לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2008, 08:27
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "פתאום נפל לי האסימון מה קידמה מפלגת קדימה"

יש תאוריות קונספירציה עם הרבה נימוקים ושרטוטים של מסלול הכסף בין עראפאת/אשפ/פתח למנהיגי ישראל, בהן טוענים שיש יד אחת מכוונת שטובלת בהרבה כסף ומפעילה טרור. אבל לא דובר על החמאס.
וזו תאוריה מפלצתית לחשוב שראש ממשלה ישראלי סוחר בחיי אדם בעזרת טרור עבור חופנים של דולרים. להעביר את זה לחמאס זה מחשבה מפלצתית עוד יותר, ומה שבטוח מקומה לא בפורום הזה, זו אינה דעה לגיטימית כלל וכלל שאייל ארד וראובן אדלר עושים קמונה עם המרצחים המטונפים האלה בשביל כסף. מחשבות זוועתיות.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2008, 11:01
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אתה אמרת את זה, ולא אני.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יש תאוריות קונספירציה עם הרבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לחשוב שראש ממשלה ישראלי סוחר בחיי אדם בעזרת טרור עבור חופנים של דולרים. להעביר את זה לחמאס זה מחשבה מפלצתית עוד יותר, ומה שבטוח מקומה לא בפורום הזה, זו אינה דעה לגיטימית כלל וכלל שאייל ארד וראובן אדלר עושים קמונה עם המרצחים המטונפים האלה בשביל כסף. מחשבות זוועתיות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מדינאי
פתאום נפל לי האסימון מה קידמה מפלגת קדימה - את החמאס.

החמאס היה ארגון שבסך הכול היו לו רובים ומטעני צנור (בזכות רבין ז"ל ופרס שנתנו להם אוטונומיה).

אבל קדימה התעלו גם יותר מרבין ופרס. נכון לעכשיו לארגון הזה טילים שיכולים להגיע עד אשדוד, הם מהווים כבר איום אסטרטגי על ישראל.

אז מי זה אומר שקדימה זה אחורה, תסתכלו על החמאס ותראו איך הוא התקדם.

כמובן שאסור גם להמעיט מערכה של מפלגת העבודה בכל זה. הם שותפים מלאים.

אני יודע מה קרה. למה? או שהם שלומיאליים, או כל סיבה אחרת, או כמה סיבות.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 25-12-2008 בשעה 11:06.
ישן 25-12-2008, 21:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "שאפו על הטכניקה היצירתית!!!..."

יש לך הוכחות חותכות ששרון פינה יהודים מביתם בגוש קטיף על מנת להתחמק מכתב אישום פלילי או שזו גם תאוריית קונספירציה שמעצם הגדתה אינה מאומתת ?
אתה אם אני לא טועה ממתנגדי התאוריות על רצח רבין שאחת מהן טוענת שהתפקח מחזון אוסלו.
אז המשוואה מאופסת לא ?
אני דווקא מאמין שלא יגאל עמיר זה שרצח את רבין דרך אגב, ואני כמובן רחוק מהמרכז אותו מרחק של אלה שדוגלים בתאוריות הכדור השלישי והמשחק בראיות רק בצד השני של המפה.
אם יתגלה שיש קשר כסף/דם בין החמאס לקדימה זה לשמוט את הקרקע מתחת ליותר מדי דברים.
לטעות ולהטעות. כאשר לטעות זה אנושי ולהטעות במקרה הזה זה שטני ורצחני.
אתה לא חושב ?

john reese

ישן 26-12-2008, 08:45
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אני מנסה בעזרת המהלכים ששרון נקט להסביר את ה"הוכחה".
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בדיוק מה שציינתי. ההאשמות..."

על קצה המזלג.
לא היה צורך במהלך העקירה מלכתחילה ובטח לא באופן חד צדדי.
כל הימין ראה את הנולד..חוץ ממר שרון וחבר "מרעיו.."
המהלך לא היה אנושי ולא תרבותי. לא היתה אסטרטגיה בגרוש..ואפילו לא טקטיקה. (רק צרכים אישיים)
מה שכן, היה במהלך מלוא חפניים של בגידה בערכים ובגידה בבוחרים..משהו, שאפילו השמאל בחלומותיו הוורודים ביותר, לא צפה שיקרה.
לדעתי, שרון בצר לו, נשאב למערבולת העצות ובחר בעצות הכי גרועות למדינת ישראל ובטח לא צריך בימים טרופים אלה להוכיח משהו בנידון..
הקונספירציות לגבי המהלך יכולות להיות רבות, אבל התוצאות, היו ידועות לכל ילד מראש.
אז מה רצית שנחשוב?

ישן 26-12-2008, 10:46
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מי אלה חבר מרעיו ? ישראל היפה..."

הצלחת להתעלם מהערתי לעיל שהעסקה השטנית היא רעיון שהובע על ידך (ולמרות חרדתך ממנו הוא בהחלט עולה על הדעת...), התעקשותך ליחסו למדינאי שבס"ה ציין עובדת שדרוג יכולות ה"חמס" בחסות "קדימה" היא תמוהה במקצת...

הבלוף של ההתנתקות - המילה המכובסת, השקרית והריקה לגירוש היהודים כגחמה חסרת הסבר, מכעיס שבעתיים משום שלרגע לא היתה כוונה להתנתקות של אמת. מדינה שאזרחיה ב"חוטף עזה" לא מפסיקים לספוג והיא בתגובה מאפשרת לקומץ של סוחרים המשך העברת טובין, שחלקם לפחות מאפשר המשך התחמשות וירי, הוא אבסורד שחשבנו שיתכן רק במשטרים רודניים. כשאתה מדבר על עיסקות שלא יעלו על הדעת, כשלנגד עינינו מסרבים לבצע התנתקות של אמת - זו כבר עצימת עיניים של ממש, למציאות ההזויה!

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 26-12-2008, 11:57
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "הצלחת להתעלם מהערתי לעיל..."

הבנתי אותך.
אתה טוען שנפלתי לפח של עצמי.
זה כמעט על ראש הגנב בוער הכובע.
ייתכן ומדינאי התכוון שבחלמאותה של קדימה היא קידמה את החמאס, וייתכן שהתכוון למה שאני כתבתי. אבל אני ניזון מתאוריות קונספירציה שמתרוצצות להן באתרים ובפורום הסמוך שטוענות את מה שאני התנגדתי לו, כך שתום הלב עדיין עומד לצדי.
וכמובן שהכוונות שלי אישית טהורות ואם נכון רק חלק קטנטן מהתאוריות השטניות האלה צריכים להתייחס למבצעים כאל בוגדים בשדה קרב עם כל החומרה שבעניין. אבל רק הוכחות חותכות ולא השערות וספקולציות.

john reese

ישן 26-12-2008, 14:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "לא התרשמתי שיש לך בעיות הבנת..."

יפה שאתה מנסה לחנך אותי ושומר על כבודו האבוד של מדינאי.
התגובה הראשונה שלי כתובה בדיוק כפי שהתכוונתי, ונתתי את כל ההסברים למה אני חושב שמחשבות כאלה הן זוועתיות. גם טרחתי לציין שיכול להיות שהלכתי רחוק בייחוס הכוונה הזו למדינאי אבל התגובה כמובן היתה כללית, ודיברה על תאוריות קונספירציה שכאלה שמסתובבות להן בחלל האינטרנט.
אבל התנצלות ?
לא זוכר שנחלצת לעזרתי למשל, כאשר אני (לפחות המצפון שלי) הואשמתי בפשעים נגד האנושות וסחר עם מחבלים תמורת בצע כסף כולל הברחות של הגבול. שכמובן אינן נכונות ואני מניח שאתה מודע לכך. כל הדעות שלי נפסלו על סמך ההאשמות מאחר וכביכול מניעי אינם כשרים.
תהיה ישר ותדרוש מכל אחד שפוגע באחר להתנצל ולא להכפיש ולהאשים, ולא רק כלפי צד אחד, כי אז אין שום סיבה שאתיחס לבקשה כזו כטהורה ולא עוד התקפה על הצד שכנגד.

john reese

ישן 26-12-2008, 17:40
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "1. ממצפון באופן טבעי, הדרישות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ichpatli
1. ממצפון באופן טבעי, הדרישות גבוהות יותר...
מסכים ומשתדל ליישם
2. דוקא זכור לי שיצאתי להגנתך (אני מסכים שהיה מקום לעשות זאת ביתר הדגשה...).
אם באמת היה אכפת לך זה היה יכול להראות אחרת, אני לא נותן ציונים או פותח מחדש את הסיפור ההוא, אבל אני עמדתי על עקרונותי אז וגם עכשיו. אני רק שחקן משנה קטן בתוך מערכת גדולה אפילו ענקית, אבל רצח האופי לניק היה משהו שלא הייתי מסכים לקבל לא אז ולא היום. התגובה שלך היתה פוליטקלי קורקט מדי ולא הביעה עמדה נחרצת כמו שעכשיו מובעת כנגדי. נאבקתי קשות כנגד הדה-לגיטימציה של אנשים כמוני כעניין עקרוני ולצערי המאבק ההוא הופסק ולא מוצה רק מטעמי השקט הציבורי ולאו דווקא הצדק.
3. עדיין אני עומד על דעתי שתפסת טרמפ על הודעת מדינאי בלי שהיה מקום לכך והתערבותי נועדה למחות על כך, יותר משבאה להגן עליו...
ייתכן ואתה עדיין מתעלם מכך שציינתי באופן ברור שתאוריות שכאלה הועלו לפני ההודעה הספציפית הזו ועליהן תפסתי טרמפ, או אולי מדינאי הוא זה שתפס עליהן טרמפ ?
4. עדיין הנך בוחר שלא להתייחס לטירוף שבאופן התנהלות הממשלה מול מדינה הטרור שהוקמה בחסות "קדימה", שגורמת לרגשות זעזעוע מתאוריות קונספירציה להתקבל כחוסר מידתיות (בלשון המעטה...)
המצור על עזה הינו ענישה קשה ביותר.
כל מה שקורה בעזה ובין עזה לישראל הוא מצב בלתי אפשרי. ברור גם לך אני מאמין שסגירה הרמטית עם פלומבה של הרצועה הוא דבר בלתי אפשרי עם כל הרצון של לא מעט אנשים בישראל ודי הרבה אנשים בפורום. עצם בגרון שאי אפשר לבלוע ואי אפשר להקיא זה תאור עדין ביותר של מיקומה של רצועת עזה בסדר היום הישראלי. תוסיף לזה התנהלות גרועה של ממשלת ישראל והסברה שלילית פנים ארצית ובינלאומית ששמה אותנו ללעג בעיקר בעיני עצמנו וזו עיקר הבעיה. לא בכדי החמאס מכונה כנופיה והוא אכן כנופיה מרושעת ומטונפת שדמה בראשה אבל אסור לנו לשחק על פי חוקי המשחק שלהם למרות שזה קורה לא אחת. הם מתעללים בנו על ידי הצגה מרושעת של גלעד שליט במחזה מביש מול קהל משולהב, מה נעשה בתמורה ? נתלוש אוזניים לאסירי חמאס בכיכר ציון בירושלים ונקרין בערוצי הריאלטי ? בערך מאותה סיבה יש להמשיך ולספק את המינימום ההומני הנדרש לתושבי עזה שאינם נושאים נשק שמכוון כלפינו אלא בקושי שורדים את חייהם האומללים. סגירה הרמטית של הרצועה תתפוצץ לנו בפנים מאד מהר על די לחץ מבפנים החוצה בצורת התנפלות על הגדרות שלנו ולחץ חיצוני של העולם האינטרסנט ואגואיסט שלא בהכרח מסמפט אותנו עם סיבותיו האנטישמיות מסחריות וכו'
אין מסחר נורמלי עם עזה ומה שעובר אלו מצרכים חיוניים ולא מסחר במוצרי צריכה כפי שפעם היה.
תוסיף לכך את מצרים שעם כל האין כבוד אני חושב שעכשיו זה לא הזמן להכות בה ולהעניש אותה על מצמוציה הארוכים שמאפשרים לגבול ברפיח להראות כמות שהוא. אני חושב שמצרים היתה שמחה להפטר מהברווזון המכוער ששמו הפלשתינאים לא פחות מאיתנו אבל זה בדיוק פשוט עבור מדינה שהפלשתינאים הם לא צרתה הגדולה ביותר אבל עלולים להיות גורם שיזעזע אותה ויחמיר את שאר בעיותיה. מצב קשה וישראל נמצאת בין הטיפש לסדן ואולי הפעולה ההכרחית שכנראה בא תבא תעזור מעט בשיפורו. אבל עד אז איננו יכולים להסתכן בגזר דין מוות לכל תושבי הרצועה שמנהיגיה כרגע מוכנים להקריב את תושביה ולהניח אותם מתחת לגיליוטינה בעצמם רק לצורך השפרצות דם שיראו למרחוק בכל אמצעי התקשורת העולמית
.

john reese

ישן 26-12-2008, 18:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אפשר בשקט לנעול את הרצועה עם פלומבה מהצד הישראלי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=ichpatli]1. ממצפון..."

כן, העולם יזעק וימחה. השאלה היא איך יגיבו כאן למחאות ולזעם. ביולי 2006 אנחנו נעלנו על בריח את
לבנון, מהים, מהאוויר ומהיבשה (כולל הגבול הסורי), ואפשרנו יציאה של אזרחים זרים על גבי אניות
שפוקחו בידי חיל הים שלנו. אפילו בורג לא יכול היה להכנס לשם, והיה שקט. יודע למה? כי רוב העולם
הבין שמבחינתנו הסאה הוגדשה ולא ממש יעזור להפעיל עלינו לחץ.
אגב לחץ, ברוב השנים האחרונות, רוב הלחץ שהופעל עלינו, היה לחץ שמקורו היה בבקשה מתוך
ישראל שגורמים מבחוץ ילחצו עלינו. בקשות אלה הגיעו בחלקן מאדיוטים מועילים שכבר שנים חושבים
שאם העולם ילחץ על ישראל ויוציא לה את המיץ, אז יהיה שלום וננגב חומוס בדמשק, והגיעו בחלקן
מאנשי עסקים שמאוד משתלם להם שהמעברים פתוחים, שכן גם מעט הסחורה שכן עוברת, מפרנסת
בכבוד כל מיני אנשים שם ופה. אלה שפה מ-א-ו-ד שמחים להגיד שסיבות הומניטאריות מביאות אותם
לתמוך בפתיחת המעברים. אחרי מקרה גינוסר, אני נוטה לפקפק בכשרות המניעים של הצדיקים
הנסתרים הללו, חובבי פתיחת המעברים...
אם רצועת עזה הייתה ממוקמת קרוב יותר למקומות שלממשלת ישראל אשכרה אכפת מהם, ולו נפלו
הקטיושות (סליחה, "גראדים" - הם נקראים קטיושות רק כשיורים אותם מלבנון, ואצלנו הרי רבין ז"ל אמר
שהימין סתם הפחיד כשאמר שמעזה יירו קטיושות על אשקלון...) ברעננה וכפר סבא - לא היה כוח בעולם
שיכול היה לגרום לממשלה ישראלית להימנע מהטלת מצור אמיתי על השטח היורה.

מצור משמעו שבורג לא ייכנס לשם בלי אישור שלנו - ושאנחנו בשום פנים ואופן לא נספק להם כל אמצעי
שיכול לחזק אותם באמבק נגדנו (למשל, חשמל - כמה הזוי שהמחרטות שמייצרות רקטות מקבלות חשמל
מתחנת רוטנברג - אותה הן מפגיזות...). מצור א-מ-י-ת-י על הרצועה הוא לא רק מתחייב בטחונית, אלא
הכרח שכל איש מוסרי בארץ חייב לתמוך בו. עם כל הכבוד לדאגה לשלומם של תושבי הרצועה - לתושבי
מערב הנגב ודרום מישור החוף, מגיעה עדיפות. המצב כיום הוא הזוי. אין מדינה בעולם שהייתה מאפשרת
תספוק שוטף של יישות טרור שלא חדלה מלירות על היד שמאכילה אותה.
ישן 26-12-2008, 18:33
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אפשר בשקט לנעול את הרצועה עם פלומבה מהצד הישראלי"

אפשר להגיד שאם היינו עושים מעשה בעבר, היינו יכולים לנעול עם פלומבה ולזרוק את המפתח לים ולהרוג את כל מתכנני אותה פלומבה.
אבל זאת לא חכמה להציג את המצב היום כמצב בר השוואה ללבנון בגבול הצפון, שהיא מדינה ריבונית לכל דבר למרות שנוצלה על ידי כוחות מבפנים ומבחוץ לה.
עזה היא לא מדינה, אין לך ריבונות עצמאית וגבולות עצמאיים.
אין לה מטבע משלה.
אין לה עדיין הכרה כמדינה ככל המדינות.
והמצב אליו הובילו קברינטי ישראל משמאל ומימין, שהיה להם נח, בכיס או בכרטיס לשמר את המצב.
השארת הישובים הישראלים חייבה נוכחות צבאים וזו גררה איתה את כל הגועל נפש של שלטון צבאי על אזרחים שבשביל להתקיים חייבים לקנות סחורות מישראל, או לייבא אותן דרך ישראל (איפה נמל עזה העצמאי ?? או שדה"ת הפלשתינאי ??) ולמצוא מקומות עבודה בחממות גוש קטיף ובבניין ארץ ישראל.
לישראל היה נח לגדל עם של פועלי בניין.
נזכרתי בהפגנה סוערת שהייתי בה בשנות השמונים בה יוסי שריד נתן נאום מעולה, (אחד הראשונים ששמעתי ממנו ומאז די נצמדתי לפועלו), כנגד רעיון הקמת מכלאות לפלשתינאים במקומות הריכוז שלהם בצמתי ישראל ומשם יגיעו קבלני הבניין ויקחו את העבדים למקום עבודתם. כבר אז ניתן היה להתחיל ולחשוב ולפתור את בעיית הפלשתינאים אבל היה נח לכולם, והשמאל טובל עם מרצ בידו (=שרצ) וכולם עצמו עיניים ונתנו למצב להתפתח ולהתנפח.
אם אז היה נעשה המעשה היינו היום במצב טוב יותר לדעתי.
לא בכדי אני מנסה לפרוש את הסכסוך הפלשתינאי (ולא משנה מי המציא את השם)לאורך 40 ומשהו שנותיו, אבל הדעה הרווחת בפורום היא 1967 צה"ל כובש בלית ברירה את השטחים ומייד 1993 הסכמים רצחניים.
אתה לא יכול לנעול את הרצועה ולזרוק את המפתח לים כאשר דאגת כל השנים שלא תהיה להם כלכלה עצמאית, והסכמי השלום או איך שתקרא להם הופסקו באמצע וכרגע יש גולם עם ראש ללא רגליים, או רגליים ללא ראש, אבל אין מדינה ריבונית שאפשר להפגיז ולקבל לכך אישור בינלואמי.
אם היינו טורחים לעשות את כל החכמות האלה שנים רבות אחורה, אפשר היה לדרוש התנתקות מלאה מהפלשתינאים, ותגובה הולמת כמו שנגיב אם מחר חו"ח ינחת פה טיל סורי מכוון.
כמו שאמרתי, קשה לבלוע וקשה להקיא, אבל ישראל בחרה לדחוף לגרונה את העצם הזו מתוך אינטרסנטיות וטמטום מדיני ארוך שנים שהשמאל החל בו והימין הנציח אותו.

john reese

ישן 26-12-2008, 19:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כל התירוצים הקשורים ביישובים הישראלים ברצועה, נעלמו באוגוסט 2005...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אפשר להגיד שאם היינו עושים..."

או יותר נכון, היו צריכים להיעלם, לו תומכי הנסיגה היו אנשים ישרים...
אנחנו יכולים בשקט מוחלט להשוות את המצב ללבנון. רצועת עזה היא יישות בעלת שלטון עצמי מוחלט.
שולטת בה ממשלה נבחרת, שיש לה ריבונות של מאה אחוז על השטח (להבדיל מהרש"ף, שנשענת על
כידוני הכובש הציוני הנפשע, ושממשלתה, למעט הנשיא, היא לא חוקית). היעדר מטבע לא מלמדת על
העדר ריבונות. לרוב מדינות האיחוד האירופי אין מטבע משל עצמן, והן עצמאיות לחלוטין. מוטנגרו אימצה
את האירו, והיא אפילו לא חלק מהאיחוד האירופי - וגם היא עצמאית לגמרי...
שאלת ההכרה הבינ"ל היא לא יותר מתירוץ, שכן מדובר בסימבוליות נטו. אם מחר הם יכריזו על הקמת
מדינה או יימנעו מכך, זה לא ישנה את העובדה שמדובר ביישות עצמאית במאת האחוזים, עצמאית בדיוק
כמו כל מדינה שחברה באו"ם (או כזו שבחרה שלא להיות חברה בו...).
אתה יכול לפרוש את הסכסוך הפלסטיני-יהודי על 40 וכמה שנים, אבל הסכסוך הוא בן 80 וכמה שנים,
וממש לא התקרב להתחלה ב1967.
התקופה של "הכיבוש" שבין 67' ל93' ממש לא "הביאה להגדלת העויינות". אכן, בגלל דיין (פעיל ימין
ותיק...) לא נבנתה כלכלה פלסטינית נפרדת. הדבר סייע לכל מיני בעלי הון ישראלים שנהנו מכוח
עבודה זול וזמין ומשוק קרוב למוצריהם. במידה רבה אלה אותם חבר'ה שעד היום מזדעקים נגד סגירת
המעברים...
אחרי 2005 אנחנו יכולים לזרוק אלף פעמים את המפתחות לים, ואנחנו צ-ר-י-כ-י-ם לעשות זאת מרגע
שמהרצועה יורים עלינו. בשנייה שבה ממשלתם (הנבחרת , במקרה ששכחת...) יורה עלינו מתוןך
שטח זה, הרי שחל איסור מוסרי חמור לספק להם כל דבר, מחשמל ועד שרוך נעל.

ב2005 בוצע מהלך מושחת של גירוש יהודים למען הימנעות מאישום פלילי. השמאל כאן ידע בדיוק
מי זה שרון ומהם מניעיו, אבל בשם הרצון לגרש את המתיישבים, הם עמדו ומחאו כפיים - ואף נטלו
חלק בשימוש במושג "התנתקות". מי שטען שזה בלוף, היו מתנגדי המהלך - כולם מהימין. גם אלה
מהשמאל שאוהבים פיסות נייר חתומות בתור תירוץ לנסיגות, היו מוכנים לבלוע את המהלך העלק חד
צדדי הזה (בפועל, היה תיאום מוחלט עם אבו מאזן ואנשיו), ובלבד שהטרקטורים יעלו על נווה
דקלים...
העובדה שעדיין ישנם גורמים באותו מחנה שמחפשים תירוצים לתספק את הפלסטינים ברצועה
(בשם "המוסר" וה"הומניות"), לא משנה את המציאות. יש לנו כל הנימוקים החוקיים והמוסריים לנעול
כל מעבר שקיים בין ישראל לרצועה, ולהשאיר אותם בתור בעייה למצרים, שבתחום האמל"ח הצליחו
לתספק את חמא"ס יפה מאוד, והראו שכשיש רצון לתספק - יש גם יכולת...

מרגע שיצאנו משם, אין לנו שום מחוייבות כלפיהם - בטח לא בשעה שהם יורים עלינו. אחרי שלא
יירו עלינו ולא יהיה שם כלי נשק כבד יותר מרובי אוויר, יהיה מקום לשקול לפתוח מעברים. לא דקה
אחת קודם לכן. הסיבה שזה לא נעשה היא בגלל שחיתות (מהסוג שהביא לניסיונות לפתוח מחדש את
הקזינו ביריחו בזמן שירו מתוכו לעבר עמדות צה"ל בורד יריחו...) - יש הרבה אנשי עסקים מקורבים
שיש להם אינטרס שהמעברים יישארו פתוחים.
ישן 26-12-2008, 22:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל התירוצים הקשורים ביישובים הישראלים ברצועה, נעלמו באוגוסט 2005..."

לא הבנתי את הכותרת, לא מבין למה אתה חייב להשתמש בביטויים כמו כובש ציוני נפשע, ולא מבין למה אתה מתעלם מהטלת האחריות שלי גם או במיוחד על משה דיין.
אבל נעזוב את ההסטוריה רגע ואת האשמים שרובם אינם בין החיים.
רצועת עזה איננה מדינה ריבונית ולא רק מטבע אין לה, או נמל או שדה תעופה.
במשך שנים דאגנו לנצל אותה ואת תושביה ובכך לטפח את הבעיה הפלשתינאית.
רצועת עזה מסוכנת היום כמו דרום לבנון, אבל הגבול איתה איננו גבול כמו גבול הלבנון.
ההסכמים, הטובים או הרעים, לא הגיעו למימוש מלא, ומדינה פלשתינאית טרם קמה.
אנחנו גם לא יכולים להטיל את האחריות על חוסני מובארק ומצריים מהסיבה שגם הוא אינו רוצה אותה כל כך. גם לאחר ההתנתקות (או כל שם אחר שתיתן לה) שהיתה מאוחר מדי כמובן לא הוכרזה מדינה פלשתינאית, והאחריות עדיין מוטלת על מדינת ישראל.
הרש"פ שהוקמה לאחר ההסכמים היא אוטונומיה שמעצם הגדרתה מתקיימת תחת שלטון אחר, והוא השלטון הישראלי.
לו השכלנו לעשות את הצעדים האלה מוקדם יותר, היינו זוכים (אולי) לתמיכה בינלאומית, ויכולנו להכריז הדדית או חד צדדית על ניתוק מלא מרצועת עזה והתיחסות אליה כאל מדינת אויב, ולא רק יישות אויבת בקרבנו.
החמאס דרך אגב לא היה אמור להשתתף בבחירות (למעשה על פי אותו עקרון גם הפת"ח היה פסול) על פי ההגדרות בהסכמי אוסלו וספיחיו.
כולם טעו, הפילוג הפנימי וחוסר יציבות השלטון בישראל תרמו להחלשת ישראל בפני עצמה וכמובן בפני הפלשתינאים שידעו לנצל זאת בצורה צינית ורצחנית.
גם אני ממאוכזבי המצב הקיים וקריסת ההסכמים והאמונה בדו קיום.
היו זמנים שהייתי קרוב לחד"ש וכמעט הצבעתי להם באחת ממערכות הבחירות במקום למר"צ שם חונכתי וספגתי את הערכים, אבל השינוי שהנהיג מוחמד בארכה החזיר אותי למפלגה הכי שמאלית בציוניות הישראלית, וכרגע חד"ש בעיני בוגדת בערכי הדו קיום שפעם הפכו אותה ללגיטימית בעיני (פרט לקומוניזם).
ישראל כשלה וכושלת בהסברה שלה, ואיננו מצליחים להעביר את התמונות הנכונות לעולם ובעולם.
החברה בישראל שסועה והשנאה בין ימין לשמאל עזה מתמיד, למרות שההבדלים די מטושטשים.
אבל את המפתח אי אפשר לזרוק לים עדיין, ולצערי הפעולה הבלתי נמנעת לא בטוח שתחזק את החברה אלא אולי תחליש אותה יותר למקום שטרם היינו בו.
הבטחון שלך בהצלחה מזהירה של המהלך הצבאי שיגרום להפסקת ירי הקאסם תמוה. במיוחד כאשר כל ההערכות מדברות על אפשרות שקיעה בבוץ העזתי, נפגעים רבים מאי פעם בקרב שני הצדדים, מראות שיוצגו כטבח, ארונות שחורים ואין צורך לפרט יותר.
אני לא יודע האם צריך, אבל אולי זה הזמן לסוג של אחדות, דחיית הבחירות, שיתוף הליכוד במהלכים הקרובים, פינוי הכסאות מאלה שאוחזים בהם לצורך ישיבה בלבד לאלה שבאמת ראויים לשבת עליהם מתוקף היכולת והמקצועיות. היום שאחרי הוא לא רק מה יהיה עם הפלשתינאים ,אלה מה יהיה עם החברה הישראלית, שתספוג את אחת המכות הקשות, בתקופה שגם ככה קשה, והאיום מצפון מחכה לנו, והאיום מצפון מזרח מתקרב ובא.
הכנסת תרופות ומזון אלמנטרי יותיר עוד אנשים לפני שלב האין ברירה שבו מצוייים רב תושבי הרצועה כרגע.

john reese

ישן 26-12-2008, 18:41
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=ichpatli]1. ממצפון..."

ניתן להסיק מתגובתך שאתה סבור שהכינוי "התנתקות" נבחר באופן מודע ואורווליאני - משום שמסיבות הומניטריות בלתי אפשרי להתנתק מהרצועה!!
אף שאני סבור שאכן התוכנית כוונה לגירוש יהודים ולא להתנתקות אמיתית. בניגוד אליך אני טוען שניתן - ולאחר הותרת השטח נקי מיהודים - אף חובה, ליישם התנתקות אמיתית!
מכיון שלרצועה יש גבול עם מצרים (שאף שלטה בשטח עד יוני 1967) הטיעון של חובתנו ההומניטרית לא מחזיק מים - במקום ישראל כספקית הבלעדית, נוותר על ההכנסות והרווחים מהסחר עם חמסטאן ונסכים למניעת ואקום ע"י השכן המצרי. אי אפשר להבין את ה"התנדבות" להטיל על ישראל ש"התנתקה" אחריות לאסון הומניטרי ברצועה, כשיש שכן ערבי ידידותי עם גבול יבשתי ומעבר/ים מסודרים. הנמקה זו להמנעות מהתנתקות של אמת, היא בבחינת נסיון שטיפת מוח ותעמולה שקרית.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 26-12-2008, 16:46
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "פתאום נפל לי האסימון מה קידמה מפלגת קדימה"

את זה אתה רואה ומבין,אבל לצערי כנראה העם הטיפש שלנו את זה לא רואה הוא מסונוור מציפי ליבני (יש בלונדינית שרצה לרשות הממשלה),וזה יעלה לנו ביוקר.

החמאס התחזק בגלל שתיקת הכבשים של ממשלת האומלל שקורא לעצמו ראש ממשלה,ביום ראשון הוא מכנס דיון מיוחד לגבי הכאילו השלכות על פעולה בעזה שזה כבר אומר "פעולה צבאית לא תהיה",החולשה של ממשלת קדימה הביאה אותנו למצב שחיזבאללה כיום יושב בשתי חזיתות גם בצפון וגם בדרום,בקרוב כנראה גם במרכז בקצב הזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר