לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2008, 14:38
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אין תשובה אחת למה החי"ר מבוקש יותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי !comander שמתחילה ב "כנסו לשריון!"

קשה לשים את האצבע על סיבה אחת ספציפית מדוע החי"ר יותר פופלרי כיום משריון, לדעתי ניתן להצביע על מספר סיבות עקריות:

1. התדמית של הח"יר יותר מפותחת בקרב מלש"בים גם אם היא לא תמיד מדויקת.
עם השנים חטיבות החי"ר השונות החלו להשתמש בכומתות צבעוניות ומגוון סיכות עצום וססגוני, מתברר שהדברים האלו קורצים מאוד למלש"בים, ומשמשים את חטיבות החי"ר כאמצאי לפרסום ולייחד את עצמן.

2. למלש"בים רבים יש פנטזיות על פעולות חי"ר הרואיות שמתאימות יותר לסיירת מטכ"ל מאשר לפעילות בט"ש של גדוד חי"ר , משיחות שאני מקיים עם מלש"בים רבים אני שומע שהם לא ממש מבינים מה ההבדל בין סיירת לגדוד חי"ר.

3.לא נעים לומר אבל חיל השריון עד השנה האחרונה פשוט נרדם בשמירה בכל הקשור ליחסי ציבור ובניית הדימוי של החיל.
סוף סוף השניה ראינו התעוררות עם השקת האתר החדש, תרגילי אשר חיה, ומפגשים עם חיילים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2008, 15:18
  avrahama avrahama אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אישית כי אני לא חושב שיהיה לי..."

מה היוקרה בזה שאתה עושה שמירות בט"ש? קומנדו זה מטכ"ל או אגוז. זה שפעם בכמה זמן יוצאים לאיזה מבצע וזה אולי הפלס"רים של החטיבות האלה. אל תשכח שלשריון יש פלס"ר שריון שעושה עבודת קודש.אני הייתי מעדיף לעשות מארב עם טנק. בשבוע מלחמה כשאתה רואה את כל החי"רניקים רצים לידך כשאתה יושב לך בטנק בסבבה והם מתחבאים מאחוריך חחחח. בדיוק היום הייתי בריקושט לקנות כמה דברים והמוכר היה שריונר. הוא אמר שלראות אותם רצים מאוחריך כמו ילדים קטנים ואוכלים את הפודרה, ובוכים לך לא לפתוח מיסוך. עדיין עדיף להיות חי"רניק? אני לא חושב. אני מתגייס לשריון במרץ, עם הרבה רעל, שריון לא פחות טובה מחי"ר- אין מה לעשות זו האמת.
עוד דבר, הפגז הבודד שהטנק יורה, שווה לכח אש של גדוד שלם.

נערך לאחרונה ע"י avrahama בתאריך 21-12-2008 בשעה 15:22.
ישן 21-12-2008, 15:35
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
לא גיליתם לאף אחד שום דבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי !comander שמתחילה ב "כנסו לשריון!"

זה ידוע שמלש"בים לא יודעים מהחיים שלהם בכל הנוגע למה זה באמת צבא, מה זה באמת לוחם, מה זה באמת סיירתת etc. אין כאן חידושים.

דרך אגב, לצה"ל עצמו יש חלק לא קטן, לפעמים פאסיבי ולפעמים אקטיבי, בעידוד כל המיטוסים האלה של לוחמים.. לא שאני מאשים, בכל זאת חייבים ליצור רעל.

עוד דבר, שאני בטוח שמלש"בים לא חושבים עליו אבל זה חסרון מובהק בשריון:
אם נהיית קצין בשריון, אתה גם תשאר שם בלי אפשרויות לעבור לחילות אחרים, תפקידים אחרים.
לעומת זאת לא נדיר לראות קצין הנדסה שעובר להיות מפקד חי"ר, או קצין חי"ר שעובר ליחידה מובחרת ולהיפך. מה גם שבתוך כל המסגרת הזאת של חי"ר יש צלפים, מרגמות, רק"מ, נ"ט, חבלה ועוד, שלא לדבר על הגדס"רים.

עריכה: גם שומעים לא מעט על מפקדים מחילות אחרים שעוברים לשריון אחרי הסבה כלשהיא, אבל בחיים לא שמעתי על מקרה הפוך.

בשריון יש 4 תפקידים, ונראה שכל מה שנותר מפקד לעשות זה לצבור פז"מ וכל כמה זמן לקבל תחת אחריותו עוד ועוד טנקים.

נערך לאחרונה ע"י whoracle בתאריך 21-12-2008 בשעה 15:41.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:36

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר