד חשוב בתחום הזה, ולעתים מוצר שהשרות שלו קל ונעים הופך למוצר טוב יותר על פני מוצר זהה שנותני האחריות עושים צרות ללקוחות שלהם על מנת לא לספוג הפסדים כתוצאה מהחזרות לא קבילות.

ההסבר לחלק הראשון הוא ששוק הדיסקים הוא שוק דינמי, ומכונות הייצור אמורות לייצר דיסקים כל הזמן כי להשבית פסי ייצור זה לא עניין של מה בכך.
גרף המכירות איננו עקבי ויש תנודה שנתית די קבועה, למעט תקופות של משברים כמו עכשיו למשל שאני מניח שמשנים את הגרפים.
יצרני הדיסקים מורידים תפוקות ואוגרים דיסקים במחסניהם לתקופות בהן יש יותר ביקוש מהצע, ועדיין עלול להיווצר מחסור. לכן לעתים אתה יכול לקבל דיסק טרי-טרי, וקרה שלקוחות קיבלו דיסקים בני מספר שבועות קטן ביותר לעומת דיסקים עם תאריך ייצור של חודשים ספורים אחורה. עדיין האחריות אמורה להתחיל מיום העסקה למפיץ, ואם זה לא שונה ניתן לבדוק באתר של WD את תאריך תום האחריות ותיווכח לדעת שדיסק שאתה מחזיק עם תאריך ייצור (למשל) של ינואר 2006 מחזיק אחריות עד מאי 2009.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 21-12-2008 בשעה 14:04.
ישן 21-12-2008, 18:35
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "** יש לציין כי אני מדבר על..."

למה אתה מתכוון בדיסקים OEM לעומת דיסק רגיל ?
לפעמים יש בלבול בין ההגדרות של OEM.
דיסקים RETAIL יקרים יותר בגלל שההובלה והאריזה מייקרות אותו, לכן רב שווקי ההפצה בארץ וגם בעולם (אולי בארה"ב קונים יותר RETAIL) מוכרות דיסקים שמגיעים באריזות של 20, כאשר כל דיסק ארוז בשקית האנטיסטטית המפורסמת.
היו תקופות שגם בארץ נמכרו דיסקים של יצרנים שונים באריזת RETAIL, אבל כולם מנסים לחסוך והשאלה מי משלם על ההובלה שהיא יקרה יותר עבור דיסקים שכאלה, וגם המחיר בדרך כלל טיפה יותר יקר.
ייתכן ונהלי האחריות שונו, ציינתי שאני לא בתחום בשנתיים האחרונות, אבל תאלץ לסמוך על דברי (או שלא) שפעם יכולת להחזיק דיסק ביד ולגלות שהאחריות שלו היא יותר מ 3 שנים מיום הייצור.
בכל מקרה, כאשר אתה קונה דיסק עם X שנות אחריות, האמת היבשה היא שמגיעות לך X שנות אחריות גם אם הדיסק שכב 2X במחסנה של החנות/מפיץ וכו'.
מאחר ולא מעט כסף בורח ליצרנים ולמפיצים בתחום ההחזרות, כולם מנסים לכופף את החוקים ולעתים גם עוברים עליהם.
ישן 21-12-2008, 12:36
  Bobbin Bobbin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.07
שני דברים שלא הבנתי:
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "האמת שלא התעצלתי וניסיתי לחפש..."

1. "כלומר לא צריך ללכת רחוק בשביל למצוא שרב הטענות הן טענות שווא מבוססות נסיון אישי בלבד ולא מחקריות/מדעיות/סטטיסטיות אמיתיות."

האם טענה המבוססת על נסיון אישי היא בהכרח טענת שווא? האם אך ורק הסטטיסטיקה מדברת? אתה תאמין אך ורק למי שאומר לך "לפי הנוסחה המתמטית הזו, הדיסקים של X כושלים בתדירות כזו וכזו", ולא תאמין למי שאומר "מנסיון אישי של שנים, הדיסקים של X כושלים הרבה/מעט"? איש באמונתו יחיה. אני מעדיף להקשיב לבעלי נסיון, בעניין זה.

2. "אתה יכול לזלזל ולהשמיץ, אבל ללא הצגת עובדות כלשהן, עם מספרים אמיתיים מהעולם כולו, אלו רק השערות והנחות ואין בהן אמת מדעית."
ולעומת זאת:
"בגלל המגבלה הזו ייאלץ הפורום (כולל אותי) להתמודד עם כותב בשם מצפון שטוען כל מיני טענות ולא מצליח להעלות מסמכים שיוכיחו את האמת."

כלומר, אתה דורש מאחרים להמציא מסמכים ותעודות לגיבוי טיעוניהם, בעוד שמעצמך אינך דורש זאת? זו, איך לומר בעדינות, אמירה לא רצינית כלל.
ישן 21-12-2008, 13:18
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Bobbin שמתחילה ב "שני דברים שלא הבנתי:"

אשיב בשמחה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bobbin
1. "כלומר לא צריך ללכת רחוק בשביל למצוא שרב הטענות הן טענות שווא מבוססות נסיון אישי בלבד ולא מחקריות/מדעיות/סטטיסטיות אמיתיות."

האם טענה המבוססת על נסיון אישי היא בהכרח טענת שווא? האם אך ורק הסטטיסטיקה מדברת? אתה תאמין אך ורק למי שאומר לך "לפי הנוסחה המתמטית הזו, הדיסקים של X כושלים בתדירות כזו וכזו", ולא תאמין למי שאומר "מנסיון אישי של שנים, הדיסקים של X כושלים הרבה/מעט"? איש באמונתו יחיה. אני מעדיף להקשיב לבעלי נסיון, בעניין זה.
.

קודם כל נסיון אישי של עשרה דיסקים הוא פחות מניסון של 500 דיסקים וכמובן שניסיון של 10000 דיסקים גדול משניהם. אמרתי כל הזמן שאינני מזלזל בניסיון של איש, אבל יש את מה שנקרא המספרים הגדולים.
דיסקים קשיחים הם מוצר קומודיטי. מוכרים הרבה מאד ומרווחים מעט מאד פר דיסק.
בדיוק כפי שטענתי על החלב של תנובה אמשיך לטעון. כאשר הדיסק הוא הנפוץ ביותר בארץ, מספר התקלות בו יהיה תמיד גדול יותר. עם עובדה זו אי אפשר להתווכח. תריץ חיפוש ותמצא כמה דיסקים נמכרים מדי שנה בעולם ותגלה את המספרים. אם תבקש אעשה זאת עבורך.

שמתי לב שאתה מעדיף להקשיב לבעלי ניסיון, אבל מי אמר שאני אינני בעל נסיון ?
רק בגלל שמספר ההודעות שלי בפורום חומרה נמוך משל אחרים הופך אותי למומחה פחות טוב ואותם למומחים יותר ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bobbin
1.
2. "אתה יכול לזלזל ולהשמיץ, אבל ללא הצגת עובדות כלשהן, עם מספרים אמיתיים מהעולם כולו, אלו רק השערות והנחות ואין בהן אמת מדעית."
ולעומת זאת:
"בגלל המגבלה הזו ייאלץ הפורום (כולל אותי) להתמודד עם כותב בשם מצפון שטוען כל מיני טענות ולא מצליח להעלות מסמכים שיוכיחו את האמת."

כלומר, אתה דורש מאחרים להמציא מסמכים ותעודות לגיבוי טיעוניהם, בעוד שמעצמך אינך דורש זאת? זו, איך לומר בעדינות, אמירה לא רצינית כלל.

אני אכן הבאתי דוגמות של חברות מכובדות ביותר עם צרכים מוגדרים ומחמירים שצורכים את הדיסקים הללו, רק ראיון מצולם של מנהל הרכש/מנהל המוצר/סמנכ"ל בחברת AUDIOCODES שנסחרת בנסד"ק יוכל לשכנע אותך למשל ?
אני מוכן להתווכח שעות על גבי שעות בתחום הזה שאני מכיר מתוך שינה.
אתה מנסה לפסול אותי בפלפולים משפטיים ולוגיים כאשר את הסוגיה הזו אף שופט לא יכול לפתור אלא רק אנשים טכניים, כלומר גם לטענות שלך אין כרגע ביסוס מדעי/אמפירי אלא שימוש בהגיון בלבד.
אני יכול להציף את הפורום בשמות של חברות ודוגמאות והסברים אבל נראה לי שהאזניים עדיין אטומות, ועדיין לא הצלחתי למצוא את הסיבה לכך.
ישן 21-12-2008, 15:23
  Bobbin Bobbin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אשיב בשמחה [QUOTE=Bobbin]1...."

אז אשיב גם כן:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אשיב בשמחה

קודם כל נסיון אישי של עשרה דיסקים הוא פחות מניסון של 500 דיסקים וכמובן שניסיון של 10000 דיסקים גדול משניהם. אמרתי כל הזמן שאינני מזלזל בניסיון של איש, אבל יש את מה שנקרא המספרים הגדולים.
דיסקים קשיחים הם מוצר קומודיטי. מוכרים הרבה מאד ומרווחים מעט מאד פר דיסק.
בדיוק כפי שטענתי על החלב של תנובה אמשיך לטעון. כאשר הדיסק הוא הנפוץ ביותר בארץ, מספר התקלות בו יהיה תמיד גדול יותר. עם עובדה זו אי אפשר להתווכח. תריץ חיפוש ותמצא כמה דיסקים נמכרים מדי שנה בעולם ותגלה את המספרים. אם תבקש אעשה זאת עבורך.

שמתי לב שאתה מעדיף להקשיב לבעלי ניסיון, אבל מי אמר שאני אינני בעל נסיון ?
רק בגלל שמספר ההודעות שלי בפורום חומרה נמוך משל אחרים הופך אותי למומחה פחות טוב ואותם למומחים יותר ?

אני אכן הבאתי דוגמות של חברות מכובדות ביותר עם צרכים מוגדרים ומחמירים שצורכים את הדיסקים הללו, רק ראיון מצולם של מנהל הרכש/מנהל המוצר/סמנכ"ל בחברת AUDIOCODES שנסחרת בנסד"ק יוכל לשכנע אותך למשל ?
אני מוכן להתווכח שעות על גבי שעות בתחום הזה שאני מכיר מתוך שינה.
אתה מנסה לפסול אותי בפלפולים משפטיים ולוגיים כאשר את הסוגיה הזו אף שופט לא יכול לפתור אלא רק אנשים טכניים, כלומר גם לטענות שלך אין כרגע ביסוס מדעי/אמפירי אלא שימוש בהגיון בלבד.
אני יכול להציף את הפורום בשמות של חברות ודוגמאות והסברים אבל נראה לי שהאזניים עדיין אטומות, ועדיין לא הצלחתי למצוא את הסיבה לכך.

אני לא ממש פוסל אותך, קודם כל, כי אני לא יודע מי אתה, ואני ממש לא מסתכל על מספרי הודעות בפורום. אתה בעל נסיון? מה הנסיון שלך? מה שאתה כותב נשמע הגיוני לגבי מספרים גדולים, אני מבין את ההגיון. אבל תענה לי קודם כל על מה ששאלתי עכשיו, ומי יודע - אולי אפילו תפריך את הטענות של הרציונליסט נגדך. מעבר לכך, אני משתדל לא לפסול אף אחד, עד שההתנסחויות שלו בעייתיות בעיניי, ואז אני מתייחס אליו פחות ברצינות. להגיד "שרב הטענות הן טענות שווא מבוססות נסיון אישי בלבד" זה משפט בעייתי, כי אין חכם כבעל הנסיון בעיניי, ונסיון (שוב, בעיניי) מביס כל סטטיסטיקה יבשה שהיא (וכן, זה אומר שאני גם חושב שסטטיסטיקה היא יבשה לחלוטין, ולא תמיד מחוברת למציאות או משקפת אותה נאמנה). יכול להיות שבנושא זה נאלץ להסכים שלא להסכים. אבל אני שומר לעצמי את הזכות לא לקחת אותך מאד ברצינות גם אם תרצה להמשיך להסתתר מאחורי סטטיסטיקות, ולא לומר בדיוק מה הנסיון שלך בתחום.

נערך לאחרונה ע"י Bobbin בתאריך 21-12-2008 בשעה 15:29.
ישן 21-12-2008, 18:41
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Bobbin שמתחילה ב "אז אשיב גם כן: ..."

אם תקדיש מספר דקות לקריאת ההודעות שלי רק באשכול זה, תמצא את קורות החיים שלי ואת הנסיון המקצועי, ואולי תבין מאיפה התעוזה הזו שלי לדבר בבטחון רב כל כך על התחום.
מלבד שמי ושם החברה, תמצא דברים מענינים לדעתי.

סטטיסטיקה לא מענינית לקוח שקנה שני דיסקים מסוג מסוים ושניהם "נדפקו" לו בטרם עת.
מצד שני, יש עוד מאות ואולי אלפי לקוחות מרוצים, שאתה לא שומע את קולם מאחר והם מרוצים.
לכן אמרתי המספרים הגדולים ושם אני הייתי.
אני לא מזלזל בנסיון של אף אחד, אבל לא כל נסיון מקנה למישהו את הזכות לצאת בהצהרות.
אני דווקא כן לוקח לעצמי את הזכות לצאת בקביעות, מאחר ובאמת יש הבדל בין להתעסק עם כמה עשרות-מאות דיסקים בחיים, לעומת להתעסק עם כמה מאות אלפי דיסקים.
כלומר, האשמת שווא היא האשמה שמבוססת על מספר מקרים קטן מדי ביחס לתמונה הכוללת, מה עוד שאין לה סימוכין, ואין איזושהי האשמה גורפת כנגד החברה, אפילו לא בפורום הזה ובקרב חלק מהמנהלים/מומחים/מתמחים שכותבים פה.
ישן 21-12-2008, 09:01
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "בזבוז של זמן. הנ"ל הודה בעבר..."

בלה בלה בלה
איפה אני לוביסט ואיפה אני בעל עניין ?
פשוט לא נכון.

קראתי קצת תגובות אחרונות שלך ורובן מבוססות על נסיון אישי מצטבר שאין לזלזל בו, אבל אין לך את הכלים לצאת בקביעות נחרצות שכאלה ללא ביסוס.
אני אשמח לדיון מעניין ומקצועי ולא סתם צעקות, הרי ידוע שדברי חכמים בנחת נשמעים.
משנינו נדמה לי שאני זה שעבד בחברה שבעברה מכירות של מיליוני דיסקים (כן כן, מיליוני דיסקים) ולי יש חלק לא מבוטל במכירות האלה.
אתה יכול לזלזל ולהשמיץ, אבל ללא הצגת עובדות כלשהן, עם מספרים אמיתיים מהעולם כולו, אלו רק השערות והנחות ואין בהן אמת מדעית.
הצעתי לך בעבר ואני מציע שוב, תעלה טיעונים מבוססי מספרים ונוכל לנהל דיון כמו שצריך.
סתם לזרוק מילים לאוויר כל אחד יכול, ואם אתה לא כל אחד, אז תתאמץ. תצדיק את התאר שאתה שם ליד הכינוי שלך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר