לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2008, 07:27
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
שר הבטחון קיבל פיק ברכיים ורוצה לברוח מהלחימה שהוא עצמו תכנן (לפי דבריו בהתחלת המבצע)

http://news.walla.co.il/?w=/1/1408049
הצעתו של שר הביטחון אהוד ברק להשיב בחיוב ליוזמה הצרפתית להפסקת אש הומניטרית לקיים הפסקת אש הומניטרית למשך 48 שעות ברצועת עזה.

למרות שצרפת עצמה נתנה לנו זמן לכל הפחות עד יום שני הבא:

http://news.walla.co.il/?w=/1/1408049
נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, ושר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר, צפויים להגיע לישראל ביום שני הבא כדי לקדם את היוזמה. סרקוזי שוחח כבר עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, עם נשיא מצרים חוסני מובארק ועם רה"מ אהוד אולמרט כדי לקדם את הפסקת האש. כמוהו גם ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, פעלה לקידום יוזמה להפעלת לחץ על ישראל, שהוגדרה הצעה רעה מאוד לישראל", בידי גורם בכיר במשרד החוץ.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 31-12-2008 בשעה 07:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2008, 07:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "deja vu ? החלטה 1701."

אם כבר עונים, אז ישראל עושה טעות או מצד שני אוספת סיבות.
זה שאפשרנו לירות קסאמים, והטווח גדל וגדל, והפך לעובדה שקשה היה לנו לשבור אותה.
נורים קסאמים המרצועה.

המצב היום הוא בלתי נסבל, ישראל "מאפשרת" לחמאס להרחיב את טווח הירי והמפות עם הצבעים ממש מפחידות. הגענו לנקודת אל חזור, אם צהל לא ימנע בכל מחיר (והמחיר יהיה כואב, כואב מאד לשני הצדדים) הדבר יהפוך לעובדה ובאר שבע תהיה עיר שחופטת קסאמים. כמו ששדרות הפכה מזמן לעיר הקסאמים.
אולי זו הטקטיקה, או האסטרטגיה, מאחר וקשה להאמין שמישהו בצה"ל מופתע מהטווחים.
אבל להפוך את באר שבע המטוווחת לעובדה שלא מגיבים בכל מחיר, אכן מוציא את האוויר מכל מטרת היציאה לפעולה הזו.
המחיר שכולם מוכנים לשלם, הוא גבוה לאין שיעור.
אני לא יודע האם כולם מודעים לכמויות הבלתי נתספות של נגפעים לשני הצדדים.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 31-12-2008, 08:11
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "אני חושב שהמחיר ידוע לכולם-..."

ישראלים הוכיחו את חוסר המחשבה תחילה שלהם.
החל מהמנהיגים וכמובן האזרחים הפשוטים.
אני לא בדיעה שכולם מודעים למחיר.
פתאום יעלו קריאות להפגיז באטום, ולהוציא את החיילים ולמחוק ולהבעיר ולשרוף.
ישראלי אומר, ורק שבועיים אחרי זה חושב אם בכלל.
אני לא רוצה להכנס לויכוח מוריד המורל הזה, אבל אני בהערכה שאם וכאשר, אז דברי יוכחו כנכונים ויגיעו קריאות לצאת מעזה לא משנה מה המחיר, רק שיפסקו תמונות הזוועה.

לגבי המצב הבלתי נסבל, אני בהחלט לא מבין את האסטרטגיה, רק אם היא לצורך צבירת עוונות וטווחים מצד החמאס לצורך המכה הניצחת.
אנחנו שבוע יורים והם שבוע יורים ובינתיין מבחינת השגים, הם השיגו יותר.
הם הציבו עובדה של 40 ק"מ ומטרת המלחמה משתנה תוך כדי.
למנוע ירי טילים על חצי מדינה עוד מעט

john reese

ישן 31-12-2008, 11:09
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "לא ברור"

לא הבנתי אותך קודם, וייחסתי את המגן האנושי לאזרחים ישראלים ולא פלשתינאים.
מטרות אזרחיות הן עדיין מחוץ לתחום בעיני, להטיל פצצה על כפרים וריכוזי אוכלוסיה "תמימים" (המרכאות בכוונה) זו החלטה או בחירה קשה שאני מניח שלא תתקבל.
מטרה חמה היא מטרה חמה ולא משנה מאיפה האש נורית, אבל מטרות שנועדו למספר עצום של הרוגים רק בשביל המספרים זה שלב מרחיק לכת בלחימה.
עזה היא אחד המקומות הצפופים בעולם, לכן לא קשה בכלל בכמה דקות לייצר עשרות אלפי הרוגים, ואז המילה טבח תעלה ויהיה קשה להתעמת עם ההגדרה שלה.
עזיבת הרצועה, ופינוי ישובים, זו פעולה שהיתה אמורה להעשות חד צדדית לטובתינו ולא בשביל לייצר שקט, אלא לייצר יחסי כוחות שונים.
חבל לי מאד שאתה שם אותי באותו מרחק מהמרכז כמו הזויי הגבעות.
אני מלווה בעין פקוחה ומפוקחת את התהליך, ולא מתלהם ומחפש מטרות בלתי מושגות.

john reese

ישן 31-12-2008, 11:57
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "לא תתקבל החלטה הגיונית כי אין לנו מנהיג עם ביצים"

נו מצוין.
איפה עכשיו אנחנו שונים בדעות ?
לא קראתי להפסקת אש סתמית ולהפסקת הלחימה ככה סתם.
מהלך שכזה שומט את הקרקע מהמטרות הראשוניות של יציאה למבצע ואכן יחזק דווקא את הימניים שעדיין טוענים שזו תעמולת בחירות ותו לא.
התחלנו ? צריך לסיים. ובכל הכח ובלי להשבר.

לחץ חיצוני בינלאומי יהיה גם מול תמונת פוטושופ מוזיפת, אבל להטלת פצצה על כפר בשביל להעלות את מספר הנפגעים ב10,000 שונה הרבה יותר ממספר נפגעים אזרחיים כאשר המטרות צבאיות וחמות והאקדח מעשן. הפסקת אש צריכה להיות כניעה ולא הודנה, תהדיאה או כל מילה מרגיזה אחרת.
בעל הבית השתגע, או ליתר דיוק, לבעל הבית נמאס באמת צריכה ללכת עד הסוף ואסור לעצור ללא תמורה אמיתית.
המחיר שנשלם על העמקת המבצע יהיה גבוה ועל כך אני מתריע. החוסן הישראלי המפורסם יצטרך לעמוד במבחן קשה, מהקשים שידענו בשנים האחרונות. ואני ממש לא משוכנע שדעת הקהל לא תשתנה או תתכופף לאור מחזות קשים.

john reese

ישן 31-12-2008, 14:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ושוב, את כל טענותיך בנוגע למוסר - ניתן להציג בדיוק הפוך, ולהיות צודק באותה מידה...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "את משענת המוסר הייתי שובר על..."

מי שמסתתר בתוך מתקנים אזרחיים, ויורה מתוכם לעבר צה"ל - הימנעות מירי לעברו, היא לא-מוסרית
בעליל, שכן היא מהווה סיכון ביודעין של האזרחים שעליהם יורים מתוך אותם יעדים.
אם יש לנו מידע בדוק על מחבלים המסתתרים בתוך בית חולים - חובתנו לתת התרעה להנהלת ביה"ח
לפנות אותו ממחבלים או מלא-מחבלים, ולפעול בהתאם למעשה שיינקט (אם יפונה המתקן ממחבלים,
אז אין לפגוע בו בשום פנים, אם יפונה מלא-מחבלים, יש לתקוף את המבנה ולפגוע במחבלים שמסתתרים
בתוכו - ואם הנהלת ביה"ח מתעלמת מההתרעה, הרי שהיא אחראית בלעדית לתוצאה של תקיפה שלנו).

כל הימנעות מפגיעה במחבלי חמא"ס שיש לנו מודיעין על מיקומם - היא מעשה לא-מוסרי שמסכן חיי
אדם - חיי ישראלים. עם כל הכבכוד ל"מוסר האוניברסאלי", מותר לנו להעדיף את הצד שלנו. אסור
בתכלית האיסור לחפש לפגוע באזרחים פלסטיניים, אבל אסור להימנע מפגיעה כאשר הימנעות מפגיעה
כזו, מאפשרת למחבלים להמשיך לחיות ולפגוע בישראלים. זה המוסר הטהור ביותר: הגנה על חיי חפים
מפשע כקו מנחה קבוע, כשבתוכם ישנה העדפה לחפים מפשע מהצד שלך.
מי שמעדיף חפים מפשע מהצד השני (כיוון שהוא חושב שזה "מוסרי יותר"), אינו מוסרי יותר, אלא מוסרי
פחות, כיוון שהמוסר האנושי הוא בכ"ז לדאוג קודם כל לעניי עירך.

דן חלוץ בשעתו קבע שעל צה"ל לפעול קודם כל להגן על אזרחי ישראל, אח"כ על חיילי צה"ל, אח"כ על
אזרחים פלסטינים ועל מחבלים פלסטינים. הסדר הזה הוא המוסרי ביותר. אם כדי למנוע הרוגים בצד
שלנו, צריך שיהיו הרוגים (גם אזרחיים) בצד שלנו - אז המוסר מחייב לבצע זאת. אסור לחפש להרוג
אזרחים פלסטיניים - אבל אסור עוד יותר להימנע מפעילות מצילת חיי ישראלים, רק כדי להגן על חיי
אזרחים פלסטיניים.
ישן 31-12-2008, 15:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ושוב, את כל טענותיך בנוגע למוסר - ניתן להציג בדיוק הפוך, ולהיות צודק באותה מידה..."

לצערי אתה שוב על אוטומט, אולי לא קראת את כל השרשור.
תשאיר את בתי החולים לרגע מחוץ לדיון, פגיעה בהם יכול להיות שהיא הכרחית, אבל היא שקולה לגזר דין מוות לנשים יולדות, ילדים חולים, זקנים מסכנים, וחפים מפשע שנפגעו.
אולי היא תגיע ואולי לא, אבל אין ספק שזו פקודה יוצאת דופן, והגבורה שאתה מפגין היא קצת ילדותית ומתלהמת, אין לך שום נסיון או סמכות מוסרית לקרוא להפגיז אותם ככה בקלות שכזו.
ואחרי שהשארנו את בתי החולים בחוץ, בגירה קרא לפגיעה מכוונת באזרחים לצורך מאזן אימה אכזרי לטובתנו. לא ירי אחרי אקדח מעשן, אלא ירי לשם הרג וצבירת גופות.
אנחנו במבצע לא קל, ואזרחים חפים אכן נפגעים, שמעת ולו ציוץ מצדי ?
אבל הטלת פצצות לפאתי בית להיה אל תוך כפר אזרחי ללא מודיעין חם וטרי, או מידע על מסתור ומצבור, יחזק את ההגדרה של המילה טבח, שרק אני לפני כמה ימים התקוממתי נגדה.

john reese

ישן 31-12-2008, 15:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כרגיל, כשמסירים ממך את מסכת המצפוניסט, נשארים רק עם הסיסמאות העבשות...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לצערי אתה שוב על אוטומט, אולי..."

את הביטויים מהשורש "ל.ה.מ" עדיף שתשמור להפגנות שלומיסטיות, ותחסוך אותם ממני. אתה שוכח שאני
מדבר שלומיסטית שוטפת, ולא נוטה להתרשם מביטויים כגון אלה...
פקדוה להפציץ בי"ח היא אכן יוצאת דופן, ואני מאוד שמח לדאגתך הנוגעת ללב לחולים, יולדות וכד'.
הבעייה שלי היא מה לעשות בתוך בי"ח כזה יושבים אלה שיורים על בי"ח ברזילי באשקלון. לאנשים
"מוסריים" מסוגך, הכל נורא פשוט (כיוון שהם חושבים שהעדפה אוטומטית של הצד השני, היא סממן
למצפוניות...). אצלי הדברים מסובכים יותר, מתוקף הנטייה המוזרה שלי להעדיף חולים באשקלון על פני
חולים בשיפא, שלמרבה הצער משמשים כמגן אנושי למחבלים...
הטלת פצצות לעבר מקום שיורים מתוכו, היא לא טבח ולא נעליים. אם יורים מחצר הבית שלך ואינך
מסוגל למנוע זאת - קח את הרגליים ולך - אחרת אתה שותף לירי. אם מבית לאהיה יורים לעבר מערב
הנגב - אז ירי תגובה הוא דבר לגיטימי ומתבקש. לא, חו"ח, כדי לגרום לנפגעים אזרחיים, אלא כדי
להבהיר, שישראל לא תפקיר את אזרחיה רק כדי להגן על אזרחי הצד השני.

המוסר שלך הוא אנטי-מוסר, גם אם ביומיים הראשונים הפתעת גם אותי בתמיכתך בצד הישראלי...
ישן 31-12-2008, 16:02
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כרגיל, כשמסירים ממך את מסכת המצפוניסט, נשארים רק עם הסיסמאות העבשות..."

תסלח לי אדוני אבל אתה מגוחך

למרות שביקשתי להשאיר את בית החולים בצד - בחרת להתמקד בו ולהתעלם מהשאר
למרות שציינתי שפקודה כזו עלולה להגיע עם סיבותיה והסבריה - בחרת להתעלם ולהמשיך לתקוף אותי

כל זאת תוך ה-ת-ע-ל-מ-ו-ת ט-ו-ט-א-ל-י-ת מנושא השרשור שהוא פגיעה בחפים מפשע לצורך מאזן נפגעים עצום לצד שלהם, למרות שהמנהלת היקרה הבהירה לך את הנקודה הזו ואכן צדקה.
או שאין קשר בין העין שקוראת ליד שכותבץ, או שאתה עסוק באיזה מסע דלגיטימציה של צד כלשהו שאני מבחינתך נציגו עלי אדמות ואתה מאשים אותי שהקדמתי את פורים להיום עם המסכות.
אין שום קשר בין ההודעה שלך להודעה שלי.
ציינתי שיש לירות להיכן שיורים, אבל אתה עיוור משנאה.
השימוש בפועל להמ הפעם היה שלך במונחי להד"מ.
אתה מסיט את נושא השיחה לזירה שאתה מחבב, ואני מנסה להחזיר לנושא המקורי.
יש לך משהו להגיד ? תפתח אשכול חדש ונתוכח בו, בינתיים לא זה הנושא.
הגבורה שאתה מנכס לעצמך תמוהה מאחד שמכנה אחרים נפוליון.
גל גיבורי ישראל לא מבינים כלום, כל הלוחמים המהוללים היו תרנגולת ורק הORI יודע איך וכיצד צריך להלחם ? נו באמת, קצת ענווה לא תזיק, קצת דרך ארץ, מעלות שלא מצאתי אצלך עדיין.

john reese

ישן 31-12-2008, 16:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ושוב, אנטי-מוסר שמתעטף באצטלא של אביר המוסר והמצפון. לא משעמם אותך להתחזות למוסרי?
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תסלח לי אדוני אבל אתה..."

כרגיל אצלך, אתה תוקף לגופו של אדם ולא לגופו של עניין (לא רק אותי - לא כל מי שהציג את ה"מוסר"
שלך, כפי שהוא - כלי ריק שכל-כולו קש וגבבה של סיסמאות שלומיסטיות...).
השימוש בשורש ל.ה.מ היה שלך (לא ברור למה אתה מתעלם מדברים שלך שקל להוכיח - הודעה אחת
מעלי עסקת ב"התלהמות" שלי...), והזכרתי לך שאני לא נוטה להתרגש מהשיח השלומיסטי ופניניו, כך
שגם אם תאשים אותי ברצח ארלוזורוב, זה לא יגרום לי לקבל את שיטתך הקוראת לסתימת פיות של מי
שחושב אחרת ממך...
אני מעריץ גדול של גיבורי ישראל כולם, ובעיקר שלך, שכן אני ראיתי את הצלחותיכם הכבירות עד כה,
ולא רק אני ראיתי: כל תושבי אשדוד, ב"ש, אשקלון, שדרות, נתיבות, אופקים, ועשרות יישובים קטנים יותר,
גם הם עדים ל"נצחון המוסר של המכנה-עצמו-מצפון ושפע גיבוריו"...
דבריך על דרך ארץ משעשעים במיוחד, לאור הגידופים הכרוניים שלך את כל מי שמתווכח איתך (כאמור,
לא רק אני...), ואני שב ומבהיר של אשיב לך באותו סגנון, למרות ניסיונך העיקש לגרור כל דיון אל הביוב,
באופן שיטשטש את הלקונה המוסרית העצומה שאתה סובל ממנה, בכל הנוגע לחוסר ההעדפה שקיים
אצלך בנוגע לאזרחים ישראליים, בהשוואה לאזרחים פלסטיניים.
ישן 31-12-2008, 16:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ושוב, אנטי-מוסר שמתעטף באצטלא של אביר המוסר והמצפון. לא משעמם אותך להתחזות למוסרי?"

לא יאומן

התנצלות פשוטה היתה מזכה אותך בסליחה מיידית, והדלת אצלי תמיד פתוחה אתה יודע.
קבל עם ואשכול ויש אפילו מנהלים עדים שראו שהתקפת שלא לצורך וגם לא לעניין, תוך שינוי ועיוות הדברים שלי.
אז מה, עכשיו נחזור לויכוח ארוך השנים ?
תשאר לך עם טעותך ועם חוסר היכולת שלך להכיר בה.
אמרתי לך פעם שאני אגן עליך בגופי בשעת מלחמה, אתה משום מה מצהיר שלא תעשה אותו דבר בשבילי.

לא רק אני...)

תשאל את המנהלים שלך מי מוחק את דבריו ומי לא, לפני שאתה סתם מאשים
על זה אין צורך להתנצל מאחר וזו תוספת מאוחרת להודעה

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 31-12-2008 בשעה 17:07.
ישן 31-12-2008, 17:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

התנצלות אכן תתקבל מייד בברכה. אני איכשהו לא עוצר נשימתי עד שאזכה לה...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא יאומן התנצלות פשוטה היתה..."

אין לי עניין לשוב ולהתווכח איתך, מכיוון שאני חש צר ואכזבה שגם בזמן מלחמה אתה מתעקש להיות
מעורפל ומסוייג בנוגע לזכותנו החד משמעית להגן על אזרחינו - ג-ם אם זה אומר לפגוע בכל נקודה
שבה נמצאים מחבלים (כל התבטאות שלך שמנסה לטעון ש"אנחנו לא כמוהם", בהקשר הזה, היא ערפול
מכוון).
אני שמח שאתה אומר שאתה תגן עלי בגופי בשעת מלחמה (ללא קשר לשאלה האם אני מאמין לך.
עצם האמירה היא מחווה יפה), ואני מודיע לך חגיגית שאני רואה לעצמי חובה להגן עליך מפני האוייב
המשותף, גם אם אתה מתקשה לזהות לפחות את חלקו (אלה מהם שקוראים לעצמם פת"ח).

אין לי מושג מהו החלק האחרון בתגובתך. מנהלי הפורום הם מנהלי הפורום והם ריבוניים לחלוטין
להחליט מה למחוק ומה לא. מחיקת גידופים כלפיך היא צעד נכון, והימנעות מגידופים באופן כללי, בידי
הגולשים כולם, היא צעד נכון עוד יותר. הבה נקווה שתהיה הימנעות שכזו, גם מצידך, כדי שכשתכתוב
על העדר דרך ארץ מצד אחרים שלא מגדפים, החמאה על ראשך לא תימס כ"כ מהר...
ישן 01-01-2009, 07:40
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "התנצלות אכן תתקבל מייד בברכה. אני איכשהו לא עוצר נשימתי עד שאזכה לה..."

אני יודע שזה קשה לך, למרות שלהושיט יד לשלום זו תכונה נעלה, לכעוס כל אחד יכול, לסלוח כנראה רק מעטים.

הויכוח המר והמיותר התחיל בחוסר הבנה, כאשר הדעות היו מאוחדות.
על אש משיבים באש, ומסתור מחבלים ואמל"ח הוא מטרה לגיטימית.
אם היית עוצר ומקשיב ולא יורה באוטומט היינו מגיעים להסכמה הזו לפני שהרוחות התלהטו.
כמו ששמת לב, בשעת מלחמה אני מנסה להקפיד על אחדות ותמיכה, מנסה לא
להגרר יותר מדי לויכוחים מיותרים, יש זמן לדבר וזמן להלחם, ואני יודע להבחין בין השניים
יום טוב אדון אורי ושנה אזרחית טובה וסיום מהיר ומוצלח של המערכה

john reese

ישן 31-12-2008, 16:29
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "תראה"

אסור לנו לאבד עשתונות, או מוקדם לנו מאד לאבד עשתונות.
אנחנו עם מוסרי ותמיד נהיה כל עוד נהיה החזק והחכם והשולט ביצריו.
אחרת כל המלחמות האלה לא שוות שום דבר.
מה שלהם מותר לא תמיד מותר לנו.
הם יורים מתוך ריכוזי אוכלוסיה, משתמשים באמבולנסים כרכבי פיגועים
ולנו אסור לירות ככה סתם לתוך כפר אזרחי שאין ממנו סכנה או ירי ממשי.
שמת את שנינו באותו צד פוליטי, אבל אתה מדבר כמו נוער הגבעות למרות שאותי האשמת בהיותי הזוי כמותם.
במלחמה כמו במלחמה יש חוקים שחלק מקפידים עליהם וחלק לא. אנחנו בינתיים מאלה שכן.

john reese

ישן 01-01-2009, 13:26
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי יהלי32 שמתחילה ב "אני שואלת אותך אבל אתה מתחמק"

עוד פעם המתחמק הזה ?
זה טיעון שחוזר על עצמו וכמעט תמיד מגיע מאותו צד.
את נכנסת באמצע דיון אז לאט עם האשמות ההתחמקות.

אז,
התשובה הברורה היא לא.
אם הגנה על אזרחים שלהם תעלה לנו בחיי אדם (חיילים ואזרחים כאחד) התשובה היא שחיינו קודמים ואין פה שום בעיית מוסר כלשהי.
על פי דיני המלחמה אסור לירות בכוונה תחילה אל ריכוזי אוכלוסיה תמימים.
לטווח טיל לתוך מחנה פליטים צפוף מתוך מטרה לגרום להרוגים ולנפגעים רבים אסורה בעיני, וכמובן לא רק בעיני. ראי את מקרי כפר כנא בלבנון, ושם ירו אל מטרות עוינות, אבל ההשלכות היו כואבות.
להשיב אש שונה מאשר לירות בכוונה תחילה.
אני לא אסכים ולא אקבל את הניסיונות להציג אותי כשוכב על הגדר ומונע מצה"ל לפעול כנגד מטרות מחבלים וכנגד אתרי שיגור או מיצבורי טילים.
מוסר הלחימה שלי גבוה מלא מעט גיבורים כאן בפורום שטובים בלדבר אבל לא לוקחים אחריות אמיתית על הדברים שלהם, בפורום אין אחריות, במציאות מה לעשות, יש גם יש.

john reese

ישן 01-01-2009, 13:40
  יהלי32 יהלי32 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
הרשה לי לתקן אותך
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "עוד פעם המתחמק הזה ? זה טיעון..."

ברשת אלג'זירה שאינה עלולה להתפס כפרו ישראלית,התראיין ממוחה למשפט.
שאמר באופן שאינו משתמע לשתי פנים,שירי מתוך ריכוז אוכלסיה והפיכת האוכלסיה למגן אנושי
היא פשע של החמאס ולישראל מותר לכוון לשם ואף לירות.
הוא חזר ואמר,שאף שיש נפגיעים אזרחיים ואפילו רבים!! ישראל פועלת חוקי ונכון.
----------------------

ישראל למרות שתנסה להציג זאת אחרת,מעולם לא ירתה עלמנת לפגוע באזרחים,כל אזרח שניפגע ניפגע כתוצאה מפעולתו הנפשעת של אירגון החמאס שבחר לסכן אזרחים תמימים וחפים מפשע עלמנת להגן על אנשיו.

להבדיל,החמאס יורה טילים אל ערים ישראליות מתוך כוונה ברורה ויחידה,לפגוע באזרחים חפים מפשע!!
החמאס יורה אל תוך ריכוזי אוכלסיה והעובדה שעד היום לא היה אסון קטאסטרופיל מקורה כולה המזל ומיגון.
לו אתמול היו לימודים בבאר שבא היית מתמודד היום עם הרג תלמידים.

איפה העולם? כשהפלסטינאים עוברים על חוק שבא להגן על חפים מפשע משני צידי הסיכסוך?

השורה בה כתבת :"לטווח טיל לתוך מחנה פליטים צפוף מתוך מטרה לגרום להרוגים ולנפגעים רבים אסורה בעיני"
מעידה בדיוק עם מי אתה מזדהה,היות שישראל מעולם לא ירתה לתוך מחנה פליטים מתוך מטרה להרוג חפים משפע.
להבדיל מהחמאס שכן ירה לתוך ערים עלמנת לפגוע מחפים מפשע.
וזה מה שמבדיל את ישראל מהחמאס.
ישראל חשקה שיניים והבליגה בעוד החמאס פעל ללא הפסק בירי אל תוך ריכוזי אוכלסיה ישראלים.

אם ישראל יורה על מיסגד שהפך לבסיס טילים,אז הוא לא מיסגד יותר.
ואם מתחת לבית חולים מסתרים מחסני נשק שמחר יהרגו בילדי ישראל,אז תגיד לי אתה מי הפושע פה.

נערך לאחרונה ע"י יהלי32 בתאריך 01-01-2009 בשעה 13:43.
ישן 01-01-2009, 13:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי יהלי32 שמתחילה ב "הרשה לי לתקן אותך"

הרשי לי לתקן אותך וגם לקרוא לך חצופה.

ציטוט:
לטווח טיל לתוך מחנה פליטים צפוף מתוך מטרה לגרום להרוגים ולנפגעים רבים אסורה בעיני"

אין שום פסול בדברים שלי, מה עוד שאת מחזקת אותם:
ציטוט:
היות שישראל מעולם לא ירתה לתוך מחנה פליטים מתוך מטרה להרוג חפים משפע.

כמובן שזה חפים מפשע, מאחר ושפע לא ממש יש שם.
היות ואנחנו מסכימים, הנסיון שלך להציג אותי באור שלילי, פשוט לא נכון וגם לא במקום.

אין שום סתירה בין:
ציטוט:
להשיב אש שונה מאשר לירות בכוונה תחילה.

לבין
ציטוט:
ברשת אלג'זירה שאינה עלולה להתפס כפרו ישראלית,התראיין ממוחה למשפט.
שאמר באופן שאינו משתמע לשתי פנים,שירי מתוך ריכוז אוכלסיה והפיכת האוכלסיה למגן אנושי
היא פשע של החמאס ולישראל מותר לכוון לשם ואף לירות.

הוא חזר ואמר,שאף שיש נפגיעים אזרחיים ואפילו רבים!! ישראל פועלת חוקי ונכון.

אני לעומתך לא צריך לצטט מומחים למשפט מאל ג'זירה, אני יודע את הדברים עוד לפני שצפית בערוץ.

המשפט:
ציטוט:
מעידה בדיוק עם מי אתה מזדהה

מכוער ולכן כיניתי אותך חצופה

ההזדהות שלי ברורה, והמוסר שלי נכון.

אני שואל שוב, מהי מטרת הויכוח והנסיון להשחיר את פני, כאשר אנחנו אומרים את אותם הדברים בדיוק.
אבל בדיוק !!

john reese

ישן 31-12-2008, 16:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ושוב, ניסיון להציג לקונה מוסרית עמוקה כ"שליטה ביצרים"...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אסור לנו לאבד עשתונות, או..."

אובדן עשתונות הוא הימנעות מתגובה על ירי על אזרחים שלנו מתוך ריכוזי אוכלוסיה אזרחית שלהם.
ההימנעות הזו אינה תוצר של מוסר, אלא של פאניקה שנובעת מחשיבה אובססיבית "מה יגידו עלינו" כל
מיני גורמים שמגנים אותנו גם כשאנחנו יורים על דיונות ריקות, או נמנעים לחלוטין מתגובה...
אכן, אסור מוסרית לירות לתוך כפר שלא יורים מתוכו - וחובה מוסרית, כן, חובה, לירות כפר שכן יורים
מתוכו.
הגינויים שלך לנוער הגבעות, הם תמוהים, מתוקף היותם תמונת ראי שלך - הם לא נמצאים ימינה יותר
מהקונצנזוס, מכפי שאתה שמאלה ממנו. אני יודע שבשמאל מלמדים שרק הימין יכול להיות קיצוני, אבל
אני חושב שביטוייך בנוגע למוסר, מלמדים ששמאל קיצוני הוא ממש לא אגדה (ללא קשר לעובדה שיש
אנשים שנמצאים שמאלה גם לך...)...
ישן 31-12-2008, 17:16
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.08
איבוד עשתונות?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אסור לנו לאבד עשתונות, או..."

אולי תפסיק, אני מדבר על הדילמה של ירי על מחבלים שמסתתרים מאחורי אזרחים.

הדילמה התחילה בארץ המרדפים כאשר מחבלים הסתתרו במערה ובפתחה הציבו מקומית עם תינוקת.
כשהרודפים שאלו אותה ונענו בשלילה שהמחבלים במערה הם פנו ללכת ואז נפתחה עליהם אש שפגעה והרגה, האשר השאר היססו לירות עד לפינוי המקומית.

אני לא הייתי פועל כך והייתי ממליץ לחיילי צה"ל לא להסס.

לענייננו, אם לא נפעל כמו שאמרתי ולא כמו שאתה מתאר סתאם כך, אלה פאתי העיר לפני כניסת הכוחות.
העתיד יהיה קשה יותר מתמיד והשלום יתרחק מאיתנו לבלי שוב.

עריכה.
בהיסוס שלך אתה תומך בעקיפין בנוער הגבעות, אחרי עזה יהיה קשה לשכנע לאבד את השליטה באיו"ש.

נערך לאחרונה ע"י בגירה בתאריך 31-12-2008 בשעה 17:19.
ישן 31-12-2008, 12:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אם נכונות השמועות שהוא מקדם הפסקת אש, אז הקדנציה הנוכחית שלו כשר בטחון, גרועה מהקודמת
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי dror10 שמתחילה ב "בינתיים הוא היחיד שניתן לסמוך..."

...והקדנציה הקודמת שלו הביאה לכמה שיאים שליליים ולתקדימים מזעזעים בתולדות המדינה:
1. הוא האיש שנתן לחזבאלל נצחון, והפקיר בעלי ברית שלחמו לצידנו במשך חצי יובל. הערבים למדו
שמי שנאמן לישראל - יופקר.
2. הוא האיש שהבטיח להגיב בעוצמה אם חזבאללה יפעל אחרי הנסיגה. חזבאללה הרג וחטף שלושה
לוחמי צה"ל בהר דב. ברק נמנע מתגובה.
3. ברק הוא האיש שהלך לקמפ דיוויד והציע ויתורים עמוקים. הוא אמנם עשה זאת בכובעו כראש ממשלה,
אבל כל ההשלכות הבטחוניות נשכחו כשישב שם.
4. כאשר הפלסטינים הפיקו את לקחי הבריחה מלבנון ומקמפ דיוויד, ופתחו במלחמת טרור, ברק הגיב
ברפיסות - גם כאשר שני חיילי צה"ל נטבחו באכזריות בידי המון פלסטיני בתוך מתקן רשמי של הרש"ף.
5. ברק הורה לצה"ל לא לחלץ לוחם מג"ב גוסס בקבר יוסף, אלא לחכות במשך שעות לחילוץ בידי
הפלסטינים (אלו שירו בלוחם מלכתחילה).
6. אחרי כל זה, ניסה ברק להציע לפלסטינים עוד שטחים, במו"מ שנערך במהלך ימי בחירות, בתקווה
לגרד הסכם כלשהו שיציל אותו מתבוסה בקלפי.

מורשת ברק מהקדנציה הראשונה היא של הפקרת בעלי ברית, הפקרת לוחמים, נסיגות תחת אש,
מו"מ תחת אש, שכולם יחד וכל אחד לחוד, הביאו לחיסול ההרתעה הישראלית.
הקדנציה הראשונה של ברק כשר בטחון הייתה גרועה לאין שיעור מזו של עמיר פרץ. אם אכן האיש
תומך בהפסקת אש במצב הנוכחי, בו ב"ש מופגזת, ולחמא"ס יש רזרבות רקטות שרק עומדות לגדול,
בעקבות הפסקת האש - אזי המבצע נכשל, ו4 ישראלים נהרגו לשווא, בשל גחמת בחירות מרושעת.

אגב, צריך לחדול מההתפעמות מברק כ"מר בטחון". את ימיו הגדולים בבטחון, הוא סיים כשהיה סא"ל
בן 30. כל תפקיד שעשה מאז בתוך המערכת הצבאית ומחוצה לה, שקשור במערכת הצבאית - היה
כשלון נוראי, החל בתפקידו כמג"ד 100 במלחמת יוה"כ, דרך תפקידו כסגן מפקד גיס במלחמת לבנון
הראשונה (קרב סלטאן יעקב), תפקידו כרמטכ"ל (האיש שלא עמד והסביר מה אוסלו יביא עלינו, בשעה
שילדים בני 15 הבינו זאת...), וכלה בימי האסון שלו כראש ממשלה ושר בטחון.
הוא היה לוחם אמיץ לאין שיעור ומפקד קומנדו משובח מאין כמותו. הוא היה כשלון טוטאלי בכל מה
שקשור בסד"כים גדולים מזה...
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:58

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר