לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2008, 22:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע מבצע עופרת יצוקה- אשכול חדשות יומי, 1.1.09

אנא נסו לרכז את כל המידע החדשותי באשכול הזה ולא לפתוח אשכולות נוספים. אשכולות בנושאי חדשות אחרים שיפתחו יאוחדו לתוך אשכול זה או יימחקו.
כלי עזר שימושי ביותר לעידכונים שוטפים:
עמוד המבזקים של פרש.
ניתן לצפות בחדשות מהטלוויזיה בשידור ישיר גם באינטרנט:
ערוץ 10
ערוץ 2
הערוץ הראשון
אל ג'זירה באנגלית
ערוץ הג'יהאד מתוך עזה- http://qudstv.com/ בערבית

רדיו:
גלי צה"ל- למעלה מימין, האזנה לשידור החי.
רשת ב'- למעלה משמאל- האזנה לשידור החי.

שימו לב:
באשכול הנוכחי יתקיימו אך ורק דיונים הקשורים לנושא הפורום: צבא וביטחון.
עדכוני חדשות כלליים יופיעו אך ורק
בפורום סקופים וחדשות.
ככלל, הנושא החדשותי שייך לפורום סקופים וחדשות ולא לפורום צבא וביטחון. אנחנו מקיימים את האשכול הזה רק לצורך עידכון שוטף וכמענה לגולשים שביקשו זאת. לכן, אין לפתוח אשכולות אחרים שעוסקים בחדשות גם אם הם בנושאי צבא וביטחון.
דיונים פוליטיים יתקיימו רק
בפורום פוליטיקה ואקטואליה.

תזכורת לנושא בטחון המידע:
אין לפרסם מיקומי נפילות, פעולות מתוכננות, סד"כ הכוחות הפועלים וכו', למעט מידע אשר פורסם במקורות רשמיים. אנו נפעל במדיניות של אפס סובלנות כלפי גולשים שלא יפעלו בהתאם לכך.

בנוסף, גם בעת מלחמה לא נסכים להתבטאות מגעילה כלפי בני אדם ואפילו אם הם האוייב. לא רק
"בנפול אויבך אל תשמח", אלא שזילזול באוייב מוביל לטעויות מסוכנות.

תודה, בהצלחה לצה"ל, שכל חיילינו יחזרו הביתה בשלום
ושנה אזרחית טובה,
הנהלת הפורום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-01-2009, 08:01
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
האם לפתרון כזה הולכים לפי "הארץ".
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מבצע עופרת יצוקה- אשכול חדשות יומי, 1.1.09"

לפי הכתבה יש כאן הרבה הגיון, רק איזה חלופה לוקחים?

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1051805.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
w w w . h a a r e t z . c o . i l
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
עודכן ב- 07:15 01/01/2009
הלחימה בעזה - שבעה תסריטים אפשריים

כשהחליטה ההנהגה לצאת למבצע "עופרת יצוקה" עמדו לנגד עיניה שתי אופציות מרכזיות, שנועדו לשרטט את תרחישי הסיום. אולם, התארכות הלחימה בעזה מגדילה את מרחב אפשרויות הפעולה של ישראל

מאת יוסי מלמן

באופן פרדוקסלי ככל שהמלחמה בעזה מתארכת, כך גדל גם מרחב אפשרויות הפעולה של ישראל. כשהחליטה ההנהגה הצבאית או המדינית של ישראל לצאת למתקפה לפני שישה ימים, עמדו לנגד עיניה בעיקר שתי אופציות מרכזיות, שנועדו לשרטט את תרחישי הסיום של המלחמה. האחת היתה של מתקפה מוגבלת של חיל האוויר, שבסיומה ולאחר שהחמאס ישגר בתגובה מטחי רקטות, תושג הבנה או הסכמה בשתיקה שתביא לרגיעה ולשקט. התרחיש השני העריך שמתקפה נמשכת של חיל האוויר והנזק הכבד שיגרמו הפצצותיו על מוקדי שלטון החמאס יכריעו את הארגון.

אולם, ככל שנוקפים הימים נראה כי כושר העמידה של החמאס ויכולתו המבצעית טובים יותר ממה שהעריכו בישראל. עם זאת לפני ישראל עדיין קיים מרחב גדול של אופציות. לכל אחת ואחת מהן יש יתרונות וחסרונות הנגזרות מנסיבות בינלאומיות של תגובות בעולם הערבי, מהמערכת הבינלאומית כולה ומדעת הקהל בעולם ובישראל:

1.המשך הסטטוס קוו - חיל האוויר ימשיך ליירט מהאוויר את יעדי החמאס וזה בתגובה ימשיך לשגר רקטות לשטחי ישראל. יתרונה של אופציה זו שהיא מבטיחה שמספר הנפגעים בישראל ימשיך להיות קטן. חסרונה, שברור כבר עתה כי היא לא תביא להכרעה ולסיום של המשבר אלא רק תאריך אותו ותגרור את שני הצדדים למלחמת התשה.

2. הכנסת כוחות קרקע במתכונת מוגבלת במתווה של פשיטות חוזרות ונשנות על יעדים נבחרים ונסיגה חזרה לשטח ישראל - היתרון בתרחיש זה הינו בנחישות שישראל מפגינה ברצונה להכות בחמאס, אינה מסתפקת בתקיפה מהאוויר ולא נרתעת מעימות ישיר וחזיתי עם לוחמי החמאס. שימוש באופציה זו צפוי להגביר את הלחץ על הנהגת החמאס ויפגע בכושר העמידה שלו. החיסרון הוא בכך שאופציה זו עלולה להגדיל את מספר הנפגעים בצד הישראלי ולהכניס לזירת הלחימה והנפגעים מעגלים רחבים יותר של האוכלוסייה הפלשתינית. גם אופציה זו לא תקרב בהכרח את הסיכויים להשגת הסדר שיביא לסיום המשבר.

3. מתקפה קרקעית רחבת ממדים שתכליתה לכבוש את כל רצועת עזה - זו האופציה הפחות מועדפת על ההנהגה הצבאית והמדינית, משום שהיא כרוכה בנפגעים רבים בשני הצדדים ובהגברת החיכוך עם האוכלוסייה המקומית. מתקפה מסוג זה גם תטיל על ישראל ב"יום שאחרי המלחמה" את האחריות לנהל מחדש את עזה על כל תחלואיה.

4. הכרזה חד צדדית של ישראל על הפסקת אש מוגבלת או קבועה - לא צריך להצדיק אותה בדיבורים על הצורך בסיוע "הומניטרי", כפי שהציע שר הביטחון אהוד ברק. פשוט צריך להודיע עליה בלי שום צורך להתנצל, להסביר או לתרץ. מימוש אופציה זו יעניק לישראל אהדה רבה בעולם, ירחיק אותה מהמצב בו דעת הקהל בעולם תפנה לה עורף - יש כבר סימנים לכך - ותעביר את "נטל ההוכחה" והאחריות על החמאס. היא תצייר את ישראל כמדינה שאינה ששה למלחמה ולנקמות ותאפשר לקהילה הבינלאומית, הערבית ולדעת הקהל הפלשתינית, כולל זו שבעזה, להפעיל לחץ על הנהגת החמאס לצאת בהכרזה דומה. חסרונה הבולט של אפשרות זו הוא שבעצם אפשר יהיה לטעון כי חוץ מהקזת דם לא השיגה ישראל בהחלטתה לצאת למלחמה שום יעד מדיני. בהקשר זה כבר קבע בעבר המצביא ופילוסוף המלחמה הגרמני קארל פון קלאוזביץ כי "המלחמה היא המשך המדיניות באמצעים אחרים".

5. הפסקת אש מוסכמת על שני הצדדים שתושג בתיווך בינלאומי - זו צריכה להיות האופציה המועדפת על ההנהגה הישראלית והיא צריכה לפעול להשיגה במהירות הגדולה ביותר. בזמן הקרוב צפוי נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי לבוא לאזור למשימת תיווך. ישראל צריכה לסייע ולעודד אותו וכל מתווך הגון אחר, שיש לו סיכויים לפרוץ את המבוי הסתום שמתפתח. אך ישראל צריכה להתעקש כי כל הסכם שכזה יהיה רחב ככל האפשר ויכלול שורה של נושאים שה"תהדיאה" התעלמה מהם. על ההסכם להיות תקף לתקופה ארוכה ככל האפשר - שנה ויותר - ועליו להביא לשחרורו של החייל גלעד שליט אף במחיר של שחרורם מבתי הכלא של מאות מחבלים, כולל רוצחים. אין מנוס מכך שההסכם יאלץ את ישראל לפתוח את המעברים ולהסיר את המצור שהיא מטילה על עזה.

יתרונותיו של הסכם הפסקת אש בולטים לעין. בראש ובראשונה הוא ישים קץ לשפיכות הדמים וזו כבר סיבה טובה לברך עליו. הוא יביא לשחרורו של שליט ובעזרתו אפשר יהיה גם "לבנאם" את העימות בין ישראל לחמאס, על ידי הכנסת כוחות בינלאומיים כחיץ בין הרצועה לגבול ישראל, במתכונת דומה לזו הקיימת בגבול הלבנון, שבעזרתה הסתיימה המלחמה עם החיזבאללה לפני שנתיים וחצי. החיסרון בהפסקת האש הוא שישראל לא השיגה הכרעה, אף שהיא תוכל לטעון כי הצליחה להנחית מהלומה מוחצת וכואבת על הארגון. חיסרון נוסף הוא שמעמדו של החמאס לא ייחלש (אולי אף יתחזק) והוא יוכל לצייר עצמו כמי שהחזיק מעמד, לא נשבר ואילץ את ישראל והקהילה הבינלאומית להסכים להפסקת אש שבה הוא השיג את מטרותיו: פתיחת המעברים וסיום המצור וכן ביסוס שלטונו ברצועה.

6. הפסקת הלחימה תוך השתלטות מחדש על ציר פילדפי - אופציה זו תאפשר לישראל לשלוט על כל הכניסות והיציאות מעזה. בכך, ישראל תמשיך את המצור על הרצועה במטרה "לייבש" את אספקת אמצעי הלחימה והעברת הכספים הדרושים לחמאס. מאידך, גם באופציה זו תצא ישראל כמי שלא השיגה את מרבית המטרות שלשמן יצאה למלחמה.

ליבון ששת האופציות הללו נעשה על ידי האלוף במיל. יעקב עמידרור בהרצאות שנשא השבוע בוועידת לימוד שהתקיימה באוניברסיטת "ווריק" בבריטניה, ואולם הוא לא העלה את האופציה הבאה, השביעית.

7. להיכנס למו"מ עם החמאס על הסכם מדיני והסדרי ביטחון, הכולל את שחרורו של גלעד שליט - מו"מ שכזה ישנה את מדיניותה הנוכחית של ישראל מן הקצה על ידי כך שהיא תיאלץ להודות כי נכשלה במשימתה להכניע את החמאס. כתוצאה מכך, ישראל תשמיט כל בסיס מוסרי או משפטי לטענה שמדובר בארגון טרור ותגרום בכך למדינות רבות בעולם להכיר בו ולהידבר עמו. מימוש אפשרות זו יחליש את מצרים והרשות הפלשתינית, שהיו רוצות לראות בניצחונה של ישראל ובתבוסתו המוחלטת של החמאס.

כמו כן, הסכם עם ישראל יחזק את החמאס ואת פטרוניו באיראן ובסוריה, ויאפשר להם להתעצם ולהתחמש לקראת העימות הבא. מצד שני הוא יביא לשקט ולרגיעה לפרק זמן ארוך, יאפשר לישראל לשקול באור אחר לגמרי את יחסיה עם הרשות הפלשתינית ויחדד את ההכרה כי יש לעשות ויתורים מרחקי לכת כדי לחזקה שכן רשות פלשתינית חזקה, הזוכה לאהדת האוכלוסייה, היא הערובה הטובה ביותר של ישראל במאבקה נגד החמאס.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasen/images/0.gif]
כל הזכויות שמורות ,"הארץ" ©

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 02-01-2009, 17:53
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
המלצה אני בעד אופציה 4
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "האם לפתרון כזה הולכים לפי "הארץ"."

בעד:

• התיזמון כולו בידנו. חייב להיות :

• בהקדם האפשרי (The sooner, the better), לפני העולם יכפה עלינו אפשרות שונה.
    • לאחר מכה קשה (שכבר קיבלו) לא ציפיתי שיודו, אך ראש הממשלה שלהם פלט "מלחמה משוגעת" הודאה יותר מפורטת לא נקבל.
    • אך לא! לאחר פגיעה בחפים.
    • לאחר עבודת הסברה שזה למען האוכלוסיה הלא מעורבת, אל אף שהחמס לא רק שלא אכפת לו מהם, אלה מסתתר מאחוריהם, מצפה ונבנה מהפגעותם.

• אם האש תפסק - נצחון מוחלט.
  • אם האש לא תפסק - הוכחנו לעולם שניסינו, אפשר להמשיך בשצף קצף ובמצפון שקט, ראשית לנו וגם כלפי העולם

נגד:

• אמממ, אין, חוץ מסיכוי לא גבוהה להצליח, אך כאמור, במקרה כזה זבש"מ!

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 02-01-2009 בשעה 17:59.
ישן 18-01-2009, 01:36
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

המלצה Option 4 It Is
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "אני בעד אופציה 4"

אז האפשרות הרביעית לא הייתה רק בחירתי שלי.
יהיו עוד תקריות, ינסו לשמור על שרידי הכבוד שהתנדף עם שאר חלומות הגדולה.
אך כשיפוג עשן הקרבות, וישקע האבק, יתעורר המזרח התיכון למצאיות חדשה באמת.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...458#post3207580
אני מעיז להאמין שאפילו אם החמס ישרוד ויתחמש (!), מה שהיה לא ישוב. ראו דוגמת חיזבלה. חמושים הרבא יותר, מוכנים פי כמה ו
יותר מכל זה ..
ז-ה-י-ר-י-ם שמה יחטפו שבעתיים.

מצידנו: שלא תעלה ההצלחה לראש! חייבים לזכור שלאחר 67 הייתה 73. כושר חייבים לשמור, יכולות לשפר ולעדכן.
למען הבטחון, חייבים למנף את ההצלחות הצבאיות להתקדמות מדינית עם הפלסטינים וסוריה, אחרת הרע עוד לפננו.

לגבי גלעד, גם לאחר שנצא, המעברים ישארו בידנו ומאחר וישרור שקט, פתיחתם תתותנה בסיום המסא והמתן על שחרורו בחיים
לכן להתנות את פתיחת המשא והמתן בקבלת אות חיים.

• ברכות לכוחות הבטחון שניגנו בהרמוניה.
  • הערכה עמוקה לעורף הקשיח ולאזרחים שלא התבכיינו (כולל בפורום הזה).
  • ואפילו לפוליטיקאים שחשקו שיניים, כבשו את האינסטינקטים ואפילו ערב בחירות לא שלפו את הסכינים.
  • כל הכבוד לממשלה שהפעם לא איכזבה
  • תודה לממשלות המערב והערביות(!) שספגו את מחאות האזרחים שלהם חרקו שיניים מול המראות ונתנו לנו את הזמן להלחם (נגד הסכנה המשותפת) המאכזבת היא רק תורכיה "שותפתנו".

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 18-01-2009 בשעה 01:38.
ישן 01-01-2009, 08:27
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מבצע עופרת יצוקה- אשכול חדשות יומי, 1.1.09"

באיראן העלו את רמת הכוננות עקב הלחימה בעזה:
ציטוט:

Iran on full alert in wake of Israeli raids
Wed, 31 Dec 2008 15:04:16 GMT

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.presstv.com/photo/20081231/sadeghzadeh20081231174452875.jpg]
Israeli tanks taking position on the northern border with the Gaza Strip.
Iran's Air Force is on alert after the country's president envisaged major regional developments in the wake of the Israeli raids on Gaza.

The chief Iranian Air Force Commander Brigadier General Hassan Shah-Safi said on Wednesday that the ongoing critical situation in the Middle East has prompted the Iranian military to take necessary measures to ensure readiness in the event of the country becoming the target of an offensive.

"Iran's Air Force has of late carried out 120 successful sorties along with long-range flights of 2,000 kilometers, and has also conducted unprecedented aerial missions," Brig. Gen. Shah-Safi said.

The Air Force commander added that the enemy has been closely monitoring Iranian military planes. He went on to say that "unless Iran's military remains constantly vigilant the enemy will deliver a blow, even a minor one, to our forces".

The remarks come as Israeli strikes on Gaza entered a fifth day, without an end in sight to the largest assault on the beleaguered strip in decades.

Iran's President Mahmoud Ahmadinejad said on Tuesday that the fierce Israeli air assault on Gaza, which "aims to root out Hamas and the Palestinians", would only lead to the "disintegration of the Israeli regime".

Facing growing international pressure, Israel's top leaders have so far rejected the idea of a temporary ceasefire.

Israel is also massing its gunboats near the Gaza port and its ground forces along the border with Gaza in preparation for a possible ground offensive.

Earlier on Monday, a senior Iranian commander floated the idea that the time has come for Muslims to militarily stop Israeli crimes in Gaza.

"Only the military option can save Gaza," said Brigadier General Mir-Faisal Baqerzadeh, Head of the Foundation for the Remembrance of the Holy Defense
http://www.presstv.com/detail.aspx?...ionid=351020101

:ייתכן שבגלל זה פרסם אתמול חיל האוויר שיחידת החץ פורסת בכוננות מלאה
http://www.iaf.co.il/Templates/ArtA...=40&docID=28323
ישן 03-01-2009, 07:39
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

הם מה זה מ-פ-ח-ד-י-ם-! והם מה זה צ-ו-ד-ק-י-ם
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "גם חי-זבל-לה "חוששים" מהתקפה עליהם ולכן העמידו את הכוחות "להגן" על לבנון..."

עוד הייבט:
החיזבלה מימש את מסקנותיו ממלחמת לבנון השניה: הטמעת מחסני תחמושת בבתי מגורים, מסגדים וכ"ד וראה הפלא ופלא הישראלים לא רק יודעים, אלה לא חוששים לפגוע בכל אלה ולו במחיר פניעה בשכנים חפים. מקבלים גיבוי בעקיפין מן העולם הערבי בדמות מפגשים ללא תכלית ובאו"מ הבאת הצעות החלטה כה חד צדדיות שברור שלא יצליחו.
בקיצור עד אכשיו(!) כל תוכניות ותיכנוני החיזבלה כשלו, בעזה, ואם כך מי לידם יתקע שלא יכשלו גם בבית (לבנון)? אז מה יסיקו:
חלילה לנו שהחמס יגרור אותנו לעימות נוסף עם המשוגעים הללו.

מכאן המסקנה - כל מכה וכל כשלון שהחמס סופג מביא פירות כפולים בגלל ה linkage בין החיזבלה לחמס ומי יודע, אולי המסקנה תרחיק עד לטהרן. אבוי לנו מכשלון. הפסקה חד צדדית לפני שחלילה תשתנה התמונה חשובה כפליים:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...699#post3199672

ישן 01-01-2009, 09:29
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בכל התסריטים השונים כולם שוכחים פרט אחד קטן

בימים האחרונים מופיעים בכל כלי התקשורת השונים ניתוחים ותסריטים שונים המנתחים את תועלת שתצא לישראל ואת מצבו של החאמס במהלך העימות ולאחריו.
ברור שכולנו שואפים לתוצאה צבאית חד משמעית שתהיה מכה אנושה לחאמס וליכולתו הצבאית אבל בדרך כולם שוכחים פרט אחד קטן.

המבצע הזה כבר השיג תוצאה אחת חשובה, "בשכונה" שבה אנו גרים יש חשיבות רבה למידת התגובה שלך ולעצם התגובה.
החאמס, חיזבאללה וארגונים אחרים מפרשים אי רצון להלחם בכל מחיר כחולשה ומבינים את זה כאור ירוק להמשיך לתקוף, בעצם התקיפה מדינת ישראל הראתה לחאמס שלמרות במשך 8 שנים (הרבהה יותר מדי) הבלגנו על ההתקפות, גם לנו יש גבול לסבלנות ואנחנו נתקוף ונגרום לאבידות אם הם ימשיכו.
לא יתכן שיורים עלינו ואנחנו נשב בשקט.
לדעתי בעייני רבים מאויבנו המבצע הזה העביר מסר ברור

לדוגמא: ממלחמת לבנון השניה אנו חווים תקופה שקטה מאוד בגבול הצפון, כנראה הארוכה ביותר ללא אירועים חריגים מאז הנסיגה. גם לי ברור שהיא תסתיים מתישהו אבל זה מעיד על משהו.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 01-01-2009, 09:40

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "כשאני קורא את שכתבת עולה בי תבונה בהירה"

אני לא חושב שהמטרה בפועל צריכה להיות הענשה, המטרה צריכה להיות פגיעה חמורה בשאיפה להשמדה של יכולות צבאיות וארגוניות של האויב.
זו צריכה להיות המטרה שאליה מתכנני המבצע צריכים לשאוף ולדעתי שואפים.
ייעודה של מדינה הוא להגן על אזרחיה ולכן פגיעה קשה באויב קרי הארגונים החמושים בעזה במקרה זה היא המטרה.

אבל אחת התוצאות הוא מסר ברור לכל מי שחושב שהוא יכול לירות על יישובים ישראלים מבלי לשלם מחיר, בשכונה שלנו זה גם מסר חשוב.
אני חושב שכל הפרשנים הדגולים ממעיטים מאוד בחשיבותו של כזה מסר במזה"ת.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 01-01-2009, 10:09

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "ברגע שאתה מציב מטרה של פגיעה חמורה ביכולות"

אני חושב שאין כל ספק שיכולות השיגור של החאמס נפגעו ואפילו מאוד אבל לא הושמדו
ארגון שאגר אלפי רקטות הצליח לשגר רק כמה עשרות, זה בהחלט מעיד בעייני על קושי לשגר ופגיעה ביכולות שיגור. אחרת הם לא היו חושבים פעמיים לשגר מטחים כבדים לעבר ישובי הדרום, לגרום לאבדות כבדות יותר, נזקים כבדים ולשבש לחלוטין את חיי התושבים במטרה לגרום ללחץ על הממשלה להפסיק את המבצע.
צריך לזכור שחיל האוויר פגע בעמדות שיגור רבות ובמאגרי תחמושת.
אל תפנטז על הפסקה טוטאלית של השיגורים לפחות לא במבצע של מספר ימים.

לא צריך להגדיר את המבצע כהענשה משום שמטרתו היא להגן על התושבים וזו מטרתו האמיתית.
שנית, זו תהיה טעות איומה בהיבט של יחסי ציבור בינ"ל שבהם אנחנו צריכים לגרד כל נקודת זכות.
התג מחיר על הירי של החאמס ברור לכולם ומפורסם כל יום בעיתונים- לא צריך לומר את זה זה פשוט ברור.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 01-01-2009, 10:59
  jibel jibel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.06
אישרו כניסת עיתונאים לעזה

יש בדו"ח וינוגרד איזשהו סעיף לגבי נסיונות של המדינה לחבל לעצמה במערכה ?
ההחלטה הזאת תגבה מחיר יקר.
מתוך ynet
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3648645,00.html

ישראל תאפשר כניסת עיתונאים זרים לעזה

הפרקליטות הודיעה הבוקר לבג"ץ שתתאפשר כניסת קבוצה של שמונה עיתונאים זרים לרצועת עזה. ההחלטה נפלה בעקבות לחץ שהפעילו שופטי בג"ץ אביעד גליקמן פורסם: 01.01.09, 11:09

בלחץ של שופטי בג"ץ, החליטה המדינה לאפשר לעיתונאים זרים להיכנס לעזה בקבוצות קטנות. פרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד הילה גורני, הגישה הבוקר (יום ה') תשובה מעודכנת לעתירה שהגישה התאחדות כתבי החוץ בישראל.

בהודעת המדינה, נמסר כי בהתאם לנוהל שגובש, תתאפשר כניסתם במרוכז של כמות מוגבלת של עיתונאים - שמונה עיתונאים זרים, באותם הימים שבהם מעבר ארז יהיה פתוח למקרים הומניטריים.

בתשובת המדינה נאמר כי "בהתאם לנוהל שגובש לצורך כניסת עיתונאים זרים לעזה בנסיבות המתקיימות כיום, תתאפשר כניסתם במרוכז של שמונה עיתונים זרים, וזאת באותם ימים בהם יהיה מעבר ארז פתוח. מעבר העיתונאים לעזה יבוצע באותם ימים בחלון זמנים מוגדר ומצומצם, ויעשה על פי נהלי ביקורת הגבולות והבידוק הביטחוני במעבר ארז. כניסת העיתונאים לרצועה תיעשה בתיאום מראש בלבד".

בתשובת המדינה צויין כי העיתונאים שבקשתם תאושר, יצטרכו להיערך לכניסה בהתראה קצרה. עם זאת, על רקע המצב הביטחוני ופעולת צה"ל
ברצועה, הבהירה המדינה כי אינה מתחייבת מראש לגבי המועדים בהם יתאפשר מעברם של העיתונאים חזרה לישראל.

שופטי בית המשפט העליון, הנשיאה דורית ביניש, אליקים רובינשטיין חנן מלצר, לחצו בדיון שנערך אתמול להתיר כניסה מצומצמת של עיתונאים שיקימו מעין מאגר מידע עיתונאי עבור כלל העיתונאים. לדברי השופטים, הבעיות כיום גדולות הרבה יותר מפתיחת המעברים, כאשר קיים איום רקטות על באר שבע ואשדוד, ויש לתת ביטוי גם לצרכי התקשורת.

נערך לאחרונה ע"י jibel בתאריך 01-01-2009 בשעה 11:01.
ישן 01-01-2009, 18:58
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מידידים בארה"ב....

התקשרו אלי מקודם ואמרו שאין לנו בכלל הסברה שם! כל הזמן רשתות אמריקאיות מראים גופות והרוגים פלסטינאים. השגרירה ישראלית באו"מ מדברת אנגלית יפה ורהוטה, אבל הסברים אין. אם כך מתנהלת ההסברה אצל הידיד הגדול, אז אפשר לתאר מה קורה באירופה ובמקומות האחרים.
שום פעם ישראל מפסידה בהצגת הצד שלה בעולם. אין בכלל צילומים ממה שקורה כאן מהמקלטים וכדומה. בעולם ממש לא מאמינים לנו. מתי נלמד להסביר את עצמנו בעולם. רק על זה צריך פעם אחת לעשות וועדת חקירה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 01-01-2009, 19:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע הודעת דובר צה"ל

מטוסי חיל האוויר תקפו את ביתו של נַביל אָמְרין
יום חמישי 01 ינואר 2009, ה' טבת תשס"ט, 19:15
בפעילות משותפת לצה"ל ושירות הביטחון הכללי תקפו מטוסי חיל-האוויר לפני שעה קלה באזור שייח' רדואן את ביתו של נַביל אָמְרין, פעיל צבאי בכיר המשמש כמפקד גדוד בחמא"ס. המבנה הכיל אמצעי לחימה ותחמושת בכמויות גדולות. דווח על פגיעה במטרה. לאחר התקיפה זוהו פיצוצי משנה גדולים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:22

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר