לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2008, 15:32
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
התשובה היא לא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "מעבר קציני שריון לחיל קרבי אחר"

לא רק משריון לחילות קרביים אחרים אלא בין כל חיל קרבי לחיל קרבי אחר בתפקיד קרבי ,יוצא מן הכלל הוא יחידות מיוחדות וחי"ר.

הכשרת קצין שריון היא הכשרה מאוד ספציפית וממוקדת בתחום ספציפי של לוחמת טנקים והפיקוד עליהם.
זה גם המצב כמובן בכל הכשרה חילית אחרת.
מדובר בצורת לחימה שונה לחלוטין מחי"ר או מהנדסה אשר גם בהם הקצינים עוברים הכשרות ייעודיות ומכוונות לתפקוד ספציפי, הבדל הידע והיכולות בכל תחום ספציפי לא מאפשר מעבר בין החילות.
מעבר שכזה כרוך בהכשרה מקיפה מאוד מרמת האימון הבסיסי לחייל.

ישנם מקרים בהם קציני שריון עוברים לפקד על יחידות אחרות לא לוחמות בתפקידי פיקוד כמו בה"דים שונים, יחידות עורפיות וכד'.

יש לציין שקציני חי"ר ויחידות מיוחדות אשר מיועדים לקידום לדרגות גבוהות עוברים השתלמות שריון לא קצרה על מנת להכיר את חיל השריון, המאפיינים שלו ויכולתיו משום שחיל השריון מוגדר ע"י צה"ל כחיל המרכזי במערך המתמרן ולכן קצינים בכירים (מפקדי אוגדות, פיקודים וכד') חייבים להכיר את החיל על מנת לנצל את יכולתיו בצורה מיטבית ולדעת כיצד לפקד עליו.

סתם נקודה מעניינת, אני שירתתי בשריון ואחד המג"דים שלי היה בכלל איש שייטת 13 שעשה הסבה לשריון והמשיך את הקריירה שלו בחיל השריון, אבל זה היה כרוך בהסבה לא קצרה.
הוא היה צריך לעשות שלב מקצועות, צמ"פ, קמ"ט, קק"ש, קמ"פ ועוד קורסים פיקודיים (ברור שזה היה מסלול שהתמקד בתוכן מקצועי נטו)- מדובר במעבר לא קצר ולא פשוט ומפליא שגם ללא הנחות מבחינת הידע הנדרש.

שילוב יפה כנפי עטלף ומתחת צפרגול.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 23-12-2008 בשעה 15:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2008, 17:04

נשמע לי מוזר מאוד (וזה בלשון המעטה)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "לא לגמרי נכון - דווקא בשנים..."

לא סביר בכלל שקצין שריון שלא עבר כל הכשרה בפיקוד חי"ר מעבר לבה"ד 1 יוביל בקרב פלוגת סיור לא פחות ללא כל הכשרה לתפקיד, אף לא כקצין בחי"ר ולא בתחום מודיעין וסיור.
איך הוא יפקד על האנשים בקרב ללא הכרת המושגים, התרגולות והשיטות, ללא נסיון בפיקוד על פלוגת חי"ר או אף מחלקת חי"ר בקרב ועוד ועוד.

ומה קורה בבט"ש? במארבים, סיורים ועוד פעילויות שלקצין שריון לא יצא לתרגל או להכיר ברמות של פלס"ר?

לפלסר"ים יש מסלול קידום משלהם וכמו כל יחידה הם מעדיפים לקדם מתוך היחידה עקב ההכרות עם שיטות הפעולה, אפילו אם אין מי שניתן לקדם לקצונה מתוך הפלס"ר הרבה יותר הגיוני ויעיל להביא קצין מפלס"ר אחר, מוד"ש או מחי"ר לפני קצין שריון שההכשרה שלו לא קרובה לצרכים של פלוגת סיור.

כל קצין שרין שעבר לפקד על הפלס"ר חייב להשלים מסלול הכשרה ארוך שכולל השלמץ קצונת חי"ר, קורס מו"ס, קורס מ"פ חי"ר ועוד כמה קורסים שקשורים לפלס"ר- בין שנה לשנתיים לפחות.
וזה הרבה יותר ממה שצריך להשקיע (אם בכלל) בקצינים אחרים שהזכרתי למעלה.

אני לא מכיר את הפלסר"ים של השריון כיום, אבל מה שאמרת לא נשמע לי הגינוי בכלל.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 23-12-2008, 16:59
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "מעבר קציני שריון לחיל קרבי אחר"

צופה ורואה - תודה על התשובה המושקעת.

ובכל זאת, אתה לא הראשון שמספר לי שהיה לו מפקד שריון שהגיע מחי"ר\יחידה מובחרת - עוד פעם אני לא יודע כמה זה קורה אבל עובדה שזה קיים. כאילו, שומעים לא מעט (לא הרבה, אבל גם לא מעט) על קצינים קרביים שעוברים לשריון, אבל בחיים לא שמעתי על המצב ההפוך. למה?

אין שום מצב שנגיד סרן בחי"ר, שרוצה להמשיך לשרת בצה"ל כמפקד קרבי אבל מחפש גיוון, חידוש, אפשרות ללמוד דברים חדשים, etc יעבור הסבה לחיל רגלי אחר (הנדסה, מוד"ש) ולהיפך?

סרן שיבקש דבר כזה יקבל תשובה שלילית מובהקת, או שיש מצב?

ישן 23-12-2008, 17:11

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "צופה ורואה - תודה על התשובה..."

שים לב שמפקדים שעוברים בין חילות בתפקידים קרביים הם מפקדים בדרגות מג"ד ומעלה.
אני לא יכול לכתוב באופן מוחלט שזה בלתי אפשרי, מה שבטוח הוא שמדובר למעשה בהכשרה מחדש של הקצין לחיל שאליו הוא רוצה לעבור מרמת המקצועית הבסיסית ברמת החייל עד רמת קורס קצינים ואף קמ"פ מה שיימשך תקופה ארוכה מאוד ויקרה מאוד (להערכתי כשנתיים).

הקצין יידרש כנראה לחתום קבע ולהצטרף למסלול פיקוד לדרגות גבוהות יותר בחיל שאליו הוא עובר, וזה בהנחה שמישהו יאשר את זה מלכתחילה, משום שעל פניו אין כל סיבה לאשר את זה.

אני לא יכול לומר שזה לחלוטין בלתי אפשרי אבל דבר אחד בטוח-זה די נדיר.
כל הכתוב למעלה הוא בגדר הערכה פשוט בגלל שאני לא מכיר קצין שעשה כזה דבר בדרגות נמוכות.

בקשר לקצינים יוצאי יחידות עילית (שייטת, שלדג, מטכ"ל), היתה בעבר כתבה על תוכנית בצה"ל שבמסגרתה שולבו קצינים מיחידות אלו ביחידות שדה שונות כחלק מהחלטה "לפזר את המצויינות בצה"ל" (זו היתה ההגדרה המדויקת) וכך נוצר מצב שלפתע ראית מג"דים, מח"טים ומעלה מיחידות עילית וגם הם נאלצו לעבור הסבה ארוכה אם הם עברו לשריון.
אבל אני לא מכיר מקרה שבו סגן בחי"ר מחליט להפוך להיות שריונר באמצע השירות או שקיימת כזו תוכנית בצה"ל.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 23-12-2008 בשעה 17:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:16

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר