לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2008, 17:49
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "למה לפני שבועים קניתי סיגגיט והוא כבר עם בד סקטורים למה אני שואל?"

אני לא יודע למה ישנם סקטורים פגומים בדיסק הקשיח שלך (ספציפית), אבל אני מניח שהסיבות הנפוצות ברורות. מדובר בשילוב של בקרת-איכות נמוכה, לא מספקת וכו', עם בעיות במשלוח, עם חוסר מזל, עם שימוש לא-נכון ועוד.

מה שכתבת תומך בדעתי, גם אם לא שמת לב. להבדיל מכוננים של יצרנים אחרים, הכונן הופך לפגום מהר מאוד, או מגיע ככזה, ולא ממתין שנה וחצי עד לאובדן מידע מלא. הכונן הוחלף.

המצב הזה עדיף בעיניי על כונן שהולך שבועיים אחרי תום האחריות, או שהולך שבועיים לפני תום האחריות אצל רשתות/חנויות מסוימות.

אגב, למען הסר ספק - להבדיל מלוביסטים מסוימים, אני לא מרוויח אגורה ממכירת כוננים. הדעה שלי מבוססת על ניסיון עם לא מעט כוננים (אישי, עסקי, צבאי ועוד). אין לי אינטרס למכור לך כוננים של יצרן כזה או אחר. לכל היותר אפשר להאשים אותי שההמלצות שלי גרועות, וגם אז אבקש לזכור שהכוונות שלי טובות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2008, 18:43
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
segate
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "חכה... אני ממתין לאותם..."

הוא מסביר את הבחירה בדיסק הספציפי הזה באחד הפוסטים של הפרוייקט שלו:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידן דקל
הבחירה בדיסק הקשיח היא לא ממש דילמה, אבל סוף סוף הבנתי למה הנטייה לכיוון Seagate – הם פשוט מציעים נפח cache כפול. בעוד הדיסק של WD מציע רק 16MB ב-cache, זה של Seagate מציע 32, ולכן הוא יותר מומלץ. זה הכל. לכן, שוב, כרגיל, המפרט מכיל את ה-ST3500320AS של Seagate.

מקור: עידן קונה מחשב - זיגזג 2000
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 24-12-2008, 19:35
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "זו היתה שאלה צינית-רטורית...."

תשמע אדון רציונל.
אני אוהב לכתוב ולעזור, ופחות אוהב לריב. לפחות לא בפורום הזה.
זו הודעה (אני מקווה) אחרונה מבחינתי אליך בסגנון הזה מאחר וזה לא פורום אקטואליה אלא מקצועי.

קורות החיים שלי כבר פרושים באשכולות אחרים לכן לא אחזור עליהם.

אבל:
1. אני לא בתחום יותר.
2. מעולם לא אמרתי ש WD טובים יותר, ניתן לחפש ולאשר את דברי. הכל כתוב פה בפורום.
3. אתה זה שטוען שWD חברה זבל עם מוצרים זבל. ללא סימוכין.
4. כלומר אתה הלוביסט של סיגייט.
5. אני טענתי וטוען ש WD טובים לא פחות מסיגייט. ועומדים באותה רמה גם עם שאר הדיסקים לרב.
6. הבאתי לכך סימוכין, מספרים אמיתיים, חברות מכובדות שלא יכולות לסבול מבעיות אמינות שמשתמשות ונותנות מבטחן ב WD.
7. אתה לא הבאת קונטרות או דוגמאות לחברות שמשתמשות בסיגייט למרות שלא חסרות כאלה
8. אני יכול לפזר שמות של חברות מכובדות ישראליות ובינלאומיות שמשתמשות ב HGST SAMSUNG TOSHIBA SEAGATE WD. כל חברה והצרכים והפרמטרים, והרבה פעמים היחסים המסחריים/אישיים שלה.
9. אינני אוהב לקרוא השמצות לא מבוססות שעלולות לפגוע סתם בסוחרים תמימים. למשל כאלה שבחרו ב WD כדיסק הבית שלהם משיקולי מסחריים/אישיים.
10. אתה זה שנושא בתואר מומחה ואני לא - לעומת זאת הנימוקים שלי מקצועיים ושלך מסתכמים בדיסקים זבל והאשמות לוביסט ובעל עניין.

עד כאן מבחינתי (או עד הפעם הבאה שתתגרה וסתם בכוונה).
תן לקוראים להחליט בעצמם, אבל שיקולי דיסק זבל וחברה זבל אינם שיקולים מקצועיים.
ערב טוב ולך תראה השרדות איי הפנינה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 24-12-2008, 20:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "למצפון, אני מקווה שאתה קורא..."

תשמע ידידי
בגדול יש שלושה סוגי לקוחות.
לקוחות טובים, לקוחות רעים ולקוחות בלי מזל.
אינני יודע מה הנסיון המסחרי שלך בחיים, או מה הנסיון של הרציונליסט.
אבל אני יודע מה הנסיון שלי, ואיש לא ייקח ממני אותו באמירות כמו זבל, נוכל ורמאי (לא עלי, על המוכרים בחנויות שציינת).

הנסיון שלי אומר דבר פשוט:
לקוח טוב לרב יקבל שרות טוב.
לקוח רע יקבל שרות רע.
לקוח בלי מזל יקבל פעם כזה ופעם כזה ולא תמיד באשמתו.

אני מכיר הכרות אישית לא מעט חנויות בארץ.
מרמת הבעלים, ועד רמת המחסנאים והנהגים שלהם, כולל המוכרים שבאמצע.
כמו שטענתי רובם גם מכירים אותי לכן זו הסיבה שאינני נחשף, וגם מעוד סיבות כמו שלך קוראים לינוקס.
אם תכנס לאודות של של נעה מחשבים תקרא רק דברי אמת.
האדון יובל יריב הבעלים של נעה מחשבים (זה שמה של ביתו) איננו חבר שלי, אנחנו לא מבלים ביחד, היו ביננו יחסים מסחריים בעבר ומכאן יחסים חבריים.
זה בשביל שלא אחשד בעניין כלשהו.
לרב לקוחות לא מרוצים כותבים בישראל את הביקורות.
בארה"ב במערכות תומכות פידבקים כמו EBAY למשל תמצא הרבה יותר ביקורות טובות מרעות בגלל שהסוחרים הרעים פשוט עפים כי לא יקנו אצלהם.
בארץ אין שום מערכת פידבקים מסודרת, לכן הרבה ביקורות טובות הן של בעלי עניין, והרעות של מתחרים או לקוחות לא מרוצים.
אני מאד מאד מקווה שאינך לקוח רע אלא לקוח בלי מזל.
אבל עד כמה שאני זוכר נעה הואשמו בנוכלות, ברמאות, בנסיון לעבוד על לקוחות, לתקן במחסן האחורי עם בדיל את הלוח, באמירת דברי שקר ועוד.
הכל יכול להיות, ויכול להיות שלא.
עם כל הכבוד לשניכם, אני בקיא יותר מכם בתחום המסחרי הישראלי ותחום ה RMA ואני מכיר יותר חנויות ומוכרים ממספר הכותבים כאן בפורום.
קלות הדעת שבה מפזרים השמצות על גבול לשון הרע לא הוגנת.
עשרות ומאות לקוחות מרוצים לא כותבים פה, לכן כמו שטענתי קודם, האור תמיד יראה כביכול שלילי.
זכותך לבחור ברציונילסט כבעל המקצוע שלך, ולהתנגד לדבריי.
אני לא נפגע אני פשוט מצטער.
בערך כמו שאני מצטער שרב חברי צפו באדיקות באח הגדול ועד היום מדברים את השפה הזו אחד עם השני. איש איש ובחירותיו, סגנונו והדרך שהוא בוחר.
קראתי תגובה אחת של הרציונליסט לגבי אופן דרישת השרות שלו מבזק (או חברת האינטרנט או משהו דומה). בעיני הוא מוגדר לקוח רע ואני מכיר לא מעט כמוהו.
כאלה שמגיעים מראש עם טענות, דורשים דרישות מוגזמות, ובדרך כלל אם יש תקלה היא תקרה אצלהם. זו דרכו של העולם להעניש לקוחות שכאלה.
אני משתדל לא להתנשא, אבל לפעמים פשוט אין ברירה.
אתה מקבל את דבריו בגלל שהוא צדק לגבי נועה, אבל מתעלם מדבריי לגבי WD.
עוד כותבים בכירים מצדדים בדעתי או להפך אני בדעתם לגבי WD, ובכל זאת, אתה בוחר להקשיב למי שנגע ב כמה עשרות-מאות דיסקים בחייו, לעומת מי שנגע בכמה מאות אלפים.
מכיוון שאינני רוצה להעליב אותך, לא אגיד מה אני חושב על הבחירה שלך.

תעשה מה שאתה רוצה, ותבחר למי להקשיב.
ואני אמשיך בשלי, ומי שרוצה להקשיב וללמוד דברים חדשים שילמד.
יש לא מעט סודות מסחריים חלקם לא נעימים בשוק המחשבים. הישראלי והעולמי.
חלקם סודות מוכרים, ועל חלקם אני מניח לא כולם שמעו.
חלק מהלקוחות המהוללים פה קונים באותם מקומות את אותה הסחורה, לכן הבעייה היא שירות בלבד. ויותר מזה, חלק מהלקוחות המהוללים פה קונים אחד אצל השני, וחלקם אפילו אצל נועה מחשבים. כך שאותה סחורה, באותה רמת השרות והחזרות יוצאת מנעה ללקוחות אחרים.

מה שבטוח זה שאני צריך לחזור לעשן, מאחר ודי מחרפנת אותי הגמילה הזו........

john reese

ישן 24-12-2008, 21:05
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תשמע ידידי בגדול יש שלושה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
הנסיון שלי אומר דבר פשוט:
לקוח טוב לרב יקבל שרות טוב.
לקוח רע יקבל שרות רע.
לקוח בלי מזל יקבל פעם כזה ופעם כזה ולא תמיד באשמתו.

אז עכשיו אתה תקשיב, הייתי לקוח מאוד נחמד שנתן לנעה 7000 ש"ח פלוס זה בלי מה שרכשתי אחרי זה אצלם והם עדיין דפקו אותי עם מוצרים פגומים. לכן אתה חופר סתם ולא בודק עובדות בשטח. אתה מוזמן לבוא לראות אצלי מוצר "יד ראשונה"! שלא היה אף פעם בתיקון ותגיד לי אתה אם המוצר משופצר או לא... אולי אז תבין על מה אנחנו בפורום מדברים וכמה ש Rationalist צודק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-12-2008, 21:18
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "כמה דברים... אני לא מאמין..."

אני פשוט לא מאמין שאני נגרר לויכוחים המיותרים האלה.
יש לך מושג מה ההבדל בכמות ההחזרות בין דיסק שהוא 80% מסך המכירות לעומת דיסק שהוא פחות מ 20% ?
בשנים האחרונות אולי המספרים מתאזנים, אבל נראה לי שכולם חושבים עם המקלדת ולא עם השכל ואפילו לא עם מחשבון.
עד היום לא מצאתי תגובות שסתרו את התגובות שלי, או את הנסיון שלי.
גם אם אשאר אחרון הטוענים משהו, כל עוד אינני משקר, אין סיבה שאקבל את את דעת הרב פה.
בישראל גם אומרים קפה הפוך, למרות שבכל העולם זה קפוצ'ינו, אבל הכל בסדר.
בישראל כמות הרמאים והנוכלים גבוהה יחסית לעולם, לכן יוצא שם רע למוצרים וכך נפגעים גם התמימים. כמו שאמרתי מעולם לא המלצתי על X והשמצתי את Y אבל עדיין כולכם (3 בינתיים) טוענים שאני עושה את זה.
שיקום מי שחושב שיש לו יותר נסיון ממני בתחום המסחרי, ואשמח לשמוע וללמוד ולהשכיל. עד אז תאלץ לבחור בין לחשוב שאתה יודע לבין לדעת יותר.

לרע המזל, לא מעט עסקים קרסו לאחרונה בתחום, חלקם מצוינים, חלקם בינוניים, חלקם רעים.
הרבה מאד כסף נעלם מהתחום ואני מדבר על עשרות מיליונים של נפילות.
אני מקווה שעל השוק לא ישתלטו דווקא הרעים, כי אז ממש המוצרים הנפוצים יהפכו להיות זבל בגלל רמת שירות ישראלית טיפוסית. שהיא בדרך כלל גרועה.
לא פחות גרועה מהלקוחות, שהם מוכרים גרועים במקום אחר.

john reese

ישן 24-12-2008, 21:04

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "למצפון, אני מקווה שאתה קורא..."

חן-חן על הבעת האמון. אני משתדל לספק עובדות ולא פרשנות.

המלצתי היא לא להגרר לויכוחים עם מי שמעיד על עצמו שמכר מיליונים של כוננים (הפסקתי לקרוא את הודעותיו מאז, כך שבהחלט ייתכן שהמספר גדל למיליארדים). לגיטימי שלא נסכים עימו - כל אחד והקליבר (סדר גודל) שלו. רוב מוחלט של הכותבים והקוראים בפורום מתעסקים עם מספר מצומצם של כוננים, והמידע הדרוש להם שונה מזה הדרוש ליבואן/ספק/מוכר כמו חברינו המוכשר.

אגב, אני מקווה שתשמח לגלות שאני מנסה לרתום את מאמציי בתחום לאפיק פורה. ייתכן ובקרוב תיפתח בירושלים חנות מחשבים, כזו שמגיעה לעיר (ומי שמכיר את סיפורי "בניין כלל" המפוקפקים יודע עד כמה פרוע היה/עודנו השוק המקומי). תמיד חלמתי על משהו כמו Newegg ישראלית, אבל גם עסק צנוע יקדם את תרבות הרכישה והצריכה בתחום.
ישן 24-12-2008, 21:25

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה יודע, אבל איפה כל הרשתות..."

עם האוכל, בא התיאבון. פתאום אתה רוצה לפתוח עוד סניף, ועוד אחד, ומהר מאוד אתה הופך לארומה.

אני לומד די הרבה שנים (עוד מעט 15) את התחום. התחלתי כטכנאי זוטר בחנות מחשבים ירושלמית, מכרתי קצת מוצרים שלה, מכרתי מוצרים בחנות אחרת ובה גם עסקתי בהתקנות. גם בצבא יצא לי לפקד על מעבדה עם לא מעט מחשבים, ולמרות שהייתי איש תוכנה עסקתי בתחום החומרה באופן שוטף (ומעמיק). לאחר מכן מכרתי מחשבים וחלקים לחברים, ושמרתי על מוניטין מצויין.

ראיתי לא מעט נוכלים, גנבים, רמאים וסתם אנשים לא מקצועיים. אני מקווה שלמדתי את הלקח שלהם (זול יותר ללמוד לקח של אחרים.). אני רוצה עסק שאהיה גאה בו, ולא חנות מכולת של חומרה. אני מאמין בעבודה קשה ובניהול איכותי. נראה מה ייצא
ישן 27-12-2008, 11:35
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "TheMarker IT: עידן קנה מחשב"

קודם כל מוזר לראות שמקבלים המלצות לרכישה מאדם שמעיד על עצמו שהוא לא מבין בחומרה, ושמקשיב להמלצות מוכרים בחנויות שרובנו לא היינו קונים מהם מסטיק.

דבר שני, לגבי כל הויכוח WD VS SEAGATE. אף אחד עדין לא הציג בפועל, שום נתונים מספריים. אז יש אדם שטוען שWD זבל והוא לא מתקרב אליהם, אז מה? אם עכשיו הוא יגיד שאינטל זבל? לא קונים יותר אינטל?
אני לא מאמין לאף אחד שלא יכול לגבות את הטענות שלו במספרים.

בוא נסתכל על סקר הצרכנים הפומבי הכי גדול שאני מכיר, שאלה ביקורות הקונים בNEWEGG. ניקח את כונני הSATA הפופולריים של כל חברה.

כונן 250GB של WD: ציון ממוצע 4.44
כונן 250GB של סיגייט: ציון ממוצע 4.56

כונן 320GB של WD: ציון ממוצע 4.47
כונן 320GB של סיגייט: ציון ממוצע 3

כונן 500GB של WD: ציון ממוצע 4.42
כונן 500GB של סיגייט: ציון ממוצע 4.15
כונן 500GB נוסף של סיגייט: ציון ממוצע 3.96

כונן 640GB של WD: ציון ממוצע 4.59
כונן 640GB של סיגייט: ציון ממוצע 4.45

כונן 750GB של WD: ציון ממוצע 4.28
כונן 750GB של סיגייט: ציון ממוצע 3.98

כונן 1TB של WD: ציון ממוצע של 4.34 (למרות שאני מציע לא להתקרב אליו, מסיבות איטיות)
כונן 1TB של סיגייט: ציון ממוצע של 3.68

יתרון ברור לWD כמעט בכל כונני הSATA. שני דגמים שאפשר להגדיר כנפלים, ושניהם של סיגייט.
אז בסקר הצרכנים הפומבי הכי גדול שאני מכיר WD מנצחת משמעותית.

אפשר לומר שמדובר על סקר לזמן קצר מאוד, בחלק מהקשיחים אפילו קצת פחות משנה. אבל לפי הסקר המאוד מקיף שגוגל ערכה ב2007, בדר"כ כונן ששורד שנה ראשונה, ישרוד את הכמה שנים הבאות גם כן.

בנוסף, ביקשתי מחבר שהוא מנהל רכש של מוסד די גדול להשכלה גבוהה, נתונים על תקלות קשיחים. לא מפתיע, אבל נתונים מדוייקים לא היו לו, אף אחד שם לא טרח לעקוב אחרי תקלות. אבל, לטענתו, הדעה שסיגייט אמינה יותר מWD נובעת רק מ5 שנות האחריות (שהולכת להתבטל עבור כונני הOEM), וזו דעה שלא קיימת בחו"ל. הוא לא שם לב שקשיחים של שום חברה מתקלקלים יותר מאחרים, ולכל חברה היו קשיחים ששבקו וקשיחים ששרדו מעל 5 שנים. הוא כן אמר, שחד משמעית קשיחים מקצועיים, בין אם המיועדים לשרתים, בין אם למעבדות וכו', מתקלקלים הרבה פחות מכונני הOEM הפשוטים, למרות עומס רב יותר, אך יתכן שתודות לאחסון בתנאים טובים יותר.

עד שאני מקבל ממישהו נתונים שונים, מדוייקים יותר, אני מתייחס לנתונים שהוצגו פה מNEWEGG. סקר של כ-10,000 אנשים סה"כ הוא מספיק מקיף על מנת לקבל תמונה מסויימת.

נערך לאחרונה ע"י קרמריקה בתאריך 27-12-2008 בשעה 11:37.
ישן 27-12-2008, 11:49
  IpDo IpDo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.07
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "קודם כל מוזר לראות שמקבלים..."

חחחחחחחחחח
אתה לא רציני נכון?
לקחת ממוצע של ציונים ב NEWEGG ללא כל התחשבות בשום נתון אחר?
זה אומר בערך כלום, הצרכנים של NEWEGG לא הרבה יותר מוצלחים מאלו של ZAP.
הדבר היחידי שאפשר לראות משם זה התפלגות ציונים ע"פ זמן שהמוצר אצל הלקוח - ושם התמונה שונה ממה שהצגת (אני מאמין שהבאתי דוגמה באחד מהאשכולות לענין הזה).
זה לא ביקורות מקצועיות שאפשר להסתמך עליהם... הרוב שם זה משהו כמו "קניתי את הכונן לפני שבוע, מעולה, שקט. חסרון: חבל שהוא לא יותר גדול".
זה לא משהו שאפשר לעשות ממנו השוואה כל שהיא.
תסדר את הביקורות ע"י זמן אצל הלקוח ותספור משם כמה החזרות/החלפות/תקלות יש - ואני מקבל את העובדה שכשהמוצר בעייתי אתה כותב ביקורת וכשהוא עובד חלק אתה בדרך כלל לא.
ישן 27-12-2008, 11:58
צלמית המשתמש של קרמריקה

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "חחחחחחחחחח אתה לא רציני..."

שוב, זה סקר הצרכנים הכי גדול שאני מכיר. זה לא התפלגות מקרית, זה אותם אנשים כותבים לכל הכוננים. ואגב, אם תסתכל על כוננים שקיבלו את הציון הנמוך ביותר באחוזים, תראה תמונה זהה. מי שנותן ציון של 1 זה בדר"כ כי הכונן שבק או לא עושה פעולה מסויימת. הרוכשים של WD כותבים ביקורות מהירות יותר מהרוכשים של סיגייט? אין תירוצים.

אם היתה התפלגות מקרית, זה לא היה אומר כלום. יש התפלגות ברורה לחלוטין. שכל אחד יסיק מזה מה שהוא רוצה. בינתיים אף אחד כאן לא הביא נתונים מקיפים, מדוייקים או טובים יותר, אלא רק הצהרות חסרות כל שחר שמבוססות על שמועות שרצות בארץ כבר כמה שנים טובות, ותו לא.

שתבין, אין לי שום אינטרס לכאן או לכאן, אני את שיקולי הקנייה שלי עושה לפי המון גורמים. יש לי כוננים של שתי החברות ואני מרוצה מכולם. אני פשוט לא סובל שמפזרים הצהרות, בלי לתת שום סימוכין להם.

ישן 27-12-2008, 12:37
  IpDo IpDo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.07
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "שוב, זה סקר הצרכנים הכי גדול..."

אולי אני מבין לא נכון, אז כשאתה אומר "סקר הצרכנים הכי גדול" למה בדיוק אתה מתכוון?
אני חשבתי שאתה מתכוון לתגובות/ביקורות שלקוחות כותבים על המוצר בעמוד המוצר - וזה ממש לא מתאים למה שאתה מתאר.

יפתיע אותי מאוד אם מישהו יצליח להשיג את נתוני ההחזרה של רשת גדולה כל שהיא לגבי כוננים, אז כל מה שנשאר לנו זה מה שאתה מגדיר כ"שמועות" - מה שלא נכון כלל... אם למישהו הלך כונן והוא מציין את זה וכשהמקרה חוזר על עצמו הרבה זה לא נהיה שמועה, זה נהיה מגמה.
ואל תגיד לי שזה לא יכול להיות ולא ריאלי.
אני מדבר אך ורק על השוק הישאלי, ובארץ יש בעיה דיי נפוצה עם WD - אין לי כל ספק שהרבה יותר ממה שתמצא בארה"ב.
למה? לא יודע. אני מנחש שמשהו שקשור ליבואן ולראש הישראלי.
ישן 27-12-2008, 14:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "אולי אני מבין לא נכון, אז..."

יש משהו בדבריך, והסברה הרווחת שאיכות השינוע והאחסון והטיפול בסחורה בתוספת עם ספקים ומארזים לא איכותיים פוגמים בדיסקים הקשיחים.

רמת החזרות הדיסקים בישראל קרובה למספרים של מדינות עולם שלישי והיא גבוהה מהמקובל בעולם המערבי. מכיוון שאני מכיר בעיקר את שווקי EMEA (אירופה מזרח תיכון ואפריקה) אז רמת ההחזרות של ישראל מזכירה את המספרים של דרום אפריקה, שידועה כשוק שיש בו נוכלים ורמאים ברמה ישראלית.
אני מניח שמספרי ההחזרות הגבוהים תקפים גם לסיגייט היטאצי וסמסונג לעומת המספרים המקבילים באירופה וארה"ב.

לגבי ספקי הכח, לצערי התופעה מוכרת וידועה וכתבתי על כך מספר פעמים. ספקי מדבקה שהמספר הרשום הוא לא המספר האמיתי הם תוצאה של הריצה המטורפת הישראלית לטובת מחיר על פני איכות. אין ספק שלקוח אירופאי ואמריקאי יקפיד על איכות לפני המחיר. המחירים שם זולים יותר מכיוון שסוחר אירופאי קונה כמות גדולה יותר ממקבילו הישראלי, ואין לו את הוצאות השינוע מאירופה לישראל, שהן גבוהות יחסית למוצרי מחשב אחרים שאפשר להביא בים. רב הדיסקים הקשיחים מגיעים באוויר ולא בים.

אני מכיר מספרים של WD המדברים על רמת RMA ממוצעת בעולם של סביב ה 3% כולל תקלות ייצור+שינוע+שימוש.
בתקופות מסוימות נתוני ההחזרה של WD בישראל, תקופות בהן הוא היה מונופול אמיתי בשוק הדיסקים (הרבה מעל 70%) היו קרובים יותר ל 15% החזרות, כאשר 30-40 אחוז מהתקולים נמצאו כתקינים בבדיקות המעבדה שלהם.

המספרים שאני מכיר הם מספרי המאקרו של השוק הישראלי, ואין לי חלוקה וחיתוכים למגזרי שימוש בגלל שכרגע אין לי גישה לדוחות שפעם שחיתי בהם.
ככה שעדיין קשה לנתח האם משתמש ביתי או מוסדי או תעשייתי הוא זה שהחזיר את הדיסק.

john reese

ישן 27-12-2008, 14:57
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "אני חושב שכבר אמרתי לך את..."

אני כל הזמן מועד וללא כוונה כמובן. אני מכליל ואתה מתקן.
אני מאשים את הספקים הגנרים שנמכרים בתוך מארזים פשוטים וזולים.
אבל הם רב רובו של שוק המארזים/ספקים בארץ.
לא יודע לזרוק מספרים, אבל הערכה ש לפחות 85-90 אחוז (הערכה זהירה ואני מניח שזה יותר) מהמחשבים הנמכרים בארץ (לשוק הפרטי והמוסדי) שהם לא BRAND NAME נמכרים עם ספק זול, ולא מעט ספקים הם לא סתם זולים, אלא המדבקה פשוט לא נכונה.
הספק הוא נקודה חשובה ביותר במחשב, ורב המשתמשים הפשוטים נוטים להמעיט בערכו.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 27-12-2008 בשעה 15:03.
ישן 27-12-2008, 17:32
צלמית המשתמש של קרמריקה

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "אולי אני מבין לא נכון, אז..."

עוד פעם המשפט הזה, ועכשיו בתחפושת אחרת: "בארץ יש בעיה די נפוצה עם WD".

לא, בארץ יש שמועות כבר כמה שנים על העניין הזה, ומעולם לא ראיתי שום נתונים שמגבים את זה, לא שמעתי מאף אדם שיש לו גישה לסקר שוק מספיק גדול דבר כזה, וזה נותר בגדר שמועה בלבד. אגב, השמועה הזו התפשטה דווקא לא אצל הציבור הרחב, אלא יותר אצל מומחים לתחום, שוב ללא שום בסיס, ולכן השמועה נחשבת לאמינה יותר. אצל הציבור הרחב לWD יש שם מצויין בארץ.

עד שאני לא אראה נתונים מספריים שמראים אחרת, בעיני זה לא פחות משמועה מגוחכת ומרושעת. כל מי שטוען אותה מבלי שראה במו עיניו הוכחה כלשהי לעניין, מבזה את עצמו. אני לא ראיתי שום דבר שדומה להוכחה כזו.

ישן 27-12-2008, 20:30
צלמית המשתמש של קרמריקה

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי IpDo שמתחילה ב "קרמיקה, אני יכול לדבר מנסיוני..."

ניסיונך האישי לא מלמד דבר וחצי דבר, אותו דבר תקף גם לגבי ניסיוני האישי, ויש לי ניסיון רצוף של כמה שנים עם יותר ממאה מחשבים שמותקנים בהם קשיחים של חברות שונות ודגמים שונים, עליהם אני מקבל דיווח ישיר ושוטף. בכ-70% מותקנים דגמים שונים של WD, השאר כמעט כולם סיגייט ומעט מאוד Hitachi/IBM. היה דווקא דגם אחד בעייתי של IBM (לא אצליח לזכור איזה), ש4/5 הקשיחים קרסו במהלך השנה הראשונה. לגבי השאר, אין שום הבדל בין החברות השונות. אגב, עדין לא תשמע ממני מילה רעה על Hitachi כי אין דין דגם אחד חורץ גורל של חברה שלמה.

ועוד דבר, אם מישהו היה אומר: "לי היה ניסיון אישי לא מוצלח עם WD", זה בסדר גמור, לגיטימי ואפילו רצוי. על כל אחד כזה אפשר למצוא 5 שיעידו שניסיונם האישי עם WD היה מוצלח, ואפשר לעשות זאת עם כל חברה, אפילו מקסטור. הטענות שהושמעו כאן, היו שונות מאוד בניסוחן ומהן השתמע כאילו מוכח שבאופן גורף דגמי WD לא טובים.

ישן 27-12-2008, 20:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "ניסיונך האישי לא מלמד דבר..."

הקרב העקוב מדם הזה איזה דיסק טוב יותר ואיזה טוב פחות לא ייחודי לפורום הזה, ומתקיים ברגעים אלה בפורומים רבים בעולם, ודפי האינטרנט מלאים ועמוסים עד עייפה בויכוחים זהים.
התשובה כמובן ממש לא חד משמעית.
יש כאלה שממליצים על WD ויש כאלה שעל SEAGATE ופחות אבל ממליצים על SAMSUNG HGTC ופעם על IBM ופעם על MAXTOR ופעם על פוג'יטסו וכו'.
המאבק מתמקד בעיקר בין שתי הגדולות של השנים האחרונות.
על EXEL אם מישהו מכיר אין כמעט המלצות, זה דיסק לבן או איך שקוראים לו, והוא ריפרביש שנמכר ללא ציון העובדה הזו, והיו עוד דיסקים כאלה, וזו הערה שבאמת לא רבלנטית.

מה שרלבנטי זה שאין תשובה ברורה, ואין קביעה חד משמעית.
מי שמתהדר בקביעה שדיסק מסוים טוב מדיסק אחר, פשוט חוטא בקביעה לא מקצועית.
תנסו חיפוש קליל בגוגל ותקבלו את כל מה שאמרתי בפורומים שקשה לערער על מקצועיותם כמו TOMSHARDWARE ANANDTECH ועוד.
סקרים של חברה מסחרית כמו NEWEGG לא ממש משקפים עובדות מהשטח.
לפורומים המקצועיים יש גישה ליצרנים והם בוחנים ציוד לפני כולם, ויכולים לשאול שאלות את המהנדסים הבכירים ביותר שם.
כאמור, לשאלה מהו הדיסק הטוב ביותר, או מהו הדרוג, אין תשובה חד משמעית בכל רחבי העולם למרות שזו שאלה שנשאלת ללא הפסק.

המצב המביך בו הואשמתי כלוביסט של WD כאשר לא טענתי ולו פעם אחת שהוא טוב יותר אלא פשוט טוב כמו האחרים, מעיד על חוסר רצון או יכולת להקשיב או פשוט חוסר מקצועיות.
הרציונליסט שמוגדר כמומחה מחרים ומתעלם מהודעותי, שזה מצב מוזר מאחר ואין לי ולא היו לי טענות אישיות כלפיו, אלא כלפי הנחרצות שהוא בחר בה.

קשה לקבל מספרים אמיתיים מהיצרנים, עד בלתי אפשרי, מאחר ומספר שכזה הוא ליבת העסק ששמו שוק הדיסקים הקשיחים. לכל יצרן יש סדרה דפוקה, או פחות טובה, שנובעת מייצור או פיתוח זריזים מדי וזו סיבה מאד פופולרית להפוך מישהו לנחרץ כנגד יצרן X או Y.

הויכוח הזה יכול להמשיך לנצח וכל אחד עם הניסון שלו, וההבנות שלו והתובנות שלו.
אבל העובדה שהויכוח הזה הוא בינלאומי ולא פתיר, אמורה להרגיע ולצנן את הרוחות, ולא מפורום פרש תצא הישועה או התשובה, ולאף אחד פה אין את הנתונים ואת היכולת לקבוע מי המנצח הגדול ומהו הדיסק הטוב יותר.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 27-12-2008 בשעה 21:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:50

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר