לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2008, 22:30
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
כתבים בלב שממה

דמות צנומה רצה בין עצי יער בליל ערפל כבד. הדמות, קלת רגליים ודקה, רצה בכל כוחה עמוק יותר אל תוך סבך העצים, מעמיקה לחדור אל תוך האפילה שאלו נותנים לה מפני אור הירח הכסוף. מאחוריה היא יכולה לשמוע נביחות וקולות דיבור שמתחזקים עם כל צעד שלה.
"מפה!" היא שומעת צעקה ומגבירה את מנוסתה, כל תשומת ליבה בקולות ולכן אינה מנסה להתחמק מענפים שפורעים את שערה וקורעים חתיכות מכותנת הלילה שלה. הקולות מתחזקים, הנביחות נהיות תכופות יותר והאימה שמתפשטת בה משכיחה ממנה עובדה חשובה: היא רצה לעבר קרחת היער. כשהיא כבר מבינה זאת מאוחר מדי והיא מוצאת עצמה עומדת באמצע מישור שטוף אור כסוף.
"זהו, זה נגמר" היא חושבת לעצמה בעצב, עומדת ברעד מתחת לירח הלבן. האנרגיות והאדרנלין ששטפו אותה נעלמים כלא היו והדמות מתיישבת על כר הדשא, בוחנת את ידיה הפצועות כשלפתע הקולות משתתקים. הדמויות נעצרות מאחוריה.
"שוב בלוס?" שואל בעצב ראש הקבוצה. הוא לבוש מעיל ציידים ארוך ולראשו כובע מצחייה שחור. הילדה לא משיבה, רק יושבת ומתבוננת בשקט בחרקי אש שמתעופפים בשמי הלילה. הגבר מתיישב לידה ולמשך כמה שניות משתררת שתיקה. "אנחנו לא יכולים להמשיך כך" הוא אומר בעצב, "שאת כל שבוע בורחת. המקום הזה לא בטוח", הוא מצביע לעבר העצים, " ואני לא רוצה שתיפגעי."
היא מסובבת את ראשה אליו, לוטשת בו עיניים כתומות ומשיבה "אם היא תלך אני אפסיק."
נשמעת אנחה והצייד מוריד את כובעו. "היא לא תלך ואת יודעת את זה", היא מתחילה להשיב משהו אך הוא מסמן לה באצבעו לשתוק וממשיך- "בלוס, גם אני מתגעגע לאמך אך צריך להמשיך ולא, פרולין אינה מחליפה של אמך ,אף אחת לא יכולה לעשות את זה, אולם גם אני צריך מישהי שתאהב ותחבק אותי, את מבינה?". אביה מסתכל בעינייה בחיפוש אחרי הבנה אך כל שהוא מוצא בהן הוא זעם.
"לא! לא! לא!" היא זועקת ורוקעת ברגליה. "אני לא רוצה אותה וזהו! ואם אתה לא תסלק אותה אז אני אעשה משהו!". אביה מתרומם כדי לאחוז בה, כעוס על חוסר ההבנה של בתו, אך באותו רגע שהוא מרים את ידיו היא חוטפת את האקדח מנרתיקו ורצה אל תוך היער.
"רוצו אחריה!" זועק אביה ומאיץ בשאר לעקוב אחריה. משהו בתוכו אמר לו שהלילה הזה יסתיים ברע אם לא יתפוס את בתו.
[לא מזהה תבניות טקסט, משטח כתיבה חרוך]
...ואז, כשלרגע חשה שנאבדה ביער, שמעה בלוס את קולות הנגינה של פרולין. בשקט היא עוקבת אחרי הצלילים המתחזקים עם כל צעד, האקדח מוחזק בשתי ידיה, דרוך ומוכן.
פרולין יושבת בחלוק וורוד, מנגנת בשקט על כלי מיתר איזו מנגינה ספונטנית שנפסקת בבת אחת כשהנגנת שמה לב לבלוס שמתקרבת אליה בצעדים איטיים. "בלוס" היא מחייכת לקראתה וקמה לחבק אותה אך לפתע נרתעת. משהו בילדה היה שונה, איזו אווירה שהפחידה את פלורין עד עמקי נשמתה.
מהמקום בו יצאה בלוס יוצאים עכשיו אביה וחבורתו. "בלוס, לא!" הוא זועק ורץ במהירות לתפוס את ילדתו בעוד זו מרימה את האקדח, מכוונת ו
[לא מזהה תבניות טקסט]
רוברט מרים את עיניו מהמתרגם ומתבונן שוב בכתב החיזרי על חתיכות הנייר המחוררות והשרופות בחלקן. הוא מחפש טקסט בצד השני של הדף אך כלום, שום משפט נחמה שיוכל לסגור את הסיפור.
"היי רוברט, סערה עומדת להתקרב" מודיע לו חברו ממה שהיה פעם מטבח שכל שנותר ממנו קיר חצי שרוף. "אתה שוב מעיין בחומרי כתיבה?" הוא שואל אותו, עדיין גבו מופנה אליו והוא סורק את השממה הרדיואקטיבית בשביל מחסה.
"מה אתה חושב שקרה כאן?" תוהה רוברט ומכניס את הדפים לאחד מכיסי השריון שלו. אפילו בתוך חליפת הסביבה הזאת הוא יכול לחוש את עקצוצי הקרינה ומשבי הרוח החורכים.
"כמה מעצמות משחקות על שליטה עולמית, מגיעות לתהום ומישהי עושה את הצעד הראשון בדרך הקצרה לשואה גרעינית. זה לא שאצלנו בכדור היו כל כך רחוקים מזה" פולט צ'ארלס ומסמן את נקודת המחסה- 750 מטרים צפונה, מערה.
"סביר להניח" פולט רוברט בעצב מסוים וסורק בפעם האחרונה את שרידי הבית. "טוב, לא נרצה לסיים כמוהם בסופת הנשורת, אה?" הוא מודיע בחיוך מוסתר תחת קסדה והשניים מתקדמים לעבר המערה בעוד הרוח מלווה אותם בצליל שנשמע כקינה עמוקה.

משהו בסוף מרגיש לי קצר. אני רוצה לשמור את ההפתעה של הקורא ולהדגיש אותה. או שאולי הסיפור הצליח? חוות דעת יתקבלו בברכה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 28-12-2008, 22:47
צלמית המשתמש של oshritallica
  משתמשת נקבה oshritallica oshritallica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.08
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "כתבים בלב שממה"

יש מפסיק הפתעה, אבל הייתי מורידה את ה "[לא מזהה תבניות טקסט]" כי זה יותר מדי בלבל אותי כבר, אפילו רעננתי את הדף לבדוק שזה לא בעיה מהדבקה של הטקסט וחשבתי שתסדר את זה, נשבעת :S
הרעיון מקורי, אבל אני לא חובבת מדע בדיוני, הסיפור עצמו עניין אותי יותר מהסיפור מסגרת, והייתי רוצה דווקא לשמוע את הסוף שלו יותר, למרות שככה זה נראה לי כמו סצנה מסרט . הקצב של הסיום היה בסדר גמור לדעתי, ולא קצר כמו שתארת את זה, אבל לקח לי זמן להבין עד הסוף מה אני קוראת והייתה חסרה לי פואנטה או תובנה חזקה. יש כמה דברים בסגנון שהייתי משנה אבל אני חושבת שאתה כותב יפה, אז תמשיך כך

חזרה לפורום
ישן 29-12-2008, 15:28
צלמית המשתמש של oshritallica
  משתמשת נקבה oshritallica oshritallica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.08
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "סוף סתמי, זאת הבעיה! עכשיו רק..."

עם סיומות לדברים תמיד יש לי בעיה, סיום זה תמיד קשה..
הבעיה היא עם זה שיש סיפור באמצע שאתה מאוד דואג למתוח בו את הקורא ואז נותן זרקור למשהו אחר זה שזה נותן הרגשה שפשוט לא היה לך רעיון איך לסגור את הסיפור הראשון אז אתה קוטע לנו הכל באמצע..תדמיין שאתה קורא תאור של משהו לאורך המון דפים שיהיה ממש מותח ומסובך ואתה מצפה למשהו אה - לה - גראנד - פינאל שיתיר את כל הבעיות בדרך שבחיים לא היית חושב עליה אבל אז הכותב פשוט אומר שהדמות מתעוררת ושהכל היה חלום. בא לקורא לזרוק על הכותב משהו ממש ממש כבד...לא עלה בי החשק הזה עם מה שכתבת, אבל קשה לי להגיד שזה לא גם בגלל שקצת נאבדתי בסיום..

תודה רבה זה טריקים שלי, כדי שמתישהו יהיה אתגרון כתיבה בנושא שכבר כתבתי עליו ועדיין יהיה לי מה לפרסם לאן האתגרונים נעלמו באמת? חתולים! עם הספר מתגעגע :[

חזרה לפורום
ישן 29-12-2008, 20:07
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
או.קיי, ניסיון שני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "כתבים בלב שממה"

אך שוב אני לא סגור על הסוף :/

מהמקום בו יצאה בלוס יוצאים עכשיו אביה וחבורתו. "בלוס, לא!" הוא זועק ורץ במהירות לתפוס את ילדתו בעוד זו מרימה את האקדח, מכוונת ולוחצת על ההדק. בשבריר של שנייה מפלח הכדור את ליבה של פלורין ומותיר בחלוק הוורוד רק כתם אדום מתפשט.
"תפסתי אותך" צועק אחד הנערים ומוריד את הילדה לקרקע. השאר מתאספים סביבו ומרחיקים בזהירות את האקדח המעשן. בעוד בלוס מוכרעת על הקרקע וטועמת את האדמה, פרולין ממשיכה לנשום בקושי ומגששת בידה אחרי אהובה אך הוא מנותק מדי מכדי לשים לזה לב.
הוא יושב על הדשא, מבטו מעורפל ומוחו מנסה לתפוס את מה שקרה. נדהם, מזועזע עד עמקי נשמתו ממה שבתו עשתה...
[לא מזהה תבניות טקסט]
רוברט מרים את עיניו מהמתרגם ומתבונן שוב בכתב החיזרי על חתיכות הנייר המחוררות והשרופות בחלקן. הוא מחפש טקסט בצד השני של הדף אך כלום, שום משפט נחמה שיוכל לסגור את הסיפור.
"היי רוברט, סערה עומדת להתקרב" מודיע לו חברו ממה שהיה פעם מטבח שכל שנותר ממנו קיר חצי שרוף. "אתה שוב מעיין בחומרי כתיבה?" הוא שואל אותו, עדיין גבו מופנה אליו והוא סורק את השממה הרדיואקטיבית בשביל מחסה.
"מה אתה חושב שקרה כאן?" תוהה רוברט ומכניס את הדפים לאחד מכיסי השריון שלו. אפילו בתוך חליפת הסביבה הזאת הוא יכול לחוש את עקצוצי הקרינה ומשבי הרוח החורכים.
"כמה מעצמות משחקות על שליטה עולמית, מגיעות לתהום ומישהי עושה את הצעד הראשון בדרך הקצרה לשואה גרעינית. זה לא שאצלנו בכדור היו כל כך רחוקים מזה" פולט צ'ארלס ומסמן את נקודת המחסה- 750 מטרים צפונה, מערה.
"סביר להניח" פולט רוברט בעצב מסוים וסורק בפעם האחרונה את שרידי הבית. "טוב, לא נרצה לסיים כמוהם בסופת הנשורת, אה?" הוא מודיע בחיוך מוסתר תחת קסדה. הם מתחילים ללכת כשרוברט נעצר לפתע, מקשיב לקולות שמסביב.
"מה קרה?" שואל בעצבנות צ'ארלס ודורך את הרובה. רוברט לא עונה, רק מקשיב לעוד כמה רגעים לרוח הנושבת. לבסוף הוא מודיע שזה היה כלום והם ממשיכים בדרכם, מלווים על ידי מנגינתו של כלי מיתר המונח על יד קבר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר