לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2009, 19:35
צלמית המשתמש של נמר לבן
  נמר לבן נמר לבן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.07
לחיילינו במבצע "עופרת יצוקה" וכל חיילי צה"ל באשר הם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "צה"ל נכנס רגלית לעזה לפני שעה קלה"

מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבותֵינוּ אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקב הוּא יְבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל, הָעומְדִים עַל מִשְׁמַר אַרְצֵנוּ וְעָרֵי אֱלהֵינוּ מִגְּבוּל הַלְּבָנון וְעַד מִדְבַּר מִצְרַיִם וּמִן הַיָּם הַגָּדול עַד לְבוא הָעֲרָבָה בַּיַּבָּשָׁה בָּאֲוִיר וּבַיָּם. יִתֵּן ה' אֶת אויְבֵינוּ הַקָּמִים עָלֵינוּ נִגָּפִים לִפְנֵיהֶם. הַקָּדושׁ בָּרוּךְ הוּא יִשְׁמר וְיַצִּיל אֶת חַיָלֵינוּ מִכָּל צָרָה וְצוּקָה וּמִכָּל נֶגַע וּמַחְלָה וְיִשְׁלַח בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּכָל מַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם. יַדְבֵּר שׂונְאֵינוּ תַּחְתֵּיהֶם וִיעַטְרֵם בְּכֶתֶר יְשׁוּעָה וּבְעֲטֶרֶת נִצָּחון. וִיקֻיַּם בָּהֶם הַכָּתוּב: כִּי ה' אֱלהֵיכֶם הַהלֵךְ עִמָּכֶם לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם איבֵיכֶם לְהושִׁיעַ אֶתְכֶם: וְנאמַר אָמֵן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2009, 20:17
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "צה"ל נכנס רגלית לעזה לפני שעה קלה"

תפילה לתושבי הדרום

לרגל המצב חיבר הרב שמואל אליהו תפילה מיוחדת לתושבי הדרום

ג´ טבת ה´תשס"ט - הרב שמואל אליהו

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.kipa.co.il/images/space.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.kipa.co.il/images/space.gif]
יהי רצון מלפניך ה' אלהינו ואלוהי אבותינו שתרחם עלינו ועל כל תושבי הדרום.
הגן עלינו ברוב חסדך ופרוס עלינו סוכת שלומך.
חזק את ידי הלוחמים המגינים עלינו ומוסרים את נפשם למעננו.
שמור עליהם והגן עליהם מכל רע.
הפר עצת אויבינו ושונאינו "חרבם תבוא בליבם וקשתותם תשברנה".

ריבנו של עולם.
תן בלב מנהיגינו חכמה ועוז ותעצומות נפש להכרית את כל אויבינו,
ותקוים בהם תפילת דוד המלך עליו השלום "ארדוף אויבי ואשיגם ואל אשוב עד כלותם".

אמן. כן יהי רצון.

טוב לומר תפילה זו בשעת פתיחת ההיכל. בברכת שומע תפילה בתפילת שמונה עשרה ובכל עת ששומעים על נפילת קאסמים

ישן 03-01-2009, 22:33
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
פעולה שלדעתי מגלה בתוכה קווי דמיון רבים למבצע הפלת שלטון הטאליבן

באפגניסטאן, גם אם באופן די כללי (לנו יש גבול עם ה"אפגניסטאן" ואין לנו "ברית צפונית"):

התקפת פתע מרוכזת שגורמת נזק חומרי ומוראלי גדול ובבת אחת מכניסה את ה"גוף" שמנגד להלם ופעילות תגובה מוגבלת שכולה תחת השפעת הלם.

המשך של התקפות אוויריות יומיומיות שהן שילוב של פגיעה במטרות מזדמנות יחד עם הפצצות מתוכננות שמתרחשות לפי לו"ז קבוע מראש.

התעלמות מלחצים סביבתיים ומתעמולת האוייב, ובעיקר יצירת מצג שלפיו לו"ז האירועים אינו מושפע כלל מתגובות האוייב.

הגעה לנקודה שבה ההפצצות הופכות לשגרה

כניסה קרקעית בשלב שבו האוייב אינו מסוגל לקיים התנגדות מאורגנת עקב קריסת מערכות פיקוד ושליטה.

באפגניסטאן זה עבד: האם יעבוד כאן? אם אכן שלטון החמאס יקרוס לתוך עצמו ויתפורר, כולל התמונות היפוסיות למצב כזה, זה יהיה נצחון חשוב לישראל. הבעיה, שקשה לחשוב עליה כרגע, היא שאת הוואקום הזה מישהו יצתרך למלא, וכאן ישנן שלוש אפשרויות שכל אחת גרוע:

צה"ל והממשל האזרחי

הבנדיטים של אבו מאזן: שכמובן יקבלו נדוניה שמנה על כך ש"יסכימו" לקבל שליטה על הרצועה (ויתורים, ויתורים, ויתורים).

כוח בי"ל רציני שישב לנו כמו עצם בגרון, כולל כניסה מאסיבית לנושא ה"פליטים" ופתרון בעייתם על גבה של ישראל.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 03-01-2009 בשעה 22:35.
ישן 04-01-2009, 00:49

מונח שמשעותו המקורית היא של מין
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "ניתוח מעניין"

"פורעי חוק".

במלחמת העולם השניה כינו הסובייטים כ"בנדיטים" את כל שלל המיליציות והארגונים הלאומיים החמושים למיניהם, שבהם לא הכירו כזרוע לגיטימית של מדינה. כמובן שזו הייתה הגדרה מאוד גמישה שאיפשרה להם לכלול בתוכה את כל מי שלא אהבו (לדוגמא פולנים לאומנים).

בקרב יהודים ממזרח אירופה, שניצלו מן השואה שם, "בנדיט" הוא (מנקודת מבט של יהודי) גוי חמוש שעויין את היהודים ומשתף פעולה עם הגרמנים, או ששיתף פעולה עמם בעבר.

יש לציין שגם הנאצים כינו כ"באנדיטים" שלל אנשים חמושים שלא ראו בהם לוחמים לגיטימיים (המפקד הנאצי שטרופ, לדוגמא, כינה את לוחמי מרד גטו וארשה כ"בנדיטים").

בעיני - מאז שראיתי אנשי פת"ח לראשונה בעזה ב 1993 (וכן כשבהמשך נתקלתי בהם אחרי שהפכו "חברים שלנו") - הם תמיד יכונו בנדיטים בהגדרה הרחבה וה"יהודית" משום שנדמו בעיני לפורעי חוק קטנים - "עארסים" אפילו - שהכסות הלאומית שלהם דקה ושבירה מאוד.

את אנשי החמא"ס אני יכול לכנות נאצים, אבל דווקא בנדיטים לא תשמע אותי קורא להם...

ישן 04-01-2009, 01:09

המשטרה הפלסטינית היו בעצמם אנשי פת"ח לרוב...
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תודה רבה על ההסבר"

ולמרות שבחומת מגן לא ראיתי ממש את מי שירה עלי (הייתי ב"ברך" שבין בית חנון לקיבוץ ארז... המטרה שלנו - אילו ימים אלה היו - הייתה לדאוג שלא יירו מרגמות על השכונה המערבית של שדרות!) בספטמבר 1996 ("אירועי המנהרה") מי שירו עלי בציר לנצרים היו "משטרה פלסטינית" לכל דבר...

אגב: את הבלוף של "תהיה רשות פלסטינית עם משטרה וסדר" ראיתי במו עיני בדיוק יומיים או שלושה אחרי שחציתי איזה קו דמיוני בין חאן יוניס לגוש קטיף ז"ל, והייתי היהודי האחרון (לא כולל עיתונאים) שעזב את העיר הזאת... אז לפת"ח שלא במדים קראו "ניצי הפת"ח" וחלקם די מהר מצא את מקומו בכל מיני מוחבארתים... אחד הדברים הראשונים שעשו החברים החדשים מתוניס היה משחקי "דרכתי וכיוונתי עליך קלאצ' - איזה צחוק שהיאהוד נבהל". אני נשבע שבאותו יום אמרתי לאלה שהיו סביבי "אנחנו עוד נחזור" (היה אז שיר מאוד פופולארי שנקרא "שלום שלום לך עזה" שאהבו לשמוע בפלוגה... אני מניח שנשמעתי כמו איזה נביא זעם תמהוני).

ישן 04-01-2009, 01:36

הם ירו עלי ב"אירועי המנהרה" לא בחומת מגן
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "המשטרה הפלשתינית ירו עליך..."

(שבה מי שירה עלי נשאר אלמוני, שכן דרך דפנות הנגמ"ש לא ראיתי אותו).

ולמה באירועי המנהרה חיילים פחדו לירות חזרה? (לא כולם: אני לא) כי אז צה"ל היה (מבחינת רוח לחימה) בתחתית אחרי שדור שלם שוכנע שלא ילחם עוד. לחטוף ירי מכמה עשרות בנדיטים לא היה נחשב סיכון ששווה למות בגללו. זו הסיבה שהערבים "גמרו" את אירועי המנהרה עם מאה הרוגים (אפילו פחות) בזמן שרק בגזרונת "שלי" יכלו 3-4 רובאים מיומנים ונחושים לשלוח 20 חמושים מופללים לאללה בתוך כחמש דקות.

אירועי המנהרה היו הכשלון שדחף דור שלם של מפקדים להכין מכת נגד לפעם הבאה שזה יקרה. בספטמבר 2000 זה התממש, ומעניין שגם אז הממסד הצבאי (אז הערפתי) המעיט בכוחה של ישראל, על סמך נסיון העבר מ 1996, מה שעלה לו במחיקה כללית בתוך כשנה בערך (בסביבות ה 11/9 צה"ל כבר מחק את הכוח של ה"משטרה הפלסטינית" בכל מקום בו היה צורך כזה).

ישן 04-01-2009, 01:56
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הם ירו עלי ב"אירועי המנהרה" לא בחומת מגן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
(שבה מי שירה עלי נשאר אלמוני, שכן דרך דפנות הנגמ"ש לא ראיתי אותו).

ולמה באירועי המנהרה חיילים פחדו לירות חזרה? (לא כולם: אני לא) כי אז צה"ל היה (מבחינת רוח לחימה) בתחתית אחרי שדור שלם שוכנע שלא ילחם עוד. לחטוף ירי מכמה עשרות בנדיטים לא היה נחשב סיכון ששווה למות בגללו. זו הסיבה שהערבים "גמרו" את אירועי המנהרה עם מאה הרוגים (אפילו פחות) בזמן שרק בגזרונת "שלי" יכלו 3-4 רובאים מיומנים ונחושים לשלוח 20 חמושים מופללים לאללה בתוך כחמש דקות.
אירועי המנהרה היו הכשלון שדחף דור שלם של מפקדים להכין מכת נגד לפעם הבאה שזה יקרה. בספטמבר 2000 זה התממש, ומעניין שגם אז הממסד הצבאי (אז הערפתי) המעיט בכוחה של ישראל, על סמך נסיון העבר מ 1996, מה שעלה לו במחיקה כללית בתוך כשנה בערך (בסביבות ה 11/9 צה"ל כבר מחק את הכוח של ה"משטרה הפלסטינית" בכל מקום בו היה צורך כזה).

בהחלט מעניין וגם ח"ח על עברך הצבאי. להגיע למצב שחיילים פוחדים לירות חזרה בגלל חינוך וראיית עולם לקויה בהחלט מעציב וטוב שתוקן מאז.
דרך אגב סלח לי על הבורות אך איני מכיר את הארוע במנהרה יש לך איזשהו קישור לתת ?
ישן 04-01-2009, 00:58

כבר עכשיו ברור שזו מלחמה שלעולם לא נוכל להגדיר במדוייק
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני חושב שזה היה די ברור..."

מה היו הזרזים, הגורמים וההשפעות עליה, באופן מדוייקת - וזה משום שבניגוד למלחמת לבנון: שמבצעית הייתה מאוד מסובכת אבל "רעיונית" הייתה פשוטה להחריד (תקפו אותנו, תקפנו חזרה) במלחמה הזאת מעורבים יחד, בתרכובת כימית שלא ניתן לפרקה למרכיביה עוד, תסכול, נקמה, פוליטיקה אלקטורלית, לחץ ציבורי, רצון לשקם הרתעה וללא שום ספק גם רצון עז "ללחוץ על הגז" ולראות האם המכונית המקרטעת של קיץ 2006 אכן נוסעת טוב, או שהטסטר שוב שיקר...

ואגב: כל המרכיבים הנ"ל, לדעתי, לגיטימיים לחלוטין. אין לי שום ספק שראשי החמא"ס, שלא השכילו להבין את מורכבות המצב, שיערו שלכל היותר 2-3 מהמרכיבים הנ"ל באמת קיימים באופן משפיע. היעד המבצעי, בל נשכח, קיים גם הוא (להפסיק את ירי הרקטות) אבל הרי הוא היה קיים גם לפני שנתיים ושלוש.

ומה שמצחיק הוא שהגענו למצב שבו "הרגעת" ארגון טרור שכל כוחו ברצועת עזה הנחותה (כאזור חזית) בכל קנה מידה, מהווה בכלל בסיס לכמעט דיון מכונן...

ישן 04-01-2009, 01:04
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כבר עכשיו ברור שזו מלחמה שלעולם לא נוכל להגדיר במדוייק"

בדיוק ההיפך, זו מלחמה מאוד מוגדרת - היא מלחמת הבחירות של קדימה-עבודה כמכת מנע מניצחון סוחף של הליכוד.
לכן נבחר העיתוי, לכן נבחרה כמות הכח והעוצמה שישראלים כבר שכחו מה היא כעם, ולכן זה גם עובד.
ביבי צונח מ 38 מנדטים ל 28 בשיוויון עם קדימה, העבודה מזנקת ל 16 - וכולם חושבים
שזה בגלל שלברק פתאום נהיו נדודי שינה על מר גורלם של תושבי עוטף עזה.

המבצע הזה הוא Long over due, אבל לצערנו הרב הוא מבצע פוליטי ותעמולתי,
וברגע שהוא ישיג את מטרותיו, דהיינו גוש חוסם ליכוד או ניצחון קדימה בבחירות אתם תראו
איך אותו אהוד ברוג ואותה ציפורה שפיצר, חוזרים להשתין על עוטף עזה בקשת וחוגגים את נצחונם הפוליטי,
ומצדם שיפלו עוד 1000 גראדים - כל עוד אין בחירות בפתח וזה לא מגיע לגוש דן, לא יהיה אינטרס ליצור פעולות דומות בעתיד...
ואם משתמע מכך איכשהוא שביבי היה נוהג אחרת, אז ההיפך הוא הנכון.
כל מפלגות הכח הגדולות הן אותה חבילת בונבונירות מקולקלת רק נייר העטיפה שונה.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 04-01-2009 בשעה 01:08.
ישן 04-01-2009, 01:36
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
אני לא שולל לגמרי שאין גם שיקולים פוליטים
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "תשמע, מבלי להשמע מתנשא חו"ח..."

אבל מכאן ולהגיד שהכל פה נוטף פוליטיקה נראה לי מוגזם ..

מה עם העובדה שעד עכשיו הייתה רגיעה ובגללה לא פעלנו?

מה עם העובדה שניצלנו את עונת החגים בחו"ל כרגע?

מה עם העובדה שניצלנו את כך שבוש עדיין מכהן?

מה עם העובדה שהסיבה שחיכנו עד עכשיו היא כדי להראות לעולם שעשינו כמיטב יכולתנו להימנע מלהשתמש בכח? ובזכות כך אנחנו כרגע מקבלים הודעות גינוי מתונות יחסית ואיתם גם הודעות תמיכה בעולם?

מה עם העובדה שאהוד ברק לא הקובע היחיד פה? אלה אולמרט ואולמרט לא מתמודד בבחירות.

ולהגיד שבגלל שאני חייל ובן 20 אני לא יודע כלום מהחיים שלי גם לא מקנה לך נקודות זכות אלה רק יהירות מיותרת..

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 04-01-2009 בשעה 01:51. סיבה: שגיאת כתיב
ישן 04-01-2009, 12:33
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
'מלחמת שלום המנדט'
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אני לא שולל לגמרי שאין גם שיקולים פוליטים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -

מה עם העובדה שעד עכשיו הייתה רגיעה ובגללה לא פעלנו?

מה עם העובדה שניצלנו את עונת החגים בחו"ל כרגע?

מה עם העובדה שניצלנו את כך שבוש עדיין מכהן?

מה עם העובדה שהסיבה שחיכנו עד עכשיו היא כדי להראות לעולם שעשינו כמיטב יכולתנו להימנע מלהשתמש בכח? ובזכות כך אנחנו כרגע מקבלים הודעות גינוי מתונות יחסית ואיתם גם הודעות תמיכה בעולם?

מה עם העובדה שאהוד ברק לא הקובע היחיד פה? אלה אולמרט ואולמרט לא מתמודד בבחירות.

הרגיעה הייתה בעיקרה מצדנו אנו ואיפשרה לצד שמנגד להתעצם ולהגדיל את טווח הפגיעה. טפטוף תלול מסלול היה גם ב'רגיעה' ובודאי בשנים שקמו לה תחת שלטון קדימה. מחיר 'הרגיעה' הוא כל חיים שנקטפים מעבר לטווח הקסאם.

עונות חגים + בוש מכהן היו גם בינואר שעבר ובזה שקדם לו, כנ"ל פסחא וכו'.

כל המוטו הפרסומי סביב גרושם של אלפי יריבים פוליטיים למושחתי קדימה היה - 'העולם ידע וכו'' זאת לאחר וספגנו לא מעט הרוגים עוד קודם לכן כי 'איפוק הוא כח' [וזכות השתיקה היא מתנה]. את ענין זכותנו מיצינו זה מכבר והגנויים אינם כל כך מועטים.

ברק ולבני נלחמים את 'מלחמת שלום המנדט'. אולמרט נלחם על שרידי שמו ועל אורך השורה לה יזכה בספרי ההיסטוריה. לאולמרט להבדיל מלנ"ל ולנו - אין מה להפסיד.

צה"ל כבר תפס שטחים שולטים אלו ואחרים בעת חטיפת שליט אך נמנע ממנו להמשיך ולפעול הלאה מול חמאס חלש בהרבה. מי יתקע לידינו כי בסיומו של מבצע זה לא ישוקם כוחו של החמאס מחדש?

מזג האוויר, ההמתנה להתעצמות החמאס ואימונם של אנשיו באיראן, הזנחת הפיקוח על ציר פילדלפי וההתעלמות של הממשלה וזנבה התקשורתי מהירי על הנגב אשר צמצמה את ההרתעה - כולם מעידים כי אין כל סיבה לעתוי הנוכחי [ולא לפני שנתיים] למעט מצבם האלקטורלי של מוביליה. אני משער כי אחד השיקולים שעמדו בעד דחיית המתקפה על עזה ככל האפשר הינו הפחד [האלקטורלי כמובן] מהודאה בטעות העקירה או לכל הפחות בטעות הזנחת ציר פילדלפי והשתלטות החמאס.
ישן 04-01-2009, 01:19
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן מביש
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "פשוט מביש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
איך אתה מצהיר הצהרות גועליות על אדם עם עבר צבאי מפוער ועובדת מוסד לשעבר מלאת ניסיון.

מביש שמישהו חוזר על תעמולת קדימה כאילו היה רובוט, למרות שאין לו שום מושג מה היה עברה של לבני בתור "עובדת מוסד", ממה שנחשף בינתיים ידוע שהיא סה"כ שמרה על דירה באירופה. לגבי ברק, הרי שיש לו אכן עבר צבאי שמבלי להתייחס לאיכותו , לא משנה כלל את העבר הפחות רחוק שלו, הפוליטי-מדיני ואת שורת הכשלונות שהוא הכניס אותנו אליהם

קל לך לשפוט מהצד עשייה של אנשים נראה אותך מתחלף איתם.

אין שום סיבה שהוא יתחלף איתם כדי שיוכל לשפוט אותם. אם האפיפיור מתנגד לרועי-זונות, זה אומר שהוא צריך להתחלף איתם לפני שהוא מביע ביקורת?

כולכם מאמינים בביבי כאילו הוא המשיח יהייה מאוד מצחיק ועצוב לראות אתכם מתאכזבים.

הרבה יותר קל להתווכח עם דמויות דימיוניות , אבל לאנס מעולם לא הציג את ביבי כמשיח.

ביבי רחוק מלהיות מושלם ועשה המון טעויות בכהונתו אך לצערי לציבור הישראלי יש זיכרון קצר..

הצלחת לכתוב חצי משפט נכון, נתניהו אכן עשה המון טעויות, אך יותר מכך - זקף לעצמו הצלחות שמעמידות אותו שורה אחת לפני ברק ובליגה אחרת לגמרי משל חבורת הפשועים שמנהיגה מיס קלין.

לביבי כבר היתה תהזדמנות שלו וראינו לאן היא הובילה , אתם שכחתם אך אני עדין לא סלחתי.

(חוץ מזה אני לא ייבחר באדם נרקיסיסטי באפן מובהק. הלא הוא ביבי. )
אה, באמת? חשבתי שאתה תבחר ביבי, מסתבר שאתה עוד תועמלן של קדימה, אני ממש מופתע.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-01-2009, 01:46

יותר סביר שלבני תאבד שליטה
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "כן ולא, כן יכול להיות שהמבצע..."

בראש הצבא עומד רמטכ"ל שמנהל את העניינים כמו רמטכ"ל (דרג מקצועי) ולדעתי לברק אין מה להפסיד: הוא נתפס כדמות "יציבה" מבחיה בטחונית, ומבחינת כוחו האלקטורלי גם כ11 וגם כ 18 מנדטים, הוא שואף להיות שר בטחון.

לבני היא היחידה שתלוייה לחלוטין ביצירת מצב סיום ברור ויציב, ודי ברור שתדחוף בתוך מספר קטן של ימים לפתרון המערב את הדיפלומטיה הדביקה המוכרת והרגילה, כך שתוכל למכור ל"פול" הפראיירים הקבוע שממנו קדימה יונקת את כוחה, איזו עיסה לא ברורה שתוצג כ"הישג" שהוא "טוב יותר ממה שהיה קודם" (גם תחת קדימה...).

כל זה כמובן במידה והיא לא החליפה דיסקט בראש לזה של "אני עושה כל מה שטוב לישראל ללא התחשבות בבחירות".

ישן 04-01-2009, 01:29

אני נותן לכולם את הקרדיט שעשו מה שעשו מתוך (לא מעט) "פטריוטיות" אמיתית
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "טוב, ברק הוא לא לבני ולא שייך לקדימה."

ואסור לשכוח ש"לכסח ערבים" בידי ממשלה שמאלנית, זה לא ממש פלא עולם שמיני, כך שלא צריך לחפור עמוק בחיפוש אחר גורמים. בסופו של דבר יש כאן כמה גורמים שהופכים מלחמה כזאת ל"לגיטימית" אפילו בעיניו של שלומיסט מושבע מן הדור הישן:

הגבולות הם גבולות 49 האהובים
האוייב הוא האוייב של כל הפארטנרים האהובים
"נצחון" יביא ל"פריצת דרך מדינית".

וזה חוץ מן העובדה שלשחרר ילדים מאיום הרקטות זה משהו שגם פושע מורשע מן המניין, ירצה מאוד לעשות, ואפילו לא מסיבות אופורטוניסטיות.

ישנן מספיק סיבות לגנות את השמאל או את קדימה, אבל כאן אני (עדיין) לא הגעתי לנקודה שבה ברור לי שזה עוד ספין ציני.

ישן 04-01-2009, 01:12
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
היה צריך זמן בישול בשביל שנוכל באמת להגיב
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כבר עכשיו ברור שזו מלחמה שלעולם לא נוכל להגדיר במדוייק"

היה צריך לתת לכל הסדר הישן ברצועה לקרוס ולחמאס להשתלט סופית על הרצועה לפני שיכולנו להגיב. הרי מה שקרה בעזה זה מהפכה של ממש, מאות מהאנשים החזקים והשולטים ברצועה נורו בברכיים+הושלכו מהקומה ה10, הסדר שונה לחלוטין וצורת המחשבה של האנשים שם, אני מניח, עשתה שינוי עצום אחרי שנתיים וחצי תחת שלטון חמאס. גם מבחינת המדינות הערביות, התהליך הזה הביא להם כאפה ששינתה את אופן התפיסה שלהם את הטרור הפלסטיני ואת החמאס.

אני מניח שהתזמון עצמו קשור גם כן לכל מיני גורמים שהם לא ממש נקיים (בעיקר הבחירות), אבל ברור שאי אפשר היה להגיב בכל הכוח ולחזור לרצועה חצי שנה אחרי הנסיגה...

נערך לאחרונה ע"י תוכי.נ בתאריך 04-01-2009 בשעה 01:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:32

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר