לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2009, 08:01
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הישראלים ירדו מתורכיה כיעד נופש בעיקר מסיבות כלכליות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי גנרל שמתחילה ב "לישראלים לצערי יש זכרון קצר,..."

יש לתורכים היום המוני רוסים, גרמנים ושוויצרים שמציפים את הקלאבים שלהם. המחירים עלו מאוד ואנטליה כבר לא כ"כ יעד מושך מבחינת עלות. גם ההתייחסות אליך כתייר ישראלי (ללא פוליטיקה) היא מזלזלת משום שהם לא סופרים אותך. כישראלי אתה תהיה הנפגע הראשון במלון אם הוא צריך לדפוק מישהו (עקב רישום יתר לדוגמא), גם אם הגעת בבוקר וחצי מלון ריק, בעוד ש 200 גרמנים צפויים להגיע אליו רק בערב. עדיין אתה זה שיקבל את "חדרי הנהגים" או שבכלל יעבירו אותך למלון אחר. מדורי התיירות מלאים בידיעות על זה.

אגב: הייתי לא מזמן בכנס "מקצועי" באיזה קלאב ליד אנטליה. אמנם המלונות המפלצתיים עצומים ומפוארים מתמיד, אבל רמת האוכל ירדה פלאים! וזה עוד במדינה שהמטבח שלה מפואר (זה שהמצרים לא יודעים לבשל אוכל ראוי למאכל תיירים: זה לא סוד). שופכים כמויות אסטרונומיות שלו, אבל יותר מדי דברים טפלים ולא מושקעים. מאכזב מאוד למי שזוכר את השפע של שנות ה-90.

רוב המשתתפים בכנס היו תורכים שעישנו פשוט בכל פינה ללא הכרה בצורה שהחזירה אותי חזק לימי ילדותי בשנות 70 , או אפילו לא אז... הם פשוט לא הצליחו להבין איך זה שהעישון שלהם מפריע לאנשים אחרים. מה שהיה מוזר הוא שלא זכור לי דבר כזה במלונות בינלאומיים. העישון היה כ"כ חזק עד שהעשן של הלובי עלה כענן לתוך מגדלי המלון וחדר לכל פינה בחדרים. ככל הנראה החיבה של הגרמנים לעישון בכל מקום, נותנת לתורכים תחושה שזה בסדר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2009, 21:53

זה ממש לא מהיום!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "מדהים"

אמנם שוכני הקלאבים העצומים של קמר או בודרום לא מרגישים משהו מיוחד: בסופו של דבר אלה אתרי נופש שמיועדים לבודד אותך מהסביבה ומהמקומיים, אבל כבר מאז שנת 2000 תורכיה משתנה במהירות. היו ימים שהייתי יוצא מהמלון להליכת לילה בעיר העתיקה באיסטנבול סביב מסגד הסולימניה, עוצר בקיוסק ומדבר עם הסטודנטים בעיקר על כדורגל. לפני 3 שנים כבר יעץ לי סטודנט אחד שלא להסתובב "חופשי" מחוץ לאזור התיירות (כתייר מערבי, אפילו לא כישראלי!) ולפני שנה כבר היה ברור שאתה לא מדבר עברית מחוץ למקומות תיירותיים מאוד, או בשכונות עשירות.

דוקטור תורכי אחד, שפיתח איתי שיחה במלון בעיר קאיסרי (לפני שנתיים בערך) שאל אותי מה קרה שפתאום כל התיירים הישראלים דבוקים לאוטובוס שלהם ולא מסתובבים יותר בשוק וברחוב כמו פעם. הוא ידע, כנראה, שיש בעיות בתורכיה, אבל טען שבעיר שלו אין בעיות.

התורכים, שפעם היו די נלהבים לפתח שילה עם ישראלים (לא מעט משום שהם מרגישים התנשאות מצד אירופים כלפיהם וחשו שישראלים מדברים אתם בגובה העיניים) מסתכלים עליך מוזר, או שיש להם רק אינטרס כספי כשהם פונים אליך (בחנויות). הנחמדות הכללית שלהם די נעלמה, ובטח שלא קיימית כלפי ישראלים.

ישן 06-01-2009, 23:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
גם במקומות התיירותיים אפשר להתקל בתופעות כאלה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זה ממש לא מהיום!"

לפני שנתיים וחצי הייתי באיסטנבול, וסיירתי בבזאר הגדול והמדהים שלהם. עמדתי לקנות איזו חולצת
תיירים, והמוכר שמע אותי מדבר עברית ודרש שאצא מהחנות, שכן אינו משרת ישראלים. יצאתי מדוכנו
ורכשתי את החולצה בדוכן ממול, שמאוד שמח לקבל עוד קליינטורה (וסיפר לנו שסודי סודות שהמוכר
ממול הוא אסלאסמיסט קיצוני ומרושע...).

תכלס, תורכיה נמצאת במדרון חלקלק. הציבור האסלאמי מונה כמעט ממחצית מכלל התורכים, והחילוניים
(שמאיישים את הדרגים הבכירים בצבא ובמערכת המשפט - בעיקר בביה"מ לחוקה, שתיאורטית יכול
להדיח ממשלה שחורגת מששת עקרונות היסוד של אתאתורכ) נמצאים במגננה, בגלל שאירופה לוחצת
עליהם להיות "דמוקרטיים" יותר, בתקווה שבשנת 2014 יוכלו לדחות שוב את הצטרפותם לאיחור...
ישן 07-01-2009, 07:30

משהו רע קורה למדינה הזאת,גם אם במבט לאחור זה לא מפתיע אותי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "גם במקומות התיירותיים אפשר להתקל בתופעות כאלה"

את הלאומנות הפרימיטיבית מאוד שלהם, הם מחליפים במהירות בלאומנות עם גוון איסלאמי - גוון שלא היה בעבר. התחושות העמוקות של השפלה שהם חווים מאירופה, ככל הנראה מובילה יותר ויותר תורכים למצוא "נחמה" באמונה האיסלאמית שמחבקת כל אחד, ע"י כך שמבטיחה לכולם את אותו בולשיט מעורפל ואת אותו כלום עלי אדמות.

באמצע שנות ה-90 היו נהגי מוניות שהיו כאילו "מתנצלים" כאשר במעבר החציה היה עובר איזה תורכי בלבוש מוסלמי ואשתו הרעולה. הם ראו את זה כמקור לבושה וריאקציה, במיוחד כאשר היו תקוות גדולות לחבירה של ממש למערב (כולל חלומות על אולימפיאדה שתערך באיסטנבול (2004 זו הייתה אמורה להיות, אאל"ט)). ניתן היה לשוחח עם תורכי אפילו בעיר שדה כאשר ישראל, אם עלתה בשיחה, הוזכרה בהקשרים "רגילים" של "איך הפרנסה שם?". היום האיסלאימזציה שחברה ללאומנות זיהמה לחלוטין, ולדעתי באופן בלתי הפיך, את השיח הישראלי תורכי. אני מקווה מאוד שלא נתבונן אחורה בעוד 15 שנה ונדבר בערגה על "ימי תורכיה" שלנו, כמו כמה אנשים שאני מכיר שמדברים על "ימי טהראן" שלי.

אגב: הזיהום שהחדירה התפיסה הישראלופובית לתוך יחסי ישראלים-זרים, תקף גם למוסלמים לא ערבים אחרים: בבריטניה של שנות ה 90 שוחחתי הרבה פעמים עם בריטים מוסלמים שמוצאם מפקיסטאן או הודו. האמת? אפשר להגיד ש"שכחתי" שהם מוסלמים, משום שלא היה בהם משהו מן האנטי ישראליות הארסית והפשטנית של הערבים שחיים באותה מדינה. מיותר לציין שהיום זה פשוט לא קיים. כישראלי אין סיכוי שתבחין בניואנסים שונים בין הגישה של בריטי פקיסטני ובריטי ערבי אליך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר