לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2009, 20:38
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
מגעיל והינה עוד עליית מדרגה בדריסת זכויות האזרח והפרטיות מבית היוצר של האיחוד האירופי

"במסגרת תוכנית ללחימה בפשיעה המקוונת באיחוד האירופי, המשטרה תוכל לשלוח סוסים טרויאנים לגולשים ולעקוב אחריהם ללא צו"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3650684,00.html

זה פשוט מקומם ומכעיס ומתסכל כאחד, זה ממש ממש מטריד אותי מה שקורה לאחרונה,
אני לא יודע אם זה רק לאחרונה כי כמו שאתם יודעים אני די חדש כאן בפורום, אבל עד לפני חודשיים הייתי עם הראש בתוך האדמה במידה מסויימת, למרות שתמיד הייתי מודע להאזנות,
ניטור וריגול אחר אזרחים ולאו דווקא פושעים, עדיין לאחרונה העיניים שלי צדות כמעט כל כתבה וכל התפתחות שהיא בכל מה שנוגע לדריסת זכויות האזרח מבחינת האמצעים הטכנולוגים והכוח שמפקידות
הממשלות בידי משטרים!

תחשבו על זה, כמה חוקים יוצאים לאחרונה מבית היוצר של המדינות שמכנות את עצמן דמוקרטיות?

- מצלמות וניטור מצולם ברחבי אנגליה מזה כמה שנים טובות, (לאט לאט מתחיל גם בארץ!)
- ריגול אחר אותות טלפונים סלולריים, בארץ החוק עבר! ראו ערך "חוק נתוני תקשורת"
במסגרת החוק המדינה נותנת למשטרה יד חופשית בהאזנות, ריגול וניטור מיקום הסלולרי, יד חופשית בלנבור בSMSים שלכם מרחוק, רישומי שיחות, מיקומים שביקרתם בהם וכו'... עוד
מאפשר החוק למשטרה לדעת ולאתר כל אזרח ע"פי הIP שלו ברחבי רשת האנטרנט , ולא משנה
אם כתבתם טוקבק שלא מצא חן בעיני מישהו שם למעלה או כל דבר שעשיתם ברשת שנראה חשוד, אין צורך להבהיר שלחטט לכם בדואר האלקטרוני וכל זה גם נכלל בחוק.

- המאגר הביומטרי, חוק אפל ומחריד שכבוד השר שטרית מקדם בימים אלו במדינת ישראל שלנו,
החוק כמובן מחייב את כל אזרחי המדינה לתת תביעות אצבעות וסריקת פנים ביומטרית למאגר
הממשלתי הגדול ביותר שיכיל את המידע הרגיש הזה על כל אזרחי המדינה במאגר אחד ויחיד,
אין צור להזכיר את הסכנות הטמונות במאגר שכזה, הדלפה, פריצה, מסחר בנתונים האישיים וכו'.

- סירוס האינטרנט, כמצויין בכתבה שבראש האשכול, יש ניסיונות כלל עולמיים "לסרס" את הרשת
כפי שאנו מכירים אותה, לא עוד רשת אינטרנט חופשית שנושאת את דגל חופש הביוטי,
החששות שעם המעבר לWEB 2.0 הם שלאט לאט האינטרנט יהיה ממסדי, ללא כל אפשרות לחופש ביוטי,
ללא כל אפשרות להקמת אתרים פרטיים, הקמת אתר פרטי תחוייב במתן רישיון בדיוק כמו פתיחת ערוץ טלויזיה.

וכל מה שציינתי כאן זה ממש על קצה המזלג לטובת אלו שלא ממש עוקבים, סוג של ריכוז קליל מכל מה נידון כאן במהלך החודשים האחרונים..
אנחנו בבירור הולכים לכיוון עתיד אפל וקודר שלא ג'ורג' אורוול, ולא מיטב סופרי המדע הבידיוני יכלו לחשוב עליו..
וזה קרוב מתמיד...

יכול להיות שאנחנו מגזימים קצת, אבל מי כמונו יודע שכוח גדול ועוצמה ענקית בידי אנשים חזקים
זו נוסחה בדוקה לעתיד אפל.. כמו שנאמר במאטריקס "מה יכול לרצות אדם עוצמתי? עוד ועוד יותר עוצמה"
זה נכון ודיי מדאיג הייתי אומר. מה גם שספק אם אנשים מביני עיניין שכמותנו יצטרפו לארגוני זכויות האזרח ויצליחו לגרום למשהו לקרות..
אם במידה ובעתיד נבואתנו המחרידה תתגשם, איזה מקום יהיה לארגוני זכויות האזרח תחת משטר אפל ודורסני? מקום של כבוד מול קיר יורים?

נ.ב מה קרה בשבועיים האחרונים בקושי יש חיים בפורום? לאן כולם נעלמו? יאללה חבר'ה תדפקו נוכחות.
אמנם יש מלחמה שם בחוץ אבל אלו מאיתנו שלא קיבלו צו 8 נא להתייצב כאן

שבוע טוב חברים, נקווה לשקט וכמה שפחות נפגעים בכוחותינו.

נערך לאחרונה ע"י iceman4ever בתאריך 05-01-2009 בשעה 20:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2009, 15:26
  diego_m diego_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.08
באמת עבר זמן רב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "והינה עוד עליית מדרגה בדריסת זכויות האזרח והפרטיות מבית היוצר של האיחוד האירופי"

אגב, מפקד האוכלוסין(של הלמ"ס-הלישכה המרכזית לסטטיטיקה) הם עשו אצלי ביקור בשבוע שעבר, כשהנציג שלהם(במקרה פנסיונר שגר בשכנות ולא ידעתי על כך לפני כן) מודיע לי חד משמעית ש"נבחרתי" לענות על המפקד וזאת כמובן ל"טובת" כלל הציבור(הדי מסומם מכול הבולשיט שמוכרים לו בארץ) והוא ממש הזדעק מכך שלא נענתי לשאלותיו בחפץ לב ומשום שבעיקר אמרתילו "דלג דלג"(כמאמר ה"קוף" AKA רון קופמן) והוא יצא מפתח ביתי כשהוא זורק הערות, דוגמאת:"עברתי בשכונה אצל אנשים קשישים ניצולי שואה, שבירכו אותי ואת פועלה של המדינה(על מה? אולי על זה זה שמישהו סוף סוף שש לשאול לשלומם?ובמה זה נוגע ספציפית לנושא?!)" ומצא בי תכונות שאף אדם לא ראה לפני כן "אני חש שאתה ממורמר, חביבי בגילך זה לא נראה טוב...כך עצה מאדם מבוגר(טוב מילא עצה, אבל מה קשור מירמור חייכתי לעברו כל הזמן,דרשתי לשלומו ונתתי לו הרגשה כללית שבסה"כ ולמרות ההסתייגות מהמשאל שהוא בין חברים)".

סה"כ נראה שמדובר בבנאדם מהיישוב שהיה בשליחות שאותה הוא ראה כ"מטרה נעלה" אבל מעניין עם יש לו ידיעה אמיתית לשם מה נילקח המידע באמת? והאם במילותיו הוא ניסה "למרוח" אותי להתנדב לתת לו מידע על "פארש" , מעניין...
ישן 06-01-2009, 19:43

שמעו, בסופו של דבר הכל יחזור אלייהם כמו בומרנג..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי diego_m שמתחילה ב "באמת עבר זמן רב..."

אני לא מאמין שאני אומר את זה כי אני אזרח שומר חוק, שירתתי את מדינתי בצבא על הצד הטוב ביותר ואני נהנה (לפחות עד עכשיו)
לחיות במדינה הזו, אבל אני חייב להגיד שבסופו של דבר אם במידה והעולם יהפוך למקום אפל שכזה כשבו לרשויות יש כוח לעשות הכל באופן
שרירותי שכזה כמו שכינית "פשע ברישיון" לדעתי זה ידחק את כל האזרחים שומרי החוק, לפחות פקוחי העיניים שבהם להתקומם בצורות
כאלה ואחרות, אז אני צופה סוג של "מחתרת" של האקרים ברחבי העולם שמטרתם היחידה תהייה קודם כל לעקוף את החוקים האלה בשלל דרכים,
להחזיר להם כגמולם - משמע לפרוץ לכל הגופים הממשלתיים והשרירותיים האלו, זה כולל גופים ממשלתיים, צבאיים, גופי ביון, לוויינים וכו'..

אני די בטוח שפשע כמו שאנו למדים לפי ההיסטוריה זה דבר שמפתח עם התקופות, אז גם בעתיד לא משנה איזה מכשול יציבו עדיין יהיו אנשים שיעקפו את זה
כמו שעד היום עם כל ההגנות וכל התיחכומים של ממשלת ארה"ב עדיין האקרים מרחבי העולם מצליחים לפרוץ לפנטגון! איזה האקר רוסי צעיר לא מזמן
פרץ והוכיח שוב שזה אפשרי בהחלט, שלא לדבר על ההאקר הבריטי שפרץ ואפילו הצליח לנבור בארכיונים בחיפוש אחר מידע שממשלת ארה"ב מסתירה
בנושאים עב"מים וכו'...

אין מה לעשות, לא משנה מי עומד בראש הממשלות האלה או בכלל בראש העולם וקובע את קבלת ההחלטות האלו, בסופו של דבר מדובר באנשים אמנם
בטח "כבדים" עם רזומה עשיר ובעל ניסיון, אבל אף אחד מהם לא יכול לצפות את העתיד (אלא אם כן יש להם באמת מכונת זמן) ואף אחד מהם
לא יוכל לנבות איזה סוגים של פלגים\מחתרות וזרועות התנגדות יקומו להם, מה שבטוח שהדורות הצעירים שכן מבינים לאן זה הולך, לא ישארו אדישים
לחוקים ולכתיבים האלו.

אה, לאנס ודייגו, מה בדיוק הקטע של מפקד האוכלוסין הזה? שמעתי על זה ברדיו ובאמת לא הבנתי מה זה.. וגם אם אתה מסרב מה הקטע?
לא יקחו אותך לכלא או משהו, מקסימום יעשו לך "נו נו נו" וינזפו בך או תקבל קנס... ומה המטרה של זה בכלל ומי נותן להם את הסמכות לעזאזל
לבוא לפלוש לבנאדם בבית ולשאול אותו שאלות אישיות?
ישן 06-01-2009, 21:00
  diego_m diego_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "שמעו, בסופו של דבר הכל יחזור אלייהם כמו בומרנג.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iceman4ever

אה, לאנס ודייגו, מה בדיוק הקטע של מפקד האוכלוסין הזה? שמעתי על זה ברדיו ובאמת לא הבנתי מה זה.. וגם אם אתה מסרב מה הקטע?
לא יקחו אותך לכלא או משהו, מקסימום יעשו לך "נו נו נו" וינזפו בך או תקבל קנס... ומה המטרה של זה בכלל ומי נותן להם את הסמכות לעזאזל
לבוא לפלוש לבנאדם בבית ולשאול אותו שאלות אישיות?

לכלא?! טוב יש גבול(נכון להיום!) שהרשויות לא חוצים גם קנס הם לא ייתנו מקסימום יידווחו שהיית "מרואיין עויין" לא יותר.

עם בסמכות עסקינן, מדובר בגוף שנקרא הלמ"ס(הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה)הפועלת במסגרת משרד ראש הממשלה, ומטרתה איסוף וניתוח של מידע סטטיסטי אודות אזרחי מדינת ישראל(או יותר נכון- עבור עשירי מדינת ישראל).
מקווה שעזרתי לך במעט המידע שנתתי, שיהיה לכולנו, אחלה ערב(וההוא אמר שאני אדם ממורמר )!
ישן 08-01-2009, 14:33
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "גם אותי הפרסומות האלה עיצבנו...."

תסמונת שושלת העבדים, כשאדם חופשי הופך לעבד הוא מתקומם ומורד,
אך כשעבד נולד לשושלת עבדים, הוא מקבל את חייו כעובדה לגיטימית שאינה ניתנת לערעור...

במשך שנות הקמת המדינה הקשות, ניצלה מפ"י את המצב הלא יציב להשאיר תקנות חירום בריטיים
ולהוסיף עליהם עוד ועוד חוקים הגבלות ואיסורים כלפי האוכלוסיה הישראלית כתנאי לשלוט בה.
כמה דורות אח"כ, זה טבעי לאנשים שלא לכל אדם שומר חוק יש זכות לשאת נשק,
שאפשר לבוא בחסות החוק ולהציג לך שאלות לצורך איסוף אינפורמציה למאגרי מידע ממשלתיים,
ועוד לא דיברנו על עיוותי הדמוקרטיה במדינה הזו, כמו הפסילה של כהנא
מול אישור ההתמודדות של הח"כים הערביים חרף אמרות ומעשים חריפים בהרבה.
ואיך לא, העדות הכי קרובה לזמננו - שינוי תוצאות הבוחרים בפריימריז בליכוד ע"י היו"ר,
אם דבר כזה היה קורה במדינה אירופאית או בארה"ב היינו מופתעים - אבל פה, כלום...
הקולות של הבוחרים הן בגדר המלצה בלבד. ואם התוצאות לא יהיו לרצונם של אדוני הארץ האמיתיים,
פשוט אפשר לפנות לבג"ץ ששייך להם גם הוא שיבטלם, ואז קצת לקשט בכמה רמיזות בתקשורת שזה הכי טוב לנו...

כבר די מתחיל להמאס מכל התאטרון הזה למען האמת..
ישן 08-01-2009, 19:12

אכן, גם אני מסכים עם מה שהוא אמר... אין כמעט מה לעשות! המצב כ"כ גרוע שזה מתסכל!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי diego_m שמתחילה ב "לאנס ידידי, אמת דיברת..."

כמו שאמרת "במיילא אנחנו עייפים ממה שעובר עלינו ביומיום"
זה מה שהם יודעים, זה מה שמוביל אותם, שלא כל האזרחים הם פיקחים, מה גם שהם יודעים בוודאות
כמוני כמוך שרוב האזרחים הם אנשים תמימים, צנעוים, בורים ואפילו טיפשים...
אז למה שהם לא ינצלו את זה ע"מ למשוך בחוטים ולהוביל את העדר בדרך שלהם?
הרי זה עבד כך בכל התקופות, אנשים הולכים לפי תכתיבי החברה, לפי מה שהכתיבו להם שנכון לעשות ומה שלא נכון לעשות.
קובעים לך את האופנה, מה תלבש, מה תראה בטלויזיה, מה תשמע ברדיו, מה תלמד בבצפר מה תקרא בעיתון, מה תשמע בחדשות וכו וכו...

אז אם אפשר להרגיל את האדם הממוצע לתכתיבים או חוקים מסויימים אז למה לא? הרי עם קצת כוח מגיע
התאבון לעוד כוח.. וזה כמו התמכרות, מי שבעמדת כוח תמיד ירצה להגיע לעוד יותר כוח!
הצרה היא שמי שנפגע זה אותם האנשים הקטנים שם למטה שעל חשבונם אלו שלמעלה הגיעו לאן שהגיעו.

מיק קידם תאגידים כמו גוגל? קוקהקולה, מקדונלדס, מייקרוסופט?
תקשורת, כתבים מאמארים, המלצות, סיקורים וכל זה רק סללו את הדרך, הכתיבו לאנשים, יידעו אותם
שהחברות האלה שם, הכניסו להם לראש שזה שווה, שזה כדאי והכי חשוב "כולם משתמשים בזה,
עוד לא הצטרפת? למה אתה מחכה?"

שימו לב שבכל הפרסומות הנוסחה הזו עובדת "כולם כבר עברו ל-בלה בלה בלה בלה, למה אתה מחכה? הצטרף עכשיו, חייג ל-XXXXXXX והצטרף עוד היום"

ואנשים אשכרה בולעים את הפיתיונות האלה.
יש מושגים בפסיכולוגיה שמלמדים איך לגשת ל"דלת האחורית" של המוח, לשלוט על אדם ולגרום לו
לעשות דברים שאתה רוצה, קוסמים ואמני אשליות משתמשים בזה הרבה.. למי שצפה בתוכניות של
נמרוד הראל בטח הבין כמה טריקים כאלו, אמנם היפנוזה שלא לצרכים רפואיים אסורה בארץ אבל
מי אמר שבפרסומות שאנו נחשפים אלייהם אין סוג של קודים שבכל אופן משפיעים על האדם הממוצע.

ולאט לאט אנחנו רואים חוקים וכללים דרקוניים כאלו שצצים פה ושם בחסות הממשלה, ולאזרח הקטן
אין שום סיכוי נגד זה, אז רובנו מתייאשים , אפילו כשאין רוב שמתנגד זה בעייה להגיש לבגץ כי לא יסתכלו עלייך..
אנחנו יודעים זאת, מתוסכלים מזה ושם למעלה יודעים את זה, מנצלים את החולשה הזו של העם.
ומנגד העם הולך כעיוור אחר הצאן וחופר לאט לאט את קברו...

אתמול זה היה חוק נתוני תקשורת, מחר זה חוק המאגר הביומטרי, היום זה היה חוק מקד האוכלוסין, ולכו תדעו מה בשבוע הבא?
איזה חוק "לטובת האזרחים" מבשל לנו האח הגדול? אה אה כן, חובת השתלת מיקרוצ'יפים,
מצלמות בכל מקום, גם בפנים בית - הרי כבר רצו להכניס מצלמות "פיקוח" לממירים הדיגיטליים ע"מ
"לבדוק את העדפות הצפייה של המשפחה הישראלית הממוצעת" וואלה? איזה מגניב בואו נרגל
אחרי אנשים מה הם עושים בסלון במקום להסתכל בנתוני הצפייה שלהם והעדפותייהם שגם ככה בימים
אלו נאספים כלוגים במאגרי המידע של חברת הלויין והכבלים.

בקיצור זאת מלחמת התשה שכזו, הממשלה מול האזרחים, והסוף ידוע מראש ודי ברור לנו כאן.
ככה הביאו לנו בהפוכה שההתנתקות תעשה לנו רק טוב ותביא שקט לאזור הדרום, אבל נו הקשבנו להם,
עלינו על מדים עם לב שבור ופינינו משפחות מגוש קטיף בעצב ודמעות בעיניים כי "זה הפקודות"
ומנגד איימו עלינו מלמעלה שחייל שיסרב פקודה אז דינו יהיה מר! והינה היום במקום שקט מה יש לנו?
קיבלנו התעצמות של חמאס ברצועה שפירק לנו את הצורה עם הגראדים והקסאמים, במקום שקט
קיבלנו מלחמה ועוד דם של חיילים יקרים נשפך, אחיי לנשק שהוקפצו למילואים כאילו מה שעשינו
בעבר בשירות הסדיר לא הספיק במלחמת לבנון השניה.
אין מילים לתאר את הכאב והחנק בגרון כשחושבים על זה, בשביל מי בשביל מה? מה כבר ביקשנו קצת שקט?
אבל לא, יש חוקים, יש פקודות, מכתיבים לחברה שיהיה לה יותר טוב בעתיד ונוקטים בצעדים כואבים
כדי לקדם יוזמות פוליטיות בלתי מובנות לאזרחים..
זה ממש נותן תחושה של כאילו ההתנתקות הייתה סוג של ניסיון שלהם לבדוק את גבולות הסבלנות של
העם ושל החיילים עצמם, כאילו שהם בדקו אם כפקודה היו מורים לחיילים להרוג נגיד עיר שלמה
בטענה שיש שם כמה אזרחים "פורעי חוק" בארץ נגיד באיזו עיר קטנה, אז האם הצבא באמת היה עושה את זה?
ונשאלת השאלה האם באמת גם במקרים כאלה החייל הממוצע היה מבצע את הפקודה כי יש עליו איום מלמעלה,
או שהוא היה מסרב פקודה כי מדובר בהרג חפים מפשע? לא רוצה חלילה להשוות את צה"ל שלי שיקר לליבי לצבאות אחרות בעולם כמו שיש בדרום אפריקה וכאלה,
אבל זה מחריד לחשוב שכשהצבא מקבל פקודה לנטרל מטרה מסויימת שמלמעלה מסווגת כ"איום"
אז הצבא מבצע בלי לשאול שאלות! אז היום זה החמאס וכל ארגוני הטרור ימאח שמם, אבל החשש הוא
שבעתיד מי שיעמוד מול הקנה יהיו כל מיני מתנגדי גלובליזציה, מתנגדי האח הגדול, מתנגדי הדיקטטורה, מתנגדי הקומוניזם, מתנגדי ממשל מסויים, לוחמי זכויות האדם וגופים כאלו וכו וכו..
לכו תדעו בעתיד את מי הממשלות ימצאו כ"איום"? הרי בידי הממשלות כל הכוח שדרוש ע"מ לתייג
ארגון כלשהו לעויון! כמו תאוריית הקשר שגורסת שאל קעידה זה ארגון פקטיבי שארה"ב המציאה ע"מ
לפלוש לעירק, הרי הכל זה סיבה ותוצאה בעולם, התוצא הכיום שארה"ב בעירק כבר 8 שנים!!
הסיבה היתה כל מתקפות הטרור המבויימות כיביכול בגבולות ארה"ב ובגלל זה בעצם ארה"ב פקדה
על הצבא לפתוח במלחמה מול עירק! והרי לכם סיבה ותוצאה..
מי אמר שממשלות אחרות לא יפעלו כך בעתיד? הרי ע"מ לקדם את האג'נדה שלהם הם יעשו הכל
ככל שידרש, הרי אנחנו כבר יודעים על בשרנו מה היטלר עשה כדי לקדם את האג'נדה שלו.

לכן חשוב להבין, שאין מקום לייאוש, רק התאחדות העם והסברה נכונה יכולים להציל עם ומדינה שלמה
מלהגיע למצבים מחרידים שכאלו, קוראים לזה דמוקרטיה כי העם אמור לפקח על השלטון בעצמו,
אם העם נרדם בשמירה אז מי אמר שהשלטון לא ינצל זאת לטובתו?
והעם בארץ רדום כבר מזמן.. כל אחד תקוע עם הראש בתחת שלו ואכפת לו רק מעצמו ושימות העולם..
והעולם כבר גוסס..
ישן 09-01-2009, 18:33

החלטתי קצת לפשפש באתר שלהם
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "הפרסומת הזאת מוכרת לעם ישראל..."

ציטוט:
פקודת הסטטיסטיקה מחייבת אנשים שנכללים במדגמי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) לענות על שאלות שיש בהן משום חדירה לענייני הפרט. יתר על כן, היא רואה באי- השבה על שאלות הלמ"ס עבירה פלילית. מכאן, טבעי הדבר שישנם אנשים, ובהם משכילים, הרואים בחובה לענות על שאלונים אלו פגיעה בחופש הפרט.

מה שסימנתי באדום זה כנראה הכוונה לאנשים כמונו, ולפי המשפט הזה זה כאילו הם אומרים לנו לכו תחפשו את החברים שלכם...
פשוט מוציאים אותנו חריגים או מה? חחח

ציטוט:
חשיבות ההיענות מול משמעות הסירוב
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.cbs.gov.il/imgs/mifkad/pixel.gif]
גודל המדגם נקבע כהיקף המינימלי הנדרש כדי לענות באופן מהימן על השאלות. פרט במדגם כזה, אדם או עסק, מייצג קבוצה גדולה של פרטים אחרים שלא נכללו במדגם. מבחינה זו ניתן לראות בכל פרט שנבחר למדגם כמייצג ציבור שלם של אנשים הדומים לו. סירובו של פרט שנבחר למדגם לענות על השאלות שמופנות אליו פוגע באותו הפרט וגם באחרים - אותם אזרחים שנבחר לייצגם. אזרח שסירב להשתתף בסקר הוצאות המשפחה, לדוגמה, מנע מעצמו ומאחרים שאותם הוא מייצג את ההשפעה על הרכב סל התצרוכת על מדד המחירים לצרכן ובכך פגע בייצוגם של האחרים בשימושים הרבים המסתמכים על נתוני סקר הוצאות משק הבית, שתקצר היריעה מלמנותם.
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.cbs.gov.il/imgs/mifkad/pixel.gif]
על הפגיעה בייצוג האזרח את עצמו ניתן היה להשיב שרצונו של אדם הוא כבודו ויש לכבד את החלטת הפרט. בניגוד לכך, את הפגיעה של הפרט באחרים, בכך שמנע את ייצוגם בעצם סירובו להשתתף, אי אפשר להצדיק בעקרון חופש הפרט מאחר שחירות היא ערך עליון כל עוד לא נפגע חופש הפרט של האחרים. פגיעה זו של הפרט באחרים היא הסבר נוסף לכך שהחוק מחייב את האזרח לענות על שאלוני הלמ"ס.
ניתן לסלוח על אנוכיות כאשר אינה פוגעת בזולת, אולם לא כאשר היא פוגעת באחרים ומונעת את ייצוגם בנתונים המשמשים לבחינתה של השפעת המדיניות הממשלתית ושל השלכות התכנון הממשלתי והפרטי על האוכלוסייה.

וכאן ממש עשו לנו בית ספר הא? הם מחסנים את עצמם עוד מראש ועוטפים את העבירה הפולשנית שלהם לחיי הפרט בגלימה של חוקי המדינה?
ממש חשבו שם לעומק על כל מצב שבו מישהו יחשוב להתנגד...
אני כמעט מעריץ אותם על זה... חבל שהם לא מחוקקים חוקים אחרים שאחראיים לחופש הביטוי, גבוד האדם, מצב אקולוגי ודברים יותר הכרחיים לדמוקרטיה..
זה באמת גאוני מה שהם עשו, משתמשים בתירוץ של מדינה דמוקרטית = לאזרח יש חובות וגם זכויות..
אז מתרצים את הפלישה הזו לחיינו ע"י החובות של האזרח?
פשוט בושה, כאילו חסרים לנו צרות במדינה שדורשות את אותה מידת הרצינות ע"מ לטפל בהם.
אין מילים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:41

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר