לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2008, 07:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כתבה יפה, אתר יפה ומקצוע יפה :)
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יואב אבניאון שמתחילה ב "העצים הקשישים בישראל"

ואני רוצה לתרום סיפור קטן על הזית בעידן ה'תכף ומיד'.

אי שם בפאתי שרונה שכן בית הספר של המושבה הטמפלרית. עצי זית עתיקים עמדו בחצרו ונותרו על עומדם גם משגורשו הגרמנים וגם משעזבו האנגלים. בית הספר הפך לבית חולים ליולדות 'הקריה' ועצי הזית המשיכו למלא תפקידם בענווה. מקום מפגש לאנשי צוות בבית חולים שהיה בו קצב אחר, אי של רוגע ליולדות המחפשות מעט שמש כך עמדו עצי הזית בצילו של הבנין הישן ו'לקחו את הזמן'.

ויום אחד הגיעו מנסרי זיתים הקרויים במקומותינו 'יזמים' ועימם חשבים מדופלמים ממשרד בטחוני ביותר ועלעלו בפנקסיהם ומצאו שאדמת המקום שווה כך וכך וקומות ניתן להעמיד בו כך וכך ובהן יעלו ויבואו פקידים ולובשי מדים שעד שלא עשו את שעשו דווקא במקום זה לא באו בטחון ורוגע לישראל. ומאחר ובבטחון המולדת מדובר ואויבים רבים לעם ישראל - לא הועילו לבנין יחוסו וחזותו ונגזר כי יעלה עליו הדחפור.

עבר בית החולים ליולדות למתחם איכילוב. עברו האינקובטורים ועברו הפגים ומכונות ההנשמה. נפרדו לשלום ממסדרונות העבר אחיות, סניטרים , רופאים וטכנאי מעבדות. הזילו דמעה סיפרו ספור אישי קטן ונטלו עימם זכרון נעים בדרכם אל בנין 'תכף ומיד' החדש והרחב.

כמה שמחתי משראיתי באחד מרגעי המקום האחרונים כי היה מי שזכר את עצי הזית. לא שאני סבור כי חלילה הנוסטלגיה היא שפעמה בלב זוכרו של הזית ומן הסתם היה מי שלחש לו שזית זקן שווה כך וכך ועל 'כך וכך' לא יוותרו לעולם אנשי ה'תכף ומיד' אך מה זה משנה? עצי הזית הועברו למתחם איכילוב!

בורות עמוקים חפר עבורם הדחפור שנתפנה והופ! מה זה בשביל זית תל אביבי לעבור דירה? העיקר שיש חניה וקירבה למרכז קניות... נחו הזיתים במשכנם שבוע שלם עד שנזכר מי שנזכר כי נאים יותר יהיו אם יעמדו קצת ימינה וקצת שמאלה ומאחר והיה פנוי הדחפור ומכיוון שנפער כבר הבור הועתקו הזיתים אל צידו השני של כביש הגישה האחורי. פרקו הזיתים מזוודותיהם, סידרו את מדפי העבר בין ענפיהם ו'הופ' - הגיעו אנשי ה'תכף ומיד' והזיזו אותם שוב כסדר ספות בסלון שכן נזכר מי שנזכר לשנות נתיבו של הכביש. חלקם זכו למסע נוסף עת הורחב הבנין ואם לא הוזז הכביש שוב הרי הם שוכנים שם עד עצם היום הזה וכל זית וזית לוחש בזיתית מדוברת לאנשי ה'תכף ומיד' - השתגעתם?

* ולמי שקרא בטרם תיקון - לא מצאתי סימוכין להיות בית הספר 'בית ספר לנזירות' והמבנה שימש כבית ספר. תודה לאדינאקס על התיקון [שהרי אם לא כן עוד הייתי מוצא את האשכול מצוטט ומובא כסימוכין לדבר בעוד זמן מה ומשתכנע בצדקת דברי ]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 23-12-2008 בשעה 22:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2008, 08:17
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צירופי מקרים בפורום הזה הם עניין שכבר מזמן היה שווה להשקיע בו אשכול בפני עצמו.....
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כתבה יפה, אתר יפה ומקצוע יפה :)"

ובמסגרת אותם צירופי מקרים הנה ממש לפני היציאה מהבית החלטתי להציץ במה שקורה כאן בפורום (כדרכם של מנהלים לא?)....
והנה אני נתקל בהודעה הזו !
ולאן אני מתכוון לנסוע שאלתם ?..
לאיכילוב !!!...

בשל כך אקח איתי את המצלמה ואנסה למצא את אותם עצים מדוברים ולהנציחם כאן.
ובכלל - יש כאן מעין סגירת מעגל עבורי היות ובבית החולים "הקריה" הגיח לראשונה לבני לעולם.....

ובעניין עצים עתיקים בכלל - יש לי שניים מאוד מאוד מרשימים לצלם (אולי לא ממש עתיקים אך ללא ספק עצומים במידותיהם) !
זה יקרה בהמשך השבוע....

יאללה - יצאתי למשימה.
ישן 23-12-2008, 14:16
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
חזרתי....
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "צירופי מקרים בפורום הזה הם עניין שכבר מזמן היה שווה להשקיע בו אשכול בפני עצמו....."

אז ככה...
נכנסתי דרך שער הכניסה הרשי של ביה"ח ונסעתי ישר עד לככר בה ניתן לפנות שמאלה (צפונה) לכוון החניון או ימינה (דרומה) לכוון מיון יולדות, במרכז הככר ניצב לו בגאון עץ זית מרשים בהחלט שנראה כך:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

היות וקשה לי להאמין שנטעו עצי זית בחניון פניתי דרומה לאורך כביש השירות וממש בסמוך לרחבת הכניסה למיון יולדות אותרו הממצאים הבאים:

בתצלום הבא נראה ברקע (מעבר לדרך השירות) עץ זית בוגר כשקרוב יותר אלי העבר השני של הדרך גדע כרות/גדם של עץ זית בוגר בהחלט אשר כנראה לא שרד....
לידו מימין ניטע עץ צעיר שלא ממש נחשב...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

האם אלו העצים המדוברים?...
מעניין....
ישן 07-05-2009, 22:42
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אני לא מבין למה אתה ישר שולל נתונים...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "התמונה בה שבצת את דמותו של לבני קצת משבשת את הפרופורציות"

אולי ידידנו "לבני" הוא נפיל?
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 23-12-2008, 08:45
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
תמונות. ישראלה ביקש תמונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "עצים עתיקים בארץ ישראל - החברים קלי העדשה מוזמנים לצרף תמונות"

וכולכם מברברים... :-)

אז הנה תמונות של שני עצים. הראשון הוא עץ זית עתיק מגת שמנים, שיואב מייחס לו מקום מכובד ברשימת "עתיקי ארצנו". צרפתי גם תמונה של מעשה-ידי-אדם שלידו, כנסיית כל העמים. כנסיה גדולה ויפה, שהוקמה לאחר הטבח ההדדי במלחמת העולם הראשונה, והיא מייצגת את הסדר העולמי החדש שהוקם לאחר המלחמה. תקופה שבה באמת האמינו שזו היתה המלחמה האחרונה.

בתמונה האחרת צילמתי עץ אלון גדול מאד, על גבעה קטנה ממערב למשמר העמק. היכן שהיה פעם כפר ערבי בשם אבו שושה (מותר להזכיר פה שהיו כאן פעם כפרים ערביים?). אין לי מושג מה גילו, אך גודלו מאד מרשים. הקק"ל הכשירו שולחן פיקניקים תחתיו.

ושאלה: לפני כשני עשורים, קראתי שהעץ השמן ביותר בארץ הוא זה שנטוע על המדרון הצפוני של בית סוריק, ניבט אל המצודה/מסגד/קבר של נבי צמוויל. לא כל כך רואים אותו מהכביש, כי הוא בשטח מת, אך ניתן לגשת אליו. הוא גם מוגדר ומוכרז כשמורת טבע. ביקרתי אותו, אז, והתרשמתי. הוא עלוב למדי, אבל שמן מאד. מישהו יודע עליו משהו? זה נכון שהוא מחזיק בתואר?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 23-12-2008, 17:04
  irir irir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
הבהרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "עצים עתיקים בארץ ישראל - החברים קלי העדשה מוזמנים לצרף תמונות"

מעיון בקובץ (אליו אנו מופנים בתחילת האשכול) ומשמו, מדובר בעצים בוגרים, בינהם ישנם גם עצים עתיקים.

בטבלה שבקובץ גם עצים מחיפה, רובם מוכרים לי, הם בוגרים ולא עתיקים.

אחד אפילו מוכר מאד: כדור רגל שלי בילדות, נלכד גבוה בין ענפיו. אי אפשר היה להגיע אליו. אחרי יום נמאס לו והוא ירד לבד.

האם יש טעם בצילומים של העצים שאני מכיר, כאשר מדובר בכמה עשרות שנים ?

הערה נוספת : בטבלה נמצאת עמודה "גיל משוער" הבעיה בעמודה היא שלא ידוע באיזה שנה מדובר. ומה לעשות, גם גיל העצים גדל משנה לשנה.

בעץ פיקוס השיקמה מנתניה כבר עסקנו (מספר כרטיס בקובץ שבתחילת האשכול : 353), תמונות שלו ב:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=429636&highlight=%F0%FA%F0%E9%E4
ישן 24-12-2008, 21:55
  irir irir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
אכן מקום יפה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שולי - נופי תרבות שמתחילה ב "שדרות הצבי !"

כשאני עובר שם (ואני עובר שם הרבה), אני עוצר לדקה להתבונן במנהרה הירוקה היורדת במורד הרחוב.

לפני כמה שנים בט"ו בשבט נטענו שם עץ אחד.

ארתור רופין כותב בזיכרונותיו על ביקורו ב 1907:

ביקרתי גם את סגן הקונסול הגרמני בחיפה, קאלאר, שהיה כמדומה, האירופי היחיד שבנה לו בית על הר הכרמל ונטע שם חורשה קטנה של עצי תורן [כך במקור]. ממטעי העצים הראשונים בהר הכרמל. הוא קיבלני בסבר פנים יפות והראה לי כל מקום בכרמל, שהקיסר וילהאלם השני ביקר בו בלויתו בשנת 1898. כשאמרתי לו, מרוב התפעלות למראה אילנות בכרמל, כמה שמח אני שהוא מתעניין כל כך ביעורו של הכרמל, השיב לי בדיאלאקט השואבי שלו: "הרי כל זאת אנו עושים לטובתם של היהודים, שאלוהים נשבע להם להחזירם לארץ זו". הוא מחברי כת הטאמפלאר, מאמין בכתבי הקודש, ודבריו נאמרו מתוך כונה של אמת.
ישן 26-12-2008, 20:12
  דובושכהן דובושכהן אינו מחובר  
יורם [דובוש] כהן ז"ל, איש כפר עזה, חבר בפורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 01.10.08
עץ זית עתיק בכפר עזה

לפני חודש, ניטע עץ זית עתיק בן 450 שנה !! בגינת בית משפחת קדושים בקיבוץ כפר עזה. העץ הובא במאמץ משותף של הקק"ל ומחלקת הגינון של המועצה האזורית שער הנגב בשיתוף המשפחה, ממחנה הצבאי החותרים בחוף כרמל. ג'ימי קדושים ז"ל נהרג מפגיעת פצמ"ר ישירה ב- 9.5.08 בדיוק במקום הזה בו ניטע העץ. השבוע ב 21.12.08 התקיים טקס ליד העץ לציון יום הולדתו של ג'ימי ז"ל. בתמונות הבאת העץ ושתילתו באדמה והעץ כיום שנקלט יפה מאוד העץ שברקע שלו בית המשפחה משקיף לכוון הרצועה ופרוורי עזה ומסמל יותר מכל את השאיפה והרצון לשלום..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 28-12-2008, 07:55
צלמית המשתמש של בן 2000
  משתמש זכר בן 2000 בן 2000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.08
ואם בברוש עסקינן אז...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ihtiyar שמתחילה ב "הברוש העתיק בנחל כזיב"

הברוש של המדינה צעיר יחסית אבל מאוד סימלי...

וכך נכתב...

"היום הזה, חמשה עשר בחודש שבט, הוא ראש-השנה לאילנות, חמשת אלפים ושבע מאות ושמונה ליצירה, אלף ושמונה מאות ושבעים ושמונה שנים לגלות ישראל, במלאת היובל להסתדרות הציונית, שנת שלשים ושמונה להווסד קבוצת דגניה, חמשים ושבעה ימים למשפט עצרת האומות המאוחדות על הקמת מדינת היהודים מחדש והשבת שבות ישראל אל חלק ממכורתו.
בימי עברה וזדון, בהקדיר עלינו משנאינו את שחר חרותנו, בעמוד בנינו בגבורה ובכבוד מול אויבים, הקמים עלינו סביב להצמית את אחרית תוחלת גאולתנו –

היום הזה אנו נוטעים על אדמתנו, אדמת הלאום על גדות הירדן והכנרת, את הברוש הזה, אשר יכונה עץ המדינה .

והיה העץ הזה לאות אמוץ הברית בינינו ובין ארצנו ולהשרשת אמונתנו אומן, כי קום תקום עתה המדינה העברית, אשר אך צדק וחסד ישרו בה תמיד, וקבצה לתוכה את שארית עמנו, והשיבה לו את כל כחו והדרו, והיתה למשגב-עז לגאון ישראל ותפארתו עדי-עד.

אמן".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.degania.org.il/cuts/tour/tour_12big.jpg]

וגבריאל גרסייה אמר: "החיים אינם מה שחיית, אלא מה שאתה זוכר והאופן שאתה זוכר אותם כדי לספרם".

האמת שלי משלבת את שניהם...

ישן 28-12-2008, 21:18
צלמית המשתמש של בן 2000
  משתמש זכר בן 2000 בן 2000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.08

אלון אברהם- מתוך 7 פלאי תבל
בהחלט עץ עתיק ומרשים בחברון...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.7wonders.co.il/dat/pict/1194740867.jpg]

האלון העתיק בטבעון- מתוך ויקפדיה העברית
הקף גזע מרשים - 5.3מטר

ולשם שינוי בלב פארק חדש ומטופח בפתח תקווה
עץ עבה גזע ומרשים- מי מזהה מאיזה סוג?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://blog.tapuz.co.il/n170747/images/231720_1363.jpg]

וגבריאל גרסייה אמר: "החיים אינם מה שחיית, אלא מה שאתה זוכר והאופן שאתה זוכר אותם כדי לספרם".

האמת שלי משלבת את שניהם...

ישן 29-12-2008, 10:10
  דובושכהן דובושכהן אינו מחובר  
יורם [דובוש] כהן ז"ל, איש כפר עזה, חבר בפורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 01.10.08
ארז הרצל או ברוש? בארזה

זאת ההזדמנות לברר איזה עץ נטע הרצל בארזה. בויקיפדיה כתוב: ארז-
..."את ראשיתו של מתחם ארזה ניתן לזהות עוד בסוף 1898, אז הגיעו למקום בנימין זאב הרצל ודוד וולפסון ונטעו בו עצים (הרצל נטע ארז ווולפסון נטע דקל). הרצל הגיע לאזור מוצא בעקבות הצעתו של שמואל ברוזה, מחקלאי המושבה..."

הנה מאמר מפורט, "טבע וארץ" 1992
http://www1.snunit.k12.il/heb_journ...etz/250036.html
..."ניתן לומר, אפוא, כי גדם העץ המוצג לציבור בבית-ההבראה "ארזה"
שבמוצא העילית הינו גדם של עץ ברוש, שניטע בסתיו שנת 1898 ונגדע
באביב 1915. מידע גיאוגרפי-בוטני-היסטורי זה יכול לאמת את המידע
ההיסטורי, ולהצביע על הגדם כשריד נאמן לנטיעת עץ הברוש על-ידי
בנימין זאב הרצל, כסמל לראשית תהליך נטיעת עצי סרק בהרי ארץ-ישראל..."

בגלויה שבה צילום העץ שהרצל נטע והיא משנת 1912 (הודפסה בברלין) רואים בבירור - ברוש וגם כתוב בגרמנית Zypresse שמשמעותו - ברוש

ישן 29-12-2008, 18:01
  משתמשת נקבה שולי - נופי תרבות שולי - נופי תרבות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.08
ברוש הרצל - ארז הרצל
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי דובושכהן שמתחילה ב "צילום הברוש שנטע הרצל בארזה"

אז, כשנטעו עצים סתם, קראו להם עצי סרק או ארזים או אילנות.
שם כללי.
את הברוש שנטע הרצל אכן גדעו ומהגדם הכינו בבצלאל רליקטים לאומיים למכירה.

את הגדם קידשו וסביבו ניטעו בתקופה מסוימת אילנות של גדולי האומה.
היה ברור לכל נשיא, אורח חשוב וגדול אומה שהוא צריך לטעת - דקל אוסישקין, אורן נבון ואחרים. גם הביקור בארזה - ''בית הבראה לסופרים ולחלוצים'' היה הרבה פעמים לא רק לצורך הבראה אלא כדי לראות ולהראות ולהחליט החלטות חשובות.

ואז המדינה הפריטה עצמה לדעת כולל נכסים לאומיים והשטח נמכר ליזם הראשון ואח"כ לשני ותוכננה שם שכונה רבת דירות ועד שאפשר יהיה להתגבר על התנגדות הציבור השטח הוזנח, נשדד, נשרף, חוסל, נגמר. תבחרו מה שאתם רוצים.

בתכנון הראשוני חלקת גדולי האומה עם הגדם של הברוש אמורה הייתה להיות השדרה הראשית של השכונה. בעצם, במחשבה שנייה החליטו היזמים להזניח ולא להתאמץ.
עצים מתים זקופים ושלטים נעלמים.

הייתי מוסיפה תמנות של לפני ואחרי אבל אני ממש לא מסתדרת עם המערכת הנ"ל, אז בהזדמנות אחרת כשיפתח שירשור על בתי הבראה.
ישן 29-12-2008, 18:12
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
אינעל דרמבו האינטרנט הזה

הוא כל הזמן זורק אותי החוצה.מי יודע את הכתובת של המנהל?

בעניני עצים:

א. אל תצחקו על הפיקוס הבנגלי. פשוט תגידו את זה 10 פעמים בקול רם. תקבלו שרירי לשון מצויינים. בכל מקרה - יצא לי, מבלי שהתכוונתי, לבקר אותו שוב, אתמול. אני מדבר על ההוא שבמושבה האמריקאית ביפו.

ככל שהבנתי - נטיעתו קדמה, כנראה, לקניית מלון דו-פארק ע"י הברון יוסטינוב, למרות שהברון הוא זה שהקים שם גן חיות. אני מסיק את זה כיון שהוא נטוע ממש על הגדר המפרידה בין מלון דו פארק למלון ירושלים, וככל שאני יודע - החלוקה הזו של השטח, לשני מלונות, נעשתה עוד בימי כריסטוף הופמן והרדג הצעיר. אין שום הגיון בנטיעת עץ כה גדול ממש על קו הגדר, אם כבר יש גדר. אני מניח, אם כך, שהוא ניטע לפני הקמת הגדר, ולכן ניתן אפילו לתארך את נטיעתו לתקופה שקדמה ל-1880.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ב. ברוש המדינה, או עץ המדינה: תגידו, כשהוא יגיע לשיבה טובה וילך לעולמו, שלא לומר ייפטר מעול מצוות, האם זה יהיה גם סופה של המדינה?

ג. ארז הרצל. או הברוש. העץ התקדש, ובשנות העליה הראשונה נהרו אליו בני ישראל בכ' בתמוז, לקשור סרטים צהובים לעפאיו. הגדם תקוע כיום בתוך אקוריום, שקבור תחת ערימות מחטי אורן, שנמצא בתוך חצר סגורה ומסוגרת של ארזה.

ד. לאחר שצילמתי את הפיקוס הבנגלי, טיילתי באזור. בבית החרושת של וילאנד צילמתי פיקוס אחר, לא בנגלי (זה עובד גם כך: אמרו 10 פעמים "פיקוס לא בנגלי"). מרשים מאד. בהחלט נראה כבעל גיל מופלג.

ישן 30-12-2008, 09:10
  sakra sakra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.08
הגן האבוד של הברון יוסטינוב- מין תאריכון..
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ארדיכל שמתחילה ב "אינעל דרמבו האינטרנט הזה"

לא הייתי ממהרת להסיק מסקנות לגבי גיל העץ,
סדר הדברים היה-
1.מושבה אמריקאית 1886-7. הם בונים את רב המבנים מעץ.
מבנה אחד בלבד נבנה מאבן- מלון "גרנד" שבנו האחים דריסקו. (רח אוורבוך 4)
הם עסוקים בהשרדות וסביר שלא נתנו דעתם לנטיעות אקזוטיות.
(כיום המבנה בשיפוץ ובחצרו פעלה בעבר,מסעדת קרן של השף חיים כהן)

2.הטמפלרים רוכשים את נדל"ן המושבה האמריקאית ב-1870.
ארנסט הרדג הטמפלרי רוכש את המלון ומשנה את שמו ל"מלון ירושלים".
מאות הצליינים שמתאכסנים במקום לא מדווחים בשלב זה על גן מיוחד.
לעומת זאת,יש תאורים פרטניים לגבי רמת החיים הגבוהה במלון.

3.הברון יסטינוב קונה מהטמפלרים את בית הספר/בית העם והופך אותו לוילה פרטית.
זה קורה ב1878, בשלב הזה מתוארת חצר בית הספר כחצר פתוחה,
הפיכת החצר לגן אקזוטי מתחילה רק אז,ב1878.

4.רק ב1895 הופך יוסטינוב את הוילה למלון בשם "פארק" שכבר מהדהד בשמו הגן הייחודי.
(אגב, מאיפה ה"דו" לפני פארק? )
משלב זה מתרבים הדווחים על הגן הקסום,בעיקר של אורחי המלון.

אם העץ היה אקליפטוס, היה נח יותר לשייכו לנטיעות הטמפלריות.
פיקוסים ניטעו בעיקר עי מעצבי הגנים היהודים. אלחדיף אהב את העץ הזה.
ישן 13-07-2009, 08:46
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
עץ המריבה בעפולה. אם הבג"צ מתערב...

http://www.nrg.co.il/Scripts/artPri...=14042008120049

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/forms/lheader.png]
עץ המריבה בעפולה מתחיל להתאושש

תפנית במאבק המשפטי על גורלו של עץ האקליפטוס העתיק: לאחר שהוגדר "נוטה למות", החל העץ לגלות סימנים של צמיחה ולבלוב

שמואל מיטלמן | 13/7/2009 1:58
המאבק המשפטי החריף שמתנהל בבג"ץ בין על גורלו של עץ אקליפטוס עתיק בלב העיר עפולה זכה אתמול (א') לתפנית חדה, כאשר פרקליטות המדינה דיווחה לבית המשפט, בשמו משרד החקלאות, כי העץ שתואר קודם "נוטה למות", החל לגלות לאחרונה סימני התאוששות והוא צומח ומלבלב.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/073/400.jpg]
עץ האקליפטוס העתיק בעפולה צילום ארכיון: יגאל לוי

בג"ץ, בהרכב של שלושה שופטים, ידון בקרוב בגורלו של העץ הגדול והמרשים, שסביבו צמח סכסוך מר, מלווה בחילופי האשמות, בין גורמים עסקיים לגופים ירוקים בבירת העמק.

מדובר בעץ, בגובה של כ-30 מטר, הניצב סמוך למרכז המסחרי בעיר, העובר שיפוץ והרחבה, ומפריע לבעלי החנויות והעסקים, המבקשים לפתח את האיזור.

חברת אורדן סחר ושירותים בע"מ, המשתתפת בפרויקט הרחבת המרכז המסחרי, עתרה לבג"ץ בבקשה להורות למשרד החקלאות ולוועדה המקומית לתכנון ולבנייה לאשר את כריתת העץ, כפי שהבטיחו לה תחילה.

משרד החקלאות והוועדה הגיבו כי הסוגיה אינה פשוטה, וכי נדרשת בדיקה של מומחים בשאלה האם העץ יכול לשרוד במקום, אפשרות שהיא עדיפה על פני כריתתו. בינתיים התחרו ביניהם הצדדים על דיווחים סותרים לבית המשפט על מצבו של העץ.
"נראה שגשמי החורף המאוחרים הצליחו לאושש את העץ"
לאחרונה מסרה החברה לבג"ץ חוות דעת מומחה, כי העץ נחלש ומתייבש ודינו נחרץ. זאת כתוצאה מהפרשות של ציפורים. גורמים אחרים העלו אפשרות שהורעל, כדי להקל על כריתתו.

אולם, אתמול בישר פקיד הייעור הממשלתי במשרד החקלאות, ישראל גלון, כי העץ התאושש והוא אינו מאשר את כריתתו. לדבריו, יש לפעול לשימורו בתהליך הבנייה, בליווי אגרונום מקצועי. גלון ציין בחוות דעתו כי בשלהי שנת 2008 החל העץ לגלות סימני ניוון והתייבשות רציניים, כתוצאה מסימני המלחה שנתגלו בקרקע.

מומחה שבדק העניין דחה האפשרות שלשלשת ציפורים גרמה לכך, וסבר שמדובר כנראה בדישון יתר או אף בפיזור קוטלי עשבים במקום.

"לשמחתי, כנראה בעקבות הגשמים שהחלו לרדת לקראת סוף החורף ושטיפת המלחים, העץ מגלה סימני התאוששות ויש לו לבלובים רבים וצימוח, דבר המעיד על התאוששות וחיוניות העץ", כתב גלון לבג"ץ. "בביקורי בראשית יוני, העץ נראה טוב מאד. יש לו חיוניות טובה, המתבטאת בלבלוב רב וצמיחה טובה בכל חלקי גופו. נראה שגשמי החורף המאוחרים והטמפרטורה החמה הצליחו לאוששו ולהחזירו למצב רגיל".

פקיד הייעור מדגיש את חשיבותו הסביבתית וההיסטורית של העץ ואת תרומתו הנופית, האסתטית והאקולוגית למרכז העיר. הוא סבור שאם יעבור טיפול שימור מקצועי ישתפרו סיכוייו לחיות שנים רבות.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 31-07-2010, 07:25
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ערך נאה בנושא נכתב בויקיפדיה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2...%A8%D7%90%D7%9C

ולצידו רשימת קישורים:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:36

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר