לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2009, 20:32
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
הפגנות הדגלים בתל אביב עברו בשלום

חזרתי משתי ההפגנות שנערכו בתל אביב.
ההפגנה של תנועות השמאל כנגד המבצע ולטובת הפסקת האש התרכזה תחילה בכיכר רבין, לצלילי תופים, והמון דגלים אדומים, לא מעט דגלי הרש"פ ומעט מאד דגלי ישראל.
הקריאה העיקרית היתה "גם בעזה ושדרות ילדים רוצים לחיות". להערכתי ולהערכת מספר שוטרים ומגבניקים היו לא יותר מ 1500 איש.
מולם התגודדו ברחוב דוד המלך עשרות תומכי המבצע ומתנגדי הפגנת השמאל.
יש לציין שהפגנת השמאל היתה מאורגנת היטב, ללא פרובוקציות מיותרות, הפגנת הימין נראתה בשלב הראשוני כקומץ מתלהב.
בינהם היו פזורים מאות שוטרים ומגבניקים.
התהלוכה יצאה מכיכר רבין לכיוון הסימנטק לאורך אבן גבירול.
כוחות הבטחון עשו ככל יכולתם לעמוד חוצץ בין הפגנת השמאל למתנגדי ההפגנה.
לאט לאט התבררה התמונה של ההרכב האנושי.
השמאל כהרגלו היה מורכב בעיקר מאנשי חדש שאני מעריך גם היו המארגנים הראשיים. הרבה ערבים ושמאלנים יהודים. מי שיצא לו לראות הפגנות שמאל שכאלה (ויש כמעט כל שבוע הפגנות שכאלה בת"א) מכיר את ההרכב. לא ראיתי את אורי אבנרי שבדרך כלל מוביל הפגנות שכאלה, יכול להיות שנבצר או פשוט לא שמתי לב אליו. את אחמד טיבי זיהיתי ואלו הסלב שזיהיתי. הקריאות היו מתונות מבחינת התוכן. די להפגזות, די לפשיזם, שר הבטחון הפשיסט וכד'. לא היו קריאות פרובוקטיביות, לא נשמעו מילים כמו רוצח, או רוצח ילדים ברמקולים.
מנגד התברר שהפגנת המתנגדים, היא הפגנת הימין (למרות שלא רק והרבה שמאלנים השתתפו בצד הזה) אבל בלטו במיוחד אוהדי ביתר ירושלים, שהניפו דגלים של ביתר לצד דגלי ישראל וגם לבשו את החולצוצ המתאימות. הקריאות מהצד הזה היו פרובוקטיביות ביותר, מוות לערבים, לכו לעזה, בוגדים, גיס חמישי, ועוד קללות ששומעים בעיקר במגרשי כדורגל. ואכן גם השירים היו שירי כדורגל, כולל דגלנים שהלהיבו וקבעו את הקצב.
במהלך התהלוכה התוספו תומכים לשני הצדדים, וכאשר התהלוכה הגיעה לסימנטק, אני מעריך שהיו אולי 2000-2500 איש ואם יותר אז ממש לא בהרבה. הפגנת הנגד מנתה כמה מאות בודדות, שהתנהגו כאספסוף וחיפשו מגע ופרובוקציות.
היו מעט מאד מקרים של אלימות שכובו במהירות על ידי כוחות הבטחון.
אני חששתי ממקרים של יציע נגד יציע שמכירים מהמגרשים, אבל הצד השמאלי דווקא לא נגרר לשום פרובוקציה ולא נתן לאלימים את מבוקשם. זיהיתי שם בריונים מקצועיים שלא ידעו מה לצעוק ורק עמדו רועדים מחכים למכות.
עובדה מענינת היא שהיו יותר צלמים מדגלים, ועל כל ריצה של שוטר לכיוון כלשהו דלקו אחריו המוני צלמים מקווים לתפוס קצת אקשן או דם מן הסתם.
סה"כ עברו בשלום די ההפגנות, והמחזה היה די הזוי.
על הכביש עוברת תהלוכת האדומים, עם הרבה צ'ה גווארה, הרבה כאפיות, דגלי פלשתין וקצת דגלים ישראלים. בטריבונת על המדרכה דגלי ישראל שמוחזקים על ידי בריונים בעיקר.
לא ראיתי מחזה כזה עדיין, וראיתי עשרות הפגנות בתל אביב בחיי.
לסיכום, פריסה נכונה של כוחות הבטחון, ארגון מדוקדק של מפגיני השמאל, וחוסר ארגון של מפגיני הנגד או תומכי הפעולה אפשרו תהלוכות די רגועות ללא נפגעים. אמבולנס אחד לא הופעל לאורך כל ההפגנה.
מה שכן, הבחורות של השמאל היו הרבה יותר יפות. עובדתית.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2009, 21:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האם אמא של כל ההפגנות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "חיפה לעניות דעתי איבדה את..."

על כל מפגין שמאל, יהיו 5-6 תמונות באתר/בלוג שלו, מה שאומר שאינני צריך לעזוב את שולחני ב"הסוכה הלבנה" לכוון כיכר רבין כדי להווכח בעצמי.

רוב הבנות המצויות שם הן גלגול של מה שהיה קרוי "בזמני" "מש"ציות", ובכל מקרה: גם אילו הן אותן שאני רואה בשדרות רוטשילד, הרי שלא ברור לי איזו הוכחה אמצא...

כמובן שזה לא עושה אותן מכוערות, אבל... מכאן ועד לשמועה ש"כל הכוסיות בשמאל"... נו באמת. כמי שלא מתבייש בכך שאוהב "לשטוף עיניים" על נשים/בחורות - וגם אם לא תאמין, אני ממש לא על "מוד" של ימין/שמאל באותו זמן, אני פשוט מעריך שזו אגדה אורבאנית, בדיוק כמו זו הטוענת כי ת"א היא "מעצמת חיי לילה".

ישן 03-01-2009, 21:29

גם בדלפק השכרת הסקי בחרמון יש תור מפה ועד הודעה חדשה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה נשוי עם ילדים נכון ? אחרת..."

מה שעדיין לא עושה אותו ל"מעצמת סקי".

ולעניין מעמדי האישי: לא רלוונטי. אם התל אביביים (חלקם) טוענים כי הם "מעצמה" מסוג זה או אחר (כולל ארכיטקטונית עם השטות של "מורשת העיר הלבנה" שנשמע כמו תעמולת משרד התיירות הסובייטי ב 1970 הקורא לתייר המערבי בלות את חופשתו בדנייפרופטרובסק...), אבל זרים השוהים בתל אביב, ושאתם אני בקשרים בדיוק לצרכים כאלה (בעבר הלא רחוק הייתי עובד של ה UJC), לועגים בנימוס לתפישה זאת (בביקור הבא, אומרים, בבקשה רק חדר אלקוב במצודת דוד בשבילי...): אני בוחר להאמין לאחרונים.

אותי לא צריך לשכנע שאני גר בפרובינציה: זה אחד הדברים שאהובים עלי ביותר, מבין אלה שבעקרון יש בידינו לשנות, ושמאפיינים את ישראל.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 03-01-2009 בשעה 21:33.
ישן 03-01-2009, 21:41
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "גם בדלפק השכרת הסקי בחרמון יש תור מפה ועד הודעה חדשה"

לא רוצה לחטט לך בחיים הפרטיים, אני רק משתמש ברסיסי זכרון מהודעות אחרות שלך, אז עמך הסליחה אם הרגשת משהו אחר.

ועוד נקודה שליקטתי מהודעות קודמות שלך, זה שאתה מייצר מסקנות על פי מקרים ספציפיים מהחיים שלך ללא הכרת כלל המספרים והסטטיסטיקות.
אני מעורה בחיי הלילה של תל אביב, ולא רק כבליין מן הסתם.
תל אביב היא בירת חיי הלילה של ישראל וזו עובדה שקשה להפריך אותה ללא מספרים נגדיים.
תבוא איתי לסיור לילה פעם אחת ואוכיח לך את טעותך ובגדול.
הזרים שאתה מכיר בטלים בשישים לעומת כמות הזרים שיושבת בבארים ופאבים ומסעדות בתל אביב. ואני לא מדבר על תרמילאים. אני מדבר על חברים של שמואל הספרי למשל, או תיירים אמידים שבאים וחוזרים לתל אביב ורק לתל אביב ואני מכיר את חלקם באופן אישי חברי.

john reese

ישן 03-01-2009, 21:51

מוזר! רציתי להגיד בדיוק את אותו הדבר עליך!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא רוצה לחטט לך בחיים..."

ובאמת שאין לי שום כוונה לנהל אתך ויכוח בנושא ההיכרות שלי עם התחושות של מבקרים/תיירים "פירסט/סקנד/מולטי טיימרס" בתל אביב: אני מרגיש קצת מטופש - להעמיד ידע שבא מעצם כך שזהו עיסוקי, רק משום שהכתרת את עצמך כמאסטר בידע על עניין זה או אחר. עוד מעט תתווכח איתי לגבי מספר הבהונות שלי, מה שלא אומר, אגב, שאחלוץ נעליים בבהלה כדי לוודא שאין לי אכן שישה כמו שאתה אומר.

ועוד עניין: אתה נוטה באופן קיצוני לסלף ביטויים ברורים מתוך הודעות של אחרים, ואז להתמיד בסילוף בדבקות קנאית, תוך הוספת הרבה מלל כדי להסתיר את העובדה שמדובר על זיוף ותו לא.

לא דיברתי על "בירת" דיברתי על "מעצמת". זה שתל אביב הנה בירת הבילויים של ישראל, כלל לא עמד על הפרק כדיון. ותל אביב - תודה אגב על ההצעה לסבב בארים - אינה מעצמת בילויים. היא בדיוק מה שאמרת: בירת הבילויים של מדינה מסויימת. לפי הקריטריונים שלך ביירות הנה מעצמת על עולמית, שלא לאמר קוסמית

ישן 03-01-2009, 22:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מוזר! רציתי להגיד בדיוק את אותו הדבר עליך!"

יוו, אתה ממש עקשן, ובטח תגיד אותו הדבר גם עלי.

בירה או מעצמה, לא ממש משנה, הכל יחסי, ותל אביב נחשבת מעצמת בילויים מבחינת עוצמה בעיני ובעיני מגדירים אחרים ולאו דווקא מבחינת כמוות בהשוואה לערים אחרות בעולם. קח למשל ימי קיץ חזקים בהם עשרות ! דיג'יז בינלואמיים מופיעים בעת ובעונה אחת בכל רחבי העיר וגם אחד אחרי השני.
ירושלים גם חזקה בתיירות, אני בטוח שתוכל לאשר, אבל אתה השמצת את תל אביב ושלחת את אורחיך למצודת דוד. בין GUEST HOUSE או מלון דירות פשוט בתל אביב לבין מצודת דוד עוברים הרבה מטבע חוץ שלא קיים אצל כל המבקרים.
אבל בא לא נתוכח על זה, אתה מומחה בתחום מומחיותך ואני מומחה בתחום מומחיותי.
אתה מכיר הרבה תיירים ואני מכיר את בעלי הברים והמועדונים.
כל אחד מאסטר בתחומו

john reese

ישן 04-01-2009, 14:54
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אל תתרשם מהתל אביביות של 'מצפון'."

זה אקס-רמתגני, עם שורשים חזקים בעיר במיוחד אחרי שאורי עמית לחץ לי את היד כנער כשניגנתי בתזמורת העירונית באמפי של גן אברהם (זה שייך לפורום שלך).
עם הבן של סביח, הבעלים של הסביח הראשון בעולם (מכאן גם השם) אפילו טיילתי פעם בהודו...
מאורדע לא נשאר שום דבר, לא המזרקה ולא הקולנוע שהפך לסופר פארם.

היום אני דווקא גר לא רחוק מידידותיך הנוטריות של פארק הירקון.

לגבי ת"א, אני מניח שאין מה להתוכח יותר, מאחר ואני יישות אנונימית, ולא מזדהה בשם לובלין או שירזי, אז כל אחד משוויץ במאסטריותו.

john reese

ישן 05-01-2009, 08:34
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""המאסטרו" - זה לא הבלוג האישי שלך, אתה יודע?"

כן אדוני הגיבור מחרחר הריבים
היחיד שהביא מילה מההפגנה וגם על זה יש תלונות ?
סופרלטיב אחד לא מצאתי, אלא רק משלך
מכיר תייר וחצי אז קנה את המדינה
מה חדש כתבת חוץ מלהציק ?
בגלל שהפורום שוכב על הצד, לך מותר לכתוב שטויות ולהגג את הגיגיך ובדיחות הקרש שלך, כשאני כותב על חוויות מההפגנה שאפילו ל טרחת להגיע אליה, אתה יודע הכל וראיתי הכל
אנשים כמוך יש חמש בלירה, לא צריך את הילוללך, בגלל אמא שלך האחות שבלילה רצה לבית החולים אתה שונא היום את אלה שמתלוננים על רופאים, ממש ניתוח מבריק של המציאות

ולגבי שנת 2000 אין לי מושג על מה אתה מדבר, סתם עלילה, אופיינית לסגנון הבוטה של אחד שחושב שתפס את אלוהים בביצים
זה כבר הדבר השני שמחקו לך, אתמול זה היה מהאתר של התיירות, מוזר באמת שמוחקים לך את הכל אבל העיקר שאתה זוכר בראש

john reese

ישן 05-01-2009, 14:24
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ואיך מה שכתבת כאן קשור? לא..."

ואיך זה קשור למה שקשור ?

ציטוט:
צא מזה... בשנת 2000 זה הוביל לכך שכל תגובותיך זכו לתשובה אחידה של "Copy Paste" (עד לפני שנה-שנתיים עוד היה אפשר למצוא את הקטע ההיסטרי ההוא מצוטט שאיזה אתר, אבל נעלם בינתיים...) מגולשים אחרים. ראוי היה שתלמד משהו מזה: תתחיל ב"יהללוך זרים, ולא פיך"

מה ההטפלות הזו ? האשכול נח והכל היה רגוע ודווקא את מדליקה את האש מחדש
תנעלי את האשכול וזהו
כנראה את אף אחד לא מענינית ההפגנה והדיווח מהשטח כולם רוצים קטטות בר כפי שמישהו ציין

john reese

ישן 05-01-2009, 13:47
  2Sky 2Sky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.07
עצרת תמיכה מרכזית!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הפגנות הדגלים בתל אביב עברו בשלום"

ביום שלישי 6/1/09 בשעה 19:00 ברחבת מוזיאון ת"א (בית אריאלה) תתקיים עצרת תמיכה בחיילי צה"ל ובתושבי הדרום

ביום שלישי 6/1/09, בשעה 19:00, ברחבת מוזיאון ת"א.
נעמוד כולנו בעצרת התמיכה לחיילי צה"ל ולתושבי קו העימות ונגיד תודה.
בעצרת זו נקרא לקהל הרחב ולתושבי מדינת ישראל, לקחת חלק בעת קשה זו, אשר בה יוצגו כל הערוצים אשר דרכם ניתן יהיה לתת למען תושבי הערים המופגזות וחיילי צה"ל. הן בהתנדבויות בדרום,באירוח משפחות,בתרומות למיניהן ובכל מיזם אשר יקל ולו במעט את סבלם של תושבי קו העימות ואשר ימחיש לחיילי צה"ל את תמיכתנו ואהבתנו בהם ובפועלם.

בזמנים אלו נתאחד כל עם ישראל כגוף אחד וניתן את כל כולנו למענם,בשר מבשרנו,אחינו.
עצרת זו היא יוזמה פרטית של אזרחים בשיתוף עם תנועת "אם תרצו" התאחדות הסטודנטים וגופים נוספים.
העצרת בתאום עם כוחות הביטחון.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://imti.org.il/System/Admin/Uploads/05_01_09imagesCA9Y9MH2.jpg]

http://imti.org.il/show_art.php?id=355
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר